Godefroot behaalde traditionele zege AZ'67 scoorde na vier uur voetbal OPROER STAKERS BLEEF Uit ©verwinning tegen Östers Vëxjö Toch nog wat! Prinses Lïliane leefde mee met Eddy Merckx Dopingre! Start Tour in Bretagne Be Graafschap zette Hiddink op vliegtuig Struis naar Excelsior Llebregts maakte opkikbadvoor Frisol renners Lotto Tienduizend agerl ten op de been Van kilometer tot kilometer VVV vernedert PSV Sporttoto Supertrio PARIJS In de laatste etappe waren er toch nog prijzen voor de Nederlanders. Fedor den Hertog werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner, Hennie Kuiper kreeg de prijs voor de elegantste coureur en Gerard Vianen was in de ogen van de jury de „vriendelijkste" man tijdens het criterium op de Champs Elysées. (Van onze verslaggever) PARIJS Op de dag dat Eddy Merckx in Valloire ten val kwam en een kaakbeen brak, hoorden wij 's avonds in het imposante hotel Royal in Evian aan het meer van Genève de Belgische radio-reporter Luc Varenne, die in Wallonië erg populair is, aan de telefoniste vragen of zij Prinses Liliane van België wilde bellen in Charleroi. Liliane is de vrouw van ex-koning Leopold van België. Varenne had spoedig verbin ding. „Prinses Liliane?met Luc Varenne. Ik wilde u ervan op de hoogte brengen, dat Eddy gevallen is en dat hij zijn kaakbeen heeft gebroken.Nee, hij komt niet naar huis, hij blijft rijdenmoedig, nietwaarzal ik hem zeggen, dat doe ik.goedenavond".. Even hebben wij ons toen afgevraagd of wij Prinses Beatrix niet zouden moeten bellen om haar mede te delen dat het met de brochitis van Hennie Kuiper de goede kant opging PARIJS De Spanjaard Jose Luis Viejo Is betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Na de dopin gonderzoeken van de 15e, 16e, 17e, 18e en 19e etappe bleek dat Viejo positief had gereageerd op het onderzoek na de vijftiende etappe, waarin het lot hem voor de controle aanwees. Viejo heeft besloten geen appèl aan te tekenen tegen de terugplaatsing naar de laatste plaats in de vijftiende etappe; een maand schorsing voorwaardelijk; tien minuten straftijd in het algemeen klassement; een boete van 1.000 Zwitserse francs (ruim 900 gulden). In het eindklassement staat Viejo nu op de 25e plaats met een achterstand van 1.21.54 op Thevenet. De Belgen Pollentier en Houbrechts schuiven één plaats op. PARIJS Tijdens de slo trit van de Ronde van 1975 is onthuld waar de volgen de Tour de France zal star ten. Burgemeester Bernard Merlin verbrak het „ge heim" door de laten omroe pen dat de 63e ronde begint in de Vendee, de kuststrook van Bretagne. De werkelij ke beginplaats van de Ron de werd nog niet geopen baard, maar het kan nooit ver van Merlin Plage zijn. STOCKHOLM Het besti van de eredivisieclub De Gra schap heeft zaterdag spe Guus Hiddink naar huis stuurd. Hiddink, die met de lectie in een trainingskamp Zweden zat, zou door zijn h< ding en een te wensen over tende inzet een negatieve c werking op de groep hebt) gehad. Hiddink, die een tweejarig c< tract met de Doetinchemse v eniging heeft, heeft volgens z zeggen overeenstemming I reikt met de Franse club Str bourg. Volgens het bestuur v De Graafschap heeft deze Fra se vereniging nog in het gehi geen serieuze belangstelling toond. Ook de houding van H dink in deze zaak heeft de gemis van de leiding opgewe die de spelmakende middenv der zaterdag op het vliegtt naar Nederland zette. ROTTERDAM Excelsi heeft de 26-jarige middenveld Frans Struis aangetrokken, het vorige seizoen uitkwam vo FC Dordrecht. Struis, die 0 voor Feyenoord heeft gespee zal een contract met een loc tijd van drie jaar tekenen. (Van onze verslaggever) PARIJS Onder meer dankzij een bijzondere "truc" van Piet Liebregts hebben 6 renners van de Frisolploeg Parijs gehaald. In de bergen, als vooral de niet-klimmers Allan, De Cauwer, Kamper en Prinsen het erg zwaar hadden, maakte Liebregts voor zijn ploeg een speciaal bad klaar. In Parijs verraadde hij het recept. "Eerst koop ik in een winkel zee-algen, vervolgens zout en azijn. Ik laat het bad vollopen, doe de zee-algen erin en voeg daarbij een kilo zout en een liter azijn. Vervolgens stop ik de renner in bad, laat hem 6 4 7 minuten erin liggen, haal hem eruit en draai hem als een mummie in een laken. Zo blijft hij een tijdje liggen. De renner wordt daarna met Cyntal (een soort alcohol) afgewassen en in bed gestopt. Ik kan je verzekeren dat dit geprepareerde bad erg goed voor het moreel van de jongens is geweest. Ze kwikten er helemaal van op en de meesten hebben daardoor Parijs gehaald", aldus Lie bregts. De winnende getallen van lotto no. 29 zijn: 1-2-3-10-22-36. Res. getal 29. Het aantal deelnemers aan lotto no. 29 bedroeg 642.112, die voor een inleg zorgden van 2.634.264 gulden. Het prijzenbedrag is 1.362.679,—. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) ƒ549.350,—. 2e prijs 125.127,—. 3e prijs 187.691,—. 4e prijs 250.255, 5e prijs 250.255,-. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 2-4-13-26-47-49. Reservegetal 28. In de loterij (-Spiel 77-) zijn zaterdag de volgende winnende getallen uit de bus gekomen: 8-6-9-6-5-3-0. MAANDAG 21 JULI 19 PARIJS - De organisatoiren van de Tour hadden voor de laat ronde aan werkelijk alles gedacht, niet in het minst aan beveiliging van het parkoers. Het traject van 6045 meter en directe omgeving werd omzoomd door 10.200 politiemannen, oproer van de stakers bleef uit. 1 De dringende behoefte van de renners was ook niet vergeten, de Quai des Tuileries waj; een stukje voorbestemd om vrij 1 toeschouwers te blijven opdat de renners in hun wedstrijd bijna vier uur ten minste ergens van werkelijk hoge nood zoui kunnen worden verlost. Helt publiek, op sommige plaatsen wei lijk twintig rijen dik, bezette ondanks verzet van de politieagen ook die paar honderd metter langs het parkoers, waardoor renners geen enkele privacy werd gegund. Een probleem heeft i echter niet voorgedaan. Het. tempo in de slotrit lag zo hoog niemand zich met de meest menselijke oogmerken uit het za 1 heeft willen verheffen. De enige man die letterlijk <en figuurlijk uit het zadel ging, Tour-debutant Antoine Guttierez. Door ziekte geplaagd, liep hij ronde achterstand op en op minder dan vijftig kilometer voor einde van de zwaarste na-oorlogse Tour werd hij per ambulai van het parkoers gebracht De laatste uitvaller, waardoor renners de Tour voltooiden, want de eveneens zieke Guy Sib had zich al voor de start teruggetrokken van het slotstuk in Parij SENLIS Rik van Lint heeft zaterdag zijn derde rit trouwens ook de derde in s •cessie van zijn ploeg Bianchi .gewonnen. Van Linden gebn te in de eindsprint de te vro aanval van Moser en hield K .•stens bijna een fietslengte a ter zich. Het verloop van de rit Melur Stenlis, over 220,5 kilomet w-as: kun 1: Vertreksein voor 90 i ners. Balague valt onmiddel aan. km 10: Balague probeert i nog eens. km 169: doorkomst op deX de TEscargot: 1. Menendez; 0.14: 2. Parsani, 3. Dillen, Moser en het peloton, km 180: Hoban wint eerste p mies print voor Mintkewicz Demeyer. km 210: Moser wint twe< tweede premiesprint voor M kewicz, Viejo, Albert van VI berghe en Merckx. 1 km 218S Valpartij in Senlis do dat Rodriguez een toeschouv raakt Betrokken bij de valp tij: Rodriguez, Santambroj Godefroot, Huysmans, Lievi en Menendez. Merckx brei stuurpen in manoeuvre valpai te ontwijken. In de groep o staat een splitsing waardi Thevenet zestien seconden v liest op Merckx KM 220: Van Linden wint spi uit het wie-l van Moser. Thev et blijft in de gele en Van I den in de groene trui. Kees van Kooten VENLO Landskampioen PSV heeft in Venlo een vriend schappelijke wedstrijd tegen eerste divisieclub FC VW ver loren met 1—2. Willy van de Kerkhof scoorde voor de Eind- hovenaren en Jovanovic en Van Dinter maakten de Venlose doelpunten. Er waren 7500 toe schouwers. TILBURG Willem II speelde in Tilburg met 2—2 gelijk tegen de Westduitse club Hertha BSC Berlijn. Voor de Tilburgers scoorden Polderman en Haver- mans en de Duitse treffers kwa men van Horr en Huybrechts (eigen doel). Er waren 3000 toe schouwers. MALDEN - NEC won een oe fenwedstrijd van de Amateur club Juliana Malden met 2—0. Komelis en Hutting waren de doelpuntenmakers. Bij NEC speelde in de eerste helft Johan Zuidema mee. Er waren 1750 toeschouwers. Tevens contrac teerde NEC Adrie Battink voor één jaar. Battink komt van de amateurclub Veluwse Boys en is een spitsspeler. Verbaasd rukt Bernard Thevenet aan het shirt van Gerrie Knetemann, die zich bij wijze van grap in het geel gestoken had. De Fransman kon er weliswaar waardering voor opbrengen, maar voelde zich toch opgelucht toen hij het shirt van de Hollander geheel aan flarden getrokken had. De exacte uitslagen zijn, in volgorde van het toto-formu lier: 1—1; 2-0; 2—1; 3—0; 0-0; 1—3; 2—3; 1-0; 1-0; 3-0; 2—0; 0-1; 2-1 Het aantal deelnemers aan to to no. 29 bedroeg 23.018, die voor een inleg zorgden van 69.294,—. Het prijzenbedrag is 39.206,—, waarvan voor de le prijs (incl. jackpot) 19.457,—. 2e prijs 8.228,—. 3e prijs 11.520,—. Er hebben zich tot nu toe 3 deelnemers gemeld voor de le prijs. 19/20-7-1975 29 Stand. L.-Swarovsld Milmö-Spirt» 2 •Voest-Inter Br. Elntrviit Br.-VeJI» Telsur-Zaglcbte 5 Holbaek-Stunn Or. A.I.K..Teonl, a AZ. '67-Oertcrf Row R.-Grasshopper Atvidib.-AdminW.l Khiscral.-Bohemian, KopenboAmstard. I BeieocDscr-Spart. Tr. I fTTTI DS HDD HDD HDD □0 DBD DHD BDD 'HDD 'HDD IDD '□00 IDD De uitslag van het supertrio is: 1. nummer 4 Manza Buitenzorg (W. Duivenvoorden). 2. nummer 12 Meastro Cavaljos (M. v.d. Togt) 3. nummer 2 Karina Trickson (J. Wagenaar). De totale inleg was 39.945,—. De uitkering per juiste voorspelling (4—12—2) bedraagt 8 De stakende arbeiders van Le Parisien zorgden er regelmatig voor dat sport en politiek elkaar ontmoetten in de Tour de France. Niet minder dan zesduizend politiemannen, waaronder twaalfhonderd'van de oproer- brigade, bewaakten het parcours in Parijs. Enkele kilometers voor de finish in Senlis kwamen een aantal renners ten val. Hierbij waren overigens zonder verwondingen bij betrokken (v.l.n.r.) Godefroot, Huysmans, Knetemann en Teirlinck. De Moltenirijders De Schoenmaecker en Janssens (links) voeren het peloton aan over de Champs Elysées in de laatste etappe van de Tour de France. VELSEN Zonder tot grote hoogte te stijgen stond het tref fen tussen Telstar en het Poolse Zalebie Sosnowitz op een rede lijk peil. Bij de thuisclub werd de geschorste Van Kooten ge mist. Hij werd vervangen door de jeugdspeler Kampheus, die niet slecht debuteerde maar vooral in de lucht werd afge troefd. De Polen kregen de be ste kansen op de overwinning, maar spits Malenski weigerde hardnekkig te scoren. Rechts buiten Wieczorck kreeg een gele kaart. ALKMAAR AZ was veel ster ker en verdiende de zege tegen Vaxjö volkomen. In de 61e mi nuut scoorde Kees Kist uit een pass van Wildbret. Het was de eerste Alkmaarse treffer na 241 minuten voetbal in de interto- t ©competitie. De Alkmaarders kregen vele kan sen, maar slaagden er niet in deze te verzilveren. Daarbij stuitten zij ook op de uitblinker in deze wedstrijd, de Zweedse doelman Hagberg, reserve doel- llffifeP'' man van het Zweedse nationale elftal Voor de wedstrijd werd K, een minuut stilte gehouden voor het overlijden van het be- Het enige doelpunt van AZ'67 kwam van de voet van Kees Kist, die stuurslid Jan van der Ben van de eerste Alkmaarse treffer na 241 minuten voetbal in de intertotocom- I AZ. petitie voor zijn rekening nam. Voor de intertotocompetitie wer den de volgende wedstrijden gespeeld: groep 1: Standaard Luik - Wacker Innsbrück 1—1 (1—0). Malmö FF - Sparta 2—0 (1-0). groep 2: Vóst Linz - Inter Pres burg 2—1 (1—1) B1903 Kopen hagen - FC Winterthur 40 (3-0). groep 3: Eintracht Braunschweig - Vejle BK 3-0 (0—0). FC Zu rich - Volvodina Novisad 00. groep 4: Telstar - Zaglebie Sosno witz 0—0. Holbaek ABK - Sturm Graz 1—3 (1—1). groep 5: Szbrojovka Brünn Polonia Beuten 2—2 (1—1). groep 6: AZ '67 - Osters Vaxjö 10 (00). Row Rybnik - Gras shoppers 1—0 (00). Slask Breslau - MSV Duisburg 0—0. groep 7: Atvidaberg FF - Admira Wacker 30 (10). groep 8: 1 FC Kaiserslautern - Bohémiens Praag 2—0 (2—0). Young Boys - Gais Göteborg 3-4 (0—3). groep 0: PCB Kopenhagen - FC Amsterdam 0—1 (00). Alk Stockholm - Borussia Berlijn 2-3. groep 10: Elfsborg Boras - Celik Zenica, Vitoria Setubal-Banik Ostrava 2—1 1—2 (0—1). (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Zijn supporters hebben lang moeten wachten maar uiteindelijk heeft Walter Gode froot hen toch niet teleurgesteld. Pas op de laatste dag van de Tour behaalde de Belg zijn inmiddels traditionele spurtzege. In de laatste meters van de vierduizend kilometer lange ronde was Godefroot te snel voor Mintkewicz en Kar stens. De laatste etappe op de Champs Elysees en langs de Tuilerieën werd voornamelijk beheerst door de talrijke premies van duizend francs die te verdie nen waren. Het was vooral die stimulans die voor een levendige strijd zorgde, welke werd gadegesla gen door een half miljoen toeschouwers. Vijf rijders hebben hun premies in solo's verdiend, te weten Magni, Allan, Pollentier, Den Hertog en Simonetti. De laatste reed bijna zeven ronden alleen voor het veld uit, maar in de laatste ronde werd hij teruggepakt door Herman van Springel, .die daarmee de weg naar de ritoverwinning voor zijn ploeggenoot Godefroot vrijmaakte. De 163 kilometer op de bekendste straat van Europa had geen enkele invloed op de klassemen ten. De gele trui van Thevenet kleefde aan het regenboogshirt van Merckx. Zoetemelk heeft in de slotfase nog een keer geprobeerd of hij Van Impe van de derde plaats kon rijden. De kleine bergko ning reageerde echter onmiddelijk en vanaf dat moment ging de strijd alleen nog maar om de dagprijzen. De vetste kluif van een premie van 10.000 francs uitgeloofd door burgemeester Ber nard Merlin werd echter niet uitgekeerd. Geen van de renners slaagde erin een voorsprong van meer dan dertig seconden te nemen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10