Ontvoerde kinderen terecht kreeften. Soares achter besluit militaire raad NA ETMAAL VAN ONZEKERHEID NKV kiest bewust voor vernieuwing van maatschappij Verongelukte motor-renner leefde met handicaps LERAAR WEIGERT CIJFERLIJST TE ONDERTEKENEN Jnderzoek tiaar iodelijke bacterie in Tjeukemeer Groningse jongen(5) nog zoek Ceiclae ©otmwit BB 1 "vt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11telefoon 22244 Giro 103003 - Bank. Amro-bank NV. Leiden Directeur-hoofdredacteur F.J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J J. Hallewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) 0.42 per mm. Telefoontjes ƒ3.85 Klachten bezorging: telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week 2,81; kwartaal 36,32; jaar 141,35; losse nummers 50 cent. Maandag 23 juni 1975,65e jaargang no. 20150 Grote weg Viking. Om 20.021 uur „Voor een briefkaart". Gunsmoke ver schijnt om 22.05 uur op het scherm. Zonnige perioden. Zonnige perioden, maar vooral in het oosten en zuiden van het land ook hier en daar een regen of onweersbui. Overwegend ma tige wind uit noordelijke richtin gen. Max. temp. aan zee 19 gra den, elders van 24 tot 28 graden. Morgen zon: 4.20-21.04. Schev. hoogw.: 3.18-15.47. Maan: 21.24- 5.14. Laagw.: 11.22-23.42. ISTENDE De twee kinderen Bonnet die in de lacht van zaterdag op zondag uit de villa van hun iuders in het Zoute aan de Belgische kust waren intvoerd, zijn vanmorgen vroeg door een taxichauf- eur vastgebonden in een telefooncel in Middelkerke »ij Ostende aangetroffen. De vader werd onmiddel- ijk gewaarschuwd en werd door rechercheurs naar Ie kinderen gebracht die ongedeerd maar erg moe )e zesjarige Hubert Bon iet, die gisteren jarig en zijn driejarige ieke zusje Ingrid dat ;eelontsteking had, wa- en gisterochtend om drie jur in de ochtend ont- oerd. Twee mannen [rongen de villa binnen an Pierre Bonnet, direc- eur van het staalbedrijf Forges de Clabecq" in Qabbeek, via de eerste verdieping. Zij dwongen :en logerende oom mee naar beneden te gaan waar de man werd vast gebonden. Daarop lieten zij twee medeplichtigen via de voordeur binnen. Het echtpaar Bonnet en een dienstmeisje werden gekneveld en vastgebonden aan een radia tor van de centrale verwarming. Volgens werden de kinderen uit bed gehaald, met ether verdoofd en met de Volkswagen van me vrouw Bonnet weggevoerd door twee van de overvallers. De' twee collega's vertrokken later in de Mercedes van de indus trieel na geld en juwelen te heb ben buitgemaakt. De politie weigerde te zeggen of de ouders een losgeld hadden moeten betalen. Gisterenavond had de heer Bonnet meegedeeld dat de ontvoerders een briefje hadden achtergelaten waarin' stond dat zij hem zouden laten weten hoeveel geld hij zou moe ten geven om zijn kinderen te rug te krijgen. De ouders hadden gisteren de ontvoerders via de televisie ges meekt de kinderen vrij te laten waarop zij in hun villa de wacht bij de telefoon betrokken in de hoop iets van de daders te ho- Nadat de heer Bonnet gisteren alarm had geslagen ondanks een verbod daartoe van de ont voerders werden alle gren sposten gewaarschuwd. Ook de politie van de buurlanden, spe ciaal van Nederland het Zou te ligt dicht onder de Neder landse grens werd snel op de hoogte gebracht. Voorts werd Interpol ingeschakeld. De Mer cedes waarmee twee van de overvallers er vandoor waren gegaan, werd zondagavond rond 10 uur in het centrum van Brus sel gevonden. De kinderen hebben vanmorgen het huis kunnen aanwijzen in De ontvoerde kinderen de driejarige Ingrid er geworden. Middelkerke, waar ze opgeslo ten zijn geweest. Rijkswacht en politie voeren nog steeds een klopjacht uit op de ontvoerders, die waarschijnlijk van Italiaan se afkomst zijn. De ontvoerders hebben in een briefje dat zij in het huis van Bonnet achterlieten, zichzelf be schreven als leden van de Anti kapitalistische beweging, een tot dusverre onbekende organisatie. (Van onze sportre dactie) Oss De wedstrijd rijder Hans Hutten, die zaterdagnacht tijdens de 24 uurs motorrace van Oss dodelijk is veronge lukt, is enkele jaren geleden door artsen van de KNMV onge schikt bevonden aan wedstrijden deel te nemen. Hutten was blind aan één oog terwijl voorts zijn rechtervoet verbrij zeld is geweest. Deze voet kon nog maar voor dertig pro cent normaal functio neren. Neutrale art sen, die voor de KNMV werken heb ben hem, aldus de se cretaris van de ver eniging, afgekeurd. Ondanks zijn handi caps bleek Hutten in diverse wedstrijden uiterst succesvol. Hutten was zaterdag nacht om half drie aan de leiding geko men, maar kort erop verloor hij de macht over het stuur en bot ste met een snelheid van 170 km per urn- tegen een met stroba len „beveiligde" boom. Hij overleed ter plaatse aan zeer ernstig borstletsel. Het staat vast, dat hij vrijdagnacht heeft besteed aan het sleu telen aan zijn machi ne, zodat hij bijna 48 uur niet geslapen had. APELDOORN (ANP) - Een 44-jarige leraar aan het Velows College te Apeldoorn heeft voor een landelijke primeur op onderwijsgebied gezorgd door als enige leraar aan de school principieel te weigeren de cijferlijst van de geslaagde vwo knndidntm te tekenen. Hij deed dit om te protesteren tegen opgave 2 van het economie-examen over „optimale bestelgrootte". Naar zijn mening viel dit onderwerp buiten het programma dat de kandidaten met het oog op het examen voorbereidden. (Van onze parlementaire redactie) ITRECHT - Het Nederlands Katholiek Vakver- ond wil geen eenheidsvakcentrale. Wel is het ereid tot een intensieve samenwerking, ook op eleidsgebied, met andere centrales. De NKV-in- reng daarbij zal zijn een eigen visie-program op wijze, waarop de maatschappij ingrijpend loet worden gewijzigd. Een ontwerp voor zo*n rogram is vandaag gepubliceerd. Daarin wordt en harde strijd - een soort klassestrijd aange- ondigd om veranaderingen te bereiken op het ebied van machtsverdeling, ordening, democrati- ering, eigendoms- en inkomensverhoudingen e.d. Weliswaar wordt het overleg niet uit de weg ;egaan als de wederpartij ook bereid is om de ïoodzaak van hervormingen te erkennen, maar dé ervaring heeft geleerd, dat het „harmonie-model" liet toereikend is, strijd is onvermijdelijk. Het (KV wil zich niet meer beperken tot het draaglij ker maken van het huidige systeem, maar allerlei structuren drastisch aanpakken. Het is dan ook niet bereid, zich langer te laten inkapselen in tal van organen; het zal zijn vertegenwoordigers uit vele instituties terugtrekken en in de allereerste I plaats denken aan de belangen van zijn achterban. In het visieprogram staat voorts, dat het NKV voortaan heel nadrukkelijk „progressief' wil he ten. Het zal geen stemadviezen geven, maar wel laten weten welke partijen of partijcombinaties programma's hebben, die het meest overeenkomen met de inzichten van het NKV. Erkend wordt, dat de organisatie veel minder dan in het verleden een uitgesproken religieuze basis heeft, maar het heef^ toch altijd nog een op christelijke beginselen geïnspireerde mentaliteit, die een zelfstandig be staan rechtvaardigt Er valt evenwel goed samen te werken met diegenen, die vanuit een andere levensbeschouwing tot eenzelfde visie komen, (zie vej-der op pagina 5N LEEUWARDEN (ANP) Het Centraal Diergeneeskundig In- itituut in Rotterdam hoopt vandaag uitsluitsel te kunnen Seven over de oorzaak van de iterfte onder eenden in het Ijeukemeer. nmiddels is ook al een schaap dood gegaan en vertonen ande re dieren verlammingsverschijn selen en ademhalingsmoeilijkhe den. Zij hebben uit het Tjeuke meer gedronken. De veehouders inmiddels opgeroepen hun, i niet meer in het meer te aten drinken, terwijl ook de levolking is verzocht niet meer in het meer te zwemmen. Het vermoeden bestaat, dat er in het meer een kadaver terecht is gekomen met een gifstoffen producerende bacterie, die het zenuwstelsel aantast Observatorium Zaterdag is een reusachtig observatorium in ieen baan om de aarde gebracht om ten behoeve van Amerikaan se en Franse geleerden door middel van telescopen de zon te bestuderen. Regering bood diner De Ministerraad heeft afgelopen za terdag een diner aangeboden ter ere van prinses Christt na en Jorge Quiller- mo. De hele Konin klijke familie was hierbij aanwezig. Voor het dessert hield minister-presi dent Den Uyl een toespraak en bood namens de regering twaalf zilveren tafel- couverts aan. Hier onderhoudt minis ter-president Den Uyl zich met het jonge paar. MACHT PARTIJEN BEKNOT IN PORTUGAL LISSABON (UPI-Reuter-AFP-AP) De Portugese leider van de socialistische partij en minister zonder portefeuille, Mario Soares heeft positief gereageerd j? T op het besluit van de militaire revolutio naire raad om de macht van de politieke partijen te beperken, om te streven naar een klasseloze maatschappij langs de weg van collectivisatie en om de „dicta tuur van het proletariaat", wat de com munisten voor ogen staat, te verwerpen. „Er is thans meer hoop op een parlemen taire democratie dan voorheen", zo was Soares' reactie, „In het bijzonder de af wijzing van de „dictatuur van het prole tariaat" en van de „volksdemocratie" is een bijzonder duidelijke zaak." De mili taire revolutionaire raad kwam met zijn besluiten na een reeks van spoedvergade ringen, waarin de „beweging van de strijdkrachten" een nationale bevrij- In paniek vluchten Portugese Maoïsten weg, als gewapende militairen zich gereed maken dingsbeweging werd genoemd, om een Maoïstische betoging voor de Caxiasgevangenis in Lissabon uit elkaar te drijven. De raad heeft voorts besloten, dat het coalitiekabinet voorlopig gehandhaafd •zal blijven. Wel zijn de militairen van plan geleidelijk een nieuw niet-partijen staatsapparaat in te voeren, gevormd door personen, wier ideeën overeenko men met die van de militairen. Intussen eist de raad wel dat de thans aan het coalitiekabinet deelnemende partijen aan het beleid beantwoorden, dat de raad heeft uitgestippeld. „Als zij niet gehoor zamen aan hun historische plichten, dan zal het kabinet niet voor zijn taak bere kend worden geacht", aldus de raad. Inmiddels is de dreiging van een volledi ge breuk tussen kerk en staat in Portugal groter geworden nu de bisschoppen een verklaring hebben uitgegeven waarin zij de belegering van katholieken in en bij het bisschoppelijk paleis in Lissabon „een aanval op fundamentele vrijheden" noemen. De bisschoppen achten linkse elementen voor het gebeurde verantwoor delijk. Bij Aardverschuivingen. aardverschuivingen als gevolg van slagregens zijn in West-Ja pan zeker tien mensen om het leven gekomen. In Taroemi in de provincie Kagosjima vonden zeven personen de dood toen twee huizen werden bedolven. Afluisteren. Een politiecom missaris in Houston heeft afluis terapparatuur gegeven aan ou ders die er achter wilden komen of hun kinderen drugs gebruik ten. Op die manier wilde hij er achter komen wie drugs lever de. (Van één onzer verslaggevers) GRONINGEN. De vijf jaar oude Johan ten Brinke uit Groningen is sinds zaterdag zoek. De Groningse gemeentepolitie houdt ernstig reke ning met een misdrijf. De jongen was zaterdag met zijn ouders op bezoek bij kennissen in Groningen. Met de twee kinderen van deze kennissen speelde hij onder meer ver stoppertje in een pakhuis in de buurt. Plotseling kwam Johan echter niet meer opdagen. Toen een speuractie van de ouders niets opleverde, werd de politie gewaarschuwd. Gedurende het hele week einde heeft de politie gedregd, maar de jongen of zijn stoffelijk overschot werd niet gevonden. Ook een intensief buurtonderzoek dat de politie gisteren uitvoerde, bleef zonder resultaat. „We weten niet waar we aan toe zijn", aldus een woordvoerder van de politie. Postduiven de weg kwijt door noodweer SITTARD. Het nationa le concours voor postdui ven vanaf St. Vincent in Frankrijk dreigt uit te lo pen op een ramp. Van de 12.652 Nederlandse duiven, die vrijdagmiddag in de Franse plaats zijn gelost, waren gisteravond pas zo*n 1200 duiven thuis. De duiven zijn boven Fran krijk getroffen door regen en onweer waardoor zij hun oriëntatiè -vermogen kwijtraakten. Het hardst getroffen lijkt Limburg. Van de 5622 Limburgse duiven zijn er pas 170 te rug. Twee weken, geleden verloren zij ook al 3000 dui ven. Aan de wedstrijden vanuit St Vincent hebben ook duiven meegedaan uit Zuid-Holland. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het 'paspoort'.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1