Ontmoetingen op 10 voor km de eindstreep Recordpoging Leidse wielrenners: goede 1 kans van slagen 5 Leiden Het ziet er naar uit dat de Leidse wielrenners Kees Kerkvliet, Gerard Hekker, Wim Wassink en henk Grimbergen er in slagen het wereldduurrecord fietsen op hun naam te brengen. Vanmorgen fietsten zij nog redelijk fit hun rondjes van ruim 700 m per stuk op het parcours van Swift op het Indus trieterrein De Waard, achter de Trompstraat. Pas vanavond om 7 uur stappen ze af. Dan hebben ze er precies 24 uur opzitten, waarin ze ruim 500 keer het parcours hebben afge legd. Het startschot voor de recordpoging werd gisteravond gelost door oud-Swift-voorzitter Joop Riethoven. Het was aanvankelijk de bedoeling dat een „bekende Nederlander" dit zou doen. Toeggegeven, Riethoven heeft zich landelijk aardig in de kijker gespeeld door zijn pogingen de Tour de France volgend jaar of in 1977 naar Leiden te krijgen. Om de eentonigheid bij de recordpoging enigszins te doorbreken organiseert Swift vandaag allerlei activiteiten. Zo ging vanmorgen op het par cours de Tour de Frats van start, een meer daagse wielerronde voor jongens en meisjes uit heel Nederland. De grote promotor van deze ronde in Leiden is de heer Vervoorn. Derde plak voor zwemmer Maasdijk Van onze zwemmedewerker De Fluit zwom hij gisteren in de finales van de 400 m. wis- LEIDSCHENDAM Edward selslag naar een derde plaats Maasdijk van de Zijl/LGB met een tijd van 5.13.99, het- heeft gisteren zijn derde plak geen tevens een nieuw record veroverd op de nationale betekende voor de Kring Gou- zwemkampioenschappen. In we-Rijnstreek. Op de 100 m. het Leidschendamse zwembad vrijeslag eindigde Maasdijk in Helma van Brakel (AZC eind igde in de finale van de 400 m. wisselslag meisjes onder de 14 jaar ook op een 8ste plaats met een tijd van 5.41.00 min. LEIDSE COURANT Grote Kerk stampvol bij Jan Zwart-herdenking NOORDWIJK Van heinde en ver was men gisteravond naar de Grote Kerk in Noord- wijk-Binnen gekomen on luisteren naar het orgelspel van Feike Asma. Reeds ver voor achten waren alle stoelen bezet, zelfs het koor zat vol, jongeren zij waren er jn grote getale namen genoegen met een zit plaats op lage muurtjes, en ten laatste moesten er bij de bu ren het dorpshuis stapels stoelen worden geleend on der toch nog een zetel te ver schaffen. Noodgedwongen gingen de or ganisatoren over tot een ver deling van de programma's, want niemand had op zc massala opkomst gerekend. Dit eerste zomeravondconcert, dat door de Stichting Orgel centrum in samenwerking met de Evenementencommissie Noordwijk werd georgani seerd, was gewijd aan de her denking van wijlen Jan Zwart, die 38 jaar geleden op het orgel van de Grote Kerk zijn laatste concert speelde. De honderden bezoekers heb ben er van genoten. Zij dank ten Asma met een minuten lang applaus. Velen van hen maakten van de gelegenheid gebruik de fraai gerestaureerde, monumentale Grote Kerk te bezichtigen. De ze heeft voor dergelijke con certen een unieke akoestiek gekregen. Vrijdagavond, 25 juli a.s. speelt in de reeds zomeravond concerten de organist Klaas J. Mulder uit Kampen. Tennistoernooi Lisse Verdegaal verrast Pauwels Van onze tennismedewerker Lisse Opnieuw is er een geplaatste speler gesneuveld in het open toernooi te Lisse. Harry Verdegaal wist zich in B voor de halve finales te kwalificeren ten koste van de als vierde geplaatste Peter Pauwels. In een partij, waarin weinig werd opgelopen, maar beide spelers elkaar vanuit het ach terveld bestookten, kwam Pauwels met 41 voor te staan. Verdegaal begon hierna echter op te halen en haalde na 55 de eerste set met 7—5 binnen. De tweede set leverde niet te veel problemen meer op en werd met 6—2 door Harry gewonnen. De oudjes doen het nog best. Het klinkt wat oneerbiedig, maar gaat zeker op voor Jan de Groot, die zich als veteraan toch bij de laatste vier voegde. Met uitgekookt spelt las hij Ferry Holster de les: hard spel is ook niet alles. De uitslag 6—2 6—2 zegt genoeg. Voor de halve finales plaatsen zich voorts Hennie Koemans en Bob van Overbeeke. ZATERDAG 19 JULI 1975 O Hoog bezoek bij diamanten paar Burgemeester en mevrouw Vis zijn gistermiddag op bezoek geweest bij het 60 jaar getrouwde echtpaar Raaphorst-Devilee. Dat was een groots gebeuren voor de 89-jarige heer H. Ph. Raaphorst en zijn 86-jarige vrouw. Zij komen beiden uit Leiden. Mevrouw Raaphorst is tot haar huwelijk werkzaam geweest in het Elisabeth-ziekenhuis en haar man 30 jaar in coöperatie „Ons doel" als bakker. Verder heeft hij ook nog bij kleine bakkertjes gewerkt tot zijn zestig en kreeg toen een baan in de universiteitsbibliotheek als beheerder van de garderobe. In augustus hopen zij met hun vier kinderen, 18 kleinkinderen en ongeveer 10 achterkleinkinderen groot feest te vieren. Met Herman op stap De stoere stappers Bakker. Snijders en Smaling van het Marine Vliegkamp Valkenburg Mej. V. d. Fluit uit Leiden: vanaf mei al 1000 km gewandeld. Vlakbij Nijmegen ben ik gisteren even een kijkje gaan nemen hoe de wan- delaars in de Vierdaagse het er in die laatste bar- re tocht vanaf brachten. Ik was vooral geinteres- seerd hoe de wandelaars uit Leiden en omgeving het zouden doen. En om dat aan de weet te ko- men, ben ik gereden naar Mook, zo'n tien ki- lometer van de finish. En niet naar Nijmegen, waar het eindpunt ligt. Want daar, met de eind- streep in zicht, krijgen de wandelaars weer vleugels. Hebben ze eee weer volop kracht. Ik heb daarom het moeilijkste punt van het traject opge- zocht: Mook. Want daar vallen dikwijls de klappen. Zijn de wandelaars aan het einde van hun latijn. Daar wordt men het meest op de proef gesteld. Samen met fotograaf Henk v.d. Ende had ik mij opvallend opgesteld langs het parcours om iedereen even de gelegen- heid te geven zijn hart te E= luchten of zomaar even een eee babbeltje te maken. En het e= werd druk bij onze auto. Veel wandelaars uit Leiden en om- =E geving vonden het een leuk eee idee van de Leidse Courant De eerste die mij aanklampte was mej. V. d. Fluit uit Leiden. eee Ze is hoofdleidster van de An- toniuskleuterschool in Zuid- west Ze maakte zo'n fitte in- eee druk dat ik aanvankelijk eee dacht dat ze óók toeschouwer eee was, maar ze deed zelf mee. eee „Voor de 9e keer", zo vertelde ze mij. Ik hoorde dat wande- eee len haar grote hobby is en dat eee ze vanaf mei dit jaar al zo'n eee duizend kilometers gewandeld heeft. Als er in Nederland wat eee te lopen valt is ze van de partij. „Wandelen houdt je eee jong", zei ze en weg was ze. eee De kleuterleidster had haar hielen nog niet gelicht of ik kon alweer een paar stoere eee stappers van het Marine Vlieg- EE kamp Valkenburg begroeten. Het waren de beroepsmilitai- ren Bakker, Snijders en Sma- eeee ling- „Hoewel ze zingend kwa- eee men aanlopen zag ik aan hun eee gezichten dat ze dat laatste eeee stukje toch liever met een vliegtuigje van hun eigen eee vliegkamp naar Nijmegen wa- eee ren gevlogen. „Toch stappen eee we door", zeiden ze. „We moe- e= ten de eer van Valkenburg eee hoog houden. Al moeten we er nog vijftig kilometer tegenaan gooien". En ook zij waren er alweer vandoor. 1= Ik kreeg ook bezoek van Rob eeee v.d. Klauw uit Lisse en Dick I VOORN en KONING AIRCONDITIONING BV Beneluxweg 2. Bodegraven. Tel. 01726-3960* Een vriendelijke glimlach eee kreeg ik ook toegeworpen van eeee mevr. Lauwens uit Leiden, die eee niet veel zin had om even een eeee praatje met me te maken. „Ik eee loop nu veel te lekker", zei ze in het voorbij gaan. „Doe de groeten maar aan Leiden". Bij eee deze dan. Ik heb gemerkt dat de meeste eeee wandelaars uit Leiden en om- geving die ik gisteren ontmoet- te wel pap lusten van dergelij- ke vierdaagsen. Niet één heb ik het moeilijk zien hebben. Petra en Gerard v.d. Geest uit Warmond. Klaas van Duyn uit Katwijk en Thea Windeman uit Leiden. van Leeuwen uit Sassenheim, die dappper meestapten in een groep Pi'i'ers uit Haarlem. „Alles o.k.", zeiden ze met hun duim omhoog. „Als we dit ach ter de rug hebben dan gaan we een flink feestje bouwen". Het luidruchtigste viertal van de Vierdaagse kwamen ook even bij mij langs. Het waren Gerard v.d. Geest en zijn zus Petra, beiden uit Warmond, Thea Windeman uit Leiden en Klaas van Duyn uit Katwijk. Toen ik vroeg waarom ze in zo'n vrolijke stemming waren haalde Klaas een smal flesje uit zijn broekzak. „Daar zit het geheim in", zei hij breedla- chend. En toen ik een slokje probeerde wist ik wat deze vier zo goed op de been hield: cognac. „Proost", riepen ze in koor en vertrokken richting Nijmegen. Ik maakte ook nog een praatje met Jo v.d. Berk. Ze geeft les aan de Annaschool in Sassen heim. Ze zei me dat ze voor de derde keer meeliep. In Sas senheim is ze een bekende wandelaarster. En ook in de Vierdaagse viel ze op. Want ze bleef erg opgewekt terwijl veel anderen juist te vermoeid wa ren om vrolijk te kijken. „Ik heb goed geoefend", zei ze mij, „en ik heb plezier in het wan delen. Vandaar dat ik zo'n fit te indruk maak". In een deputatie van de we genwacht ontdekte ik de be kende wegenwachter Herman Bokma uit Leiden. Hij droeg een grote vlag bij zich. Een extra last? „Nee hoor", zei Jo v.d. Berk uit Sassenheim: nog fitte indruk. Wegenwachter Bokma uit Lei den. Richard Stam en Koos de Jong van de Voorhoutse politie. Er liepen ook veel politie-agen- ten mee, zag ik. En daarvan kwamen er opvallend veel uit onze streek. Agent Bart Heemskerk uit Koudekerk aan den Rijn, schreeuwde me van- uit een politiewandelgroep toe: „Dit is mijn achtste keer. Vol- gend jaar ben ik er weer bij". eee Meer tijd voor een babbeltje eee hadden de Voorhoutse poli- tieagenten Richard Stam en eeee Koos de Jong. „Een pracht- eeee dag", zeiden ze. „Dit is pas ontspanning. We dachten dat het veel zwaarder zou zijn". En ze sprintten er van door om zich weer bij hun groep te voegen. De drie „verdwaalden": Wibo van Gennlp. Peter van Schie en Pieter de Wolf. Maar de man met de fitste ogen en de beweeglijkste be nen vond ik gisteren toch wel de Alphenaar Jan Woordes, de secretaris van de wandelkring Leiden. Die liep dit jaar zijn dertigste vierdaagse van Nij megen. Geen centje pijn. Al zei hij mij wel: „Elk jaar is het toch weer een hele klus om de finish te halen". Maar aan zijn ogen zag ik dat 'ie zelf wel beter wist Goedkope volwaardige airconditioning installatie In enkele uren te plaatsen Geen hak of breekwerk Luchtgekoeld (geen waterverbruik) Hoogte 54 cm, breedte 93 cm. diepte 27,5 cm Nederlands fabrikaat Herman, dat maakt het lopen juist gemakkelijker". Na hem kwamen nog even bij mij Gerard Dikker uit Leider dorp, die al voor de 9e maal meeliep en Arie Straathof, ook uit Leiderdorp, en die liep voor de twaalfde keer mee. Ze zijn allebei ambtenaar. Ze hebben een hoofdzakelijk zit tend beroep maar het wande len ging ze toch erg goed af. „Een kwestie van trainen en van uitgekiend lopen", ver klapten ze mij. Er waren ook wandelaars die van de hoofdroute waren afge dwaald en, in plaats van op de drukke provinciale weg, voor het lopen op een smal land weggetje hadden gekozen. Drie van die „verdwaalden" kwamen ook even langs. Het waren de Leidse student in de wis- en natuurkunde Wibbo van Gennip, de fysiotherapeut Peter 'van Schie, ook uit Lei den en Pieter de Wolf, ook een Leidenaar die momenteel ech ter in dienst is in Oorschot. „We zorgen wel dat we in Nij megen weer op de goede weg zitten", zeiden ze. Ik sprak ook met Leiderdor- =E= per Ed Gijzenij, student werk- tuigbouw. „Het is hier wel leuk in Nijmegen", zei hij, „maar toch nog niet zo gezellig =E als de avondvierdaagse van onze korfbalvereniging Vel oei- EEE tas. EEE Ed liep dit jaar voor de tweede EEE maal mee. „Vorig jaar", zei hij, ging het een stuk slechter maar toen heb ik onderweg EEE teveel bokkie gesprongen en de boerendans gedanst. Zoveel drukte als toen heb ik nu niet p= gemaakt". Rob v.d. Klauw uit Lisse en Dick van Leeuwen uit Sassenheim: „Hierna flink feestje bouwen".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3