VERSCHIL VAN MENING OVER BOUWPLANNEN Russische danseres geeft balletles in Leidschendam Gemiva hoort opnieuw bewoners Zoeterwoude Waar naar toe? Vier dagen feest bij Wassenaars winkelcentrum I LEIDSE COURANT DINSDAG 3 JUNI 1975 Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Het be stuur van de Stichting Gemi va heeft de bewoners van het Watertje, de Loethe en het Kosterspad uitgenodigd voor een bespreking vanavond in Ons Huls over het projekt Wa tertje. Gemiva heeft een voorlopig koopcontract voor een drietal leegstaande nieuwbouwwonin gen in een rij van vijf aan het watertje met de bedoeling daar een aantal van haar pu- pill ea onder te brengen. Ver ontruste omwonenden organi seerden een handtekeninge- naktie, waaruit bleek dat het merendeel ernstige bezwaren heeft tegen de gang van zaken. Daarop werd door Gemiva een voorlichtingsbijeenkomst ge houden waarbij nogal wat vra gen onbeantwoord bleven. Het ongenoegen spitste zich vooral toe op de door Gemiva gevolg de procedure. B. en W. van Zoeterwoude waren in princi pe geen tegenstander van de vestiging, maar stelde als voorwaarde dat de omwonen den gehoord zouden worden alvorens tot afgifte van een vestigingsvergunning zou wor den overgegaan. Uit vragen die vorige week vanaf de pu blieke tribune na de raadsver gadering werden gesteld bleek dat het college zich nog steeds op dit standpunt stelt. Het ver wacht van de initiatiefnemers een nieuwe handtekeningenak- tie, waaruit zou moeten blij ken of er wijziging is gekomen in de houding van de omwo nenden na de gesprekken met Gemiva. Hoorzitting wijk Noord-Hofland in Voorschoten: Voorschoten De bewoners van de Voorschotense wijk Noord-Ho fland zijn op papier Voorschotenaren, maar ze voelen zich Noord Hoflanders, die het gemeentebestuur van Voorschoten zien als een bestuurslaag die ver weg is. De wijk Noord-Hofland is van begin af opgezet om te voorzien in de woningbehoeften van Den Haag. In het gedeelte dat volgebouwd is, wonen veel voormalige Haagse ingezetenen- De gemeenteraad heeft vorig jaar het vlekkenplan goedgekeurd en bepaald dat bij het invullen van de vlekken de wijkbewoners zoveel mogelijk inspraak zouden krijgen. Wethouder A. E vel eens kwam gisteravond met zijn technische staf naar de aula in Noord-Hofland en probeerde aan de ongeveer twee honderd bewoners uiteen te zetten de mogelijkheden zowel voor b. en w. als voor de wijkbewoners. Namens de wijkcontactraad zette drs. Cock een groot vraagteken achter de noodzaak om het gedeelte van de wijk begrensd door Berbice - de spoorlijn en de Admiraal de Ruytersingel te bebouwen met ongeveer 400 woningen in de vrije sektor. De meerderheid van de aanwezigen wilde liever afzien van verdere woningbouw en was ongevoelig voor de opmerking van wethouder Eveleens dat er echt wel behoefte bestaat om de zgn. overspil van Den Haag aan een nieuwe woning te helpen. Ongeveer vijf jaar geleden kwam de wijk massaal in op stand tegen een plan dat door de toenmalige wethouder Van der Laan en de toenmalige gemeentesecreatris Eveleens werd verdedigd, thans stond de heer Eveleens als wethou der voor vrijwel dezelfde wijk bewoners, die volgens hun zienswijze iedere verdere be bouwing van de wijk zien als een aantasting van hun recrea tiemogelijkheden. Het terrein waar het gister avond over ging is 13,2 ha. groot, volgens een plan van de architect L. de Jonge uit Rot terdam kunnen daar 390 wo ningen gebouwd worden met een gemiddelde kavelbreedte van 45 meter. De bebouwings dichtheid is ongeveer 38 wo ningen per ha. Vergeleken met vroegere plannen is het huidi ge plan een grote verbetering. Er is geen hoogbouw meer en er wordt gewerkt met ver keersarme straten e.d. De tota le grondprijs is thans ongeveer 15 miljoen. Drs. Cock twijfelde niet aan de goede bedoelingen van het Voorschotense gemeentebe stuur en zag wel in dat er getracht wordt struktuur te brengen in een wijk, die thans nog helemaal geen struktuur bezit Het zijn gewoon een viertal kleine wijkjes met als centraal punt een scholencom- Wethouder Eveleens geassis teerd, door de heer P. Bakker van openbare werken, zette ui teen dat binnen korte tijd de wijk Noord-Hofland afgerond gaat worden. Zodra de Admi raal de Ruytersingel gereed is en het nieuwe winkelcentrum, waarvoor vorige maand de eerste paal werd geslagen komt er lijn in de wijk, waar van de afbouw door allerlei omstandigheden veel te lang geduurd heeft Er is geen en kele discussie mogelijk over de vraag of het thans als bouwgrond aanwezige stuk land en door de bewoners als recreatie weiland wordt be schouwd eventueel onbe bouwd kan blijven. Allereerst is de gemeente slechts voor een deel eigenaar van die grond en bovendien is er een algemene bestemming voor de woningbouw. Voorschoten stelt wel uitbouw ter discussie, maar dat betreft de nieuwe wijken als Bijdorp n. G.S. stellen als eis dat een uitbreiding economisch haal baar is. Een verdunning van de delen 11 en 12, de stukken waar het gisterenavond over ging, betekent een niet haalba- „Burenhulp" in Wassenaar wordt stichting Van onze correspondent Wassenaar De organisatie die zich in Wassenaar bezighoudt met „burenhulp" wordt een zelf standige stichting. Ongeveer 5 jaar gelden begon het burenhulpwerk op initiatief van de plaatselijke Federatie voor Vrouwelijke' Vrijwillige Hulpverlening, een overkoepe ling van alle plaatselijke vrou wenverenigingen. Begonnen werd met het verlenen van bu renhulp in een wijk: Zijlwate ring. Gaandeweg werd het werkterrein uitgebreid tot bijna geheel Wassenaar. Als de Stichting Algemene Bu renhulp Wassenaar tot stand zal zijn gekomen wordt het werk op de normale wijze voortgezet De ihuidige commissieleden en wijk- hoofden zullen het eerste be stuur van de stichting vorm Het centrale contactadres de Burenhulp blijft mev Van Nassau, Van Wassenaar Obdamlaan 4, tel. 15154. re financiële zaak. Aan het einde van de bijeenkomst gis teravond konden de belangd stellenden zich opgeven om zitting te nemen in een zgn. werkgroep, die met een team van de gemeente en de bouw wereld het vlekkenplan gaat uitwerken, waarbij een aantal randvoorwaarden in acht ge nomen moeten worden. Die randvoorwaarden zijn: bebou wen en financieel haalbaar. De bewoners van de wijk Noord-Hofland gingen aller minst tevreden naar huis, hoe wel wethouder Eveleens verze kerde zoveel mogelijk in spraak toe te staan. Het ver schil van mening is: de wijk contactraad wenst geen verde re bebouwing van Noord-Ho fland en de wethouder kan niet anders dan de wet uitvoe ren en een plan maken voor de woningbouw op de speel- gronden van de Noord-Ho- flandse jeugd. Koninklijk zilver voor verzekeringsin specteur Bij zijn afscheid als ver zekeringsinspecteur bij Victoria-Vesta is de Lis- senaar J. Buurman ko ninklijk onderscheiden. Loco-burgemeester A.J.- Mesman van Lisse speldt hem hier de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op. De heer Buurman (65) gaat het verzeke ringswezen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd verlaten. Wassenaar Het winkelcentrum Luifelbaan be staat 10 jaar en ter gelegenheid van dat lustrum organiseert de winkeliersvereniging Luifelbaan en omgeving vier dagen feest Woensdagmiddag half 3 zal wethouder A. J. M. van der Klaauw het programma openen. Daarna is er voor de jeugd een doorlopende show, die gratis toeganke lijk is, terwijl om 3 uur ook de „vlooienmarkt" een aanvang neemt, een evenement, dat georga niseerd wordt door de Carnavalsvereniging „De Deylknotsen". 's Avonds van 7 tot 9 uur is er een concours voor amateur-bespelers van elek tronische orgels. Donderdag is er de hele dag vlooienmarkt terwijl 's middags 2 uur het orgel- concours wordt voortgezet, 's Avonds is er op de Luifelbaan het feestelijke slot van de avond vierdaagse. Vrijdagavond half 8 zal er een merkwaardig evenement plaatsvinden: terwille van een prijs vraag in een huis aan huis uitgegeven Luifel- baanfeestkrant worden vijftien winkeliers van de Luifelbaan en omgeving nauwgezet gewogen. Het gaat om het totaalgewicht van het gezelschap. Wie dat gewicht goed raadt, kan een draagbaar tv-toestel winnen terwijl er ook nog andere prij zen beschikbaar zijn. Zaterdag 7 juni komt de hoofdschotel van het feestprogramma: een Verenigingsmarkt, die om half 10 door burgemeester Mr. K. Staab zal worden geopend, met medewerking van het kin derkoor van Cantate Domino. Een 60-tal vei gingen zal zich in marktkraampjes op de Luifel baan aan het Wassenaarse publiek presenteren. De gehele dag door treden er verenigingen op het podium op: de accordeonvereniging DVS, de wereldwinkel met een rollenspel, de sportvereni ging WIK met een demonstratie, de drumband Van Irene, de harmonie Excelsior en de sportver enigingen Irene en Snel en Lenig. De vei gingsmarkt zal tot 5 uur 's middags duren. LEIDSCHENDAM Zater dag 7 junuzal Svetlana Moesa- tova, de in Leidschendam woonachtige Russische danse res, 's middags van 3 tot 4 uur een openbare balletles geven in het gymnastieklokaal van de Dobbenhageschool aan de Dobbelaan in Leidschendam- noord. Sinds februari van dit jaar geeft zij in samenwerking met de Kunstenaarsvereniging K*70, waarvan zij lid is, ballet les aan een dertigtal kinderen uit de regio. Hun leeftijd va rieert van 6 tot 14 jaar maar als zich daarvoor gegadigden aanmelden wil mevrouw Moe- satova ook een groep oudere cursisten vormen. Zij denkt daarbij aan een tiental leerlin gen om mee te beginnen, want, in het belang van een goede lesdiscipline en om iedere leer ling de volle aandacht te kun nen geven, wil zij haar klassen tot hoogstens twintig leerlin gen beperken Bolshoi Theater Mevrouw Moesatova is in 1940 in Moskou geboren, door haar huwelijk met een Nederlander woont zij sinds drie jaar in ons land. Zij kreeg haar dansoplei ding aan de balletschool van het wereldberoemde Bolshoi Theater en later in de school van het Russisch folkloristisch staatsdansensemble van Igor Moissejev. Vóór zij naar Ne derland kwam danste zij gedu rende vijf jaar in het Karlin iviuziektheater in Praag. Zij geeft al tien jaar balletlessen, haar choreografische gaven komen haar hierbij even goed Svetlana Moesatova: Meisjes krijgen een betere li chaamshouding dank zij ballet. van pas als haar pedagogi sche, voortgekomen uit haar Russische dansopleiding. Het gaat haar er in de lessen vooral om de leerlingen louter voor hun plezier te leren dan sen, zij sluit de mogelijkheid eventueel niet uit talentvol ge bleken leerlingen voor te be reiden op een eventuele be roepsopleiding. Mevrouw Moe satova wijst er echter op dat de leerlingen met de op de lessen geleerde lichaamshou ding en de manier van bewe gen ook op andere manieren, buiten de lessen, gebaat zijn. Wat de werkelijk begaafde leerlingen betreft behoeft het geen betoog dat het leren van de grondbeginselen van de klassieke ballettechniek een goed perspectief kan vormen voor een eventuele latere con servatoriumopleiding. Aan de Bolshoi balletschool wordt na melijk gedoceerd volgens de bij balletnormen bekende Va- gonova-regels. Nadat mevrouw Moesatova begin van dit jaar gestart is met een beginnerscursus is al snel een tweede groep leerlin gen gevormd. Bij een verdere uitbouw van de lessen zou ook een gevorderdencursus kun nen worden ingesteld. Begin nelingen en gevorderden kun nen over de mogelijkheden te lefonisch kontakt opnemen on der nr. 274662. De lessen worden gegeven in het gymlokaal van de Dobbe- hageschool op maandagavon den van half 5 tot half 6 eri op woensdagmiddagen van 2 tot 3 uur. Indiert daarvoor be langstelling bestaat zou ook een zaterdagmiddagcursus kunnen worden gevormd. Op de openbare les van a.s. zater dagmiddag zijn belangstellen den eveneens welkom. Afscheid hoofd Parkschool Van onze correspondent Sassenheim De heer A van Maldegem heeft gisteravond in „Ontmoeting" afscheid genomen als hoofd van de Parkschool. Hij kreeg daarbij van het bestuur van de chr. basisscholen een reis naar Israël aangeboden. De heer Van Maldegem wordt'opgevolgd door de heer J. de Nooy. Nieuwe directeur Sociale Dienst WASSENAAR De heer J. H. G. Bemelmans is door burgemeester en wethouders benoemd tot hoofd van de gemeentelijke sociale dienst "Hij volgt de heer Scheepbouwer op, die onlangs benoeming elders aanvaardde. De heer Bemelmans, 39 jaar, werkt sinds 15 september 1969 bij de Wassenaarse sociale dienst, na o.m. werkzaam te zijn geweest bij de sociale dienst van het ministerie van Defensie te Roermond. Renovatie in Stompwijk? Van onze correspondent STOMPWIJK Woningbouwvereniging "Don Bosco" houdt van avond haar algemene ledenvergadering in "de Gouden Leeuw" vanaf acht uur. De agenda vermeldt onder meer een bespreking van de kansen voor renovatie van huizen aan de Van Santhorst- straat en de mogelijkheden van nieuwbouw. Diverse bewoners v huizen van de woningbouwvereniging hebben te kennen gegeven de huizen te willen kopen om deze zelf op te knappen. SJJO houdt open huis Van eeri onzer verslaggevers OEGSTGEEST De stichting jeugd- en jongerenwerk houdt donderdag en vrijdagavond "open huis" in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Van half zeven tot acht uur kunnen werkstukken die het afgelopen jaar op de clubs zijn gemaakt worden bekeken. Er zal een stand zijn, waar informatie wordt verstrekt over verschillende clubs van de stichting. Tevens kunnen bezoekers het open huis deelnemen aan enkele activiteiten zoals volksdansen, kartonweven, werken met waardeloos materiaal. Verjongingskuur LTV Lisse geslaagd Van onze correspondent LISSE De afd. Lisse-De Engel van de Land- en Tuinbouw •Vrouwenorganisatie heeft gisteravond het seizoen afgesloten met een feestelijke bijeenkomst in de zaal van het gebouw van Speeltuinvereniging "Kindervreugd" in De Engel. Mevr. Heemskerk-van Santen stelde tijdens die bijeenkomst dat de verjongingskuur die de afdeling het afgelopen winterseizoen heeft doorgemaakt als geslaagd mag worden beschouwd. Alle activiteiten zijn tegenwoordig gericht op de jonge vrouw. vIn het bestuur werden gisteravond gekozen de dames Guldemond, Van der Zon en Droog. Mevr. Ten Haag-Verduyn hield boeiende causerie over haar reis naar Oost-Afrika. C.J. van Leeuwen president-af Wassenaar De heer C.J. van Leeuwen is na verschil van mening met zijn mede-bestuursleden afgetreden als president van de Wassenaarse carnavalsvereniging De Deylknotsen. Dit werd bekend gemaakt tijdens de jongste jaarvergadering. Tijdens de vergadering werd niet nader op de onderlinge ruzie ingegaan. Leidschendam steunt drie verenigingen met bouw van clubhuizen Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Drie WD-raadsleden waren gister avond de enige tegenstemmers tegen de bijdrageregeling voor stichtingskosten voor clubhui zen in Leidschendam. WD-fractievoorzitter D. W. Bergeren noemde het voorbarig de regeling aan te nemen zolang de prioriteiten, waarover de ver schillende commissies al enige tijd bezig zijn zich uit te spre ken, niet op ééri lijst zijn vastge steld. Tegen de praktische ge volgen van de regeling hadden de drie WD-ers, mevrouw E. M. Schilp-den Hartog en de heren D. W. Bergeren en mr. J. C. de Waard, eveneens bezwaren. Over het ledental van Sport en Vriendschap zou niets bekend gemaakt zijn en 37 1/2 duizend gulden als bijdrage voor 'n club huis voor 'n vereniging van 57 leden (de Postduivenvereniging „De Vriendschap") ging de heer Bergeren ook te ver. Laatstge noemd clubhuis zou bovendien al bijna klaar zijn wat de heer Bergeren niet consequent vond, „ze gaan eerst bouwen en wen telen de gevolgen dan op de gemeenschap af". Morgen start avonddriedaagse in Zoeterwoude Zoeterwoude Voor de vierde keer heeft het r.k. Oudercomité het initiatief genomen tot het houden van een wandeldrie- daagse voor de kinderen van alle basisscholen. Deze gaat morgen, woensdag, om 18 uur van start vanaf de speelplaats van de Aloysiusschool aan de Schenkelweg, de dagelijkse plaats van samenkomst. De eer ste en tweedeklassers lopen 5 km, voor de overigen bedraagt de afstand 10 km. Op de slot- avond, vrijdag, vertrekken de „kleintjes" 'n half uur later. Bei de categorieën komen dan sa men op het schoolplein van de Sjaloomschool. Hier begint rond 8 uur de fees telijke intocht welke wordt afge sloten met de medaille-uitrei king op het parkeerterrein van het sportpark Haasbroek. Bierman opent derde bedrijf Van een onzer verslaggevers Voorhout Aan de Jacoba van Beierenweg in Voorhout opent morgen Simca Chrysler dealer Bierman zijn derde bedrijf. De officiële opening zal worden verricht door de heer J.PJiLPoi- tou, algemeen directeur van Chrysler Nederland. Daarna zal aan burgemeester Stolwijk van Voorhout een ca deau voor de muziekvereniging StCecilia worden aangeboden. Op 5, 6 en 7 juni worden belang stellenden in de gelegenheid ge steld een kijkje te komen nemen in de nieuwe Bierman-vestiging. Op zaterdag 7 juni zal aan de Jacoba van Beierenweg een pa rachutistenshow worden gehou den. Een van de parachutisten zal na zijn sprong mevrouw Stolwijk, echtgenote van de bur gemeester, een cheque overhan digen, waarmee een geheel ver zorgde avond voor de Voorhout- se bejaarden kan worden bekos tigd. tocht". Zo ka rakteriseerden gisteravond veel deelnemers de openingstocht van de door de ren- en tourver eniging De Bollenstreek georga niseerde avondwielervierdaagse. De rit van gisteravond was 25 kilometer lang en ging via Lisse, Hillegom, Vogelenzang en De, Zilk naar Noordwijkerhout, waar weer werd begonnen aan de terugtocht naar Lisse. Nieuw element in deze wielervierdaag- se was een door de Warmondse slager V.d.Lans gesponsorde wielergroep. Een luchtig com mercieel tintje in deze openings- rit. De organisatoren hadden op meer deelnemers gerekend, maar het weer weerhield velen ervan op de fiets te stappen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4