BRANDWEER LAAT GEWAARSCHUWD BELLEVUE: GOEIE KOK, GOEIE OBER iProject ,,Het Watertje" van Gemiva van de baan Warmonder ving meerval Overvaller aangehouden STEEKPROEF UITGAAN Van onze correspondent wCOETERWOUDE Het project „Watertje" van de Ktichting Gemiva (Geestelijk Minder Validen) zal geen ^Hoorgang vinden. Het Stichtingsbestuur had een voor- naiop'g koopcontract met het Bouwbureau SIVO voor ojrfe 3 nieuwe woningen uit een rij van 5, die aan het est Katertje zijn gebouwd op de plaats van de voormalige Ap loerderij van de fam. Overdevest. De stichting was 22® -oornemens daar een zeventiental pupillen onder te jrengen. Dit in het kader van het streven tot integratie e komen in de maatschappij van „licht geestelijk Htehandicapten". Burgemeester en wethouder van Zoeterwoude stelden Hich positief op maar wensten de vestigingsvergunning Bfhankelijk te stellen van de houding van de omwonen- 19 len. Bij hen was ongerustheid ontstaan over de plan- 19 len. De bezwaren spitsten zich vooral toe op de door JEMTVA gevolgde procedure. Dit temeer daar in de uitnodiging voor een voorlichtingsavond begin mei werd gesteld dat „binnenkort 3 woonhuizen betrokken worden door 17 mensen". Van het door het gemeente bestuur verlangde horen van de bewoners was toen nog niets gebleken. Op deze eerste avond bleven nog veel vragen onbeantwoord en 'n maand later werd een nieuwe bijeenkomst belegd. Deze was voorafgegaan door een huis-aan-huis-bezoek door vertegenwoordi gers van de directie en het stichtingsbestuur die daar bij ook kennis namen van positieve reakties. Op de druk bezochte tweede bijeenkomst werd er oeverloos gepraat over het aantal pupillen. Een achttal onder te brengen in één pand leek acceptabel maar dit was niet in overeenstemming met de richtlijnen welke CRM hanteert voor het toekennen van subsidie. Een concen tratie van 17 werd te hoog geacht. Ook de waardever mindering van de naastliggende panden was onaan vaardbaar. De bewoners van het Watertje, de Loethe en het Koserspad hebben nu een schrijven ontvangen van de volgende inhoud; „Gezien de verdeeldheid van menin gen der buurtbewoners rond het projekt „het Watertje" en gezien de negatieve beslissing tot medewerking van de zijde van de gemeente Zoeterwoude, heeft het bestuur van de Stichting Gemiva besloten af te zien van realisering van het beoogd projekt. Met het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, betreuren wij het ten zeerste, dat hierdoor de licht geestelijk gehandicapte medemens niet de integratie-kansen geboden kunnen worden waar hij recht op heeft. De houding van enkelen van u heeft eens te meer bewezen dat de huidige samenleving daar nog niet aan toe is. De bewoners die zich positief opstelden t.o.v. het projekt zijn wij bijzonder erkentelijk voor hun houding en hun waardevolle suggesties". De drie panden aan het Watertje staan inmiddels weer te koop. idVan een onzer verslagge- vers """TER AAR De brand £ij de conservenfabriek oeleman N.V. in Ter ar gistermiddag is ver- oedelijk even voor wee uur ontstaan in het ntoor. Voorbijgangers erklaarden later om- treeks die tijd rook te ebben zien opkringelen. ".e verzuimden echter on- anmiddellijk de brandweer bellen. Deze werd ge waarschuwd door de iheer Van Rijn die aan de joverkant woont. Hij zag iop een gegeven moment Jde vlammen door het dak slaan. Voor de brand- ^Jweer, die tegen half drie Dn rriveerde, was er toen een redden meer aan. Geassisteerd door twee randweereenheden uit lphen aan den Rijn had :en tot tegen half vijf de andcn vol het vuur te edwingen. Men heeft ooral veel moeite moe- en doen om een produk- jtielijn die buiten onder een plastic kap stond, te J. L. M. Koeleman, ojdie naast het bedrijf woont, tegelijkertijd met de brandweer aanrijden. Zijn jabroer H. J. C. Koeleman, die jjaan de Westkanaalweg woont, Ook een con tainer raakte gedeeltelijk in brand werd pas op een veel later tijd- denkt nou aan zijn eigen be- brandweer zag zich genood- stip gewaarschuwd. Hij: „Ik zat drijf', op visite bij buren. Vandaar dat ze me niet telefonisch konden De brand trok veel belangstel- bereiken. We zagen wel rook, ling. Binnen een mum van tijd maar we dachten dat er een was de Westkanaalweg geblok- hooiberg in brand stond. Wie keerd door nieuwsgierigen. De Bij Koelemah werken een kleine 90 vaste krachten en in het sei zoen bovendien een kleine 50 uitzendkrachten. Directeur J. L. M. Koeleman deelde gister avond mee dat men de komende dagen zal proberen de produk- tie van de gespaarde lijn te ver dubbelen. Van onze correspondent WARMOND In een van Warmonds wateren is door de heer Mackzymiac een jonge meerval gevangen. Hij deed deze opmerkelijke vangst met een peur. Het exemplaar had slechts een lengte van 20 cm. Een volwassen meerval kan echter een lengte van meer dan 2 meter bereiken. Het is wel zo'n 40 jaar geleden dat er voor het laatst een flinke meerval in de Kagerplassen is gevangen. Vroeger deden de meest fantasti sche verhalen over dergelijke monsters de ronde. Niet alleen de afmeting was afschrikwekkend, ook zijn brede kop met vervaarlijke snor hielp aan de monster-legenden mee. De zogenaamde broodvissers stonden het beest naar het leven. Bij de eerste geruchten over een meerval in hun viswater kwamen zij direkt in aktie omdat de enorme eetlust van het dier tonnen vis kostte. De nu gevangen meerval verblijft op het ogenblik nog in een aquarium. Er wordt naar een geschikt water gezocht. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse politie heeft vrijdagavond een 21-jarige Surinamer aangehouden die verdacht wordt van de overval op een snackbar in de Vrouwensteeg enkele weken geleden. Daarbij werd onder bedreiging met een mes een geldbedrag van enkele honderden guldens buit gemaakt. De politie hield de jongen aan nadat hij op de Haarlemmerstraat uit baldadig heid een ruit had ingegooid. Dit is het team van de Mariaschool uit Roelofa- rendsveen, dat vrijdag avond j.l. de roeiwedstrij- den won die in het kader van de vakantiespelen op de Braassemermeer wer den gehouden. Aan de spórtvijfkamp van VAK '75 deden ruim 100 kinderen deel. De winnaars in de diverse leeftijdsklassen waren: Ellen Termeulen, Renè Turk, Liesbeth Zwar- Rob Rodewijk, Kia Ho tele, Spruit, Marcel Hoogen- boom, Ingrid v.d. Zwet en Marcel Turk. In Sassenheim werden in het kader van de vakantie- spelen o.m. roeiwedstrij- aen gehouden. Peter Boe ren en Marcel Verschoor wonnen daarbij een rub- ber roeiboot. Alle andere kinderen kregen een vrii- kaartje voor een boottocht over de Kaag. De dieren dag afgelopen zaterdag werd een groot succes. Ruim 200 jongens en meisjes lieten hun lieve lingsbeest keuren door dokter De Geus. Aan de spuitbalwedstrijden zater dag op de Oosthaven de den in totaal 19 ploegen deel. De „Flower Boys" met o.a. de sterke gebroe ders Blom, kwamen als ovenwinnaar uit de strijd. Steekproef is een zomerse zwerftocht langs Leidse eetgelegenheden. We doen daarvan onver bloemd verslag. Onze mening is louter persoon lijk en gebaseerd op een eenmalig bezoek. We kondigen een steekproef niet van tevoren aan en maken onze identiteit pas na de maaltijd bekend. Ober Groeneveld... het juiste midden tussen koud stilzwijgen en al te nadrukkelijke aanwezigheid. Eten in Bellevue, aan de Steenstraat 59 (tel. 20126), maakt je dag goed. De steekproef die wij er gistermiddag namen is ons althans prima bevallen. Een meer dan evenredig aandeel in het welslagen daarvan had de bediening. De ober die onze maaltijd serveerde bleek een vakman. Een heer. Iemand aan wie duidelijk te maken valt dat zijn aandacht gewenst wordt ook zonder, zoals in sommige gelegenheden nogal eens noodza kelijk blijkt, een scheepstoeter aan de mond te zetten. Integen deel, even het vingertje twee decimeter omhoog en hij heeft je gezien. Voorts een man die zowel ter zake kundig als handig is en het juiste midden houdt tussen koud stilzwijgen en een al te nadrukkelijk manifesteren van zijn aanwezigheid. Wel kenmerken zijn woord en gedrag zich door die typiscne ober-ironie. Dat air van „jij hebt het voor het zeggen vader, maar uitsluitend omdat je betaalt". Afgezien van de vraag of die houding wel of niet op zijn plaats is storend is zij in dit geval niet. Lof dus voor, om man en paard te noemen, de heer A. Groeneveld. Lof ook voor de kok, tevens eigenaar van Bellevue, de heer J. van Winsen (39). Een self-made kok, maar wel één van allure. Wij kozen een crabcocktail en een kippesoep vooraf en namen als hoofdgerecht een Duitse biefstuk en een goulash met rijst en doperwten. De cocktail zat goed in elkaar, satijnzacht niet zo opdringerig alcoholisch als wel eens het geval is. Hij riep andermaal ons oude voornemen wakker om ook eens een etentje te bestellen met crabcocktails als hoofdgerecht. De kippesoep kenmerkte zich door de zeer royale aanwezigheid van zijn hoofdbestanddeel: alles bij elkaar zeker een fors kuiken. Acceptabele bouillon, niet overmatig sterk. De goulash wekte geen exotische associaties op. Noem hem maar een Hollandse goulash, naar beproefd grootmoeders receptuur. Redelijk pittig en geserveerd met erwtjes van de fijnste kwaliteit. Ons kritisch vermogen werd wakker bij de tuinbonen en de bloemkool die de Duitse biefstuk vergezelden. De bonen waren persé te waterig en de kool te zacht. Vooral in het laatste geval spijtig, want een lekkere smaak hadden de stronkjes wel. De Duitse biefstuk was ook zacht, maar dan heerlijk zacht. Kwaliteitje om je vingers bij op te eten. Als dessert namen we annanas met slagroom en een ijscoupe met verse frambozen en bessen, slagroom en crème de cassis. De coupe was ons bijna fataal geworden. Zo godvergeten verrukkelijk dat een neiging om er meteen nog acht te bestellen niet dan op het laatste nippertje en met een beroep op alle beschikbare wilskracht kon worden onderdrukt. Een goede bediening en een goed maal dus. Tesamen staat dat voor een voor 75% geslaagd etentje. De rest moet het tafelgezelschap doen, de inrichting van de zaak, de opmaak van de tafel. Dat laatste is in Bellevue eveneens prima in orde. Uiterst proper en overheersend/in rood-bonte kleuren. De inrichting is wat bruinig, plafond en muren zijn behangen met rariteiten en oud en nieuw antiek. Onder de curiositeiten waarvan we ons afvragen in hoeverre ze sfeerverhogend werken is een roomkleurige po. De weinige kritiek die we hadden aan eigenaresse mevrouw P. A. van Winsen (38) voorgelegd, reageert deze: „Zelf hou ik inderdaad ook van bloemkool en tuinbonen die wat harder zijn. Om praktische redenen is het heel moeilijk om tussen hard en zacht het juiste midden te bereiken. De meeste mensen houden van zacht. Persoonlijk ben ik het volkomen met u De rekening die ons werd voorgelegd vermeldde een totaal bedrag van 61,-. Waarbij in rekening werd gebracht voor crab-cocktail 9, kippesoep 1,75, Duitse biefstuk 16, goulash met rijst en doperwten 12,50, ijscoupe met vers fruit en crème de cassis 4, annanas met slagroom 2,50, pils 1,25, sherry 2, koffie 1,10. GOURMET Jubileum De heer H. van Eist viert mor gen zijn 25-jarig jubileum als medewerker van de firma G. van Wees Weiss N.V. De di rectie biedt hem op die dag een receptie aan "In den Vergulden Turk" aan de Steenstraat 2. De receptie begint om 17.30 uur en eindigt om 19.00 uur. Van der Meer Onder redactie van Jantje van Lèyde tel. 071-22244 tst.17. heden haar oude vestiging aan de Hoge Rijndrijk verlaten en een nieuw pand betrokken aan de Produktieweg 34 in het in dustrieschap de grote Polder. Aan de Hoge Rijndijk veroor zaakte het expeditie-bedrijf no gal wat overlast. Voldoende ge- Meerbrug legenheid voor uitbreiding ont- brak daar. Het pand aan de Inbrekers hebben het afgelopen Rijndijk wordt in gebruik geno- weekeinde een grote ravage men door het naastgelegen oc- aangericht in het Jeugdhonk casion-bedrijf Van der Meer. Zoeterwoude en in de can- tine van de voetbalvereniging Meerbrug. In beide gevallen kwamen zij binnen door enke le ruiten aan diggelen te slaan. Enige kasten werden opengebroken. De omvang van de buit is beperkt. Alleen een klein geldbedrag en wat rookwaar worden vermist. In het Jeugdhonk lieten inbre kers een duur bandrecorder- I Aanhouding De Leidse politie heeft gister morgen op de Papengracht een 29-jarige Leidse automobiliste aangehouden die was doorgere den na een aanrijding op de I hoek van de Breestraat en de Papengracht. De vrouw ver keerde onder invloed van alco holische drank. Zij kwam ach teruit rijdend met de achter- apparaat met diverse attribu- bumper van haar wagen tegen ten ongemoeid. de "l*1, verkeersbord 6 aan. Dat boog krom en verniel de daardoor de ruit van een restaurant ter plaatse. In en rond Leiden Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 Film over een Nederlandse expeditie in Nepal; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Woensdag 16 Juli Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 Film over een aantal berg volken in de Himalaya; Mongolen. Sherpa's en Leptja's; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Donderdag 17 Juli Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 Film over het leven ron dom een Boeddhistenklooster; aan vang 11.15 en 14.30 uur. Vrijdag 18 Juli Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 Film over het leven en werken van het bergvolk de Jats; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. „Mc. Kenny's Gold" 14 jaar. Dagelijks 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hoge Woerd 49. tel. 24919. „Gejaagd door de wind" 14 jaar. Dagelijks 20.00 uur. Kindermatlnee: „Vrolijke piraten van het schateiland" dagelijks 14.30. zondags 14.00 en 16.15 uur. Udo: Steenstraat 39. tel. 24130. „The return of the Pink Panther" a.l. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondags 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. „You only live twice" 14 jaar. Dage lijks 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zon dags 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: Elke dag. behal ve zondag is er om 10.30 uur een kindervoorstelling nl. „Oom Ferdi nand en de toverdrank" a.1. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. „Mens erger je niet" 18 jaar Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondags 14.30. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „De Supermannen tegen de Amazo nes" 18 jaar. Dag. 14.30. 19.00 en 21.00 uur. Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Roger Anton zn, v. I. Kruts en E. M. van Zoen; Cathari- na Theodora Johanna dr v. G. de Mol en C. T. W. van der Bent; Johannes Jacobus zn. v. J. J. Deijn en C. Collé; Christian Danièl Alexander dr. v. P E. C. Franken en M. C. H. Wallaart; Sander zn. v. G. Scheurwater en G. W. Brokking; Marion dr. v. H. Nagte- gaal en M. S. Erades; Ilse Anna dr. v. J. Haanstra en P. E. R. Dazert; Monique dr. v. A. van den Eijkel en S. Vlieland. OVERLEDEN: C. J. van de Werken, geb. 30 sept. 1960. man; B. van Rhenen. geb. 23 leb. 1901. echtgeno te van A. Bomhof; M. Klaverwijden, r>. 1 mei 1907. gehuwdweest met P. Velthuijzen; J. Pal, geb. 24 nov. 1897. gehuwd geweest met C. Egmond; J. M. Glasbegen, geb. 1955, zoon. GEHUWD: J. Neuteboom en J. f Luijben; E. J. G. P M. Baggen en I C. Burgemeestre; G. B. Koolhaas e T. M. J. van Lierop; J. Tolsma en i M. Vister; J. van der Mooren en I M. Maas; B. van der Heijden en G. Keijzer; N. Labordus en J. B. k Frentrop; J. Paddist en W. van d< Brug. ONDERTROUWD: D. E. Gray en A. van Rees; F. R. Mingelen en A. M. Verhoeven; L. C. van der Gaag en J. A. M. Pelgrim; C. J. H. de Boer en J. M. Hovenaar; J. J. M. Ernens en C. van der Meij; H. Boelsma en A. Slavenburg; J. van Breukelen en G. C. Dubbelt; D. C. Hansen en. voet- J van der Horst en J. G M. Neute^ boom; L. A. P. Huiser en L. M. C. Hoogteijling; E. W. Dohle en C. A. Palandeng; C L. H. Knijnenburg en M. de Boer; E. S. de I Kramer; T. A. J. van Zoen t Landman; J. Hijlkema en P. E. A. Tangerman; L. van den Nieuwendijk 1 G. M. Exposities Stedelijk Museum „De Lakenhal": Oude Singel 28. tel. 44044. ma t/m za. 10—17 uur. zondag 13—17 uur Tot 27/7 de expositie „Het Leidse Woonhuis" In het kader van het Mo numentenjaar 1975. Rijksmuseum van Oudheden: Rapen burg 28, tel 46246. ma t/m za. 10—17 uur, zondag 13—17 uur. Tot 14/7 een tentoonstelling van Griekse en Ro meinse kunst in particulier bezit, Ne derlandse verzamelingen van 1575—1975. Atelier „De Scherf": Nassaulaan 41. Oegstgeest. tel. 50220. Bezoeken na telefonische afspraak. Ans v.d Hei deKort met eigen werk. o.a. glasbui- gen. aardèwerk, schilderijen en mo zaïeken. Galerie 't Hoekje bi) de Pomp: Dorps straat 38. Warmond, tel. 01711—3501. Elke dag van 19—22 uur. bovendien za. en zo. van 12—17 uur. Tot 15/7 Rob Schipper met fotografische etsen en Carla Carlier met zeefdrukken van Warmond. Restaurant Oudt Leyden: Steenstraat 53. tel. 33144. Tot 31/8 Fons Franken met etsen en meerkleuren etsen. Eveneens georganiseerd door Interna tional Art Service. Orangerie In de Hortus Botanicus: Rapenburg 73, teL 22044 tst 88. ma t/m za. 9—17 uur, zo. 10—16 uur. Tot 1/9 de tentoonstelling „Denken en doen". Ambachtelijke tentoons elllng In de orangerie ter gelegenheid van het 400-Jarlg bestaan der Leidse Uni versiteit. Oude en moderne toege paste kunst van Instrumentmakers, glasblazers, tekenaars, foto rafen, preparateurs, elektronld, hoveniers Drukkerij de Bink: Rooseveltstraat 3. tel. 22841 ma t/m vr. 8—17 uur. Tot en met augustus een tentoonstelling ^K' Van den Berg met collages. Galerie van der Vllst: Botermarkt 3. tel. 22806. di. t/m. za. 10—17 uur. do. tot 21 uur. In de maanden juli en augustus een grote zomertentconstel ling van 7 kunstenaars met schilderij en. tekeningen, grafiek en keramiek.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3