Wie wipt de familie Van der Lip? MAROKKAANSE CAFÉHOUDER KREEG LEIDSE STUDENTEN DE DEUR NIET UIT Verbetering van kruispunten in Wassenaar-Noord proefvaart in Noordwijk Groot aantal inschrijvingen voor tennis toernooi Lisse Hoovercraft maakte Paardenkeuring DINSDAG 15 JULI 1975 LEIDSE COURANT Van onze correspondent WASSENAAR. Burgemeester en wethouders van Wassenaar heb ben aan de leden van het Verkeers- en welzijnsoverleg een nota toegezonden over een 14-tal kruispunten in Wassenaar-noord. In de eerstvolgende vergadering van dit overlegorgaan zal de nota aan de orde worden gesteld. Aan elk van de 14 kruispunten wordt in de nota een korte beschouwing gewijd en een opgave verstrekt van de aantallen verkeersongevallen in de jaren 1973 en 1974. De algemene conclusie is, dat de kruisingen, na de maatregelen die al eerder werden genomen, betrekkelijk weinig problemen opleveren. Wel zal op een aantal plaatsen de wegmarkering aan gepast moeten worden. Dat is onder meer het geval op de kruisingen Van Cranenburch- laan/V an Duivenvoordelaan, Starr enburglaan/Hofcampweg/- Johan de Wittstraat, Van Dui venvoordelaan/Van Groenevelt- laan en Vein Duivenvoordelaan/- Hofcampweg. Voor het gedeelte van de Oostdorperweg tussen de Haven en de Hofcampweg achten burgemeester en wethou ders een parkeerverbod wense lijk. Men denkt aan het aan brengen van een gele streep op de trottoirband. Aan het Verkeers- en Welzijns- overleg is door het college voorts een plan voorgelegd voor maatregelen met betrekking tot de parallelwegen langs de Star- renburglaan, het Stadhouders plein en de Van Duivenvoorde- laan. Gedacht is aan het afslui ten van de uitmondingen van dezé parallelwegen door middel van een trottoir, waarbij het in- en uitrijden mogelijk blijft door een verlaagde trottoirband en het leggen van tegels, geschikt voor het berijden met motor voertuigen op die gedeelten. Ter voorkoming van z.g. hoekafsnij ding is aan beide zijden van de in/uitrit een boom geprojec teerd. Door deze wijze van uit voering dient aan het verkeer op de hoofdrijbaan voorrang te worden verleend. Een dergelijke wijziging van de in/uitrit zal per stuk ƒ7000.- kosten. In totaal zullen 7 van dergelijke uitmon dingen te worden gemaakt zo dat de maatregel in totaal 49.000.- zal kosten. Alvorens deze zaak voor te leg gen aan de raad willen burge meester en wethouders het oor deel vernemen van het Ver keers- en Welzijnsoverlegwaar in behalve leden van de raad ook afgevaardigden van de Ver eniging vein Vrienden van Was senaar zitting hebben. Reünie SVLV Voorschoten De sportvereni ging Laurentius Voorschoten (SVLV) viert dit jaar het halve eeuwfeest. Voor de oud-leden - wordt een reünie gehouden op zondag 24 augustus. De reünie wordt ingezet met een dank dienst in de Laurentiuskerk, waarna voor de reünisten een broodmaaltijd volgt in het klub- huis. In de middaguren staat er een gecostumeerde voetbalwedstrijd op het programma tussen een elftal van oud-leden en de Raad van Elf van de „Picobello's". Na deze wedstrijd volgt een voet balwedstrijd tegen een oud te genstander uit het verre verle den: Graaf Willem II/Vac. In het clubhuis zal een foto-ex- positie worden ingericht Oudle den van SVLV, die aan de reü nie wensen deel te nemen kun nen hiervoor inschrijven bij de 'heer A. M. Hulsebos, Marnix- straat 18 te Voorschoten. Streur heeft weer een bord boven zijn deur LEIDSCHENDAM Bij Streur's Automobielbe drijf aan de Leidschen- damse Middenweg waar enkele weken geleden de provincie alle naambor den, vlaggen en verwij zingsborden heeft wegge haald, waait sinds enkele dagen weer de (benzine reclame) vlag en zijn een aantal nieuwe borden be vestigd. Streur senior zegt dat er nog gesprekken lopen „met de economische dienst". „Ik heb nieuwe borden laten maken, de mensen moeten ons be drijf toch kunnen vinden, die verwijzingsbordjes moeten ook nog terugko men", zegt de heer Streur. De provincie stuurde enkele we ken geleden zes man personeel om, na een laatste waarschu wingstermijn van een maand, vanwege de Verordening Be scherming Landschap en Bo dem Zuid-Holland, borden en dergelijke te verwijderen. De heer Streur zegt dat de ont slagaanvrage voor zijn perso neel nog bij het gewestelijk ar beidsbureau ligt, „van de pro vincie heb ik niets meer ge hoord". Na de publikaties over de verwijdering van de borden heeft het bedrijf ontelbare blij ken van medeleven gehad. Het automobielbedrijf heeft als enige concessie op de nieuwe borden niet meer de naam „Streur" vermeld. ROEIWEDSTRIJDEN IN HET RIETVELD HAZERSWOUDE Diep in het frisgroene hart van 'het dorp' voor de intimi het meest zuidelijke deel van de gemeente Hazers- woude, daar aan de gast vrije oevers van de Riet- veldse Vaart ontspint zich donderdagavond voor de dertiende keer in de ge schiedenis de strijd om de Rietveldse roeikam- pioenschappen. Een jaar lijks terugkerend evene ment, dat zo langzamer hand is uitgegroeid tot een traditioneel volks feest met een sterk folklo ristische inslag. Roeien in het Rietveld, waar het leven zo goed is dat het asgrauw van de door zovele virussen aangewreten hemel het bleke hoofd nederig heeft moeten bui gen voor een springlevende flo ra, met als achtergronddecor de schilderachtige contouren van de Rietveldse Molen en op de voorgrond het sonore stemge luid van speaker Piet van der Werf. Voor de kenners vertoont het Hazerswoudse Rietveld, werkelijk een plaatje op deez' aard, wel degelijk sterke ver wantschap met de toeristische sfeer van Giethoorn, al hebben de alom vermaarde punters hier dan plaats gemaakt voor dood gewone roeiboten. Deze zoge naamde KG's van Klein Giet hoorn waarmee tijdens de wed strijden zal worden geroeid zijn dezelfde als die welke normaal in het Rietveld te huur zijn. Al met al een sportfestijn met een geheel eigen gezicht, omdat bo vendien het recht tot deelname alleen is voorbehouden aan de 'allersterksten'. Oftewel uitslui tend aan degene die economi sche of andere betrekkingen on derhouden met de Rietveldse Vaart en de Burgemeester Smit- weg. Tot het deelnemersveld, het organisatiecomité verwacht voor donderdag toch weer zo'n honderd inschrijvingen, beho ren derhalve op maatschappelijk ke gronden een groot arsenaal van boomkwekers en verder op basis van 'andere' gronden man nen als de bakker, de postbode De wedstrijden worden verroeid met deze doodgewone huurbootjes. en bijvoorbeeld ook, zoals dit het vorig jaar het geval was, een vrouw als Catherien van Leeu wen, procuratiehoudster bij de plaatselijke Rabobank. Niet dat inmenging van buitenaf in het Rietveld nu zozeer wordt ge vreesd, als wel omdat het motief geldt dat gebeurtenissen als de ze bijzonder geschikt zijn om de 'wijk' bij elkaar te houden. Met name om die mensen, die door vestiging elders of om welke reden dan ook het Rietveld de rug hebben toegekeerd, jaarlijks weer nader tot elkaar te bren gen. Al is dat dan aan de water kant, tussen de rietstengels de wedstrijden volgend, of na afloop aan de bar van „Klein Giethoorn", waar per traditie de roeikampioenen in een roes van feest en drank worden gehul digd. Een buurtfeest, maar veeleer een familiefeest voor wie ook maar enigszins op de hoogte is van de machtsgreep van de fa milie Van der Lip. Bij de heren is de 25—jarige Jan van der Lip al titelhouder sedert 1973 en bij de dames is zus Corrie zelfs al zover dat de wisselbeker een definitieve plek in het wand- meubel heeft gekregen. Hieruit mag stilzwijgend worden afge leid dat het iedereen er dit jaar vooral om te doen is om hroer en zus Van der Lip van de troon te meppen. Jan, die overigens met een armblessure sukkelt, zal vooral te maken krijgen met zijn broers Gijsbert - inmiddels al 32 - en Hugo. Daarnaast zul len Sjaak van der Neut, de kam pioen van 1972, Arie de Groot conditioneel wellicht de aller sterkste, en René van Vliet er ongetwijfeld van alles aan doen om de Van der Lippen in de boot te nemen. Corrie van der Lip, die tussen haakjes zelf op het punt staat in de huwelijksboot te stappen, zal op haar weg naar de titel geduchte tegenstand ondervin den van de zusjes van Zuilen en Out of van haar bloedeigen schoonzus Adrie van der Lip- Harkes. Het gaat in deze sport niet al leen om een fiks portie techniek (Sjaak van der Neut) en kracht (Adrie de Groot), maar ook om de behendigheid bij het nemen van het keerpunt en juist daarin is Jan van der Lip een meester. Het parcours op de Rietveldse Vaart, tussen de Rietveldse Mo len en Klein Giethoorn, is hon derd meter lang en dient na het keerpunt ook in omgekeerde richting te worden afgelegd. Er wordt geroeid volgens een afval- systeem. Dit houdt in, dat voor af geloot moet worden en zoiets kan natuurlijk een aardige wen ding aan de wedstrijden geven. Zo kon het bijvoorbeeld in de editie van vorig jaar nog gebeu ren dat Hugo van der Lip tegen broer Jan Lootte. De wedstrijden beginnen don derdagavond om half zeven en inschrijving is mogelijk in vier klassen. Dat zijn de dames, de heren, de meisjes (tot en met 12 jaar) en de jongens (tot en met 12 jaar). NOORDWIJK - Het lijkt waarschijnlijk dat Noord- wijk de primeur zal krijgen van de Hoovercraft, waarmee de gasten pleziertochtjes op zee kunnen maken. Gistermorgen werd met het vaar-vliegtuig een demonstratietocht gemaakt voor de directies van de VW, de Maatschappij Zeebad en functionaris sen van de politie en het gemeentebestuur. In de concurrentiestrijd tussen de kustbadplaatsen was Scheveningen eerst kandidaat voor deze nieuwe attractie. Men zag het als een aantrekkelijk object voor de wat in de versukkeling geraakte badplaats en weigerde zelfs de Noordwijkse badplaatsverte genwoordigers in de gelegenheid te stellen een persconferentie met betrekking tot een proefvaart bij te wonen. Daarna ontstonden er problemen met de exploi tanten van de Hoovercraft, die bezwaar maakten tegen het feit, dat het vaarvliegtuig langs de Scheveningse pier gelanceerd moest worden. Dit achtte men uiteraard niet zonder gevaar. Ove deze zaak is men het met de pierbeheerders ni< eens geworden en de Hoovercraft eexploitante besloten toen het recreatie-object aan de gegadij den van Noordwijk aan te bieden. Het al dan niet doorgaan hangt af van B. en VI van Noordwijk, omdat dit college vergunning moe verlenen. Verwacht wordt dat de vergunning o korte termijn zal afkomen, zij het dan onde bepaalde voorwaarden om de veiligheid van d strandbezoekers te waarborgen. Zo zal op ees dicht bevolkt strand gedeelte het opstijgen prak tisch onmogelijk zijn. Er zal derhalve een afgeba kend start- en landingsterrein moeten komen. De Hoovercraft biedt plaats aan een twaalfta passagiers en twee bemanningsleden. Zij kan eei topsnelheid bereiken van 70 km en kan door haa wendbaarheid ook doeltreffend optreden bij red dingsakties. Morgen heeft de officiële proefvaai plaats. LISSE Afgelopen zondag is het open toernooi van de LTC Lisse van start gegaan. Op het acht banen tellende tennispark zullen deze dagen vele zweetdruppels geplengd gaan worden, gezien het grote aantal inschrijvingen. In het herenenkelspel B is er bij een lijst van 32 deelnemers zelfs een voorronde. In deze afdeling is Henny Koemans als eerste geplaatst. Gerard Douma uit Enschede, vorig jaar nog finalist, geldt als tweede favoriet. Als derde resp. vierde geplaatste staan Charles Asselbergs en Peter Pauwels op de lijst. De grote kanonnen uit het district bereiden zich deze week blijkbaar in stilte voor op het badgastentoernooi te Noordwijk. Van deze geplaatsten mocht was: 3—6 6—1 6—0. Charles Asselbergs gisteren al De deelname aan het damesen- in aktie komen. Hij hoefde zich kei B is niet erg groot Slechts Veelen van de baan: 6—0 6—1. onder hen twee zeer bekende Ook de andere B-partijen eind- namen: Ineke van de Meer, die igden meestal in een eenvoudige dit seizoen al enkele toernooien overwinning. Zo bereikten P. op haar naam bracht en de zeer Wolterink, Onno Ruysenaars en sterke Milou Penseel uit Leiden, Bob van Overbeeke eveneens de resp. als eerste en als tweede volgende ronde. geplaatst. Anders ging het er aan toe in de wedstrijd tussen Jan de *n G moest bij de heren de Groot en Ron van Noorden. Ge- eerste geplaatste speler het veld hinderd door de stormachtige al ruimen. De als vierde geplaat- wind, die een overtrekkende on- ste Han Bos ging in een drieset- weersbui vergezelde, waagde *er *en onder tegen Lowie van geen van beide spelers zich re- Geldrop: 2—6 6—3 6—3. Bij de gelmatig naar het net. De door- dames leek de als tweede ge- gewinterde veteraan de Groot plaatste Claar Hylkema het niet had een set nodig om warm te te gaan redden tegen Margreet draaien, maar liet er daarna van de Voorn, maar na een weinig twijfel over bestaan, wie herstel in de tweede set won zij er in dit baselineduel de sterkste toch: 3—6 7—5 6—2. Zwitserse beeldhouwster exposeert in Wassenaar WASSENAAR - De Zwitsers ambassadeur in ons land, heer Alfred Fischili zal terdagmiddag 19 juli om 3 ui in de Galerie Bibliotheek aan Luifelbaan een tentoonstelli openen van werkstukken van Zwitserse beeldhouwster Coi lia Marani. Deze 35-jarige kunstenares: die in Basel woont, heeft zi< gespecialiseerd in het bewerki van marmer. Zij laat zich dar bij inspireren door de vorm, structuur en de kleur van h< materiaal. Een bijzonderheid dat zij haar werken niet eei modelleert in gips of klei. maakt hoogstens een p schetsen en neemt dan de beil ter hand om aan haar fant sieën gestalte te geven. Op de expositie, die tot 31 jul in de Bibliotheek aanwezig blijf zal een aantal van haar meeS recente werken te zien zijn Haar voorkeur gaat uit naff abstrakt werk, maar in sommi ge gevallen maakt zij toch ge bruik van traditionele vormei als uitgangspunt ALPHEN AAN DEN RIJN - De 16-jarige Alphense scholier L. w I. heeft bekend dat hij verledeij maand bij garage Kortekaas een auto gestolen heeft. Daarj mee heeft hij een schade veroorj zaakt van 15.000,- als gevolg van een aanrijding waarbij aantal geparkeerde auto's de Foreestlaan zwaar digd werden. De jongen bekei de ook een zevental die hij sinds januari geple had. De eerste zaak betrof een over treding van de drank- en hore- cawet Terecht stond de plaats- vervangend-caféhouder S.B.- T.H., van oorsprong slager van beroep en geboren in Marokko. Tegen hem was enige tijd gele den proces-verbaal opgemaakt, omdat hij 35 minuten na slui tingstijd (02.00 uur) nog 35 men sen in zijn etablissement had. Verdachte voerde aan, dat hij van alles had geprobeerd om zijn late bezoekers de deur uit te krijgen. Maar, ze waren met een flink aantal en in de zaak was geen telefoon, zodat hij geen politieassistentie had kun nen inroepen. Zie daar: de poli tie kwam nota bene vanzelf en dus als geroepen. De 35 klanten, die bij navraag door de kanton rechter geen Marokkanen, zoals deze vermoedde, maar Leidse studenten bleken te zijn, werden de deur uitgewerkt en enpas- sant werd tegen de heer H. een verbaal opgemaakt En zo mocht hij gistermiddag zijn zeg je komen doen. Welnu: dat deed hij goed want beide heren ach ter de groene tafel klonk alles uiterst geloofwaardig in de oren. Daarom werd volstaan met een boete van 10 gulden. Voor een veel duurdere grap kwam een gepensioneerde Noordwijker te staan. De politie had hem aangetroffen in een vijf jaar oude Fiat, waarvan de carrosserie aardig was doorge roest Blijkens zijn verhaal had verdachte Van D. de auto ge kocht bij een volgens hem zeer bonafide Noordwijks garagebe drijf: de Beuk. Daar nad men een bedrag van 850 gulden voor de auto gevraagd. Uiteindelijk was hij voor 100 gulden minder van de hand gedaan, maar ver dachte had daarvoor dan Wel zijn eigen stationcar in moeten ruilen. Volgens Van D. was dit alles echter in goede harmonie gegaan: „We zijn per slot allebei Noordwijkers en ik ben nog wel een ouwe (73 jaar-red), dus ik dacht: dat zit wel snor", aldus Van D. gisteren voor de kanton rechter enigszins slissend van wege zijn gebit. Wie schetste dus zijn verbazing toen hij in Kat wijk ineens een proces-verbaal aan zijn broek kreeg en de auto bovendien in beslag werd geno men! Van D. was dan ook wel erg boos geworden op het gara gebedrijf. Die boosheid werd nog groter, toen de officier van justitie gisteren verbeurdverkla ring van de auto eiste: hij had hem toch altijd nog 750 gulden gekost Verontwaardigd vroeg hij zich af of hij deze schade niet op de garagehouder zou kunnen verhalen. „Tja", aldus mr. De Koning," wij zitten hier om de veiligheid op de weg te bewaren. Als u zich bedrogen voelt, moet u maar een civiele procedure tegen de garagehou der aanspannea U had er beter aan gedaan uw auto te laten keuren, want garagehouders zijn nu eenmaal niet altijd te vertrouwen. En dat u te goed van vertrouwen bent geweest, dat kan ik ook niet helpen". Kantonrechter De Koning vol stond met verbeurdverklaring van de auto: zo was verdachte al genoeg gestraft Hoewel de heer Van D. zich ongetwijfeld geen recht gedaan voelde, verliet hij ondanks dat onbestemd en teleurgesteld ge voel na een vriendelijke knik aan de in het zwart gehulde heren achter de tafel en een woord van dank de zaal Arjen Broekhuizen. (Van onze rechtbankverslaggever) LEIDEN - Zoveel verdachten als er vorige week waren komen opdravent zo weinig kwamen er gister middag naar de strafzitting van de Leidse kantonrech ter. Het doek ging (een half uurtje te laat) uiteindelijk op voor 12 mensen: de rechter, mr. De Koning, de officier van justitie, mr. De Wit, de griffier, mr. J. F. van West de Veer, drie vertegenwoordigers van de ers, vier verdachten en niet te vergeten de beide eren wachtmeester en deurwaarder. 1 In het Alphense sport park De Bijlen werd gis teren een keuring ge houden van warm bloed paarden. De juryleden, die in totaal 90 paarden moesten keuren, hier in hun karakteristieke zit- houding. I

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4