Allerlei(ds) SCHUTTERSVELD SPOEDIG WEER LEEG Gerard Desar nieuwe trainer van UVS ONDERKOMEN VERKENNERS VERWOEST Leiderdorper moet zaaltje afbreken UITGAAN Van een onzer verslaggevers LEIDEN Binnen afzienbare tijd zullen de caravans op het Schuttersveld, die toebeho ren aan woonwagenbewoners uit Utrecht, verdwenen zijn. Tijdens de gisteravond ge houden vergadering van de raadscommissie algemene bestuurlijke aangelegenheden deel de wethouder Van Aken mee dat overleg over deze zaak in volle gang is. Overigens blijkt Leiden een gewild vakantieoord voor woonwagenbewoners te zijn. Tegenover het postkantoor aan de Geregracht heeft het afgelopen weekeinde weer een aantal woon wagenbewoners hun zomercaravans neer ge zet Raadsparkeerplaatsjes De heer Driessen (CDA) brak gisteravond een lans voor het hebben van een eigen parkeer- plaatsje voor raadsleden op het Stadhuisplein. Hij noemde de bestaande regeling (parkeer- meters op het middengedeelte waar een kwartje per uur in moet) onbevredigend. Van hem kwam het voorstel een hoger tarief voor de parkeermeters vast te stellen. „Hierdoor wordt het waarschijnlijk voor autobezitters die niet op het Stadhuis moeten zijn onaan trekkelijk om op het plein te parkeren." Als andere mogelijkheid noemde hij een inciden tele pasjesregeling voor raadsleden. De heer Cuvee betwijfelde of winkelende Leidenaars kunnen worden afgeschrikt door een hoger tarief. „Het vrijhouden voor raad sleden van het middengedeelte is eveneens onmogelijk gezien de bestaande regeling,". Hierin is bepaald dat het Stadhuisplein of parkeermeteres moet hebben óf als blauwe zóne moet worden aangewezen. Nadat de heer Du Gordijn (PPR) nog had gewezen op het bestaan van de fiets als zeer geschikt alternatief voor de auto, werd beslo ten de parkeersituatie op het Stadhuisplein door te verwijzen naar de verkeerscommissie. De helft van de commissieleden achtten het daarbij niet noodzakelijk de wenselijkheid Overlast De heren Driessen (CDA) en Peters (PvdA) drongen aan op een spoedige behandeling van een conceptnota van B. en W. over de sluiting stijden van Horeca-bedrijven. Ter behande ling lag een brief van bewoners van de Heren- steeg, waarin de laatsten hun beklag doen over de overlast, die het in de steeg gevestigde Horeca-bedrijf hen bezorgt. Driessen's fractiegenoot Vink was van mening dat er spoedig maatregelen in de steeg geno men moeten worden. „De mensen worden door het bedrijf gehinderd. De politie moet hier op korte termijn optreden." De heer Driessen meende dat een dergelijke „ad-hoc beslissing" geen zin heeft. „We bekijken of er mogelijkheden zijn voor - het houden van een collecte met oog op het landelijk collecte-plan, daarna verlenen wij al dan niet vergunning." Dit deelde wethouder Van Aken mee op een vraag van de WD-er Weizinga over het beleid van B. en W. inzake het verlenen van vergunningen dat er niet geselecteerd wordt naar politieke richting van de aanvrager. Voor de Leidse kantonrechter: Voetganger omvergereden: 180 boete (Van onze rechtbankverslagge ver) LEIDEN „Ik voel me hele maal niet schuldig. Die man liep 10 meter voor mijn auto het zebrapad op. Hoewel mijn auto helemaal in orde was kon ik toch niet meer tot stilstand komen." Aan het woord is een Katwijkse automobilist van middelbare leeftijd, de heer Van der N. die zich gistermor gen op het Leidse kantonge recht moest verantwoorden zijn wangedrag. Vorig jaar had hij op de Zeeweg in Katwijk in de stromende re gen, terwijl het nog donker een overstekende voetgan ger aangereden. Tegenover Kantonrechter-plaatsvervan- ger, de Leidse advocaat en procureur mr. Teekens, die de zieke mr. Van Dijke verving, stelde verdachte, dat het hier een „geestelijk onvolwaar dig persoon" ging, die zonder te kijken ineens de weg was opgesprongen en zich aldaar een merkwaardige wijze (zwaaiend met armen en be nen) voortbewoog op weg naar de sociale werkplaats. Ver dachte toonde zich uiterst ver baasd, toen mr. Teekens de verklaring van het slachtoffer, in het ziekenhuis moest worden opgenomen, voorlas. „Deze verklaring is veel te mooi voor een geestelijk on volwaardig persoon", riep ver dachte uit Vond de heer Van der N. zich onschuldig, de officier van jus titie dacht daar anders over. Zij sprak van „kwalijk wegge drag". „In deze omstandighe den had u veel voorzichtiger moeten rijden, zeker bij de nadering van een zebra." Eis: 100,- en 4 maanden voor waardelijke ontzegging. Dat laatste vond mr. Teekens wat te zwaar en maakte er dus 180,- boete van. Worteltjes Een andere verdachte, de 38- jarige L.A. van der N.V., moest zich gisteren verant woorden voor het veroorzaken een merkwaardige dubbe le adnrijding. Het geheel speel de zich af in Warmond. Door dat hij te weinig afstand ten opzichte van zijn voorganger, Dafje had bewaard, kon hij deze auto niet meer ontwij ken, toen deze ineens afremde linksaf te slaan. Het Dafje kreeg van achteren een duw, schoof de linker weghelft op knalde tegen een tegemoet komende Fiat. Intussen had de dader van dit alles de plaatse lijke groentekar opgezocht en aangereden: de appelmoes en worteltjes vlogen daarbij door de lucht. Of, zoals een citaat uit het ambtsedig proces-ver baal ons leert: een zakje wor teltjes en een potje appelmoes raakten hierdoor ongeschikt voor consumptie. Gelukkig liep alles verder goed af, de aanstichter van het geheel kreeg gisteren 100,- boete. Dit bleef er over van het onderko men van de landverkennersgroep Kamala aan de Haarlemmertrek vaart, nadat een stel vandalen er huis gehouden had. Het gebouwtje is volledig verwoest. De schade wordt geschat op tenminste 10.000. terug". De verkenners hebben voor- In het verleden zijn de Kamala's lopig onderdak gevonden in het herhaaldelijk het slachtoffer gewor- Scoutbureau aan de le Binnenvest den van vandalen. Leider Willem gracht. Ze hopen over niet al te Oorde: „Dit is de laatste keer ge- lange tijd een onderkomen te krijgen weest. We gaan er niet meer naar in de Merenwijk. (Van onze correspondent) Leiderdorp De Leiderdorpse gemeen teraad onder voorzitterschap van loco- burgemeester E. Drenth'had weinig moei te met de agenda, maar meer met het beroepschrift van de heer G. van Winger den tegen de weigering van de bouwver gunning. De woning aan de Achthovener- weg 39 heeft een uitbreiding ondergaan die niet in overeenstemming is met het vigerende uitbreidingsplan, waardoor de te laat aangevraagde bouwvergunning niet verleend kan worden. De heer' Nievaart (DS'70): „De man was dom om zo maar te gaan bouwen, toch zou ik dit stukje welzijn willen behouden. Verleen de man ontheffing." De heer Tieken (KVP): ,,'t Is de schuld van b. en w., de voorschriften zijn niet bekend". De woning aan de Achthovenerweg is uitgebreid met een zaaltje, waardoor in deze buurt, verstoken van andere gele genheden, de mogelijkheid geschapen wordt voor kleine bijeenkomsten. Vol gens de letter van de wet, kan er niet anders gehandeld worden dan het voor stel van b. en w. op te volgen, dat zich aansluit bij het oordeel van de commissie beroep- en bezwaarschriften en dat luidt: „Afbraak en herstel van de oude toe- Met „pijn in het hart" volgde de raad, met uitzondering van de heer Nievaart, het advies van b. en w., nadat tijdens een schorsing van de vergadering gebleken was dat er tussen het besluit en de uitvoering van dat besluit wel eens een lange tijd kan zitten en er de kans be staat dat de voorschriften gewijzigd wor den. De heer Nievaart (DS'70) wenste geen enkele risico te lopen en verklaarde zich tegen, omdat de uitbreiding voorziet in een stuk wijkbehoefte. Ook de heer De Jong mag zijn erf af schei ding in de Dr. de Bruijnestraat houden. Ook hier was gebouwd zonder vergun ning, doch wel met mondelinge toezeg ging van een ambtenaar. De afscheiding wordt iets lager en moet door het groen aan het oog worden onttrokken. „Hoe bijzonder is een bijzondere montes sorischool?" vroeg PCG-er C. Gordijn nadat hem via een raadsvoorstel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een montessori-school in Voorhof gebleken was dat het schoolbestuur hele reizen onderneemt om scholen te bekij ken, die gebouwd worden door „Midden- Holland". Wethouder Tichler (VVD) zag het niet zo somber en meende dat het schoolbestuur zich echt wel mag 'öriente- ren en de veranderingen in het schoolty pe gering zullen uitvallen. De weekmarkt is iets „uit elkaar getrok ken" omdat volgens de eerste opstelling de kramen de toegang versperden tot alle winkels en woonhuizen. De kramen zijn nu ruimer verdeeld. Van Schooten stopt op medisch advies Van c e sportredactie LEIDEN Gerard Désar wordt de nieuwe trainer van UVS. De 31-jarige middenvelder van de Leidse hoofdklasser volgt de huidige oefenmeester Wally van Schooten op die op medisch advies noodgedwongen moet afzien van een verdere continue ring van zijn activiteiten. Eind juli zal Désar, een decennium lang vaste keus voor het eerste team, zich bij UVS manifesteren in een heel andere rol. „Een rol echter" volgens voorzitter Piet Kruit, „die hem op het lijf is geschreven". Hoewel Van Schooten pas vo rige week definitief uitsluitsel kreeg omtrent het moeten af zien van verdere uitoefening van zijn trainerschap is een en ander bepaald niet uit de lucht komen vallen. Reeds in janua ri van dit jaar werd Van Schooten door zijn huisarts aangeraden het rustiger aan te gaan doen. Toen Roodenburg een maand of wat later Ge rard Désar benaderde voor het trainerschap haastte UVS zich Désar te behouden door hem in het vooruitzicht te stel len dat, wanneer Van Schoo ten zou moeten stoppen of zou weggaan, hij diens plaats zou overnemen. Désar had zodoen de de garantie dat hij zijn eigen, hooggenoteerde club, binnen afzienbare tijd onder zijn hoede zou kunnen nemen, terwijl hij voorlopig nog kon blijven spelen en UVS had de garantie dat de lijn Kante been-Van Schooten zou wor den doorgezet Trainer Van Schooten had zich inmiddels gewend tot een specialist, die hem verleden week te kennen gaf het voor lopig rustiger aan te gaan doen. En daarmee kwamen de plannen van ale betrokkenen in een stroomversnelling te recht. Désar, in afwachting van de uitslag van zijn exa men B-licentie, kan zijn voet balschoenen in de wilgen han gen, want met ingang van vol gend seizoen neemt hij de be geleiding van de A- en B-selec tie op zich. Van Schooten krijgt geen kans zijn plannen af te ronden „want", zoals hij zelf zegt, „volgend seizoen moest het voor mij gaan ge beuren. Dan had ik kunnen zien of de vier jaar geleden gestartte opbouw resultaten zou opleveren. Die termijn had ik me voorgesteld, maar he laas kan ik het niet afmaken. Uiteraard was het een grote klap voor me, toen ik hoorde, dat ik mijn activiteiten moest staken. Ik ga volgend jaar in een lager elftal maar tegen een balletje trappen, maar voorals nog heb ik geen enkel idee hoe ik mijn tijd komend seizoen moet besteden. Het is een stuk van je leven geworden en ik ben benieuwd hoe ik dat pro bleem moet zien weg te wer ken. Eenvoudig zal het beslist niet zijn", aldus Van Schooten. UVS-voorzitter Kruit betreurt het afscheid van de kleine trai ner. Hij: „Het verlies van Wal ly betekent voor ons een grote slag. Zijn benadering, rijn hu maniteit en rijn technische kwaliteiten zullen we in hoge mate gaan missen. Wat van Schooten voor de vereniging heeft gedaan is in woorden nauwelijks uit te drukken. De samenwerking met hem was altijd enorm. Gebleken is dat wel weer, toen rijn probleem zich deed gelden en juist hij het initiatief nam om Désar het roer te laten overnemen. Een betere vorm van overleg kan je je niet indenken", aldus de praeses van de Leidse hoofdklasser. UVS legt de verantwoordelijk heid voor haar selectie dus wederom in handen van een blauwwitter zelf. Een uniek feit, want behalve een kleine onderbreking is dit nu al der tig jaar het geval bij de club. „Dat kan nu eenmaal bij ons", legt de nieuwbakken oefen- meester uit „Bij ons is de opvoeding en communicatie dermate goed, dat zoiets zelfs de meest aangewezen oplos sing is". En voorzitter Kruit: „Een dergelijke werkwijze ver mijdt ontzaglijk veel proble men. Nogmaals: we betreuren het ten zeerste, dat Wally noodgedwongen moet stoppen. Aan de andere kant hebben we het volste vertrouwen in Gerard. Die twee zullen heus nog wel samenwerken". AD VAN KAAM In en rond Leiden Donderdag 19 |un! Breehuys, Breestraat 19 - Openbare verkoop van 14.00 tot 22.00 uur. Vrl|dag 20 juni Marekerk, Lange Mare - Concert door de Amerikaanse organist Dwight Oarr; aanvang 20.00 uur. Hothouse, Rapenburg 24 - Concert door The Caledonians, 18-mans Big-Band uit Noord-Holland; aan vang 22.00 uur. Bioscopen j. zond. 2.30 - 2»,4 5 - 7 - 9.15 Trianon Theater, Breestraat 31, tel. 23875. De langste dag. Dag., ook Dag. 2.30 - 7 - 9.15 - u. zondag 2.15 - 4.30 - 7 - 9.15 u. wo. 2.30 uur Tarzans grootste gevecht al.' Camera. Elke avond 7.00 en 9.30 uur „De Slang" (1e serpent) (14 jaar). Kindermatinee: zaterdag- en woens dagmiddag 2.30 uur. Zondagmiddag 2.00 en 4.15 uur. „Alibaba en de 40 rovers", met Fernandel (a.l.) Lldo Theater, Steenstraat 39, tel, 24130. The front page (14 jaar). Dag. 2.30 - 7 - 9.15 u. zondag 2.30 - 4.45 -7-9.15 u. Studio Theater, Steenstraat 39, tel. 33210. You only live twice (14 jaar). Aanvangstijden zie Lido. Hulpverlening 43171, spreekuren maandag van 11.30 tot 14.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Grof vuil De grof vullwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Lelden: Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk); v.d. Brandelerkade; Durieuxstraat; Tiboel Siegenbeek9traat; Roodenburger- straat; De Mey de Streefkerkstraat; Cobetstraat; de Ridderstraat; Thor- beckestraat; Wasstraat; de Laat de Kanterstraat; Cronestelnkade; P.J. Blokstraat; Fruinlaan; de Gijselaar- straat; Kernstraat; Verdamstraat; Ko revaarstraat; Plantsoen; 4e Binnen vestgracht; Rijnstraat; Kraaierstraat; Havenstraat 2e en 3e; 2e, 2e en 3e Gorlestraat; Geregracht; Levendaal; Oranjeboomstraat; Cathrijnenstraat; Barbarasteeg; SL Jorissteeg; Koenes- teeg; Nieuwe Brugsteeg; Wielmaker- steeg; Hogewoerd; Watersteeg; Plan tage; Utrechtse Veer; Veerstraat. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sander z.v. S. Kijk in de Vegte-M. H. Boers. Pieter Meindert z.v. W. Sip-D. E. de Zeeuw, 'zaak z.v. I. Colpa-G. E. Kulker. Llzette Catharina Johanna d.v. G. J. Hoog>J. Schlagwein. Marrigje d.v. F. Wouters- C. P. Lammerts. Léon Jusette z.v. J. Ouwerkerk-I. S. A. van Steenbergen. Max Jan z.v. W. B. T. Heiligers-J. J. H. M. van der Wielen. Anthony Jaco bus Franclscus z.v. A_ Pracht-L T. Boot. Chi Wing z.v. K. C. Pang-M. L. Liu. Danielle d.v. J. de Mol-L. Kuijt. Sebastiaan Paul Ludwlg z.v. H. G. T. J. Jansen-H. I. E. Kulenkampff. Miran da d.v. W. Bouwman-Jm de Wolf. Renè Gerardus Jacobus z.v. G. J. M. Vink-W. J. J. M. Onderwater. Alexan dra Geertrulda Martha d.v. K. A. Ka- pel-M. A. H. Caspars. Overleden: C. W. Verkruisen geb. 3 jan. 1906 man. W. J. van Leeuwen geb. 21 mei 1907 man. A. E. M. Wlllemse geb. 26 sept. 1892 vrouw. W. Schoneveld geb. 25 mei 1918 man. M. A. Kaan geb. 6 febr. 1923 echtge note van C. Tljsen. E. Huiznnga geb. 9 juni 1975 dochter. T. Mooten geb. 27 nov. 1926 man. E. C. Stol geb. 11 april 1912 man. J. Brokaar geb. 7 doe. 1909 man. J. G. C. Rijs geb. 21 |an. 1938 man. J. Metselaar geb. 23 okt. 1901 echtgenote van P. J. J. van Weerlee. W. Noort geb. 12 feb. 1917 Gohuwd: P. Schuil en J. S. do Vries. G. A. M. van der Steeg en D. M. A. van Zoomeren. zgeboron: Leonie d.v. E. S. Wijnants- G. Noordergraaf. Robino Chêrletto d.v. J. M. Elsovior-E. Sjerp. Jan Jacob Cornells z.v. C. Hoek-J. U. van Duij- venbode. Mare Mannes z.v. H. J. M. Bunt-J. A. van Egmond. Jeroen z.v. G. T. M. Goddijn-S. H. M. Aalbers. Jaap Mattijs z.v. J. D. W. van Dam-L Dalhulsen. Tjade z.v. F. Bekoolj-H. W. Lunenburg. Overladen: W. B. Vierwind geb. 13 aug. 1912 echtgenote van J. K. M. Schulto. A. Braxhoven geb. 13 april 1874 gehuwd geweest met N. van der Blom. S. Staleman gob. 12 doc. 1878 gehuwd geweest met A. van dor Blij. E. Lange geb. 1 mei 1908 echtgenote van F. W. Braun. C. W. Verkruisen geb. 3 jan. 1906 man. Gehuwd: T. U. Steensma en A. M. Polet J. A. van Eek en M. J. C. Nleuwland. Inspectrice kinderpolitie overleden Van een onzer verslaggevers Leiden - Na een langdurig ziekbed is tijdens het afgelo pen weekeinde mevrouw Louise Gert ruide Maria Schulte overleden, inspectrice bij de Leidse kinderpolitie. De 52-jarige mevrouw Schulte deed op 1 juni 1969 haar intre de bij het Leidse politiekorps. een operatie, vorig jaar, bleek rij ongeneeslijk riek te rijn. Ondanks het feit dat rij wist spoedig te moeten sterven ging rij direct uit het zieken huis weer aan het werk, want daar leefde ze voor. Toen haar krachten zodanig waren afge- nen dat rij niet meer naar het bureau van politie kon ko men, bleef rij vanuit haar wo- Mevr. G. M. Schulte f ning en later gedurende haar langdurig verblijf in het zie kenhuis, dagelijks contact houden met haar collega's. Ge steund door een sterk geloof in God heeft rij tot het einde van haar leven met grote toe wijding de mensheid gediend, in het bijzonder de jonge men sen wier lot haar zeer ter harte ging en voor wie rij al haar krachten heeft gegeven. Onder redactie van Jantje van Leyde tel. 071-22244 tst.17. Bedankje In een brief aan burgemeester Vis van Leiden beeft prof. dr. A Rörsch, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Eeuw feestcommissie, dezer dagen zijn dank betuigd voor de door de gemeentelijke autoriteiten, diensten en bedrijven verleende medewerking bij de organisatie van het Eeuwfeest. Daarin schrijft hij om.: „De inspanning die gemeentewerken, brand weer, de politie en de lichtfa brieken zich ten behoeve van het eeuwfeest hebben getroost, heeft op ons een diepe indruk gemaakt Ongetwijfeld zullen er zich bij bepaalde onderdelen lichte strubbelingen hebben voorgedaan, maar zover ons be kend, zijn die steeds opgelost, dankzij de uitermate welwillen de houding van Uw diensten. Het is echter zeker niet uitslui tend de welwillendheid die aan de dag is gelegd, die wij ons zullen blijven herinneren, maar het rijn vooral de daadkracht en efficiëntie waarmede Uw dienst en hun bijdragen hebben gele- Staat U mij toe dat ik hieraan een persoonlijk woord toevoeg. Als bewoner van een randge meente, bezie ik het gebeuren in de stad Leiden steeds erg criti- sch. Uit het persoonlijk contact dat ik de afgelopen maanden met al van Uw gemeente-ambte naren heb gehad, is mij geble ken dat de inzet van hen voor uw stad werkelijk voortreffelijk is en in menig opricht een voor beeld kan rijn voor de universi taire gemeenschap." „In die gevallen- waarbij rugge spraak met hogere instanties plaats moest vinden, hebben wij ervaren dat deze steeds snel en efficiënt werd gehouden." Teamzeilen De komende twee dagen zal op de Braassemermeer het Neder lands Universitaire kampioen schap teamzeilen plaatsvinden. Bij het teamzeilen gaat het niet om de individuele prestaties, maar om de verrichtingen van een team zeilers bij elkaar. De organisatie is in handen van de „Blauwe Schuit", de vereni ging die vorig jaar de titel be haalde. Steun zal worden ver leend door de WV „De Braasse mermeer", voor het clubhuis van deze vereniging zal beide dagen om 9.00 uur worden ge start. De „Blauwe Schuit" zal rijn titel moeten verdedigen tegen de teams uit de andere universi teitssteden. De grootste concur rentie voor de serieus trainende Leidenaars zal komen van de ploegen uit Nijmegen en Twen te. Van Aken en de LDM B. en w. hebben besloten wet houder Van Aken economische zaken) kandidaat te stellen voor de functie van president-com missaris van de Leidsche Duin water Maatschappij, een naam loze vennootschap, waarvan de gemeente alle aandelen heeft De heer Van Aken en de LDM kwamen onlangs in het nieuws in verband met de Welzi'nsbron, een door de commissarissen van de LDM in het leven geroepen stichting, die in het diepste ge heim de bouw van een zwembad aan de Vondellaan voorbereid de. De heer Van Aken was de (betaalde) secretaris van deze stichting. Het provincial be stuur stelt momenteel een on derzoek in naar het doen en laten van de gemeente in deze zaak. B. en w. weigeren overi gens nog steeds commentaar te geven op de gang van zaken. De raadsleden is geheimhouding opgelegd. Interpellatie Het CPN-raadslid D. Hoeven heeft de gemeenteraad ge vraagd in de raadsvergadering van maandag a.s. een interpella tie te mogen houden over de bezuinigingspolitiek van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en de gevolgen van deze politiek heeft voor het jeugd- en jongeren werk in Leiden. Rijnoeverflat De bewoners van de Rijnoever flat hebben bij het bestuur van de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren geklaagd dat ze regelmatig het slachtoffer zijn van dieven en gluurders. De be woners willen dat de toegangs deur tot de flat wordt afgesloten voor onbevoegden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3