Allerlei(ds) CDA wil meer zekerheid van de Spoorwegen Engelse popgroep in Leiden Bestuurscrisis Biologie lijkt bezworen De Welzijnsbron was al opgedroogd voordat de gemeenteraad er goed en al van wist r. INSDAG 24 JUNI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden aktueel Van een onzer verslaggevers LEIDEN Tot 18 maart van het vorig jaar is de gemeente raad niet op de hoogte: ge weest van het het doen en laten van de Welzijnsbron, de door de commissarissen van de LDM in het leven geroepen stichting, die in het jaar daar voor in het diepste geheim geprobeerd had de bouw van een zwembadcomplex aan de Vondellaan voor te bereiden. Ook was de gemeenteraad tot die datum niet op de hoogte van de (betaalde) rol die de huidige wethouder Van Aken (economische zaken) in die stichting speelde. Dit blijkt uit de notulen van geheime raadsvergaderingen die gisteren in de openbaar heid zijn gebracht De eerste keer dat de gemeenteraad met de zwembadplannen werd ge confronteerd was op 28 fe bruari 1972. Toen lanceerde n het toenmalige raadslid mr. R. in 't Veld (PvdA) het ideetje met gelden van de Leidsche Duinwater Maatschappij (waarvan hij als raadslid com missaris was) een zwembad te laten bouwen. De raad ging er destijds mee akkoord, dat dit plannetje nader zou worden uitgewerkt Pas ruim twee jaar later, op 18 maart 1974, werd de raad opnieuw met het plan geconfronteerd. Toen verkeerde de zaak echter al in een zeer ver gevorderd sta dium: de LDM had al een stichting (De Welzijnsbron) in het leven geroepen, deze stich ting een startkapitaal van 100.000 gegeven, de heer Van Aken aangesteld als di recteur-secretaris en een ar chitect opdracht gegeven voor het maken van tekeningen. De raad voelde zich door deze gang van zaken „overvallen" (een uitlating van het toenma lige (PvdA-raadslid Kwik), maar ging er desondanks mee akkoord, dat de zwembadplan nen in de diverse commissie vergaderingen in beslotenheid aan de orde zouden komen. Tot op de dag van vandaag is het daarvan niet gekomen. Wel is inmiddels duidelijk gewor den, dat de plannen vrijwel In de gemeenteraadsvergade ring van gisteravond besloot de gemeenteraad de geheim houdingsplicht ten aanzien van deze zaak op te heffen. De linkse fracties in de gemeente raad verhinderden echter, dat CDA-fractie-voorzitter mr. Driessen over de affaire een interpellatie hield. Ze volhard den daarmee in hun taktiek de behandeling van de zaak zo veel mogelijk uit te stellen. De heer Driessen zal nu zijn interpellatie houden in de raadsvergadering van volgen de week maandag of anders in die van 7 juli. Burgemeester Vis .deelde mee dat het college momenteel hard werkt aan antwoorden op vragen die mr. Driessen afgelopen vrijdag schriftelijk heeft gesteld. In deze vragen staat de positie van PvdA-wet- houder Van Aken helemaal centraal. Mr. Driessen verklaarde des gevraagd, dat hij de zaak had aangekaart, omdat het college van b. en w. onlangs de verkie zing heeft doorgedrukt van de heer Van Aken tot president commissaris van de LDM, als opvolger van de voormalige wethouder J. Lijten. En dat in een periode dat het geen enke le mededeling wilde doen over de rol van de heer Van Aken in de Welzijnsbron. Wat nu verder? Zoals bekend stelt de provincie momenteel een onderzoek in naar de gang van zaken rond de Welzijns bron. Ook al komt de provin cie tot de conclusie, dat for meel onjuist is gehandeld, zij zal de gemeente moeilijk wat kunnen maken, want de ge meenteraad heeft de jaarstuk ken van de LDM over 1973 nog steeds niet officieeel goed gekeurd en kan dus eventueel niet \er verantwoording wor den geroepen. .Een ander punt is de positie van wethouder Van Aken. Het is nog maar de vraag of deze door krachten binnen de ge meenteraad aan het wankelen zal worden gebracht. Zeker niet zolang het niet voor hon derd procent duidelijk is, dat Van Aken in strijd met de gemeentewet, heeft gehandeld. Dat Van Aken materieel zwak staat is wèl duidelijk. Het is immers een goede gewoonte, dat een raadslid geen direct voordeel haalt uit zijn raad slidmaatschap. Dat er wordt getwijfeld, dat Van Aken in strijd heeft gehandeld, demon streerde het oud-D'66-raadslid Kuipers gisteravond op de pu blieke tribune van de raad zaal. Hij hing daar een teke ning op met een waterkraan, waaruit guldens stroomden. Jan Leune Van een onzer verslaggevers j LEIDEN Het Christen Democratisch Appel wil alleen dan goedkeuring aan het plan van de Nederlandse Spoorwegen om een derde J perron aan te leggen, geven, wanneer de raad een totaalplan en een kostenberekening is overlegd. Bij monde van de heer Ham stelde de politieke groepering gisteren tijdens- de raadsvergadering dat er tot nog toe weinig' zekerheid bestaat over welke kosten de NS voor eventuele, met de uitbreiding van het m station gepaard gaande, reconstruct ie werk- I zaamheden, wil dragen. 1 Tijdens de onlangs gehouden vergadering van I de raadscommissie voor ruimtelijke ordening 4 en openbare werken was de heer Ham al f uitvoerig ingegaan op het aanbrengen van voor- jj zieningen voor voetgangers op het Stations- J plein. Thans stelde hij de raad in een motie j eveneens voor de NS te vragen binnen vijf jaar I het traject tussen het station Leiden en het station Lammerschans op te hogen. „Hierdoor j zal een einde komen aan de onverantwoordelij- I ke verkeerssituaties bij de spoorwegovergangen I Haagweg en Morsweg", aldus het CDA-raad- slid. Genoegen Steun in de rug Wethouder Waal meende dat de verhoging van het traject niet gekoppeld moet worden aan de aanleg van een derde perron. „Maar B. en W. willen deze motie wel meenemen in de beraad slagingen met de NS als steun in de rug". Zoals bekend heeft de gemeente al jaren het verlan gen het spoorwegtraject op de gevaarlijke krui singen van de Haagweg en de Morsweg op te doen hogen. De wethouder stelde dat de NS voldoende toezeggingen hebben gedaan over een bijdrage in de kosten voor noodzakelijke voorzieningen. Dit waren de PvdA-er Peters en de WD-er Kuijers niet met hem eens. Peters: „De NS komt met voor ons steeds nieuwe toezeggingen. Wanneer de wethouder nog meer toezeggingen in petto heeft, vind ik het prachtig. De nadere uitwerking van het standpunt van de NS laat, overigens nog steeds op zich wachten". Ook de heer Kuyers drong erop aan eerst een totaal plan van de NS te zien alvorens hij een defini tief besluit kon nemen. Mevrouw Buring (PvdA) wilde wel genoegen nemen met de toezegging van B. en W. dat in oktober een definitief plan en een kostenbere kening aan de raadscommissie voor ruimtelijke ordening zal worden voorgelegd. „Dan wil ik nu wel ja zeggen tegen het besluit". Haar fractiegenoot Peters maakte nog bezwaar tegen het splitsen van de werkzaamheden in twee fasen. Het eerste zal de aanleg van het derde perron zijn. „Welke garanties hebben wij dat de NS een deel van de kosten voor de noodzakelijke voorzieningen wil dragen", zo vroeg hij zich af. Bestemmingswijziging Reeds in 1955 heeft de Leidse raad een overeen komst met de NS gesloten. De gemeente zou een strook grond op het Stationsplein in brui kleen krijgen. Wanneer de NS het nodig zou hebben, zouden zij het terug kunnen krijgen. Zij namen alle kosten die een dergelijke be stemmingswijziging met zich mee zou brengen voor hun rekening. De PvdA-er Van der Horst wenste zich nu aan deze eens door hem aange gane overeenkomst te houden. Om de partijen wat dichter bij elkaar te bren gen, kwam wethouder Waal met een compromis voorstel: „Wanneer de raad het voorbereidings- besluit voor een derde perron (eerste fase - red.) goedkeurt, zal het college de NS zeggen dat niet eerder mag worden gebouwd dan nadat over eenstemming is bereikt over de bestemming van de over te dragen gronden". Dit zijn onder meer de gronden waarop voorzieningen voor passagiers zoals bijvoorbeeld een voetganger stunnel moeten worden getroffen. Verantwoordelijk De heer Beijen (PPR) vond het onjuist dat Leiden zoveel mogelijk kosten wilde afwentelen op de NS. „De gemeente is verantwoordelijk voor de huidige verkeerssituatie op het Sta tionsplein", zo meende het raadslid. „En daar om moet ze zelf maar voor de kosten op draaien". In de raadsvergadering van 1 juli zal de raad een definitief voorbereidingsbesluit voor de aanleg van een derde perron en de herziening van het bestemmingsplan Stationsplein nemen. Wilko Johnson en Lee Brilleaux, leden van de formatie Dr. Feelgood (Van ooze kunstredaktie LEIDEN Onder het motto „Dr. Feelgood speeding tra Europe" maakt de Engelse pop-formatie Dr. Feelgood op het ogenblik een tournee door Europa. De groep trad vorige week op In Frankrijk, beeft nog coocerten in België, Duitsland en Scandinavië op het programma staan, maar komt eerst nog naar Nederland, waar behalve in Amsterdam en Arnhem, komende vrijdagavond In de Stadsgehoorzaal opgetreden wordt. Dr. Feelgood is in Nederland nog niet zo bekend. Vorige week kwam hier voor het eerst een single uit („Back in the night") en komende week wordt de eerste elpee („Down by the jetty") verwacht. In Engeland schijnen ze het echter helemaal ge maakt te hebben, zoals dat in termen van de pop-wereld heet, en zoals toonaangevende muziekbladen als New Musical Ex press en Melody Maker berichten. De groep werd in 1971 opgericht, bestaat uit N ilko Johnson (lead-gitaar en zang), Lee Brilleaux (Slide-gitaar, mondharmo- nika en zang), John Sparks (basgitaar) en John Martin (drums en zang) en heeft zijn wortels in de keiharde blus en de rithym en blues uit de vijftiger jaren. Kaarten voor het concert van vrijdag kosten zeven gulden en zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij de Witte Kiosk, aan de Hoge Woerd en Gé Hofenk aan de Haarlemmerstraat (Van onze universitaire medewerker) LEIDEN De Leidse universiteitsraad heeft gisteravond met een ruime meerderheid (22 tegen 1 bij zeven onthoudingen) een motie aangenomen om te voorkomen dat in de subfacul teit Biologie een onhoudbare situatie zal ontstaan wanneer deze een 29-tal studentassistentschappen in het kader van de meerjarenafspraken binnen de universiteit zal moeten inleve ren. De motie, waarvan wij zater dag al melding maakten, was ingediend door het progressie ve studentenlid van de univer siteitsraad, August-Hans den Boef. Zij werd vorige week schriftelijk ondersteund door een brief van de subfaculteit Biologie, waarin raad en be stuur dreigden met aftreden, wanneer de universiteitsraad geen wijziging zou aanbrengen in het oorspronkelijke voorstel tot vermindering van de stu dentassistentschappen. Ook gisteravond zetten stu denten van de subfaculteit hun eisen kracht bij door voorzien van een spandoek met de leuze: „Stop assisten- tenroof bij biologie" op de pu blieke tribune plaats te nemen. Tijdens de vergadering voerde een hunner, Frank Steen kamp, het woord om nogmaals de bezwaren tegen de be snoeiing op de studentassis tentschappen uiteen te zetten. Eerder had een afvaardiging van biologiestudenten het col lege van bestuur van de uni versiteit al een petitie overhan digd, waarin ook terug draaiing van de voorgenomen vermindering werd geëist. De motie-Den Boef vraagt van het college van bestuur tot stappen over te gaan wanneer zou blijken, dët bij het inleve ren van 20 studentassistent schappen de onderwijssituatie met betrekking tot de te ver wachten 140 eerstejaarsstu denten negatief zou kunnen worden beïnvloed. Door het aannemen van deze motie lijkt de dreigende bestuurscrisis bij biologie voorlopig van de baan. Acta ambt van vice-voorzitter Mark-Job Dresden (juridische faculteit) en August-Hans den Boef Getteren) de laatste had gekozen besteedde de raad de rest van zijn laatste vergade ring voor het zomerreces aan de problematiek rond het uni versitaire voorlichtingsbeleid en het weekblad voor de uni versitaire gemeenschap, Acta et Agenda. Zoals wij eerder meldden, besloot de raad on langs over te gaan tot het in stellen van een commissie ad hoe na de vele kritiek uit de raad op de dienst pers en voorlichting van de universi teit, die verantwoordelijk is voor de inhoud van het blad. Ook besloot hij toen redactie van Acta en de voorlichtings dienst, die tot dusver beide onder supervisie van de heer Reinhardt hadden geopereerd van elkaar los te koppelen. Na kandidatuur van de heer Meij- ers voor deze commissie (hij is hoofdredacteur van het Rot terdamse zusterblad van Acta aan de Erasmusuniversiteit, Quod Novum) besloot de raad uit de 19 kandidaten de vol gende keuze te doen: H. L. Meijers - Quod Novum, Ton Elias, onderwijsredacteur van de NRC, de Leidse journalist Ruud Paauw, dr. E. Diemer, lector in de communicatieleer aan de VU en voormalig hoof dredacteur van de Kwartetbla den, de Leidse studenten Van Rij, Den Boef en Gunning, mr. Strijers werkzaam op het bu reau van de Leidse universiteit en de nog te kiezen voorzitter van de commissie voorlichting en verslaggeving van de Leidse universiteitsraad. Deze commissie zal vóór 1 oktober a.s. de universiteitsraad moe ten adviseren over de proble matiek van het universitaire pers- en voorlichtingsbeleid. Onder redactie van Jantje van Lëvde tel. 071-22244 tst.17. fisverstand kostte l,eld aak wordt beweerd dat iedere federlander geacht wordt de 'et te kennen. Het zal ook ie de- Nederlander duidelijk zijn, at dit niet het geval is. In elk eval kan het vaak bijzonder ervelend zijn, als men denkt de 'et te kennen zonder dat dit ok in werkelijkheid het geval Dat overkwam gisteren twee ïwoners van Leiden, die te- 3|echt stonden voor de Leidse antonrechter. Ie ene zaak ging om het verlen- 1 en van een rijbewijs. Veel men- ïn denken, dat men gedurende Men jaar na het verlopen van het ijbewijs zonder moeilijkheden chter het stuur kan kruipen, ii )it is echter een groot misver- alsmd. Het is weliswaar zo, dat zijn rijbewijs binnen een aar na het verlopen kan verlen en zonder opnieuw rijexamen e moeten doen, maar volgens le wet mag men alleen maar in auto rijden met een onvoor- waardelijk geldig rijbewijs. Zonder dat heeft men al snel een boete van 50 tot 100 gulden te pakken. De Leidenaar die gisteren voor het Leidse kanton gerecht terecht stond was ook de mening toegedaan, dat hij nog wel even met zijn verlopen rijbewijs kon blijven rijden Hij maakte op de plaatsvervangend kantonrechter, de Leidse advo- kaat mr. Sprey, kennelijk een betrouwbare indruk, want deze liet het bij een boete van 15. Een soortgelijk lot onderging een Leidse bromfietser, die zon der verzekering had gereden, di rect nadat hij zijn brommer na enkele jaren weer eens van stal had gehaald en had gerepa reerd. Prompt werd hij aange houden, maar zo zou hem zijn toegezegd, als hij de verzekering meteen in orde zou maken en het bewijs daarvan op het bu reau zou laten zien, zou de zaak verder in orde ziin. Was dat maar waar. Verdachte deed wat hem verzocht werd en holde deweek daarop naar het politie bureau. Desalniettemin stond hij gisteren voor de kantonrech ter. En daar geldt nog altijd recht is recht en fout is fout Straf dus. Gelukkig voor ver dachte niet het gebruikelijke ta rief van 75 maar „slechts" een boete van 50. Schooltandarts Scholieren die tijdens de vakan tie kiespijn krijgen kunnen in Leiden nu terecht bij de school tandarts. Dit dank zij een initia tief van mevrouw M. R. Widjaja- Indrajana die zich bereid ver klaarde drie dagen in de week, op maandag, woensdag en vrij dag van 9.30 tot 10.00 uur spree kuur te houden. Deze houdt ze in het gebouw van de GG en GD aan de Roodenburgerstraat. De opzet is nog zeer bescheiden, maar volgens de heer P. B. Sips, dirigerend tandarts van het dis trict Alphen en Leiden, is dit de eerste aanzet voor een uitbrei ding van de dienstverlening. Hij zou het liefste elke dag en ook in het weekeinde een spreekuur houden, maar daarvoor zijn de middelen nog te beperkt In het district Alphen aan den Rijn is men ook met een „vakantie tandarts" bezig. Zo gauw als het gebouw van de stichting Rijn- Aar- en Veenstreek klaar is, waarbij de stichting schooltand- verzorging Alphen aan den Rijn en Leiden worden opgeheven, dan kunnen ook Alphense kin deren tijdens de vakantie uit hun lijden worden verlost Als per 1 augustus de nieuwe stichting in werking treedt dan krijgt Leiden als proef zeer waarschijnlijk ook een zoge naamde „dentalcar", de rijden de tandartsenwagen, een eerste aanzet om in Leiden wat meer kinderen lid te maken van de stichting jeugdtandverzorging Rijn- Aar- en Veenstreek. In Leiden zijn slechts 4200 kinde ren lid, in tegertstelling tot Alp hen aan den Rijn waar 1200* kinderen lid zijn van de Stich ting Jeugdtandverzorging Rijn- Aar- en Veenstreek. ttflNGENttflM, kennis te maken met een krant waarin u óók het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u;'m toegestuurd, gratis^n vrijblijvend, als u nü de bon invult. stuur de LEIDSE COURANT zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis naar: cJfl. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: Antwoordnr. 349. Leiden. Leidse Courant Bibliotheek Boskoop kan gaan bouwen Van een onzer verslaggevers BOSKOOP De Stichting Openbare Bibliotheek in Bos koop kan als de raad het voorstel van het college volgt gaan bouwen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat deze stichting een stuk grond aan de Zijde van de gemeente zou ko pen, maar in een later stadium bleek daar geen geld voor te zijn. B. en W. stellen de raad nu voor de bibliotheek recht van opstal te geven voor een periode van vijf jaar tegen vergoeding van een gulden per jaar. Na vijf jaar wordt verwacht, dat de stichting voldoende geld heeft de grond te kopen. De kosten zullen dan 126.000 gulden bedragen plus de rente van dit bedrag over vijf jaar. De stichting heeft de gemeente ook verzocht garant te staan voor een geldlening van 255.000 gulden en verder dat men de toegekende subsidie van 50.000 gulden gaat uitkeren, zodat deze kan worden aangewend voor de aanschaf van boeken. UITGAAN fn eri rond Leiden Bioscopen LUXOR: Stationsweg 19. tel. 21239. „Do twee missionarissen", 14 Jaar. Dagelijks 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag-s: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 19.00 en 21.15 Klndermatlnee: „Tarzan en de jun gle" a.l. zaterdag en oensdag: 14.30 uur. zondag-s: 14.00 en 16.15 uur. UDO: Steenstraat 39. tel. 24130. „The Frontpage" 14 Jaar. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag-s: 14.30. 16.45.19.00 en 21.15 uur. STUDIO: Steonstraat 39. tel. 33210. ..You only live twice". Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. TRIANON: Breestraat 31. tel. 23875. „The longest day" 14 jaar. Dagelijks^ en zondag's 14.00 en 20.00 uur. REX: Haarlemmerstraat 52, tel. 254f4. „De vrolijke burcht vol ontucht" 18 jaar. Met Johnny Kraaykamp. Dage lijks: 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30.19.00 en 21.15 uur. Klndennatlnee: „Pippl Langkous" a.L woensdag en zaterdag: 14.30 uur. Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koornbrugsteeg 7. tel. 43171. spreekuren maandag van 11.30 tot 14.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sigrid Johanna Wilhelmina dr. v. A. P. Wagemaker en W. C. Rausch; Pietje Cornelia dr. v. A. van der Vijver en P. C. Haasnoot. Jan Job zn. v. G. J. Hordijk en G. de Vos, Susan dr. v. C. van Duiven voorden en T. Raadgever. Ferry zn. v. M. van Ark en A. C. Padding. Radboud Willem Johan Simon zn. v. E. J. Lubbers en E. van Kerkhof. Maria Petronella dr. v. G. A. J. van der Geest en C. M. H. J. de,Groot, Marthijn Arthur zn. v. A. S. Sons en C. G. J. Reijnders, Petronella Marga- retha dr. v. N. B. J. C. van de? Velde J. Dongelmans. Johanna dr. v. J. J. Mai. Johanna Maria dr. v. R. J. M. Geerlings en M. J. Vissers. Robertus Marinus zn. v. R. van Hemert en E. W. J. Rijsbergon, Andreas zn. V. M. Aleman en S. M. van Herpen. Overleden: H. J. Clement geb. 28 juli 1899 man. J. Guldemond geb. 18 aug. 1898 man. J. B. M. Colla geb. 14 mei 1938 echtgenote van P. T. J. Vink, T. J. de Bruijn. geb. 31 maart 1893, man. J. F. Pijpers geb. 29 sepjM919, man, Veilingen Roelofarendsveen, 23/6. Bloemen Anjers; charmeur 21-33, Lena 18-24, Tros 16-19, Le Reve 23-28, Yellow Dusty 16-27. Carnaval 26-28, Rood 18-26. Arthur 20-21. Calipso 27-30. overige 18-27. Rozen: Baccara. Super Star. Nona, Sonia, Mercedes 16-30, Motrea. Golden Belinda, Carol spec.. Garnette, Marimba, Marina, Zorina, Esther Ofarim, Evergold. Belinda. Yel low Belinda 7-19. Diversen: violieren 10-16. pioenen 20-34. monnikskap *5- 34. agapanthus 75. eremurus 38-49, centaurea 44-49, gerbera 21-25, al- stroemeria 15-26, lelie 15-23. gera-' nium 100-170. fuchsia 65-140, st. Pau- lia 65-75, perkgoed 10-21. per bos: Nanus/Colvillie: Amanda Mey 190-235, Nymph 200-265, Impressieve 176-215. Freesia: Fantasy 90-155. Ballerina 100-135, Blue Heaven 120, Golden Melody 80-135. overige 70-120. Iris: Prof. Blauw 65-105. Ideaal 45-70. over ige 50-80. Chrys.: Spider 175-190. Ag- nete 175-195. Diversen: duizend schoon 55-95, W. Supreme 35-95, Rudbeckia 100, Campanula 70-155, Korenbloemen 80-90. Zinnea 40-45. Statice 85-105, Liatris 290-355. EsL Read 35-65. Anthemis 75-105. Katwijk, 23/6 Groenten-bospeen: Al 20.50-22.80; II 12.30-18.50; aardapp. Dorëe 102-125. andijvie 22.29, bloem kool 41 121, 61 112-136. 6II 44-112, 81 79-110. 8II 30.50. 10 I 60, bonenkruid 52.62. bospeen I 93-96, bospeen II 42-105, krulpeters 35. peterselie 20. peulen 4.80. prins, bonen 4.30. prei 45-53. radijs 26-34, selderij 32. sla 24-38, snijbonenl50-250. spitskool 35- 36. uien per kg. 20-43; uien per kist 610; Aanvoer: 28 ton waspeen. 9.000 bosjes bospeen, 10.000 kroppen sla. 2200 bloemkolen. Rijnsburg. 23/6 Bloemen Alstroe- meria 7310, 0.173; Anemonen 270, 0,233; Anjers am. 132360. 0,123; Ant- hurium 1856. 0.974; Calla 176, 0 326* Campanula 17670, 0,254; Chrys. gepl." jr C 2250. 0,060. Chrys. tros Jr. C 7301, 2.029. Mirral Supreme 20960, 0.124. Duizendschoon 4472,1.030. Ei keblad 1040. 0,180; Eremerus 6035. 0.572; Freesia 8018. 1,095, Gerbera 1440, 0.324; Gladiolen 24170, 0,323 Glad. Colvill. 100740. 0,070, Glad. Na nus 192666. 0,111; Iris 33950. 0,604* Ixia 2152, 0,594; Korenbloemen 12820. 0,092; Lathyrus 513. 1,274; Leeuwe bekken 720. 0,124; Lelie kelk 7920 0,232; Lelie tak 161835. 0,245; Liatris 13980. 0.304; Margriet Uit Enk. 35700, 0,109; Margriet 20. 1.400; Narcis Kas 120. 0.781; Pioenen 5540. 0,366* Ra nonkel 325, 0.503; Rozen Grootbl. 14280, 0,188; Rozen kleinbl. 16780, 0,077; Scabiosa 4820, 0.133; Statice 2799, 1,387; Stophanotis 1000. 0,029* Violieren 24180, 0,281; Anjers tros iRifin mu. ml. Exposities Galerie Heuff, Hoflaan 7, Wassenaar, tel. 01751-12185. Dl. t/m za. 10-17 uur. di. ook 20-22 uur. Tot 22 juni expo seert Ivan aquarellen en Koji Kondo Japanse sprookjespoppen. Sted. Museum „De Lakenhal". Oude Singel 28-32. tel. 44044. Ma. t/m za. 10-17 uur. zo. 13-17 uur. Tot 27/7 de expositie „Het Leidse Woonhuis" l-k.v. Monumentenjaar '75. Atelier „De Scherf", Nassaulaan 41, Oegstgeest. tel. 50220. Ans v.d. Heide- Kort met eigen werk o.a. glasbulgen, aardewerk, schilderijen en mozaiken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3