Voor het eerst vrouw in Koudekerks college WOESTE JACHT IN DUINEN NOOBD- WIJK Ook Valkenburg valt Leiden af RUPWETERING BEGON DE ZOMER ERG GOED Trouwen in Noordwijk duurder Duits koor genoot van Boskoop Afscheid van pater Frans Jongetje geschept Van onze correspondent NOORDWIJK De paartjes, die op zaterdag in het huwe lijksboot wiUen stappen, zullen hiervoor in de toekomst in Noordwijk heel wat meer moe ten neertellen dan tot nog toe het geval was. De gemeente Noordwijk vroeg tot nog toe voor de trouwerij in het weekeinde een bedrag van 250,—, 250,-, een prikje als men bedenkt dat Noordwijkerhout voor deze aangelegenheid 330,—, in rekening bracht, Oegstgeest $350,—, Katwijk 275,—, Rijnsburg 300,—, Hille- gom 400,—, terwijl in Leiden is voorgesteld het bestaande ta rief van 375,— 375,- op te trek ken 750,—. 750,-. De plaatsen waar men goedkoper terecht kan, worden wijselijk in het voorstel niet genoemd, maar voorgesteld wordt voor het za terdagse huwelijk in Noordwijk een bedrag van 350,- te heffen. Van onze correspondente BOSKOOP Het mannenkoor Concordia uit Bruchkobel (Duitsland) heeft afgelopen weekeinde een bezoek gebracht aan Boskoop. Zaterdagavond gaf het een zeer geslaagd con cert in het Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan. De rest van het weekeinde genoot het 65 man tellende koor van het boomrijke Boskoop. Het maakte onder meer een rondvaart langs de kwekerijen. Brabants gezin ontsnapt in Voorhout aan de verdrinking Van onze correspondente VOORHOUT - De uit het Bra bantse Dongen afkomstige P. P. C. van Z. is gisteren met zijn gezin in Voorhout ternauwer nood aan de verdrinkingsdood ontsnapt toen de wagen waarin zij zaten na een slip in de Leidse vaart dook. Dankzij de snelle hulp van om standers konden zowel de be stuurder van de auto, alsmede zijn vrouw en drie kinderen, aan wal worden gebracht Geen van hen liep verwondingen op. Op nog een plaats in Voorhout ging gisteren een automobilist te water. Om kwart voor twee raakte Lissenaar P. G. v.d. Z. door een bobbel in de weg de macht over het stuur kwijt waarna hij met zijn auto de Zandsloot in dook. Zonder hulp kon hij heelhuids de wal berie- ken. Arti hield er de pas in Van ome correspondent TER AAR Het Ter Aarse wandelfestijn voor de vijfde maal in successie georganiseerd door het oudercomité van de basisschool, Aeresteljn" te La- geraar, is weer geslaagd geëind igd. Aan de gezichten te zien, som migen met wat pijnlijke trekjes, was er sprake van voldoening en dank zij een goede organisa tie bij de afloop konden ze spoe dig „hun eremetaal" in ont vangst nemen. .Arti" met lief tallige majorettes verzachtte de beblaarde voeten door in de laatste fase ritmisch de pas er in te houden. Groots afscheid van leraar Kok Van ome correspondent VOORHOUT De afscheidsre ceptie van de heer C. J. Kok, gedurende 34 jaar leraar aan de Voorhoutse Antoniusschool, werd in het parochiehuis een «eer plezierige bijeenkomst Bloemen aan de scheidende le raar en zijn echtgenote aange boden bij hun entree, waren nog maar een klein voorproefje van het fikse cadeau onder couvert dat hem werd aangeboden. Voorzitter van het oud-leerlin gencomité de heer Joop War- mcnhoven, hield een geestige speech, waarin hij diverse bele venissen uit het verleden aan haalde. Het werd voor de schei dende leraar een onvergetelijke avond, die hem werd aangebo den door zijn oud-leerlingen en hun ouders. Stroom voor padvinders LISSE Na het jaren met pe troleumlampen en noodagrega ten hebben moeten stellen, heb ben de clubhuizen van de Lisse- se padvindrij sinds dit week einde eindelijk „echte" stroom. Dat kwam voor elkaar dank zij een forse financiële bijdrage van de gemeente en zelfwerk zaamheid van de padvinders, die dagenlang in het Keuken- hofbos de benodigde sleuven voor de electriciteitskabels heb ben gegraven. LEIDSK COURANT MAANDAG 23 JUNT 1J7 Van ome correspondente KOUDEKERK AAN DEN RUN - Koude kerk aan den Rijn heeft zijn eerste vrouwe lijke wethouder. Met zes stemmen vóór en drie blanco werd mevrouw M. A. M. !e Large-van Breukelen zaterdagochtend als wethouder gekozen. Mevrouw Le Large maakte al vijf jaar deel uit van de Koude- kerkse gemeenteraad als vertegenwoordig ster van de KVP. De scheidende wethouder ir. C. J. B. H. van der Pols (WD) sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat de steun van de raadsmeer- derheid, die de kandidatuur van de heer C. Kammeraad (WD) naar de overtuiging van zijn fractie genoot, met de tijd was geslon ken tot een raadsminderheid. Volgens hem was er van kwaliteitsverschil tussen de heer Kammeraad en mevrouw Le Large geen sprake. Gezien de situatie was het de WD niet mogelijk hun stem op mevrouw Le Large uit te brengen. „Een wethouder moet in de huidige tijd verzekerd zijn van een maximale steun om de hem opgedragen taken zo goed mogelijk te kun nen vervullen. De WD wil haar die steun dan ook metterdaad geven", aldus de heer v.d. Pols. In de rij om afscheid te kunnen nemen van pater Frans. Voorhout Na de H Mis van half elf, werd gisteren in het parochiehuis in Voorhout een afscheidsreceptie gehouden >or pater Frans Gerritsma. De- in rijn drie Voorhoutse jaren zeer bekend en geliefd gewor den franciscaner pater gaat naar Delft, om daar met drie medebroeders het Evangelie te verkondigen. De heer E. van der Kooy, hoofd van de Andreas- len u missen. Op de kerkevei- school sprak een warme af- ling kan er niet meer geboden scheidsrede. worden op een diner bij u thuis, dat achteraf bleek te bestaan uit stamppot en gruttepap," zo zei de heer Van der Kooy. "Drie jaar geleden kwam er een franciscaan naar Voorhout. Hij veroverde in korte tijd veel jong en ook wat oudere harten door rijn gemoedelijke eenvoud, rijn jeugdig gestoffeerd uiterlijk en zijn weelderige haardos! Wij zul- Naast een parochiële gift, van duizend gulden was er ook nog een geschenk van de Vomiva, de Voorhoutse Missie Verkeersmid delen Aktie. Toen men ter plaat se in Delft de situatie bekeken had, kwam men tot de ontdek king, dat gezien de parkeerpro blemen in Delft een fiets het meest in 'aanmerking zou komen om het evangelie aan de mens heid te brengen. Een fraaie fiets uit Dieren werd door Anneke Kraakman overhandig. NOORDWIJK Tijdens haar fiachtelijke surveillance zag een Noordwijkse politiepatrouille en kele jongelui op verdachte wijze rondscharrelen tussen geparkeer de auto's op het Wantveld. Zodra zij de politiewagen in de gaten kregen, namen de knapen de vlucht. De politiemannen troffen een auto opengebroken aan en stelden direct een achtervolging in. Het werd een woeste jacht over hagen en draadafrasterin gen, maar de dieven slaagden er in om in het donkere duingebied te ontkomen. Bij controle bleek, dat van drie geparkeerde auto's de portierra men waren geforceerd. De agen ten besloten toen ook de overige geparkeerde auto's eens te bekij ken en daarbij troffen zij in een van de wagens een 20-jarige iso leerder uit Leiden aan, maar ook verschillende goederen, afkom- Valkenburg/Leiden Ook B. en W. van Valkenburg vinden dat de gemeente Leiden door het intrekken van het raadsbesluit van 12 maart 1973 inzake de deelname in een gemeenschap pelijke regeling Streekenergie- bedrijf Rijnland heeft gehan deld in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur. B. en w. schrijven dit aan de leden van de gemeenteraad, die dinsdag bijeen zullen komen. Zij zullen dan verzocht worden hun stem te geven aan het voorstel van het college het geschil dat nu is ontstaan voor te leggen aan de kroon ter beslissing. De gemeen te Leiden besloot tot terugtrek king op 17 februari j.L tal van gemeenten in deze streek heb ben de houding van Leiden scherp bekritiseerd. De Valkenburgse raadsleden zullen dinsdag ook moeten be slissen over de definitieve plaat sing van een loopbrug over de Grote Watering bij de kleuter school. Ongeveer drie jaar is over de vorm van een definitie- brug gediscussieerd. B. en w. hielden lang vast aan hun plan daar een autobrug te laten ma ken, doch steeds duidelijker werd dat de raad unaniem van mening was dat dat om verschil lende redenen onaanvaardbaar was. B. en w. komen dan ook nu zelf met het voorstel van de loopbrug. Of ook fietsers van die brug gebruik zullen mogen maken worden in het voorstel niet gezegd. B. en w. verzoeken de raad een krediet van 850 beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de snelheid en intensiteit van het verkeer op de Voorscho- terweg, die onlangs weer voor het verkeer is opengesteld, na een grondige reconstructie. Met de gegevens hoopt het college voldoende feiten in handen te krijgen om bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat voor elkaar te krijgen dat op de Voorschoterweg een maximum snelheid kan worden ingesteld van 50 km per uur. Dit is drin gend gewenst omdat op deze weg in het algemeen veel te hard wordt gereden, terwijl er slechts kleine gedeelten fietspad langs de weg liggen, en slechts voor een rijrichting. Op verzoek van het raadslid Mevr. Van den Broek is onder zocht of de bewoners van het I Frankenburg een nieuwe speel- gelegenheid op prijs zouden stellen. Dat bleek zeer duidelijk het geval te zijn. B. en W. doen dan ook de raad het voorstel voor 5000 een speeltuintje aan te leggen. De raad wordt dins dag verder verzocht om mede- werkign' inzake de bouw van een vijfde lokaal bij de Christe lijk kleuterschool. Verschuiving in Bodegraafs onderwijs BODEGRAVEN - Aan de Bo- degraafse basisschool. Speel- en Werkhoeve" is tot ouderwijzer benoemd de heer G. Smith uit Iamerik. Tot hoofdleidster van de kleu terschool Harlekijn is benoemd mevrouw H. Dubbers uit Mal den. De huidige hoofdleidster van Harlekijn, mej. N. van Re- mundt. heeft een benoeming aanvaard als leidster op een Leidsé kleuterschool. VOORHOUT - De 9-jarige zoon van de familie Ottenheim uit Lisse, werd gistermiddg door een automobilist, de heer B. R. H. uit Noordwijleerhout geschept, toen hij plotseling de Rijnsburgerweg op fietste. Het kind was op bezoek geweest bij zijn grootmoede-. Een arts con stateerde slechts lichte verwon dingen. De Heerlijkheid Hoogmade en de Harmonie uit Woubrugge in volle glorie op het dorpsplein van Rijpwetering. Van onze correspondent Rijpwetering Het stralend begin van de zomer tijd heeft zaterdagavond veel mensen naar het dorpshuisplein getrokken, waar het tamboer- en trompetterkorps "Noméro" de Ripse primeur gaf van een openlucht-comerconcert. Hieraan werd op voortreffelijke wijze medewerking verleend door de harmonieverenigingen "De Heerlijkheid Hoog made" uit Hoogmade en "Harmonie" uit Wou brugge. Vooraf werd om 19.30 uur vanaf twee uiteinden van het dorp vertrokken door "Harmonie" reeds een groot aantal mensen werden meegetrokken naar het dorpshuisplein. Hier kon men, na een openingswoord van Noméro's voorzitter, de heer B. Bouwmeester, genieten van een bekwaam uitge voerd muziekprogramma. Onder de perfecte lei ding van dirigent-instrukteur, de heer J. Kleyn uit Alphen a/d Rijn, namen Hoogmade en Woubrugge ieder een viertal vrij moeilijke maar heel mooie muziekstukken voor hun rekening, terwijl "N6me- ro" ter afwisseling een wervelende show ten beste gaf. Al met al een prachtige geslaagde muzikale zomeravond, waar "Noméro" met trots op terug kan zien en welke zeker voor herhaling vatbaar is. stig uit de opengebroken auto's. De Leidenaar werd gearresteerd en ingesloten. Bij het door de recherche voortgezette onderzoek konden nog twee van zijn stadge noten worden aangehouden, die eveneens bij de inbraken betrok ken waren geweest. Zij waren op pad gegaan in een auto van een vriendje, die nadat de zaak lek gelopen, bij de politie meldde, dat zijn wagen was gestolen. De beide jongsten van het trio bekenden ook te Leiden een tien tal auto's te hebben opengebro ken. Een gedeelte van de buit kon bij de eigenaars terug worden gebracht. De recherche zoekt nog naar de eigenaars van een tweetal schapevachten, die uit een auto in de Merenwijk moeten zijn gesto len, en van een achtsporige auto bandrecorder, welke vermoede lijk uit een wagen te Leiden is ontvreemd. Leerlingen namei afscheid met nieuwsshow NIEUWVEEN - De scholieren van de zesde klas van de St. Nicolaasschool in Nieuwveen namen afscheid door hun optre den in een musical Allerlaat ste nieuwsshow". Het toneelgezelschap bestaande uit 55 kinderen trad eerst op voor ouders en onderwijzers, en daarna nog eenmaal voor de kinderen van de Ursula Stich ting. De musical ging over de redactie van1 een krant. Ver schillende rubrieken werden op de hak genomen. Aan het eind van het optreden werden de ge tuigschriften en rapporten uit gedeeld. Hazerswoude krijgt componistenbuurt Van onze correspondent HAZERSWOUDE Zes straten in het Hazerswoudse bestem mingsplan Rhynenburch-Oost zullen genoemd worden naar bekende componisten: Chopin, Schubert, Haydn, Mozart, Sweelinck en Van Beethoven. De gemeenteraad krijgt op don derdag 26 juni, tijdens de om 20.00 uur aanvangende openba re vergadering, het voorstel de straatnamen nader aan te dui den. Dus: uit welk land de toon dichter afkomstig is en wanneer hij werd geboren en wanneer hij overleed. Opvallend in het voorstel is, dat van de zes ge noemde componisten alleen Jo seph Haydn met zijn voornaam door het Hazerswoudse straten- leven zal gaan. En of deze Haydn nu werkelijk in 1737 is geboren en in 1806 overleden, is niet helemaal zeker. Er is name lijk een encyclopedie die ver meldt dat de man in 1732 zou rijn geboren en in 1809 is overle den.... Overigens: waarom bij Chopin gemeld dat hij paast componist óók pianist was en bij Sweelinck dat hij ook orga nist was, terwijl de andere vier ook vaardig waren op een of ander muziekinstrument? Voorschótense brandweer kampioen van Zuid-Holland Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voor schotense vrijwillige brandwee heeft zaterdag deelgenomen de Zuid-Hollandse brandweer kampioenschappen en eindigdr op de 1ste plaats met het predi kaat "zeer goed" en gemiddeld 9.13 punten. In september zal Voorschotense ploeg onder be vel van Th. Oorschot mogei deelnemen aan de landskam pioenschappen met nog drif ploegen. De wedstrijden werda zaterdag gehouden bij het Roll terdams Drinkwaterbedrijf, e' namen 23 ploegen deeL Roeistrijd in Hazerswoude Van onze correspondent Hazerswoude Het Plat lands Jongeren Kontakt uit zerswoude organiseert op dag 24 juni, vanaf 19.00 uur, de Rletveldse Vaart de kampioenschappen voor de den. Dames zowel als heren komt bij restaurant "Klein hoorn" aan de start Als le attractie wordt een gemenj dubbel-roeiwedstrijd op toi gezet Afscheid onderwijzeres Van onze correspondent Voorschoten Mejuffrouw G. Meijer gaat aan het eind va dit schooljaar de St Jozefschoc verlaten, waarin rij gedurendi 45 jaar haar beste krachte voor het onderwijs gegevet heeft De oudervereniging vat de St Jozefschool biedt haa woensdagavond een afscheidt receptie aan om 19.30 uur in hé Bondsgebouw, Leidseweg 1O0 Alle ouders, leerlingen en leerlingen zijn welkom. Bejaarden uit Hazerswoude maakten gezellig trip Van onze correspondent Hazerswoude Voor de roe 235 bejaarden uit Hazerswoudf dorp was het weer puur gezd lig, dat jaarlijks georganiseerd tripje. Met drie autobussen en vijfe twintig personenwagens togi zij naar Avifauna, om vanda een rondvaart te maken over wateren van Zuid- en Noord Holland: Heymansweterinj Braassemermeer, Westeindei plassen, Kagerplassen, de Zij en Oude Rijn. Een lunch boord van een van de salonbo ten en een rondwandeling doof het Alphense vogelpark, plur een drankje, vormden de anden ingrediënten, voordat het dine ren was geblazen, samen mé onder anderen locoburgetnee» ter P. A. Th. van der Werf. Ii eigen Hazerswoude gearriveerd zagen en hoorden de AO W-en de leden van het Tamboer- Trompetterkorps nog wat gezel ligheid verzorgen. Pius X wint schooltoernooi Van onze correspondent Hazerswoude Zo vlak voc de schoolvakantie hebben A zesdeklassers van Hazerswoc des kleinste basisschool, dl van de Pius X uit de Groene dijk, zich geweldig geweerd het sportieve front. Zesenvee tig punten scoorden de jeugdif Groenendijkers, en dat bied voldoende voor de eerste pri) in een veld van in totaal zeve plaatselijke basisscholen. Wethouder van onderwij s- sportzaken P. A-Th. v.d. Wei reikte de door de gemeente b< schikbaar gestelde bekers andere onderscheidingen uit n afloop van de traditionel schoolsportdag voor zesdeklaJ De einduitslag. 1. Pius 46 pui' ten. 2. Johannes Post 35. 3. OL van Banneux 35. 4. Michael 31 5. Rhynenburch 27. 6. J. P. Steyaert 27. 7. De Springplan) 23. Fusie kruisen Katwijk en Valkenburg Van onze correspondent KATWIJK/VALKENBURG - In Katwijk Valkenburg VI» kenburg zuilen vanaf 1 januar 1976 de drie bestaande kruis verenigingen volledig samen gaan. De nieuwe organisatl' krijgt de naam Interkruis. De bestaande kruisvereniginges in Katwijk werden zo'n 50 ji geleden dankzij particulier in> tiatief opgericht. Het totaal aan tal leden was de laatste jaret ca. 7000. Stelt men het gemid delde aantal gezinsleden op vief dan betekent dit dat er in Kat wijk zo'n 28.000 personen bij bereiken. ï/,££,de kruisverenigingen wares aangesloten. Interkruis zal beschikking gaan krijgen ovei 11 wijk-verpleegkundigen, ter wijl op korte termijn ook no( een hoofd wijkverpleegkundig' zal worden aangesteld.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4