z (Dbellcn! Niet storen axib. Vanaf 1 juli 1975 mag u zonder machtiging geen zendapparatuur meer aanwezig hebben. Stoorzenders moeten uit de lucht. Peek&Cloppenburg J luba DONDERDAG 12 JUNI 1975 LEIDSF. P.QURANT Zomers pak. Half gevoerd. Ss Polyester/rayon. 4éT \f\ INLICHTINGEN OVER ADVERTEREN Luitzendbureau lid abu Nieuwe Rijn 35 Leiden Tel. 071-40341 De Aarhof 67 Alphen a/d Rijn Tel.01720-94645 O j Onze etherruimte is beperkt en het is er erg druk. Daarom zijn er radioverkeersregels waar we ons aan moeten houden. Toch wordt er steeds meer in het wilde weg uitgezonden met zenders werkende in de 27 MHz-band. Terwijl we die band zo hard nodig hebben voor noodzakelijk radioverkeer. Hier kan en mag niet gestoord worden. Bovendien storen die „zwartzenders" de televisie-ontvangst, de FM radio-ontvangst, video-apparatuur, elektronische orgels e.d. Daar moet iets aan gedaan worden. Een nieuwe wet wordt van kracht Het zenden zonder machtiging, d.i. zend vergunning, is al lange tijd strafbaar. Teneinde nu het „zwartzenden" doeltreffend te kunnen bestrijden is er een nieuwe wet gemaakt en de volksvertegen woordiging heeft die wet met algemene stemmen aangenomen. Volgens deze wet is het strafbaar om zonder machtiging zendapparatuur aanwezig te hebben. Het doet er dus niet toe wie de eigenaar is: het is gewoonweg verboden om die apparatuur in huis te hebben! Het zenden als hobby Het erkende radiozend amateurisme wordt door de nieuwe wet niet beperkt. Er komt zelfs een vereenvoudigd - zendexamen, dat toegang geeft tot een adspirantenmachtiging. Deze z.g. D-machti- ging is als regel 2 jaar geldig - in die tijd kan men dan praktijk ervaring opdoen voor het behalen van de noodzakelijke A-, B- of C-machtiging. Wend u voor alle informatie hierover tot de Radiocontroledienst, Kortenaerkade 12, 's-Gravenhage. Belangrijk: uw huidige 27 MHz-appa- ratuur is niet geschikt voor het erkende zendamateurisme. U kunt die verboden zendapparatuur nog inleveren. Tot 1 juli a.s. U krijgt dan een vergoeding. Met de nieuwe wet zijn al die verboden zenders en walkie-talkies niet meteen waardeloos geworden. Men kan ze nog tot 1 juli a.s. inleveren bij ruim 300 postkantoren. Vraag op het postkantoor waar u in uw omgeving terecht kunt of bel (gratis) 0017. De vergoeding bedraagt 30% van de laatst geldende catalogusprijs, met een maximum van f 350,-. Bij inlevering van de apparatuur krijgt u een ontvangstbewijs - uitbetaling zal zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk eind 1975, plaatsvinden. Wacht a.u.b. niet met het inleveren. Want op 1 juli a.s. mag u geen verboden apparatuur meer in huis hebben. Publicatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. VROOIVmDREESMANN Velona jongenshorloge Velona herenhorloge in Modieus Velona heren- Velona duikershorloge met datum, 17-steens klassieke stijl, met horloge met datum, met 17-steens anker anker uurwerk en 17-steens anker uur- 17-steens anker uur chroom kast met werk, onbreekbare veer werk, onbreekbare lederen band. Shock- en doublé kast met veer en chroom kast proof. lederen band. Shock- met lederen band. 49 75 Proof- 69 - ShockProof- 69 - uurwerk, onbreekbare veer en chroom kast met nylon band. Shock- en waterproof. 49.75 Modieus dameshorloge met 17-steens anker uurwerk c-n nylon kast met band. Shockproof. 49.75 Velona dameshorloge met 17-steens anker uurwerk, onbreekbare veer en stalen kast en band. Shockproof. 89.- Velona dames hang- horloge met 17-steens anker uurwerk, onbreekbare veer en chroom kast met chroom ketting. Shockproof. yg 'Welverdiend! f', Welverdiend, zo'n fraai diploma. Welverdiend dus, zo'n horloge uit de kollektie van Vroom Dreesmann. Om elke minuut van de dag plezier van te hebben. Jarenlang. Eigentijds Velona dameshorloge met 17-steens anker uur werk, onbreekbare veer en chroom kast met lederen band. Shock- proof. 59.- Zeer fraai Velona dameshorloge met 17-steens anker uurwerk, onbreekbare veer en gladde gerhodineerde kasten (arm)band. Shockproof. 110 -

Leidse Courant | 1975 | | pagina 18