ED MAAN TROF HET SLECHT BRAM MADERA WINT DERDE TOERNOOI IN SUCCESSIE Marie-Louise v. Schaick eerste nationale zwemkampioene van AZC John Verschoor (UVS) naar Koninklijks Spelen Over bonden ge/proken... Softbalteam won tweemaal van Italië LEIDSE COURANT PAGINA IS Van onze roeimedewerkster Luzern De traditionele Rot- seeregatta moest het ditmaal met een minder sterke bezet ting doen'dan de laatste tien jaar het geval was. De DDR was slechts met een acht ver tegenwoordigd, terwijl Rus land de tweede equipe had gestuurd. Toch waren deze Russen goed genoeg om sa men met Amerikanen, Tsje chen en Nederlanders voor een interessant toernooi te zor gen. Voor de herenroeiers was dit de gelegenheid om ge steund door het ideale weer eens te tonen dat er toch vol doende kwaliteit aanwezig is om aan de start te verschijnen Op Rotsee-regatta straks bij de wereldkampioen schappen in Nottingham. Bij de dames moest de nieuw ge vormde acht zich waarmaken. Ed Maan van Asopos-De Vliet die straks tijdelijk naar Afri kaanse oorden vertrekt, trof het zaterdag niet Hij moest in de sterkst bezette halve finale varen. Een nederlaag was het gevolg. In de kleine finale wist Maan het te brengen tot de derde plaats. Vast hiermee staat dat een s kif-carrière van Maan internationaal weinig kans van slagen heeft De Leids-Amsterdamse dubbelt- wee Robbers-Michels werd ook naar de kleine finale ver-' wezen en dat nog wel in de seniorklasse. Hopelijk heeft de twee er volgende week in Ro me op de vijflandenwedstrijd voor senioren meer zin in. Bij de dames mocht de in West-Europa zo succesvolle dubbelvier van Njord/DDS/- Triton het deze keer tegen de Russinnen opnemen. De inge calculeerde nederlaag bleef beperkt tot viereneenhalve se conde, 3.17.24 tegen 3.21.50. Aangenomen mag echter wor den dat naast de DDR en de Sovjet-Unie ook de Roemeense meisjes harder gaan dan Ans Gravesteyn, Anneke Stefels, Trudie Jongenelen en Barbara de Jong. De Nederlandse acht van Ne- reus/Njord/Het Spaarne/Ar- go/Phocas en De Hoop voer zijn eerste wedstrijd. De da mes hadden aan het trainings kamp van vorige week toch nog niet voldoende gehad om volledig bij elkaar te komen. Dat van de Russinnen werd verloren mocht niet verbazen. De Hongaarse dames moeten echter voor een Nederlandse ploeg te kloppen zijn. De Nederlandse dames brach ten het tot één tweede en vier derde plaatsen. De heren wis ten twee derde plaatsen te be halen, waarbij het optreden van Klem/Van Woudenberg van Lag de grootste verrassing in positieve zin was. Hun tijd leek net als die van de winnen de Russen een droomtijd. Het scorebord herstelde zich ech ter en bracht de tijden tot normale proporties terug, toch mag een tijd van 7.11 er we zen. Voor Leiden deed in het se- niorveld ook de Njord-acht mee die was samengesteld uit de zware tweedejaars vier en de zo succesvolle lichte vier. Tot duizend meter werd voor aan gestreden, op de laatste honderd meter kwam de jonge ploeg echter kracht tekort De tijd van even boven de zes minuten doet voor de toe komst veel goeds beloven. Maar, niet mag worden verge ten, dat de Oostduitse acht die het eliteveld won in 5.35 over het spiegelgladde water raas de. HLLEGOM Het was gisteren weer een ertrouwde finale in het herenenkelspel in B. Jovendien maakten Bram Madera en Ronald Jlommendaal er een boeiende wedstrijd van. todera stuitte voor het eerst op echte tegen- tand, nadat hij het ook in de halve finale eer gemakkelijk had gehad tegen Leon Goos- ens, die niet verder dan 0—6, 26 kwam. de eerste set ging de strijd geheel gelijk ip. Elk wist zijn service te behouden. Hetgeen fooral met de wind tegen niet gemakkelijk yas. Uiteindelijk verloor Blommendaal op i—6 zijn servicegame en ging de eerste set net 7—5 naar Madera. Blommendaal ging nu neer druk uitoefenen en verscheen vaker aan iet net Vooral met wind mee was hij dan lauwelijks te passeren. Madera kon de ballen weinig vaart en scherpte geven om langs le sterk vollerende Blommendaal te komen; ilechts zijn lobs hadden incidenteel succes. ITia doorbraken van zijn tegenstanders service >p 2—1 en 4—2 won Blommendaal de tweede et met 62. let leek net of Madera door het verlies van eze set wakker geschud was. Ineens hadden ijn drives weer diepte, waren zijn passeerbal- scherp langs de lijnen en zijn dropshots lak over het net. Tweemaal achterelkaar lakte hij de servicegame van zijn opponent n kwam met 40 voor. Blommendaal kwam log op 41, maar had hierna de kracht niet neer om terug te komen: 6—1. Hiermee be- laalde Madera zijn derde achtereenvolgende oernooizege. )ok de dames in B maakten er een driesetter Omdat Kea Onstein op vakantie ging, /erd deze eindstrijd al op zaterdag gespeeld. De krachtige wind maakte het de dames niet il te gemakkelijk. Vooral Kea had er in de aatste twee sets last van, waardoor zij steeds neer fouten ging maken. Dit in tegenstelling lot de eerste set Hierin wist zij met geva- ieerd spel nog tot winst te komen. 53. Jaarna werd het voor haar steeds moeilijker >m aan het net punten te maken. Haar tegen- itandster Els de Jong profiteerde van de Jrerminderde druk en nam het initiatief over. Via steeds scherpere drives drong zij Kea in de verdediging. Vaak scorend vanuit het ach terveld bracht Els de volgende twee sets en De winnaar van het Hillegomse tennistoernooi in de afdeling B. Vooraan Bram Maders. Als laatste wedstrijd' van het toernooi kwam de herendubbel op de baan. De vele toeschou wers konden genieten van een aantrekkelijke finale tussen Bram Madera/Gerard Pasma en Martin Knol/Fritjhof Hasselet. Het als eerste geplaatste koppel Madera/Pasma kwam al vlot op een 31 voorsprong via serviceverlies van lOiol. Het sterke spel van Hasselet en de stijgende vorm van Knol deed het getij keren. Na opgehaald te hebben tot 3—3, stootten zij via een doorbraak van de servicegame van de wisselvallige Pasma door naar 6—3. Enigs zins ontmoedigd lieten Madera en Pasma het er in de volgende set even wij zitten, waarvan Knol en Hasselet direkt gebruik maakten en een 51 voorsprong opbouwden. Even nog kregen hun tegenstanders de geest en wisten mede door toedoen van enkel belangrijke fouten van Knol/Hasselet, tot 5—4 op te halen. Na een lange gelijkopgaande strijd trok Chan- tal aan het langste eind. Ging de eerste set vlot, in de volgende zag zij een 31 voor sprong omgezet worden in een 46 verlies. In de beslissende set kwam zij zowel bij 54 als bij 6—5 op matchpoint, maar kon Claar het net redden. Tenslotte haalde Chantal de buit met 8—6 binnen. Ook de heren in C waren aan elkaar gewaagd. Bonno Meddens en R. Bosma, beiden niet geplaatst, wonnen ieder een set. In de beslis sende set was Bosma wat uigeblust en eindig de Bonno met 62. Uitslagen: GDB: Koenders/GoossensDe Jon g/Van de Wiel 63, 7—6. DDC: Bosma/Lom- merseVan de Berg/Van de Veen 64, 63. HDC: Van Engelen/Van EedenCorstius/- Meyer 63, 46, 63. GDC: Povel/Westra Van Balen/V an Eeden 6—2, 6-3. DED: B. Tombrock—B. Prinsen 2—6, 61, 86. HED: D. Hylkema—O. Ufkes 6—0, 2—6, 6—3. DDD: Schorel/ZekveldHeemskerk/Bos 6—3, 62. HDD: Van Druten/Heringa—Van Gerwen/- Timmer 2—6, 6—4, 75. GDD: Van Ederen/- Van Ederen—Visser/Swart 7—6, 3—6, 75. BRONZEN PLAK VOOR MARC VAN BELKUM EDWARD MAASDIJK NIEUW KRINGRECORD OP DE 1500 M. VRIJ Van onze zwemmedewerker Leidschendam De Alphense Zwemclub heeft zijn eerste na tionale zwemkampioene. Marie Louise van Schaick veroverde fctermiddag in het Leidschen- damse zwembad De Fluit de nationale titel op de 100 meter rugslag bij de meisjes onder de 12 jaar. Ze won haar serie met 1.16.25 en bereikte daarmee als tweede de finale. In deze eind- itrijd eindigde ze als eerste in 1.14.45 min. Marie-Louise was de nationale titelstrijd zaterdag al goed be gonnen op de 100 m. vrije slag. In haar serie eindigde ze als tweede 1.08.61 min., goed voor een achtste plaats in de finale. In deze eindstrijd eindigde ze als 7de in 1.08.75. Gisteren haal de Marie/Louise ook de finale op de 100 m. vlinderslag. Ze ïwom 1.17.75 en werd daarmee 3e in serie, hetgeen weer goed vas voor een 7de finale-plaats. Ze kwam echter in deze eind strijd niet uit met oog op de finale 100 m. rugslag, waarin ze later le werd. Maria Louise van Schaick was overigens niet de eerste uit de Kring Gouwe-Rijnstreek die een plak bij de nationale titelstrijd veroverde. Zaterdagmiddag sworn Marc van Belkum van De Zijl/LGB bij de jongens onder de 10 jaar naar een bronzen medaille op de 100 meter rug slag. Hij bereikte de finale na een 1ste plaats in de serie met 1.26.73 min. In de finale zwom hij 1.25.25 min., goed voor een derde plaats. Marc van HeiKum Kwam afgelo pen weekeinde overigens op nog twee nummers uit. Op de 100 m. vlinderslag, op dit nummer werd hij met 1.40.83 mm. 5de in de serie, en op de 100 m. vrije slag, op dit nummer eindigde hij als 4de in de serie met 1.17.51 min., goed voor een 9de plaats in de eindrangschikking. Edward Maasdijk van de Zij l/LGB zwom zaterdagmiddag bij de jongens onder de 14 jaar een nieuw kringrecord op de 1500 m. vrije slag. Hij won zijn serie met 18.20.77 min. en be reikte daarmee als vijfde de fi nale. die morgenmiddag wordt gezwommen. Wilco de Zeeuw van LZ'86 be reikte bij de jongens onder de 10 jaar de finale op de 100 m. schoolslag. Hij eindigde in deze eindstrijd als vierde in 1.35.16. Op de 100 m. rugslag werd hij in zijn serie le met 1.28.97 min, goed voor de negende plaats in' de eindrangschikking. Op de 100 m. vrije slag bracht hij het niet verder van een 2de plaats in de serie met 1.19.65 min. Patricia v.d. Walderveen van de Van onze sportredactie LEIDEN UVS'er John Verschoor gaat begin augustus met een vertegenwoordigend Nederlands elftal naar Suriname om daar deel te nemen aan de Koninkrijks Spelen. Er wordt daar gespeeld tegen Suriname en de Nederlandse Antillen. Als „warming-up" speelt dit Nederlands elftal aanstaande woens dag in Zeist een oefenwedstrijd tegen een Westduits amateu relftal. Zijl/LGB bereikte bij de meisjes onder de 10 jaar de finale op de 100 m. rugslag. Zij werd tweede in haar serie met 1.28.14 min en 8ste in de finale met 1.29.22 min. Op de 100 m. schoolslag eindigde ze in haar serie als eerste met 1.34.99, het geen goed was voor een derde finale plaats. In de eindstrijd greep ze echter naast het brons en werd 4de in 1.34.31 min. Een finaleplaats haalde ook Er- win Lassooy van AZC bij de jongens onder 12 jaar op de 100 m schoolslag. Met 1.28.15 min. werd hij 2de in zijn serie. In de finale werd hij 8ste met 1.28.89. I Een finaleplaats was er voorts weggelegd voor Peter Nagorka -van AZC bij de jongens onderl de 10 jaar op de 100 m. rugslag. Hij werd 2de m zijn serie met 1.26.74, goed voor een vijfde fi naleplaats. In de eindstrijd werd hij echter 7de in 1.29.0. Op de 100 m. vrije slag eindigde Peter als 6de in zijn serie met 1.22.41 min. en op de 100 m. schoolslag eindigde 'hij in zijn serie als vijfde met 1.39.47 min., goed voor een tiende plaats in de eindrangschikking op dit num- Karin Dijk (AZC): 100 m. vrijeslag meisjes onder 10 jaar 1.19.93 min. (5e in de serie): Ingrid Kasterop (de Zijl/LGB): 100 m. schoolslag meisjes onder de 12 jaar 132.36 min. (5e in de serie); slag jongens o Margit Moll (AZC): 100 m. schoolslag meisjes onder 10 jaar 1.39.50 min. (3e in de serie, 10de in de eindrangschik- Op nieuwe parcours van Swift Zege v. d. Hulst in Rijn en Bollenstreek- strijd Van onze sportredactie ZOETERWOUDE/LEIDEN - Op het gloednieuwe wielerpar cours van Swift bij Heineken in Zoeterwoude is gisteren de der de wedstrijd verreden in de Rijn- en Bollenstreekcompetitie, waaraan naast Swift ook Avanti (Alphen), De Bollenstreek en Uithoorn meedoen. De uitslagen ae: 1. John Vergeer (Avanti), 1 John Wim van Rhijn (BS). De j( het o uitslagen2 Ham 2. Rob van der Klink (Av.) en 3. John van Eeden (BS). 10-11 Jaar; 1. Hans van der Zande CBS) 2. Ton van Weeren (Swift) en 3 Peter Bosman (Av.). 8-9 Jaar 1. Ruud Zomerveid (Swift). 2. Kees-Jan Lelieveld (Uithoorn) en 3. Ton Steenvoorden (BS). In augustus wordt in Alphen de vierde en laatste wedstrijd ver reden in deze competitie. Cock van der Hulst heeft bij de A-klassers na drie wedstrijden de leiding. In de B-groep is dat Sjaak Hoogeveen van Avanti. Bij de jeugd voeren Alois Goo- sen en Swift (14), Leen van der Linden (BS) bij de 12- en 13-jari- gen. Hans van der Zande van de Bollenstreek (10 en 11 jaar) en Ruud Zomerveld van Swift (8 en 9) de klassementen aan. Ajax-winst tegen ACC Van onze sportredactie LEIDEN Het cricketteam van Ajax heeft gisteren ook de thuiswedstrijd tegen ACC 2 in winst omgezet Ajax won de toss en ging eerst fielden. ACC kwam uit op een totaal van 108 all out Eric Spruit en Ton Elde- ring namen daarbij de meeste wickets, terwijl wicket-keeper Wim Molenaar zich onder scheidde door drie prachtige vangen. Ajax had weinig moeite met het totaal van ACC. Voor zeven wickets was al een score bereikt waren de topscorers). Het was straat een aantrekkelijke wed strijd. Doordat concurrent UD ook de winst pakte blijft Ajax met vier punten voorsprong de ranglijst aanvoeren. Volgende week hebben de Leidenaars een vrije dag en de week erop gaat de ploeg naar Haarlem waar het duel tegen Rood en Wit 3 wacht. Vijf 'Leidse' atleten in jeugdploeg (van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Vijf jeugdige atleten uit de Leidse regio zijn gekozen in de atletiekploeg die a.s. zon dag 20 juli op Papendal zal aan treden voor de drie-landenont- moeting Nederland, Grieken land en Zwitserland. Van de Bataven zijn Wybo Lelieveld op de 2000 m steeple chase en Koen Gijsbert op de 400 m en 4 x 400 m estafette de uitverkorenen. Van de vereniging Holland komt Dick van der Vijver uit op de 4 x 100 m estafette. Hanneke Glas van de Lissese atletiekver eniging De Spartaan is opge steld voor het hoogspringen en de Alphense (A.AV.'36) Ingrid Hogenveen vertegenwoordigt Nederland bij het speerwerpen. Ella Hoogendoom van de Alp hense atletiek vereniging A.A.V.'36 is gekozen in de vijf kamp-ploeg die zaterdag 19 en zondag 20-juli in Ban ka Bystri ca (Tsjechoslowakije) meedoet aan de voorronde van het toer nooi om de Europese beker vijf- en tienkamp. Een finaleplaats in de eindrang schikking op dit nummer. Een finaleplaats haalde tenslot te ook nog Erik Rieken van AZC. Op de 100 m. vrijeslag jongens onder de 10 jaar eindig de hij in zijn serie als 2de in 1.16.97, goed voor een 7de fina leplaats. In de finale eindigde Voorkom narigheid in uw va kantie. Laat ons uw banden op de juiste spanning bren gen vooral van eventuele aanhangwagens. N radiaal over veiligheid èn zuinigheid qeèoroken1 L.BERK ZN. b.v. kaasmarkt 2-7 - leiden: (aan dé Cityring) Tel. 071-25341 BUSSUM Het Nederlandse softbalteam heeft zaterdag in Bus- sum een double gespeeld tegen Italië en beide wedstrijden gewon- i nen. Voor 500 toeschouwers zegevierden de Oranje dames met 9—5 en 13-0. In de eerste wedstrijd nam de Nederlandse ploeg in de innings inning al een voorsprong van 30, die in de twee daarop volgende innings zou oplopen tot 7—0. Door enkele veldfouten van Hollandse zijde verkleinde Italië in de vierde inning de achterstand tot 74 Nederland corrigeerde dit snel en liep uit tot 9—4 waarna Italië nog een punt scoorde. In de tweede partij verkregen de Oranje dames al snel een 2—0 voorsprong, maar moesten tot de zesde inning wachten eer Italië op een grotere achterstand kon worden gezet. De voorsprong zou in die zesde inning oplopen tot 12—0, waarna Mia Spaargaren er in de laatste inning 13—0 van maakte.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15