Sleutels ongeslagen maar geen kampioen Leidse selectie wint Bonden toernooi Felicitaties voor Nieuwkoop Noorderkwartier: We zullen doorgaan Sleutels ziet wat in sportfonds ANNEMIEK BOUMA NAAR DE SPARTAAN Nieuwkoop zonder succes in Zeist Profronde in Leiden De Munck en De Nie winnen meerkampen Ajax boekt ruime winst op VUC II LEIDSE COURANT PAGINA 14 (Van onze sportredactie) Zeist Hoewel de Leidse zaterdagkampioen Sleu tels in de finale van het zgn. bondentournooi tij dens drie wedstrijden on geslagen bleef is het team van Mat Keereweer toch niet de eerste plaats geëindigd. Sleutels eind igde op de toch zeer ver dienstelijke tweede plaats achter het Zwolse Ber- kum, terwijl Groen-Wit uit Apeldoorn als derde en WC uit Halsteren als vierde eindigde. In dit eerste treffen tegen Groen-Wit, heeft Sleutels een, uitgekookt spel gespeeld, waar bij de grootste aandacht werd besteed aan de verdediging, af gewisseld met razend snelle counters, mogelijk gemaakt door spitsen als Bert Montagne, Fred van Huis en de kwieke Mik van Prehn. Bij een van de Leidse aanvallen werd de bal snel door de eerste linie van Groen-Wit gedirigeerd naar Fred van Huis, die op tijd door schoof naar de meegekomen Bert Montagne, waarna de Groen Wit doelman naar het net kon, 1—0. Even leek Sleutels naar een grotere voorsprong uit te lopen toen middenvelder Arie Herreur door kwam, maar op de laatste Groen Wit speler bleef de hoog blonde Leidenaar haken. In de tweede 25 minuten heeft Groen Wit er alles aan gedaan de achterstand weg te werken, iets dat de Apeldoornse ploeg dankzij o.m. uitstekend werk van doelman Bram Lepe laar niet lukte. Berkum had inmiddels tegen WC een 0—3 overwinning ge boekt In de tweede wedstrijd tegen het beslist niet zo sterke WC heeft Sleutels het lelijk laten liggen. Nadat het reeds vanaf de aftrap door Bert Montagne 10 werd, toen deze een afgemeten pas van Fred van Huis op tijd te pakken kreeg, liepen de WC- ers daarna toch naar een 1—2 voorsprong. Pas tien minuten voor tijd wist Sleutels, dankzij een treffer van de, voor Piet de Boer, ingevallen Rinie van Huis naast WC te komen: 22. Berkum wist tegelijkertijd ook de tweede wedstrijd tegen Groen-Wit in winst om te zetten namelijk 20. In de laatste wedstrijd tegen het sterke Berkum heeft de achter hoede van de Leidsè ploeg ber gen werk moeten verzetten om de schietgrage Zwolse aanval lers het scoren te beletten. Jam mer genoeg gingen enkele Zwol lenaren buiten hun bnelcie. waardoor een van hen een kwartier voor het einde zelfs uit het veld moest worden ge stuurd. Ook tegen de tien Zwol lenaren wist Montagne en de zijnen echter geen treffer te plaatsen waardoor dit treffen eindigde zoals het ook was be gonnen. De eindstand bracht Berkum met 5 punten aan de kop ge volgd door Sleutels met 4, Groen Wit met 2 en WC met 1 punt. Tijdens het daarna volgende di ner werden de prijzen uitgereikt door District bestuurder Peters, die vooral het elftal van Sleutels prees voor hun sportieve spel. Hij wees er voorts op, dat Sleu tels, zowel in de competitie, het Voortournooi in Dordrecht als deze finale ongeslagen is geble ven, hetgeen hij een prachtige prestatie noemde. Bert Montagne komt net te laat. Pirn Iterson en Mick van Prehn kijken toe. ZEIST De bondskampioe& schappen die gisteren in Zeis! plaats vonden op het KNVB1 sportcentrum hebben Nieuw! koop, kampioen van de afdeling Gouda, niet het succes opgeltj verd, waarop het misschien wel had gerekend. De Nieuwkopen eindigden als laatste met nu) punten uit drie wedstrijden, j Tegen Unison uit Boekeloo krek gen de Nieuwkopers een 30, nederlaag te incasseren, nadat de rust met 1—0 voor Unisot! was ingegaan. De tweede wedstrijd eindigde ij een 13 overwinning voor! Sportclub Oranje uit Arnhem! Bij de rust stonden de Arnhem] mers met 1—2 voor. Het tegem doelpunt werd gescoord dood Siem Verlooij. Na de hervatting werd doelman Dirk Lek nog eenmaal naar hei net gestuurd. Ook de derde wedstrijd brach Nieuwkoop niet het gewenst! succes. Met 2—0 zegevierde he Amsterdamse DRC. Unisor deelde met Sportclub Oranje 00. Deze uitslag werd ook bi, DRC—Unison verkregen, terwijl Sportclub Oranje met 3—1 van DRC verloor. De eindstand: DRC 5 punten Unison 4 punten, Sportclub Oranje 3 punten en Nieuwkoop 0 punten. Van onze medewerker DEN HAAG De Leidse jeugdselectie heeft op de terreinen van JAC in Den Haag een uitstekeride prestatie geleverd door het Vijf Bondentoernooi te winnen. De ploeg van coach Freek Filippo won driemaal en moest slechts het vertegen woordigende team van Den Haag een ge lijkspel toestaan. Technisch en tactisch staken de Leidenaars ver boven huntegen- standers uit. De grote wisselbeker viel hen dan ook terecht ten deel. De eerste wedstrijd in dit, door de afdeling Den Haag bijzonder goed georganiseerde toernooi, ging tegen de jeugdselectie van Rotterdam waarin diverse spelers van Feyenoord en Sparta waren opgesteld. Na tien minuten opende Martin Hoogenboorr (DOSR) de score na een fraaie dieptepass van Wil Henskens (UVS). Doelman Groe nendijk (LFC) moest daarna enkele fraaie reddingen verrichten, vooral wanneer „ka non" Van Wijk (Sparta) in stelling was gebracht. Ronald Pot (UVS) knalde vlak voor tijd rakelings over. Na Rotterdam was Gouda aan de beurt en ook deze afdeling bleek niet opgewassen tegen de kracht van de Leidenaars. In de eerste helft scoorde Rob Aniba (Docos) 1—0, waarna Gouda zich nog verder terug trok op eigen helft, zodat de Leidse achter hoede, bestaande uit Fred Filippo (UVS), Rob van Ginkel (VTL), Peter Slingerland (LFC) en Van Heerikhuizen (Quick Boys) niet in gevaar kwamen. Door het stugge verdedigen van de Gouwenaars bleven ver dere doelpunten uit. Tegen Den Haag lukte het Leiden niet het net te vinden al was hun spel beduidend beter verzorgd dan dat van de tegenstander. Jaap Hoek (Quick Boys) werd door Sjardijn (Lugdunum) goed aangespeeld, maar zijn doelpunt werd door de arbiter evenwel afgekeurd. Dezelfde Hoek én Aniba raakten daarna lat en paal, zodat het geluk de Hagenaars bleef toelachen. Verhoeven (ZLC) gaf de naar de FC Den Haag vertrekkende Rijs- wijk-speler Van Dam geen schijn van kans. Het betere voetbal van Leiden pareerde Dordrecht met keihard spel. De begelei ders van Dordrecht probeerden op allerlei manieren het spel te beïnvloeden, zodat de wedstrijd bepaald geen sportief verloop kreeg. Via Jaap Hoek kwam Leiden op 10, terwijl de Katwijker even later een mooie combinatie van Heerikhuizen en Wetselaar (Lugdunum) wederom met doelpunt bekroonde. Om onbegrijpelijke reden werd dit doelpunt echter afgekeurd. Na afloop van dit, voor Leiden zo goed verlopen, toernooi, kregen de spelers en officials een koffietafel aangeboden, tij dens welke maaltijd de prijzen werden uitgereikt. Tijdens de kampioensre ceptie kreeg de aanvoer der van het 1ste elftal o.m. deze bal aangebo den van de heer Van Wijngaarden. (Van onze sportredactie) NIEUWKOOP - Hoewel de opkomst niet overweldigend was, misschien vanwege het feit dat de openingsreceptie van het nieuwe sportcomplex nog maar pas achter de rug is, hebben vele van de gelegen heid gebruik gemaakt om de voetbalvereniging. Nieuwkoop op de kampioensreceptie te fe liciteren met de pas veroverde plaats in de KNVB. Namens de gemeente spraken sport- commissaris Wagenaar en raadslid Bussink. De heer Slingerland, afgevaardigde van de Goudse bond sprak de hoop uit Nieuwkoop nooit meer in de afdeling te behoe ven terugzien, positief bedoeld uiteraard, terwijl de heer Van Koert namens buurtgenoot NSV uitzag naar de ouder wetse ontmoetingen tussen beide streekrivalen. (Van onze sportredactie) LEIDEN Op maandag 23 juni om zeven uur gaat de prof ronde van Leiden van start. Niet alleen Joop Zoetemelk en Gerben Karstens zullen acte dé pre sence geven, maar ook renners als Kneeteman, Ottenbros, Van Vianen en Duyndam zullen van de partij zijn. Het traject Koninginnelaan-Lammenschansweg- Zoeterwoudse Singel-Herenstraat zal in totaal 55 keer worden afgelegd. Bij elkaar is dat zo'n 80 kilometer. Organisator Joop Riethoven onderhan delt nog met Roy Schuiten, terwijl ook een gedeelte van de Frisolploeg van start zal gaan. Entree wordt- niet geheven. Tijdens het evenement zal er worden gecollecteerd ten bate van het geestelijk gehandi capt schoolkind. Lisse De Spartaan-atleten Gé de Munck en Cunie de Nie heb ben afgelopen zaterdag bij de door hun club georganiseerde jeugdmeerkampen een eerste plaats behaald. Gé de Munck won bij de jongens C met 3948 p. Hij verbeterde ook het clu brecord op de 100 m. horden: 15.8 sec. (16.1 sec.). Overige re sultaten 100 m. 13.3 sec., 100 m horden 15.8 sec., hoogspringen 1.60 m., verspringen 5.52 m., ko gel 9.59 m., 800 m. 2.22.0 min. Gé Paardekoper (Spartaan) won het hoogspringen met de goede sprong van 1.70 m. Martien van' Rijssel (Spartaan) de 800 m in 2.13.- min. Cunie de Nie verover de de eerste plaats op de vier kamp van de meisjes C met 2793 p., 80 m 11.3 sec., hoog. 1.40 m., kogel 10.04 m. 60 m horden 135 m„ kogel 930 m 1000 m 3.1 min., 3-kamp meisjes D. 1. I. Lingen (Sparta) 1898 p., 2. M. d' Vreede (Spartaan) 1776 p., 60 n sec., hoog., 135 m, kogel, 536 n I. Berrevoets (Spartaan) 1717 p. 6 m 9.1 sec., hoog. 115 m., kogel 71 m. Pupillen meisjes 11 jaar: 1. v.d. Meet (Sparta) 1566 p., 2. I Langeveld 1456 p., 3. K. v.d. Heb t. 1439 p.. Pupillen meisjes 12-13 jaai - 1. P. Bongaerts (Olympia '48) 215 p., 2. L. Korporaal (Spartaan) 188 p., 3 A. v.d. Willen (Spartaan) 1761 6, Pupillen jongens 11 jaar 1. ogendoorn (Sparta) 2351 p., 4. J Beelen (Spartaan) 1661 p., Pupille i jongens 12-13 jaar 1. M. Bosmet: (V&LTC) 2425 p.. 4. H. Kaptei - (Spartaan) 2126 p. 99 Van onze korfbalmedewerker Leiden De Leidse korfbal vereniging Noorderkwartier recipieerde afgelopen zaterdag ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan. Dat gebeurde in de Windhoos, het clubgebouw van de jarige, waarin het een drukte van jewelste was. Toch miste Jan Reyken, voor zitter van de Jubileum Com missie, sommige mensen. Zo betreurde hij, dat er niemand van het gemeentebestuur aan wezig was en de afwezigheid Sportstichting-voorzitter Piet Biegstraaten felici teert Jan Reyken, praeses van de jubilerende korfbal club Noorderkwartier. van Jan Roosenschoon, die NKW indertijd de moed heeft gegeven om door te gaan. Hij besloot met: „Noorderkwartier heeft recht op een sportveld in de Merenwijk, want Noorder kwartier heeft de mensen no dig". Piet Biegstraten de voor zitter van de sportstichting was er natuurlijk ook en met een wedstrijdbal. „Ik vind het niet belangrijk of een vereni ging 1 of 25 jaar bestaat, maar ik heb respect voor de mensen in een vereniging. Hij bedank te de leden van de korfbal club, dat ze het zo lang volge houden hadden en stelde ze gerust met de mededeling, dat het in een kleine vereniging vaak veel gezelliger is dan in een grote. Afgevaardigden van de Bond waren Bert Schurer namens Rijndelfland („We zul len doorgaan") en Jan Ra- mondt namens het KNVK, waarvan de jubilaris een wim pel ontving. Ere-voorzitter Duyvestein haalde herinnerin gen op en constateerde tot zijn spijt, dat geen leden van een kwart eeuw; terug aanwezig waren. Het waren er indertijd 280. Voorzitter Van der Steen tenslotte dankte de Sportstich ting voor de prettige samen werking en hoopte op de in spanning van de jeugdige de oudere spelers om de Me- renwijkbewoners naar het Noorderkwartier veld (naast de Groenoordhal) te krijgen. Er is onlangs een enquête ge houden op de Willem de Zwij gerlaan school en de Heilig Hartschool, waaruit blijkt dat 25 30% van de schooljeugd geen lid van een vereniging is. De sportstichting-voorzitter zag mogelijkheden in een fonds, waaruit bij veldenruil "in moei lijkheden geraakte clubs zouden kunnen putten. „Zo'n kantine is .mooi, maar kost tegenwoordig handenvol geld. Moet er een club noodzakelijk verhuizen dan is de narigheid niet te overzien", verklaarde de heer Biegstraa ten, ongetwijfeld met het oog gericht op de toekomst, waarin een herverdeling van de Leidse velden niet tot de onmogelijkhe den benoorc. Jaap Schinkel, ae voorzitter Van de feestvierende Van onze atletiekmedewerkster LEIDEN De atletiekvereni ging De Spartaan uit Lisse heeft er een flinke versterking bij ge kregen, te weten de hoogspring ster Annemiek Bouma. De 20-ja rige houdster van het Neder lands record (1.84 m.) is afkom stig van de Haarlemse atletiek vereniging Atmodes. Met de komst van Annemiek Bouma beschikt De Spartaan over een bijzonder sterke hoog spring-top, want ook Mieke van Doorn die momenteel in Duits land zich voorbereidt op de Olympische Spelen van Mont real en Hanneke Glas, kandida te van de nationale jeugdtitel, behoren bij de beste vier spring- sters van Nederland. Dat Anne miek Bouma naar Lisse zou ko men lag overigens in de lijn der verwachting, want ook afgelo pen jaar trainde zij regelmatig met Jan van Heek, trainer van De Spartaan en hoogspring-des- kundige bij uitstek. Annemiek Bouma blijft voorlo pig nog lid van Atmodes, maar zal aan het eind van dit seizoen definitief de overstap maken. (Van onze sportredactie) LEIDEN Koploper Ajax heeft onverwacht weinig moeite gehad met VUC II, zondag nog derde op de ranglijst. De Hage naars brachten het niet verder dan 3 4 runs, waarna Ajax over de Hagenaars heenliep. Ton Kantebeen boekte met 68 het beste individuele resultaat. Het werd trouwens nog een latertje, want Ajax stuurde op de tweede innings, maar het zesde punt kon niet meer worden binnenge haald. Ajax blijft door deze rui me overwinning aan kop gaan in de tweede klasse A. club, betuigde zijn instemming met deze woorden en liet weten contact op te nemen met kandi daat-notaris Van Leeuwen om dit plan nader uit te werken. Uiteraard bleef het niet bij deze twee sprekers. Er werden weer veel woorden van lof en dank Van onze sportredactie LEIDEN In clubhuis „De Sleutelhanger" op het sportpark De Vliet recipieerde vrijdag avond de nieuwbakken vierde klasser Sleutels. Een groot aan tal clubs en instanties was verte genwoordigd, onder meer Ha- zerswoudse Boys, dat voor de zoveelste maal tweede werd in de Afdeling zaterdag en Piet Biegstraaten, de voorzitter van *de sportstichting, net terug van vakantie. Hij kwam met iets nieuws aanzetten, blijkbaar geïnspireerd door het mooie weer van de laatste tijd. gesproken, veel cadeau's over handigd en gezellig gebabbeld en gedronken. Kortom het was weer zo'n typische, gezellige voetbalreceptie.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14