KNECHT PRINSEN KRIJGT NOOIT LOON NAAR WERKEN Nederlands team faalde weer in finale wereldtitel KUIPER LEEK FINISH NIET TE BEREIKEN Gehandicapt AZ'67 kwam niet tot winst LOTTO TOTO SUPERTRIO (Van onze verslaggever) PRA LOUP - Hennie Kuiper heeft gisteren een uiterst moei lijke dag gehad. De verkoud heid die zich vrijdag voor het eerst manifesteerde, is op de rustdag niet verdwenen en op de derde col kreeg hij het benauwd. "Het leek wel of ik dicht sloeg. Het was afschuwelijk. De eer ste twee keer was ik goed mee omhoog gegaan, maar het was plotseling helemaal afgelopen. Mannen als De Meyer, De Wit te, Godefroot en Karstens gin gen mij voorbij. Ik zag mijzelf al weer in Os- sendrecht Ik dacht, Pra-Loup haal ik nooit, laat staan Parijs. Geleidelijk ging het weer be ter. Ik kwam tenslotte in de groep met Poulidor terecht en ik vind dat ik nog redelijk binnen ben gekomen na deze verschrikkelijke dag." Lucien van Impe verstevigde zijn positie als leider in het berg klassement, maar ontbrak in het laatste gevecht. "Ik heb na mijn bandbreuk te veel inspanningen moeten doen om weer bij te komen. Dat heeft veel kracht gekost". En over Merckx: "Onbegrijpe lijk. Als hij zegt dat hij mijn wiel niet heeft kunnen houden, geloof ik het onmiddellijk, maar het is net zo waarschijn lijk dat hij mij door zijn ver moeidheid niet eens heeft ge zien." LEIDSE COURANT Zelfs op hun vrije dag kun nen de wielren ners het niet la ten en stappen ze weer op hun fiets. Als je dan ook nog Eddy Merckx neet en door het cen trum van Nice gaat rijden, trekt dat na tuurlijk het no dige bekijks. Van kilometer tot kilometer km 1: Vertreksein voor 102 renners, de overgebleven rij ders van Jolly Ceramica start ten niet meer uit Nice na het eerder uitvallen van Battaglin en Knudsen. DEN HAAG De winnende cijfers van lotto no. 28 zijn: 1 - 10 - 23 - 24 - 39 - 40reservegetal 16 Het aantal deelnemers aan lotto no. 28 bedroeg 678.393, die voor een inleg zorgden van 2.829.035,-. Het prijzenbedrag is 1.442.202,-. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) 568.737,-. 2e prijs: 134.379,-. 3e prijs: 201.568,-. 4e prijs: 268.758,-. 5e prijs: 268.758,-. HAMBURG De winnende getallen van de Westduitse lotto zijn: 9 - 15 - 17 - 26 - 29 - 42 - reservegetal 39 DÜSSELDORF De winnende getallen in de loterij Spiel77 zijn: 4768476 \2113-7-1973 28 MalmS-Swarovrid Standard LSparta De exacte uitslagen in volgorde van het totoformulier zijn: 0—0; 2-0, 4-0. 1-0; 2-0; 0-2; 1—1; 2-0, 2—5; 0-0; 1—2; 1—1; 2—0. Het aantal deelnemers aan tot no. 28 bedroeg 24.805, die voor een inleg zorgden van 72.153,—. Het prijzenbedrag is 39.374,— waarvan voor de le prijs (incl. jackpot) 18.811,—. 2e prijs: 8.568,—. 3e prijs: 11.995.—. Supertrio 1. nummer 8 (Tracy Jones, D. Weiss). 2. nummer 3 (Midgetina, H. v.d Kraats). 3. nummer 10 (Ebeltoft, A. Treanor). Totale inzet: 41.147, Uitkering: 268,30 Bulatovic mag blijven bij Vitesse ARNHEM Ned Bulatovic zal ook het komende seizoen als trainer van Vitesse funge ren. Het bestuur van de Arn hemse eerste-divisieclub heeft van de KNVB berichtontvan- Een, dat Bulatovic die niet het bezit is van een A-di ploma wederom op een li centie kan rekenen. In verband met strengere ei sen ten aanzien van trainers zonder officieel vereiste papie ren, vreesde Vitesse (vorig jaar was Jan de Bouter als hoofdtrainer aangesteld), dat Bulatovic zijn activiteiten zou moeten staken. Rapid Boekarest bekerwin naar Boekarest Rapid Boekarest heeft gisteren de Roemeense voetbalbeker gewonnen. In de finale werd Universitatea Craiova na verlenging versla gen met 2-1. Manea zorgde voor beide doelpunten. Oblemenco scoorde tegen. In het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars komt Rapid in de eerste ronde uit tegen Anderlecht. Militairen eindigden als tweede o Beeld uit de wedstrijd tus sen Nederland en West Duits land. Van den Berg (1) en Worm springen al koppend naar de bal. (Van onze sportredactie) HAGEN - Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft een Nederlands voetbalteam, dit keer het militair elftal, de kans om een wereldtitel te veroveren gemist. In Hagen verloor het militair team zaterdag van West-Duitsland. De finale, waarin Nederland de sterkste ploeg was, werd beslist door een strafschop. Na ruim een half uur spelen in de eerste helft bracht Ron Spelbos een tegenstander te val binnen de beruchte lij nen. De Griekse scheidsrechter Pappavasiliou kende geen genade en legde bal zonder aarzelen op de witte stip. West Duitsland liet zich dit buitenkansje niet ontglippen. Konopka van FC Köln nam plaats achter de bal en verzilverde dit volgens velen te zware vonnis. Toch was de Nederlandse ploeg niet kansloos, integendeel men kreeg tal van kansen. Al in de tiende minuut was Bobby Vosmaer erg dichtbij een treffer. Slechts een verbazend snelle reactie van de Westduitse doelman Dieter Burdenski voorkwam een voorsprong van Nederland. La,te schoten zowel nog eens Vosmaer als Coerve tegen het houtwerk. De Nederlandse militaire: hielden constant het beste van het spel; zi kregen echter geen loon naar werken. De discipt len van coach Jan Zwartkruis zetten hun pogir gen voort, doch alles bleek tevergeefs. De grot uitblinkers in het Nederlandse team waren Va der Berg en Krijnen. In tegenstelling tot eerder duels kreeg doelman Gerards in deze final vrijwel geen gelegenheid zijn kunnen te toner Het grootste deel van de 28.000 toeschouwers i het stadion van Hagen keerde teleurgesteld naa Nederland terug. Opstelling Nederland: Gerard (Pec), Jansen (De Graafschap) Jansen (De Graai schap), (Verhoogsel-Beveren Waas), Spelbo (AZ'67), Van der Berg (Excelsior), Marijnissei (NEC), Mellaert (NEC), Van Santen (Ajax) (Balf ker-Go Ahead Eagles), Coerver (Roda JC) ei Vosmaer (AZ'67) ALKMAAR Hoewel AZ'67 de wedstrijd tegen de lijstaanvoerder in groep zes van de intertotocompeti- tie, Row Rybnik, beheerste konden de Alkmaarders niet tot winst komen: 0—0. AZ'67 speelde voor 6000 toeschouwers zonder Vosmaer en Spelbos, die in de Westduitse plaats Hagen met het Nederlands militair elftal actief waren in de finale van het toernooi om het CISM kampioenschap en zonder de geblesseerde Vonk en Meister. Niettemin ontstonden er talrijke kansen technisch bekwame, maar verdedigend inge steld Polen. Kees Kist bleek echter niet geheel her steld van de botsing van vorige week tegen Osters VSxjö toen tiij groggy uitviel. Tot het strafschopge bied ging het goed maar daarna ontbrak de precisie. TRNAVA In een harde wedstrijd van beide kanten heeft FC Amsterdam zaterdag in Tmava in groep negen voor de intertotocompetitie verloren met 2—0 van Spartak Trnava. Twee spelers van Amsterdam, Abe van Dam en Frits Flinkevleugel liepen een gele kaart op wegens te ruw spel. Scoreverloop: 20. Masrna 1—0, 48. Dian 2—0. GRAZ Telstar heeft zaterdag in Graz in groep de intertotocompetitie verloren met 2—0 van Sturm tiraz. De ruststand was 10. In dit duel werd Van Kooten het veld uitgestuurd. LUIK Sparta heeft zaterdag in groep 1 voor de inte petitie verloren met 2-M) van Standard Luik. De ruststand 1—0. De uitslagen van de wedstrijden in de groepen met Nederland se clubs zijn: Malmö FFWacker Innsbruck 00, Standaard LuikSparta. 2—0. groep 4: Sturm GrazTelstar 20, Holbaek BKZaglebie Sosnowice 0—2 groep 6: AZ'67—Row Rybnik 0—0, Oster Vöxjö—Grashoppers 2—5 groep 9: Belenenses Lissabon—KB Kopenhagen 1—1, Spartak Trna- Dar»S; FONTAftiA STAPT UIT TOUR NICE De Italiaanse équipe Jolly-Ceramica, geleid door Marin< Fontana en Luciano Pezzi, heeft zich teruggetrokken uit de Rond» van Frankrijk. De ploeg, die eerder de kopmannen Battaglin ei Knudsen zag wegvallen, telde nog vier renners: Antonini, Giuliani Quintarelli en Cavazzi. De twee eerstgenoemden zijn bovendien nie fit. Zij kwamen vrijdag ver in de achterhoede boven op de Puj de Dome. Onder deze omstandigheden vonden de leiders vai Jolly-Ceramica het niet raadzaam de tour voort te zetten. Rondedi rekteur Felix Levitan verklaarde zaterdag in Nice dat hij he standpunt van de Italianen volkomen begreep en dat Jolly-Cerami ca volgend jaar weer welkom was in de Ronde van Frankrijk zag het en zei: „Niet doen, dat is niet goed. zo kort voor je gaat rusten. Je maag moet ook rust hebben". In die kleine dingen ben ik anders. Als ik 's avonds zin heb in een ijs, eet ik ijs. Kuiper doet dat niet, die leeft volkomen volgens een bepaald systeem en daar wijkt hij nooit vanaf". Moppen Wordt een kleine renner, een jtnecht zoals jij, door de groten van het peloton genegeerd? Prinsen: „Meestal wel. Maar vo rig jaar heb ik uitvoerig gespro ken met Merckx over voetbal. Dat was toen Nederland wereld kampioen leek te gaan worden in Duitsland. Ook met andere Belgen praat ik veel, want zij zijn, met de Nederlanders, de enige renners die ik versta. Ik spreek immers geen Frans, Ita liaans of Spaans". Waar wordt tijdens zo'n lange dag in het peloton over gesproken? Prin sen: lrEr worden veel moppen verteld". Kan hij er een vertel len? Prinsen (na aarzeling): „Weet je het verschil tussen een Belg en een brief? Een brief wordt geschreven en een Belg is getikt". Dus met dit soort conversaties komen jullie de dag door? Prin sen: „Ja, er wordt ook wel eens gezegd: hoe zou het toch thuis zijn? Maar we hebben alleen gelegenheid om te praten in een vlakke etappe, als er niet hard gereden wordt. In een etappe zoals die van vandaag over vier Alpencols heeft ieder teveel met zichzelf te stellen om een woord uit te brengen. Dan is iedereen blij dat hij op tijd en veilig en behouden binnen is". Hoe lang zal hij nog knecht blijven? Prinsen: „Zolang ik re delijk verdienen kan, ga ik door. Maar ik wil nooit een Poulidor worden. Op mijn 39ste nog in de koers, water halen voor an deren. Nee, dat nooit". Felice Gimondi ligt in een strandstoel op de boulevard van Nice te genieten van de zon. km 18: Premiesprmt gewon nen door Teirlinck voor Misac en Hoban. km 65: Doorkomst op de Co- miane (derde categorie): 1- Van Impe, 2- Torres, 3- Bala- gue, 4- Thevenet, 5- Karstens, 6- Galdos. km 103: Doorkomst op de Col de Couillole (tweede catego rie): 1- Van Impe, 2- Balague, 3- Merckx, 4- Perret, 5- Zoete melk, 6- De Schoenmaecker, 7- Thevenet, 8- Janssens. km 110: Lekke band Van Im pe, er ontstaat een kopgroep van vijftien renners bij wie Merckx, Thevenet, Zoetemelk, Moser en Kuiper. km 120: Van Impe terug; bij eerste groep, die geleidelijk uitgroeit tot een peloton van dertig renners voor de beklim ming van de Col des Champs (eerste categorie). km 158: Doorkomst op de Col des Champs: 1- Merckx, 2- Van Impe, 3- De Schoenmaec ker, 4- Thevenet, 5- Gimondi 6- Zoetemelk, 7- Moser 8- Fuchs, 9- Balague, op 11 se conden, 10- Janssens. km 180: Voor de beklimming van de Col d'Alios (eerste cate gorie) kopgroep van tien ren ners, op 2.30 Agostinho, op 3.10: groepje met Torres en Lopez Carril, op 5.20 groep met Poulidor en Kuiper. km 195: Doorkomst op de Col d 'Alios: 1- Merckx, op 0.08 2- Thevenet op 0.15.3 Gimondi, op 0.25, 4. Van Impe en 5- Zoetemelk, op 0.35, 6- De Schoenmaecker, 7- Balague, op 0.48 8- Fuchs, 9- Moser, op 1.15,10- Delisle. km 205: Merckx heeft zijn voorsprong vergroot km 212: Op kop Merckx, op 0.33 Gimondi, op 1.10 Theven et en Zoetemelk, km 213: Gimondi bij Merckx, km 214, Thevenet gaat Merckx voorbij en achterhaalt Gimon di. km 217: Thevenet wint etappe op Pra Loup (tweede catego rie) voor Gimondi, Zoetemelk, Van Impe en Merckx. Van Linden behoudt groene trui. Van onze speciale verslaggever) PRA-LOUP Henk Prinsen is een van de naamlozen in de Tour. Men vindt hem alleen terug in de uitslagen, achter in het klassement Het feodale koerssysteem in de Tour kent meesters en knechten en aan Prinsen is de rol van waterdra ger toebedeeld. Herhaaldelijk moet hij zich achter het peloton laten afzakken om de drinkbus sen van Hennie Kuiper en Fe- dor den Hertog te gaan vullen. En als hij net terug is in bet peloton kan het gebeuren dat Prinsen weer meteen aan de kant van de weg staat omdat hij zijn wiel heeft moeten af staan aan iemand van zijn ploeg die een lekke band heeft gekregen. Henk Prinsen (23) heeft dus een hondenbaan in de Tour. Hij moet alle moeilijkhe den, die hij op die lange route naar Parijs tegenkomt, alleen verwerken. Want hij rijdt ook meestal alleen, achter het pelo ton. Gaat dit nooit tegenstaan? Prin sen: „Een knecht weet dat hij nooit loon naar werken krijgt. Je wordt nooit gezien, nooit ge waardeerd. Maar ik ben aange nomen en ik word betaald om het vuile werk op te knappen en dan doe je het". Ploegleider Piet Liebregts zegt dat jij veel meer kunt presteren dan je nu doet? Prinsen: „Het is waar dat ik mij niet tot het uiterste geven kan omdat ik voortdurend bang ben me te forceren. Ik ben bang Parijs niet te halen. Aan de voet "van de Puy de Dóme fietste ik als een van de laatsten van het peloton. Toen kwam Liebregts met de auto naast me. Hij schold op me. Naar voren rij den, werken, riep hij. Ik werd even dol en ben toen nog in de laatste kilometers van die klim vijfenveertig renners voorbijge reden. Ik kan het wel". Heeft hij ooit een wedstrijd ge wonnen? Prinsen: „Als prof niet, dat heeft me natuurlijk ook Henk Prinsen is een naamloze renner, die in de Tour een hondenbaan vervult. ontmoedigd. Het speelt wel de gelijk een rol". Piet Liebregts is. van mening dat je niet genoeg voor je beroep doet? Prinsen: „Dat ben ik niet helemaal met hem eens. Ik leef behoorlijk goed voor mijn beroep. Maar ik ga niet tot het uiterste. Van de week deelde ik de kamer met Kuiper, en voor het slapen gaan Ook dit be hoort tot de da gelijkse bezig heden als ie (top)wielrenner bent. Joop Zoe temelk zet voor de zoveelste keer blindelings zijn krabbel op een papiertje dat hem door een handteke ningenjaagster wordt voorge houden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10