"Het keren van de wind is te ruiken" MEER SUBSIDIE VOOR SOCIËTEIT GEHANDICAPTEN Oegstgeester markt viert 2-jarig bestaan Gordijnen" door elkaar gehaald Lisserbroek sloeg toe in Antwerpen VISDAG IN „MOLENWIJK" Wijkpark in Poelpolder 's nachts dicht P4GIN4 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 JUNI 1911 Plan in maak voor onderkomen Katwijkse wijkverenigingen Van onze correspondent KATWIJK De plannen voor een accommodatie voor zowel de wij kvereni ging „Cleyn Duin" als „Molen wijk" gaan vastere vormen aannemen. De raadscommis sie voor onderwijs en vrije tijdsbesteding gaf gisteren haar fiat aan het college om met een uitgewerkt plan op tafel te komen. In principe verklaarde de commissie zich akkoord met de 400.000 en 125.000 die de onderkomens van resp. de wijkver. „Molenwijk" en „Cleyn Duin" moeten gaan kosten. inmiHHiuiiiNMiiiniiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiniiiiiii iiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiii iiiiiiiiminium Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De raadscommissie sociale zaken en volksgezondheid heeft gisteravond burgemeester en wethouders teadviseerd de Stichting Leidschendfimse ociëteit voor Lichamelijk Gehandicapten dit jaar zoveel subsidie te geven dat het exploitatietekort gedekt is. De soos wordt veertien maal per jaar gehouden in het Dienstencentrum Duivenvoorde en gerund door dames en heren vrijwilligers. De voornaamste kosten zijn eigenlijk die voor het vervoer. De gemeente heeft, evenals Zoeterwoude waar vandaan ook een groot aantal leden afkomstig is, in 1973 en 1974 telkens 1000 gulden subsidie gegeven. B en W hadden de commissie voorgesteld voortaan 80% van de vervoerskosten te betalen plus voor de 28 Leidschendamse leden ieder 35 gulden. Zoeterwoude wilde zover niet gaan, daar wilde men (voor 14 leden) maar 70% van de vervoerskosten geven plus 25 gulden per lid. Het Leid schendamse subsidie zou daarmee 1740 gulden worden. Op vragen vanuit de commissie vertelde mevrouw L. van Pelt-Soetekouw, die ook voorzitter is van de stichting, dat het tekort dit jaar toch nog ca. 600 gulden zal zijn, waarvoor het kleine kapitaaltje van de stichting zal moeten worden aangesproken. De commissie was eensgezind van mening dat men „niet karig moet zijn voor gehan dicapten". Op voorstel van de heer M. Groen werd wethouder J. M. Kranenburg geadviseerd het subsidie voor dit jaar zo aan te vullen dat het tekort gedekt is. Voor volgende jaren zal een betere regeling moe ten worden gemaakt Peuterspeelzaal e bracht ook een wijziging aan in de voorgestelde wijziging voor subsidie voor de peuterspeelzalen. De Stichting Kin dercentra Leidschendam die drie van de vijf aanwezige speelzalen leidt kampt ook al met een exploitatietekort, voornamelijk vanwege de personeelskosten die 55% van het totaal van de uitgaven bedragen. Bur gemeester en wethouders wilden de rege ling wijzigen in die zin dat 65% van de huisvestingskosten en de apparaatskosten zou worden gesubsidieerd plus 30% van de personeelskosten en 10% van de ouderbij dragen. Op voorstel van de heer A. A. van Delft werd B en W geadviseerd de 10% van de ouderbijdragen te laten vervallen en de personeelskosten met 10% te verhogen. Het heffen van de ouderbijdrage naar het inko men, een suggestie van de heren G. J. Hendriks en J. A. W. Pohlkamp, werd door de wethouder, wegens de daaraan verbon den praktische moeilijkheden, ontraden. De Stichting Kindercentra, die door drie dames-bestuursleden op de tribune was vertegenwoordigd had het gemeentebe stuur gisteren bovendien een brief geschre ven met de mededeling dat haar de huur van de peuterspeelzaal in de Regthuys- straat in zuid was De wethouder verraste de dames met de mededeling dat op korte termijn ruimte beschikbaar komt, waarschijnlijk in de ondert>ouw van een nieuw flatblok in zuid. Het zal misschien maar tijdelijk zijn maar ook daarna zag de wethouder weer een oplossing voor het gebrek aan onderdak. Van onze correspondent OEGSTGEEST Het tweejarig bestaan van de Oegstgeester markt wordt al drie dinsdagmiddagen gevierd. Duizenden loten zijn er uitgedeeld aan de zeer talrijke bezoekers. Vele marktbe- zoekers hebben in een speciale ingerichte stand de prijzen kunnen bewonderen die door de marktkooplieden en midden standers uit Oegstgeest beschikbaar zijn gesteld. Daaronder een tweetal fietsen. Volgende week dinsdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur gaat wethouder Thron in het openbaar winnende loten trekken. De heer „Japie" Stikkelorum die gedurende de afgelopen marktmiddagen vele interviews maakte met marktbezoekers(s-, ters) was afgelopen dinsdag bijzonder tevreden. Tot op het laatste moment was hij nog druk doende met het uitreiken, van stickers, en kleine geschenkjes en waardebonnen. „Een zeldzame plaats Oegstgeest, ze brengen mij hier de hele dag koffie, thee, een rokertje en van alles wat. Dat heb ik, zo nog niet meegemaakt Maar het is vandaag wel warm", merkte hij op, intussen een flesje ter hand nemende van een grote brouwerij onder de rook van Leiden. Ook volgende week zal waarachtig wel gaan. Concert voor Voorhoutse schooljeugd Van onze correspondente Voorhout De Voorthoutse schoolheugd van de basisklassen vij en zes hebben deze week in de aula van de K.T.S. een concei bijgewoond van twintig musici van Koninklijke Militaire Kapt Tekst en uitleg bij dit muzikaal gebeuren werd gegeven door c heer W. van Duijn, directeur van de Muziekschool Bollenstree! Initiatiefneemster van dit concert was de gemeente Voorhout Ee soortgelijke happening werd in maart gegeven voor 700 Noordwijl e kinderen. Planten-excursie Bejaardentrip Van onze correspondent Van onze correspondente Noordwijk De vereniging Voorhout De Voorhoutse b voor Natuur- en Vogelbescher- jaarden houden zaterdag wei ming Noordwijk organiseert hun jaarlijkse uitgaansdag, a.s. zaterdag een planten-excur sie in de Zuidduinen. Bij hun terugkeer zullen de b 's Morgens om 7.00 uur verza- jaarden muzikaal worden or melen de deelnemers zich op de haald door de Noordwijkse m\ hpek Vinkelaan Becklaan. ziekvereniging Excelsior. In Leiderdorp: LEIDERDORP Het zat er dik in dat er een keer verwarring zou ontstaan over de twee Leiderdorpse raadsleden Gordijn. J. A. M. Gordijn bezet een raadszetel voor de PPR/D'66 en C. voor de P.C.G. In de stukken voor de raadsvergadering van 16 juni a.s. is het zover. In het voorstel voor het benoemen van een plaatsvervangend lid in de commissie beroep- bezwaarschriften staat vermeld dat J. A. M. Gordijn in vorige vergadering van plaatsvervangend lid is benoemd tot gewoon lid van dit commissie. C. was echter dat Plaatsvervan gend lid: Hij is tijdens de vorige vergadering ook benoemd tot lid van de commissie beroep- en bezwaarschriften. Het blijft oppassen met die twee heren Gordijn. Het verschil in politieke opvattingen tussen die twee maakt het gelukkig wel wat duidelijker. Van een onzer verslaggevers visitekaartje afgegeven. Lisserbroek De sjoelclub Lis- Drie sjoelers uit Lisserbroe serbroek, die stoute plannen plaatsen zich bij de eerste twii heeft om volgend jaar de we- tig. Er waren ruim vierhondei reldtitel iri dit sportonderdeel deelnemers, waaronder alle gr< naar zich toe te halen, heeft te vedetten. Van Helden wer tijdens een internationale sjoel- 6e, Seysener 13e en mevr. Imai wedstrijd in Antwerpen, haar se was goed voor een 17e plaat Van onze correspondent) KATWIJK De wijkvereniging „Molenwijk" organiseert zaterdag 14 juni een grote viswedstrijd in de vijver nabij de Asterstraat. Vanaf 7.00 uur kunnen de hengels worden uitgeworpen om mee te dingen naar een van de prijzen. De wijkvereniging heeft een wisselbeker ter beschikking gesteld voor de visser met het beste resultaat over alle wedstrijden. Het inschrijfgeld voor volwassenen bedraagt ƒ2,50. Voor de jeugd t/m 15 jaar is dit 0,50. De wedstrijd sluit om half tien. KvK-secretaris Branderhorst over economische situatie in regio Leiden Van een onzer verslaggevers Leiden "Het keren van de wind is te ruiken, Nee, de wind is al om". Dit stelde mr. H. A. C. Branderhorst, de secretaris van de Kamer van Koophandel gisteren bij de presentatie van de resultaten van een onderzoek naar de behoefte aan bedrijfsterrein in de Bollenstreek en de regio Leiden, toen hij sprak over de economische situatie in deze streek Om zijn stelling te staven voerde hij drie punten aan: Voor het industreiterrein De Grote Polder is het laatste half jaar opeens enorme belangstel ling. Het is thans praktisch uitverkocht Het grootwinkelbedrijf toont zich weer bereid te investeren in Leiden. Mr. Branderhorst noem de als voorbeeld C A en Peek en Cloppenburg. Contitutionele beleggers kloppen de laatste tijd bij de gemeente Leiden en de Kamer van Koophandel aan en tonen duidelijk belangstel ling hier te investeren. Ook makelaars hebbèn aangeboden geld te stoppen in een organisatie die Leiden moet gaan promoten. Mr. Branderhorst stelde verder o.m. dat het ondernemingsklimaat in Leiden kwalitatief veel beter is dan het bedrjfsleven tot nu toe altijd heeft aangenomen. Dat het bedrijfsleven tot voor kort zo weinig belangstelling had voor Leiden was volgens mr. Branderhorst te wijten aan het slechte image van de stad. Als voorbeeld vertelde hij het verhaal over een directeur van een groot bedrijf die interesse had het kolossale leegstaande kantoorpand op het Schuttersveld te huren. Toen die directeur bij zijn personeelschef kwam zei deze: Ik pieker er niet aan om met 400 man naar Leiden te gaan. Mr. Branderhorst: "Die man zei dat niet op grond van een zakelijke analyse, maar op grond van de slechte indruk die hij van Leiden had gekregen na diverse publicaties". Mr. Branderhorst kondigde overigens aan, dat het kantoorpand aan het Schuttersveld op korte termijn zal worden verhuurd. Namen van gega digden wilde hij echter niet noemen. Zowel de heer Koningsveld, voorzitter van de Kamer van Koophandel, als de heer Van Aken, wethouder van economische zaken van de ge meente Leiden, stelden onder meer dat de over heidszorg in de economische sector tot nu toe is achtergebleven. Het rapport Rietman over de behoefte aan bedrijfsterreinen in de regio Rijn land (voor de conclusies van dat rapport zie de Leidse Courant van gisteren) noemden zij een instrument, om te komen tot een beleidmatige aanpak van de economische situatie in deze streek. De heer Van Aken stelde zich overigens niet op achter een van de conclusies van het rapport Rietman om de ambachtelijke bedrijven uit de Leidse binnenstad onder te brengen in het reste rende deel van het industriegebied De Waard. Van Aken wil die bedrijven in de binnenstad handhaven. Foutje van ministerie Forse huurverhoging in Stompwijk in Wassenaar Wethouder Huibregt- school Van onze correspondent STOMPWIJK De woning bouwvereniging „Don Bos- co" te Stompwijk heeft van het ministerie van Volkshuis vesting de lakonieke medede ling ontvangen dat de huur prijs van de laatst gebouwde woningen, die inmiddels reeds 4 jaar staan, destijds te laag is berekend. Grootmoedig wordt ervan af gezien een navordering toe te passen op het in voorgaande jaren tekort betaalde. Niettemin moeten de huur ders volgende maand bijna 30,- meer huur gaan beta len en dat is 12,50 meer dan werd verwacht. opnieuw sportschool van het jaar Drie maanden voor Leidse inbrekers Van onze rechtbankverslag gever DEN HAAG/LEIDEN Een 23-jarige bloemenverkoper en 22-jarige timmerman uit Leiden, hebben zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden gehad, wegens dief stal uit auto's die in Leider dorp op de Wilddreef gepar keerd stonden. Kleding, rij bewijs, recorder, paspoort en andere goederen werden ge stolen. In de nacht van 28-29 juni van het vorig jaar werd ingebroken in een box van een woning aan de Agaath- laan te Leiden en o.a. instru menten voor landmeten wer den gestolen. Er waren even wel ook nog meerdere inbra ken en diefstallen gepleegd. De rechtbank heeft beide verdachten veroordeeld ieder tot 3 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf en on voorwaardelijk 250 gulden boete. Rabobank N'wijkerhout stort deel winst in fonds Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT In 1974 heeft de Rabobank Noord wijk er hout een winst gemaakt van ƒ238.658,-. Dat bleek uit het keurig verzorg de jaarverslag dat voorzitter De Winter gisteravond de Al gemene ledenvergadering ter goedkeuring voorlegde. De Noordwijkerhoutse on dernemer is nog steeds be reid extra lange arbeidsda gen te maken om het hoofd boven water te houden. Al is dat economisch niet juist, het is wel de reden van het gun stige resultaat van de Rabo bank in 1974. De winst met goedkeuring van de vergadering in twee bestemmingen verdeeld. 25.000,- wordt gestort in een te stichten humanitair fonds, terwijl de overige ƒ213.658,- aan de algemene reserve wordt toegevoegd. De aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Vele leden keerden met een fraaie plant huiswaarts. In Leidschendam: Een leerling van de Wethou der Huibregt- school laat trots de gewon nen prijzen zien. Van onze correspondent WASSENAAR Woensdagmiddag zijn op de school- sportvelden aan de Prinsenweg de laatste sportwed strijden voor scholieren van dit seizoen gehouden, een slagbaltoernooi voor teams van de basisscholen. De strijd in de verschillende poules verliep uiterst span nend. Uiteindelijk won de Wethouder Huibregtseschool zowel in de jongens- als in de meisjescompetitie de eerste prijzen. Bij de jongens eindigden de Jozefschool en de Chr. school Den Deyl op de tweede en derde plaats, bij de meisjes kwam de openbare Bloemcamp- school op de tweede plaats en Jozefschool op de derde plaats. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester mr. K. Staab. Voordat hij daartoe overging sprak hij waarderende woorden aan het adres van de Wasse- naarse Schoolsportcommissie onder voorzitterschap van de heer P. Karremans, die ook dit seizoen weer een gevarieerd programma van schoolsportwedstrijden organiseerde. Het gemeentebestuur heeft de waarde ring voor al dit werk tot uitdrukking willen brengen door het aanbieden van een eigen vlag aan de schoal- sportcommissie. De vlag wapperde woensdag voor het eerst op het terrein. Behalve de prijzen voor het slagbaltoernooi werden ook de totaalprijzen uitgereikt over het seizoen 1974/1975. Zowel bij de jongens als bij de meisjes bereikte de Wethouder Huibregtseschool de beste to taalresultaten. De wisselbeker voor de sportschool van het jaar ging dan ook naar deze school. Bij de jongens eindigde de Chr. school Den Deyl op de tweede plaats en de St. Jan Baptistschool op de derde plaats. Bij de meisjes werd de openbare Bloemcampschool tweede en de Salvatorschool derde. In het totaalklassement kwam de Bonifaciusschool op de tweede plaats en de Bloemcampschool op de derde plaats. Om baldadigheid tegen te gaan Van onze correspondent Lisse Het wijkpark in de Poelpolder is voortaan van zonsonder gang tot zonsopgang gesloten. De gemeemteraad van Lisse heeft hiertoe gisteravond besloten, omdat opgeschoten jongelui de laatste tijd veel overlast veroorzaken in het park. Buurtbewoners dienden daarover in het verleden herhaaldelijk klachten in. De raad besloot met algemene stemmen tot aankoop van het pand „Magazijn De Vlijt" om daardoor vanuit de Kapelstraat een goed entree naar het plan-Blokhuis mogelijk te maken en in de directe omgeving parkeervoorzieningen te treffen. Op een gedeelte van de na sloop vrijkomende grond zal vestiging van een winkelpand of meerdere winkelpanden mogelijk zijn. Burgemeester Berend deelde mee, dat een stedebouwkundig advies zal worden ingewonnen op welke wijze een passende bebouwing op dit punt (met bovenwoningen) mogelijk zal zijn. Het pad tussen Cash Carry en West Friesland werd aangekocht met de bestemming om toegang te geven tot het parkeerterrein Segers. Het zal niet gebruikt mogen worden als „sluipweg" van de Kanaalstraat naar de Grachtweg of omgekeerd. Met alleen de stem van het SGP/GPV-raaaslid H. Nieuwenhuis ging de raad akkoord met de uitbreiding van het gemeentelijke sport park. Geen bezwaar had de raad ook tegen de invoering van een bejaardenpas. Aan het slot van de vergadering nam de raad afscheid van de heer Steenwinkel, die jarenlang voor o.m. deze krant verslagen heeft gemaakt van de raadsvergaderingen. Hij beëindigt zijn werkzaamheden per 1 juli a:s. Milieuzorg Leiderdorp: samenwerking met bibliotheek Van onze correspondent LEIDERDORP - Het Cen trum Milieuzorg Leiderdorp (CML) en de Openbare Lees zaal en Bibliotheek gaan in Leiderdorp samenwerken. Daartoe staat het CML zijn abonnementen en brochures op het gebied van natuur en milieu langere tijd in brui kleen af aan de Bibliotheek. Op deze wijze hoopt men te bereiken dat een groter deel van de Leiderdorpers kennis neemt van deze informatie. De verschillende tijdschrif ten zijn niet alleen te vinden op de leestafel van de biblio theek doch kunnen tevens geleend. Het gaat ondermeer om tijd schriften als Natuur en Mi lieu, Natuur en Landschap en De Kleine Aarde. Het CML stelt ook brochures als Jeugd en Wonen, Vuile Lucht en De Ruige Kamp ter be schikking van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Van onze corres pondent KATWIJK - Er komt op korte ter mijn nog geen nieuw museum voor het Genoot schap „Oud-Kat wijk". Aldus be sloot gisteren de raadscommissie van onderwijs en vrije tijdsbeste ding tijdens een openbare vergade ring. Het plan om het binnenkort leeg komende gebouw van de Openbare Bibliotheek (die naar een nieuwe ruimere accom modatie gaat ver huizen) voor een groot gedeelte toe te wijzen aan dit genootschap wek te al voordat het voorstel in de commissie was be sproken weer stand op bij ande re organisaties die ook gaarne van dit gebouw ge bruik zouden wil len maken. Ook binnen de Plan voor Katwijks museum op lange baan commissie vond men de beslissing om nu al achter de toewijzing te gaan staan wat al te voorbarig. Er moet volgens de commissie eerst een prioriteiten lijst worden opge steld van noodza kelijke voorzienin gen, zodat tot een welzijnsplanning op langere termijn kan worden geko men. De commissie stemde gisteren toe in de bouw van een sporthal in de nieuwe wijk Rhijnsoever. De nieuwe zaal met vloeropper vlak van 42,5 bij 28,5 meter zal pri mair worden be stemd voor onder wijsdoeleinden, terwijl 's avonds ook verenigingen van deze spor- truimte gebruik kunnen gaan ma ken. De exploita tiekosten zullen worden gedekt door een Rijks subsidie van 200.000. Door een bijzon dere constructie van mobiele wan den, naar voor beeld van een zaal in Roermond, kan de zaal worden in gedeeld in twee gymzalen geschei den door een vloer ter grootte van een tennis veld. Bij de sporthal zal geen restaurant worden gebouwd, aangezien op 50 meter afstand zich het winkelcen trum bevindt.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4