Sollicitatie naar ambt burgemeester geen grap Haagse kapster: HAARLEMMERSTRAAT150-154 - LEIDEN 12 LE1DSE COURANT ^"WOENSDAG 18 JUNI 197! „Als mijn brief geen ef fect heeft, zou dat een grote teleurstelling zijn". De 31-jarige Haagse kap ster Susan Lamet, die schriftelijk heeft gesolli citeerd naar de functie van burgemeester van Den Haag, zegt het met grote nadruk. In haar kapsalon aan de Prinse straat is de afgelopen weken heftig gediscus sieerd over de verwoede speurtocht naar de man die de residentie wil be sturen. „De klanten erge ren zich eraan, dat nie mand die taak op zich wil nemen. Toen heb ik gezegd: waarom moet het eigenlijk zo nodig een man zijn? Mijn sollicita tie in het jaar van de vrouw is beslist geen grapje". Hoewel de hoogblonde kapster haar mannetje staat, geeft ze toe dat haar echtgenoot er wel aan te pas is gekomen om een nette sollicitatiebrief samen te stellen. De commissaris van de konin gin is nu eenmaal niet de eerste de beste. Maar na een avondje zwoegen kwam er toch een brief op papier, die de provinciale bestuurder niet zomaar achte loos naast zich neer kan leggen. „Het komt U misschien enigs zins vreemd voor, maar nocht- hans neem ik de vrijheid te solliciteren naar de functie van eerste burger van onze welbe minde stad. Ik heb sedert twee jaar een kapsalon waar ik heel mijn ziel heb ingelegd, maar die ik in dit geval gaame opgeef om het algemeen belang te dienen". Susan Lamet heeft geen enkele ervaring in de politiek, wat vol gens haar een onmiskenbaar voordeel is. „Ik stem op de WD maar dat heeft geen betekenis, dat doe ik gewoon omdat ik een zaak heb. Ik ben niet vastge roest Daarom heb ik ook aan de commissaris van de koningin geschreven dat ik in nader over leg mijn overtuiging graag wil veranderen". Onder de klanten van Susan bevinden zich de echtgenotes van minister Van der Stoel en oüd-minister De Koster. „Erg fijne vrouwen, die het ook jam mer vinden dat we zonder bur gemeester zitten. Soms praat ik met ze over politieke gebeurte nissen. Ik erger me bijvoorbeeld nogal aan premier Den Uyl, met dat stemmetje alsof er heel wat aan de hand is. Mevrouw Van der Stoel stuurde me laatst een prentbriefkaart uit Egypte. Ik geloof, dat ze helemaal achter mijn kandidatuur staat". Indien de Haagse kapster wordt benoemd tot eerste „burgermoe der" van de residentie, wat zal er dan in Den Haag verande ren? Een vraag, waarop zij haar antwoord direct klaar heeft. „De mensen zullen veranderen. Ik erger me aan de mentaliteit van tegenwoordig. Vorige week had ik bijvoorbeeld twee afspra ken met dames die zonder meer niet kwamen opdagen. Kijk, dat is precies wat ik bedoel". Een ander programmapunt be treft de Haagse binnenstad, die beslist niet autovrij mag wor den. „De gemeente moet ge woon zorgen voor meer par keerplaatsen. In Los Angeles hebben ze onder de grond een parkeerkelder gebouwd met plaats voor 100.000 auto's. Waar om kan dat hier niet? We beta len toch niet voor niets belas ting." Ook Scheveningen moet einde lijk weer gaan swingen, vertelt de kapster, terwijl ze de eerste klanten in haar zaak begroet. Geen ministersvrouwen deze keer, „maar gewone vrouwen zijn net zo geinteresseerd in mijn plannen". Terugkomend op Scheveningen: „Daar moet zo snel mogelijk een casino ko men, meer vertier. Soms denk ik wel eens, dat mannen daar geen gevoel voor hebben". EETHOEK ITALIË Deze moderne eethoek wordt in alle Leski-zaken, zolang de voorraad strekt, verkocht voor een bijzonder aantrek kelijke prijs. Een werkelijk fraaie eethoek; de stoelen hebben een moderne houten rug en een beklede zitf'"" Ongelooflijk maar "aar; 295,- S»S^-"E"fEl"AOBlo EIKEN MEUBEL SEVILLA «maakte I cm kreeR Leskj ""M besparing van maar Hefs, ,W0..)139S'~ Koopavond: elke donderdag tot 9 uur. Wagenstraat 119-123 - Den Haag (hoek Nieuwe Motstraat) Hoogstraat 206 - Viaardingen (viak naast de Hemai Nieuwe Binnenweg 421 - Botterdam (tussen Heemraadsplein en Aemrechtskade)

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12