Renovatie Kastanjelaan gaat bijna half miljoen kosten Bouwvakvakantie voor Boskoopse fabriek extra drukke tijd DORPSKERN BOSKOOP WORDT ONDER DE LOEP GENOMEN Gemeente Alphen handelde niet onjuist Spaanse ploeg Paardenfesti viteiten Lange afstand cracks WOENSDAG 23 JULI 1975 LEIDSE COURANT PA<;iN 4 Jeugdvakantie bezigheden: waterfietsen en schikken in Sassen- heim In het kader van <j vakantiebezighedei was er gistere voor de jeugd va Sassenheim bloen schikken in h( Velthuys. Het echl paar Berghorst ha daarbij de leidin; De gebruikte bloe men waren fresia' en statize. H< mooiste bloemstu werd afgelever door Astrid Kori vaar. Een tweed prijs verdiende El Verdegaal en ee derde prijs Jeanett Nieuwenhuis. IIIIIIIIIIIIII1IIIIIIII1II dierenshow VOORSCHOTEN Dit jaa kon er voor het eerst in Vooi schoten gewaterfietst wordei Dat zou dinsdagochtend in d singels langs het Joh. Vermeel plantsoen hebben moete plaatsvinden, maar wegens d slechte weersomstandighede besloot de organisatie uit te wi ken naar het Voorschotense ii structiebad. Daar moesten 1 deelnemertjes het zwemba rond waterfietsen, hetgeen ni< iédereen even vlot afging. In categorie tot 8 jaar werden eerste, tweede en derde pri uitgereikt aan resp. Marco Got bé, Martin Ros en Ernst Barte de categorie 8 n 9 jarigen aa Rudy Langeveld, Machteld Boi en Jeroen Lamberts; in de cat gorie 10 en 11 jaar ontvin Christina v. Malden de qprst prijs, Carl Groenewegen d tweede en Barend Bruin de dei de; in de categorie 12 jaar e ouder kregen de eerste, tweed en derde prijs resp. Max Drif sen, Helmut Schorn en Han Dokhoorn. In de middag vond bij de sport hal de traditionele dierenshov plaats, waaraan dokter Van Oc strom zijn medewerking vei leende. Het ging er bij dez show niet om hoe het dier is maar hoe de combinatie kind dier is. De kinderen moeste daarom laten zien hoe ze me hun dieren omgingen en of i ook aan hun gehoorzaamder De eerste prijzen gingen naa Marco Korrenman met zij: hondje, Moniek Koof vlied me haar cavia, Margriet v.d. Pee met haar konijn, Remco de Wi met zijn poes en Eveline d Groot met haar haan. Na afloo kregen de deelnemers een vei frissing aangeboden in de nabi; gelegen Lindehoeve. Erg dure wieldoppen DEN HAAG/BODEGRAVEN - Van een onbekende man in eer café zou een 23-jarige koopmar uit Bodegraven vier wieldopper van een auto hebben gekocht die hij toevallig voor zijn eiger voertuig kon gebruiken. Maai de wieldoppen bleken te zijr gestolen en daarvoor stond d( koopman voor de Haagse poli tierechter. „Wieldoppen zijn nu niet direk artikelen, die je in een cafi koopt", verweet de Officier vai Justitie. „U zou er van zitten te kijken wat je in een café kunt kopen" repliceerde verdachte. „Maa dan neem je wel het risico, da het gestolen spul is", opperde d rechter. Verdachte had er echter geei kwaad in gezien. De Officie wel en deze eiste terzake helini 250 gulden boete en om kopei in een café tegen te gaan eei week voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd vai twee jaar. „Dat zijn dan nog dure wieldop pen", constateerde verdacht! Goedkoper kreeg hij ze niei want de rechter veroordeeld conform de eis. Nieuwe correspondente Leidse Courant in Rijnsaterwoude Leiden/Rijnsaterwoude Mev; A. M. v. d. Zee-Dubel is d nieuwe correspondente van d Leidse Courant in Rijnsatei woude. Haar adres is Kalmoe! I laan 25, tel. 8968. Bloem- Hazerswoude Vierentwintig huizen in de Kastanje laan in Hazerswoude zullen drastisch worden opge knapt. Het bouwkundig adviesbureau Gebr. Nootebos B.V. uit Castricum heeft in het complex woningen een onderzoek verricht naar de mogelijkheden tot renova tie. Keuken, douche, schuurtje enzovoort komen in aanmerking voor vernieuwing, reparatie of vervanging, meent dit bureau. Het aanleggen van een centrale verwarmingsinstallatie komt daar onder meer nog bij. Tijdens een bijeenkomst van de bewoners uit de Kastanjelaan hebben meer dan negentig procent van hen zich achter het renovatieplan geschaard. Ook konden zij instemmen met de hieraan verbonden huur verhogingen (geraamd op 90,— per maand). Na de renovatie zal de huur van een woning niet meer dan 200,per maand „doen". Tijdens de renovatiewerkzaamheden, die zullen worden verricht door het aannemersbedrijf J. J. Boers, zullen de Kastanjelaanbewoners een onderkomen vinden in de „wisselwoningen" van de woningbouwvereniging Volksbelang, gelegen aan de Breitnerlaan. De aan- neemsom bedraagt 470.451,80; de installatiekosten van de c.v. zijn bepaald op 73.551,72. De raad wordt voorgesteld het renovatieplan over te nemen en te besluiten tot financiële medewerking (uit 's rijks kas aanvragen en aanvaarden. Het b. en w.-voorstel komt aan de orde in de raadsvergadering van morgenavond. Op dinsdag 29 juli worden de bewoners van de Kastanjelaan bijeengeroepen voor een vergadering, waar het dan definitieve renovatie plan nader zal worden toegelicht. Wielerronde in het Oostdorp Van onze correspondent WASSENAAR Traditiege trouw organiseert de Buurtver eniging Oostdorp en omgeving op zaterdag 2 augustus a.s. een wielerronde. Er zal gereden worden in verschillende leef tijdsklassen. Jongens van 10 tot en met 12 jaar rijden 4 ronden, jongens van 13 en 14 jaar 5 ronden, jongens van 15 en 16 jaar 7 ronden, heren van 17 jaar en ouder 20 ronden. Voor de dames geldt dat zij, ongeacht hun leeftijd, 5 ronden rijden. Het parcours is als volgt: start en finish op de Dr. Mansveltka- de, Bothastraat, Bothaplein, Hallekensstraat, Zonneveldweg en Dr. Mansveltkade. Inschrijfformulieren zijn vanaf 23 juli verkrijgbaar bij Jack van Laar, Oostdorperweg 41, H. Kruyt, Schulpplein 14 en bij het secretariaat van de buurtvereni ging, Hallekensstraat 37. Drie burgemeesters in Hazerswoude Vón onze correspondent HAZERSWOUDE Volgende week wordt Hazerswoude zes dagen lang geregeerd door drie burgemeesters. Naast de enige echte J. ten Heuvelhof zullen er in de huttengemeenschappen in „Dorp" en „Rijndijk" ook eerste burgers worden aangesteld. In de week van maandag 28 juli tot en met zaterdag 2 augustus kun nen in de polder achter de Jan Steenstraat en in speeltuin De Rode Wip kinderen hun eigen huis bouwen. Dit in het kader van de vakantiespelen. Mr. Vrolijk maandag op werkbezoek in Zevenhoven In Katwijk: Bloemen en planten op toeristenmarkt KATWIJK Op de Katwijkse toeristenmarkt wordt morgen een bloemen- en plantendag ge houden. Aan de bezoekers van de markt zal voorlichting wor den gegeven over de verzorging van snijbloemen en potplanten. Leden van het Katwijkse majo rettecorps ,De Marequita's" tre den als bloemenmeisjes op. Het ligt in de bedoeling ook op 21 augustus aanstaande een bloe men- en plantendag op de markt te houden. Volgende week is er op die toeristenmarkt weer een loterij. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Haagse Ro de Kruis Ziekenhuis krijgt een geheel nieuwe directie. De direc tiewisseling in het ziekenhuis is een gevolg van het feit dat na medisch directeur Verdonck nu ook verpleegkundig directeur mevr. E. van der Linden en economisch directeur K. Rima te kennen hebben gegeven hun functie beschikbaar te stellen. Op verzoek van het bestuur van het ziekenhuis blijven zij als adviseurs aan het ziekenhuis verbonden. Als nieuwe medisch directeur is door het bestuur van het Rode Kruis ziekenhuis benoemd dr. G. Ph. Vogel, momenteel nog directeur Gezondheidszorg van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Verpleegkundig direc teur wordt mevrouw M Maar- tense nu hoofd van de verple ging terwijl drs. H. M. A. Schip pers, directeur van Eurotrans plant in Leiden de functie van economisch directeur zal gaan vervullen. De nieuwe directie van het Rode Kruis Ziekenhuis start haar werkzaamheden op 1 oktober. LEIDEN In het kader van het oefenprogramma speelt Roodenburg op 17 augustus mogelijk tegen de Spaanse eerste divisieploeg Hercules uit Alicante. De onderhandelingen met de Spanjaarden zijn in een vergevorderd stadium en men hoopt nog deze week rond te komen. Een andere topper in het oefenprogramma van de Noordbewo ners is de thuiswedstrijd op 31 augustus tegen Wageningen. De ploeg die de afgelopen competitie uit de eredivisie degra deerde heeft die dag vrijaf. Het complete oefenprogramma van Roodenburg ziet er als volgt uit: 2/8 Koudekerk—Roodenburg, 6/8 's-Gravenzande—Rooden burg, 9/8 RCLRoodenburg, 13/8 Rijnsburgse Boys—Rooden burg, 16/8 Roodenburg—Sleutels, 17/8 Roodenburg—Hercules 24/8 Deelname aan SDW-toernooi Amsterdam, 27/8 Aals meer—Roodenburg en 31/8 Roodenburg—Wageningen. VOORSCHOTEN In Voorschoten beginnen de festiviteiten rondom het paard vrijdagmiddag. Om 3 uur zullen de bejaar den van Voorschoten de kermis openen. De bejaarden komen bijeen in „De Werf* en de organisatoren hebben uitgerekend dat Melle de Vries, de vertrouwensman van de kermisexploi tanten, dan voor de vijftigste maal betrokken is bij deze festiviteiten. De kermis zal ook zaterdag geopend zijn. Maan dag 28 juli begint om vijf uur in de morgen de jaarlijkse paardenmarkt. Om 10 uur zal burgemeester Van der Haar de enige kruismarkt van Nederland openen, door het plaatsen van een kruis aan het begin van de markt op de Voorstraat. In de Schoolstraat begint om 10 uur het standwerkersconcours, terwijl ook de plaatselijke winkeliers hun waren op straat zullen aanbieden, 's Middags om twee uur begint de Korte- baandraverij op de Van Beethovenlaan. De gehele dag draait de kermis in de Treubstraat en eerst om 24.00 uur is het feest afgelopen. (Van een onzer verslaggevers) LISSE Atletiekvereniging „De Spartaan" in Lisse organi seert aanstaande zaterdag de Nederlandse kampioenschappen 25 km hardlopen. Meer dan tweehonderd atleten zullen in het Lissese sportpark aan de Spekkelaan van start gaan. Onder hen zijn onder andere: Cor Vriend (PSV), Wim IIol (Parthenon), Johan Krijne en Louis Polak (Metro), Co v.d. Weiden (AV'23) en Wies van Houten (RKHAV). Een internationaal tintje aan de wedstrijd geven Paul Leleu en Louis Rottiers van de K.A.V. uit Mechelen. Ook twee dames, die een belangrijk woordje meespreken bij de nationale lange afstandswedstrijden, Corrie Konings van THOR uit Roosen daal, en Plony Scheringa van DEM uit Beverwijk, zullen van de partij zijn. Het startschot wordt om half vier gelost. Het parcours loopt over de Spekkelaan, de Loosterweg, de Zuid-Essenlaan, de Achterweg, de Vuursteeglaan en van Achterweg weer naar de Spekkelaan. Het zal door de deelnemers vijfmaal worden afgelegd. Directeur AZL naar Haags Rode Kruis Ziekenhuis Een beeld van Zevenhoven met links de toren van de R.K. kerk. Van onze correspondent Zevenhoven De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk, brengt maandag a.s. - dit keer zonder zijn echtgenote, die in Canada verblijft - een werkbezoek aan Zevenhoven. De commissaris wordt 's middags om 2 uur op het gemeentehuis ontvangen door het college van burgemeester en wethouders, waarna een bespreking met dit college plaats vindt. Vervolgens wordt om half vier een rondrit gemaakt door de gemeente met b.m. bezichtiging van het bungalowpark „Zomerlust", het tuinbouw gebied en het bedrijf van de heer C. Th. Leliveld en vervolgens een tocht door het Zuideinde, de Dorpskern en het Noordeinde. Daarna om vijf uur bezoek aan de Vakantiespelen van de jeugd van Zevenhoven, bezichtiging van de gerestaureerde Ned. Hervorm de kerk en de in aanbouw zijnde en huidige Chr. Nat. Kleuter-, school. Om zes uur wordt er in het Dorpshuis gedineerd, waarbij tevens de raadsleden met hun dames aanwezig zullen zijn. Tot slot van dit bezoek wordt er op kwart voor acht een openbare raadsvergadering gehouden. Burgemeester Breen met verlof Van onze correspondente RIJNSATERWOUDE/- NIEUWVEEN/LEIMUI- DEN Burgemeester H. L. Breen van de gemeenten Rijnsaterwoude Leimuiden en Nieuwveen is wegens ziekte voor onbepaalde tijd met buitengewoon verlof. Zijn spreekuur in Rijnsa terwoude op maandag van af tien minuten over negen wordt waargenomen door Loco-burgemeester P. J. Wenmakers. Van onze correspondente BOSKOOP Mulder's Rollend Materieel in Boskoop is een bedrijf, dat direkt in verbinding staat met de bouwwereld. Toch is juist de bouw vak-vakantie een topperiode voor het bedrijf, dat zich heeft gespecialiseerd in betonmixers. Veel bouwondernemingen grijpen die twee weken ver plichte stilstand met beide handen aan om hun machines een opknapbeurt te laten geven. En zo'n revisiebeurt is nodig. De betonmixers zijn onmisbaar en reparaties tijdens het werk kunnen een behoorlijke stagnatie in de bouw betekenen. Mulder's, het bedrijf dat is gevestigd in het voormalige restaurant Flora, vervaardigde on langs de enorme betoncentrale, die veel bekijks trok, toen het gevaarte in delen door de smalle Boskoopse straten naar de Gouwe werd ver voerd, om daar op dekschuiten te worden overge laden en naar Delfzijl te worden gebracht. Het is een gigantisch bedrijf, dat bekendheid geniet door heel Nederland en een kijkje in de werk plaatsen is dan ook bijzonder interessant. In verschillende fasen ziet men hoe de ruwe, door Hoogovens geleverde, stalen platen verwekt wor den, om tenslotte als een „monster zoutvaatje" tevoorschijn te komen. Wat op het eerste gezicht niet zo'n geweldig moeilijk karwei lijkt, blijkt in de praktijk een zeer arbeidsintensieve bezigheid. Niet voor niets werken bij Mulder's 150 man, waarvoor in de komende jaren werk voldoende zal zijn. Een wat merkwaardige taak heeft chef contro leur T. van Velden, die alle mixers op eventuele fouten controleert, alvorens ze de fabriek verla ten. Hijzelf drukt het zo uit: „Ik haal de rijg- draadjes eruit en kijk of het patroontje wel goed is uitgevallen. ALPHEN AAN DEN RIJN Mej. N. van der Bijl uit de Barentszstraat is gistermiddag vanwege haar 40- jarig jubileum als bejaardenhelp ster koninklijk onderscheiden. Burgemeester mr. R. M. Gallas speldde haar de eremedaille in zilver op, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De burgemees ter sprak waarderende woorden over het vaak moeilijke werk van mej. Van der Bijl. Vooral in de jaren '30 was dat een zware opga ve, omdat het bejaardenwerk toen nog niet zo ingeburgerd was als tegenwoordig. Mej. N. van der Bijl werd in 1917 in Aarlanderveen geboren en trad in 1935 in dienst van het Ned. Hervormd Tehuis voor Bejaarden in de Julianastraat, dat in de be ginjaren van haar indiensttreding ook zorg droeg voor geestelijk gehandicapten. Zij werkte daar 32 jaar, waarvan vele jaren zonder vakantie voorbij gingen en waarin zij dag en nacht voor de bejaarden klaar stond. Ongeveer twintig jaar geleden behaalde zij als eerste Alphense het diploma Bejaarden- verpleging. Momenteel werkt mej. Van der Bijl als bejaardenverzorg ster bij de Hervormde Bejaarden zorg, welke is opgenomen in de Stichting „Midden Rijnland". Van onze correspondente BOSKOOP De dorpskern van Boskoop wordt grondig onder de loep genomen. In opdracht van het gemeentebestuur zal de Stichting'Stad en Landschap zich, in samenwerking met het Boskoopse architectenbureau T. Bier en de dienst gemeen tewerken gaan buigen over de problemen. Voornaamste probleem is de parkeergelegenheid in de dorps kern. Om in aanmerking te komen voor de nodige subsidie is het noodzakelijk, dat er een degelijk doorwrocht plan op' tafel komt. Bij de tekeningen dienen juridische, technische en financieel-economische aspecten te worden gevoegd, zodat er een volledig plan ter visie kan worden gegeven aan het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Alsvorens dat gebeurt zal het plan ter visie worden gelegd en zullen ingezetenen vermoedelijk tijdens een hoorzitting de gelegenheid krijgen hun zegje te doen. In de loop der jaren zijn er al verschillende plannen gemaakt, die echter nooit zijn uitgevoerd. Vooral voor de winkeliers in de Burgemeester Colijnstraat zal het een opluchting betekenen, wanneer de plannen nu eens wel zouden slagen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Het gemeentebe stuur van Alphen aan den Rijn heeft bij zijn besluitvorming ter zake de reconstructie van de Prins Bernhardlaan op wezenlij ke onderdelen niet gefaald. Dit heeft minister de Gaay Fortman van binnenlandse zaken dezer dagen geantwoord op precies een jaar geleden gestelde vra gen van het D'66-Kamerlid Im- kamp. Zoals bekend heeft de recon structie van de Prins Bernhard laan veel opschudding veroor zaakt in Alphen. Bewoners van de laan vreesden dat na de re constructie de geluidsoverlast sterk zou toenemen. Ze probeer den via een rechtszaak het ge meentebestuur te dwingen maatregelen te nemen om de te verwachte geluidsoverlast tegen te gaan. De Haagse rechtbank verwierp echter de eisen van de bewoners. Deze vonden ook het Haagse Gerechtshof niet aan hun zijde toen zij tegen de uit spraak van de rechtbank in ho ger beroep gingen. In zijn ant woord aan het Kamerlid Im- kamp verwijst minister de Gaay Fortman o.m. naar de gerechte lijke uitspraken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4