,Stekelbarricade' om schooljeugd van Voorhout te weren Sassenheim handhaaft koopavond op donderdag Plan voor nieuw politiebureau in Katwijk Begraafplaats Voorhout in handen van stichting Aanbesteding Sassenheims sporthal niet openbaar Afscheid van P. Bours Reserves van Flora naderen 10 miljoen Gered Melkfabriek in har van Katwijk a.d. Rijn wordt geslooj Afscheid schoolhoofd PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 JUNI 19 ROND BOERHAAVESCHOOL Van één onzer verslaggevers. Voorhout Het gemeentebestuur van Voorhout overweegt rond de Boerhaa- veschool een drietegelbrede stekelige beplanting aan te brengen om in de toekomst verdergaande vernielingen aan deze school te voorkomen. In het afgelopen jaar heeft het gebouw het keer op keer te verduren gehad omdat omwonende jeugd het schoolplein als voetbalveld gebruikte. Daarbij werd regelmatig schade toegebracht aan af voerpijpen, dakgoten, dakbedekking, ontluchtingskokers en ook een aantal ruiten. Het schoolbestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Scholen heeft het gemeentebestuur nu niet alleen verzocht de aangebrachte schade te vergoeden, maar boven dien herhaling van de baldadigheden te voorko- een stuk dichter worden gemaakt Voorschotense fietsdriedaagse van start Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Gisteravond namen bijna honderdenvijftig Voorschotenaren de fiets en trapten ongeveer dertig kilome ters weg. De eerste etappe van de Voorschotense Fietsdrie daagse georganiseerd door "De Lindehoeve" bracht weinig pro blemen. Goed weer, een prachti ge route, ditmaal via Wassenaar en omgeving en op de terugweg stond de koffie in "De Linde hoeve" gereed. De Fietsdriedaagse wordt dit jaar voor het vijfde achtereen volgende jaar gehouden. De or ganisatoren hadden iets meer deelnemers verwacht Wel is dit jaar de meerderheid "volwassen fietser". De oudste deelnemers zijn 67 jaar. Voor de volhouders ligt er na de derde dag een vaantje klaar. (Van onze correspondent) Sassenheim Met 8 tegen 4 stemmen heeft de gemeente raad van Sassenheim gister avond het voorstel van b. en w. gesteund om de koopavond op donderdag te handhaven. De plaatselijke ondernemersver eniging verzocht het gemeente bestuur onlangs de koopavond bij wijze van proef te verplaat sen naar vrijdag. De Kamer van Koophandel hield daarop een enquête en adviseerde op grond van de uitslag van deze enquête de koopavond te handhaven op donderdagavond. Het college van b. en w. nam dit advies Met 8 tegen 4 stemmen besloot de gemeenteraad het beroep schrift van een bewoner van de Meidoornlaan ontvankelijk te verklaren. Deze had bij de raad beroep aangetekend tegen het besluit van b. en w. hem geen vergunning te verlenen voor de bouw van een dakkapel. Het raadslid mevr. Henstra hekelde in deze het beleid van b. en w. Zij constateerde ook dat de Wel standscommissie tegenstrijdige adviezen geeft Ze werd daarin bijgevallen door de heer Van Breda, Homan en Rotteveel. Van onze correspondent RIJNSBURG - De reserves van de Rijnsburgse bloemenveiling tijd een deel van de bouw van een nieuwe veiling moeten wor den bekostigd. Tijdens de algemene ledenver gadering van Flora gisteravond G. van Mossel voorzitter Effect '54 Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Het op de jaarvergadering nieuw gekozen bestuur van de tafeltennisver eniging EFFECT '54 heeft nu de functies verdeeld. G.v.Mossel gaat, als opvolger van H. v.d. Berg, het voorzitterschap bekle den en fungeert tevens als wed strijdsecretaris. Secretaris is Kees van Muijden en penning meester N. Hulsbos. Het bestuur wordt gecompleteerd door de heren H. Batelaan en J. Blom. Bejaardenfeest in Lisse Van onze correspondent LISSE - De r.k. bejaardenbond in Lisse heeft gistermiddag het seizoen afgesloten met een dave rend feest in het Trefpunt. De dames De Bruin-Weyers en Slootbeek werden daarbij ge prezen voor hun activiteiten ten behoeve van de bejaarden. Te vens werd afscheid genomen van de heer Steenwinkel, die in zijn functie van correspondent van tal van dag- en weekbladen de activiteiten van de bejaar denbond altijd heeft verslagen. De heer Steefiwinkel legt 1 juli a.s. zijn functie neer. merkte voorzitter P. van Delft op, dat er mogelijk weer nieuwe ontwikkelingen komen in de verhuisplannen van Flora nu Rijnsburg weer een burgemees ter heeft Hoewel voorzitter Van Delft zich niet al te optimistisch uitliet over de economische situatie momenteel (vooral de handel op Duitsland baart enige zorg - de vraag neemt wat af), bleek uit de cijfers dat het goed gaat met Flora. De eerste vijf maanden van dit jaar is de aanvoer ten opzichte van de eerste 5 maan den van vorig jaar met 10 pro cent gestegen, de omzet met 16,5 miljoen. De heren Jac. Vianen Czn., J. van der Zalm, M. van Egmond en D. van Eg- mond werden in hun bestuurs functies herkozen. De rentevoet van het ledenkapitaal zal voor dit jaar 7 procent bedragen. Het veilingpercentage blijft gehand haafd op 6 procent Het corso krijgt dit jaar in verband met het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg een subsidie van 150.000. NOORD WIJK - Op het strand voor de Koningin Astrid Boule vard geraakte een 30-jarige pa tiënte van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te wa ter. Zij werd in bewusteloze toe stand aan de wal gebracht en naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. Jongste bloemist NOORDWIJK Aan de Hove- niersschool te Den Haag slaag den Cok Koelewijn en Elma van der Deyl voor het diploma bloe mist-winkelier. Bij de uitslag van het examen werd nog mede gedeeld, dat Cok Koelewijn (17 jaar), als jongste in Nederland dit diploma behaalde. Schoolhoofd Hoogervorst verlaat Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Het hoofd van de openbare basisschool Corbulo, de heer Th. Hoogervorst, gaat Zoeterwoude verla ten. Hij heeft met ingang van het nieuwe school jaar een benoeming aan vaard als hoofd van een nieuw te stichten basis school te Zoetermeer. In deze plaats was hij ook werkzaam toen hij drie jaar geleden naar Zoeter woude kwam als opvol ger van de heer A.J. Stas- De Corbuloschool nu vijfklas- sig zal mogelijk in augustus a.s. zesklassig worden, afhanke lijk van het leerlingenaanbod. In het schoolgebouw aan de Westeindseweg is daarvoor vol doende ruimte nadat de kleuters er vorig jaar zijn uitgetrokken en hun intrek hebben genomen in de nieuwe openbare kleuter school welke ih de directe omge ving is gebouwd. Over de opvolging van de heer Hoogervorst waarvoor het ge meentebestuur inmiddels een oproep heeft doen uitgaan is nog niets bekend. Nieuwe bakkerij in Lisserbroek Van onze correspondent Lisserbroek Op het industrie terrein van Lisserbroek is de eerste paal geslagen voor een nieuwe bakkerij van de fir ma Den Butter. Deze firma is momenteel gevestigd in een pand pal over de kanaalbrug tussen Lisse en Lisserbroek. De ze bakkerij zal zich geheel gaan specialiseren op koek en gebak. In de nieuwe bakkerij, die me dio november wordt opgeleverd, zal alleen brood worden ver vaardigd. Trefpunt voor oudere Warmonders Van onze correspondente Warmond De Stichting De Pomp pand Dorpsstraat 38 open voor de wat oudere War monders om er gezellig een kop je koffie te drinken. Bij goed weer staat ook de tuin van het pand ter beschikking. Initiatief neemster Clara Sikking zoekt nog contact met enkele dames die willen helpen bij het koffie- schenken. Katwijk Verscholen achter de huizen in de Kerkstraat (in centnim van Katwijk a.d. Rijn) staat nog een oude melkfabri betegeling en de resten van transportbanden en montagepun; van machines herinneren nog aan de duizenden flessen die h elke dag gevuld werden met melkprodukten en de harde wek' die de kratten van de banden haalden. Binnenkort zal het complex met de grond gelijk worden gemaa Het terrein van 3400 m2 ligt namelijk in het volgens het ontwe herziene bestemmingsplan „Katwijk a.d. Rijn" te saneren dor deel. Voor dit gebied is woningbouw gepland. De Melkunie is ben gevonden om het terrein met de gebouwen te verkopen vooi Wc-sa 400.000,». Woensdag zal de raad gevraagd worden in te stemir met de aankoop. Eerder stemde de commissie voor het grondbedi I en de sanering al in met het voorstel van het Katwijkse colle; Van onze correspondent Katwijk In Katwijk is het plan voor de bouw van een nieuw politiebureau in een vergevorderd stadium. In de raadsvergadering van morgen zal de gemeenteraad beslissen over een voorstel van b. en w. een bedrag van 135.000 beschikbaar te stellen om het plan bestekklaar te maken. Het nieuwe politiebureau anderzijds moeten we ons kun- is gepland op de hoek nen beschermen" zo verklaarde van de Jan Evertselaan korpschef F. J. Laméris in en de Piet Heinlaan. Het zal berekend zijn op een sterkte van 90 tot 95 man. Momenteel is het Kat wijkse korps 61 man sterk, maar men ver wacht, in verband met een mogelijke uitbreiding van de bevolking tot 45.000 inwoners, dat dit aantal tot de genoemde grootte zal kunnen wor den uitgebreid. De lande lijke norm is namelijk op 2 politieambtenaren per 1000 inwoners gesteld. Op de begane grond van het gebouw komen de voor het pu bliek belangrijke ruimtes als meldkamer, afgifte gevonden voorwerpen en de 8 cellen met sanitaire ruimte en „lucht plaats". De meldkamer is centraal gesi tueerd, (met daarin alle mogelij ke verbindingsapparatuur) vooral omdat deze ruimte voor kwaadwillenden de kwetsbaar ste plaats is van het bureau. Ook in geval van oorlog zal het politiebureau de aangewezen plaats zijn voor het bestuur van de gemeente, omdat daar alle mogelijke verbindingen aanwe zig zijn. „Enerzijds moet het ge bouw open staan voor al het publiek (voof minder valide mensen wordt daarom ook een oprit naar de ingang gemaakt) uiteenzetting over het schets- plan. Op de eerste verdiepeing komen o.m. de kamers voor dë korp schef met zijn staf en een kanti ne; op de tweede verdieping ten slotte wordt de afdeling recher che en bijzondere wetten ge huisvest. Er is nog sprake ge weest van een schietruimte in de kelder, maar men heeft hier van af gezien omdat het bouwen hiervan, afgezien van construc- tiebezwaren, een meerprijs van 100.000,- zou betekenen. Er Zal nu in de kelder van het sport- fondsenbad een oplossing wor den gezocht De Katwijkse politie kan, wan neer de definitieve goedkeuring voor de bouw snel wordt gege ven, binnen 2 jaar in het nieuwe gebouw haar intrek nemen. Men is er in ieder geval hard aan toe; nu -al is de destijds tot bureau omgebouwde rederswoning 2594 te klein (Van een onzer verslaggevers) Voorhout Het beheer van de nieuw aan te leggen begraafplaats naast de r.k. kerk St. Bartholomeus in Voorhout, gaat in handen komen van een „Stichting Begraaflaats Voor hout", waarin zitting zullen hebben vertegen woordigers) van het r.k. Kerkbestuur Bartho lomeus, het college van kerkvoogden van de Hervormde Gemeente en het gemeentebestuur. Over de samenstelling van het bestuur is men het nog niet eens kunnen worden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om vijf bestuursleden te kiezen, waarvan twee vertegenwoordigers van de gemeente, één voor elk kerkbestuur en de vijfde, tevens voorzitter, zou door de andere vier bestuursleden worden gekozen. Het ge meentebestuur voelt daar niet zo bar veel voor omdat het driekwart van het jaarlijkse nadelige saldo voor haar rekening wil gaan nemen en daardoor in de stichting ook een duidelijke meerderheid van stemmen wil hebben. Nog niet bekènd is hoe beide kerkbesturen over deze kwestie zullen oordelen. Het te verwachten jaarlijks exploitatie-tekort is voorlopig geraamd op 18.000. Het r.k. kerk-be stuur neemt drie zestiende deel voor zijn reke ning, de Herv. Gemeente één zestiende deel. Omtrent de bijdrage van het r.k. kerkbestuur bestaat nog geen zekerheid. De bisschop van Rotterdam, die de deelneming van het r.k. kerkbestuur moet goedkeuren, vreest dat in de voekomst het exploitatie-tekort dermate hoo1 zou kunnen worden dat dit een te zware la zou gaan worden. B W stellen echter dat d vaste lasten nagenoeg gelijk zullen blijver Alleen de variabele lasten zullen, onder invloed van lonen en prijzen, mogelijk stijgen. India dat het geval is, zo stellen B W zich vooi zullen de grafrechten moeten worden aange past. Het op poten zetten van de „Stichting begraaf plaats Voorhout" betekent dat geen beroep z hoeven worden gedaan op gemeentelijke fin an cieringsmiddelen. De stichting is namelijk be voegd een geldlening aan te gaan om de kostei van de aanleg van de nieuwe begraafplaats betalen. Zonodig zou de gemeente de betalinj van rente en aflossing kunnen garanderen. Di totale stichtingskosten, waaronder onder meei zijn inbegrepen kosten voor grondverwervin] en aanleg, zijn geraamd op 163.000. De gekozen beheersvorm is vrij uniek. Volgen de heer A. v. Kampen, lid van het r.k. kerkbe stuur, is de keuze voor een stichtingsvorm deel gevolg van het feit dat de huidige kerkbesturei over te weinig middelen beschikken om dergelijk groot begraafplaatsproject van d' grond te kunnen krijgen. „We zijn erg blij me' deze samenwerkingsvorm. En wat de goedkeu ring van het bisdom betreft; het is zo goed ai zeker dat we de vereiste toestemming er doo krijgen". Prijzenregen bij tweede lustrum markt Oegstgeest Van onze correspondent OEGSTGEEST - Onder grote belangstelling verrichtte wet houder J. J. Thom gistermiddag de trekking van 101 prijzen, die door standhouders en midden standers van Oegstgeest be schikbaar waren gesteld. Dit al les omdat de Oegstgeestermarkt twee jaar bestaat. De winkeliers van de Lange Voort en Irislaan hadden er de vlag voor uitgestoken en de •voorzitter van de Stichting Win kelcentrum Lange Voort, de heer Rozelaar was, mét Me vrouw Münninghof, bij het hoogtepunt van de feestviering aanwezig. Onder toezicht van de heer "Ja- pie" Stikkelorum, wethouder Temminck, enkele Oegstgeester raadsleden en marktmeester Bergman deed wethouder Thorn een greep in de duizen den loten. Van alles werd er uitgeloot van fietsen tot een vo gelkooi toe. Overigens werd wethouder Thorn benoemd tot "opperstandwerker". 'Villa Lefeber wordt gesloopt Drastische uitbreiding Lissese M.V. O.-school Van onze correspondent LISSE - De M.V.O.-school aan de Achterweg in Lisse zal dras tisch worden uitgebreid. Het schoolbestuur heeft onlangs de Villa-Lefeber aangekocht om de uitbreiding te realiseren. Het ar chitectenbureau De Graaf te Amstelveen is opdracht gegeven een bouwplan te ontwerpen. Mogelijk zal al dit jaar met de bouw worden gestart Met de sloop van de Villa-Lef eber zal binnenkort worden begonnen. Het schoolbestuur heeft haast met de uitbreiding, want in het huidige gebouw kunnen de bij na 500 leerlingen bij lange na niet worden ondergebracht De helft hiervan krijgt les in de voormalige Agatha-school aan de Heereweg. Deze school zal echter aan het einde van het volgende schoolseizoen worden afebroken. Tegen die tijd zal de nieuwbouw gereed moeten zijn. Van één onzer verslaggevers. Sassenheim Het gemeentebestuur van Sassenheim is van plan de bouw van de sporthal in plan „Wasbeek" niet in het openbaar aan te besteden, maar gebruik te gaan maken van een onderhandse aanbesteding. Zij stelt dit de raad voor op advies van het adviesbureau Arnhem B.V.. waarmee bespre kingen zijn gevoerd over de uitwerking van de bouwplannen. Hoewel in artikel 176 van de tect hebben gewerkt Daardoor gemeentewet staat aangegeven 2011 procedure van de aanbe- dat de aanbesteding in het open- steding aanzienlijk worden ver- ,baar dient te geschieden stellen kort. Tussen verzending van be- B. en W. dat het hier een buiten- stekken en aanvang van de gewoon geval betreft. Men is bouw zouden dan 30 tot maxi- namelijk bang dat in verband maa^ dagen zitten, met de thans heersende „werk- honger" de kans op 100 of meer inschrijvers uit het hele land, vrij groot is. Een dergelijke massale inschrij ving zou enerzijds een hoge on kostenpost met zich meebren gen (de gemeente is verplicht de aannemers voor de aanbeste ding een rekenvergoeding te be talen) en bovendien zou de pe riode tussen de plaatsing van advertentieoproep en de aan vraag van de bouw zo'n 60 tot 80 dagen gaan duren, omdat dan het onderzoek naar kwali teit en financiële draagkracht van de inschrijvers nagetrokken moet worden. B. en W. voelen dan ook meer voor een procedure waarbij on geveer zes aannemers worden uitgekozen, die een goede naam hebben, met de bouwwijze be kend zijn en zo mogelijk reeds eerder met de betreffende archi- Van onze correspondent LISSE - De heer D. Bakker heeft gisteren afscheid genomen als hoofd van de hervormde la gere school in Lisse. Van het schoolbestuur kreeg hij hij een schilderij aangeboden, van de leerlingen een fiets. De heer Bakker heeft een benoeming aanvaard aan een school in Apeldoorn. In Lisse wordt hij opgevolgd door de heer M. R. van der Berg. Wassenaar Tijdens een samenkomst in gebouw Sion is afgelopen weekeinde officieel afscheid genomen van de heer P. Th. H. Bours als hoofd van de St. Jan Baptistschool, die zijn functie neerlegt in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vrijdag a.s. volgt het afscheid van de leerlingen van de school. In een reeks van toespraken zijn de verdiensten van de heer Bours voor de school gememoreerd. Drs. C. L. Menting, voorzitter van het schoolbe stuur kenschetste het scheidende schoolhoofd als een prakticus in de opvoeding van de jeugd en bood hem als aandenken aan zijn werk in Wasse naar een boekwerk aan en een foto-reportage, die van de afscheidsbijeenkomsten zal worden ge maakt. Burgemeester Mr. K. Staab herinnerde aan diverse andere activiteiten van de heer Bours, o.m. voor het schoolzwemmen, voor de kinderbescher ming, voor de kring van schoolhoofden etc. De heer Hin sprak namens de inspectie van het basisonderwijs in Den Haag, de heer G. Cuiaux •voerde het woord als oud-schoolbestuurslid. Namens de ouders mevrouw Wigman en namens het onderwijzend personeel de heer Karremans. Er werden het scheidende schoolhoofd diverse geschenken aangeboden, alleen nog niet namens de ouders; dat komt bij het afscheid van de kinderen op vrijdag 20 juni a.s. Na de afscheidssamenkomst was er in het school gebouw een receptie voor de genodigden. In de middaguren was er nogmaals een receptie voor ouders en oud-leerlingen. Burgemeester Mr. K. Staab en het scheidende schoolhoofd Katwijks college: "Verbetering campings nie nodig" Van onze cgrrespondei» KATWIJK Er zal gèt verbetering komen in f sanitaire voorzieningr op de campings Nooit en Zuidduinen. Dit hef het Katwijkse collei van b. en w. meegedee). naar aanleiding van v gen van het VVD-ra: slid R.D. Buitendijk I dens de raadsverga^ ring van 29 mei j.l. De heer Buitendijk merkte M op, dat de sanitaire voorzieii gen op de camping Zuid| gedeeltelijk ook die van de c ping Noord in vergelijking ij andere campings in NederlJ minder gunstig genoemd i ten worden. Hij vroeg het c ge plannen te laten maken, fc hierin verbetering kunnen brf: gea Het college acht echter i pende verbeteringen niet v antwoord. Aan beide kampij terreinen worden jaarlijks, j» adviezen van de kampbelw der, de kampeervereniging t de dienst Openbare Werji voorzieningen getroffen, zijn van oordeel dat de sanil4 voorzieningen voldoen aan F redelijk te stellen eisen. Elders zullen wellicht uitgebii der, maar zeker ook beperk» voorzieningen aangewezen kif nen worden", aldus het collet Daarbij komt nog dat wat f treft de Noordcamping een *r plaatsing op het program, staat, zodat aanzienlijke vertj deringen op korte termijn z worden vermeden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4