Roland Garros voor Evert en Björn Borg Gouden zweepvoor Wim Duivenvoorden Grandeur plaatste zich voor Derby HSV en FC Köln in de UEFA-Cup ST. ETIENNE WINNAAR VAN FRANSE VOETBALBEKER Clive McGarrity bleef spoorloos Emmen: Meer inset dan „afgesproken" toch een nederlaag UEFA STRAFTE WEER LEIDSE COURANT PARIJS Icy Chris en sexy Björn waren de besten. Koele Chris Evert bewaart haar spaarzame glimlachjes voor de momenten waarop zij - en dat gebeurt nogal vaak - een forse cheque aanneemt. Dan wil de verloofde van Jimmy Connors nog wel eens een gematigd uit gelaten indruk maken. Dat heeft er in niet geringe mate toe bijgedragen dat Chris Evert bij tennis fans weinig populair is. Dat geldt zeker niet voor Björn Borg, die vrouwelijke kijkers al tot enthousiasme brengt door slechts zijn blonde lokken te laten zien. Beiden bleken op Roland Garros de sterkste, hetgeen Martina Na- vratilova en Guillermo Vilas aan den lijve ondervonden. De 20-jarige Wimbledonkam- pioene Chris Evert herhaalde haar succes van 1974 met een zege van 2-6, 6-2, 6-1 op de 16-jarige Tsjechische Martina Navratilova. Bij de heren verde digde de dezer dagen 19 jaar geworden Zweed Björn Borg voor 12.000 toeschouwers de ti tel in het herenenkelspel met een overwinning van 6-2, 6-3, 6-4 op de Argentijnse lefthander Guillermo Vilas. Borg verdiende met de overwinning 12.000 dol lar, Vilas kreeg de helft, Chris Evert toucheerde 10.000 dollar en Navratilova 5000 dollar. Borg leidde met 5—1 in de der de set, toen Vilas, die overspeeld dreigde te worden, alsnog terug vocht. Hij weerde een match point af, hield zijn service voor 2-5, brak de opslag van Borg voor 3-5 en bracht het tot de laatste plaats uitverkochte Ro land Garros tot groot enthou siasme met een love game voor 4-5. Op eigen service nam Borg i voorsprong van 40-0, Vilas Navratilova van zich af te hou- Wim Duivenvoorden met de Gouden Zweep, hem uitgereikt door ZKH Prins Bernhard (Van onze sportredactie) WASSENAAR Grandeur is gisteren derby-kandidaat num mer 1 geworden. De driejarige merrie van Stal Nolens Volens in training bij Ton Pije won de klassieke voorproef voor de derby de 2100 meter lange Trial Stakes in handen van de klein- ste jockey van Duindigt Tob Treanor erg makkelijk. In slotfase moest de merrie zi alleen inspannen om de impo Midgetina die niet in de dt by mag lopen te verslaan. Grandeur kwam tot op hed driemaal aan de start en w even zoveel maal. Achter Mid| tina kwam Charlie Brown opi derde plaats voor Mariska. J van Stal Geran stelde in hand van Rober Wetemans duideü teleur en kwam als vijfde ov de eindstreep. Er waren nog twee rennen Duindigt In de Darling Liz Prijs won Tracy Jones met D ter Weiss over 2800 meter makkelijk. Patrick lang in voorhoede werd tweede vo Woodfeet's Hope. Sternenbc- ner kreeg na deze ren op li - strijdtoneel een hartverlammii en overleed tot droefenis v a zijn eigenaar, de heer Gera Kempkes, ter plaatse. In de Sir Edwardprijs kond Marko met Drs. Nico Smit Quick Nanny met Tin Dekke hun favoriete rollen niet wa maken. Wunderbar van Sl overwinning af te gaan. Met v j le lengtes voor liep d de laatste bocht af. Daan i bleek dat de amatrice de kraci ten van het paard niet go. verdeeld had en moest Wundi bar genoegen nemen met e vierde plaats. Supreme Ride Koullen) won voor Brunny St Björn Borg heft de beker met een triomfantelijk gi omhoog. Zijn eerste plaats was goed voor 75.000,-. (Van onze sportredactie) zowel bij Wim Duivenvoorden als co Buitenzorg erg goed weg. Jonker Nuy leek met Anita Smit op GRONINGEN Wim Duivenvoor- zijn vroegere trainer Piet Smit een Volann en Kid Eemnshorn liepen er overwinning af te gaan. Met den heeft gistermiddag in het Stad- problemen paard geweest dat vaak zelfs een groot gat in. Jojo Buiten- spark van Groningen zijn vierde een fout maakte. Bij Wim Duiven- zorg die 25 meter aan de koppaar- Supertrio gewonnen en heeft daar- voorden heeft de nu zevenjarige den moest geven had snel aanslui- mee 50% van de Supertrip-koersen hengst duidelijk het ritme gevon- ting gevonden en was in de laatste die in ons land tot nu toe zonder den door viermaal op een rij te boent over de 2300 meter al in de groot toto-succes zijn gehouden, op winnen: Wim Duivenvoorden: „Ik buurt van Jonker Volann te vinden, zijn naam weten te brengen. wist dat ik met Jonker een eerste Van Dooyeweerd bleef achter Jon- Maar de Supertrio-winst in Gronin- kans had, maar je weet het nooit ker Volann in de wachtkamer, gen met Jonker Volann was natuur- in zo'n koers. Toen Jojo Buitenzorg Maar toen in de laatste twee hon- lijk voor de Brabantse trainer-pi- de laatste bocht naast mij kwam derd meters gesprint moest worden keur wel een heel bijzondere. Im- had Jonker Volann nog genoeg had Jonker Volann genoeg over om mers de achtste Supertriokoers lucht over om weg te lopen. De de overwinning uit net vuur te sle- stond in het teken van ae jaarlijkse Gouden Zweep te mogen ontvangen pen. Jonker Volann zegevierde in editie van de Gouden Zweep. Wim uit handen van Prins Bernhard is de kilometertijd van 1.20.2 Jojo Duivenvoorden zegevierde voor het een hoogtepunt in mijn loopbaan". Buitenzorg kwam door-zijn 25 me- eerst in zijn prille leven in een Een zweep die hij echter weer snel ter handicap tot een kilometertijd Gouden Zweep draverij. Hij ont- moest afgeven aan de NDR Per- van 1.19.7. Lento H. kwam op de nam zijn leermeester Jan van schef Cees Berg die het kostbare derde plaats voor Florissant en Jac- Dooyeweerd deze eer die al 4 maal ding daterende uit 1883 weer in de co Buitenzorg, eerder de draverij om de Gouden drafsportkluis zou opbergen. De Supertrió-combinatie Jonker Zweep had gewonnen. Jonker Vo- Na de start waren Jonker Volann Volann (1), Jojo Buitenzorg (9), Len- lann van eigenaar J.B. de Bruyn is en Kid Eemshorn, Lento H. en Jac- to H. (2), bracht 57,90 op. jungci UOJ1 naai vcgauiaiiuji gedaan. De Zweed sloeg een won de eerste set met 62 t„. forehandwinner en dwong Vilas speltype dat op langzame banen tot een misser op de backhand. ZOals in Parijs krachten vreet. De hele partij kostte hem niet meer dan 94 minuten. Na afloop verklaarde Borg het moeilijk te vinden tegen een goede vriend als Vilas te moeten spelen. „Ik probeerde hem te haten, anders zou hij me zeker hebben verslagen". De Zweed had zich voor de finale geklasseerd door een overwinning met 6-4, 1-6, 7-5, 6-4 op de Italiaan Adriano Panatta. Vilas bereikte de finale door een overwinning met 6-1, 6-4, 1-6, 6-1 op de Amerikaan Eddie Dibbs. Chris Evert heeft voor haar titel hard moeten werken. ,Jcy Chris" heeft op het brandend hete centre-court van Roland Garros (temperatuur 32 graden) inderdaad ijzige koelheid en ij zeren zelfbeheersing nodig ge had om de onstuimige Martina „Ik heb nog nooit iemand zo goed een set zien spelen", was het commentaar van Chris Evert, „ik dacht, als dat zo door gaat ben je nergens meer". Maar Martina Navratilova maakte zich juist zorgen of zij het wel kon volhouden. Dat bleek niet het geval. De Tsjechi- ;ehe moest gas terug nemen en Evert gaandeweg het initiatief laten. Op de langzamerhand overbekende manier „schaakte" de Amerikaanse haar tegen standster langzaam weg: 6-2 6-1. BECKENHAM WCT-kam- pioen Arthur Ashe heeft zater dag met een indrukwekkende overwinning op Roscoe Tanner aangetoond, dat er bij het ko^ mende Wimbledontoernooi reke-1 ning met hem moet worden ge houden. Bundesliga afgesloten BONN Hamburger SV en FC Köln hebben zich zaterdag verzekerd van deelneming aan het toernooi om de UEFA-Cup in het seizoen 1975/1976. Op de 34e en laatste speeldag in de Bundesliga won Hamburg in München met 1—0 van Bayern, FC Köln versloeg thuis MSV Duisburg met 4—2. In het toernooi om de UEFA-cup spelen verder Hertha BSC, dat voor het eerste „vize-meister" is geworden en Eintracht Frankfurt of MSV Duisburg. Deze laatste clubs staan in de finale van het toernooi om de nationale beker. Kampioen Borussia Monchen- gladbach besloot het seizoen op waardige wijze. Bij Werder Bre men werd het een overwinning met 4—1, waarbij Jupp Heync- kes twee treffers voor zijn reke ning nam. Heynckes is met 27 doelpunten topscorer van de Bundesliga geworden. 'Een ere plaats die hij vorig jaar nog Cijfers lotto en supertrio DEN HAAG De winnende cijfers van lotto 24 zijn: 9 - 14 - 15 - 21 - 37 - 39. Reservegetal is 31. Het aantal deelnemers aan lotto 24 bedroeg 867.229. Zij zorgden voor een inleg van 3.459.106 gulden. Het prijzenbedrag is 1.643.075. De prijzen zijn: eerste prijs 575.076 tweede prijs 164.307 derde prijs 246.461 vierde prijs 328.615 vijfde prijs ƒ328.615 HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 7 - 12 - 24 - 30 - 31 - 39. Reservegetal: 20. Het winnende getal in het „Spiel 77" 6881072 De uitslag van het supertrio is: Gou den Zweep: 1. nummer 1 Jonker Volann (W. Duivenvoorden); 2. num mer 9 Jojo Buitenzorg (J. van Dooye weerd); 3. Lento H (W. Velis). Inzet ƒ50.291,-, uitkering per juiste voor spelling (1-9-2) 57,90. moest delen met Gerd Müller van Bayern München. Deze eindigde nu als derde met 23 doelpunten, een minder dan zijn Keulse naamgenoot Dieter Mul ler. Vierde op de lijst is de Zweed Roland Sandberg van Kaiserslautern. Bayern München besloot het seizoen zoals de club dat is be gonnen: met een nederlaag. De formatie van Dettmar Cramer eindigde als tiende, maar kan toch nog triomfantelijk wijzen op de verovering van de Euro pese beker voor landskampioe nen (voor de tweede keer), waardoor deelneming aan het elite-toernooi toch nog is ge waarborgd. De eindstand van de Bundesliga is: 1. Borussia Mönchengladbach 50 punten, 2. Hertha BSC 44, 3. Eintracht Frankfort 43 (89-49), 4. Hamburger SV 43 (5538), 5. FC Köln 41 (77-51), 6. Fortuna Düsseldorp 41 (66—55), 7. Schal- ke'04 39, 8. Kickers Offenbach 38, 9. Eintracht Brunswijk 36, 10. Bayern München 34, 11. VFL Bochum 33, 12. Rotweiss Essen 32, 13. FC Kaiserslautern 31, 14. MSV Duisburg 30, 15. Werder Bremen 25, 16. VFB Stuttgart 24, 17. Tennis Borussia Berlijn 16, 18. Wuppertaler SV 12. Stuttgart, Tennis Borussia en Wuppertal gedegradeerd. PARIJS St. Etienne heeft zaterdagavond de Fran se beker veroverd door in de finale te winnen met 2—0 van Lens. De 50.000 toeschouwers in het Parijse „Pare des Princes" zagen Piazza in de 67e en Largue in de 79e minuut voor St. Etienne scoren. Het is net tweede achtereenvolgende jaar dat St. Etienne beslag legde op zowel de beker als het landskampioenschap, hetgeen nog nooit eerder in de Franse voetbalge schiedenis is voorgekomen. LISSABON Boavista heeft de Portugese voetbalbeker gewonnen. De club uit Oporto versloeg zaterdagavond in de finale landskam pioen Benfica met 2—1 (rust 2—0). De doelpunten van Boavista kwamen van Mane en Alves. Voor Benfica scoorde Jordao. OOST-BERLIJN Sachsenring Zwickau heeft zaterdag de Oost- duitse voetbalbeker gewonnen. MADRID Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. De landskampioen, zonder de geblesseerde Duitsers Paul Breitner en Günter Netzer, leverde een opmerkelijke prestatie door in de thuiswedstrijd Las Palmas te verslaan met 5—0. De eeTste ontmoeting was voor de Madrilenen verloren gegaan met 0—4. Barcelona werd uitgeschakeld door Zaragoza: 1—0. De eerste wedstrijd was geëindigd in 0—0. Bij de dravers een prachtig s ces voor Entralnement (Jan Leeuw). In het internationa - hoofdnummer zegevierde Leeuw zelf met zijn nieuwe aa n winst Devin met groot veria i in de kilometertijd van 1.! De trainingsgenoten Ansu (Cees de Leeuw) en Belito (J Hoejenbos) van de Zaanse si Meijn kwamen daarna binni Voor Jan de Leeuw werd toch nog een goede dag. E dag die was begonnen met uitschakeling van Naron Buiti zorg (Cees de Leeuw) in ste draverij om de Waldeckpri r VERBAZING OP DUINDIGT o President Giscard d'Estaing reikt aanvoerder Larque van St. Etienne de beker uit. (Van onze paardesportmedewer- ker) WASSENAAR De in ons land werkzaam zijnde Ierse jockey Clive McGarrity, veruit de beste buitenlander in het Nederlandse zadel, was gistermiddag plotse ling spoorloos en verscheen niet op de Wassenaarse baan om de paarden Stemenbanner en Charlie Brown te rijden. Laatste in de klassieke ren om de Trail Stakes. Niemand wist waar Cli ve was. Zijn broer Tom, de suc cesvolle trainer had geen enkele verklaring voor het wegblijven van zijn broer en eerste jockey aan zijn stal. i Tom McGarrity: „Zondag heeft hij altijd een vrije dag en hoeft hij alleen maar te koersen. In het werk hoeft hij dan aan stal in Hoogerheide niet te rijden. Hij gaat dan op zijn gemak naar de koers en gaat meestal voor de koers een sauna pakken in Duinzigt. We hebben al naarde sauna gebeld maar hij is er niet geweest. Ik begrijp niet waar hij is. Maar heeft hij geen goede verklaring voor zijn wegblijven dan kan hij bij mij vertrekken." Clive's vrouw was wel op Duin digt en wist ook niet waar haar man was. In de eerste ren werd Clive McGarrity: spoo loos in het niet verdwenei Stemenbanner nu gereden do: Gerd Bier. Het paard bleef i de koers dood! In de tweede ri nam John Smith in de Tn Stakes de plaats in van Clive het paard Charlie Brown. 1 werd derde. BERN De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft Juventus een boe te opgelegd van 3.000 Zwitserse franken (een kleine 3.000 gul den) opgelegd wegens het afste ken van vuurwerk tijdens de wedstrijd op 23 april in Turijn voor de halve finales van het toernooi om de UEFA-cup te gen FC Twente. De hoogste boete werd opgelegd aan de nationale bond van Rus land. De Russen zullen 10.000 franken moeten betalen. De oor zaak daarvan is dat de Ierse delegatie bij de wedstrijd Rus land—Ierland op 18 mei in Kiev niet die plaatsen in het stadion heeft gekregen waarop de Ieren volgens de reglementen van de UEFA recht hebben. Een boete van 3.000 franken kreeg Ararat Erewan opgelegd omdat bij de wedstrijd Arara- t—Bayern München voor het toernooi om de Europa Cup 1 niet de voorgeschreven pers voorzieningen waren getroffen. SPIJKENISSE AMATEURKAMPIOEN SPIJKENISSE De zaterdagclub Spijkenisse is door een overwinning van 1—0 op Emmen na vorige keer ook de eerste wedstrijd te hebben gewonnen 4—2, algemeen amateurkam pioen van Nederland geworden. Emmen, dat bij monde van zijn trainer Koen Schonewille eerder had verklaard deze tweestrijd als een formaliteit te beschouwen, toonde in tegenstel ling tot vorige week veel meer inzet. Toch zouden de zondagamateurs al binnen tien mi nuten tegen een achterstand aankijken. Een hoekschop van Koopman bereikte Goeden- dorp, maar diens schot werd in eerste instantie nog gekeerd door doelman Koster van Emmen. De terugspringende bal kwam echter precies voor de voeten van Rini van Zanten terecht, volgend seizoen komt hij uit voor Excelsior, wat 1—0 betekende. De kans om aan alle onzekerheid een einde te maken kreeg dezelfde Dolle vreugde bij spelers en supporters van spijkenis- speler drie minuten later, toen scheidsrechter se, nadat het landskampioenschap bij de zaterdagama- Janssen een handsbal^ van Kuipers bestrafte met een strafschop. Rini van Zanten schoot Meyerink, Doek. echter tot ontsteltenis van de 6500 toeschouwers naast. In de tweede helft werd de strijd harder. Emmen viel fel aan. Het was echter weer 'Spijkenisse dat de beste kans zou krijgen op een doelpunt. Een schot van Jansen leek doel man Koster te passeren maar ketste via de paal weer in het veld. Drie spelers van Emmen werden opgeschreven. Kuipers, Van Pelt en Middeljans. Door het behalen van het kam pioenschap is Spijkenisse na WOG, Zwart Wit'28, Noordwijk en Huizen de vijfde zaterdag club die de titel heeft veroverd tegenover twee zondagclubs, Sparta'25 en Sneek. Scoreverloop: 10. Van Zanten 1-0. Scheidsrechte Janssen, toeschouwers 6500. Spijkenisse: Lankhaar; Daan van der Meer, Hokke Zwartepoorte, Buvens; Koopman, Goedendorp, Posl ma; Jansen. Van Zanten (Harry van der Meer), Baren dregt. Emmen: Koster; Kruize, Roossien, De Hoop, Van Peil De Jonge (De Raaf), Meertens. Kuipers; Middeljans,

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10