Zeekanters kenden geen pardon met hoogvliegers Dusée:Damesvoetbal enorm vooruitgegaan' AFDELINGEN GOUDA EN LEIDEN VOLGEND JAAR GECOMBINEERD Van onze sportredaktie u LEIDEN De afdeling Leiden van het Jeugd plan Nederland heeft een nieuwe jeugdtrainer. Scheidende trainer Leo Halkes, die door zijn ver trek naar de eerste-divi- sieclub SVV zijn werk- r zaamheden moest staken, r zal opgevolgd worden door Freek Pilippo, die fit het afgelopen seizoen Rijpwetering onder zijn hoede had. Dé eerste werkzaamheden voor Freek Filippo dienden zich afge- vi lopen zaterdag reeds aan tijdens t een streektoernooi voor 13-14 en 15-16 jarigen, die in het kader van het jeugdplan Nederland werd georganiseerd op de ter reinen van „De Sleutels" en P LDWS. Op dit toernooi, waar- f aan 150 geselecteerde jeugdspe- Iers deelnaman, greep Leiden de 1 titel bij de 13-14 jarigen, terwijl de Veenstreek bij de 15-16 jari- I gen dit toernooi het meest sue- cesvol afsloot. Op 1 augustus zal de uiteindelijke selectie in de beide leeftijdsgroepen bekend gemaakt worden. NOORDWIJK PLAATST ZICH VOOR BEKER LEIDSE COURANT een fatsoenlijke aanval op te zetten, maar opeens lag de bal toch achter Smit. Het was Brug man die een lange vrije trap doorkopte en tot zijn verbazing het leder in de uiterste hoek zag verdwijnen. Een geduchte te genvaller voor Noordwijk, die tot dan toe als een vorst had geregeerd. Maar het antwoord liet niet lang op zich wachten. Eelman wissel de onmiddellijk verdediger Van Resteren uit voor „pinchhitter" Vreugdehil en het resultaat was verbluffend. Binnen een minuut tijd en vlak na de tegentreffer scoorde Noordwijk twee goals, waarvan Brörings doelpunt we- Afd. Leiden Freek Pilippo nieuwe trainer Jeugdplan Nederland gedroeg de ploeg zich trouwens de gehele wedstrijd al. Maar wat de kansen betreft luk te het bij Noordwijk niet best. Qua veldspel demonstreerden Karstens en de zijnen onterecht geen kampioen te zijn gewor den, hetgeen verwoord werd door een neutrale DOVO-sup- porter die beweerde dat hij nog nooit zo'n goede ploeg op zijn veld had zien voetballen. Het moge zo zijn, want Noordwijk speelde inderdaad een bijzonder aantrekkelijk spelletje. Achter hielden Van Veen, Westgeest en de Van Kesteren's de boel uit stekend gesloten; midden ver zetten Karstens, Boot en Barten enorme hoeveelheden werk en voor kregen Bogers, Spaander man en Bröring dikwijls de han den van de toeschouwers op elkaar door het demonstreren van technische foefjes. Wat niet goed ging was het geven van het laatste tikje. In de eerste helft misten Bogers en Bröring ieder tweemaal, terwijl Spaanderman op de paal schoot en na de hervatting voegden Boot en Karstens zich ook nog bij de rij van „kansenmissers". De malai se werd merkwaardig genoeg doorbroken door eèn achterspe ler, zij het dan van IJselmeervo gels. Zelden in die tweede helft waren de Vogels er in geslaagd Van onze sportredactie VEENENDAAL Noordwijk speelt volgend seizoen mee in de strijd om de KNVB-beker. De ploeg van trainer Eelman is hiertoe gerechtigd door de 3-1 overwinning op IJsselmeervogels. Twee wedstrijden hadden geen uitkomst gebracht en ook de derde loste niets op. Er moest een verlenging aan te pas komen en daarin bleek Noordwijk over de langste adem te beschikken. De Vogels werden eenvoudigweg van het veld gespeeld. Cor Vreugdehil (midden) kopt de bal langs de vertwijfeld graaiende De Feyter. 1-1 is een feit. gens duwen werd afgekeurd, maar de treffer van Vreugdehil aan het juiste doel beantwoord de, namelijk het gelijke spel, waaraan Noordwijk immers ge noeg had. Met nog tien minuten te gaan leken de Vogels moreel geknakt. Bröring had de zaak af kunnen maken door zijn fraaie solo doeltreffend af te ronden, maar hij faalde alleen voor De Feyter. Inmiddels had Eelman Albert Spaanderman vervangen door diens broer Cees, als ant woord op de treffer van Noord wijk. Tactische tip no 2 dus. Omdat Noordwijk er niet in slaagde de steeds harder en on besuisder optredende Vogels te kortwieken moest er een verlen ging aan te pas komen. Daarin heeft Noordwijk nadrukkelijk gedomineerd. Op technisch en tactisch terrein hadden de Vo gels al meters moeten toegeven, maar ook op conditie werd de ploeg nu duidelijk „geveegd". Een irritante houding van de gekwetste Vogels was het ge volg. De Spakenburgers, gelou- terd door hun optreden in de bekerstrijd van dit jaar, en rondlopend met een air van „wat zijn we toch vreselijk goed", konden het moeilijk ver kroppen dat Noordwijk hen op alle fronten overvleugelde en vooral Zwaan en Bram de Graaf misdroegen zich steeds veelvuldiger. Evenwel zönder r resultaat. Integendeel eigenlijk, want Noordwijk gooide er nog een schepje bovenop en nu lukte het J opeens wel het net te vinden. I1 Eerst knalde Bröring schitte- 1 rend tussen paal en lat, terwijl Vreugdehil zijn korte optreden nog meer cachet gaf door nog- n maals raak te koppen, 3-1. Bram de Graaf raakte nog wel de lat, f maar Bogers liet even later zien f hoe dat nog harder kon. Behalve wat onplezierige dingen in en rond het veld was het een boeiende en fraaie wedstrijd ge weest, waarin de Vogels bewe zen wat al te hoog aan het voetbalfirniament te hebben ge vlogen en Noordwijk liet zien hoe hard je als Vogel dan kunt vallen. Klasse verloochent zich immers niet. En Noordwijk hééft klasse. AD VAN KAAM llllllllllllllll!llll!!llllllllllllllllllll!lllllll!illl!llllllll!llllllll^ Noordwijk voegde zich dus bij DOVO en Spijkenisse, welke ploegen zich middels het beha len van het kampioenschap au tomatisch plaatsten voor de KNVB-bekerstrijd. Een compe titie die afgelopen seizoen in het middelpunt van de belangstel ling kwam te staan met name door de indrukwekkende pres tatie die de amateurs van IJsel- meervogels daarin leverden. Frappant was, dat de Spaken burgers juist tegen Noordwijk er niet aan te pas kwamen. Op eigen veld bleven Jan Vedder c.s. weliswaar moeizaam over eind 1-0 maar in Noord wijk kreeg diezelfde ploeg een flink pag slaag, al bleef de scha de dan tot 3-1 beperkt. Op het neutrale terrein van DOVO in Veenendaal moest de beslissing vallen. Noordwijk kwam daar als glorieus winnaar uit de strijd. Het team kende slechts één zwak punt. Die zwakte van Noordwijk kwam tot uiting wanneer het op het afronden van de (vele) kansen aankwam. Gelukkig voor de Zeekanters tobde IJselmeervogels in de be ginfase met eenzelfde probleem, want zowel voor de beweeglijke Zwaan als voor de inmiddels roemruchte Jan Vedder waren er enkele unieke kansen. Beide spelers richtten evenwel te Van onze sportredaktie LEIDERDORP Niet het favoriete Puck uit Deventer, maar het Amster damse Osdorp verwierf zich zaterdag op het sportpark „De Bloemerd" de titel van Nederlands kampioene dames voetbal. KFC, dat vorige week de „Leidse" vertegenwoordigster Wete- ringse Girls de toegang tot de eindstrijd ontzegde, reikte op dit slottoernooi voor de Nederlandse titel niet verder dan een bescheiden vijfde plaats. Ondanks het geringe toeschouwersaantal, kon de heer Dusée, voorzitter van de wedstrijdkommissie en tevens lid van de kommissie damesvoetbal van de afdeling Leiden, terug zien op een geslaagd evenement. Hij; „Het spelpeil is in vergelijking met drie jaar geleden ontzettend vooruit gegaan. Op dit toernooi hebben de dames in alle opzichten bewezen, dat het hun is toevertrouwd met deze sport door te gaan". Een conclusie, die volkomen* gerechtvaardigd was, want de distriktskampioenen, cue m Leiderdorp acte de présence gaven, bewezen dat het dames voetbal in technisch, tactisch en conditioneel op zicht in de lift zit. Osdorp, de vertegenwoordigster van distrikt West I greep tenslotte de titel, ook al werd het in de finale voortdurend onder druk gezet door Puck, dat met haar betere techniek de meeste aanspraak op de titel leek te maken. VOS uit Venlo eiste de derde plaats voor zich op. Nadat de wedstrijd tegen Braakhuizen in een 2-2 gelijkspel was geëindigd, toonde VOS zich bij het nemen van strafschoppen de betere ploeg. Een beslissing, die de nodige stof tot discussie opleverde. Scheids rechter Ten Boekhorst liet VOS in strijd met de reglementen vijf strafschoppen op een rij nemen, die VOS alle vijf benutte. Braakhuizen ging al in de foutsprong bij de tweede strafschop en tekende toen protest aan tegen de gevolgde procedure. Op dat moment echter te laat. KFC tenslotte eiste door het beter benutten van strafschoppen de vijfde plaats voor zich op. DVC '59, de vertegen woordigster uit distrikt Noord, moest na het 0-0 gelijke spel tegen KFC, genoegen nemen met de zesde plaats. Mimi Zeist Van onze sportredactie Leiden - De afdelingen Leiden en Gouda van de KNVB hebben besloten tot de instelling van twee gezamenlijke zondag eer ste klassen. Afgelopen week de Leidse afdelingsclubs hun fiat te geven aan deze samenvoe ging. De Leidse afdelingsclubs, die elkaar het afgelopen seizoen drie maal moesten bekampen, kozen daarbij voor een interes santere kompetitie in ruil voor de hogere reiskosten, die aan deze samenvoeging verbonden zijn. De samenvoeging, die uniek is in de geschiedenis van de KNVB, wordt 31 augustus, de eerste speeldag, werkelijk heid. In het nieuwe seizoen zul len twee klassen van elk veer tien clubs worden geformeerd. Bij de indeling van deze twee klassen zal rekening gehouden worden met de geografische verspreiding van de clubs. Daarvan uitgaande zullen de Rijnstreekverenigingen van de afdeling Gouda samengevoegd worden met de Kust- en Bollen streekclubs van de afdeling Lei den. De Rijnstreekclubs van de afdeling Leiden zullen in één klas ondergebracht worden met de teams uit de stad Gouda. De nieuwe opzet van de competitie houdt in dat Stompwijkse Boys en Alphia niet zullen degrade ren. Op 10 juni a.s. zullen beide afdelingsbesturen zich buigen over de verdere uitwerking en competitieindeling. Een beeld uit de wedstrijd Nieuwkoop—Concordia III# De scheidsrechter probeert de spelers van een handge- meen af te houden. De Vogels toonden zich slechte verliezers. Nieuwkoop naar Van onze sportredactie Boskoop/Nieuwkoop - Nieuwkoop, kampioen van de zondagcompetitie van de afdeling Gou da, is er in Boskoop in geslaagd ongeslagen het bondentoernooi te winnen. De Goudse kampioen zal nu zondag as. deelnemen aan de strijd in Zeist om het kampioenschap van Nederland. De Nieuwkopers wonnen de eerste wedstrijd tegen het Dordtse Merwesteijn met 3—0, dank zij doelpunten van Douwe Oppendijk (2x) en Siem Verlooij, Nieuwkoops beste speler. Ook in de eerste wedstrijd hadden de vertegenwoor digers van de Dordtse voetbalbond met 3—0 verloren en wel van het Delftse Concordia, kampioen van de afdeling Den Haag De beslissing moest dus vallen m de laatste wedstrijd tussen Nieuwkoop en Concordia. Dank zij een doelpunt van Jan Vijfhuizen, gescoord in de eerste helft, werd dit duel door de Nieuwkopers gewonnen. In de laatste secon de van de wedstrijd ramde Nieuwkoops doel man Dik Lek met een bijzonder snelle reactie een steenhard schot van de Delftse linksbuiten uit zijn doel. hoog, terwijl doelman Smit een harde inzet van Vedder op feno menale wijze uit het doel ransel de. Wat IJselmeervogels betreft bleef het daar voorlopig bij, want na dat eerste kwartier nam Noordwijk het heft stevig in handen. Zo stevig, dat IJsel meervogels, met name in de tweede helft en de verlenging, steeds verder terug moest, ui teindelijk door de mand viel en tenslotte moest grijpen naar on geoorloofde middelen. Irritant

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14