Arie van Gemert is „uitgefloten" Leeds vecht beslissing UEFA aan Gesprek Kraay houdt Miihren in Amsterdam Verwarring over toewijzing toto- en lottogelden KNVB Ajax zoekt opnieuw contact met Arntz Bayern wil Joe Jordan iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Spoorloos verdwenen jockey sliep in sauna OKKER ZAKTE OP PLAATSINGSLIJST VAN WIMBLEDON Canadese ploeg voorbode van Sparta Spelen DERDE RITZEGE DE VLAEMINCK DINSDAG 17 JUNI 1975 LEIDSE COURANT/ Ook Vervoort van internationale lijst afgevoerd DEN HAAG - Joop Vervoort en Arie van Gemert zijn door de beoordelingscommissie op grond van hun prestaties in het afgelopen seizoen van de internationale scheidsrechterslijst afgevoerd. Van Gemer, die nu evenals Vervoort internationaal uitgefloten is, arbitreerde vorig jaar nog in West- Duitsland tijdens de eindronden van het toernooi' om de wereldtitel. Onder zijn leiding leverden Brazilië en Schotland toen een bikkelharde strijd. De laatste interlandwedstrijd, die Van Gemert dit seizoen leidde, was de amateurontmoeting tussen West-Duitsland en Spanje. Vervoort's laatste op treden buiten de landsgrenzen was de UEFA- jeugdwedstrijd Liechtenstein - Luxemburg. Nieuw op de lijst zijn Beek en Hoppenbrouwer. De beoordelingscommissie heeft de zeven scheids rechters aangewezen, die voor de internationale lijst van het seizoen 1975/1976 zullen worden opge geven. De scheidsrechterscommissie heeft daarna de rangorde samengesteld, die er als volgt uit ziet: 1. Leo van der Kroft 2. Charles Corver 3. Theo Boosten 4. Frans Derks 5. Jan Beek 6. Ben Hoppen- brouwer 7. Jan Keizer. Nadat Henk Geurens reeds eerder had bedankt, liet ook Bas Booy weten, dat hij door drukke werk zaamheden geen tijd meer voor fluiten had. De heren Mulder en Gans zijn gepromoveerd naar de seniorenlij st. LEEDS - Leeds United beeft bekend gemaakt in beroep te gaan tegen de straf die de Europese Voetbal Unie (UEFA) de club heeft opgelegd. De UEFA beeft Leeds uitgelotcn van Europese bekertoernooien voor een periode van vier jaar, met die restrictie dat de straf zal zijn voltooid wanneer Leeds twee keer geen gebruik heeft kunnen (mogen) «natron van zijn recht op deelneming. Keith Archer, de secretaris van Leeds, zei dat gisteren een telegram naar het kantoor van de UEFA te Zurich was gezonden om beroep aan te tekenen en dat daarin tevens was gezegd dat een uitgebreide brief spoedig zou volgen. Archer verwachtte dat de zaak tegen Leeds nog deze maand in beroep zou worden behandeld. Amsterdam Ajax-manager Hans Kraay wil versterking. Een ..versterking die hij vooral ziet in de persoon van Peter Arntz (Go Ahead Eagles). Gisteravond was de vermoeide manager toch bereid om iets over de zaak-Amtz te vertellen. „Het is moeilijk om' te ontkennen dat we contact hebben gezocht met Go Ahead Eagles. Ongeveer 7 weken geleden heb ik bij collega Stephan geïnformeerd naar de prijs van Peter Arntz. Uit dat gesprek heb Ik geconcludeerd dat de Deventer club hem niet wil laten gaan. Ook uit berichten in de kranten heb ik gelezen dat Arntz „verboden" wordt Deventer te verlaten. Dat maakt de zaak extra moeilijk". Hans Kraay wil er beslist geen affaire van maken. Hij weet dat de zaak gevoelig ligt Vooral omdat hij zijn managerscarriëre bij de Deventer ere-divisieclub is begonnen.. Hij zegt: „Ik heb gehoord dat Peter Arntz weg wil bij Go Ahead Eagles. Hij zou voor twee jaar hebben getekend omdat hij er vanuit was gegaan dat Jan Notermans bij Go Ahead Eagles zou blijven. Bovendien is zijn boezemvriend Bert van Marwijk ook vertrokken. Ajax wil Arntz dolgraag overnemen. We zullen de „strijd" dan ook niet opgeven, alhoewel ik persoonlijk geen voorstander ben van spelers tegen de wil van de club benaderen. In ons geval ligt het iets anders want vorig jaar waren we bijna rond. Helaas is het toen misge gaan". Tegenstander „Principieel blijf ik een tegenstander van de praktijk om eerst de spelers en dan pas de club te benaderen. Ik zit echter met hetzelfde probleem. In de voetbalsport schijnt dit systeem nor maal te zijn en je wordt ertoe gedwongen. De vraag is of het correct is, maar in de voetballerij is het een gewoonte geworden. Ik wil Peter Arntz er in ieder geval bijhebben". Op de vraag of Ajax er op uit is om het tot een arbitrage te laten uitlopen zei Hans Kraay: „Beslist niet Ajax heeft onprettige i ervaringen met arbitrage-zaken. Denk maar aan Rene Notten en Johan Neeskens. Ajax zal dus voorzichtig zijn". Hans Kraay, die vrijdag op vakantie gaat wil deze week contact opnemen met Go Ahead Eagles en met Peter Arntz. Naar verluidt het eerste contact met Arntz gisteravond al hebben plaatsge- ponden. MUNCHEN Bayern München is bereid ruim één miljoen gulden neer te tellen voor Joe Jordan, de spits speler van Lees Uni ted. Bayern München zal deze week met Leeds United gaan praten over een moge lijke transfer van de Schot se international. Franz „bulle" Roth heeft zijn contract met Bayern München met één jaar ver lengd. De man, die in de Europa-Cupfinale tegen Leeds United het eerste doelpunt maakte, had zelf drie jaar in zijn hoofd. In verband met zijn leeftijd (29) wilde voorzitter Neu- decker dat niet wil van der plas Jo van Marle: „Dit is een voorlopige toewijzing' (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM Gerrit Mühren, die Ajax het komende seizoen met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zou verlaten om zijn voetbal- geluk in België te beproeven, blijft bij de Meer- club. Het zo juist afgesloten toernooi van de ex-Europacuphouder door Indonesië heeft hem zoveel zelfvertrouwen gegeven, dat hij met een gerust hart de toekomst tegemoet ziet. Tijdens de trip heeft manager Hans Kraay een lang gesprek met de Volendammer gehad, die sinds zijn besluit niet aan de wereldkampioen schappen in West-Duitsland deel te nemen, kampte met een ernstig vormverlies. Mühren wijt de terug lopende prestaties aan onderlinge meningsver schillen binnen de selectiegroep en voelde zich door die narigheid een tikkeltje buitengesloten. Zelfs zijn beste vriend Barry Hulshoff, zou hem hebben laten vallen. Experiment Kraay heeft de trip door Indonesië eveneens aangegrepen om in de achterhoede te experimen teren. Zoals bekend, verdwijnt Horst Blanken burg naar zijn geboorteland. Om in de leemte te voorzien liet Kraay de vrijwel genezen Hulshoff en Krol beurtelings als laatste man opereren. Ofschoon de rijzige Zaankanter een conditionele achterstand demonstreerde mag zijn voorzichtige entree succesvol worden genoemd. Zeer waarschijnlijk zal aanvoerder Krol het ko mend seizoen van de linkerflank worden gehaald om als laatste man op te treden, een positie die de Oranjeman destijds bij de Ajaxjeugd innam. Hulshoff zal dan als voorstopper fungeren, terwijl de zeer bruikbaar gebleken Dusbaba „omge schoold" wordt tot linksback. Met het aantrekken van Geert Meyer (FC Amster dam) als specifieke linkerspits is het voorhoede probleem uit de wereld. Kraay schijnt van een concept uit te gaan, waarbij goaltjesdief Ruud Geels de plaats van de naar Valencia vertrekkende Rep inneemt, de Limburger Brokamp in de punt van de aanval wordt gezet en Meyer definitief voorziet in de vorig jaar vrijgekomen vacature Piet Keizer. (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE Jockey Clive McGarrity, die zondag spoorloos was op de renbaan Duindigt, is weer terecht. Hij was in een sauna in Breda in slaap gevallen en werd pas wakker, toen de twee rennen waarin hij moest starten reeds gelopen waren. Zijn broer Tom McGarrity: „Clive is een uurtje in de sauna geweest en daarna in de rustruimte. Rond de klok van half een moest hij uit Breda vertrekken om op tijd op Duindigt te zijn. In de rustruimte is hij echter in slaap gevallen en door de directie van de sauna om vier uur pas wakker gemaakt. Hij schrok enorm, maar wist het telefoonnummer van Duindigt niet. Vervolgens is hij rustig naar huis gegaan. Omdat ik het verhaal niet geloofde heb ik bij de sauna navraag gedaan. Chef renwezen van de Stichting Nederlandse Draf en Ren sport, de heer Köhler: „Clive McGarrity moet voor de strafcommissie van de NDR verschijnen. Ik geef op het gebeuren liever geen commentaar, maar het is niet onmoge lijk dat het personeel van de sauna straks als getuige wordt opgeroepen". De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport kan streng straffen als jockey's zonder geldige redenen op de koersda- gen niet komen opdagen. Clive McGarrity is de beste jockey in ons land. Morgenmiddag komt hij in ieder geval op Duindigt in actie. Op het programma staan tijdens de „Dag van de Luchtmacht" zeven draverijen en drie rennen. De eerste start is om half twee. LONDEN Jimmy Connors en Chris Evert zijn in het heren en dames enkelspel als eersten geplaatst voor de tenniskam pioenschappen van Wimbledon, die maandag in Londen begin nen. Beiden verdedigen hun ti tel. Tom Okker, vorig jaar nog als zevende geplaatst, staat nu negende. De plaatsingslijsten zijn er als volgt uit: Heren enkelspel (tussen haakje de plaatsing van vorig jaar): 1. Jimmy Connors (VS) (3), 2. Ken Rosewall (Aus) (9), 3. Björn Borg (Zwe) (5). 4. Turner Gunneman neemt afscheid AMSTERDAM Hans Gunne man zal zaterdag in Zwolle voor de laatste maal uitkomen in een Turninterlandwedstrijd. De Eindhovenaar, die tien jaar deel uitmaakte van de Neder landse poeg, beëindigt zijn ac tieve sportloopbaan in de ont moeting met Oostenrijk in de stilosporthal. Guillermo Vilas (Arg) (-), 5. Ilie Nas- tase (Roe) (2), 6. Arthur Ashe (VS) (8), 7. Stan Smith (VS) (4), 8. Raul Ramirez (Mex) (-), 9. Tom Okker (Ned) (7), 10. John Alexander (Aus) (-), 11. Roscoe Tanner (VS) (-) 12. Jan Kodes (Tsj) (6), 13. Marty Riessen (VS) (-), 14. Vitas Gerulaitas (VS) (-), 15. Onny Parun (Ne-Zee) (-), 16. Tony Roche (Aus) (-). Dames enkelspel: 1. Chris Evert (VS) (2), 2. Martina Navratilova (Tsj) (-) 3. Billie Jean King (VS) (1), 4. Evon- ne Goolagong (Aus) (3), 5. Margaret Court (Aus) (-), 6. Virginia Wade (Eng) (5), 7. Olga Morozova (Rus) (8), 8. Kerry Melville (Aus) (6). Heren dubbelspel: 1. Gottfried/Rami rez (VS-Mex) (-), 2. Connors/Nastase (VS-Roe) (1), 3. Hewett/MacMillan (Za-Fr) (2), 4. Lutz/Smith (VS) (3), 5. Alexander/Dent (Aus) (8), 6. Cox/- Drysdale (ng-Z-Afr) (-), 7. Okker /- Riessen (Ned-VS) (-), 8. Ashe(Van Dillen (VS) (-). Dames dubbelspel: 1. Evonne Goola- gong/Peggy Michel (Aus-V) (-), 2. Ro semary Casals/Billie Jean King (VS) (-), 3. Chris Evert/Martina Navratilo va (VS-Tsj) (-, 4. Margaret Court/Vir ginia Wade (Aus-Eng) (-). Gemengd dubbelspel: 1. Riessen Court (VS-Aus) (-), 2. Ro che/King (Aus-VS), 3. Kodes/Navrati- lova (Tsj) (-), 4. Metreveli/Morozova (Rus) (3). DEN HAAG De toewijzing van toto- en lottogelden door het bestuur van de Stichting Nationale Sporttotalisator heeft niet aan de verwachtin gen van de KNVB beantwoord. Het bestuur van de voetbal bond krijgt slechts 8,8 miljoen uitgekeerd, terwijl de aanvrage 11,8 miljoen bedroeg. Een en ander heeft voor de KNVB minder prettige gevolgen, aan gezien de begroting voor het seizoen 1975-1976 voor een be langrijk deel afhankelijk is van de toewijzing van de gelden. De begroting, die de KNVB op 31 mei aan haar bondsafgevaar- digden voorlegde, was geba seerd op een bedrag van zestien miljoen, waarvan 11,8 miljoen verkregen zou worden uit de inkomsten van de toto en de lotto. De KNVB zegde echter toe de begroting te herzien, in dien aan de aanvrage niet vol daan zou worden. Op de bondsvergadering werd door een afgevaardigde reeds gesuggereerd, dat het uit te ke ren bedrag aan de KNVB we ieens aanzienlijk lager zou kun nen zijn. Die informatie was hem verstrekt door een topfunc tionaris van het ministerie van CRM. Vice-voorzitter Jo van Marle reageerde toen uiterst fel: „Er is over de toewijzing nog helemaal niets bekend. Die be richten moeten uit de lucht ge grepen zijn". Frappant is echter dat de voorspelling van de bondsafgevaardigde exact is uit gekomen. De KNVB krijgt drie miljoen minder dan was aange vraagd. Jo van Marle: „Je moet dit zien als een voorlopige toe wijzing. Vorig jaar werd 6,5 mil joen aan de KNVB uitgekeerd. Gezien de kostenstijging heeft men nu besloten 8,8 miljoen uit te keren. De indiening van de aanvrage is nogal gehaast ge gaan. Daarom zal die aanvrage in zijn geheel opnieuw worden bekeken. Die 8.8 miljoen is daarom een eerste aanzet. Het is heel goed mogelijk, dat bij een tweede beoordeling alsnog die resterende drie miljoen wordt toegevoegd". Een gedach- tengang, die directeur Lut van de Nationale Sporttotalisator niet kan volgen: „Dit zijn beslis singen van het bestuur, die wor den voorgelegd aan de minister van CRM. Het bestuur van toto en lotto heeft de aanvrage van de KNVB in behandeling geno- VERDELING DEN HAAG De lotto- en totogelden worden voor de sport op de volgende wijze uitgekeerd: KNVB 8.743.750 gulden, NSF 5.757.870 gulden, atletiek 483.965, gymnastiek 621.623, handbal 282.360, paardesport 209.000, hocky 252.257, budo 294.650, kano 181.891, roeien 383.968, schaatsen 343.987, vol leybal 272.165, zeilen 313.140, wielrennen 225.200, zwemmen 827.327 KNLTB 179.000, tafeltennis 157.109, honkbal 201.550, Medische sportkeuring 220.000, NKS 304.570, Culturele sport bond 160.625, NOC 439.700, ijshockey 97.908, bergsport 17.500, korfbal 18.000. Bovendien zal 4,8 miljoen worden besteed aan sportaccomodaties, vijftigduizend gulden voor de biljartbond en de bridgebond in de kosten van een nieuw clubgebouw, 1,5 miljoen voor de roeibond i.v.m. vernieuwingen aan de bosbaan, 1,5 miljoen voor de aanleg van een kunststof atletiekbaan, 1,7 miljoen voor verenigingsaccommodaties. Uit de reserves zal eventueel een overdekt 50 meter zwembad worden bekostigd. men en gedeeltelijk genono- reerd. Van een tweede beoorde ling is geen sprake. Deze cijfers zijn naar de minister gegaan en hiij neemt een beslissing. De KNVB zou dus hooguit naar de minister kunnen stappen. Overi gens vind ik het een knap be drag, dat aan de voetbalbond wordt uitgekeerd". Grootste bedrag De KNVB krijgt veruit het grootste bedrag. De inleg van de toto en lotto wordt begroot op 200 miljoen, waarvan 60 mil joen terugvloeit naar de sport. Zestien miljoen is de voor-in houding van de verenigingen, ruim vijftien miljoen wordt be stemd voor het vormen van een reserve. Aan de sportbonden wordt bijna 24 miljoen uitge keerd, waarvan ruim acht aan de KNVB. Van dat bedrag is 260.000 gulden bestemd voor het amateurelftal en 70.000 gul den voor het vaststellen van het actieplan voor de raad voor het betaalde voetbal. Het ziet er echter naar uit, dat de KNVB op grond van deze gegevens de begroting zal moe ten herzien. In het komende sei zoen zal de KNVB drie miljoen minder kunnen besteden, dan was verwacht. JOS HEYMANS VEERTIEN PLOEGEN IN TOUR DE FRANCE PARIJS In de Ronde van Frankrijk, die op 26 juni in Charleroi (België) begint, zullen veertien ploegen van tien ren- ners vertrekken. Bij de veertien ploegen is dè Nederlandse equipe van Frisol, die al vijf renners heeft aange wezen, namelijk Hennie Kuiper, Fedor den Hertog, Cees Priem, Albert Huizebosch en Willy Vannes te. In buitenlandse ploe gen zullen nog tenminste vier Nederlanders vertrekken, name lijk Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann en Gerard Vianen bij Gan-Mercier en Gerben Kar stens voor Gitane. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Sparta Spelen staan voor de deur. Degenen die het nog niet wisten en gistermiddag in de buurt van hotel Excelsior verbleven, kunnen er over meepraten. Nog maar nauwelijks aangekomen van de lange reis uit Canada zwaaiden de deuren van het Haagse hotel weer wijd open. In de opening een kleurrijk gezelschap gestoken in korte broek. De atleten en atletes, vrijdag en zaterdag uitkomend in het internationale atletiekfestijn aan de Zuidlarenstraat, wilden laten zien niet voor niets zo'n lange reis te hebben gemaakt. Aan het hoofd van het gereputeerde gezelschap om er maar een te noemen: Glenda Reiser kan de 1500 meter in 4.07.- lopen de medische begeleider met zijn vrouw. De Canadese groep was nog maar de voorbode van een enorme hoeveelheid toppers, die deze week langzaam maar zeker zullen binnendruppelen. Onder hen ook, zo is gisteren zeker geworden de Australische Denise Robertson, goed voor 11.0 op de 100 en 22.7 op de dubbele afstand. Aan de lange lijst grote namen kan ook definitief Pol Thijs, Belgische 5000 meterloper in Carin Andersson uit Zweden (1.83 hoog) worden toegevoegd. Op de foto de Canadese formatie met begeleider van Sparta- zijde Willem van Evelingen (staand derde van rechts) vlak voor de „training". Hun namen: Glenda Reiser (zittend rechts), Thelma Wright, Donna Valaitis, dokter Johnson en zijn vrouw, Maureen Crowley, Paul Craig, Joe Sax en Paul Poce. EINDHOVEN NAC heeft de topscorer van de eerste di visieclub Veertdam Fred Ol- denburger gecontracteerd. Hij" heeft een verbintenis van een jaar met zijn handtekening be- LUGANO Roger de Vlae- minck, de wereldkampioen veldrijden bij de profs, onder streepte gisteren opnieuw zijn voortreffelijke vorm door de vijfde etappe in de ronde van Zwitserland te winnen. Het be tekende zijn derde triomf. Hij hield aan zijn zege geen winst op de concurrentie over, want in zijn spoor had hij zijn naaste rivalen Mercks en Pfen- ninger meegetrokken. De Vlae- minck, die zijn zegetochten on verminderd voortzet in de Giro won hij onlangs ook al zeven ritten sprintte het snelst in een twintig man ster ker kopgroep, die een voor sprong had van 21 seconden op het eerste deel van het peloton, waarin zich opnièuw Roy Schui ten bevond. Schuiten was niet de beste Nederlander, want Bert Pronk, die zondag een fraaie ritzege had behaald, was even eens in de kopgroep aanwezig, zodat hij op De Vlaeminck en Merckx niets hoefde prijs te ge- Pfenninger (Zwi) z.t 4. Riccomi (Ita) op 29 sec. 5. Pronk (Ned) op 1.01 min. 6. Dierickx (Bel) op 2.00 min. 7. Thurau (WD1) op 2.55. 8. Vercelli (Ita) op 3.17. 9. Panizza (Ita) op 5.30. 10. Lualdi (Ita) op 5.40. 19. Tabak (Ned) op 7.33. 28. Schuiten (Ned) op 11.35. 47. Van den Hock (Ned) op 19.30. LUXEMBURG Even is de leiderspositie van Frans Verbeeck in de laatste etappe van de Ronde van Lu xemburg in gevaar gewreest Dat was na 48 kilometer, toen hij op de top van de Kreuzerbusch lek reed. Verbeeck werd echter door zijn ploeggenoten snel weer naar het peloton terugge bracht. De vierde rit werd ge wonnen door Gerben Karstens, die kort voor de beklimming van de "Ferme Rouge" demar reerde en alleen de Belg Go- vaerts mee kreeg. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Verbeeck (Bel) 18 uur, 17 minuten en 51 seconden. 2. Teirlinck (Bel) op 6 seconden. 3. Van Springel (Bel) op 9 sec. 4. Kuiper (Ned) op 43 sec. 5. Nilsson (Zwe) z.t 6. Gilson (Lux) op 1.33 min. 7. Schmid (Lux) op 1.35. 8. Verplancke (Bel) z.t 9. Opdebeock (Bel) op 3.06. 10. De Meyer (Bel) op 4.52. 43. Karstens (Ned) op 34.07. 46. Priem (Ned) oö 40.13.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11