Krakers eisten komst wethouder Boven de 12 m. niet meer bouwen zonder speciale vergunning Bistro La Cloche STEEKPROEF Kanton rechter ontneemt chauffeur broodwin ning klinkt nog niet helemaal als een klok Van een onzer verslaggevers LEIDEN B. en W. willen de hoogte tot welke zonder spe ciale vergunning maximaal mag worden gebouwd in Lei den terugbrengen tot 12 meter. Op dit moment ligt die grens nog op 15 meter. De gemeente raad is gevraagd met deze ver andering akkoord te gaan. Nog enkele andere wijzigingen willen B. en W. in de bestaan de bouwverordening aanbren gen. Daaronder is een aanpas sing die de breedte beperkt van zonneschermen boven rij wegen. Volgens het voorstel van het college wordt de maxi male breedte 50 cm. Hij is nu anderhalve meter. De regeling voor zonneschermen boven voetpaden blijft dezelfde. Het desbetreffende artikel komt er dan zo uit te zien: „Een zonne scherm tegen een naar de zij de van de openbare weg of het openbare water gekeerde ge vel van een gebouw mag niet aanwezig zijn: le indien het de veiligheid van gebruikers van wegen en wateren in gevaar brengt; 2e indien het zich in enige stand bevindt lager dan: a. 4,2 meter boven een rijweg of bo- b. 2,2 meter boven een voet pad, voor zover dit voetpad geen deel uitmaakt van de on der a. genoemde strook. Nadere eisen kunnen worden gesteld ten aanzien van de hoogte waarop een zonne scherm boven een openbaar water wordt aangebracht." Veranderd worden volgens het voorstel ook de voorwaarden waaronder vrijstelling wordt verleend van het verbod tot overschrijding van de voorge velrooilijn met betrekking tot Steekproef is een zomerse zwerftocht langs Leidse eetgelegenheden. We doen daarvan onverbloemd verslag. Onze mening is louter persoonlijk en geba seerd op een eenmalig bezoek. We kondigen een steekproef niet van tevoren aan en maken onze identiteit pas na de maaltijd bekend. Onder redactie van Jantje' van Lëyde tel. 071-22244 tst.17. DINSDAG 29 JULI 1975 LEIDSE COURANT X PAGINA J (Van onze rechtbank verslaggever) LEIDEN „Ik kan het niet met mijn verant woordelijkheidsgevoel overeen brengen om u nog langer op de weg te handhaven; u moet voor zes maanden dan maar een ander beroep vin den". Met deze woorden van Kantonrechter De Koning viel gistermid dag op de strafzitting van de Leidse kanton rechter het doek met een van de zwaarste straffen die daar giste ren werden opgelegd. Slachtoffer van een en ander was een 28-jarige beroep schauffeur uit Noord wijk, G.W.J.S., die zich moest ver antwoorden voor een „dolle- mansrit". Op 21 oktober van het vorig jaar was hij met zijn Mercedes in de IJmuiden- straat tegen een geparkeerde auto aangereden. Zijn snelheid was nogal aan de hoge kant, waardoor zijn auto uit de koers raakte. Enkele tientallen meters verder botste hij tegen een hek op aan de Weteringka de, kaatste terug, ramde nog eens twee auto's en opnieuw het hek. Een van de aangere den auto's bezorgde na een stuurloze rit over het trottoir een andere geparkeerde auto ook nog eens de nodige deu ken en kwam tenslotte tegen een gevel tot stilstand. Een en ander speelde zich af, terwijl in de auto van verdach te, die gisteren zei zich van het eerste deel van deze aanrij dingcyclus niets meer te herin neren, zijn vrouw „als een be zetene zat te gillen" en dien tengevolge ook zijn tweejarig dochtertje het op een krijsen had gezet. Hoewel daarover niets in het door de politie opgemaakte proces-verbaal te lezen was, stelde verdachte gistermiddag, dat hij voor zijn dochtertje, wier gezondheid nogal te wen sen over liet, medicijnen haal de. Zijn vrouw was volgens hem door de toestand van zijn dochtertje overspannen ge raakt, hetgeen het gegil en ge huil zou moeten verklaren. Ge tuigenverklaringen daarente gen spraken van een rijden onder invloed, maar daarvoor ontbrak gisteren voldoende bewijs. Volgens de officier van justitie was de goede afloop van deze reeks aanrijdingen (van blik schade tot total loss) zeker niet aan verdachte te danken. Hij sprak in dit verband van „puur geluk". Alles op een rij zettend, kwam hij tot een eis van 250,- boete en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Mr. De Koning nam deze eis over, ook al wees verdachte er herhaalde malen op, dat hem dit een half jaar zijn brood winning zou kosten. Dan kwam een collega-beroep schauffeur uit Leiderdorp er heel wat beter af. Hij had voor de nodige brokken gezorgd op de kruising Steenstraat-Mors- straat nabij de Blauwpoorts- brug in Leiden. Met een vol gens getuigen en zijn eigen verklaring nogal hoge snelheid van 50 km (ik wilde een paar voetgangers bij de zebra nog net even voor zijn) stormde hij op het kruispunt af en kon een aanrijding met een auto, die hem onnodig uit eigen bewe ging voorrang wilde verlenen niet meer vermijden. Ook in dit geval zou er van rijden onder invloed sprake zijn ge weest, maar ook dit keer was dit niet in de tenlastelegging opgenomen. In elk geval werd verdachte wel schuldig bevon den aan het overtreden van art 25 Wegenverkeerswet (vei ligheid op de weg). De officier eiste 150,- en vier maanden ontzegging, maar de kanton rechter maakte er gezien het beroep van verdachte 6 maan den voorwaardelijk van. De bofferd van de dag was ongetwijfeld een derde chauf feur, die vorig jaar op de krui sing Boommarkt-Kort Rapen burg een bromfietsster had aangereden nadat hij in ver boden richting was gereden en geen voorrang had ver leend. Dank zij een fout in de tenlastelegging (er was een verkeerde datum ingevuld) kon deze met een tevreden gezicht huiswaarts keren. gevel- en kroonlijsten en over stekende daken (bijvoorbeeld luifels), die de voorgevelrooi lijn met meer dan 50 cm over schrijden. Die voorwaarden behelzen momenteel dat de ge vellijsten en daken niet lager zijn aangebracht dan 4,20 me ter boven een rijweg of boven een strook ter breedte van 1,50 langs een rijweg. Die laatste afmeting wil men terugbren gen tot 1 meter. B. en W. ?ijn met him voorstel gekomen op advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. >2 Franse chansons kunnen in een echt Frans gerich te bistro zoals La Cloche aan de Kloksteeg 3 zeker de sfeer veraangenamen. En liedjes van Edith Piaf zullen veel mensen ook heel fijn vinden; best leuk om tijdens het tafelen enkele ervan, met een half oor te beluisteren. Maar om bij de maaltijd twee uur lang het smartelijk gesteun van deze overlede ne te moeten aanhoren, vinden wij zelf heel deprimerend. Dat detail heeft het beperkte eetgenoegen dat we in La Cloche beleefden grotendeels om zeep geholpen. Grotendeels want gezegd moet dat daar tegenover stond de gezellige intieme inrichting van deze eetgelegenheid en de voorkomende, alerte bediening. Het interieur van La Cloche bestaat uit twee ruimten die van elkaar worden gescheiden door een aan één zijde opengewerk te keuken. Naar verkiezing kan men plaats nemen in het eetzaaltje waar de kok aan het oog onttrokken is dan wel in de ruimte waar men zijn doen en laten persoonlijk in het oog kan houden. Vooral het eerste zaaltje is huiselijk klein. Nadeel daarvan is wel, dat de eigenaar kennelijk uit economi sche overwegingen, genoopt was, althans de tweepersoons-ta feltjes eveneens petieterig te houden. Zó klein dat er na opdiening van de gerechten geen plekje meer vrij is om een pakje sigaretten op kwijt te kunnen. Overigens dient, over roken gesproken, de grote rapheid te worden gesignaleerd waarmee gebruikte asbakken voor een schone werden gewisseld. Tekenend voor het peil van de bediening die voorts heel charmant werd uitgevoerd en met persoonlijke aandacht voor iedere gast De kwaliteit van de maaltijd wekte veel minder enthousiasme. Wij openden met paté van het huis en kikkerbilletjes en kregen van beide spijt. De paté had er mogelijk nog mee door gekund als hij een bij wijze van weekaanbieding aangeboden afslag-le verworst was geweest, maar hij heette nu eenmaal paté bistro La Cloche. En dat wekt andere verwachtingen. Van de Cuisses de grenouilles au beurre d'escargots kunnen we zonder reserve zeggen dat ze héél anders smaakten dan de kikkerbilletjes die we toevallig vorige week nog in Parijs aten. Het verschil: deze billetjes waren volslank en lagen in een saus die vet was en flauw. De hoofdgerechten die volgden maakten een deel van de geleden kommer weer goed. Zowel de in de oven bereide zalm als de gebakken kalfslever bleken mooi gelukt De lever was exact in dat stadium van gaarheid uit de pan gehaald dat wij zelf bij onze pogingen een fijn levergerechtje te maken doorgaans missen. De onze is bij de eerste keer proeven meestal te rauw en bij de tweede keer hard. De Foie de Veau la Lyonnaise die we in La Cloche kregen voorge schoteld was gaar en fluweelzacht. Problematisch aan deze lever was wel dat hij aan de onderzijde een drillerig velletje bezat. Daarvan, maar dit terzijde, heeft onze home-made lever weer geen last De zalm, klaargemaakt in folie in de oven en derhalve droog, was zeer zeker wel mensen-eten. Zonder zijn aard geweld aan te willen doen is een bereiding met wat meer spekkies misschien toch een goed idee. De prei die bij de maaltijd als groente-gerecht werd geserveerd was in orde. De dressing van de gemengde salade te olie-achtig. Eigenaars van La Cloche, die het afgelopen voorjaar geopend is, zijn de in de zaak overal vriendelijk aanwezige Greetje en Ewout Brouwer (beiden 26) Horeca-man Ewout (hij deed de Hogere Hotelschool) neemt onze kritiek in welwillende overwe ging maar wijst haar van de hand. Wat wij niet lekker vinden smaakt de overige gasten wel, zo is zijn begrijpelijke verweer. „De paté", zo beklemtoont hij, „wordt wel degelijk door de kok zelf bereid. Met knoflook en wijn. Wat de kikkerbilletjes betreft: we hebben eerst een groot soort uitgeprobeerd, toen een middelsoort en die we nu hebben zijn kleintjes. De middelsoort is het beste bevallen en straks zijn we dan ook van plan die opnieuw te nemen. Over het vlees hebben we nog nooit klachten gehad. We betrekken het sinds enige tijd van een voortreffelijke slager." Zijn vrouw over de vetheid van de saus bij de kikkerbilletjes: „Sommige gasten vinden hem erg lekker, deppen er stokbrood in en maken hem schoon op. Andere laten hem staan." Brouwer tenslotte over de weinig gevarieerde achtergrond-muziek: „Die plaat van Piaf hebben we pas gekocht en we vinden hem zelf erg mooi. Doordat het zo druk was vanavond is het er ongemerkt bij ingeschoten om af te wisselen met wat anders. Zonder het ons te realiseren hebben we steeds de andere kant opgezet." La Cloche (tel. 23053) is geopend van half zes 's avonds tot één uur 's nachts. De keuken gaat dicht om half elf. Op maandag is de zaak gesloten. In een zaaltje op de eerste verdieping van het pand kunnen partijen worden gegeven voor maximaal 45 personen. Het etentje voor twee dat wij er gebruikten kwam ons op 69,25 te staan. Daarbij werd in rekening gebracht voor: Paté bistro La Cloche 5,25 Cuisses de grenouilles an beurre d'escargots 8,75 Saumon en papillore 16,75 café glacé 3,50 Irish coffee 4,50 koffie 1,50 Gourmet Met hun hele hebben en houen zaten de krakers gisteren voor het door hen verlaten pand aan de Hooigracht. Bij het verlaten pand Hooigracht Van een onzer verslaggevers de opvatting van de jongeren Leiden - De zes krakers van de Hooigracht hebben het pand 12-16 gistermorgen in alle rust hen aan altemaüevl woon- verlaten. Zij het dat ze pas weggingen nadat was ruimte had kunnen helpen, ten voldaan aan hun eis het panel officieel aan een onrechte niet zijn aangeboord, wethouder te mogen overdragen. Waar de die ach heb. ben verenigd in de stichting Daartoe zette Hans van Dam geuite teleurstelling over de werkwoningen en de stichting (financiën) zijn handtekening wijze waarop de gemeente hen Iris, nu naartoe gaan weten ze onder een desbetreffend docu- is tegemoet getreden, monde- nog niet. Overwogen werd gis- ment. De krakers maakten ling nog eens te herhalen. teren het leegstaande pand van de gelegenheid gebruik Van Dam beloofde de juist- Van der Werffstraat 40 a, om hun eerder al schriftelijk heid te zullen onderzoeken van voorheen café 't Bedsteetje te de krakers. betrekken. De nacht wilde men doorbrengen onder de Koornbeurs, vlak bij het stad huis. Met de bedoeling zodoen de het door wethouder Ver boom enige tijd geleden tot hen gerichte advies in praktijk te brengen. Verboom heeft bij gelegenheid gezegd: „Wat zal ik daarmee zitten; voor mijn part gaan ze onder de Koorn beurs slapen". gen waren resp. Allert Verweij en Dorith Ligtvoet de beste." Alle kinderen werden na afloop gelaafd met limonade en een parmekoek. Cricket De cricket-wedstrijd gisteren tussen Ajax en N. A. C. C. is verdiend gewonnen door de En- Kinderspelen in de Meren wijk Gistermorgen zijn in het wijk- park van de Merenwijk de door de werkgroep Activiteiten van de Stichting Zijlwijk georgani seerde kinder- vakantiespelen van start gegaan met een sport dag. Ruim honderd jongens en meisjes van 7 tot en met 13 jaar zetten er onder leiding van een groot aantal vrijwilligers uit de wijk hun beste beentje voor om bij het hardlopen, hindernislo pen, verspringen en kogelstoten een medaille te verdienen. Bij de jongste groep meisjes 7 t/m 10 won Anja v. Leeuwen het kogelstoten, Ester Hillebrand het hardlopen, Tina Koeleman het verspringen en Carola v. Hacht was het snelst over de hindemisbaan. Op deze baan moesten de deelnemertjes ach tereenvolgens door een hoepel kruipen, over een hekje sprin gen, onder een tafeltje door, een stukje steltlopen en als laatste een stapel dozen zonder te laten vallen vervoeren. Bij de jongens 7 tot en met 10 jaar gingen de gouden (papieren) medaille naar: hardlopen: Erwin Abels- berg, verspringen: Mark v. d. Laar, kogelstoten; Rormy Distel veld en het hindemislopen naar Robert Vintges. Bij de oudste groepen won Peter van der Hei den drie gouden plakken: hij Oei. wat is die kogel zwaar. was bij het hardlopen de snel ste, het verspringen en kogelsto ten. Bij het verspringen, kogel stoten en hardlopen op de hin demisbaan was Richard Fran- 'klin de snelste. Bij de meisjes veroverde de Carin Hensen twee gouden medailles bij het hardlopen en hindernislopen. Bij het kogelstoten en versprin- Proefritje Een 19-jarige Leidse automon teur is gistermiddag op de straf zitting van de Leidse kanton rechter 500 gulden armer ge worden; bovendien kreeg hij veertien dagen voorwaardelijke hechtenis opgelegd. Hij was vo rig jaar op de Haagweg tegen pfjrS 6611 lichtmast gereden f 150- Bij aanhouding door de politie 1 bleek de auto onverzekerd (f O 250) en had verdachte boven- dien geen rijbewijs (f 100). Adri van Dam, de vrouw van wethouder Hans van finan ciën heeft het leven geschon ken aan een zoon. De knaap heet Rogier. Hij zegt dat hij ook wethouder wil worden. Groeten uit Volgens het clubblad van de LRTV Swift werd er post ont vangen uit Saluti da Cagliari. Leden van de wielerclub, die graag willen weten waar dat nu wel mag liggen, zullen vergeefs zoeken in welke atlas dan ook. Een Italiaans woordenboek geeft meer opheldering. Saluti da betekent gewoon „Groeten uit.." en Cagliari ligt op Sardi nië gelse club. Na drie uur spelen kwam N. A. C. C. op een totaal van 202 voor 9. Ondanks de verdiende nederlaag van Ajax, speelde Piet Kantebaan een zeer goede wedstrijd. Hij scoorde 20 runs. F. A. de Jongh bracht het tot 13 runs. Ook W. Molenaar bood met 9 runs nog geduchtig tegenstand. Ajax haalde een to taal van 79 all-outs

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3