BEURS VAN AMSTERDAM Recordgraanoogst verwacht in VS Onenigheid over sanering bij Homburg Flauwe stemming voor obligaties Ook steun voor Westduitse pers bell' ZATERDAG 12 JULI 1975 LEIDSE COURANT Us klap op de vuurpijl in de vele verwikkelingen die zich de ifgelopen week rondom speciaal de obligatiesector van de Amster- lamse effectenbeurs hebben voorgedaan, is donderdag gekomen vaar velen al min of meer rekening mee hebben gehouden: een t r ïieuwe Nederlandse staatslening. Minister Duisenberg van finan- J ;iën achtte het tijdstip rijp om een 8,5 procent 15-jarige obligatie- kjjitgifte aan te kondigen, die, evenals de vorige maal, volgens het «nder-systeem zal worden uitgevoerd. Dit wil zeggen dat de nschrijvers zelf kunnen bepalen tegen welke koers zij aan de jitgifte willen deelnemen. Die koers wordt dan na sluiting van je inschrijving vastgesteld, evenals het bedrag van de lening. Men fieeft de indruk dat de minister een fors bedrag uit de markt wil Semen ter gedeeltelijke dekking van het begrotingstekort De vorige 4 staatslening volgens tendersysteem van april jl. deed 8 3/4 procent rente en bracht op 295 miljoen. Dit was echter minder dan iud verwacht werd. De uitgiftekoers werd 100.30. Dit neemt niet weg dat de beurs donderdag nog een beetje vreemd tegen de nieuwe staatslening - waarover zij echter in het geheel S^et verrast was - stond aan te kijken en zich moeilijk een concreet jordeel daarover kon vormen. De markt had pas een paar woelige h^jagen achter de rug. Staatsfondsen zowel als B.N.G.-leningen s v stonden onder krachtig aanbod en vooral woensdag was een zwarte dag, een dag van afbraak, waarop vele obligaties koersverliezen deden zoals zich maar zelden voordoen. Het sterkst kwam dit wel tot uiting voor de 8-procent lening van de Bank voor Nederlandse isp Gemeenten, die kort geleden is uitgegeven tegen honderd procent ohijen waarvan de stortingsdatum nog moet komen. De koers is P^inmiddels tot 95 ingezakt, zodat zij, die bij de inschrijving tot de ^gelukkigen behoorden die een toewijzing ontvingen, terstond al - een 5 procent verlies zullen moeten incasseren, vo ifv De flauwe tendens voor obligaties zou erop duiden dat de rente tm de neiging heeft weer omhoog te gaan, en soms krijgt men ook n sjdie indruk, vooral wanneer uit Amerika berichten overwaaien omtrent verhoging van de z.g. prime rate, dat is de rente die de banken berekenen aan hun eerste klas cliënten. In elk geval schijnt iwel vast te staan, dat voorshands een verdere rentedaling niet kan ndfworden verwacht De mening overheerst dat het tarief zich op de huidige stand zo ongeveer voorlopig zal handhaven. In de beurszaal ook de mening beluisteren dat het tijdstip voor de nieuwe staatslening wat ongelukkig gekozen is. In de huidige ongunstige positie van de obligatiemarkt Daar komt bij dat de 8,5 procent uitgifte van de Shell financieringsmaatschappij tegen 99 procent bepaald geen succes is geworden. De emittenten spreken voorzich tig van een geringe reductie die op de inschrijvingen moet worden toegepast Bij een geslaagde uitgifte zouden zij de term „een grote reductie" hebben gebruikt om de stormloop van inschrijvers te karakteriseren. Maar nee, de beurs had het wel door, en sprak onbeschroomd van een mislukking van deze uitgifte. Onder al die omstandigheden kon men zich nog geen goed oordeel vormen over de nieuwe lening van minister Duisenberg. De inschrijving is pas op 22 juli en tot zolang kan er nog veel gebeuren. Het ziet er overigens wel naar uit dat de lening, waarvan de eerste aflossing reeds plaats vindt op 15 augustus 1976, een welkome belegging kan vormen voor spaarinstellingen e.d. Het beursverloop werd, wat de aandelenmarkt betreft, gekenmerkt door een vast verloop, zodat de meeste internationale fondsen donderdag hoger lagen dan een week tevoren. Koninklijke Olie zakte dinsdag in tot 91,30 maar veerde op tot 95,30, Dank zij Wallstreet waar zich al formidabel herstel voordeed. Hierbij werd de markt gesteund door een verbeterde houding van de Amerikaan se dollar, die een week geleden nog 2,475 gulden noteerde, maar donderdag weer op het ronde cijfer van 2,50 gulden terecht kwam. Zowel pond als dollar kwamen in een betere positie, de eerste dankzij de steun die de Engelse regering voor haar anti-inflatie naatregelen van de zijde der mijnwerkersbonden heeft gekregen. Hiertegenover stond een zwakke houding van de gulden, die aegonnen is sedert in het buitenland het noodlottige bedrag van 10 miljard gulden tekort voor dit jaar op onze rijksbegroting oekend is geworden. Een apart aspect had AKZO, die in het eerste kwartaal een verlies leeft geleden van bijna 60 miljoen gulden, en melding moest maken /an een uiterst slechte gang van zaken. Maar deze week is AKZO lersteld van 38,30 tot 40,40. Er waren geruchten in omloop dat Enka Glanzstoff (chemische vezels) met Bayer zou onderhandelen sver afstoting van haar Belgische belangen. Het is een bekend feit dat het erg slecht gaat in de chemische vezels. Enka lijdt per dag ïen verlies van een miljoen gulden, en het personeel van Fabelta in België vreesde voor een afstoting door AKZO. Dit nu is tegengesproken. Enka onderhandelt zelfs niet met Bayer, zo heeft het bestuur laten weten. Het wil eerst het resultaat afwachten van het onderzoek door het bureau McKinsey naar de positie van het AKZO-concern en pas dan nagaan welke saneringsmaatregelen genomen moeten worden. In het algemeen was het voor de grote internationale fondsen geen ongunstige week op de Amsterdamse beurs. Philips veerde op tot 25 en Heineken was negen gulden hogerop 151,50. De betere Londense beurs heeft er mede toe bijgedragen om het Beursplein wat herstel te brengen. Maar inmiddels blijven recessie, werkloosheid, inflatie enz. welig tieren. Wel staan er vaak profeten op, die een straal van licht over de naaste toekomst laten schijnen, toch even zo vaak staan andere experts klaar om daar een somber beeld tegenover te plaatsen. Nu heeft de Europese Commissie weer betoogd, dat de economie van het oude werelddeel in 1976 een groei kan halen van minstens vier procent, vooropgesteld dat de produktie zich in het najaar van 1975 weer gaat ontwikkelen. De Commissie was het erover eens, dat de huidige recessie groter is geweest en veel langer heeft geduurd dan verwacht werd. Over de toestand van de arbeidsmarkt kan de commissie nog niet erg optimistisch zijn. Hier en daar kan de werkloosheid zelfs nog toenemen. Althans in ons eigen land is de arbeidssituatie in juni weer slechter geworden, waardoor het aantal ingeschreven werklo zen is opgelopen tot ver boven de 200.000, tegen vorig jaar ruim 140.000. Deze week is onze nationale luchtvaartmaatschappij voor het voetlicht getreden met haar jaarverslag. En dat was bepaald geen opgewekte lectuur. Bij het lezen daarvan blijft altijd op de achtergrond zweven: de KLM is wel een normale N.V. die winst moet maken en rendabel moet kunnen werken, en waarvan de aandelen officieel ter beurze (ook in Amerika) genoteerd zijn, maar het is voch in hoofdzaak een staatsbedrjf. En we zouden dit-' nationale vlagvertoon in het buitenland niet graag willen missen. Er is dus alles aan gelegen om het bedrijf zoveel mogelijk in stand te houden en waar nodig financiële steun te verlenen. Het negatieve bedrijfsresultaat werd verhoogd in het afgelopen boekjaar van 46 miljoen tot 58 miljoen. En ook voor het lopende boekjaar wordt weer een verlies gevreesd. Het zijn vooral externe factoren geweest die het resultaat zo slecht hebben beinvloed, zoals de zware kostenstijgingen door de duurdere brandstof en de nadelige mone taire toestand, met name de daling van de Amerikaanse dollar. Toch blijft president Orlandini optimistisch en is hij er van overtuigd dat de KLM in de komende jaren de problemen zal weten te overwinnen, waarbij tevens naar mogelijke vormen van samen werking met andere luchtvaartmaatschappijen zal worden gezocht Daarover zal het bureau McKinsey rapport uitbrengen. Inmiddels zijn aandelen KLM, die tot 53 waren ingezakt tegen het einde van de week hersteld tot 55,50. Tegenover vele sombere klanken staan ook opbeurende ontwikke lingen, vooral als men ziet hoe dikwijls Nederlandse ondernemin gen in het buitenland de voorkeur hebben voor het uitvoeren van bepaalde opdrachten. De laatste tijd zijn het vooral orders van Arabische zijde aan bagger- en bouwmaatschappijen. Hiervan profiteren thans Ballast-Nedam, de Stevin-groep, Bos-Kalis, de firma Zanen Verstoep en Adriaan Volker. Deze heeft van het ministerie van verkeer van Saoedi-Arabië een opdracht ontvangen voor het gereedmaken van haventerreinen ten bedrage van ca. 700 miljoen. Twee opdrachten aan de voornoemde gecombineerde bedrijven hebben elk een waarde van ca. 1 miljard gulden. Het is wel een bewijs van de goede naam die Nederlandse gespeciali seerde bedrijven in deze sector in het Midden-Oosten genieten. Tot de fondsen die deze week verder de aandacht hebben getrok ken behoren in de scheepsbouwsector Van der Giessen - De Noord en onder de warenhuizen Bijenkorf-Beheer (K.B.B.). Voor eerstge noemde speelde mee dat minister Lubbers tot een geheel van scheepswerven wil geraken, waarbinnen het mogelijk is omvangrij ke investeringen te verrichten die nodig zijr. om de internationale concurrentie bij te houden. Onze minister van economische zaken acht daartoe een integratie gewenst van de werven van Van der Giessen-De Noord, Verolme Alblasserdam en Verolme Heusden. Plannen tot herstructurering van de Nederlandse scheepsbouw zijn thans in studie bij de z.g. commissie-Bakker, die waarschijnlijk dit najaar met haar taak klaar zal komen. De Leurs zag hierin een mogelijke versterking van de positie van Van der Giessen-De Noord, waarvan de aandelen ter beurze officieel genoteerd zijn, zodat dit fonds een stijgende richting vertoont tot donderdag 438. Aandelen KBB werden gesteund door mededelingen in het prospec tus omtrent de uitgifte van 25 miljoen 8 3/4 procent achtergestel de converteerbare obligaties tegen 100 procent De inschrijving is op 16 juli. Doel van de emissie is de nodige middelen te verkrijgen ter financiering van de jointventure met de Gruyter winkelbedrijf, voor gezamenlijke exploitatie van superstores onder de naam trefcenters. Het prospectus vermeldt dat in de eerste vier maand,m van het nieuwe boekjaar de omzet van KBB 21,5 procent hoge' was dan in dezelfde periode van het vorige boekjaar. Dit geeft echter geen garantie voor een zelfde omzetgroei in het gehele boekjaar 1975/76, zo voegt het prospectus daar waarschuwend aan toe. Ad Interim Amerikaanse dollar 2 452 Engelse pond 5.*37s! Belgische fr. (100) 6,45—6. Duitse mark (100) 101,75—104, Ital. lire (10.000) 36,75—40, Portugese esc. (100) 8,60—10, Canadese dollar 2,40—2, Franse Ir. (100) 58.75—611 tserse fr. (100) 95,7598, tel ert 3rj Tunesië j Marokko Turkije I Israël Rusland I Bulgarije Zweedse kroon (100) ©q 75/50 7- ,67 Noorse kroon (100) 48 00—51 nn ,75 Deense kroon (100) 43,25—46'25 ,75 Oostenr. sch. (100) 14,55—14 85 ,25 Spaanse pes. (100) 431_4'61 10 Griekse drachme (100) 7^65—8,90 50 Finse mark (100) 67,75—7075 75 Joegosl. dinar (100) 14,00—16,00 100 Dlrham 100 Turkse ponden 1 Israëlische pond 1 Roebel 1 Lev 1 Lei ƒ6.10 63.50 17.10 0.40 3.50 172 2 19.50 6.50 ƒ64,50 ƒ17.40 ƒ0.41 3 50 1/2 2 05 20 BEURS VAN NEW YORK ACF Ind. All. Chem. Am. Brands Am. Can. Am. Motors iAm. Smelting ATT Anaconda Beth. St. Boeing Can. Pac. Chrysler Con. Edison Du Pont Eastm. Kodak Exxon FN Citi C. Ford Gen. Electric Gen. Motors Goodyear III. Centr. IBM Int. Harv. Int. Nickel 30 3/8 14 1/2 13 5/8 13 1/2 124 102 3/4 90 3/8 37 1/4 42 1/4 52 51 1/4 19 3/4 16 1/8 204 3/4 27 1/2 27 1/2 23 3/4 39 14 7/8 45 1/8 37 1/8 41 1/2 30 1/2 7 1/8 10 7/8 50 1/8 17 7/8 36 1/4 30 3/8 14 1/2 14 1/0 13 5/8 122 3/4 102 1/2 91 3/8 36 1/2 41 3/4 50 3/8 51 3/4 19 5/8 15 7/8 205 27 7/8 27 3/8 23 3/4 39 1/8 15 1/8 Mobil Penn. Centr. Re£ Steel Royal Dutch S Fe Ind. Sears R. Shell Oil South. Pac. St. Worth. Unilever Uniroyal Un. Aircr. Un. Brands US Steel Westing house Woolworth KLM St. Brands Un. Corps 47 1/8 1 5/8 201/8 34 3/8 38 1/2 27 1/4 73 1/4 55 1/4 29 37 3/4 26 7/0 43 1/4 9 5/8 5 3/8 61 1/4 18 1/2 16 1/2 21 3/4 b 61 1/4 12 3/4 20 34 38 3/8 27 1/4 701/4 54 7/8 28 5/8 38 27 3/0 42 3/4 9 3/4 57 3/4 5 3/4 61 1/4 18 1/4 16 1/2 22b 6 1/4 12 3/4 Dow Jones Index Industrie Sporen Nutsbedr. Omzet. 871.09 172.69 84.48 256.63 -0.78 +0.21 +0.28 +0.06 WASHINGTON (ANP) De Verenigde Sta ten zullen dit jaar recordoogsten binnenha len van de belangrijkste graansoorten, maïs en tarwe, zo blijkt uit de eerste ramingen die het Amerikaanse ministerie van land bouw heeft bekendgemaakt Volgens de schattingen zal de tarweoogst 22 pet en de maïsoogst zelfs dertig pet groter zijn dan vorig jaar toen het weer de oogst schade berokkende. Het overschot aan graan zal daardoor waarschijnlijk flink toenemen, tenzij de export aanzienlijk groter wordt dan tot nu toe voor het kamende jaar is geraamd. landbouw geraamde behoefte in de Verenig de Staten en daarbuiten met -ten minste 150 miljoen bushel overtreffen. Volgens de directeur van de afdeling statis tiek van het ministerie van landbouw, Don Paarlberg, wijzen deze cijfers op een over vloedig aanbod van brood- en voedergranen, waardoor de prijzen echter iets lager zullen zijn. Hij was van mening dat de Sovjet-Unie nog meer graan van de Verenigde Staten zal kopen, maar uit het rapport van vorige week over exportverkopen bleek niets van dergelijke transacties. Wel zijn onderhande lingen gaande met grote graanexporteurs. Staatssecretaris Richard Bell van het minis terie van landbouw zei dat de recordtarwe- en maïsoogsten aanzienlijk grotere verkopen aan de Sovjet-Unie mogelijk maken dan eerder was geraamd zonder dat de dekking van de behoefte in eigen land en daarbuiten in gevaar komt Volgens hem kan de Sovjet- Unie rustig twaalf tot veertien miljoen ton Amerikaanse voedergranen en tarwe kopen in het komende jaar zonder dat men bang hoeft te rijn dat het aanbod in eigen land en daarbuiten te krap zal worden. Het land kan volgens Bell meer kopen, omdat de vooruitrichten voor verkoop aan de EEG minder gunstig rijn dan werd gehoopt. De EEG beschikt zelf over genoeg tarwe, terwijl men een flinke maïsoogst verwacht binnen te halen. De tarweoogst zal minder rijn dan vorig jaar, maar ruim boven het gemiddelde van de laatste vijf jaar. TUYK "Bij de onderhande- ingen over de herstructurering ran een deel van de vieesware- ïindustrie hebben wij het ach- erste van onze tong laten zien. Verder kunnen wij niet gaan", ildus de heer W. Homburg, zoorritter van de raad van be stuur van Homburg-vleeswaren- fabrieken. Woensdag rijn de on derhandelingen tussen de bon den en de industrie afgebroken, amdat geen overeenstemming kon worden bereikt over de so ciale paragraaf. De onderhandelingen gaan over de herstructurering van zeven bedrijven met negentien vesti gingen, die zich toeleggen op de export van hammen naar Ame rika. Rekening wordt gehouden met een inkrimping van het per soneelsbestand met 700 man bij deze zeven bedrijven. Een be langrijk deel van het "personeel dat bij sluiting van fabrieken is betrokken kan echter worden overgeplaatst, aldus de heer Homburg. De bonden hebben verklaard echter eerst een structuuronder zoek naar de gehele vleesware- nindustrie af te willen wachten alvorens verder te praten. Vol gens de heer Homburg zal een dergelijk onderzoek pas over een jaar of anderhalf jaar ge reed rijn. Over de situatie rond de hammen-exporteurs moeten echter spoedig beslissingen val len. De vakbonden rijn bijzonder verontwaardigd over de uitlatin gen van de kant van Homburg. "Wanneer de werkgevers werke lijk -üet meer te bieden hebben dan ze tot nog toe hebben ge- inkomensgarantie voor oudere daan dan hoeft voor ons die werknemers die eventueel zou- hele sanering niet meer." De den moeten afvloeien ver bene vakbonden vinden bijvoorbeeld den de maat. de werkgeversvoorstellen voor Franc terug in muntslang BRUSSEL (ANP) De Franse franc is donderdag weer terug in de Europese muntslang. De Europese „slangtanden" (de Benelux, Duitsland en Denemarken) hebben daartoe samen met Frankrijk besloten. De Europese „muntslang" is het mechanisme dat de afspraak behelst dat de „slangtanden" eikaars munten steunen om er voor te zorgen dat de koersen van hun munten onderling niet meer dan 2,25 pet afwijken. De Franse franc komt terug in de slang op hetzelfde peil waarop de Franse munt, in januari 1974, de slang moest verlaten. Dat wil zeggen op een peil dat ten aanzien van de Nederlandse gulden op ongeveer 60 cent ligt Amsterdam, 11 juni Do daling van de koersen voor obligaties heeft zich ook vrijdag op de Amsterdamse effectenbeurs krachtig voortgezet Zowel bij de staatsfondsen als bij de BNG-leningen tekende zich bij de hervatting van de handel weer een flinke achteruitgang in het koerspeil af, voor de staatsfondsen tot rond ander halve punt, bij de BNG-obliga- ties tot ongeveer een punt. Op de aandelenmarkt was de stemrrting rustig en verdeeld, zonder dat het tot grote ver schuivingen kwam. Zo was Ko ninklijke Olie ƒ0,30 beter op 95,60, terwijl Unilever eenzelf de bedrag moest prijs geven op 107,10. Akzo verloor 0,10 op 40,30, Hoogovens ook een dubbeltje op ƒ53, terwijl Phi lips onveranderd op 25 van start ging. Heineken opende 1,50 lager op 150. Van de banken deed ABN het weer 1,50 beter op 337. Bij de overige actieve fondsen waren de verschuivingen naar beide zijden miniem. Op de lokale markt ging de beursweek als een nachtkaars uit De noteringen die bij een kalme handel tot stand kwa men lagen voor het overgrote deel rond het slotpeil van don derdag. Uitzonderingen vorm den ACF, Mcintosh en Emba, die een vaste stemming te zien gaven. Aan de andere kant was Bredero Vastgoed lager, terwijl ook Wessanen, Blydenstein-Wil link en Goudsmit wat zwak ge stemd waren. De actieve markt bleef zich kalm gedragen. Bij vrij geringe ver schuivingen gedurende beur- stijd bleek de ondertoon goed te rijn. Aan het slot bleek dit vooral bij de banken, die tegen het eind een steeds vastere stemming te zien gaven. BONN (DPA) De regering van West-Duits land heeft deze week na jarenlange aarzeling een heet hangijzer aangepakt en besloten tot het treffen van concrete financiële steunmaatregelen ten behoeve van de in financiële moeilijkheden geraakte dagbladpers. De Westduitse regering beoogt met deze maatregelen bij te dragen tot het instandhouden van een verscheidenheid in meningsuiting. De kranten zullen o.a. rentebijslagen van twee procent krijgen voor kredieten. De bladen kunnen bovendien kredieten krijgen tot maximaal drie miljoen mark voor bepaalde doeleinden. Het Westduitse kabinet heeft verder een plan goedgekeurd, bij wet een persstichting in het leven te roepen, die in nood geraakte dagbladen te hulp moet komen. Ht desbetreffende wetsontwerp zal uiterlijk 1 oktober 1975 ingediend worden. De Westduitse regering zal waarschijnlijk om te beginnen 100 miljoen mark in de „persstichting" steken. Het bestuur van de bond van Westduitse krantenuitgevers heeft rich in beginsel bereid verklaard, de pers stichting mede te financieren. Het verbond van Westduitse uitgevers van tijdschriften heeft geprotesteerd tegen „de eenzijdige begunstiging van de dagbladen" en wegens deze „discriminatie" een klacht ingediend bij het Westduitse hof voor aangelegenheden die met de grondwet te maken hebben. NIEUWS UIT DE BEDRIJVEN Nijverdal Koninklijke Tex tielfabrieken Nijverdal-Ten Ca- te 'NV heeft in de eerste 20 weken van 1975 ten opzichte van dezelfde periode van het voorgaande jaar een aanzienlijk lagere omzet geboekt De voor uitrichten zijn niet erg bemoedi gend. Slechts in de sector re creatie-tentdoek kon een gerin ge omzetstijging worden gereali- Nu de vakanties voor de deur staan hoeft men gedurende de eerste paar maanden niet op een belangrijke omzetstijging te rekenen. Hopelijk trekt de vraag in september weer aan. In Amerika neemt de belangstel ling voor coduroy weer toe. Hierdoor zal de export van daaruit naar Europa vermoede lijk wat afnemen. Vergeleken met eind 1974 zijn de voorraden wat gestegen. Door de werktijdverkorting treedt in de laatste weken ech ter een voorraaddaling op. Het bestuur vindt een aansluitende periode echter nodig, die na de textielvakantie zal moeten in gaan. AKZO ZOUT CHEMIE Akzo Zout Chemie Nederland BV zal voor 40 miljoen gulden gaan investeren in uitbreiding en nieuwbouw van de bedrijven in Delfzijl. De bestaand^ sodafa- briek in Delfzijl zal aanzienlijk vergroot worden, terwijl boven dien een nieuwe sodafabriek ge bouwd gaat worden. Ondanks de aanhoudend zwak ke conjunctuur in de westerse industrielanden heeft Siemens in de eerste acht maanden van het lopende boekjaar (1 .oktober 1974 tot en met 31 mei 1975) in vergelijking met vorig jaar nog een groei bereikt van 7 procent tot 14,3 miljard mark in ontvan gen opdrachten en van9 pro cent tot 11,4 miljard mark injde omzet Bij prijsstijgingen van 3 tot 5 procent blijft echter nog maar een geringe reële groei over. Siemens rekent op een nagenoeg gelijke orderont vangst als vorig jaar (20,7 mil jard mark) en op een omzet van 18 tot 18,5 miljard mark (17,2 miljard mark). ANP-CBS gemiddelde (1970= 100) Int Conc. Industrie Sch.- en l.vrt. Banken Verzekering Handel enz. Algemeen 99.2 119.7 179.5 91.8 74.6 99.4 1196 180.8 92.7 VRIJDAG 11 JULI 1975 Actieve aandelen AKZO ABN A'dam Rub Deli-Mij Dordtsche Dordtsche Pr. Heineken Heineken H. H.A.L. Hold Hoogov. HVA-Mijen eert KNSM eert KLM Kon. Olie Ndt. Ned. Ommeren Cert Philips Robeco Rolinco Scheepv.U Unilever 40,40 335,50 73.80 84.50 121,50 119,80 151,50e 138,00 58,00 52.90 52.40 141.20 55.50 95,30 82.40 265.00 25,00e 183,90 132,40 117.40 107.40 EK 40.30 337 74,— 136.50 85.— 122.50 120,— 150,— 138,— 58.40 53 52.40 141. 55.80 95.60 82.70 266,— 25.— 184.70 132.90 118. 107.10 40,30 341.00 74,90 136,50 84,80 122,40 120,30 151,00 140,00 58,00 53,50 52,40 141.00 54,80 95,40 83,90 266,00 25.30f 185,00 132,70 118,00 106,70e Bank-, krediet en verzekeringswezen AMEV Am tas Ass. St. R'dam Ennia Mees Hope Ned. Credietb. Ned. Mid. Bnk V.K. 58.00 58,00 79,20 77.80 105,00e 104,30 116,80 118.50 142,20 144,00 40,60 41,00e 143,20 144.00 VK. 2675,00 2685,00 267.50 268,50 100,50e 100.50 130,00b 134,00e West Utr. Hyp. 303,00 300,00 Scheepshypb. 3150.00b 3150,00 Slavenb. Bk id. Cert Fr Gr Hyp.bk Tilb. Hyp bk. INCOURANTE FONDSEN Edicom 73 75 Viba 380 380 Enraf-Nonius 200 200 B.F. inc. W. 1500 1500 Eriks 460 460 Immofund 900 1010 Van Melle 340 330 Fr -Gr H. 20% 4500 4400 De Merwede 130 125 Nat. Borg. Mij 50% 320 325 Nat. Gr. B. 95 95 Nat. Gr. B. 100 400 400 Prins Dokkum 70 70 Westl.-Utrecht 20% 250 254 Ruys' Bel 360 370 BOG 1070 1080 Twijnstra 30 31 Mijnmij Curacao 47 44 Handel, industrie en diversen ACF Ahog-BOB Ahold AMAS Asd Droogd Asd Rijtuig Aniem Nat. Arnh Shbw Asselberg Aut Screw W Aut Ind Rt Ballast-NCP BAM Batavia Batenburg Beek van Begemann Bergoss Berkei P Blydenst Boer Druk Bols Borsumij W Bos Kalis Braat Bouw Bredero VG id Cert Bredero VB id cert Buhrmann-T id Cert Calvè-D cert id 6 pet cert Centr Suiker id Cert Ceteco id Cert Chamotte Cndu-Key Cranr. Ned Desseaux Dikkers 17,20 121,40 852,00 194,50 90,00 1345,00 42.60 82,20 253,00 97.00 60,50 86,50 114,30 496.00 191,50 86,50 73.00e 116,00 272.00b 339,50 38,40 96,50 96,00e 146,00 17,20 121,10 855,00 194,50 91,00 1345,00 42,90 81,70 253,00 97.50 60,00 86,50 141.00 113,00 485,00 194.50 86,70 73.00 116,80 272.50 1380,00 1320,00 940.00 166,00e 166,20 59,00 48.00 520,00 60,00 58.00 64.70 147.80 1180,00 943,00 160,50 167,00 58,00 48,00 520,00 60,20 60,00 Dr Ov Houth Duiker App Econosto Elsevier id.Cerj. EMBA Fokker Ford Auto Furness Gamma H id 5 pet PW Gel Delft c Gelder cert Gerofabr Giessen Gist Broc id Cert Goudsmit Grofsmed Hagemeijer Helm Hold Hero Cons Heybroek Hoeks Mach Holec Holl Beton Hol I Beton ICU eed. IHC Holland Ind Maatsch. IBB Kondor Interlas Internatio M Inventus Kappa Kempen en B Key houth Kiene S Kloos Kluwer 223,50 1325,00b 387,00 38,50e 475.00 471.00 204,50 35,00b 39,10 440.00a 95,00 29,50 16,30 203,00 80,00 447,00 62,50 62.50 89,00 135.00 177.00 121,00 78,80 36,00 131,00 200,00 82,00 180,00e 65,50 63,20 223,00 1340,00 388,00 38,50 472.00 468,00 213,00 37,50 39,70 435,00a 95,10 29,80 16,50 204,00 80,50 88.50 135.00 177,00 121,50 79,50 35,20 128,00e 200,00 82,00e 184,00 65,70 63,20 92,00 39,20 222,00 54,00 150,00 50,00 572,00 150,00e 91.50 39,10 222,00 54.00 150,00 51.00 573,00 150,50e 84.80 208,00 151,50e 85.00e a laten b bieden c exclaim d exdlvldend e gedaan-bleden t gedaan-laten Kon Bijenkort id Ced ld 6 cum Kon Ned Pap Krasnapolsky KSH Kwatta Landre Gl Leidsche Wol 271,00e Lindet Jacob Macintosh 67,20 70,80 Meneba 92,50 92.50 Metaverpa 2500,00 2470,00 Moluksche 80,70 55,50 160,00b 61,50 24,10 131,00 54,80 160,00b 62,00 24,10 130,50 265,00b Mijnb W Naarden Naetf Nat grondbez NBM-Bouw Nederhorst Ned Bontw Ned Dagbl. id Ced Nelle Netam Nieaf Nierstrasz Norit Nutricia GB Nutn. a VB Ni|verdal OGEM dmg Orenstein Oving-D-S Pakhoed H id Ced Palembang 815,00 59,50 116,00 51,20 46.50 314.50 20.40e 275100 164,20 410.50 327,00 75,50 1315,00b 1500,00 107,00 51.20 51,20 59,00e 25,00 231,00 137,00 155,50 150,00 86,00 820,00b 59,00 118,00 51,50 47,70 314,50 20.10e 277,00 165,80 410,50 324,50 75,50 1320,00b 1520,00 107,00 59,50e 25,80 231,00 137,00 154,90 149,50 86,00 Palthe Philips a 10 Pont Hout Porcel Fles Proost Br Hademakers Reesink Reeuwijk 83,00 83,00 Re.s T CO Riva id Cert Rohte Jisk Rom holler Ri|n-Schelde Sanders Schev Expl Schokbeton Schuitema Schuppen Schuttersv Stevin Gr Stoomsp Tw Tab Ind Phil Telegraaf THV Intern Tilb Waterl Tw Kabelt Ubbink Unil ced id 7 pet. id 6 pet. 212,00 126,00 197,00 405,00 121,10 51,00 96,20 269,50 205,00 138,50 14.70 1010.00b 118,50 330,00 82,00b 77.00 80,00 114,00 80,00 220,00 336,00 131,00 136,00e V d Vliet-W Veneta VerGlasf Ver Hand Sch VMF Ver N Uitgmij Ver Touwfabr id Ced Vezelverw Vihami| Butt VRG Papier Vulcaansoord Wegener C id Ced Wessanen Wyers Wijk en Her Zaalberg 730,00 185,00 90,50 64.50 74.00 58,00 87,00e 944,50 76,00 213,00 124,00 196,00 409,00 120,00e 51,00 97,00 268,00 265,00 55,10 622,00 204.00 139,00 14,60 1010,00b 116,00 339,00 84,50e 79,00 80,00 114,00 80,00e 223,00 399.00 338,00 97,50 64,00 108,00 730,00 185,50e 90,00 66,50 390,00a 64,00f 78.30 55,00 50,00e 89,00e 948,00 74,00 Participatiebewijzen Beleggingsmijen Alg Fondsenb 107.00 America Fund 146.00 Asd Belegg D 147,00 Convedo Goldmines Holland F 515,00 206,00 138,50 693,00 504,00 129,50 107,00 147.00 147.50 520,00 206,00 138,00 691,00 505,00 129,10 Dutch Int IKA Beleg Nefo Uni-lnvest 97.00 130,00 70,50 72,80 68,00 Wereldhaven 101,90 97,00 130,50 69,20 72.70 67,50a 101,90 Actieve obligaties 10 50 Ned 74 9 75 id 74 Ned 1975 9.00 pet. 1975 8 75 pc» 8 Ned 69—94 8 id 70-95 8 id 71—96 8 .d 70 I—85 8 id 70II 8 id 70III 8 .d 69—76 8 id 70-77 7 3/4 1971-84-98 7 3/4 1973-04-98 7 3/4 .d 70-78 7 1/2 id 60-94 7 1/2 .d 71-96 7 1 /2 id 72-97 7 1/2 id 71-01 7 1/2°* id 72-97 7 id 66-91 7 .d 66II 7 id 69-94 6 1/2 id 681-93 6 1/2 id 68 II 1/2 id 68III 6 1/2 id 68IV 6 1/4 id 66-91 6 1/4 .d 67-92 6 .d 67-92 5 3/4 .d 65I—90 5 3/4 id 65II 5 1/4 .d 641-89 5 1/4 id 64II 5 id 64-94 4 1/2 id 58-83 4 1/2 id 59-89 107,80 104,60 101,40 101,20 97,10 97,20 96.70 100,10 99,90 99,90 100,40 100,60 94.20 94,50 101,20 96,50 93,20 92,80 99,40 90,30 91.20 90.70 89,80 87.20 86,90 86.70 86,50 88.50 05.80 84.60 87.00 05,60 107,30 104,20 101,20 100,50 96,00 96,50 95,70 99,70 98,50 98,70 100,40 100,80 93,00 93,00 101,30 92,00 91,80 91,30 99,00 88,80 91,00 90,00 68,80 86,30 86,10 85,70 86.00 88.00 84.90 83.90 86.10 65,90 84.50 84.50 78,60 88,80 83.00 4 .d 63-93 4 1/4 id 59-84 4 1/4 id 60-90 4 1/4 id 61-91 4 1/4 id 631-93 4 1/4 ,d 63II 4 id 61-86 4 .d 62-92 3 3/4 id 53-93 3 1/2 id st 47 3 1/2 id 51-76 3 1/2 id 58-83 3 1/2 .d 56-06 3 1/4 id 48-98 3 1/4 id 50-90 3 1/4 id 54-94 3 1/4 td 55-95 3 1/4 id 55-85 3 id grootb. 3 id 37-81 3 id grb 46 3 id 47-76 11 00 BNG'74 11 00 id 74-84 10 50 BNG 74 9 1/2 BNG 74-82 9 5 id 74-99 9.75 id 1975 8 3/4 id 70-90 8 1/2 id 70-95 8 3/4 id 1975 8 1/2 BNG 70—95 8 1/2 id 70-85 8 1/2 id 73-98 79.50 07.20 79,90 79.50 78.00 77.00 86.80 76.20 75.50 71.50 98.00 89.00 84,50 68,00 75.00 73.80 72.80 86.00 106.60 111,10 107,50 103,40 104.30 103.00 100.90 100.50 100.70 100.70 99,80 99.50 78.50 88.80 79.00 78.50 76.50 76.00 86.00 76.00 74.50 71.00 98,00 88,50 84,00 67,00 74,00 73,00 72,00 85,00 106,00 110,60 •107,00 103,40 102,80 102,90 100.60 100,20 100,70 100,00 98.40 90,00

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11