Parachutist beleefde boven Voorhout een hachelijk avontuur LEIDSE HOUTSCHOOL WINT POELMEERCUP „NIEUWKOOPS CENTRUM MOET ZO BLIJVEN Magnifiek concert in Agatha-kerk Toeschouwers vreesden ergste LEIDSE COURANT Vën onze correspondente Voorhout Een hachelijk avontuur be leefde zaterdag parachutist Bizot, toen hij na een sprong uit een vliegtuigje hoog boven Voorhout in een heel andere rich ting zweefde dan in de bedoeling lag. Bizot, die met nog twee collega's van de Rotterdamse formatie „Flying Dutchmen" het openingsfeest opluisterde van Auto Bierman, kreeg op grote hoogte de schrik van zijn leven toen zijn hoofdparachute aanvankelijk niet open wilde gaan. Tot ontsteltenis van de vele aanwezigen op het Öjerman-terrein zeilde de parachutist richting spoorbaan en het ergste werd al gevreesd. Tot veler opluchting ontvouwde zich echter de parachute en kwam de Rotterdammer zo'n honderd meter van die baan terecht, achter het boerenbedrijf van de familie Van, Rijn aan de Jacoba van Beierenweg. Een erg geschrokken para chutist:" Voor mijn gevoel ging mijn hoofdparachute niet snel genoeg open, daarom trok ik mijn reserve-chute los. Deze klapte naar buiten, maar op dat zelfde moment kwam ook de hoofdpara chute uit. Nu was het voor mij maar afwachten waar ik neer ging komen. Want in zo'n geval ben ik onbestuurbaar". Twee de springer Peter de Haas, bracht het er stukken beter af, en de derde man Peter Kool, kwam compleet met rookbom, keurig op de juiste plaats neer op het gemeente lijk parkeerterrein. Hier overhandigde hij aan mevrouw Stolwijk-Koeleman een che que van duizend gulden, aangeboden door Bierman. Hiervan gaan rond de kerstda gen, de Voorhoutse bejaarden en de zieken van de Zonnebloem heerlijk souperen. Van onze corres pondent Ter Aar - De Ter Aarse waterpadvin- dersgroep WAPATA heeft zaterdagmid dag het nieuwe clubhuis nabij het sportcomplex in Aardam West in ge bruik genomen. Twee jaar heeft het geduurd voordat het destijds aange kochte schoolge bouw geheel was verbouwd en weer in gebruik kon wor den genomen. Wethouder G. van Harten onthulde bij deze gelegenheid tevens de naamstel ling: „OASE". De drumband DSS met een peleton majo rettes uit Aarlander- veen zorgden voor de muzikale omlijst ing. Op de speel weide konden de vele gasten een drankje geserveerd krijgen. In aanslui ting hierop verricht te de heer van In- gen Schenau de doop van de Lelie- vlet Zenith, een nieuwe vaaraan- winst voor de pad vinders. Wethouder Van Harten onthult de naam van het nieuwe jeugdcentrum. Wassenaarse verenigingen in actie op „eigen" markt Op de Wassenaarse Vereni- gingsmarkt, die zaterdag een groot publiek op de Luifel- baan op de been bracht, heb ben ongeveer 60 Wassenaarse verenigingen zich in allerlei stands gepresenteerd. Diverse verenigingen hadden aan hun presentatie een bijzondere at tractie verbonden. Bij de V.V.V. Wassenaar kon men een gratis puzzleformulier in ontvangst nemen. De tuin- bouwvereniging demonstreer de bloemschikken. De zeever- kennersgroep Van Wassenaar Obdam verkocht loten en liet de mensen raden. De Deyl- knotsen verzorgden een schiet tent, een schervenkeuken, een rad van avontuur en een hore- castand. Humanitas kwam met een loterij, terwijl de Schaakvereniging Wassenaar het publiek liet spelen op een reuzeschaakbord van 4 bij 4 meter. Bij Ars et Studium kon men tekenen. Excelsior ver kocht ook loten, bij de Lande lijke Rijvereniging Koningin Emma was het voor de jeugd gratis pony rijden geblazen. Het Wassenaarse Damgenoot- schap nodigde het publiek uit tot een spelletje op het veld van honderd en de C.J.V. gaf demonstratie emailleren. De gehele dag door waren er op een podium allerlei uitvoe ringen onder meer door de accordeonvereniging DVS, de Wereldwinkel met een rollen spel, en WIK met een sportde- monstratie. Ook trad de drum band Irene op en gaf de ver eniging van dezelfde naam een sportdemonstratie, evenals Snel en Lenie en Excelsior. Uw mening Glazen stad II MAANDAG 9 JUNI 1975 Bewoners op inspraakavond: Van onze correspondent NIEUWKOOP Ongeveer 75 van de 125 deelnemers aan de inspraakprocedure Dorpskern Nieuwkoop lieten zaterdag de zo merse dag voor wat hij was en begaven zich inplaats van naar de lokkende plassen naar de Ariëns Mavo om daar deel te nemen aan de eerste officiële bijeenkomst „inspraak bestemmingplan Dorpskern". Algemeen kwam de mening naar voren dat de dorpskern Nieuw koop, zoals deze op dit moment reeds bestaat, met haar Regthuys- plein, haar winkelconcentratie en haar verbinding met de plas als recreatiegebied, behouden dient te blijven en verder uitgebouwd dient te worden. Een werkelijke verplaatsing van het centrum ziet men als onmogelijk en onaanvaardbaar. Het voorlopige besluit van het gemeentebestuur om de te houden weekmarkt, welke met ingang van 1976 bij wijze van proef van start zal gaan, te situeren op het parkeerterrein nabij het Medisch Centrum aan de Achterweg, kon weinig genade vinden bij de insprekers en algemeen werd erop aangedrongen deze markt te verplaatsen rond of binnen het huidige centrum, d.w.z. rond het Regthuysplein. Over enkele weken zullen de rapporteurs van de diverse gevormde discussiegroepjes bij elkaar komen en trachten aan de hand van de door elke groep gedane verslaggeving te komen tot een mogelijk enkele alternatieve rapporten, welke aan B en W van de gemeente Nieuwkoop zullen kunnen worden uitgebracht Arbeiders woningen gaan tegen de grond Van onze correspondent Voorschoten De in 1920 ge bouwde 60 woningen in het complex „Vernèdepark" zul len gesloopt worden. Na uit voerige voorbesprekingen is het plan tot sloop van deze woningen gebouwd vooi „arbeiders" rond de jaren 1920. De sloop zal plaats vinden drie fasen. De eerste fase be staat uit de woningen Leidse- weg nr. 92a t/m 92f, Stadwijk- straat nr. 1 t/m 7, Burgemees ter Vernèdepark nr. 1 t/m 4. De sloop van deze woningen zal beginnen in augustus van dit jaar. Fase 2 omvat Noortheystraat 1 t/m 19, Stadwijkstraat 17 en 19, Badhuisstraat 2 t/m 12 en 18 t/m 24. Fase 3 betreft Leids- eweg 94 a t/m f, Burgemeester Vernèdepark 5 t/m 18, Stad wijkstraat 9 t/m 15. Op de plaats van de gesloopte wonin gen zullen door de Christelijke Woningbouwvereniging 64 wo ningwetwoningen gebouwd worden. Alle bewoners, die thans een woning hebben in het VeVne- depark, hebben recht op een nieuwe woning ter plaatse. De eerste woningen zullen rond oktober van dit jaar gebouwd worden op de plaats van de woningen van fase 1. Driehof in feeststemming Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het feit dat het bejaardencentrum Driehof te Hazerswoude drie jaar geleden in gebruik werd genomen, werd door het be stuur van de Stichting Bejaar denzorg te Benthuizen, Ha zerswoude en Moerkapelle, plus de bewoners, aangegre pen om daar even op feestelij ke wijze bij stil te staan. Voor een van de bewoners eei aanleiding om een molentje L de tuin van het centrum te laten plaatsen. Er was op dit feestje een extra rokertje voor de gebroeders W. en J. Zintel, omdat ze de tuin rond Driehof steeds zo keurig verzorgen. En voor cille bewoners was ei feestelijk diner, waar ook de voorzitter van genoemde stich ting, Benthuizens burgemees ter Keyzer, en mevrouw Oos terhof f van de evenementen- commissie van de partij wa- Pracht boottocht Met veel instemming hebben wij kennis genomen van de brief die werd opgenomen in Uw ru briek „Uw mening", van de heer J. M. Nooy, voorzitter C.D.A. van Alkemade. De L.T.B.-afde- ling „Sint Benedictus" te Roelo- farendsveen zou gaarne om be grip vragen voor de positie van de bloemenkwekers in ons bloe- mencentrum. Ruim 15 jaar geleden heeft de overheid in ons gebied een zeer belangrijke stoot gegeven tot verbetering van de tuinbouw door de uitvoering van een ruil verkaveling. Als gevolg hiervan konden de tuinbouwbedrijven worden uitgebouwd en is de om zet aan bloemen in ons gebied gegroeid van plm. 6 millioen naar plm. 34 millioen gulden. Nu is door de toenemende be langstelling voor'recreatie de si tuatie ontstaan dat daarvoor en ten behoeve van woningbouw voor tuinbouw geschikte grond en bestemd gaan wofden. Dit betekent dat ons centrum wordt aangetast en het gevaar voor verzwakking niet denkbeeldig In de omgeving van Nieuwe We tering liggen voor de tuinbouw bijzonder geschikte gronden, waar altijd tuinbouwvestiging en de bouw van kassen was toegestaan. Als uitvloeisel van het vastgestelde „streekplan plassengebied" heeft de ge meente Alkemade in het be stemmingsplan „landelijk ge- bied-Oost" een beperkt gebied aangewezen voor glastuinbouw. Voor onze kwekers is dit van giote betekenis omdat een klein reservegebied, vooral voor jon ge kwekers, zeer gewenst is. Terecht heeft de heer Nooy er op gewezen dat het hier niet gaat om een „glazen stad" maar slechts om een kleine afronding van een tuinbouwgebied waar reeds kassen zijn gebouwd. Wij hopen van ganser harte dat er bij de instanties die de belan gen moeten afwegen, begrip zal worden getoond voor de positie van de bloemenkwekers in ons gebied. Namens de L.T.B.-afdeling „Sint Benedictus" Roelofarendsveen. A. N. J. de Ridder, secr. Van onze correspondent Oegstgeest Ruim 500 jongens en meisjes van 10 Oegstgeester basisscholen en de Leidse Hout- school maakten zaterdagoch tend in het zwembad Poelmeer samen duizend starts tijdens de jaarlijkse schoolzwemwedstrij- Het evenement werd, zoals tel- kenjare, georganiseerd door de zwemver. Poelmeer in samen werking met de onderwijskrach ten en het personeel van ge noemd bad. Er werd gezwom men in banen van 25 meter op de nummers rug, school- en crawlslag individueeL Maar het klapstuk van de zwemwedstrij den was de estafette. Simone Taverne ontving de wis- Politie vocht tegen water Van onze correspondent NOORDWIJK Noordwijk - Gisteren werd de Noordwijk- se politie gealarmeerd, omdat tijdens de afwezigheid van de bewoners een woning aan de Van de Mortelstraat onder water stroomde. Een te hulp gesnelde patrouil le vond de deuren van het pand gesloten en moest stunt werk verrichten om binnen te komen. Tenslotte gelukte het om via een bovenlicht, en met behulp van een koevoet en een paraplu de deurgrendels weg te schuiven. Op de etage golf de het water de politiemannen tegemoet. De waterslang van een wasmachine bleek ge sprongen en daarbij kwam nog dat de afvoer van de dou checel verstopt bleek te zijn. Het gevolg was dat het uitstro mende water inmiddels centi meters hoog in de vertrekken Hozend en dweilend slaagde de politiepatrouille er in de etage weer droog te leggen. Juist toen zij daarmee klaar waren, arriveerde de getroffen familie, die zich uiteraard zeer dankbaar toonde voor de snel le en doeltreffende hulp. selbeker, beschikbaar gesteld door de winkeliersver. Oegst geest Actief. Met deze „Poel meer-cup" was de jeugd van de Leidse Houtschool bijzonder te vreden. De jongens van deze school wonnen ook de estafette. De estafette-meisjes werd gewon nen door de Mariaschool. Hier nam Christien Jaspars de beker in ontvangst Een aantal jon gens en meisjes die individueel een goede tijd maakten op de diverse wedstrijdonderdelen mochten cadeaus uitzoeken. Allen kregen, in verband met 50-jarig bestaan van Poelmeer, tevens een medaille. De scholen werd een herinneringsvaantje uitgereikt Van onze correspondent Lisse De door de afdeling Haarlemmermeer-Zuid (Lis- serbroek, Abbenes, De Kaag en Nieuw Vennep) georgani seerde boottocht voor gehan dicapten en langdurig zieken is een grandioos succes ge worden. De tocht ging dit keer langs een aantal dorpjes in de Haar lemmermeer. De bootpassa- giers zijn de gehele dag gezel lig verwend, wat vooral te danken was aan de inzet van het verzorgend personeel. Beste brandweer Van onze correspondent Voorschoten Een ploeg van de Voorschotense vrijwillige brandweer heeft in Ouder kerk a/d IJssel deelgenomen aan de districtswedstrijden en behaalde de 1ste prijs met het predikaat „zeer goed". De ploeg stond onder bevel van Th. Oorschot. Er namen 32 ploegen deel aan deze wedstrijd, er waren twee banen uitgezet. De Voorscho tense brandweer mag nu deel nemen aan de kampioenschap pen voor 'Zuid-Holland in de. 2de klas. Beiaardconcert in Voorschoten Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN In de dorpskerk in Voorschoten wordt vanavond een orgel- beiaardconcert gegeven. Jo- han van Dommele, organist van de Eusebiuskerk in Arn hem, speelt met medewerking van de hoboïst Rijkle van der Heide werken van Bruhus, Geminiani, Kerll, J. S. Bach en C. Bach. Addie de Jong, de beiaardier van Voorschoten, neemt het tweede deel van het concert voor zijn rekening. Hij speelt werken van Van der Gheyn, enkele volksliedjes en eigen improvisaties. De volgende orgel-beiaardcon certen worden gehouden op 23 juni, 11 augustus, 25 augustus, 8 september en 22 september. De concerten beginnen alle om acht uur. Sterrit viel in de smaak Van onze correspondent Zoeterwoude. - Dc organisato ren van de jaarlijkse Sterrit kunnen met zeer veel voldoe ning terug kijken naar de 24- ste editie. Het mooie fietsweer was er de oorzaak van dat een rekor- daantal deelnemers op de tweewieler stapte om de rit van 75 of 35 kilometer te vol brengen. Het totaal van 1676 deelne- mers (waarvan 470 voor de kleine tocht) betekende een toename van 220 personen. De heer J. van der Geest uit Dud Ade was met zijn 77 jaar ie oudste deelnemer. Burgemeester reikt zwem diploma's uit In het pas geopende Bol- lenbad in Noordwijk is voor het eerst diploma gezwommen. Niet min der dan 150 kinderen kwamen met succes door de test. Op de foto een deel van hen. Bur gemeester Bonnikke, rechts op de foto, kwam de Noordwijkse jeugd persoonlijk de hand drukken en het diploma overhandigen. LISSE/BOLLENSTREEK - De Orgelkring Bollenstreek mag dankbaar terug zien op het zeer geslaagde koor-concert welke zaterdagavond j.l. in de Agatha-kerk te Lisse gegeven werd. zig om van een bijzonder mooi en afwisselend program ma te genieten dat uitgevoerd werd door het jongenskoor van de kathedrale basiliek St.Bavo uit Haarlem o.l.v. Jan Valkenstijn, met Bernard Bartelink aan het fraaie orgel van de Agathakerk. Bij de opening bracht de heer W. Boot dank aan de gemeente Lisse. voor het beschikbaar stellen van een subsidie van 5000,- voor restauratie van het Adema-orgel. Voorts me moreerde hij de bijdrage van het Anjerfonds van 2000,-, terwijl ook door het kerkbe stuur 2000,- werd bijgedra gen. De aanwezigen genoten veel van het programma vooral het tweede gedeelte na de pauze was voortreffelijk te noemen. De wijze waarop Psalm 150 werd uitgevoerd ontlokte een wam applaus bij de i gen. Troephuis voor de Shawano's OEGSTGEEST - De Oegstgeester verkennersgroep Shawano's heeft zaterdag het nieuwe troephuis aan de Abtspoelweg in gebruik genomen. De verkenners hebben dit honk zelf gebouwd. Er zitten circa 1000 arbeidsuren in. Door het Shawano's-bestuur werd bijzondere dank gebracht aan groepsleider van Katwijk, die aUe zelfarbeid heeft aangemoedigd en gecoördineerd. Als geschenk werd een 4-pits gasfornuis aange boden. Nog een groot aantal andere geschenken werden aangedra gen. Op het ruime terrein om het clubhuis waren de padvinders inmiddels begonnen met verschillende spelen. Tijdens alle toespra ken werd opgemerkt dat de nieuwe accommodatie vrij uniek is, vanwege de beschikbare ruimte en de inrichting Koeien op hol: 2.000 NOORDWIJK Enkele koeien van een Katwijkse veehouder door braken de versperringen langs een weiland en maakten vervolgens een rondwandeling door de aan de Zwarteweg gelegen tuin van een Rijnsburgse bloemenkweker. Zij vertrapten de droogbloemen, die de man op de tuin gezaaid had en richtten voor circa 2000,- schade aan. Kwart ton extra voor Avanti HAZERSWOUDE Hazerswoudes tafeltennisvereniging Avanti weet zich intussen verzekerd van ruim vijftigduizend gulden aan subsidie voor de realisatie van een eigen tafeltennisaccommodatie. Eerder stak de Nederlandse Sport Federatie al 25.000,- in dit project (een investering van 518.000,-) Dézer dagen heeft Avanti's bestuur van het provinciaal bestuur bericht ontvangen dat dit een bijdrage van 25.700,- aan de vereniging zal doen toekomen. Het provinciebestuur subsidieert op grond van het advies van de provinciale Sportraad. Sanders naar St. Bemardus Van onze correspondent HAZERSWOUDE De zaterdagvoetballers van het Hazerswoudse Bernardus zullen in het komend seizoen worden getraind door C. Sanders. Sanders, in het bezit van het D-oefenmeestersdiploma, is overigens zelf actief speler van Nieuwkoop, dat zich onlangs het kampioen schap van de Goudse zondagafdeling verwierf en daardoor naar de vierde klas KNVB promoveerde. Ouders genoten van leerlingen Van onze correspondent Woubrugge In het Multifunctionele gebouw in Woubrugge genoten de ouders van de leerlingen van dc openbare basisschool van de gevarieerde prestaties, die hun kinderen op het toneel lieten horen en zien. De leerlingen uit de laagste klassen en van de kleuterschool zongen liedjes en voerden een toneelstukje op. Ook het schoolorkest toonde zijn muzikale vaardigheden terwijl de volksdansgroep in velerlei klederdracht de zaal amuseerde. Na de pauze de leerlingen van de hogere klassen met onder meer toneel en gezongen historische voordracht.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4