Quick Boys doet niet onder voor FC Den Haag Geplaatsten deden plicht in Alkemade Fred Hemmes enElly Appel winnen Badgastenfoernooi Roeizege Rietveld Profs winnen via strafschop; 0—1 op de foto een aantal van de winnaars. V.l.n.r.: Slem Bakker, Erik Rooderkerk, Jan van Veen, Harry Knol, Tlne Rleusen, Cisca Gomperts en Miriam de Groot. Van onze sportredactie ALKEMADE De geplaatste spelers 121 de C-groep van het tennistoernooi in Alkemade hebben volledig aan de ver wachtingen voldaan. Marcel de Bakker versloeg in de finale A. Vreeken (6-2 en 6-3), terwijl Cis ca Gomperts geen medelijden had met C. Heestermans: 6-1 en 6-1. In de D-categorie liep het heel anders. Siem Bakker, die als tweede was geplaatst pakte de eerste plaats;. De lijstaanvoerder Erik Rooderkerk viel in het en kelspel uit de boot, maar maak te dat goed, door in het dubbel de eerste prijs te pakken. Hij deed dat samen met J. van Veen. De uitslagen van de finales wa ren: HE C: M. de Bakker - A. Vree- ken 6-2 en 6-3. DE C: C. Gomperts - C. Heester- mans 6-1 en 6-.1. DD C: A. Goudbergen/M. Eisen - C. v.d. BergJC. Appol 6-4 en 6-2. HD C: H. Knol/P. Schassenbert - H. en L. v. Tongeren 6-4 en 7-6. GD C: T. Riess-en/H. Knol - C. Gomperts/P. Sdhassenbert 1-6, 6-2 en 6-4. HE D: S. Bakker - W. de Jong Gewijzigd Semardus Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het zon dagse standaardteam van de voetbalvereniging Bernardus zal de komende competitie in de vierde klas van de KNVB met een ten opzichte van het vorige seizoen nogal gewijzigde defen sie ingaan. Zoals bekend zijn Leo van Wetten, de ausputzer, en Gidi Speel, de doelman, ver trokken naar respectievelijk Koudekerk en DOSR (Roelofa- rendsveen). Daarnaast zal de Groenendijkse formatie in het nieuwe seizoen niet kunnen be schikken over linkervleugelver dediger Jan van de Zon. Hij gaat namelijk zes maanden mili taire dienst vervullen op Aruba. Toerfietsers worden gehuldigd in Gerwen (N.B.) Van onze sportredactie Leiden De vijf toerfietsers, die vorige week het wereldduur- record braken en stelden op 24 uur en 15 minuten zullen op 16 augustus worden gehuldigd in het Brabantse dorp Gerwen (tussen Helmond en Eindhoven). Daar worden die dag de Zomer feesten gehouden en traditioneel wordt er dan iemand gehuldigd, die in het afgelopen jaar een bijzondere prestatie heeft ver richt Eerder viel te eer ten beurt aan de wereldkampioen paalzitten en aan de Belg, die geruime tijd in een doodskist onder de grond verbleef. Henk Grimbergen, Kees Kerk vliet Gerard Hekker, Wim Was- sink en Liek de Jong worden een week eerder ook in Rijn- burg in de bloemen gezet, dat dan zijn 1000-jarig bestaan viert. Q Swift heeft gisteren gekoerst op het parcours in de Grote Polder van Zoeterwoude. Win- naar werd Bert van der Hulst uit Zoeterwoude voor Leidenaar Paul van der Berg. De verdere uitslag was: 3. Sjef Dubbelde- man (Leiden), 4. Paul Hoogstra ten (Leiderdorp), 5. Frans van Duuren (Leiden), 6. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) en 7. Arie Ravensbergen (Voorscho ten). Van oróe tennismedewerker NOORDWIJK Eindelijk had de wind zijn kracht verloren en konden de finales van het Inter nationaal Badgasten Tennis Toernooi onder ideale omstan digheden gespeeld worden. Elly Appel en Judith Salomé mochten als eersten het gravel betreden. Dit gebeurde een half uur later dan de planning was, omdat Judith autopech had ge kregen en met het openbaar vervoer verder moest reizen. Nog nahijgend van het geren kwam Judith op de baan. Of dit haar concentratie nadelig beïn vloed heeft of niet, tegen de goed op dreef zijnde Elly kon zij geen vuist maken. Zelfs op de achterlijn blijvend moest zij toezien, hoe de volleys en sterke smashes van haar opponente onbereikbaar op haar heft van de baan geplaatst werden. Elly, die ook in de halve finales hard had toegeslagen en haar tegen standster Kim Ruddell met 6-1 en 6-0 van de baan had geveegd, had weinig problemen met het verdedigende spel van Judith en zegevierde in twee sets: 6-1 6-3. Hierna was de beurt aan Fred Hemmes, die tegen de Ameri kaan Mike Newberry moest aantreden. Newberry is door zijn universiteit in Californië voor drie maanden uitgezonden om toernooien te spelen. Be haalt hij hierin goede resultaten, dan komt hij in aanmerking voor een studie-tenisbeurs. Bei de spelers kwamen in deze par tij niet tot het niveau, dat ze de afgelopen week enkele malen gedemonstreerd hadden. Mis schien, dat de zenuwen een rol speelden in deze finale, waar een hoofdprijs van duizend gul den op het spel stond. Te zien was wel een spannende slijtage slag met veel lange slagenwisse lingen, waarin de spelers zelden aan het net verschenen. De eerste set had een opmerke lijk begin. Is het in wedstrijden op dit niveau gebruikelijk, dat elk zijn eigen servicegame wint en verlies ervan bijna zeker set- verlies oplevert, beide heren be gonnen ditmaal ieder tweemaal hun service te verliezen. New berry, die zaterdag tegen zijn landgenoot Dick een flitsende partij gespeeld had, waagde zich slechts een paar maal aan het net, maar werd regelmatig door fraaie passeerslagen van Hemmes verrast. Bij 4-3 leverde het hem wel voordeel op en wist hij opnieuw door Freds opslag te breken, zodat hij op 5-3 kwam. Hemmes maakte zijn fout direkt goed door Mikes ser vice te pakken, waarbij hij ook nog een setpoint voor de Ameri kaan ongedaan had moeten ma ken. Drie games later maakte hij echter dezelfde fout en met een dubbele fout op setpoint moest hij zijn service en daar mee de eerste set aan zijn tegen stander laten: 5-7. In het geheel niet ontmoedigd ging Hemmes verder en via twee servicedoorbraken liep hij uit tot 4-1 en won deze set met 6-3. De laatste set gaf een gelijk beeld te zien als de voorgaande. Een Newberry, die veel fouten maakte en niet tot aanvallend spel kon of wilde komen, en een Hemmes, die in de lange rally's meestal aan het langste eind trok en met zijn passeerballen de Amerikaan van het net af hield. Fred bouwde heel regel matig een voorsprong op door driemaal de opslag van zijn te genstander naar zich toe te trek ken, waar deze slechts één door braak tegenover kon stellen. Toen Newberry op 2-5 maar liefst drie dubbele fouten sloeg was het met hem gebeurd en eiste Hemmes de partij voor zich op: 5-7, 6-3 en 6-2. De sterpartij van de dag en ook van het toernooi werd de heren- dubbelfinale. Deze wedstrijd bood de vele honderden toe schouwers alles, wat een heren- dubbel te bieden heeft: subliem, tennispel, spanning en sensatie. De eerste games waren al direkt raak. Twee servicebreaks volg den elkaar op. Joe Garcia ver loor zijn service, maar revan cheerde zich direkt door met enkele fraaie ingrepen aan het net een break op de service van Marian Laudin te forceren. Bei de koppels, de Amerikanen Joe Garcia en Dave Dick tegenover Fred Hemmes en Marian Lau din, hielden elkaar vervolgens tot 6-6 in evenwicht, hoewel Hemmes op eigen service een setpoint van de Amerikanen moest wegwerken, zodat de tie break de beslissing moest bren gen. De Hollanders bleken hie rin de sterksten en brachten de set met 7-6 op hun naam. Ook in de tweede set gaven de combinaties elkaar niets toe. Wel namen Garcia en Dick via een doorbraak op Hemmes' ser vice een 5-2 voorsprong; door op hun beurt Garcia's opslag te winnen kwamen Hemmes en Laudin weer op gelijke hoogte. Opnieuw moest na 6-6 de tie break gespeeld worden. Ditmaal waren de rollen omgedraaid en gaven Joe en Mike geen krimp. Met 7-4 wonnen zij de tiebreak en de tweede set met 7-6, Zodat de stand weer gelijk was. De laatste set had helemaal een dramatisch verloop. Omdat Laudin iets inzakte en veel fou ten maakte, kwamen de Ameri kanen met 4-1 voor. Op 3-5 moest Hemmes op eigen service viermaal tegen een matchpoint aankijken. Joe en Mike konden er echter geen enkele van ma ken: 4-5. Garcia's service werd doorbroken en met 5-5 was de wedstrijd weer geheel open. Terwijl de spanning groter werd, steeg het spelpeil tot grote hoogte. Flitsend net-spel, zware smashkanonnades en schitteren de passeerslagen maakten het publiek steeds enthousiaster. Ie der bleef zijn opslag winnen. Bij 8-7 kregen de Amerikanen een uitstekende mogelijkheid om de partij te winnen. Op eigen servi ce kwam Hemmes met 0-40 ach ter te staan, wat drie match points voor de tegenstanders be tekende. Opnieuw konden Gar cia en Dick niet doordrukken en na een serie van zeven smashes kon Laudin gelijk maken. Op 9-8 echter hadden de Amerika nen aan éên matchpoint vol doende om na 2 1/2 uur spelen de wedstrijd op hun naam te brengen: 6-7, 7-6 en 10-8. Ook de dames maakten een aantrekkelijke wedstrijd van hun finale. Ditmaal geen einde loze lobrally's, zoals zo vaak bij damesdubbels, maar een van beide kanten aanvallend ge speelde wedstrijd. Uiteindelijk bleken Elly Appel en Judith Sa lomé de meerdere van Kim Ruddell en Judy Hanrahan. Zij wonnen met 6-3 6-7 6-1. Als laatste finale kwam de ge- mengd-dubbel op de baan. Ook hier won de Nederlandse combi natie van de buitenlandse. Elly Appel, in haar derde eindstrijd, en Marian Laudin wisten, in alweer een driesetter, het Austr- lalisch/Amerikaanse koppel de baas te blijven: 6-1, 3-6 en 6-3. Overige uitslagen: HEB L. Kip- pel-H. Everaars 6-2 6-7 3-6. DEB Y. Woldringh-A. v.d. Mey 7-6 6-3. HDB Brisken/Rasch-Kuypers/- v.d. Pols 3-6 0-6. CDB Woldring- h/Bannink-v.d. Meer/Blommen- daal 6-2 6-4. DDB Stolzer/De Vilder-Lempers/v.d. Linden 7-6 6-3. HEC Rasch-C. J. Asselbergs 7-5 6-1. DEC W. Kostense-C. ten Bosch 6-3 6-2. HDC Grimberge- n/Tibboel-Rasch/Marx 7-5 1-6 3-6. DDC Barten/Enthoven-Faa- se/Knott 6-1 3-6 7-5. GDC Hau- bler/Lorié-de Beer/Koemans 7-6 6-3 Veteranenmixed: Hofland/- Hofland-Francken/Vermeulen 6-3 0-6 6-3. Carl Adamse Warmunda hervat training Van onze correspondente WARMOND Voetbalvereni ging Warmunda te Warmond gaat haar activiteiten na de zo merrustperiode weer hervatten. De trainingen van de selectie- groep hebben een aanvang ge nomen o.l.v. de nieuwe trainer dhr. Vessies. Zondag 3 aug. wor den de eerste wedstrijden ge speeld. Voor zondag 24 augustus staat een groot veteranentoer- nooi op het programma. Er zul len veteranen uit Almelo, Haar lem, Leidschendam, Zoeterwou de, Oegstgeest, Voorhout, Rijp- wetering en Warmond aan deel nemen. Stuurt uw auto zoals u het wenst? Ook de moeilijkste gevallen verhelpen wij met vakkundig uitlijnen en balanceren. IWICHELIN radiaal (Van onze sportredactie) KATWIJK AAN ZEE Quick Boys trainer Ger Perdijk had alle reden tot lachen. Terecht, want de nipte 01 nederlaag, die zijn ploeg had geleden te gen het volledige eerste elftal van FC Den Haag, was een uiterst knap re sultaat. Een uitslag die best met forse letters mag worden bijgeschreven in de analen van de Kat- wijkse vereniging. „Toch", repliceerde de Goudse oefenmeester, „heeft er meer in gezeten. Den Haag mag dan wat meer aan de bal zijn geweest, wij hebben de beste kansen ge had. Van tevoren had ik een 1—0 overwinning voorspeld, maar dat bleek een beetje té optimistisch. En er heeft voor de blauwwitten inderdaad iets meer ingezeten. Uiteindelijk had de profploeg een strafschop nodig om aan een vernederende 00 te ontko men. Een penalty, die door in valler scheidsrechter Mulder (Zaandammer Van Eyk was niet komen opdagen) terecht werd toegekend, toen acht minuten na de hervatting Arie Remmel- zwaal een inzet van Martin Jol met de hand uit het doel hield, omdat Floor Schaap via een knal op de paal van Rob Ouwe hand uit positie was gespeeld. De 0—1 was een resultaat, dat Quick Boys nog nooit eerder tegen FC Den Haag had ge boekt. In het verleden versche nen er altijd forse uitslagen op het scorebord van Nieuw Zuid. Herinnert aanvoerder Arie Haasnoot zich: „Twee jaar gele den was het 6—1 en het is ook al eens 8—3 geweest Eenmaal hebben we met 2—2 gelijkge speeld, maar dat was tegen het C-elftal". Van een C-team was ditmaal totaal geen sprake. Den Haag trad in de sterkst denkbare op stelling aan. Dus met de van Feyenoord overgekomen Lex Schoenmaker. Hij was het enige nieuwe gezicht in de Haagse formatie, die het afgelopen sei zoen de KNVB-beker won. Twee spelers ontbraken uit die cup winners ploeg: de door Ajax fekochte Tsjeu la Ling en Leen wanenburg, die aan een hernia moet worden geopereerd. Het is voor de bijna 3000 toe schouwers een bevredigende seizoenopening geworden. De eerste helft deed Quick Boys totaal niet onder voor de grote broers uit Den Haag. De eerste knappe actie was afkomstig van uitblinker Joep den Hollander, die van zeker dertig meter een veniinie schot losliet, waarmee Ton Thie alle moeite had. Even later kreeg spitsspeler Wim van der Plas (erg ijverig) een kans op 1—0 na een misverstand in de Haagse defensie, maar hij schoof de bal luttele centimeters naast het doel. Het enige wapenfeit van Haagse zijde kon in de 17de minuut worden genoteerd. Martin Jol loste van buiten het strafschop gebied een schot, dat door Floor In Katwijk speelde FC Den Haag zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen Quick Boys. De Hagenaars' wonnen met 1-0. Aad Mansveld scoorde in de tweede helft uit een straf schop. De wedstrijd werd door 2100 toeschouwers bijgewoond. Schaap, via de lat, tot corner werd verwerkt Vlak voor de rust volgde nog een knappe ac tie van Wim van der Plas aan de andere kant. Hij sprinte, op de rand van buitenspel weg, om speelde als een volleerd prof Aad Mansveld, maar vond toch nog Ton Thie op weg naar suc- Acht minuten na de rust volgde dan die strafschop, die FC Den Haag de winst zou brengen. Te gen de verwachting in ving Quick Boys, die tegenslag erg knap op. Zeven minuten later moest Thie ver zijn doel uitko men om een fraaie één-twee ac tie van Den Hollander en Van der Plas te verijdelen. En er kwamen nog meer kansen voor de Boys. Cor Verdoes kop te na een voorzet van Jaap Heerikhuizen in het zijnet en Joep den Hollander tikte juist naast, toen hij in zijn eentje de buitenspelval van Den Haag voor schut zette en zelfs Ton Thie al had omspeeld. In de laatste minuut werd het toch nog bijna 0—2, toen Wim van der Plas, ver terug geko men, terugspeelde op Floor Schaap, die echter met een for se duik en via de lat een doel punt kon voorkomen. Het bleef daardoor 01. Een overwinning voor FC Den Haag. Dat wel, maar het applaus was terecht voor Quick Boys. JAN VAN DER NAT Moeizame winst Ajax'cricke- ters Van onze sportredactie HAARLEM Het cricketteam van Aajax heeft gisteren de ze gereeks onverminderd voortge zet. Makkelijk ging het dit keer niet, maar tijdig herstel zorgde toch voor een overwinning te gen het Haarlemse Rood en Wit III. Ajax ging eerst fielden en zag, mede door goed bowlen van Frits de Jongh (8 voor 26) en drie vangen van wicketkeeper Wim Molenaar, Rood en Wit eindigen op 100 all out. De eerste drie batsman van Ajax verdwenen zeer snel en toen de stand op een gegeven moment pas 20 voor 4 was zag het er voor Ajax niet zo roos kleurig uit. Frits de Jong (23) en Ton Kantebeen (43) brachten Ajaxo op 101 voor 6 toch nog de zege. Aanstaande zondag speelt Ajax thuis tegen het Voorburgse VCC. Vandaag wordt er gespeeld tegen de En gelse ploeg van NACC uit North Abington, waarmee Ajax al sinds 1959 contacten onder houdt Aanstaande vrijdag is deze ploeg opnieuw tegenstan der van de Leidenaars. Beide wedstrijden beginnen om half twaalf. Fred Hemmes (links) en Elly Appel waren de grote winnaars van het Badgastentoernooi in Noordwijk. HAZERSWOUDE Evenals in 1974 zegevierde de Hazerswoudse, of beter gelegd: de Rietveldse roei- ploeg over de geselecteerden uit Ter Aar. Op het heren- zowel als het damesfront. Dat betekent overigens niet dat de roeiminnaars uit de Aar streek op het strijdveld, de Rietveldse Vaart nabij Klein Giethoorn, zo slécht voor de dag kwamen, want de verschillen bedroegen immers in sommige gevallen slechts tienden van seconden. Al met al had P. A. Th. van der Werf, in het dagelijks leven boomkweker én wethouder van de gemeente Hazerswoude, de handen vol tijdens de streekderby op het water. Immers, de „ereburger van het Rietveld" (aan de Burg. Smitweg woonach tige v.d. Werf is daar geboren en getogen en is een van de organisatoren van de Rietveldse kam pioenschappen) trad niet alleen op als speaker en uitreiker van de prijzen, hij roeide ook zijn partij tje mee als lid van de uit 12 man bestaande Rietveldse herenploeg. Het was weer eens wat nieuws, dit keer. Want er werd op tijd geroeid. Jan van de Lip, vorig jaar Rietvelds kampioen, maar tijdens de titelstrijd van tien dagen geleden verslagen door de nu met vakantie zijnde Arie Boer, werd uiteindelijk win naar van het algemeen klassement. Hij won overi gens zeer nipt, want Sjaak van de Neut, in het verleden ook al goed voor de Rietveldse roeititel, eindigde als tweede doordat hij twee tienden van seconden langer over het traject deed dan Jan van de Lip. Gijs van de Lip, enkele jaren terug steeds de onbetwiste sterkste van het Rietveld wanneer het op roeien aan kwam, liet eenzelfde tijd afdruk ken als zijn Rietveldgenoot Sjaak. Een duidelijke overwinning dus voor de Hazerswoudenaren ten opzichte van de Aarse ploeg, waarin overigens nog een vedette van weleer, maar nu omstreeks zestig jaar, aan de start kwam en het bestond om organisator Van de Werf eenmaal een match te ontfutselen. Bij de dames waren de eerste twee plaatsen ook al voor Rietveldsen: Jeanette van Zuilen, die eerste werd, en mevrouw Van de Lip-Harkes, echtgenote van de bij de heren al door zijn tweede plek opvallende Gijs. Een klein succes voor de Ter Aarse, uit zes dames bestaande formatie: mevrouw Vermeulen, echtgenote van oud-schaats-crack Ver meulen (eens winnaar van de Elfstedentocht op de schaats), roeide zich naar een derde plaats. Bij het opmaken van de balans bleek dat de Rietveldse heren- en damesploegen zoveel tijd hadden laten afdrukken dat ze in het ploegenklas- sement niet te kloppen bleken door de Ter Aarse roeivedetten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 7