KANOBOND IN PROBLEMEN DOOR KNAPPE PRESTATIES Karim Ressang sn©ll©r na zwemtraining Amerika ii Spaanse halve bekerfinale tegen einde gestaakt Vermogen Brundage voor amateurs en San Francisco Bearzot nieuw coach Italië Meer talent dan was verwacht Lotto en supertrio Ajax praat donderdag over Ling Geldschieter FC Dordrecht trok zich terug Pele had het moeilijk Serge Red en geld zo Maltezer voetballerij week gevangenis LEIDSE COURANT PAGINA li (Van onze speciale verslaggever) NOTTINGHAM - Voor bondstrainer Theo Marijt en chef d'equipe Anton Geurts zijn de problemen in de Neder landse Kano Bond groter geworden. Het aanbod voor de top blijkt aanzienlijk groter te zijn dan aanvankelijk werd verwacht. De internationale wedstrij den in Nottingham bewezen dat, in tegenstelling tot de resultaten van de Zaanregatta twee weken geleden. Er staat een aantal kanosporters te drin gen om opgenomen te worden in de Nederlandse ploeg. Joop Runeman, lid van Zwetplassers uit Wormer, is er een van. Zaterdag slaagde hij erin door te dringen tot de finale k-2 door in de halve finale het bondskoppel Ruud van der Doe en René van Es uit Haarlem te verslaan. Zondag deed hij hetzelfde met de geroutineerde Tjeerd Tilkema uit Leeuwarden. Dat gebeurde bij de kl 500 m-race waar Runeman zich als enige Nederlander klas seerde voor de eindstrijd. De finale 500 m dames (Karin Mul, Ineke Bakker, Nel Broekstra en Mieke Tollenaar) leverde een eerste plaats op, en daar mee zijn de problemen voor de officials van de NKB haast niet meer te overzien. Theo Marijt na afloop van de wedstrijden: "Het blijkt dat het aanbod in internationale wedstrijden groter is dan wij ooit verwacht hadden. In Gent bleek dat al een klein beetje maar in Nottingham kwam het helemaal uit de verf. Het probleem dat zich nu voordoet, is dat de KNB maar voor een uiterst kleine selectiegroep geld beschikbaar heeft t>m bijvoorbeeld een trainingskamp te gaan hou den. Dat zou dan weer inhouden flat je het talent dat op dit moment aan de deur staat te rammelen. op de achtergrond brengt en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Dat Tilkema niet doordringt tot de finale en dat het koppel Van der Doe Van Es die niet haalt, vindt zijn oorzaak in een tekort aan wedstrijdervaring." Nederland leverde inderdaad goede prestaties in Nottingham. Een groot deel van dit succes was te danken aan de k2-vaarders Arend Bloem en Jo Jacobs die zowel op de 500 meter als de 1000 meter tot een derde plaats kwamen, achter Honga rije en Roemenie. Het succes kwam ook van Joop Runeman en Tjeerd Tilkema. Runeman zorgde zaterdag in de k2-race over 1000 m voor een verrassing. Eerder had hij het tweetal - met Joop Keetman - Van der Doe en Van Es uit de halve eindstrijd gevaren en vervolgens legde hij beslag op de achtste plaats. Runeman moest het in de finale van de kl 500 m opnemen tegen de Hongaar Vargho, de Roe meen Ravel en de zeer sterke in België varende, Paul Hoekstra. Runeman eindigde op een zevende plaats. In de kl over 1000 m was Tjeerd Tilkema hem voorgebleven. De zege ging naar Hongarije, met op de tweede plaats de tweede Hongaarse ploeg. Tilkema eindigde als zesde. Ineke Bakker en Mieke Tollenaar veroverden za terdag de tweede gouden medaille door de k 2 1000 m op hun naam te brengen. Twee Engelse equipes lieten zij achter zich. Als er geld voor de kanovaarders beschikbaar wordt gesteld, ligt het in de bedoeling van trainer Marijt om voor de wereldkampioenschappen een trainingskamp te houden, eerst in Zuid Frankrijk en vervolgens in Rome. Volgende week zal de bondstechnische commissie in samenspraak met de chef d'équipe Anton Geurts en trainer Marijt de selectie bekend maken voor de wedstrijden in •Bytgorsk(Polen) die voor de Nederlandse ploeg de laatste krachtmeting zullen zijn voor de wereld kampioenschappen in Belgrado in juli. Anton Geurts: te veel talent, te weinig geld. De winnende getallen van lotto 25 zijn: 14 - 17 - 20 - 28 - 30 - 39. Res. getal 31. Het aantal deelnemers aan lotto 25 bedroeg 854.482, die voor een inleg zorgden van 3.419.368 gul den. Het prijzenbedrag is 1.624.200,-. De prijzen zijn: le prijs 568.470,- 2e prijs 162.420,- 3e prijs 243.630,- 4e prijs 324.840,- 5e prijs 324.840,- De uitslag van de draverij te Hilversum voor het supertrio is: 1. nummer 2 Katanja (P. Zandt) 2. nummer 6 Luciano (J. Wage naar) 3. nummer 11 Liaan (J. Duiven voorden) Inzet: 50.225,-. Uitkering per juiste voorspelling (2-6-11) 369,30. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 19 - 25 - 26 - 31 - 35 - 38 (reservegetal 46). De winnende cijfers in de loterij „Spiel 77" zijn: 4-0-1-6-8-8-1. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Ajax heeft het afgelopen weekeinde eindelijk gebeld naar FC Den Haag om een trans actie over Tscheula Ling rond te maken. Er is voor aanstaande donderdag een gesprek op bestuur sniveau vastgesteld. Se cretaris Fred van Hal: "Ik verwacht geen moei lijkheden meer. De zaak ligt, wat ons betreft, zo duidelijk als wat. Wij houden ons aan de vast gestelde vergoedings som." DORDRECHT - De eerste divisieclub FC Dordrecht heeft een financiële raad van bijstand die elk jaar veertigduizend gulden bijeenbrengt. Wim Verzijl heeft zich uit deze raad teruggetrokken, waar door de financiële toe stand van FC Dordrecht in gevaar kan komen. CHICAGO Het vermogen van Avery Brunda ge, de op 8 mei overleden ex-president van het Internationaal Olympisch Comité, zal voor een groot deel ten goede komen aan amateuratleten en de stad San Francisco. Het kapitaal, dat tussen de 25 en 100 miljoen dollar (ongeveer 60 en 250 miljoen gulden) wordt geschat, wordt in een soort fonds gestort. Een deel daarvan gaat naar een stichting voor ama teuratleten van de universiteit van Illinois, die tevens goede studieresultaten behalen. Deze stichting werd door Brundage, in diens laatste levensjaar, met een storting van 330.000 dollar opgericht. Zijn verzameling oosterse kunst, waarvan de waarde ongeveer veertig miljoen dollar zou be dragen, schonk Brundage aan de stad San Fran cisco. Het kunstinstituut van Chicago, in welke plaats Brundage werd begraven, kreeg 100.000 dollar. Een hotel en nog enige andere onroerende goede ren zullen worden verkocht. De opbrengst gaat naar zes personen, onder wie zijn weduwe, de vroegere prinses van Reuss, met wie hij in 1973 trouwde. BEVERWIJK Karim Ressang, de Haarlemse zwemmer die bijna een jaar in de Verenigde Sta ten heeft getraind, heeft zijn terugkeer in Neder land gevierd met vijf overwinningen tijdens de kringwedstrijden die in Beverwijk zijn gehouden. 1 De grootste belangstelling ging uit naar de vorderingen die de 1 HPC'er had gemaakt op zijn favoriete afstand, de rugslag. Op zowel de 100 als de 200 meter had hij geen enkele tegen in kringwedstrij- stand van betekenis. Toch reali seerde Ressang op de 100 meter i Het leek erop dat Pele nogal ernstig gewond was maar later bleek dat het wegdragen per brancard een afleidings manoeuvre was. BOSTON Pele is zaterdag, nadat hij een waren om te voorkomen dat de krijsende bleek echter een veiligheidsmaatregel. Hij (later afgekeurd) doelpunt voor zijn Ameri- mensen zich niin of meer op hem stortten, werd tot lang na afloop van de wedstrijd kaanse club Cosmos had gemaakt gemoles- zijn shirt van het lijf scheurden en een tegen „The Boston Minutemen" (aangevoerd teerd. schoen uittrokken. door Eusebio) verborgen gehouden in een Een aantal van de twintigduizend toeschou- universiteit. In deze ontmoeting, die enige wers had zich een weg gebaand naar het Aanvankelijk leek het dat Pele daarbij ern- minuten later was hervat, had de ploeg uit veld en bestormde de Braziliaanse ster, stig gewond was geraakt. Uit voorzorg werd Boston, dat met 2—1 won, uit voorzorg wiens lijfwachten niet op tijd ter plekke hij per brancard van het veld gedragen. Dit Eusebio ook naar de kleedkamer gestuurd. ZARAGOZA - De Spaan se voetbalbond zal moe ten beslissen of de beker wedstrijd Zaragoza Real Madrid, de eerste ontmoeting in de halve finales, als uitslag 22 blijft houden. In het uitverkochte stadion van Zaragoza werd de strijd twee minuten voor het einde door de scheidsrechter gestaakt. Cama- cho had toen voor Real Madrid de gelijkmaker gescoord. Hij zou buitenspel hebben gestaan en er braken ongeregeldheden uit die de scheidsrechter noop ten de strijd te staken. De bond zal moeten beslissen wat moet gebeuren: de uitslag homologe ren of nog twee minuten spelen, of wellicht overspelen. Inmiddels contracteerde Real Madrid de Argentijn Carlos Al fredo Guerini, die voor Malaga uitkwam, voor drie jaar. In de andere halve finale (eerste duel) won Atletico Madrid met 2—0 van Bilbao. De Bulgaarse beker werd ver overd door Slavia Sofia dat in de finale van stadgenoot Loko- motive won met 32. Eintracht Frankfurt legde be slag op de Duitse beker. In Hannover werd de finale met 10 gewonnen van MSV Duis burg dat de vierde Duitse ploeg in het UEFA Cuptoernooi is. Körbel scoorde het doelpunt voor Eintracht in de 57e minuut. Beide teams kunnen de op brengst van de finale, 260.000 gulden, verdelen. Kampioen Wacker Innsbruck, dat al zeker was van de Oostenrijkse titel, sloot de competitie af met een zege van 32 op Lask. Wacker verzamelde 51 punten, 2 en 3. Vöst Linz en Rapid Wien, beide 41 punten. In Joego Slavië werd Hajduk Split kampioen. Door een zege van 5—1 op Olympia Ljubljana werd Hajduk, met nog een com petitiedag voor de boeg, onbe reikbaar voor de achtervolgers Vojvodina Novi Sad en Rode Ster. Hajduk werd ook vorig jaar kampioen. 1.02.5, ruim onder de limiet voor de nationale titelstrijd. Op de dubbele afstand kwam hij tot 2.15.-. Ressang waagde zich ech ter ook aan de 200 meter wissel slag, het domein van de broer tjes Woutering. Maar de HPC'er had geen enkele moeite de wei nig geïnspireerde broers te be dwingen. Met 2.18.2 trok hij de derde titel naar zich toe. Robin Woutering liet 2.19.- afdrukken, Ronald een zeer teleurstellende 2.29,7. De vierde kringtitel viel Res sang ten deel op de sprint, die hij aflegde in 56,5 seconden. Zijn clubgenoot Rob van der Noll eindigde als tweede in 58,3. De vijfde titel veroverde de Heemstedenaar met de vrije slag estafetteploeg, die 4.00,3 liet afdrukken. Robin Woutering kwam op de 200 meter vlinderslag bij de he ren tot 2.14.5, zijn broer bij de jongens onder 16 tot 2.15,5. Bij Zesmaal In Ede startten Jose Dam Annelies Maas liefst zesma gen elkaar, waarbij José maal triomfeerde. Bossche zwemster zegevier de 200 meter vlindersl; 2.27,5 met Annelies in 2.3£ tweede op de 200 meter in 2.32, op de 100 meter vlij, slag iri 1.07.2 (Annelies t\G in 1.11.4) en op de 100 r schoolslag in 1.25.7 (Aru 1.26,-). De Rijnzwemster overde de titels op de 200 i vrije slag in 2.09.2 (José tv j in 2.19,-) en op de 400 ij wisselslag in 5.11,7, waarop, Damen een vernietigende laag leed met 5.19.7. In Veenendaal behaalde streekzwemmer Fred I drie titels: 200 meter vrije' in 2.11.3, 100 meter rugslf 1.07,8 en 400 meter vrije de dames was er heftige strijd 4.34,9. Linda Faber won d| 400 meter vrije slag, werd genoteerd 2.15,4 en op de dubbele afstand en 4.49,7. Marjo van de won de 100 meter rugsk 1.10,2 met Linda Faber o 1 1.11.5. op de rugslagnummers tussen Paula van Eyk en de verrassing malen met Johanna Wijl van deze wedstrijden, Carry °P de tweede plaats. Op d Cuylaert van DWT. Paula van J A J Eyk triomfeerde beide malen, op de 100 meter in 1.09,2 tegen Carry 1.09,4, op de 200 meter in 2.26,6 tegen Carry 2.28,1. Yo- landa Aggenbach nam de 200 tweede plaats meter vlinderslag voor haar re kening in 2.26.2. Enith In Amsterdam bleek Enith Bri- githa weer een klasse apart Driemaal kwam zij op de start blokken, driemaal stapte zij als onbetwiste winnares uit het wa ter. Op de 100 meter vrij won zij in 58,6, de 100 meter rugslag in 1.06.5 en de 200 meter rugslag in 2.25.4. Richard van Klooster won tweemaal: de 100 meter vrije slag in 57,8 en de 400 meter wisselslag in 5.12.-. Marijke de Ruiter, een gehandicapte zwem ster, kwam op de 100 meter vrije slag tot 1.18.7, een record voor invaliden. BRUSSEL Tegen de sche gewichtheffer in het zwaargewicht. Serge Redi een klacht ingediend bij ht ket in Brussel door eei die Reding anderhalf Belgische francs had t| trouwd om aan een not; overhandigen. Dat niet en sindsdien is spoorloos. ROME De al maanden aangekondigde aflossing van de bij de begeleiding van het Italiaanse elftal is zaterdag geworden. De zeventigjarige dr. Fulvio Bernadini, de weinig opvolger van de na het laatste wereldkampioenschap Ferruccio Valcareggi, werd door de Italiaanse bond tot leider voor alle vertegenwoordigende elftallen benoemd, voegdheid voor de nationale a-ploeg werd hem met deze oplossing echter ontnomen. Verantwoordelijk voc azzurra" wordt assistent-trainer Enzo Bearzot. De tweede trainer, Azeglio Vicini, leidt in de toekomst de van onder de 23 jaar. Bearzot heeft al gezegd, dat hij zich I zal richten op de kwalificatiewedstrijden voor het eerstvol wereldkampioenschap. „In het Europees kampioenschap we toch geen kans meer", aldus Bearzot. Italië speelt in een| met Nederland, Finland en Polen. VALETTA Zes Maltezer voetballers, die spelen voor de tvj divisieclub Vittoriosa Stars, zijn elk tot zeven dagen gevang straf veroordeeld wegens wangedrag. Een rechtbank in Vrt bevond hen schuldig aan mishandeling van de scheidsr(|c tijdens een eerder dit jaar gespeelde wedstrijd. x

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10