Opgeven dubbels kostte Roomburg bijna bet kampioenschap UCCESl OEIERS LEIDSE OP E BOSBAAN Alkebad feestweek goed van start I an der Burg wint koers in Lisse «ijsberts: 800 m. in 1.57.8 min. Mieremet winnaar van snelschaaktoernooi Sosonko sterk in Boskoop LEIDSE COURANT Van onze sportredactie tEIDEN De dag van de gaarheid was het gisteren voor je meeste teams van de Leidse egio. Topspanning heerste jom, maar uiteindelijk kon de ialans opgemaakt worden met èn glorieus kampioenschap (an Roomburg, met hoogst waarschijnlijk het behoud van (oordwijk, met een verrassen- |e winst van de Munnik, maar tok met de verkeken kam- lioenskans vooor Forescate. let heeft Roomburg ondanks en 5-4 winst tegen het Rotter- Toeg-2 nuet meegezeten, t 3-2 kwam men uit de enkel- i via overwinningen van Madera, Henk Emnes en nette v.d. Mey. Ook het he- èndubbelspel van Madere en leverde een punt op, n het gemengd dubbel Madera en Annette moest latstgenoemde om medische na één met de partij koppen. Ook de damesdubbel jioest zodoende door Roomburg [orden opgegeven. Bij de stand 4 resteerde toen nog de mixed jan het duo Henk Emnes/Milou tenseel. In deze sleutelpartij be gonnen de zaken goed (6-4), maar Toeg nam het initiatief volledig over in de volgende set (6-1). In de beslissende feeks startte Milou met een lobcam pagne, die uiterst sucsesvol bleek. Met 6- tegen 2 ging zowel de set als het kampioenschap naar Roomburgzijde. Noordwijk heeft evenals vorige maand op eigen veld in Eindho ven mede degradatiekandidaat Volley-1 met 5-4 verslagen en is nu praktisch veilig. De 5-4 zege heeft echter heel wat voeten in de aarde gehad, want de punten moesten geheel van de dames komen. Nadat de drie heren een voor een tamelijk vlot waren weggespeeld, won Josien v.d. Koogh met 6-1, 6-2 van mevr. v.d. Grinten, terwijl Ineke v.d. Meer net voor bleef op mej. v. Tulden: 6-4, 3-6, 6-4. De dames- dubbel werd op dezelfde wijze binnengehaald, maar de heren maakten slechts twee games in hun dubbel. De gemengddub- bels, die de beslissing moesten brengen lieten aan spanning niets te wensen over. Blommen- daal en-Ineke v.d. Meer zege vierden met 6-2, 2-6, 6-2 en het duo Pasma/Van de Koogh lieten de achterbon nog langer in on zekerheid. Pas bij 7-6, 4-2 achter kregen ze de geest: 6-4 winst in de volgende sets. Forescate, dat moest winnen om kampioen te worden, leed tegen het Ensche- dese Topspinners een zware 7-2 nederlaag. Liselotte v.d. Bijl veroverde de twee puntjes, eerst in haar single en vervolgens sa men met Sein dra Royaards in de dubbel. De Munnik behaalde een schit terende overwinning (5-4) op ELTV-2 uit Eindhoven en bracht zo het in totaal behaalde aantal punten op zes. Aangezien de krachtsverhoudingen in hun poule minimaal zijn, zijn de Lei derdorpers hiermee officieel nog niet helemaal uit degrada tiegevaar. De singles verliepen meteen al goed. Van Leeuwen pakte J. Arends op 't nippertje (4-6, 7-6, 6-2), Theunissen gaf W. Arends geen enkele kans (6-1, 6-4) en Van de Berg herstelde zich goed van een 7-6 verlies in de eerste set: 6-3, 6-1. Ellen Ger- rese moest het met 6-1,6-4 afleg gen tegen voormalig nationaal kampioenen Jenny Ridderhof. hn onze roeimedewerkster MSTERDAM Tijdens wedr rijden van de Amsterdamse |>eibond op de Bosbaan kwa- en vooral de Leidse dames led voor de dag. Terwijl een ralend zonnetje het de toe- houwers langs de kant aange- iam maakte, behaalde een nbinatie-dubbelvier met de ord-roeisters Anneke Stefels Barbara de Jong zowel op terdag als op zondag een rerwinning. Op zondag stap- deze dames met de andere mbinatie-dubbelvier in de i wisten ook dit nummer im te winnen. Ed Maan van opos-de Vliet won zondag de iterdag vroeg in de middag :rd het nummer dames-elites- f verroeid. Uit Leiden deed ineke Stefels hieraan mee. In sterke veld, waaruit Ingrid isseldorp als duidelijk winna- tevoorschijn kwam, wist An- neke beslag te leggen op de 1° nummer elitesciff vestig- derde plaats. Voor de eerste de Asopos-roeier Ed Maan alle Leidse overwinning op het aandacht op zich door soepel ARB-weekend zorgde de lichte roeiend de baan over te gaan. vierzonder van Njord. Al direct Harold Punt, die de laatste na de start nam deze ploeg de maanden in Leiden traint, zette leiding en bouwde zijn voor- bij de lichte heren hetzelfde sprong gedurende de wedstrijd nummer op zijn naam. steeds verder uit Met een Het hoofdnummer van deze straatlengte voorsprong op de wedstrijden bij de heren i het veld de >r-B-acht Een nog niet e ploeg als eerste de finish. Zon- der vertoonde combinatie voerden zij hetzelfde mer in het eliteveld, ma; ten daarbij de meer ploeg van Het Spaarne ten gaan. Bij de dames won de combina- tie-quadrupple met Ans Graves- tein, Anneke Stefels, Trudie Jongenelen en Barbara de Jong met een duidelijke voorsprong op de andere ploegen. Het eer ste blik voor Asopos-de Vliet werd gewonnen door de lichte eerstejaarsherenacht. Asopos-de Vliet en Njord- roeiers behaalde hierbij een overwinning. De Leidse dames veroverden in de dubbelvier en de acht nog twee blikken. De dubbelvier die zaterdag al succesvol geroeid had, probeerde het zondag nog een keer, en weer konden zij zich aan het erevlot laten felici teren. De vier dames stapten met een andere dubbelvier in de acht en gezamenlijk roeiden ze ook hierin naar de overwinning (Van onze medewerker) SSE De tweede rit, meetel- lid voor de Rijn - en Bollen- mpetitie, heeft een overwin- og opgeleverd voor Arnold n der Burg. De renner van de Hllenstreek was samen met ick van der Hulst ontsnapt het peloton en bleef in de urt de Zoeterwoudenaar net banddikte voor. Derde lerd Hennie van Duuren, vier- Molema en vijfde Van der vart. Het algemeen klasse ent luidt: 1. Cock van der ulst; 2. Piet van der Zwart en Bert van der Hulst. de B-klasse werd het een Avanti-aangelegenheid. Lansiak werd eerste, gevolgd door zijn clubgenoten Vergeer, Niekerk, Smits en Hoogeveen. Laatstge noemde voert het klassement De junioren reden hun competi tiewedstrijd in Noordwijk. Bij de veertien jarigen won Alois Goossen van Swift vóór Hans Bierman van De Bollenstreek. Leen van der Linden toonde zich de sterkste in de A-klasse, gevolgd door clubgenoot Johan van Eeden. In de B-klasse fi nishte Edward Rijsman van Avanti als eerste. Tweede werd Hans van der Zanden van De Bollenstreek en' derde Richard Neuteboom van Swift. Simon van Weeren eiste de hoogste klassering voor zich op in de C-klasse. Rudy Zomerveld en Richard Albers, evenals de win naar van Swift, eindigden als tweede en derde. In Prinsenbeek leverde Swift- rijder Leen Janzen een uitste kende prestatie door met grote voorsprong een sterk bezette ju- niorenkoers te winnen. Ploeg- makker Peter Post werd vijfde. Cees van der Tang zag in Ou derkerk a.d. Amstel net geen kans beslag te leggen op een ereplaats. Hij eindigde als vijf de. De Amsterdammer Taveer ne won deze koers. n onze atletiekmedewerkster nhem Coen Gijsberts van Leidse atletiekvereniging De taven heeft afgelopen zater- g op Papendal de 800 meter igens B (16-17 jaar) gewonnen de uitstekende tijd van 1.57.8 Tijdens deze wedstrijden de Coupe de Nationale Ne- rlanden, waar de beste Neder- idse jeugdatleten aan de start 'amen, werden er door atleten de Leidse regio goede resul taten behaald. Van de Bataven werd Wybo Lelieveld 4e op de 5000 m. j.a. in 16.01.8 min. Tine ke de Groot liep bij de meisjes A de 100 m. in 12.9 en de 100 m. horden in 16.9 sec. Heieen Haverkort 800 m. meisjes B 2.26.9 min. De Holland-atleet Dick van der Vijver werd 5e in de finale 100 m. j.a. in 11.3 sec. bij het pols stok-hoogspringen sprong hij 3 m. Ton Saat (Hol) 100 m. horden j.b. 14.5 sec. 400 m. j.b. 54.8 sec. R. Zandbergen (Hol) 3000 m. j.b. 9.26.4 sec. H. Hakker (Hol) pols- hoog j.b. 2.90 m., Paul Crama (Hol) 100 m. j.b. 12.1 sec., R. Hendriks 400 m. j.a 62.5 sec., I. Hoogeveen (AAV 36) discus m.a. 36.11 m. J. Wijfje (AAV 36) 400 m. m.a. 63.4 sec., M. Kooiman 100 m. m.b. 13 sec., A. Bosman IVBOEK INFORMATIE- EN SERVICECENTRUM Gespecialiseerd in de levering van studieboeken voor elke tak van het onderwijs Lever tijdig uw boekenlijst bij ons in! PIETERSKERK CHOORSTEEG 14 - LEIDEN - TELEFOON 071 - 42441 Karen Braakman bouwde de voorsprong via 6-1, 6-4 verder uit. Het herendubbel van Theu- nissen/Van Leeuwen bracht de beslissing. Na twee match points tegen gehad te hebben, klaarden zij de zaken toch nog naar wens (4-6, 6-4, 9-7). In de overige dubbels verzuimden de Munnikers een ruimere zege te bewerkstelligen. Het al uit de overgangsklasse B gedegradeerde de Leidse Hout begint nu pas warm te draaien. Tegen Hoogerheide 2 werd zo waar nog een 4-4 gelijkspel uit het vuur gesleept. Unicum 1 ver sloeg Metselaars 7 met 5 tegen 3, doch het eveneens in de twee de klasse uitkomende Unicum 2 eiste gisteren alle aandacht voor zich op. Via een glansrijke 6-2 zege op Laren 1 behaalde het team, bestaande uit de dames Van Boeckel, Prager en Zonne veld, alsmede de heren Creijgh- ton, Ruijsenaars en Koelman, het kampioenschap. Lisse, reeds kampioen in haar derde klasse poule, speelde met 4-4 gelijk teeen Badhoevednm 3. De start van de 100 meter vrije slag dames. Op baan drie Enith Brigitha van 't IJ Een overzicht van het snel-schaaktoernooi in 't Poelhuys. Lisse Het door de Lissese schaakclub "De Zwarte Pion" georganiseerde open snel schaaktoernooi van Lisse is ge wonnen door de Leidenaar Ruud Mieremet. Hij nam daar mee de titel over van Rob van den Aardweg, die ditmaal niet verder reikte dan een vierde plaats. Na drie ronden vierkampen be reikte Ruud Mieremet in groep 1 van de negenkampen de eerste plaats met een totaal van 14 punten, die hij bijeen schaarde in 17 partijen. Op de tweede plaats eindigden Pols en Sikkel, die beide 13 punten hadden ver zameld. Pols won tenslotte de beslissingswedstrijd en legde daarmee beslag op de tweede plaats. Bekerhouder Rob van den Aardweg reikte ditmaal niet verder dan een vierde plaats. Bekerhouder Rob van den Aardweg reikte winnaar. Hij eindigde met Bakker uit Leiden op een gedeelde eerste plaats, maar won door loting, nadat een beslissingswedstrijd in re mise was geëindigd. In groep 3 won Ruud Dobbelaar met 11.1/2 punten, gevolgd door Los met 11 punten. In groep 4 moest wederom een vierkamp de be slissing brengen. Oudeman, Ip- pel, van de Loo en J. Willigha- gen hadden allen 10 punten ver zameld. Oudeman en Ippel, die ook na deze vierkamp weer met een gelijk aantal punten finish ten, deelden tenslotte de eerste prijs. Van de Loo werd derde, Willighagen vierde. In groep 5 tenslotte werd Oosterman win naar met 8.1/2 punten, gevolgd door Koeleman, die 8 punten verzamelde. Van een onzer verslaggevers Roelofarendsveen In het Al kebad in Roelofarendsveen is dit weekeinde op een bijzonder gezellige manier de spits afge beten van de een week durende viering van het eerste lustrum van dit bad. Hoogtepunt van de festiviteiten vormde ongetwij feld de nationale zwemwed strijd, waaraan talloze vedetten deelnamen. Bekende ploegen waren o.a. VZ- C'Ritmeester, VZC-Vlaardingen, het Y en de Ham. Namens de organisator was er een kring team samengesteld uit de zwem mers van de Gouwe-Rijnstreek. Deelnemers afkomstig van de Zijl/LGB waren o.a. Ria Hasse- fras, de kringrecordhoudster op de 100 m vlinderslag. Zij werd in de leeftijdsgroep 0-14 jaar tweede en 0-16 jaar vierde. Haar tijden (1.15.2,1.15.7) verzekerden haar van een plaats op de Ne derlandse kampioenschappen. Mark van Belkum werd eerste op de 100 m rugslag voor j.o. 10 jaar in 1.27. Rob v.d. Vegt be haalde een derde plaats, na de 100 m vlinderslag afgelegd te hebben in 1.10.2. Peter Wolters verscheen twee maal aan de start. De 100 m schoolslag was met een tijd van 1.15.7 goed voor een zilveren medaille. De 200 m leverde hem slechts een diskwalificatie op. Op de 100 m. vrije slag startten twee zwemsters van de Zij l/LGB. Bij de ITV.O. 16 jaar legde Elly Wulms de afstand af in 1.08.0, bij de dames had Gemma van Buuren er 1.09.2 voor nodig. Gerard Krol verscheen aan de start op de 100 m rugslag en bracht een tijd van 1.12.9 op de klokken, waarmee hij derde werd. Ingrid van Kasterop legde bij de meisjes onder twaalf jaar de 100 m schoolslag af in 1.33.5, waarmee zij anderhalve seconde boven de limiet voor de NK bleef. Volgende week wordt ge start met een serie kringwed strijden, die de laatste gelegen heid vormen om de limiet voor de toekomstige nationale kam pioenschappen te behalen. Gisteren werd in het Alkebad „open dag" gehouden. Voor veel Roelofarendsveenders een gele genheid bij uitstek om eens een kijkje in het bad te gaan nemen. Vandaag zijn er in het Alkebad zwemwedstrijden gehouden voor leerlingen van het voortge zet onderwijs. Ajax blijft aan de kop (Van onze sportredactie) LEIDEN Ajax blijft het in de cricket-competitie uitste kend doen. Het afgelopen week einde werd Alkmaar aan de zegekar gebonden en door dit resultaat blijven de Oegstgees- tenaren voorlopig de ranglijst nog aanvoeren. Reeds bij 76 ging Alkmaar all out, welk resultaat tot stand kwam binnen 55 minuten. De resultaten: Frits de Jongh 2-39; Evert Brouwer 1-12; Jan Wolter 1-4; IJsel de Schepper 1-4, Ton Eldering 3-8 en Daniel Eldering 1-6. Hierna kwam Ajax aan bat, maar slechts drie Ajacieden wa ren er nodig om Alkmaar op de knieën te krijgen. IJsel de Schepper (40), Hans de Jongh (22) en D. Eldering (15) zorgden er voor dat de rest van de ploeg niet aan „bat" behoefde te ko- Ajax 2 behaalde tegen koploper HBS 3 een verdienstelijke draw. Volgende week speelt Ajax te gen VUC, de nummer drie op de ranglijst. ADO-jeugd op derde plaats (Van onze sportredactie ZEIST Het jeugdelftal van Ajax is het afgelopen week einde kampioen van Nederland geworden. Op de velden van het KNVB- sportcentrum in Zeist streden Ajax, Go Ahead, Emmen, PSV, ADO en Venray om de nationa le jeugdtitel. Ajax en Go Ahead behaalden hetzelfde aantal pun ten (6). De Amsterdammers had den echter een beter doelgemid- delde (14 tegen 1), waardoor Go Ahead de tweede plaats (doelge- middelde 8—0) voor zich opeiste. Derde werd ADO, voor PSV, Emmen en Venray. Van onze sportredaktie BOSKOOP De Boskoopse schaakvereniging „Inter Nos" organiseerde het afgelopen weekeinde in de „Loods" een schaaksimultaan. Schaakfeno meen Sosonko zag zich gecon fronteerd met 26 tegenstan ders, die hem totaal negen winstpunten afdwongen. De heren Van Of wegen, Kuif, Duits en Bos boekten winst, terwijl Van Wijk als enige deelnemer remise overeen kwam. Ondanks zijn late aan- knmQl WKt Rnsnnlm dp7f> r>;ir. S' beëindigen. Sosonko aan zet.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15