Nacompetitie is geen aanhangsel maar een wezenlijk onderdeel Verschil in tekst UEFA-reglement? APPLAUS VOOR VIJFDE ZEGE-OP-RU MANZA Aanval op Kerkum Jeugd in De Fluit Sportwereld Ook zonder sponsor Nederlandse spelers bij Punch blijven SPORTWERELD DONDERDAG 3 JULI 1975 LEIDSE COURANT Het Nederlandse militaire elftal won gisteren de eerste wedstrijd voor het CISM-kampioenschap met 1-0 van Koeweit. Op dit spelmoment is Koerver in duel met een speler van Koeweit. aagweelc Niets is de organisatoren van de Kaagweek te veel om het iedereen naar de zin te maken. Gelukkig is daar niet zo erg veel voor nodig, omdat het prachtige weer een uitermate gunstige in vloed op het humeur van de zeilers en het publiek heeft Toch wordt overal, waar dat nodig is, een hel pende hand uitgestoken. Voor de mensen, die ambts halve de races van nabij moeten meemaken, hebben de organisatoren een boot ter beschikking gesteld, die op welk ogenblik dan ook gereed ligt om uit te varen. Journalisten en fotografen maken daarvan gretig ge bruik. Stuurman Nico van Veen brengt de mensen naar de plaats waarheen zij willen. Gisteren had hij onder meer een ploeg van de NOS-televisie aan boord, die de Holland-Frieslandra ce op beeldband wilde vast leggen. Dat was overigens geen gemakkelijke opgave, omdat Nico de zeilers niet met zijn boot wilde hinde ren. De race werd dan ook op afstand gevolgd, maar dat was niet helemaal naar de zin van de cameraman. Op aandringen van de NOS-ploeg was Nico wel bereid zijn vlet naar voren te loodsen. Maar daarmee was het publiek het weer in het geheel niet eens. Hoe wel Nico van Veen be kwaam tussen de zeilsche pen door manoevreerde, brachten de toeschouwers daarvoor maar weinig waardering op. Het veront ruste publiek maakte geer- gerd gebaren, waarbij de wijsvinger tegen het voor hoofd werd gedrukt Ook meende men zich niet van commentaar te moeten ont houden. Opmerkingen als .JCijk toch uit" en „Joh, ga weg daar", waren niet van de lucht De zeilers daaren tegen maakten zich er niet druk om. Zij hadden geen enkele hinder van Nico van Veen, die de cameraman in de gelegenheid stelde prachtige opnames van de overigens weinig spannen de race te maken. Het weer was eigenlijk te mooi en er was te weinig wind voor een sensationele race. De zeilers waren ech ter fanatiek. Regelmatig werden boten klem geva ren, die daarop in het riet verdwenen en slechts met de grootst mogelijke moeite konden terugkeren om de race te vervolgen. „Ze zijn geweldig fanatiek", vertel de Nico van Veen. irZé be kommeren zich nergens om en varen als je niet uitkijkt rustig over je heen". Zover kwam het gelukkig niet De Holland-Frieslandrace werd overigens een gemak kelijke zege voor de zeilers uit het westen van dit land. De eerste Fries ging pas als derde door de finish, nadat hij door de Hollanders De Goederen en Bouw van Wijk voorafgegaan was. In de jeugdboot B-klasse verliep de strijd voor Jan de Bruyne in zijn boot „Snuivertje" minder pret tig. Alna tien minuten keerde hij terug naar de aanlegsteiger. Zijn moeder liep verheugd op hem af en vroeg. „Zo, ben je nu al gefinished?" De beduusde jongen moest echter lichte lijk teleurgesteld vertellen, dat hij gediskwalificeerd was. Moeder was een ont goocheling rijker. JOSHEYMANS Uitslagen Kaagweek: Regen boog (Holland/Friesland) 1. De Goederen (H), 2. Van Wijk (H), 3. De Vries (F), 4. De Groot (H), 5. Donker (F). 6. Jager CF), 7. De Wilde (F). 8. Booy (H). 9. Van Staveren (H), 10. Verbeek (F), 11. Metselaar (H). Amster dam (F) gaf op. Regenboog (ind.): 1. Amster dam. 470-klassc: 1. Neeleman. Yngling: 1. Heukelsveld Jan sen. Spranker: 1. Rietdijk. Schakel: 1 Oort FJ: 1. Schott- mans. Vrijheid: 1. Thomas. Stern: 1 Nagel (OK-jollen: 1. v.d. Hoogen Solo A: l. Van Helvert. Vaurien: 1. Roodenrijs. Jeugd A: 1. Van Coverden. 12- voetsjollen: J. Van Asselt Val ken: 1. Stomp. Randmeer: 1. Visser. Olympiajollen: 1. Wes- selman.Pampus: 1. Neeleman sr. 16 m2: 1. Breur. Laser:: 1. Wulffers. Van onze sportcorres pondent Rotterdam Gerard Kerkum bestuurslid van Feyenoord heeft lakoniek gereageerd op de aan val die secretaris Jacques Groe neweg op zijn medebestuurslid richtte. Groeneweg noemde Kerkum publiekelijk een stre ber die er bij Feyenoord op uit is alle macht naar zich toe te trekken. „Ik vind het bijzonder unfair dat Groeneweg op deze wijze naar buiten treedt. Ik ben ech ter niet van plan verder com mentaar te geven. Dat doe ik op 4 augustus wel tijdens de be stuursvergadering", aldus Ge rard Kerkum .De aanval van Groeneweg is tekenend voor de slechte sfeer in het bestuurscol lege van de Rotterdamse club. I (Van onze zwemmedewerker) J LEIDSCKENDAM De pro loog van de nationale kam pioenschappen zwemmen wordt gevormd door jeugdwedstrij den, welke de vereniging AZL aanstaande zondag in zwembad De Fluit organiseert. Er zal worden gestart in de leeftijds groepen onder 10 tot en met onder 16 jaar. De wedstrijden beginnen om één uur 's mid- MONTREAL Een particuliere onderneming in Montreal tracht I met telefoon- en telexaansluitin- gen woekerwinsten te behalen. Onderhandelingen tussen orga- 1 nisatie en betrokken onderne ming hadden nog geen resul taat. HAARLEM Capac/VWK ver loor gisteravond een duel voor de softbalcompetitie van Tempo Team HHC. Uitslag 4-12. DEN HAAG - Het stoffelijk overschot van de verongelukte coureur Thiele tijdens de TT Assen is vrijgegeven. Er werd geen sectie verricht omdat er geen derden bij betrokken wa ren. LUBECK Erik Vollebregt won de eerste en tweede race voor het EK Flying Dutchman. DEN HAAG Van 7 t/m 12 juli wordt in sporthal Steenwijklaan een landenschaaktoemooi voor jeugd gehouden. DEN HAAG De Haagse zeiler Van Drommelen neemt deel met het jacht Goodwin aan de Ad- mirals Cuprace. OUDENBOSCH Venix, Zuid- weg, Slot, Van Wijk, Rietveld, Koetje en Goeijers plaatsen zich voor de finale van het NK wiel rennen achter Javanthi's. DELFT Ondanks de onzekere toekomst van lands kampioen basketbal Punch hebben de Nederlandse spelers collectief besloten ook volgend seizoen voor de Delftse ploeg uit te komen. Zoals bekend is Punch er on danks vele contacten met kandi daten gedurende de laatste maanden, nog steeds niet in ge slaagd een nieuwe sponsor te vinden. Een gevolg daarvan is dat de Delftse club zijn inschrij ving voor het Europa Cuptoer nooi niet heeft bevestigd, het geen betekent dat er volgend seizoen geen internationaal bas ketbal wordt gespeeld. Het moet voorts niet uitgesloten worden geacht dat Punch als gevolg van de sponsorloze situatie volgende competitie met een geheel Ne derlands team binnen de lijnen verschijnt, hetgeen voor de hui dige landskampioen uiteraard een forse stap terug zal zijn. Gisteren ging voor Olaf van de Wildenberg het Wimbledon- jeugdtoernooi van start. De 18- jarige burgemeesterszoon uit Goirle verloor in de tweede ron de (in de eerste was hij vrij) van de Amerikaan Ben Mckown met 4-6 1-6. Bij de meisjes won Inge Korsten in de le ronde van de Israëlische Rona Heller: 6-4 en 6-2. MOSKOU Dinamo Kiev is in de kwartfinale van de Russische bekerstrijd gesneuveld tegen Di namo Tiflis: 1-2. ROTTERDAM De KNVB is van mening, gerugge- steund door juristen, dat de reglementen van de UEFA wel degelijk toelaten dat in een na- (later gewijzigd in voor-)competitie wordt uitgemaakt, wel ke ploeg kan deelnamen aan het toernooi om de UEFA Cup, ook genoemd het Europa Cup 3-toernooi. Mr. Jacques Hogewoning, de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, haalde daartoe de tekst aan in het reglement van de UEFA betreffende het toernooi. Een tekst in het Engels die luidt, aldus mr. Jacques Hogewoning: „De clubs worden aange wezen door de nationale besturen, daarbij in aanmer king nemend dat de nummer twee in de nationale competitie, de runner up, deelneemt aan het toernooi om de UEFA Cup en de nummer drie óf de winnaar van een andere nationale competitie". Welnu, (aldus Hogewoning) er wordt dus gesproken van een andere nationale competitie. In feite speelden wij het afgelopen seizoen twee competities door elkaar, waarvan de tweede ging om het innemen van de tweede plaats Nederland mag twee clubs afvaardigen in het UE FA Cuptoernooi. Er staat in het reglement niet DE nationale competitie maar een ANDERE. Voor ons is die andere nationa le competitie de nacompetitie, want dat hebben we, voordat we aan het seizoen begonnen, afgesproken". Mr. Hogewoning zei dit na afloop van het uitreiken van de Fair Play Cup aan Sparta in „het Kasteel" te Rotterdam. Drs. Cor van Rijn, voorzitter van Sparta, welke club met AZ'67, FC Twente en Ajax betrokken is bij de nacompetitie had daarover reeds gesproken in zijn geestige, met spitse op merkingen en toespelingen doorspekte welkomstspeech tot o.a. Wim Meuleman, voorzitter van de KNVB, secretaris-pen ningmeester Henk Burgwal, competitieleider Jan Huybregts en bestuur en spelers van Spar ta. Mr. Hogewoning, die de Cup uitreikte aan doelman Pim Doesburg, reageerde onmiddel lijk in zijn eveneens spitse toe spraak. „Wij, de KNVB, zijn van mening dat we zelfstandig kun nen vaststellen wat een nationa le competitie is. We hebben de UEFA uitgelegd dat de nacom petitie geen wormvormig aan hangsel van de competitie is maar er een deel van uitmaakt. Dat hebben we schriftelijk me degedeeld en om een onderhoud gevraagd, waarop niet is gerea geerd. We wilden gehoord wor den maar dat is niet gebeurd. Voor de tweede maal hebben we nu bericht gekregen, dat de na competitie niet wordt erkend. Mr. Max Tripels, onze juridisch deskundige, gaat donderdag (vandaag) naar Zwitserland, waar hij zich verzekerd heeft van een medewerker van een befaamd Zwitsers advocaten kantoor. Zij gaan de mogelijk heden bekijken en onderzoeken. Als Tripels niet tot een oplos sing kan komen, heeft hij van ons het recht gekregen een of andere procedure te beginnen. Overigens hebben we, naast Feyenoord als de runner up, geen tweede club ingeschreven. We hebben dat niet gedaan om dat we, ook met Ajax, overeen stemming hadden bereikt dat om die tweede plaats in een nacompetitie zou worden ge- Drs. Cor van Rijn hekelde in Naar aanleiding van de nieuwe verwikkelingen rond de nacompetitie zond Ajax het navolgende telegram aan de KNVB: Wij vernamen dat de UEFA het beroep van pe KNVB om goedkeuring te verlenen tot het houden van een na-competitie inzake Europa-Cup 3 heeft verworpen. Middels de aan Nederland toegekende tweede plaats verzoeken wij u dringend de AFC Ajax te Amsterdam, die krachtens haar plaats op de ranglijst van de nationale competitie voor deze tweede plaats in aanmerking komt onmiddellijk te doen inschrijven voor de Europa-Cup 3. Afschrift van dit telegram hebben wij de UEFA doen toekomen. (Van onze paardesportmede- werker) WASSENAAR Vele meters voordat de combinatie Wim Duivenvoorden - Manza Buiten zorg in de Amstelveenprijs op Duindigt gisteren over de eind streep ging bracht het publiek de handen al op elkaar. Manza Buitenzorg won dan ook met zo'n twintig meter voorsprong in een voor deze hengst overi gens matige kilometertijd van 1.21.3. Voor Manza Buitenzorg was het de vijfde overwinning op rij. Maar toch heeft Manza Buiten zorg nog even voor spanning kunnen zorgen. Na de start maakte de wonderdraver van Mevrouw Car ansa - zonder meer één van de beste in ons land - een foutje, verloor veertig meter en moest van achteraan af opnieuw beginnen. Wim Dui- „hard spelend team" wel in da den hadden omgezet. Met kni poogjes naar FC Twente, dat tweede was geworden in de strijd om de Fair Play Cup, stelde hij vast dat zijn club thans kennelijk een andere, zachtere, weg was ingeslagen. Sparta heeft, wonderlijk ge noeg, ook de niet zo aangename reputatie, dat het elk jaar in de moeilijkheden zit, zowel met spelers als financieel. Drs. Van Rijn ontzenuwde dat met de woorden: „Er zijn nog contract moeilijkheden maar we hébben de spelers die we willen hebben. Dat Venneker weg is gegaan, kwam iets vroeger dan we dach ten maar hij was toch de leeftijd nabij. Walbeek naar Hertha BSC achten we niet een onover komelijk verlies. Dat Van Stave ren onderhandelt met een Cana dese club vinden we niet zo prettig. We willen hem houden want linksbuitens zijn dun ge zaaid, maar als er een rijke Canadees is die hem een kapi taaltje wil geven, kunnen en wil len we hem niet tegenhouden. Michielsen, met wie we ook niet rond zijn, willen we eveneens behouden, tegen redelijke condi ties, en wat Nol Heijerman be treft, ligt het er maar aan wat Excelsior heeft te bieden. Elk jaar zegt men dat Sparta het moeilijk zal krijgen, ook vorig seizoen en we werden zesde. Bovendien hebben we de Fair Play Cup en daarop zijn we trots. Mag dat?". HERMAN VAN BERGEM venvoorden liet echter zijn aan hang niet lang in het onzekere, liep de concurrentie voorbij of ze stil stond en ging de eerste keer langs de tribune reeds aan de leiding. In de laatste bocht liep Manza weg en won zoals pikeur Wim wilde. Arnhemprijs 2040 nu 1. Lord Easter' (R. v.d. Lubbe) 2.49.5, 1.23.1, 2. La Petteviniere, 3. Mike Areta. Winn 10,20 pl. 3,-. 2.50, 2.10 kopp 102.90, trio 752.40. Ankcveenprijs 2120 m; 1. Mike H (C. Laarman) 2.59.9. 1.24.9, 2. Karmano, 3. Nenuphar. Winn 2.-. pl. 2 30 2.50 kopp 6.10. Aduardprijs 1600 m: 1. Lukie B (P Smit) 2.07.5, 1.19.7, 2. Kind Buiten zorg, 3. Kingston Again. Winn 2.30 pl. 1.30, 5.20, 1.80 kopp. 66.4<trio 465.30. Ambition's Güiprijs 1800 m (ren): 1. Lismore (Ire) (J. Smith) 1.58.7, 2. Danish Delight (Ire), 3. Iraq (Ire). Winn 2.10, pl. 1.20, 1.40, 2.40, Kopp 3.10. Avergeestprljs 2040 m: 1. Lou Hag- heweyde, (C. de Leeuw) 2.44.2 1.20.5, 2. Keino, 3. Iliona Marijke. Winn 6.80, pl. 1.60, 1.50, 1.90. Kopp 8.80, Trio King's Eagleprijs 2600 m (ren): 1. Patrick (Mej. R. Schwaerzkachel) 2.55.4, 2. Woodfeet's Hope, 3. Sainte Nitouche (Ire). Winn 2.20, Pl. 1.10, 1.30, 1.30, Kopp 1.90. Amstelveenprijs 2100 m: 1. Manza Buitenzorg (W. Duivenvoorden) 2.50.8, 1.21.3, 2. Iduna J. 3. Val de Vrie. Winn 1.30, pL 1.10, 1.30, 1.60, Kopp 4,-, Trio 57,-. Aikmaarprijs 2120m: 1. Larens Aba- ka (A Nieuwenhuizen) 2.54.1, 1.21.4, 2. Karol Hagheweyde, 3. Ins du Coq d'Or. Winn 2.20 pl. 1.30, 1.40, kopp 3.60. Lilyan Hawkprijs 1900 m (ren): 1. Chivas Regal (J. Smith) (buiten wed- denschappen), 2. Joeri (teruggesteld naar 2e plaats) 2.04.8, 3. Notre Cher- ie, 4. Heros Winn 5.80 (Joeri) pl. 2.20, 2.90, 2.60, Kopp 49.30, trio 329.80. Apeldoornprijs 2000 m: 1. Nok (J. Hendrikx) 2.49.8, 1.24.9, 2. Nolivyr Alkestis, 3. Nesstar Dear. Winn 3 20, pl. 1.90. 1.80, 1.60, Kopp 6.50. Totalisatoromzet 211.258,-. Barry Hulshoff is weer in training. In zijn vakantie wordt de lange tijd geblesseerde voorstopper van Ajax aan de tand gevoeld door trainer Bob Haarms. voorcompetitie, dus een vier kamp op een ander tijdstip". Woordje Mr. Hogewoning hoopte, en ver trouwde, dat mr. Tripels er in Bern in elk geval in zou slagen een gesprek met de officials van de UEFA tot stand te brengen. „Wij blijven van mening dat de voorcompetitie doorgang moet vinden en proberen nog steeds de UEFA van de geldigheid daarvan te overtuigen". Overi gens blijkt er, indien mr. Hoge woning niet een woordje heeft overgeslagen, verschil te be staan tussen de Engelse vol gens Hogewoning de officiële en Duitse tekst van het regle ment van de UEFA. Het in ons bezit zijnde, in het Duits gestel de reglement, luidt als volgt: ingeval twee verenigingen per land deelnemen, zijn dat: de nummer twee van de nationale Pim Does- competitie en de nummer drie burg neemt de of de winnaar van een andere Fair Plav Pun in OFFICIÈLE nationale competi- nlnnd n üe Dat ^ord OFFICIËLE 3 g n noernde mr. Hogewoning niet. Jacques Hooge- Het ,s derhalve de vraag of de woning. UEFA de nacompetitie be schouwt als een officiële compe titie. niet mis te verstane woorden de houding die Ajax in deze heeft aangenomen. „Ik wijs het lob byen dat Van Praag tijdens de Europa Cupfinale in Parijs heeft gedaan, volkomen af. We zijn Ajax nog tegemoetgekomen omdat het niet in staat bleek llllllllllllllllllllllllllllllllll! een nacompetitie te spelen. Kraay zelf heeft me gezegd, en daarvan heb ik getuigen, dat hij geen bezwaar had tegen een Deze kwestie deed geen enkele afbreuk aan de geanimeerde bijeenkomst in Het Kasteel. Drs. Cor van Rijn moest toegeven dat Sparta in het verleden spe lers had bezeten die de aan de club toegedichte naam van

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13