Roeiers Afsma en v Veen naar Oostenrijk DUBBELE ZEGE COCK V. HULST Bram Madera en Ineke van de Meer wonnen opnieuw Kringreeord voor Edward Maasdijk BS Leiden wacht moeilijk seizoen Nationale titel snelwandelen Nico Schroten BELANGRIJKE ZEGE AJAX CRICKETERS TENNISSTRIJD OP „LEIDSE HOUT" Floris V- b oka al voor Den Heyer Verrassende ontknoping Tour de Lisse Eredivisie clubs naar Leidse regio LEIDSE COURANT Van onze tennismedewerker LEIDEN Onder een felschij- nende zon werden gisteren op de Leidse Hout de finales van het open tennistoernooi ge speeld. Zij gaven een goed beeld van de partijen, die er de afgelo pen week in dit sterk bezette toernooi te zien waren geweest Alleen de finale herenenkelspel B vormde hierop een uitzonder ing. Bram Madera, die in de halve finale al Lodewijk Kallen berg met 6-0 6-0 van de baan gespeeld had, hoefde ook nu zich niet tot het uiterste in te spannen. Zijn tegenstrever Ro bert Jan v.d. Feen had nog enigszins de zeer vermoeiende kwart- en halve-finales tegen Donald Haks en Jan Theunissen in de benen en bleek weinig tegenspel te kunnen geven. Ma dera begon de eerste set zeer sterk, weinig fouten makend en goed plaatsend. Zodra Van de Feen naar het net kwam werd hij gepasseerd of met een lob weer naar het achterveld ge stuurd. In de tweede set had hij meer verweer, maar toen hij na de stand 2-3 niet gelijk kon ma ken, was het afgelopen. Madera won overtuigend met 6-1 6-2 en had het hiermee nog gemakke lijker dan vorige week tegen Blommendaal in de finale van Sassenheim. Tegelijk met de heren beeidg- den ook de dames in B hun eindstrijd. Zij waren echter ruim een uur eerder begonnen. Ineke v.d. Meer, vorige week winnares van de Munnik, had dan ook veel meer moeite met hóór tegenstandster Annita Hamming. De niet geplaatste Annita had de finale bereikt ten koste van de als eerste geplaat ste Milou Penseel en Lieselot van de Bijl, finaliste bij de Mun nik. Ineke had in de eerste set moeite om aan het spel van Annita te wennen en verloor deze dan ook ruim. Daarna pak te zij de zaken wat energieker aan en liep ook meer op naar het net, waarbij de goede pas- seerslagen van Annita haar re gelmatig in moeilijkheden brachten. Na 3-3 in de tweede set drukte Ineke door en won deze met 6-4. Meteen stoomde ze door naar 3-0 in de laatste set en wist deze en daarmee de partij op haar naam te brengen, Bram Madera hoewel Annita op 5-4 nog een goede kans had om gelijk te komen: 3-6 6-4 6-4. De toeschou wers hadden genoten van een op goed peil staande, spannende wedstrijd met veel lange rallies. Tot slot van het toernooi werd de vaak zo spectaculaire heren- dubbelfinale gespeeld. Het werd een wedstrijd met veel span ning, waarin beide partijen el kaar weinig toegaven. Volgden zwakke en briljante momenten elkaar vaak op. Regelmatig brachten leuke rallies de han den van het publiek op elkaar. Vooral Adri van Leeuwen haal de af en toe de onmogelijkste ballen. De eerste set werd heel regelmatig door het koppel Jan Theunissen/Adri v. Leeuwen ge wonnen. In de tweede set waren de rollen omgedraaid en trok ken Jan de Groot en Bram Ma dera aan het langste eind. In de laatste set namen Theunissen/- Van Leeuwen de touwtjes in handen en nadat Madera op de stand 4-3 met zijn eigen service de stand niet gelijk had kunnen trekken, was de wedstrijd beke ken: 7-5 4-6 6-3 voor Theunissen en Van Leeuwen, waarmee de zen hun prestatie van vorige week bij de Munnik herhaalden. In het herenenkelspel C ont moetten elkaar tenslotte de als eerste geplaatste Rob Stam en de uit het niets opgedoken Mar cel de Bakker uit Hazerswoude. Stam hield de eer van de Leidse Hout hoog door dit nummer op zijn naam te brengen. Vooral in de eerste reeks had hij weinig moeite met de iets te onbesuisd aanvallende De Bakker. Toen deze een 3-1 voorsprong in de tweede set had laten glippen, kwam het einde met 6-1 en 6-3. Margreet van de Voorn had het in het DEC niet al te moeilijk met Laila Jansen, die in de eer ste set nog niet geheel wakker was. Eenmaal ontwaakt, was zij al door de goede forehand van Margreet naar de tweede plaats verwezen: 6-2 6-3. De veteranenfinale werd uitge steld, omdat Van de Berg met het herenteam van de Leidse Hout moest strijden om het kampioenschap van Nederland voor herenteams. Helaas moest de eer aan Venlo gelaten wor- Uitslagen: kwartfin. HEB: J. Theunissen-H. Keizer 6-7 6-4 2-5 opgeg.; R. J. v.d. Feen-D. Haks 6-1 6-7 6-4; B. Madera-H. Koe mans 7-6 6-2; L. Kallenberg-H. Meier 1-6 6-1 6-1; halve fin. R. J. van de Feen-J. Theunissen 4-6 6-2 6-3; B. Madera-L. Kallenberg 6-0 6-0; finale B. Madera-R. J. van de Feen 6-1 6-2. HDB halve fin.: De Groot/Made ra-Meier/Koemans 6-1 6-2; Theu- nissen/Van Leeuwen-Blommen- daal/Pasma 7-6 4-6 8-6; fin. Theu nissen/Van Leeuwen-De Groot/Madera 7-5 4-6 6-4. DEB fin. I. v.d. Meer-A. Ham ming 3-6 6-4 6-4. DEC fin.: M. v.d. Voorn-J. M. Jansen 6-2 6-3. HEC fin. R. Stam-M. de Bakker 6-1 6-3. HEC fin.: Ploos v. Am- stel/De Boer-Stokkermans/- Grimbergen 7-5 6-1. Van onze roeimedewerkster AMSTERDAM Op de Bosbaan was dit weekend ruimte gemaakt voor de roeikam- pioenschappen van de juniores. De meisjes en jongens tot en met 18 jaar streden om de aantrekkelijke reis naar het Oostenrijkse Klagenfurt, terwijl voor de beste jongens een reis naar de jeugdwereldkampioen schappen in Montreal nog in het verschiet ligt. De Die Leythe-roeier Wim Atsma mag het met zijn partner Veenhoven straks in Oostenrijk proberen. Het nummer waar Atsma zal starten is de twee met. In dit seizoen heeft de twee voortdurend de baan met de leeftijdsgeno ten aangeveegd zodanig zelfs dat ze zaterdag alleen over de baan mochten! De ploeg startte daarom regelmatig in het senioren- veld en niet zonder succes, getuige de twee eerste plaatsen op de ARB. Een reis naar Montreal lijkt er in te zitten. Omdat één blik niet voldoende werd geacht, werd meteen ook in een combinatieacht met RIC/de Hoop en Willem III erbij, gewonnen. De Leidse dames Star en vd Reyden van Die Leythe zochten het in de leeftijdsklasse van 17/18, hoewel beide meisjes nog een jaartje jonger zijn. Vorige week was verras send op de Koninklijke gewonnen. Deze stunt werd echter niet herhaald. Tegen de technisch beslist betere meisjes van De Hoop, was het Leidse duo kansloos. In de dubbelvier werd gecombineerd met de Am- stel, net als op de Head. De voorwedstrijd deed veel beloven, maar in de finale liet de ploeg het er volledig bij liggen. Voor deze ploeg is het jammer dat de jeugdwedstrijden in Gent, bij gebrek aan voldoende inschrij vingen, niet doorgaan. De juniores hadden op deze kille zaterdag en hete zondag gezelschap van de senior- ploegen. Voor eerste jaars was dit de laatste kans om een blik te grijpen. De oudere jaars streden voor de retourtjes Rome voor de vijflandenwedstrijd voor seniores. Rob Rob bers van Die Leythe, net klaar met de studie in de lysiotnerapie, mag het met zijn mak kertje Michels van het Amsterdamse De Hoop in de dubbeltwee proberen. Het duo kende geen genade met de tegenstanders. Voor de Leidse dames viel geen reis te verdienen. Hetgeen jammer was voor de dit weekend vrij overtuigend opererende Marij ke Meerburg en Michelle Parmentier (Njord- Die Leythe), die de dubbeltwee wonnen. De zware Leidse heren kwamen er verder niet aan te pas. De meest opmerkelijke prestatie werd nog geleverd door een eerste jaars twee van Njord, die, ondanks de onwennig heid in dit nummer, een tweede plaats wist te bemachtigen in een tweedejaarsveld. De lichte ouderejaars vier van Njord had een goed weekend. Zowel de vier met als de vier zonder stuurman werd overtuigend gewonnen, zodat deze roeiers nog mogen meedraaien in de groep waaruit de lichte ploeg voor de wereldkampioenschappen wordt geformeerd. Van onze correspondente RIJNSBURG VS Den Heyer heeft de Floris V-bokaal gewonnen. In de finale van dit bedrijfs- voetbaltoernooi in het ka der van '1000 jaar Rijns- burg' bleek De Fresia te zwak: 2—1. De bokaal werd beschikbaar ge steld door drukkerij C. Verha gen uit Rijnsburg en het enige vrouwelijke raadslid, mevrouw Ada de Haas verrichtte de af trap. De beker voor de minst gepas seerde keeper was voor Jan Kuivenhoven van V. K. Pursum. De Flora-band en een dames- wedstrjd omlijstten de finale. Mevrouw Ada de Haas reikt de Floris V-bokaal uit aan de aanvoerder van VS Den Heyer. van onze sportredactie LEIDSCHENDAM Tijdens wedstrijden in het Leidschendamse zwembad De Fluit, die als proloog kunnen worden beschouwd voor de nationale zwemkampioenschappen van volgende week in hetzelf de bad, heeft Edward Maasdijk van De Zijl/LGV een nieuw kringrecord gezwommen op de i00 meter vrij voor jongens onder de 14 jaar. Hij zwom 1.01.3, hetgeen goed was voor een tweede plaats. Andere opvallende prestaties in De Fluit waren de eerste plaats van Mark van Belkum op de 100 m. rug j. 0.10 in 1.26.2, de tweede plaats van Wilco de Zeeuw op hetzelfde nummer in 1.28.7, die overigens ook tweede werd op de 100 meter vrije slag (1.16.6). Een derde plaats was er weggelegd voor Rob van de Vegt op de 100 meter vlinderslag j. o. 10 in de tijd van 1.10.8. Van onze atletiekmedewerkster ARNHEM Nico Schroten van de Leidse atletiekvereniging Holland heeft zeer verrassend het Nederlands kampioenschap 20 km. snelwandelen gewonnen. Door de afwezigheid van Tjabel Ras (R. W. V.), de sterkste Nederlandse snelwandelaar op dit moment, was de strijd volkomen open. De 41-jarige Schroten nam vanaf de start de leiding en even leek het of zijn veel jongere clubgenoot Dirk Maassen v.d. Brink hem zou volgen, maar deze moest al na enkele rondjes afhaken. Nico Schroten legde de vijftig rondjes op de kunststofbaan van Papendal af in 1 uur 53 min. 15.56 sec. Tweede werd Gerrit Tichelaar (TAT) 1.53.15.56 uur, derde werd Jan Vos (R. W. V.) 1.58.09.02 uur,, vierde Dirk Maassen v.d Brink (Holland) 1.59.01.04 uur. Van onze sportredactie DEVENTER Het cricketteam van Ajax heeft ook de belangrijke wedstrijd tegen Deventer UD in winst omgezet. In drie uur tijd verzamelden de Leidenaars het hoge totaal van 194 runs en daartegen bleek ED niet opgewassen. De produktie van de Deventenaren stokte bij 121 all out Ajax behoudt door deze zege uiteraard de eerste plaats en staat nu vier punten voor op UD. Met nog zes wedstrijden voor de boeg, waarvan vier thuis lijken er titelkansen te zijn. Aanstaande zondag komt Ajax in actie tegen ACC 2 uit Amsterdam (11 uur terrein De Kempenaerstraat). De persoonlijke resultaten van Ajax waren: Runs: T. Eldering 68, F. Snieder 40, F. A. de Jongh en A. Kantebeen 25, E. Spruljt en A. Eldering 14. Bowling-cijfers: F. A. de Jongh 5 voor 45, A. Eldering 3 wickets en E. Spruijt 1 wicket W. Molenaar, A. Eldering en E. Spruijt maakten allen twee vangen. Theo Koomen mocht gisteren in Lisse het hoogste treedje van het schavot beklimmen. Hij wordt geflankeerd door Wassenaar en Van der Meij. Van onze sportredactie LISSE Dankzij een geweldige krachtsexplo sie in de laatste etappe - een tijdrit over vijf ki lometer - heeft Theo Koomen de Tour de Lis se op zijn naam ge bracht. Voor deze tijdrit was de gele trui nog in handen van Ronald Wassenaar, die bijna 16 seconden meer nodig had voor de vijf kilome ter en daardoor de fel begeerde trui moest af staan. De groene trui kwam in het bezit van Stefan Elout, terwijl het wit (voor de beste B-renner) voor Martin Meiland was. Hij werd achtste in de tijdrit. Theo Koomen werd ook winnaar van het sprin tersklassement, terwijl de „schoolprijs" naar de St. Josef school uit Lisse ging. De uitslag van de laat ste etappe was: 1. Theo Koomen 8.008.8, 2. Ro nald Wassenaar 8.16.4, 3. Alex van der Meij 8.22.6, 4. Marco van der Berg 8.38.6 en 5. Jos Ruigrok 8.39.8. Eindklassement: 1. Theo Koomen 2.02.24, 2. Ro nald Wassenaar 2.02.37 en 3. Alex van der Meij 2.02.45. Alg. Ploegenklasse- ment: 1. Faas-Simca 6.14.35, 2. Memelman 6.25.48 en 3. Evert Cate- lein 6.31.45. Van onze sportredactie LEIDEN Swift heeft zaterdag afscheid genomen van het ver trouwde wielerparcours in Wou- brugge. Vanaf volgende week gaat men naar andere wegen zoeken. De laatste wedstrijd werd gewonnen door Cock van der Hulst. De tweede plaats was vor Paul van der Berg (Leiden), de derde voor Frans van Duren en de vierde voor Peter Jansen beiden uit Leiden. Cock van der Hulst won zater dag in Scheveningen ook een wedstrijd voor liefhebbers. De wedstrijd was het voorprogram ma voor de finale van de Inter nationale Wieier Avond Zes daagse. Tweede werd Leen van der Flier uit Delft en derde Hans Bakker uit Rotterdam. Aart de Jong uit Abbenes won zaterdag in Dubbeldam een wedstrijd voor nieuwelingen door op de meet de kampioen van Nederland Piet Liefaart te kloppen. Sjaak Aarts (Voor schoten) werd achtste. Bij de junioren, die ook in Dubbeldam reden, werd Peter Post uit Oegstgeest vierde. Hij reed de hele koers 'van voren', maar werd in de slotfase ingelopen. Richard Abels en Richard Neu teboom hebben in hun leeftijds groep de voorwedstrijd van de Tour de Lisse gewonnen. Bij de 14-jarigen werd Thijmen Koet vierde. Alois Goossen, die donderdag nog in de leiderstrui reed, werd in de Tour de Batavier in Zwa nenburg derde in de eindrang schikking. Van onze sportredactie LEIDEN BS Leiden gaat een moeilijk jaar tegemoet. Nog altijd zoekt de Leidse eredivisieclub naar een sponsor, een activiteit, die intussen wel kan wor den vergeleken met het zoeken naar de bekende naald in de nog bekendere hooiberg. Anders gezegd: het lijkt een hopeloze zaak. Geen sponsor betekent geen geld voor spelers. Geen Amerikanen vooral en dat zou ongetwijfeld gaan betekenen, dat BS Leiden een ondergeschikte rol zal gaan spelen. Bovendien heeft coach Harry Pappas maar een handjevol Nederlandse spelers tot zijn beschik king. Van de ploeg van vorig jaar zijn alleen Peter Kop, Hans van Rooden, Har Stol, Peter de Jong ec Rob Wallaart nog over. De Amerikanen en Bob Heuts zijn terug naar de VS, terwijl Ben van Cleef naar Leiderdorp), Cees van Diest en Frans Kales beiden naar Luba) de club hebben verlaten. Bo- 'endien heeft ook Marcel Rijsbergen, de talentvol- s speler uit het jeugdteam, overschrijving aange- raagd naar Luba. Van onze sportredactie LEIDEN Drie eredivisieclubs komen in het kader van hun oefenprogramma voor de nieu we competitie naar de Leidse regio. FC Den Haag, de ploeg die ons land in het komende seizoen gaat verdedigen in het Europa Cup 2 toernooi, komt op 26 juli naar Katwijk voor de traditionele wedstrijd tegen Quick Boys. Drie dagen later (29 juli) is Ajax op bezoek in Noordwijk. Ook deze wedstrijd behoort tot de 'vastigheidjes' van de Amster dammers. AZ'67 sluit de rij. De Alkmaar- ders komen op 9 augustus naar Rijnsburg om daar tegen de plaatselijke Boys te oefenen. Deze wedstrijd staat in het te ken van "1000-jaar Rijnsburg" en sluit zo ongeveer de feest- week af. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar Antwoordnr. 349. Leiden. LeiQSe COUfant

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15