Husers en Jansen alsnog akkoord met FC Amsterdam Eindhovens publiek nam afscheid van Peter Kemper Lucky Luke Rails door de prairie Dankzij bemiddeling Inter Football PAGINA 10 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 JULI 1975 Bokscarrière van Buchanan is beëindigd LONDEN - De Britse lichtge wicht Ken Buchanan heeft In Edinburgh bekend gemaakt te zullen stoppen met boksen naar aanleiding van de ongeregeld heden die ontstonden tijdens zijn partij tegen de Italiaan Clan carlo UsaL De nu 30-jarige Ken Buchanan veroverde in 1970 het wereld kampioenschap in de lichtge wichtklasse door een punten- overwinning op de Panamees Ismael Laguna. In de tien jaar dat Buchanan gebokst heeft won hij zestig partijen en ver loor er slechts drie. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ronde Rijnland-Palts WITTLICH De Westduitse wielrenner Peter Weibel heeft de zevende etappe van de Ron de van Rijnland-Palts gewon nen. Weibel legde de 166 kilometer af in 4 uur, 17 minuten en 55 se conden. De Noor Torleif Andre- sen verspeelde zijn leiderstrui aan zijn landgenoot Wilman. Frits Schür blijft derde in de aleemene rangschikking. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Weibel (Wdl) 166 kilometer in 4' uur, 17 .minuten en 55 seconden, 2. Thalmann (Zwi) z.t., 3. Vori' Loffe- holz (Wdl) 4.17,58, 4. Wilman (Noo) z.t, 5. Paltian (Wdl) 4.18,49, 11. Snoeyink (Ned) 4.18,59, 23 Schür (Ned) z.t., 27. Neven (Ned) 4.19,09, 28. Rijks (Ned) z.t.. 51. Lenferink 4.44,51. Het algemeen klassement is: 1. Wil man (Noo) 26.08,25, 2. Andresen (Noo) op 36 sec., 3. Schür (Ned) op 1,50 4. Loder (Zwi) op 2,28, 5. Thaler (Wdl) op 2,51, 13. Snoeyink^ (Ned) op 7,32, 16. Neven (Ned) op 10.12, 29. Rijks (Ned) op 21,07, 48. Lenferink (Ned) op 1.36,15. De Nederlandse amateurwielrenner Wim van Steenis is winnaar gewor den van een wegwedstrijd over 105 kilometer te Sinaai (Bel). Hij legde de afstand af in 2 uur 35 min. De Belg van Opdorp werd tweede. In een wedstrijd over 100 kilometer te Messancy (Luxemburg) werd de Nederlander Buckx tweede. De zege was voor de Luxemburger Thull in llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Paulus de Boskabouter DE BOEBOMEN Lubbers tegen Adinolfi ZANDVOORT Rudi Lubbers is door de Europese Boksunie aangewezen als uitdager van de Europese kampioen in het half- zwaargewicht, de Italiaan Domenico Adinolfi. Lubbers was één van de vier kandidaten voor het titelgevecht, dat voor eind augustus moet plaatshebben. De andere drie waren de Fransman Poncelot, de Zwitser Nussbaum i de Westduitser Klein. De EBU (11 landen stemden) wees Lubbers an, nadat de Noor Skog het voor een gevecht tegen Adinolfi tot twee keer toe had laten afweten. Rudi Lubbers bokste voor het laatst op 14 oktober 1974 in Rotterdam, toen hij in de derde ronde door diskwalificatie won van de Argentijn Avenamar Peralta. De 28-jarige Amsterdammer heeft in zijn loopbaan tot dusver 26 partijen gebokst, waarvan hij er 23 heeft gewonnen (11 maal door k.o. of opgave). Lubbers verloor van Carroll, Muhammad Ali en Joe Bugner. De titelhouder Adolfini (29) won vorig jaar (4 december) door knock out in de eerste ronde van de Westduitser Karl-Heinz Klein en verdedigde zijn titel begin dit jaar met succes tegen de Belg De Kerpel. Zon stootte functie af ROTTERDAM Henk Zon beeft zijn functie van voorzitter van de commissie betaald voet bal van Excelsior overgedragen aan de beer A. Libregts. Henk Zon blijft wel algemeen voor zitter van de Rotterdamse ere divisieclub MOSKOU Alexander Grigo- riev is in Moskou Russisch kam pioen hoogspringen geworden door een sprong van 2,21 meter. Suske en Wiske De vinnige Viking. Nico Jansen blijft voorlopiq voor Amsterdam behouden. De waardevolle speler zal zijn ploeg ongetwijfeld weer vele malen doen juichen. AMSTERDAM FC Amsterdam heeft gisteren zijn nieuwe spelersgroep aan de buitenwereld ge presenteerd. Een groep waarin zoals bekend Geert Meyer en Gerard van de Lem ontbraken. Twee leden van de vier man sterke kerngroep die FC Amsterdam graag had willen houden. De andere twee zijn Theo Husers en Nico Jansen. Maar het had weinig gescheeld of ook dit tweetal was niet op het appel verschenen. Te elfder ure kon door bemiddeling van Inter Football, die de belangen van beiden behartigt een akkoord worden bereikt. Althans voorlopig, want er zal opnieuw gepraat gaan worden. Voorzitter Dé Stoop: „Gelukkig is mgezien dat er toch gewerkt moet worden. Zij hebben beiden het vak van voetbal gekozen en als ze dan niet komen wordt er ook niet betaald." Moeilijke gevallen noemde voorzitter Stoop Jansen en Husers die ook volgens hem een uitstekend seizoen achter de rug hadden. Stoop verder over de problemen: „Husers wilde een langjarig contract of naar een club in het buiten land. Maar we konden in ver band met de concurrentie geen hoger meerjarig contract aanbieden, wel een 1-jarig con tract. Husers zal vandaag ze ker tekenen. Wat Jansen be treft, hij onderhandelt met een buitenlandse club. Nico wil af spraken over een bepaalde vergoedingssom in de toekom st, maar dat is tegen de ideëen van FC Amsterdam. Nu is er een compromis bereikt. Vanaf, vandaag zal Jansen beschik baar zijn en alle trainingen volgen tot 1 november. De tus senliggende drie maanden zul len gebruikt worden om tot toekomstige afspraken te ko men." Niet geslaagd De oorzaak, dat FC Amster dam er niet in geslaagd is de andere twee vedetten Van de Lem en Meyer te behouden is van financiële aard. Dé Stoop: „Maar door het ver goedingssysteem zijn wij ook nu min of meer genoodzaakt hogere salarissen te betalen. Als er voor deze jongens ech ter een nog hoger aanbod komt dan zullen we ze laten gaan." Hetgeen bij Van de Lem en Meyer het geval was. Meyer werd een salaris van 80.000 gulden met een vraag prijs van acht ton geboden maar toen Ajax bereid bleek hem een beter aanbod te doen was FC Amsterdam bereid de transfersom tot 6 1/2 ton te laten zakken. Van de Lem kon meer dan de hem geboden 60.000 gulden verdienen. Voor hem zakte de vraagprijs van 325.000 tot 250.000 gulden. Dé Stoop: „Het verlies van dit tweetal is opgevangen met ver sterking in de breedte. Wetzel en Boszhardt zijn van Haar lem aangetrokken opdat zij de opengevallen plaatsen kunnen gaan innemen. Zij hebben kwaliteiten genoeg. En in Er- win Snijders hebben we nog een goede spits. In het huidige vergoedingssysteem ben je wel genoodzaakt iets achter de hand te hebben." Husers zal ziin contract tekenen. FC Amsterdam had vorig sei zoen een tekort van 250.000, waarvan 100.000 is gedekt door een aantal bedrijven. De resterende 150.000 werd voornamelijk veroorzaakt door het kostenverslindende UEFA-Cupvoetbal. Bij de NSF heeft FC Amster dam inmiddels een verzoek ge deponeerd om een ton uit de pot te verkrijgen die dient voor verliesgevende internatio nale ontmoetingen. Stoop: „Dan rest er nog 50.000 en dat is een aanvaardbaar te kort T. begroting voor het komend jaar sluit met een te kort van één ton". Een klacht heeft het bestuur van FC Amsterdam ingediend bij de KNVB inzake de over gang van spelers naar de ama teurclub Aalsmeer omdat men er zeker van is dat daar spe lers betaald worden. Stoop: „Er zal een onderzoek komen. Maar er zijn meer clubs zoals Kennemers, EDO en DRC". Door de destijds overgenomen schulden van Blauw Wit en De Volewijckers, de fusiepartners waaruit FC Amsterdam resul teerde, bedragen anderhalf miljoen waarvan een groot deel in de spelers zit. Stoop: „Het werkelijk negatief saldo bedraagt zeven ton maar dat is niet verontrustend." FC Amsterdam, dat binnen kort Thijs Jansen als directeur hoopt te benoemen, zal in sa menwerking met het Olym pisch Stadion ook iets aan de accommodatie gaan doen. Achter de doelen zullen op vier meter afstand tribunes worden gebouwd, waardoor de toeschouwers - vorig sei zoen haalde FC Amsterdam gemiddeld 8000 mensen - dich ter bij het voetbalgebeuren be trokken zullen worden. TON DE WIT. 0-37 - Mol grinnikte gevleid. „Hihihi - hik ben altijd maar blij als iemand me voor een zwarte duivel verslijt. Beter dan dat ze zeggen: het is maar een mol! Als het er op aankomt, dan sta ik mijn mannetje. Zelfs mijn heks je!" „Ik ook", beweerde Pieter, die nu over zijn eerste schrik heen was. „Ik schrok ook niet omdat ik schrok, ik deed alleen maar alsof, om jou een plezier te doen." „Dat was erg vriendelijk van je," lachte Mol. „En erg dapper ook. Ik begrijp nu waar om ze jou Pieter de heldkabouter noemen". Gniffelend verdween Mol in zijn hol, terwijl Pieter gretig zei: „Geen veld- kabouter, maar een heldkabouter. Daar kon hij wel eens gelijk in heb ben!" (Van onze sportcorrespon- dent) EINDHOVEN - Voor Peter Kemper duurde de oefenwedstrijd die PSV zaterdagavond met 2-0 van Hertha BSC won, maar tien minutea Toen, bij een onderbreking van het spel, gebaarde trainer Kees Rijvers dat bet ge noeg was geweest. Het betekende meteen een af scheid van de thans 32-ja rige Kemper. Hij beeft besloten definitief een punt achter zijn voet bal- loopbaan te zetten Een carrière die zich wat PSV betreft, uitstrekt over een periode van veertien jaar. Ruim tien jaar was de in de verdedi ging opererende ex-Hage naar een vaste keus voor het eerste elftal. Een car rière ook, die gemarkeerd wordt door een rode draad, een draad met aaneengeregen blessures. Meerdere kerenwerd Kemper voor langere tijd uitgeschakeld. In de pe riode van tien jaar speel de hij maar 250 wedstrij den voor PSV. Dat had den er wel 400 kunnen zijn. Al bij zijn debuut bii Peter Kemper werd gedu rende zijn voetballoopbaan voortdurend geplaagd door blessures. Hij speelde voor PSV dan ook maar 250 wed strijden. PSV liep hij in het inter- totoduei tegen Djurgar den uit Zweden bij een onschuldige actie een dubbele sleutelbeenbreuk op. Twee maanden plat was het parool Peter Kemper, die bij Lenig en Snel zijn eerste trappen in georganiseerd verband tegen een leren bal deed, groeide in zijn glansjaren uit tot een van de beste verdedigers van het Nederlandse voetbal. Drie keer werd hij in het 'nationaal A-team geko zen. Vele keren kwam hij in andere vertegenwoordi gende elftallen uitLang zaam maar zeker moest hij plaats maken voor de jongeren. Van vaste keus werd hij vaste man op de reservebank. Wanneer Rijvers echter een beroep op hem deed was hij al tijd present De leraar li chamelijke opvoeding aan een school in Veldhoven, heeft er altijd voor ge zorgd dat zijn conditie op timaal was. Verdiend werd hij zaterdagavond voor de laatste maal in de bloemen gezet Een staan de ovatie vanaf de tribune begeleidde zijn laatste gang naar de kleedkamer.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10