BobMeijer: .Profetie gaat in vervulling' n Bekende thema's in: Wie zaait zal oogsten TELEVISIE VANAVOND rum RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG Willem Duys en Mies Bouwman gaan werken voor internationale tv TERUGBLIK 2 LEIDSE COURANT, WOENSDAG 11 JUNI 1! PAUL „Iedereen die wat te spelen heeft, wat te zeggen heeft, of die gewoon even wil komen luisteren, is welkom in AVRO-studio 8. Van morgen af houden we regelmatig de ze noem het maar een „instuif' rechtstreekse uitzending, waarvoor we de titel „Jazz-Live" hebben be dacht". Dit zegt de producer- presentator van dit nieuwe AVRO-radioprogramma, Paul van Schaik. Samen met Tim Braaksma tekent hij voor dit vijftig minuten du rend jazz-programma van 19.00 tot 19.50 uur via Hil versum 2. Paul van Schaik belooft op de eerste plaats: „Natuurlijk veel muziek. El ke jazz-groep is van harte welkom, maar dat betekent niet, dat wij er tussendoor niet een plaatje of een eigen opname zullen laten horen. Er gebeurt gelukkig zo ontzettend veel op jazz-ge- bied, dat wij de laatste ont wikkelingen echt op de voet willen blijven volgen; voor zover het ons mogelijk is natuurlijk, en dat betekent dat we in deze rechtstreekse uitzending ook banden en platen laten horen. Lijkt me trouwens voor het publiek in de studio en we ver wachten véél mensen óók wel aardig". Voor de eerste, uitzending is het optreden gepland van de Amerikaan se formatie „Look out farm", oftewel het Dave Liebman Quintet, dat vorige week een concert gaf in „De Doelen" te- Rotterdam. Van het optreden daar zijn opna men gemaakt en die zullen in „Jazz-Live" te beluisteren zijn. MARC Dr. Marc Galle, in België bekend om zijn radiopraatjes over de BRT, de Nederlandstalige Belgische radio en televisie, heeft in Brussel een Nederlandse onderscheiding gekregen. De Nederlandse ambassadeur in Brussel, mr. C.J. van Schel le, overhandigde Mare Galle de versierselen behorende bij het officierschap in de Orde van Oranje Nassau. Dr. Mare Galle geeft dagelijks wenken over het gebruik van het Nederlands. FREDDY De vele duizenden liefheb bers van Freddy Breek heb ben er lang op zitten wach ten, maar nu is 'ie dan einde lijk verschenen: de langspe- ler waarop een stralende Freddy „Mit Einem Bunten Blumenstrauss" staat afge beeld. Behalve deze meest re cente Breck-hit staat ook an der Schlagerwerk van het duo Gietz-Feltz op deze LP te pronken en geeft Freddy tussen de bedrijven door ook weer de nodige knipoogjes naar grote componisten als Strauss („Dein ist mein Lied"), Dvordk .Meine Welt Deine Welt") en Von Sup- pé („Eine wie Du"). RINK Rink Groeneveld heeft samen met zijn vriend Peter Cook (vroeger het duo Greenfield en Cook) voor de tweede maal filmmuziek voor een Italiaanse film geschreven. Rink: „De eerste keer was het voor een sexparodie, een aardige film die Nederland wel nooit zal halen. Deze maal betrof het een draak van een spaghetti-western, die waarschijnlijk Rome niet eens uitkomt. Filmmuziek is leuk en bovenal leerzaam. Daarom en voor de centen doe ik het. Op het ogenblik interesseert me de groep Holland het meest". Rink produceer de de single „Magie Mary", waarmee Holland op de tipparade staat. „Ik hoop", zegt hij, „dat zij met hun carrière net dat ene stapje verder komen dan wij. Greenfield en Cook was een leuk duo, maar gehaald hebben we het niet. ROB Rob van Reijn, de bekende mime-speler ligt in het zieken huis. Na lang wikken en wegen en na lange gesprekken met vrienden en kennissen heeft hij besloten zich weer aan zijn gehemelte (Rob van Reijn werd geboren met een zgn. hazenlip) te laten opereren. Rob van Reijn werd al tien keer geopereerd aan hetzelfde euvel. Hij hakte de knoop echter door gezien zijn plannen op artistiek gebied voor de toekom st. Hij wil na zijn herstel „De aap van Kafka" gaan spelen en dan moet hij goed verstaanbaar zijn. EMIEL Eindelijk is het een feit. NOS-voorzitter E.A. ScRut- tenhelm neemt 20 juni met een gepaste receptie afscheid van het bedrijf, waaraan hij de „mooiste" jaren van zijn leven schonk. Nu al gaat het gerucht dat het afscheidsca deau, dat men „oom" Emiel van omroepzijde wil aanbie den, bijna net zo groot zal zijn als de decorhal waar het feest gehouden zal worden. Op dergelijke gelegenheden pleegt de heer Schüttenhelm zijn borrelglaasje altijd in het bovenste zakje van zijn colbertjasje te dragen. -Hij zegt daar twee redenen voor te hebben. Ten eerste laat hij zo zien dat hij van de drank af kan blijven en ten tweede heeft hij zo zijn handen vrij om die van anderen te kun-* nen schudden. (Van onze radio- en tv-redactie) Bij de nieuwsuitzendingen op het televisiescherm kan men gere geld Bob Meijer zien. Hij is nieuwslezer en is ook redacteur bij de nieuwsdienst van de NOS. Bob Meijer is een tot Christus bekeerde Jood. En hij wil getuigen van zijn geloof. Een redacteur van het weekblad Hervormd Nederland had een gesprek met hem. Hij concludeerde na afloop over Meijer: Joodser dan een Jood, christelijker dan een christen. Een gedeelte van het interview nemen we over uit Hervormd Nederland. „Geloof jij?" vraagt hij. Ik zeg dat ik geloof. „Geloof jij in het verzoenend bloed van Jezus Christus? In Jezus die vrede is, let wel: niet maakt maar is, de bron van het eeuwige leven dat wij in het paradijs verspeeld hebben? Het is wonderlijk hoe God werkt met Israël. Ook met mij zijn wonderlijke dingen ge beurd, Meijer is een lastige steen. Jeruzalem is een lastige steen, staat geschreven en zij die hem proberen te tillen zullen zich er deerlijk aan verwonden. De joden zijn Gods oogappel. En ook de christenen die bij het burgerrecht van Israël zijn inge lijfd. Die zal God zegenen door een weg van wonderen. Ze zul len verdrukt worden omdat ze blijven getuigen van de waar heid, maar God zal hen zegenen. Men beschuldigt elkaar in de wereld vein imperialisme en communisme. In het paradijs zag de mens zijn eigen ik. God werd buitengesloten. De mens draaide om zichzelf in plaats van om God. Als die cirkels van die mensen die om zichzelf dr&aien, elkaar raken dan is daar het conflict. Maar de we reld is als een groot gezin, waar in God de vader is, iemand die van God is mag priester van zijn gezin zijn, mag zijn vrouw en kinderen in de banen van de I Here leiden. Dat is het echte I christelijke gezin, het echte I joodse gezin." Bob Meijers koffie is koud ge- I worden. „Als ik over het evan- gelie spreek, vergeet ik alles. I Ook mijn koffie", zegt hij. „Er wordt gezegd: De socialis ten willen alles gemeenschapp- pelijk. Dat wilden de eerste christenen ook. De sfeer van: Als wij maar ons best doen komt er wel wat van terecht. Maar dat is Jezus Christus een klap in het gezicht geven. Wij kunnen geen vrede maken op aarde. Als de hele wereld zou geloven in het verzoenend bloed van Jezus zou het vrede zijn. Als het woord wordt verkon digd volgt de daad automati sch." GODGEGEVEN Bob Meijer: „Ik voel bij Her vormd Nederland en ook bij het IKOR het horizontale denken. De EO is daarvan een tegen hanger. God heeft de EO gege ven om het evangelie te laten doorklinken. Die doet geen wa ter bij de wijn, zoals de NCRV. Als je horizontaal denkt kan een christen zich net zo goed humanist noemen. Vervang dat woord dan. Ik kom ze wel tegen die Jezus alleen als een goed voorbeeld zien. Dat is oneerbie dig. Wat is nu het verschil tussen Bob Meijer en een humanist? Er staat: je moet God liefhebben met heel uw hart en heel uw verstand. Heel uw hart staat voorop. Een heel eenvoudige man kan een openbaring krij gen. De moderne theologen die de zondeval verloochenen en het paradijs ontkrachten die komen op het vlak van het horizontalis me. Die hebben Jezus tenslotte ook niet nodig. Bob Meijer: „Zowel bij IKOR als NCRV wordt te horizon taal gedacht". Het woord van God is niet uit sluitend horizontaal of uitslui tend verticaal. Het is als met het kruis: onafscheidelijk aan el kaar verbonden. Maar de verti cale balk is wel de langste. Dat vragen ze vaak hè. Of ik niets voor m'n medemensen doe. Ik stort mijn tienden, dat is veel. Biddend vraag ik voor welk doel dat moet worden gegeven. En dan krijg ik een teken. Het geld gaat naar een doel dat God goed vindt. Ik heb de Palestij- nen lief, ik heb Arabische vrien den. Ook voor de Palestijnen zal de vrede uitgaan van Jeruzalem. Het probleem van het Midden- Oosten wordt niet opgelost door vestiging van een staat van Pa lestijnen. God heeft het land aan de joden gegeven, mits ze wandelen in de weg van God. Dan zullen ze de hele wereld tot een zegen zijn. Wij willen het goede maar berei ken het kwade. Vroeger was ik atheïst, tot ik in stilte op mijn kamer tot die conclusie kwam. Net zoals Paulus. Ik ellendig mens. Als je eerlijk bent kom je tot die conclusie, maar de meeste mensen zijn niet eerlijk. Ze bouwen zich een Babel, de machtige wereldorganisaties, buiten God om. Vals is het. Pau lus zegt: wie zal mij verlossen uit het lichaam van de dood? Dat las ik. Ik wil het goede doen NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest SOCUTERA 19.50 AVO-Nederland NOS 20.00 Journaal Politieke Partijen 20.20 Uitzending van CHU NOS 20.30 Staatsloterij 20.35 Wie zaait zal oogsten 21.50 Kijken naar kinderen 22.15 Panoramiek 22.30 Studio Sport 22.55 Den Haag Vandaag 23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jouw wereld, mijn wereld 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 Brandpunt 20.45 Studio Vrij 21.55 Francis NOS 22.25 Journaal NHÏÏïMl 10 Family, tv-$, in. 19.20 (K) |azz - pop - I DUITSLAND II 18.20 (K) Mordkommission, 18.55 (K) Homer sagt: Zeus is Schuld. 19.00 (K) Journaal. 19.30 Der Sport-Spiegel. 20.15 (K) Inlorm en meningen over aktuele thi 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Ex 22.00 (K) Studieprogramma: Het tv-spel. 23.10 (K) Journaal. 18.45 (K) Paulus de boskaboi (K) Coronation Street. Engelse tv-s 19.40 (K) Mededelingen en weerber 19.45 (K) Journaal. 20.15 (K) Chico the man, tv-serie. 20.40 (K) Aanstol tv-spel. 22.25 (Z/W) Klassi 22.40-23.00 (K) Journaal, m HILVERSUM I maar doe het kwade. Ik kan alleen het goede doen dankzij Christus die voor mij volbracht heeft. Ik mag weer om Gods middelpunt draaien". Bob Meijer getuigt verder: „Je ziet het toch gebeuren. Zes miljoen Joden in het graf na de oorlog. Het is afgelopen zeg je. Jezus is dood zeiden zijn disci pelen. Maar na drie dagen stond hij op. Drie jaar na de oorlog: de nationale wederop standing, de stichting van de Joodse staat". „Het wordt hier steeds rooier. De bede moest uit de troonrede. Maar de Koningin had toch de bede voor haar eigen verant woordelijkheid uit kunnen spre ken? Jammer. Ze zou gezegend zijn geworden als ze het had gedaan. Ja, voor zover ik het op een afstand kan zien wordt ook het koningshuis steeds afvalli- ger." Is Bob Meijer aangesloten bij een kerk? Bob Meijer: „Nee, ik heb het bij de hervormden ge probeerd en bij de gereformeer den. Maar als ik dan even na wilde praten met de dominee had hij geen tijd. Moest naar zijn koffie. Zo hoort het niet. Ik ga wel eens in Soest naar evan gelie-bijeenkomsten. Dat is heerlijk. Praten over Jezus", 18.00 (S) Ba 18.41 Spectru christelijk organisj Met i lieleven. 18.46 (S) mng: week. 18.55 (S) Populaire soloconcer ten: klassieke muziek. 19.30 De sociale verantwoordelijkheid van de onderne ming in de huidige samenleving. TROS: 20.00 Eight o'clock special: licht mu ziekprogramma. 21.15 (S) Specialiteiten la carte: muzikaal wensprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktua. 22.53 De douche, hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 8.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. P 18.20 Uitzending van de P. P. VARA: 18.30 (S) Tekst :abaretprogr£ 1925-1950: klassieke muzit 19.40 (S) Lichte grammoloi 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nie 20.05 (S) Holland Festival: muziek. E. O.: 22.40 Woord heid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Po dium: klassieke muziek. 23.55-2 Nieuws. HILVERSUM III Joost mag niet eten. 19.02 (S) De Roll methode, met om 19,30 Paa koersen. 20.02 (S) De woensdagavo how: sport en aktualiteiten. 0.02 Metro's Midnight Music: Triö Lolii Dijk en het Metropole orkest, 1.05 18.55 De scala HILVERSUM (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM - De plannen van Willem Duys tot het stichten van een internatio nale tv-produktiemaatschappij, waarover wij al eerder berichtten en waarvoor hij oa, Mies Bouwman heeft ingeschakeld, schijnen nu een meer vaste vorm te gaan krijgen. Hij haakt daarbij in op Britse plannen om op het vaste land van Europa in ons land, Duitsland, Frankrijk en Zweden tv van internationaal formaat te maken. Zo bestaan er ver uitgewerkte plannen, dat Willem Duys een soort Europese „Vuist" zal gaan maken. Voor rekening van Mies Bouwman zou dan een Europese quiz komen, terwijl Ned. artiesten direct voor de internationale markt gaan werken. Hiervoor zijn al con tacten gelegd met Frans Halsema, Leen Jongewaard en Gerard Cox. Regisseur Bob Rooyens was op aansporing van Wil lem Duys al langer actief in het creèren van een internationaal orgaan voor tv-pro- dukties. Al deze plannen zijn nog niet rond, maar de besprekingen met Britse tv-producers zijn wel al zover gevorderd, dat het bijna niet meer mis kan lopen. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke muziek. 7.30 Nieuws. 7.40 (S) Hier en nu. 7,55 (S) Aangestipt: programma overzicht. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde koormuziek. 8.24 Op de man af: evangelisch kommentaar bij de tijd. 8,30 Nieuws'. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium informatie over gezin en samenleving. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Orkestpalet: klassieke muziek. 12.00 (S) Bel Canto: operettefragmen- 12.26 Mededelingen t.b.v. land en nu. 12.55 (S) Middagpauzec 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (J Europa-Globaal: muziek, reportages e 16,30 Hier e HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje. S.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal). 8.50 orgenwijding. NOS: 9.00 Spiegel van België: muziek en nieuws zuiderburen. 9.35 Waterstanden. AV 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleuti luister. 10.10 Arbeidsvitaminen: popi verzoekplaten programma in mono stereo. (11.00 Nieuws. 11.03 Radioji naai). 11.30 (S) Rondom twaalf: - allerlei voor iedereen, met o Beursberichten. 12.30 (S) Spi 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojourn 13.21 (S) De platenkeuze van Wil Strietman: klassieke muziek. 14.10 't Is historisch: programma ove schiedenis. 14,30 Met muziek op 15.15 (S) Aspecten: kunstrubriek. 11 Nieuws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 derprogramma. 17.00 (S) Mobiel: beweeglijk programma voor bewee ke mensen. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op je Doternam. Pep-op-drle. 11.03 Drie draait op zoek. 12.03 Drie tutsen de midt Boter, Klaas en Prijzen. 14.03 Pop-I takt: De Hugo van Gelderenshow, de Nederlandse tipparade. 16.03 Hitmeesters: de Nederlandse top-40. Waarvoor de film „Missie naar Moskou" (in 1943 in Amerika gemaakt naar het gelijknamige boek van de Amerikaanse am bassadeur Joseph E. Davis) ook propaganda kan zijn geweest, in ieder geval nooit voor de film- Dat bleek gisteravond duidelijk bij de hervertóning op de televi sie. Het was een speelfilm met docu mentaire inslag, maar ik weet werkelijk niet wat het meest in het gedrang kwam, het „speel se" of het documentaire. Wat men zag was een hoogst on machtig acteren van lieden die dan ook waren geroepen om bijvoorbeeld van mensen als Visjinsky en Molotov gentlemen te maken. Het was allemaal van hun blinde kind niet minder kansen heeft dan het niet ge handicapte broertje. Ned. II, 19.05 uur. Studio vrij Het KRO-programma Studio Vrij, met onderwerpen voor doe het zeivers, gaat vanavond over huisbeveiliging, rolgordijnen be schilderen, fietsen, smalfilmen, dieren in en rond het huis, en glasdecoraties. Ned. II, 20.45 uur. Francis die jarig is (Jeroen van Beek) en op de rug gezien nicht loyce (Juliette de Wijn). Scène uit „Wie zaait zal oogsten", met Eric Thompson (links) als de schilder Michael, Annabel Leventon als Chico en Freddie Jones als Wilfred, die promotie moet maken maar liever schildert. Nieuw zijn de thema's niet, van het tv-spel dat de Ierse acteur Brian Phelan schreef: „Wie zaait zal oogsten". Dit spel zendt de NOS vanavond uit. Eerste thema: een man moet in een multinationale onderne ming promotie maken en de bedrijfsleiding wil een rapport over zijn vrouw. Met het oog daarop krijgt het echtpaar hoog bezoek. Onlangs is een spel van Roald Dahl over dit onderwerp uitgezonden. Het tweede thema behandelt de plotselinge liefde van de man voor schilderen, hoewel hij al 57 jaar is. Niette min besluit hij daarvoor zijn werk eraan te geven. Somerset Maugham behandelde dit on derwerp in "The moon and six- Ëence" en beschreef Gauguin, rian Phelan schreef eerder „Het compliment", dat even eens door de NOS werd uitge zonden; waarom buitenlandse omroepen belangstelling voor deze Ier hebben, moet van avond weer blijken. Ned. I, 20.36 uur. Kinderen Caroline Euwe stelde weer een aflevering "Kijken naar kinde ren" samen. Het gaat vanavond over kinderen met normale in telligentie die het op de lagere school toch niet rooien. Deze kinderen gaan naar een school voor leer- en opvoedingsmoei lijkheden (LOM-school). Des kundigen begeleiden kinderen van de Professor Wilhelmina Bladergroenschool in Eelde. Ned. I, 21.50 uur. Panoramiek Panoramiek gaat in op de re cente ontwikkelingen in het Midden Oosten. Aanleiding daartoe is het bezoek van Rabin vandaag aan Washington. Ge tracht wordt de kijker "bij te praten", van oktober 1973 af tot het weer open stellen van het Suez-kanaal en het verminderen van de Israëlische troepen macht. Ook de pendelende Kis singer, Sadat: „Henri die zo zijn best doet", draagt aan het pro gramma bij. Ned. I, 22.15 uur. Jouw wereld „Welke kleur heeft de wind?" heet de aflevering van "Jouw wereld, mijn wereld" die van avond wordt uitgezonden. Het IKOR heeft de documentaire aangekocht van de Amerikaan se cineast Allan Grant, die twee jaar optrok met een gezin met een tweeling, waarvan een jon getje blind is. De ouders probe ren de kinderen zo harmonisch mogelijk op te voeden, tot de ouders ervan overtuigd zijn dan HOU HET SCHERM IN HET OOG een onnozelheid die om t chen zou zijn, als er ook ri sprake zou zijn geweest van t ongelofelijk stuk geschiedv valsing. En zeker kon r de rolprent afleiden, dat de h< Davis een van de raarste bassadeurs is geweest, die op twee benen op deze aard dem heeft rondgelopen. Ik k het werkelijk niet opbrenj haar helemaal uit te zien. Dp het andgre net kon ik doende kijken naar eei eenactér van de BBC onder titel „God zij met je, Jacky Ms dison". Het verhaal bleek gaan over een methodistisg mijnwerker, die met ee olieke weduwe tot het huwe durfde te komen. Teyerge want het godsdienstige bleek tenslotte toch te z\ wegen. De geschiedenis spee g zich af in het Engeland van 1 begin van deze eeuw. En maakte de situatie enigszj.1 aanvaardbaar, want het is delijk dat het nooit om eem tuele problematiek kon gi Overigens was het korte wel doortrokken van een soort poëzie, die de aanda r zeker gespannen hield. In „Hier en nu" kwam de h i De Koster, oud-minister y fensie, aan het woord nat leiding van het Amerikaa 's Northrop-omkoopschandaaL Veel leverde het gesprek J u op, althans niet iets dat oai 1. wacht kon worden genoeir. Men nam er nota van, dat heer De Koster zei dat het x. sloten is dat Prins Bernh financieel bij de affaire beti ken is geweest. En n moedde dat trouwens al lang Herman Hofhuizen. Francis Vanavond zendt de KRO de korte speelfilm "Francis" uit, gemaakt door Bruno Schoon- brood en andere leerlingen van de filmacademie. Francis viert zijn verjaardag. Vrolijk komen de gasten op het buitenhuis aan: zijn moeder, tante Josephine, niet Joyce en de huisleraar ma ken de verjaardag zo onaangë- naam mogelijk. Maar niet met opzet. Met o.a. Sigrid Koetse, Bob de Lange en Ton Lensink. Ned. II, 21.55 uur. Holland Festin op de radio In het kader van het Holla Festival vanavond op Hilvers 2 om 20.05 uur opname van uitvoering op 7 juni in de L zaal in Scheveningen van „Jé ta" van G.F. Handel door Residentie Orkest en het Sto holms Kamerkoor o.l.v. Ni laus Harnoncourt en solist Als omlijsting: Uitvoering "1 het toneelstuk „Noverrii nacht" in de Stadsschouwb in Amsterdam door het St Teatr uit Krakau.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 2