'Ik ben geen smijter meer9 opruiming Plaats een advertentie 7.95 24.90 3950 5.95 5.95 6.95 9.95 2190™" 1595 455 955 555 9.95 6.95 9.95 655 1450 7.95 855 4950 6.50 4.50 350 6.50 4.50 49.50 350 4.50 Familieberichten PROF WIN REMMERSWAAL VANUIT FLORIDA: Geweldig aanbod in platen tessa Koopjes in boeken 1 10.- VROOM<@ DREESM ANN VERLOVEN? VERHEUL Slagerij Leo van der Weydei DOrfDERDAG 17 JULI 1975 LEIDSE COURANT Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, is het onze droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa GERARD VAN LEEUWEN echtgenoot van Ali Hulsebosch Hij bereikte de leeftijd van 56 jaar. Zijn hartelijkheid en zorgzaamheid voor ons allen zal ons steeds in herinnering blijven. Moge God ons bijstaan in dit grote verlies. De H. Eucharistieviering zal voor hem worden gehou den op vrijdag 18 juli a.s. des v.m. om 10.00 uur in de St. Jozefkerk, Herenweg 15 te Noordwijkerhout, waarna wij hem begraven in het familiegraf op het R.K. Kerkhof aldaar. Hedenavond 17 juli 7.15 uur is er een H. Eucharistie viering voor hem in bovengenoemde kerk, waarna gelegenheid tot condoleren. Liever thuis geen bezoek. LEENDERT OUDSHOORN echtgenoot van Maria Margaretha Overvliet op de leeftijd van 73 jaar. M. M. Oudshoom K. Oudshoom M. Oudshoom de Jong Leen Marian Hans Rob Miek De rouwdienst is bepaald op zat. 19 juli a.s. 2 uur namiddag, in de hervormde kerk te Sassenheim. Waarna de ter aarde bestelling op de begraafplaats aldaar plm. 2.45 uur namiddag zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond a.s. van 7.30-8.30 uur, in het rouwcentrum Vliem. Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim. Met droefheid geven wij kennis dat van ons is heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en lieve opa, in de leeftijd van 65 jaar JOHANNES GERARDUS CORNELIS V.D. ZWETS echtgenoot van Maria Johanna van der Meer M. J. v.d. Zwet-v.d. Meer Piet Kees en Mimi Eddy en Joy Ton en Thea Jos Roelofarendsveen, 16 juli 1975 Westeinde 76c Vader ligt thuis opgebaard. Rozenkransgebed heden avond om 8.00 uur. Vrijdagavond 7.00 uur Eucharis tieviering. Beide avonden in de parochiekerk van Maria Presentatie, waarna gelegenheid tot condole ren. De H. Uitvaartdienst zal plaatsvinden zaterdag 19 juni a.s. te 10.30 uur in bovengenoemde parochie kerk. waarna de begrafenis op het parochiekerkhof. Met dank aan God dat hij zo lang en vitaal van geest en lichaam bij ons is geweest is geheel voorbereid in volle overgave aan Gods heilige wil vroegtijdig gesterkt door het sacrament der zieken in de gezegende leeftijd van bijna 96 jaar rustig en vredig van ons heengegaan, onze geliefde vader, behuwd- groot- en overgrootvader DHR. PETRUS VAN DAM Weduwnaar van Cornelia Maria Voortman Zijn dankbare kinderen klein- en achterkleinkinderen. Langeraar 15 juli *75 Aarhoeve J. M. Halkesstraat 33. Wij nemen afscheid van hem in een eucharistievie ring welke gehouden wordt op vrijdag 18 juli om 10.30 uur in de parochiekerk van de heilige Hadria- nus te Langeraar, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar. Donderdagavond 17 juli zal om 18.00 in de kapel van de Aarhoeve een gebedsdienst worden gehou den. De overledene is opgebaard in Huize Aarhoeve J. M. Halkesstr. 33, Langeraar. WINXERHAVEN/DEN HAAG „Ik ben blij dat ik weer eens een keertje Nederlands heb kunnen pra ten". Het leek op een verzuchting van Winneke Remmerswaal, die onverwacht voor een telefoonge sprek uit Nederland was weggeroepen van de war ming up voor een wedstrijd die zijn ploeg. Boston Red Sox, even later moest spelen. Met de sombere ondertoon die Win Remmerswaal even in zijn stem liet doorklinken, en waaruit met enig begrip een subtiele dosis heimwee kon worden verondersteld, werd teniet gedaan door het ingehouden enthousias me waarmee de enige vaderlands full-profhonkballer over zijn ervaringen van de laatste maanden vertelt. Maar toch blijkt het niet alle maal rozegeur en maneschijn onder de zon van Florida waar Remmerswaal sinds begin maart vertoeft. De sterwerper van de Nederlandse velden heeft kennis gemaakt met de keiharde eisen die het spelen op profniveau met zich meebrengt Niet alleen in sportief opzicht is het leven in Winter haven hard, de inlijving bij één van de drie toeleveringsteams voor het vlag- geschip van Boston Red Sox, de major league-ploeg, is geenszins gepaard gegaan met het incasse ren van bergen dollars. Het is een harde leerschool, waaruit alleen de sterks ten tevoorschijn komen met het etiket „ge slaagd". „Je moet het zien als een betaalde vakantie", zegt Win Remmerswaal. „Want rijk wor den doe je van het spelen op mijn niveau niet". Sinds enige weken toert Win Remmerswaal met een collega uit Brooklyn door Winterhaven in een Amerikaanse slee uit 1967, die zij voor een prikje op de kop hebben getikt. Dat vehi kel stelt hen in staat zich iets comfortabeler te verplaatsen van het huis dat ze hebben ge huurd naar het veld waar om de dag een wedstrijd wordt ge speeld. Elk tussenliggend et maal wordt besteed aan het af werken van een uitwedstrijd, waarvoor soms busreizen van negen uur moeten worden ge maakt. De ploeg van Win Remmers waal, het A-team van Boston Red Sox uit Winterhaven, één van de zes teams die de organi satie bezit (één major league team in Boston, één AAA-team in Pantucket, een AA-ploeg in Bristol en drie A-equipes in res pectievelijk Winston Salem, Winterhaven en Elmira), is inge deeld in de zogenoemde noorde lijke divisie van de Florida Sta te Legue. Daarin spelen even eens de St Petersburg Cardi nals, de Tampa Reds en Lake iand Tigers. „Deze ploegen ont moeten we in totaal veertig keer, twintig keer thuis en even zo veel keren uit. Bovendien spelen we ook zestien duels te gen de ploegen uit de Zuidelijke divisie. Dat zijn dus bij elkaar 136 wedstrijden per seizoen". Van dat voor onze begrippen gigantische aantal heeft Win Remmerswaal op het moment dat we hem aan de telefoon hadden 68 gespeeld. Hij behoort tot het werpersbestand van tien man en is één van de vijf star ters van de Boston Red Sox. Dat houdt al meteen een indica tie voor zijn kwaliteiten in, want de leiders van BRS hadden al vrij spoedig geconstateerd dat de Nederlander met zijn in middels opgemeten snelheid van 85 mijl daarvoor één van de gegadigden was. Het gevolg is dat Remmerswaal om de vijf dagen de heuvel beklimt en de overige duels vanuit de dug-out kan volgen. „Alles bepalend voor je prestaties", vertelt de voormalige werper van Hotam Storks, „is het zogenaamde „verdiende punten gemiddelde". Dat is een systeem, waarbij wordt bepaald hoeveel tegen- punten op het conto van de pitcher moeten worden geschre ven. Het is niet belangrijk hoe veel maal drieslag je gooit, maar wel hoeveel nullen je maakt. Het aantal runs ges coord door schuld van de wer per telt daarvoor als velders fouten maken niet. Op dit mo ment is mijn „vpg" 2,25. Dat is dus zeker niet slecht". De eerste schreden van Winne ke Remmerswaal op het prof- pad zijn zwaar, maar vielen zeker niet tegen. Als zijn optre den dezelfde stijgende lijn blijft vertonen („Ik leer nog steeds, je voelt nog dat je groeit; bovendien leer je na ver loop van tijd de slagmensen van tegenstanders te leren ken nen") moet het niet uitgesloten worden geacht dat Remmers waal de sprong naar de AAA- league maakt „Dat is nu het doel", zegt de Nederlander. „Ik moet nu een goede tweede helft van de com petitie maken. Dan kom ik er misschien voor in aanmerking. Maar het is nog helemaal geen garantie dat je slaagt als je in AA komt. Dit jaar zijn er drie spelers teruggekomen die het peil van die klasse niet haalden. Het belangrijkste is overigens niet dat je harder gooit, maar dat de controle beter wordt. Dat gaat steeds beter. In Nederland stond ik bekend als een smijter, maar hier gooi ik ze over de rand van de plaat. De slagzone is veel kleiner dan in Nederland. Je maakt daarom lijsten van prestaties van tegenstanders. Dan weet je exact wie je tegen over je krijgt Want als je daar geen rekening mee houdt ga je voor schut Dan krijg je de ene na de andere home-run om je oren, ook al staan de hekken overal 130 meter weg. Als je twee zwakke wedstrijden achter elkaar gooit heb je afgedaan. Dan kun je het wel vergeten". Winneke Remmerswaal heeft zich tijdens zijn vestiging in Winterhaven weinig meer met slaan bezig gehouden. „In de afdeling waarin zijn ploeg uit komt geldt het principe van de „designated hitter", waardoor je als werper niet hoeft te slaan". In Winterhaven worden de wed strijden van het A-team van de Boston Red Sox door slechts weinig toeschouwers bijge woond. Een gemiddelde van 400 is tot dusver het meest haalbare. „Bij uitwedstrijden", vertelt Remmerswaal", zitten meestal zo'n vier vijfduizend mensen op de tribune. Dat geeft natuur lijk een geweldige sfeer. In Win terhaven wordt het niet vol doende gepromoot". Overigens worden op het rela tief nog bescheiden niveau waarop Win Remmerswaal en zijn collega's opereren al wel de nodige proftrucs uitgehaald. „We speelden laatst een wed strijd in Petersburg", herinnert Remmerswaal zich. „Onze wer per stond toen hun slagmensen een beetje te bespelen. Dat is een heel normale zaak, dat hoort er gewoon bij. Maar die werper van Petersburg meende wraak te moeten nemen door de bal tegen het hoofd van een paar van onze spelers te moeten aangooien. Zoiets gebeurt. Ook een slagman die een home-run heeft geslagen krijgt in een vol gende innings rustig een bal te gen z'n hoofd. Nee, dat doe ik nog te weinig. Je moet ook zelf keihard zijn". Winneke Remmerswaal beseft dat hij er nog lang niet is. In zijn eerste jaar als prof, tegen een matige vergoeding en onder de voortdurende spamiing niet te mogen falen, zal hij moeten proberen een plaats bij de beste vijf werpers te veroveren uit een aanbod van zo'n tachtig man. En dat is geen geringe opgave. Op 30 augustus is het seizoen afgelopen. Veertien da gen later begint dan het zoge naamde winterball, een compe titie in zuidelijke (warme) lan den. „Daar wil ik graag aan meedoen. M'n doel is het hier twee a drie jaar te proberen. Dat is al een hele prestatie. Het lijkt gemakkelijk, maar het lukt maar weinigen". FRANK WERKMAN Bert Kaempfert l.p.'s. 3 Top-albums van het befaamde Bert Kaempfert orkest met een keur van internationale evergreens zoals "Bye. bye blackbird". "Apple blossom Time". "Laura". "Gone with the Wind". "Somewhere over the rainbow", "Magic Moments" e.v.a. koopt u nu voor iets meer dan 1 /3 van de normale prijs. Normaal 21 .- nu slechts (per elpee) ii sonates voor strijkers Luistertip voor de klassieke fijnproever) I Musici vertolken op onnavolgbare wijze de zes beroemde sonates voor strijkers van Rossini's en Bottesini's geestige "Grand Duo Concertant" op 2 perfekt opgenomen Philips stereo elpees. Luxueus album met tekstboek. Normaal 49.80 nu slechts (2 elpees) Albums Klassieke Editie. (8 elpees). Serie van 3 klassieke albums, uit het Barok- en Romantische tijdperk, werken van Bach. Beethoven. Mozart, Handel, Vivaldi e.a. vertolkt door o.a. Collegium Aureum, Salzburger Mozarteum m m v Gustav Leonhardt. Bernard Paumgartner, Elly Ameling e.a. Elk album bevat 8 stereo-elpees met tekstboek. Normaal 69.50 nu slechts (per album 8 elpees) 20 Number 1 Hits. Deze overbekende Arcade televisie-elpee waarvan meer dan 200.000 eksemplaren werden verkocht, komt nu in uw bezit voor de ongelooflijke weggeefprijs van 5.95. Met maar even 20 nummer 1 hits. zoals the Three Degrees (Dirty Old Man), Fleetwood Mac (Albatross), Redbone (Wounded Knee), Golden Earring (Back Home), George Baker Selection (Dear Ann) e.v.a. Normaal 17.50 Weggeefprijs. Nu slechts maar liefst 5 elpees met werken van de volgende komponisten; L v. Beethoven (concerten, symphonieën. ouvertures), J. Brahms (vioolconcert, symphonieën 1-4), J.S. Bach (orgelconcerten), Chopin etudes, walsen. Symphonieën 40 41 nr. 5) P.I. Tschaikowski (concerten, symphonieën, balletmuziek). Spotprijs; 5 elpees in luxe album, slechts Big Band Hits Laat de grootste orkesten uit het Big-Band-tijdperk voor u optreden tijdens uw party d.m.v. dit geweldige 3-elj>ee-album met maar liefst 36 toptunes door de bands van Benny Goodman, Harry James. Duke Ellington, Tommy Dorsey, Jimmy Dorsey, Les Brown, Ray Anthony, Woody Herman. Billy May, Bob Crosby e.v.a. Normaal 30.- nu slechts (3 elpees) Best of Bacharach - Best of Michel Legrand. De bekendste Nederlandse solisten uit het Music-AII-ln t.v.-programma, zoals Rogier van Otterioo, Louis van Dyke, Wim Overgaauw. Rita Reys. Pim Jacobs en Chris Hinze laten u op deze 2 elpees nog eens genieten van de top-nummers van Burt Bacharach en Michel Legrand. Normaal 1450 nu slechts per stuk Isle of Wight Jimi Hendrix, Johnny Winter. Sly and the Family Stone. Ten Years After. Allman Brothers. Poco. Procul Harum, Leonard Cohen en nog vele andere top-artie6ten uit de popwereld zijn te vinden op het 3-elpee album The Isle of Wight (Atlanta Pop Festival). Een uitzonderlijk buitenkansje voor de pop-liefhebber want dit album dat normaal 29.50 kost. komt nu in uw bezit voor de sensatieprijs (3 elpees) Woodstock 1 Het 3-dubbel-album Woodstock 1 de grootste verzameling popsterren ooit ter wereld in één album bijeengebracht! Een uniek document uit de pop-historie met Joan Baez, Canned Heat. Joe Cocker, Country Joe, Crosby Stills, Nash Young, Jimi Hendrix. Jefferson Airplane, Santana, Ten Years After, the Who e.v.a. Normaal 40.50 nu slechts Country Western Hits Een must voor iedere Country-liefhebber is dit fantastische 3 elpee-album met niet minder dan 36 country-hits door Buck Owens. Glen Campbell. Ray Acuff, Tennessee Ernie Ford, Jerry Lee Lewis, Roger Miller. Patsy Cline, Bobby Bare, Hank Locklin, Floyd Cramer, Wanda Jackson. Hank Thompson, George Jones, Patti Page e.v.a. Normaal 30.- nu slechts (3 elpees) Greatest Hits of the World. Betaal iets minder dan de prijs van een single voor deze hit-elpee met o.a. Dr. Hook (Sylvia's Mother), Janis Joplin (Me and Bobby McGee), the Byrds (Mr. Tambourine Man), Santana (Jin-go-lo-ba), Marmalade (Ob-la-di. Ob-la-da) en 9 andere toppers. Normaal 10.- nu slechts The Music People Voor dit helemaal te gekke klapalbum met 3 pop-elpees waarop uitsluitend top-namen zoals Santana. Bob Dylan, Byrds, Poco. Blood. Sweat Tears, Johnny Winter, Redbone. Dr. Hook. Ten Years After. Kris Kristofferson e.v.a. betaalt u normaal 29.50 nu slechts (3 elpees) 20 Orchestral Greats. Unieke Lv. verzamelelpee op Arcade met Top-orkesten. zoals James Last (Elvera Madigan). Bert Kaempfert (Red roses. Morgen), Ray Conniff (Lara's Thema, Dr. Zhivago), Rogier van Otterioo (Help) e.v.a. Normaal 17.50 Sensatieprijs. Nu slechts Jerry Lee Lewis dubbelalbum. 2 Maal 45 minuten Super Rockers, zoals High School Confidential, Johnny B. Goode. Good Golly miss Molly door J. Lee Lewis met als gastsolisten o.a. Rory Gallagher. Alvin Lee, Peter Frampton. Normaal 29.- nu slechts (2 elpees) That's Soul. Een album dat stijf staat soul-toppersl Percy Sledge (When du a man loves a woman), Wilson Pickett (Mustang Sally). Arthur Conley Wilson Otis Redding, Aretha Franklin, Ben E. King e.v.a. Normaal 12.50 slechts It (Mustang Sally). Arthur y (Sweet Soul Music), n Picket (Land of 1.000 is), Sam Dave, the Drifters. itha Franklin, Ben rmaal 12.50 nu History of Pop (dubbelalbum) 40 Hits die pop-geschiedenis maakten nu tesamen op 2 spectaculaire Arcade stereo-elpees, met o.a. The Shadows (Apache). Helen Shapiro (Walkin' back to happiness). Beach Boys (Good Vibrations). Animals, Cliff Richard. Hollies. Dave Clark Five, Les Paul Mary Ford etc. Normaal 27.50 Stereo Avontuur. Draai de volumeregelaars van uw stereo-installatie maar gerust open bij het beluisteren van deze 12 speciaal geselecteerde stereo opnamen van o.a. Syd Lawrence Orkest, Ekseption. Malando, Dutch Swing College Band. Los Paraguayos. Quincy Jones. Paul Mauriat e.v.a. Normaal 12,90 nu slechts Elvis dubbelalbum. Het allerbeste dubbelalbum van Elvis met 32 gouden Presley-hits zoals "Hound-Dog", "Blue Sueda Shoes", "Love me tender". "Teddy Bear". "Jailhouse Rock". "Wooden Heart". "Good Luck Charm", "Return to Sender", "King Crêole" en "Big Hunk of love" kost normaal 25.- Een monumentale Philips opname van de beroemde 9e Symphonie van Beethoven, compleet met slotkoor "Alle Menschen werden Brüder" op fameuze wijze vertolkt door het Gewandhausorkest en koor uit Leipzig o.l.v. Kurt Mazur met befaamde solisten zoals Peter Schreier. Anna Tomova en Theo Adam. Verpakt in luxe album catalogus. Spotprijs.* Nu slechts C.B.S. De beroemdste meesterwerken van o.a. Bach, Beethoven, Brahms. Chopin, Haydn, Hëndef, Gershwin, Grieg, Mahler, Mozart. Puccini, Ravel, Stravinsky. Verdi e.v.a. nu bijeengebracht op een serie verzamel-musicassettes. Perfecte C.B.S.-stereo-opnamen! Normaal 14.95 nu slechts per stuk Eigener; Encyclopedie van het dierenrijk Een waardevol naslagwerk met meer dan 4000 afbeeldingen in kleur, dl 1Lagere dieren - insekten - weekdieren - vissen - amfibieën - reptielen, dl 2. Vogels - zoogdieren. Met register van nederlandse en latijnse namen. Twee qebonden delen; samen van 118.- Robertson; De woeste ze* Logboek van een schipbreuk. Het ware verhaal van een overleving met een heel gezin op een dinghy in de Stille Oceaan. Een indrukwekkend boek. Van 16.50 v Inforama Panorama van kennis en ontwikkeling. Enige delen uit dit rijk geïllustreerde standaardwerk zijn nu als apart boek verkrijgbaar, o.a. Landen en volken. Het geheim van het leven. Verre werelden. Kunst en architectuurJDe wereld_ van de chemie. Nu van 15.50 Axel Munthe: De geschiedenis van San Michele Wellicht het boeiendste verhaal van een doktersleven ooit geschreven. Het verhaal van een man die lang en diep over de zin van het bestaan heeft nagedacht. Van 17.50 v 1\Js -r Marcia Davenport: Mijns broeders hoeder De schrijfster van 'Het dal der beslissing' vertelt in deze roman over het geheimzinnige leven van twee broers als slachtoffer van het testament van een hardvochtige grootmoeder. Een gebonden boek met meer dan 500 bladzijden. Van 13.50 voor Puzzel-encyclopedie Alle woorden die u nodig hebt alle puzzels op te lossen. Bijna 700 bladzijden. Van 12.50 voor ur. ue wereio Napoleon en het empire Tweedelig standaardwerk over Napoleon en het keizerrijk. Schitterend uitgevoerde boeken met honderden illustraties in kleur. Met een inleiding van André Maurois. 650 Bladzijden. Twee in linnen gebonden delen, samen 170.- Oranje jaarboek Twaalf maanden koninklijk nieuws. Fotoboek in zwart/wit e kleuren. Van 14.50 v Anneke Bloemen: Polly Parker dl 1Polly Parker; dl 2. Polly draagt een zonnehoed; dl 3. Polly krijgt weer een moeder. Fijne vakantieboeken voor meisjes vanaf 9 jaar. Drie delen in pakket; n 11.85 v Kohlhaupt: Alpenbloemen in kleuren 242 Prachtige kleurenfoto's geven de schoonheid van de bergflora weer. Met de belangrijkste botanische gegevens. Van 29.50 R.K. JENAPLANSCHOOL „De Kring" te Oegstgeest vraagt 2 mensen voor de onderbouw uw luwelier Adviseur is U kunt eraan verdienen' Bel 011-22244 Wij vragen in ons modern bedrijf een slagersleerling een slagersbediende en een all-round slager Hoog loon. vrije werkkleding

Leidse Courant | 1975 | | pagina 8