SLEUTELS: MERK WAARDIGE CLUB MAAR WEL SUCCESVOL Velden hebben afgelopen seizoen zwaar geleden Schaakvereniging 't Parlement bleek eendagsbloeier FINANCIERING CLUBHUIZEN VIJFTIENDE NORTHGOTOCHT TARIEVEN DE FLUIT OMHOOG LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 MEI 1971 Van onze sportredactie LEIDEN De velden in en rond Leiden hebben dit seizoen wel erg moeten lijden onder de wispelturige houding van de weergo den. Na een bijzonder nat najaar volgde een vorstloze winter, wederom een zeer natte pe riode en vervolgens een aantal weken waarin bijna geen druppel water viel. Voor grasop pervlakten beslist geen optimale situatie; een wat evenrediger verdeling van „nat" en „droog" had veel beter geweest „Het zou." aldus de heer Edsens, de verant woordelijke man bij de Leidse sportstichting wat betreft het onderhoud van de terreinen, „allemaal nog wel meegevallen zijn, ware het niet, dat in grensgevallen dikwijls niet beslo ten werd tot afkeuring van de velden. Ik doel nu op die lange periode van regenval eerder dit jaar. Natuurlijk kan ik me dat van de clubs wel voorstellen, want men had al zo vaak moeten overgaan tot afgelasting en ten slotte ben je lid van een club en dan wil je ook spelen. Maar dit kwam de toch al overbe- zadigde bovenlaag bepaald niet ten goede en in veel gevallen werd de structuur van die laag danig aangetast Dat kwam pas goed tot uiting in die droge periode aan het eind van het seizoen middels vele kale plekken en de vorming van reliëf," aldus Edsens. De Sportstichting-man gelooft overigens niet. dat het weer al te veel schade heeft aange richt. „Het heeft een aantal extra arbeidsuren gekost, terwijl we momenteel wat speciale hulpmiddelen in moeten zetten om de toplaag los te woelen. Financieel gezien zal het mee vallen. maar de velden op zich gaan er na tuurlijk niet op vooruit In twee maanden tijd 15 augustus gaan de velden weer open moet er overal weer gras staan. Op zich geen probleem, want we gebruiken een snel groeiend soort, maar het zal niet gemakkelijk zijn om het erop te houden. Enerzijds door het extreem'slechte weer van het afgelopen seizoen en anderzijds door het té intensieve gebruik van de velden. Maar dat is weer een probleem op zich. Nog slechter dan het weer," lacht hij. AD VAN KAAM HVS huurt veilinghal Van onze correspondent STOMP WIJK De Stomp- wijkse handbalvereniging H.V.S. is omdat voor de trai ning van de senioren in sporthal geen onderdak gevon den kan worden, in kontankt getreden met de sportstichting Bleiswijk voor het inhuren van de veilinghal voor enige uren per week, zo is deze week meegedeeld tijdens de jaarver gadering. Over het nieuw aan te leggen verharde zevenhandbalveld is nog niet te zeggen in welke periode hieraan zal worden begonnen. De kleedgelegen heid van H.V.S. is in dermate slechte staat, dat opknappen bijna een onmogelijke zaak Een wat opgewekter medede ling is dat de vereniging met ongeveer 35 procent aan leden is gegroeid en thans voor procent uit jeugd bestaat Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging kampt met een nadelig saldo van ca. 1000, dat zij hoopt weg te werken middels het organise ren van een fancy-fair, die eind september begin oktober gehouden gaat worden. Voorzitster mevr. B. van Bem- melen-Turnhout nam nan het bestuur afscheid van trai ner H. Scheelbeek uit Hoog- made, die de vereniging 4 jaar lang technisch heeft begeleid. Zij karakteriseerde hem als een trainer met een bijzonder goede trainingsopbouw, maar hij was eigenlijk te „lief wat voor de vereniging niet goed is, omdat de dames een krach tiger aanpak nodig hebben. Juniorenteam strijden om NKS-beker Van onze correspondent STOMP WIJK De beste ju niorenteams van de districten Leiden - Den Haag en Gouda gaan morgen op het Stomp- wijkse sportcomplex uitmaken wie de beste is. Er wordt gestreden in 2 pou les. De poule-winnaars gaan automatisch meedingen om de landelijke beker, de uiteinde lijke winnaar ontvangt de N.K.S. distriktsbeker (West 2), vroeger de Bisschopsbeker ge noemd. Bekerhouder Velo uit Wateringen verdedigt de beker niet, omdat zij ook de landelij ke beker in '74 hebben gewon nen. De pouleindeling is als volgt: Poule—A. Foreholte uit Voorhout, G.D.S. uit Den Haag. Stompwijkse Boys en W.S.E. uit Waddinxv een- Poule-B: Alphense Boys, R.K.A.V.V. uit Leidschendam, T.O.G.B. uit Berkel en West- landia uit Naaldwijk. De strijd begint om 11 uur, de prijsuit reiking is om 17.00 uur. Degradatieduel KNSOns Huis Van onze korfbalmedewerk ster LEIDEN KNS ontmoet morgen voor de derde keer dit seizoen „Ons Huis" om uit te maken, wie in de le klasse blijft De wedstrijd wordt ge speeld op het Fortuna veld in Delft en begint om 14.00 uur. Junioren AI WARMOND Het Warmunda A 1 juniorenteam, uitkomend in de hoogste klasse zondag- juniorenafd., speelt zaterdag 31 mei op het Foreholteterrein in Voorhout een beslissings wedstrijd tegen Teylingen uit Sassenheim om uit te maken wie zich kampioen mag noe men in deze afdeling. Aanvang 16.00 uur. Hazerswoude Het team van de voetbalvereniging Bernardus is kampioen gewor den van de derde klasse van de zondagse LVB. In een be slissingswedstrijd versloegen de pupillen van coach Henk Engel de „buren" van Alphen se Boys met 40. Jaap Schim mel; Nu we eenmaal zijn gepromoveerd krijgen we de ene aanmelding na de andere. Van onze sportredactie LEIDEN De v.v. Sleutels is een merkwaardige club. Zij die menen, dat de vereniging is voortgekomen uit de Leidse conser- venfabriek van die naam hebben het mis: de club is ontsproten uit het initiatief van eon aantal mensen, in dienst van de Grofsmederij. Zij die denken, dat een vereniging bestaat bij de gratie van de jeugdafdeling (waar haal je anders het talent en de aanvulling van het eerste team vandaan) hebben het, in het geval van Sleutels, ook mis, want de club telt onder haar contribuanten nauwelijks jeugdleden. Degenen die zeggen, dat er dan wel nauwelijks iets gepresteerd kan worden krijgen ook al geen gelijk, want verleden week promoveerde Sleutels naar de KNVB. Het vermoeden, dat Sleutels dón toch wel moet beschik ken over een groot arsenaal talentvolle spelers, een perfect werkende organisatie, een uitgebreid kader en een uitstekende accommodatie berust al evenmin op waarheid. Maar wat is Sleutels? Voorzitter Jaap Schinkel wil, voor hij de recente successen van zijn club aanhaalt, eerst wat dieper ingaan op de voorgeschiede nis. Hij: „Sleutels bestaat nu 30 jaar, maar zo'n zes jaar geleden kwam de boel eigenlijk pas tot leven. Oorspronkelijk opgericht als bedrijfsclub van de Grofsmederij en spelend bij ZLC op de Boshuizekade was het meer een recreatieclubje dan een voetbal vereniging. Toen'wij in 1969 verhuisden naar de Vliet we speelden in de eerste klasse zaterdag van de LVB werd er besloten orn er een „echte" club van te maken. Het roer moest drastisch omgegooid worden. De verhuizing naar de Vliet beteknde voor ons een hele investering en vandaar dat er in fasen gewerkt diende te worden Eerst werd de kantine aangepakt, daarna de organisatie van de club en vervolgens de prestaties. Een logische volgorde, maar een en ander verliep niet zo soepeL Een jaar na de overgang degradeerde het eerste naar de tweede klas; gewoon om dat er geen tijd was om er aandacht aan te besteden Gelukkig slaagde trainer Van Duyl er in om het jaar daarop weer te promoveren Een prestatie die prcies op tijd kwam, want intern had men een dergelijke opkikker hard nodig. De behoefte aan kader bleek groot, want organisatorisch ontbrak er nogal wat bij De Sleutels", aldus voorzitter Schinkel. De problemen op bestuurlijk niveau losten zich evenwel op en het aantrekken van Mat Keereweer als trainer bleek een goede greep. Keereweer, bekend om zijn stevige aanpak, zag kans het eerste naar de top van de Afdeling te brengen en zelfs om dit jaar door te stoten naar de KNVB door ongeslagen bovenaan te eindigen. Het ledental, met uitzondering van de jeugd, breidde zich inmiddels gestaag uit en omdat Sleutels slechts over één veld kan beschikken zit de vereniging nu, met zes elftallen, aan haar top. Voorzitter Schinkel: „Vooral die jeugd en dat ene veld kost ons vele hoofdbrekens. Sleutels is nog jong en in de periode, dat wij bezig waren onze moeilijkheden, op te lossen, werkten andere verenigingen aan hun jeugd. Toen we eenmaal orde op zaken hadden gesteld bleek één veld te weinig om de jeugd iets te kunnen bieden. Toen we met veel moeite één jeugdteam op de been hadden gebracht vertrokken binnen de kortst mogelijke tijd de betere jongens naar andere clubs. Frappant is wel" en hiermee geeft Schinkel een heel andere wending aan het gesprek, „dat, nu we eenmaal gepromoveerd zijn de ene aanmelding na de ander binnenkomt. Ja, van de zijde van de jeugd. Wat de senioren betreft selecteren we streng, want we proberen wel om er een heterogeen gezelschap van te maken. In principe kan natuurlijk iedereen lid worden", verduidelijkt Schinkel, „maar we willen wel graag weten waarom iemand komt. Maar om op de jeugd terug te komen: ik heb goede hoop, dat deze afdeling in de komende jaren van de grond kan komen. Het zal zeker samenhangen met de prestaties van het eerste. Het is een wisselwerking: zijn de prestaties goed dan komt er jeugd. Is er jeugd dan kunnen de prestaties gecontinueerd worden". Wat de jeugd betreft heeft Sleutels dus zijn hoop op de toekomst gevestigd. Zonder de inbreng van junioren is de club er evenwel in geslaagd om de grote stap naar de KNVB te maken. Volgens voorzitter Schinkel is dat een kwestie van organisatie. „Die moet", zo zegt hij „gewoon goed zijn. Uiteraard is de situatie' bij ons nog lang niet ideaal, maar op een aantal punten draait het echt leuk. Persoonlijk ga ik er vanuit, dat een kantinebaas net zo belangrijk is als een trainer; een bestuurslid een even verantwoordelijke taak heeft als de toto-beheerder en een lijnen- trekker van dezelfde importantie is als een begeleider. Het zijn allemaal radertjes aan de machine, die pas geolied kan lopen als er geen onderdeeltje scheef zit, verroest is of vast zit Momenteel loopt die machine bij ons vrij goed, al kan hij zeker nog wat PK's meer leveren. Communicatie en sfeer zijn even zo goed belangrijke dingen. We zijn een eind op streek: ik geloof dat dat de basis is van het succes". Ad van Kaam Van onze schaakmedewerker LEIDEN - Schaakvereniging 't Parlement, vorig jaar september met veel tam-tam op poten gezet door een paar jeugdige leden van Philidor en LSG, blijkt een „eendagsbloeier" te zijn ge weest Tijdens een emotionele en zeer verwarde vergadering hebben het bestuur en leden deze week een punt gezet achter hun Parlementaire activiteiten. Dit houdt tevens in, dat het schaakcafé aan de Nw. Rijn, welk trefpunt parallel liep aan de vereniging, opgeheven wordt Tijdens de ledenvergadering was men unaniem van mening, dat vrijwel alle doelstellingen van 't Parlement op niets uitge lopen waren. Zo is men er niet in geslaagd een gezond en actief schaakcafé - naar Amsterdams voorbeeld - van de grond te krijgen. De belangstelling van de kant van schakend leiden voor een dergelijk ontmoetings centrum is nihil gebleken, het geen voornamelijk werd gewe ten aan de excentrische ligging to.v. het Leidse uitgaanscen trum en de ongeschikte lokali teit. Vaak komt het voor, dat in verband met partijtjes en/of re cepties het zalencentrum 't Par lement - en dan ook het café - gesloten is. Ook de actieve deel- name van de leden aan de inter ne clubcompetitie liet veel te wensen over. De meeste leden van 't -Parlement zijn tevens lid van een andere schaakclub in Leiden en kunnen het vaak niet opbrengen - hetzij door studie, hetzij door diverse werkzaamhe den - twee avonden in de week gebogen over het schaakbord te zitten. Overigens was men tijdens de vergadering van mening, dat een schaakcafé wel degelijk le vensvatbaarheid heeft in Lei den. Vanuit de ledenvergade ring is dan ook een commissie gevormd, die in Leiden de diver se mogelijkheden zal aftasten om te komen tot een hernieuw de oprichting van een gezellig trefpunt. LEIDSCHENDAM De gemeenteraad wordt voorgesteld 80.000 gulden beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten voor het stichten van twee clubaccommodaties. De voetbalver eniging SEV die een clubhuis van twee ton gaat bouwen krijgt 47 1/2 duizend gulden en de Postduivenvereniging "De Vriend schap krijgt 31 duizend 250 gulden als bijdrage voor haar clubhuis dat 125 duizend gulden gaat kosten. De subsidies zijn mogelijk geworden door de nieuwe regeling voor bijdragen in stichtingskosten die a.s. maandag even eerder door de raad zal worden aanvaard. SEV verwacht van de Nederlandse Sport Federatie een subsi die van 20 duizend gulden, terwijl een obligatielening 40 duizend gulden moet opbrengen. De zelfwerkzaamheid van de leden wordt in de raming voor het nieuwe clubgebouw op 25 duizend gulden gewaardeerd. De club beschikt zelf boven dien over 40.000 gulden. De gemeente zal nog worden gevraagd rente en aflossing te willen garanderen voor een nog te sluiten geldlening. De postduivenvereniging raamt de zelfwerkzaamheid van de leden op 55 duizend gulden. Bij de leden wordt nog een renteloze lening aangegaan van 35.000 gulden. (Van onze correspondent) NOORDWIJK De Sportcommissie Northgo-tochten organi seert op 5 Juli voor de vijftiende maal de traditionele Northgo-wandeltocht. Dit evenement trekt jaarlijks honder den wandelaars naar de badplaats. "Dit derde lustrum wordt gevierd, niet in een zaal met feestgedruis, handen schudden en speeches, maar met frisse neuzen en brandende voeten. Met fluiten en zingen. Flink de pas er in en op naar de eindstreep. Langs en door het mooie Noordwijk met de zee, bos en duinen, langs akkers en weiden", aldus de wethouder voor sportzaken T. Jansen in het program mablad. De Northgo-wandeltocht staat open voor burger-, bedrijfs-, school-, speeltuin-, militaire- en semi-militaire groepen, sport verenigingen, enzovoort Door alle categorieën kan zowel indi vidueel als in groepsverband worden deelgenomen. Er wordt gelopen over de afstanden van 40 km, 25 km, 15 km, 10 km en 6 km. Allen die de tocht volbrengen ontvangen een exclusieve medaille met de beeltenis van een oude bom schuit "De NW 28". Daar "Seinpost" niet meer disponibel is, vindt de start plaats vanuit het bowlingcentrum Faase aan de Van Panhuysstraat De wandelaars op de 40 km starten om 10 uur voorm., de overige groepen om 1 uur nam. Het fanfarekorps "Excelsior" zal de start muzikaal opluisteren. LEIDSCHENDAM Voorzitter H.J. Bunnik heeft de leden van de beheerscommissie van het Sportcentrum "De Fluit" voorgesteld de tarieven voor de sporthal met gemiddeld 10% te verhogen. Jaarlijkse aanpassing vindt de wethouder beter dan een forse verhoging in één keer. Het tekort op de sporthal wordt dit jaar begroot op ruim 130 duizend gulden, 'n raming die echter wat het loon- en prijsniveau betreft is gebaseerd op de toestand van 1 april 1974. Als de commissie die dinsdag 3 juni, alleen hiervoor 's avonds om 8 uur bijeenkomt, akkoord gaat met de verhoging zullen de tarieven er als volgt gaan uitzien. Maandag tot en met vrijdag van 16 tot 19 uur 27 gulden 50, vanaf 19 uur 31 gulden 50 en op zaterdag en zondag 35 gulden 50, alles voor de hele speelzaal. Particuliere gebruikers betalen bovendien 10% extra. Bij toernooien of andere sportevenementen gelden de vereni- gingsprijzen vermeerderd met een kwart van de entreegelden. Volwassenen betalen verder voortaan 1 gulden 50 voor de sportinstuif en kinderen 80 cent Voor trimmen wordt de entreeprijs van 1 gulden 10 op 1 twintig gebracht Veteranen toernooi om de Zandgeest-beker i ZOETERWOUDE - Morgen wordt voor de derde keer op het sportpark Haasbroek ge streden om de Zandgeestbè ker, die momenteel in het bezit i is van Meerburg. Naast de or. ganiserende vereniging SJZ met twee teams komen de ve- teranen van de volgende ver. j enigingen binnen de lijnen. Voorburg, Warmunda, VNL, Quick Steps, RKAW, Meer. burg, MMO, Stompwijkse Boys, Rijpwetering, en DSO. Zij worden ingedeeld in twee poules waarmede een halve competitie wordt gespeeld. De aanvang vanhet tournooi is 9.30 uur. Poelpolder maakt zich op voor sportda Van onze correspondent LISSE - Evenals vorig jaar zal i ook na weer een grote sport dag worden georganiseerd door de Oudercommissies van i alle basisscholen in de Poel-1 polder te Lisse. Verleden Jaar namen hieraan 1050 kinderen I deel, welk aantal, naar men verwacht, dit jaar nog groter zal zijn. Deze sportdag wordt donder, dag 5 juni gehouden op het sportpark. Medewerking wodt verleend door de atletiekvereniging de i Spartaan. Mocht wegens weersomstan digheden de 6portdag niet i kunnen doorgaan, dan wordt c deze gehouden op vrijdag 13 juni. De kinderen worden van uit de Poelpolder per bus naar het gem. sportpark vervoed. Zoeterwoudse Fietstochten in de kijker Van onze correspondent ZOETERWOUDE Voor de vierentwintigste keer worden op 8 juni aanstaande de Zoe terwoudse Fietstochten houden. Van de mogelijkheid tot in schrijven wordt reeds gretig gebruik gemaakt Liefhebbers kunnen nog terecht op de vol gende adressen: Comman deurshof 12, tel. 2486 en EHout- straat 9, tel 2549. Vorig jaar werd met veertien- honderdzesenvijftig deelne mers een nieuw record geves tigd. Daarbij is opmerkelijk dat juist de belangstelling voor de vijfendertig kilometer-tocht toeneemt In 1974 reden vierhonderdder. tig fietsers deze afstand. De| vertrektijden voor deze tocht is tussen half een en half drie. De eerste deelnemers aan de vi j fenzeventig kilometertocht I gaan reeds om acht uur op pad. Het fietsen in de rustige* uren van de zondagmorgen "li blijkt erg gewild. De route- commissie, die sinds begin nc maart bezig is met het uitstip- peldn van de route heeft haar werk bijna afgerond. De na-, controle heeft enkele uren voor het vertrek plaats. Dan kunnen er nog eventuele wijzi- gingen in de route gebracht gj worden. Nieuw is het „Sterritbal" op u de vooravond van de fietstocht in het Don Boscohuis. De deel nemers kunnen hier elkaar ontmoeten, en alvast jn een goede stemming komen. Leids jeugdelftal tegen Sleutels Van onze sportredaktie LEIDEN Het Leids jeug delftal speelt maandag een oe fenwedstrijd tegen het pas ge promoveerde Sleutels. De wedstrijd geldt als voorberei ding voor het jaarlijkse Vijf Bondentoernooi, dat begin ju ni in Den Haag gehouden wordt. De wedstrijd tegen Sleutels, op het terrein van die club aan de Vliet, begint om kwart voor zeven. Voor de wedstrijd zijn uitge nodigd: Otto (Altior) Filippo, en Pot en Heskes (UVSX Ver hoeven (ZLC), Sjardijn (Log- dunum), Hoogenboom (DOSR), Soest (ARC), Heerik- huizen en Hoek (Quick Boys), Van der Bijl (RCL), Van Gin- kel (VTL), Groenendijk en Slingenland (LFC) en Wetse- laar (Lugdunum). Fietstocht voor Bouwfonds Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Het Bouwfonds Gedachteniskerk Paus Johannes XXIII organi seert morgen een toertocht waarbij onderweg een aantal vragen moet worden beant woord. Voor deelname kan men zich 's middags van 1 tot 2 uur aanmelden bij het Paus Johannes Centrum in Prinsen- hof. Het inschrijfgeld is 1 gul den 50 per persoon. Bromfiet sen zijn niet toegestaan en kinderen tot 10 jaar moeten begeleid worden. Er zijn 'n aantal prijzen beschikbaar. Vrijdag 30 mei wordt avonds om half 9 in het Paus Johannes Centrum de laatste bingo-avond van bet seizoen gehouden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4