Gebroeders Vervoort imponeerden op Bosbaan Ed Maan sterkste skiffeur BLOEM-JACOBS KONINGSKOPPEL IN BESCHEIDEN KANOWERELD Henning Jensen ontstak in Mönchengladbach feestvreugde Heynckes joeg vergeefs op treffers Spijkenisse hield Emmen in de greep LEIDSE COURANT PAGINA 10 Roeiploegen voor drielandenwed- strijd DEN HAAG - De dames-roei- ploegen, die zullen deelnerrien aan de drjelandenwedstrijd die op 28 jyni in Amsterdam (Bosbaan) worden gehouden (met West-Duitsland en Fran krijk) zijn: vier met stuurvrouw: 1. Nereu- s/Orca, 2. Nereus/Het Spaarne; dubbel vier met stuurvrouw: 1. Njord/Triton/DDS, 2. Njor- d/Argo Phocas; dubbel twee: 1. Ric, 2. Gyas (Margriet Dub- belboer/Ieteke Hildema); Skiff: 1. Ingrid Dusseldorp (Aegir), 2. Desanka Kempers (De Hoop). AMSTERDAM De gebroe ders Vervoort waren de grote winnaars van de nationale roei- wedstrijden die de Amsterdam- sche Roeibond ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan op de Bosbaan organiseerde. On der moeilijke omstandigheden zowel zaterdag als zondag hadden de ploegen bij grote hitte de harde wind pal tegen zegevierden de roeiers van Nautilus in de dubbel twee en de ongestuurde vieren. Voorts kwamen zij zaterdag in de twee zonder stuurman tot een zeer eervolle tweede plaats achter de geroutineerde Nerei- den Van der HorstBoescho- ten. Nog meer reliëf krijgt de prestatie van de Rotterdammers als men bedenkt dat zij zondag in een tijdsbestek van nog geen twee uur hun beide triomfen boekten. In de dubbel twee Ed Maan Harold Punt hadden zij een gerenommeerd tegenstan der. Desondanks werd de Leids- Haagse coalitie op bijna twee lengten geroeid. Met Lycklema en Pieterman van Skadi bleken zij te sterk voor de vier van Nereus. Ver voor de finish was de strijd al beslist. Daags tevoren hadden zij in de twee zonder stuurman de eer aan de Nereus-equipe Van der HorstBoeschoten moeten la ten. Ook deze Amsterdammers, die zaterdag ongenaakbaar wa ren, eisten een dubbele zege op. Zondagmorgen gingen zij in het ongestuurde nummer triomfe rend over de streep. Ed Maan was de sterkste sif- feur. De Leidenaar ging op de eerste dag met grote voorsprong op Brouwer van Hades als eer ste door de finish. Hij had vie rentwintig uur later in oud- Olympisch kampioen Jan Wie- nese zijn voornaamste tegen stander. De veteraan, die in 1968 in Mexico het goud greep, heeft 1500 meter de sculler van Aso- pos op korte afstand mogen vol gen. Tegen diens eindsprint had hij geen enkel Bewaard Dat bij de dames de gevestigde orde ook dit seizoen bewaard zal blijven, bleek tijdens deze jubileumwedstrijden. Bij de vier nummers, die zowel voor zater dag als zondag op het program ma stonden, was niet alleen sprake van evenzoveel dubbele triomfen, in alle gevallen was er ook een aanmerkelijk verschil tussen de nummers een en twee. Ingrid Dusseldorp, de oud-Euro pees skiffkampioene die door ziekte een jaar verloor en ver volgens successen boekte bij het boordroeien, was weer helemaal terug in haar specialiteit. De dubbel twee Klaasse- Vissers van RIC kon ook alleen maar de voorsprong in vele lengten tellen. Hetzelfde gold voor de dubbel vier-combinatie Njord-Triton-DDS. Bij de ge stuurde vieren vormden Les- beth Vosmaer, Hette Borrias, Mirjam Steenman en Liesbeth de Graaff een combinatie die veel te sterk was voor de con currentie. Dat kan ook gebeuren bij kanovaren. Op-de Voorzaan sloeg het bootje van twee deelneemsters om. De zon scheen wel maar het water was minder warm. Daarom schoten ijlings snelle boten toe om hun vangst aan boord te hijsen. Zaandstad Het Zaanse kop pel Arend Bloem-Lo Jacobs, dat zich geheel specialiseert op de Olympische nummers k II 500 en 1000 meter, is het enige Nederlandse duo dat zeker is van uitzending naar de wereld kampioenschappen Kano in Belgrado. Het tweetal van De Zwetplas- sers, dat door een oogblessure van Bloem een tijd niet samen heeft kunnen varen, manifes teerde zich het afgelopen week einde tijdens de Zaanregatta op nieuw als enige internationale kanshebber. Bloem vertrekt morgen naar Castellane (Zuid Frankrijk) om zijn achterstand in conditie in een trainingskamp weg te werken. Het duo leverde op de Zaan uitstekende prestaties. Zaterdag won het de K II 10.000 meter met groot verschil voor Van Es en Van der Doe. Gisteren be haalden zij de eerste plaats op de k II 500 meter. Op dat num mer werd het sterke Belgische duo Domanski-Hoekstra naar de tweede positie verwezen, met bijna een seconde achterstand. Op de 1000 meter namen de Belgen revanche. Bondscoach Theo Marijt was verrast over de prestaties van zijn koningskop pel: „Ze hebben meer gepres teerd dan ik van hen had ver wacht. Het is een duo van we reldklasse, maar er zal toch nog meer moeten worden getraind". Voor de strijd om de wereldti tels in Belgrado (31/7 tot en met 3/8) wacht de nationale kern ploeg nog internationale wed strijden in Nottingham (Eng) en Polen. Wellicht dat die ontmoe tingen alsnog aanleiding zullen geven voor de keuzecommissie van de Kanobond de Nederland se delegatie naar Joego Slavie iets uit te breiden. De kans daarop is echter zeer gering, zeker gezien de matige presta ties tijdens de Zaanregatta, vooral bij de dames. Bij de he ren zou Tjeerd Tilkema (Euros) die de k 1-1000 meter won voor Paul Hoekstra, nog voor uitzen ding in aanmerking kunnen ko men. hDüsseldorf Met twee doelpun ten in de 87e en 89e minuut heeft de Deen Henning Jensen er zaterdag voor gezorgd dat Bo- russia Mönchengladbach zich ongeremd in de feestvreugde kon storten. Door die twee late Henning Jensen kan lachen. Zijn twee doelpunten waren goed voor het kampioenschap van zijn ploeg. Een titel op eigen kracht. treffers zegevierde Borussia met 20 over Eintracht Brunswijk en pakte daarmee op eigen kracht de titel, die de club over igens toch niet ontgaan zou zijn want op de voorlaatste competi tiedag verloor de enig overge bleven concurrent, Hertha BSC, bij Rotweiss Essen met 21. De acties van Jensen ontketenden grote feestvreugde bij de dertigduizend toe schouwers, die nog niet waren bedaard toen even later de voorzitter van de Duitse voetbalbond, Hermann Goes- mann, aanvoerder Berti Vogts de kam- pioensschaal overhandigde en de spelers met de scheidende trainer Hennes Weis- weiler hun ereronde maakten, waarbij niet alleen de nieuw verworven schaal maar ook de UEFA-bokaal werd meege voerd. Een waardig besluit van een sterk Dat de nieuwe Duitse kampioen niet met grotere cijfers won, lag in de eerste plaats aan het eigenzinnige spel van Jupp Heynckes, die zijn doelpuntenrecord met alle geweld wilde verbeteren. Daarbij vond de nationale linksbuiten de voor treffelijke doelman Bernd Pranke tot viermaal toe op zijn pad, toen hij de laatste verdediger al was gepasseerd. Demonstratie De overige acht ontmoetingen doelpunten in vier minuten nestelde Gerd Müller (foto) zich r topscorer Jupp Heynckes. Bundesliga werden zaterdag overscha duwd in het Düsseldorfse Rheinstadion. Gastheer Fortuna en Europacup-winnaar Bayern München demonstreerden hoe aantrekkelijk aanvallend voetbal kan zijn. De Düsseldorfse ploeg won met neuslengte: 65. Door drie doelpunten binnen vier mi ten klom Gerd Müller naar de tweede plaats op de lijst van topscorers met 23 doelpunten tegen Jupp Heynckes 25. Hertha BSC werd in Essen voor slechts achtduizend toeschouwers geveld door twee strafschoppen. Eén minuut n£ rust gebruikte Burgsmüller de eerste vrije kans van elf meter voor de gelijk maker (11), waarna zeven minuten later Bast nogmaals vanaf de stip raak v de. Het gevolg was dat Eintracht Frankfurt via Hertha BSC op de tweede plaats van de ranglijst kwam. Eintracht won met 21 van Schalke 04, dat hiermee de kans om deel te nemen aan de strijd om de Europa Cup III vrijwel heeft verspeeld. Eintracht Frankfurt kwam op 43 punten (vijf achter kampioen Borussia), Hertha BSC is derde met 42 punten en Hambur ger SV vierde met 41 punten. Onderaan deelt VFB Stuttgart het lot van degradatie met Tennis Borussia Berlijn en Wuppertaler SV. VFB's gelijke spel tegen bekerfinalist MSV Duisburg (3—3) was niet voldoende om zich in de Bun desliga te handhaven. In de Griekse competitie werd Olympia- kos voorde derde keer in successie kampioen met 58 punten, 2 AEK 55 punten. Bekerwinnaar Rumelange heeft zaterdagavond de Lu xemburgse voetbal beker gewonnen. In de finale werd kampioen Jeunesse d'Esch verslagen met 2—0. De doelpunten den gemaakt door Cardoni. Er waren 7.000 toeschouwers. Voor de Franse bekercompetitie zijn za terdag de halve finales gespeeld. De uit slagen: St. Etienne Bastia 2—0, Lens Paris St. Germain 32 (na verlenging). Spaanse beker In het Spaanse bekertoernooi werden de eerste wedstrijden van de kwartfinales gespeeld. De resultaten waren: Barcelona Zaragoza 00. Real Sociedad Atleti co de Bilbao 31, Atletico Madrid Granada 20, Las Palmas Real Ma drid 40. De tweede serie wedstrijden wordt Horstman, die de gelijkmaker voor Emmen scoorde die niet genoeg bleek - het werd 4—2 voor Spijkenisse - komt hier te laat om doelman Lankhaar te kunnen verontrusten. GRONINGEN De eerste confrontatie om het algeheel amateur- kampioenschap van Nederland is door de kampioen van het zaterdagvoetbal, Spijkenisse, overtuigend met 4—2 gewonnen. Het was een volkomen verdiende zege van de zaterdagvoetballers op de kampioen van het zondagvoetbal, Emmen, dat alleen in het eerste kwartier tot goed spel kwam. Aan spanning heeft het in deze overigens mate wedstrijd niet ontbroken. Emmen begon veelbelovend en Spijkenisse werd door wervelende combinaties volledig overspeeld. De Drenten kregen goede mogelijkheden om in het eerste kwartier al een ruime voorsprong te nemen, maar het bleef bij een verrassend afstands schot van Tinus Doek, waarop doelman Ard Lankhaar totaal geen verweer had (1-0). Na deze treffer was de fut er bij Emmen uit, de concentratie was weg, de agressie ontbrak en Emmen kwam volledig in de greep van de zaterdagvoetballers. Kort voor de rust was doelman Koster niet attent genoeg op een inzet van Cees Janse en vlak erna profiteerde Cor Barendrecht van slecht wegwerken van Kruize (1-2). Wel zorgde Puck Horstman halverwege de tweede helft nog even voor een opleving bij Emmen, maar tien minuten voor het einde maakte Cor Barendrecht aan alle Drentse illusies een einde door onhoudbaar langs Koster te schieten (2—3). Een fraaie solo van Harry Koopman gaf de zege van Spijkenisse nog meer aanzien 2—4. Scoreverloop: 11. Doek 1—0, 37. Jansen 1—1, 54. Barendrecht 1—2, 70. Horstman 22, 80 Barendrecht 2—3, 88. Koopman 24. Scheidsrechter: H. v.d. Molen, Toeschouwers: 4500. Lotto en supertrio DEN HAAG De winnende cijfers van lotto nr. 23 zijn: 3 - 4 8 13 - 19 - 23 res.getal 20. Het aantal deelnemers aan lotto nr. 23 bedroeg 917.311, die voor een inleg zorgden van 3.670.156 gulden. Het prijzenbedrag is ƒ1.743.324,-. De prijzen zijn: eerste prijs: tweede prijs: derde prijs: vierde prijs: vijfde prijs: De uitslag va< ƒ610.163,— 174.332,— ƒ261.498,— 348.664,— ƒ348.664 i het supertrio 1. nummer 6 (Micky, J. Wage naar) 2. nummer 16 (Maarten D, M. Lange) 3. nummer 1 (Larens Trots, P. Petersen). Totale omzet: ƒ55.194,-. Uit kering per juiste voorspelling (6-16-1): 1089,30. De winnende getallen In de Duitse Lotto zijn: 18 - 22 - 31 - 33 - 35 - 45. Het reservegetal is 16. Trekking „Spiel 77": 0858010 Suarez verliet Inter Milan MILAAN Luis Suarez zal het volgende seizoen niet meer als trainer van Internazionale Mi lan optreden. De vroegere speler van FC Bar celona en Inter werd een jaar geleden als coach van de Mila nese formatie aangesteld, maar is teleurgesteld over de in het afgelopen jaar geleverde presta ties. Inter moest in de competi tie genoegen nemen met een bescheiden positie en zal het volgende seizoen geen interna tionaal voetbal spelen. Dit was voor Suarez aanleiding de club te verlaten. Cagliari, de club van Luigi Riva, wordt mogelijk de nieuwe club van Suarez. Zege Portugal LIMASSOL Het Portugese voetbalteam heeft gisteren in Limassol met 20 gewonnen van Cyprus. In deze wedstrijd die werd ge speeld voor groep I van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenploegen, i scoorden Nene en Moinhos. Bij I de rust hadden de Portugezen j een voorsprong van 1—0. Stand in groep I: Engeland 4 3 1 0 7 9-0 Tsj. Slowakije 3 2 0 1 4 9—3 Portugal 3 1113 2-5 Cyprus 4 0 0 4 0 0-12 Petescu hulptrainer van NEC NIJMEGEN De Roemeen Mircea Petescu zal twee jaar als hulptrainer van NEC werk zaam zijn. Zaterdag tekende de 33-jarige Petescu, die vorig seizoen hulp trainer van FC Dordrecht was en in het bezit is van een B-li- centie, een tweejarig contract met de naar de eredivisie gepro moveerde Nijmeegse vereniging. Petescu zal bij NEC nauw gaan samenwerken met Piet de Vis- Naar tweede Olympische voorronde SOFIA Met een overwinning van 40 op Hongarije heeft Bulgarije zich zaterdag in Sofia geplaatst voor de tweede voor ronde van de derde Europese groep voor het Olympisch voet baltoernooi. In Sofia nam Bulgarije revs che voor de eerder geleden r derlaag van 20. In het Bul gaarse elftal speelde voor de eerste maal sinds het wereld kampioenschap weer midden velder Christo Bonev. Met Pa- nov (2) en Kolev (1) maakten twee van de in eerste instantie door de nieuwe trainer Stojan Ormadjiev afgeschreven deelne mers aan het wereldkampioen schap drie van de vier doelpun ten. In de tweede ronde is garije in dezelfde groep onder gebracht als Spanje en Turkije. In Kosice bereikte Tsjecho-Slo- wakije de tweede ronde var voor-Olympisch toernooi door Ierland met 10 te verslaan. Osdorp kampioen damesvoetbal AMSTERDAM In Amiler- dam is het toernooi om het voet balkampioenschap van Neder land voor dames gehouden. De: deelnemende ploegen waren de districtskampioenen van West I (Osdorp), West II (KFC, Delft), Oost (Puck, Deventer), Noord (DVC, Nieuw Dordrecht), Zuid I (Braakhuizen, Geldrop) en i Zuid II (Vos Venlo). De finale ging tussen Osdorp en Puck. De Amsterdamse dames wonnen door een treffer van Lidi Brus selaars met 1—0.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10