£eidae ïSowumi Weer 6 arrestaties Soestdiik-complot OTING OM 80 MILJOEN ^oor opknappremie 51 «000 gegadigden u BROOD, MELK EN BENZINE DUURDER Nog geen spoor dubbele moord in Schoonhoven Ernstige rellen na afloop van Cupduel Regering trapt in valstrik inkomens Zoetermeerse gedood door vallende luifel in Benidorm Predikant wil nieuwe VPRO Bloedbad op school Paling op rijksweg DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Donderdag 29 mei 1975, 65e jaargang no. 20129 Andere ogen Uit de serie Klaverweide de af levering „Met andere ogen" van André Kuyten, op Ned. I om 20.35 uur. Om 21.50 uur Ronie Corbett. Ned. II om 21.10 uur Bartje (3) en om 22.05 uur Kojak. Droog weer met wolkenvelden, maar vooral in het ruiden van het land ook zonnige perioden. Matige tot krachtige wind uit noord tot noordwest Maximum- temp. van 15 graden aan zee tot 20 graden in het zuidoosten van het land. (Van een onzer verslaggevers) MOORDRECHT Zes Zuid- Molukse jongeren zijn van morgen tijdens een bliksemin- val van de Moordrechtse poli tie aangehouden in het Ambo nezenkamp in Moordrecht. De gearresteerden, in leeftijd va riërend van 18 tot 22 jaar, worden verdacht van mede werking aan het gijzelings complot tegen het koninklijk huis. Zij zullen met de 18 eerder aangehouden Zuid-Mo- lukkers terecht staan op 10, 11 en 12 juni voor de rechtbank in Arnhem. Het Ambonezenkamp reageer de vanmorgen uiterst koel op de politionele inval, die werd uitgevoerd door vijfentwintig agenten. Op enige afstand van het kamp waren enkele tien tallen zwaar bewapende poli tiemensen uit het district Den Haag als reserve-eenheid ge posteerd. Zij behoefden echter niet in actie te komen, omdat er bij de arrestaties geen ver zet werd gepleegd. De huiszoeking in de wonin gen van de arrestanten leverde geen wapenvondsten op. Wel werden brieven en andere schriftelijk materiaal in beslag genomen. Nader onderzoek zal moeten uitwijzen of de papie ren verband houden met het Soestdijk-complot. (Van een onzer ver slaggevers) DEN HAAG In de Spaanse badplaats Benidorm zijn zes personen om het le ven gekomen en on geveer twintig men sen gewond, toen een betonnen luifel waar zij onder schuilden instortte. Tot de slachtoffers behoort mevrouw J. C. Baas uit Zoetermeer. Zij was op slag dood. Twee van haar kin deren werden ge wond. Gistermorgen barstte e i hevige regenbui los. Enkele tiental- i schuilden onder de luifel van hotel Ducado, een appartementencomplex op 150 meter van de zee en een kilometer van het centrum van Benidorm. Een deel van de luifel brak toen af door de neerstortende regen en hevige rukwinden. Onder de gewonden bevinden zich ook twee kinderen van het gezin Fernhout uit de Noordbrabantse plaats Zeeland. Tot de doden behoren twee Engelse echtparen. (Van een onzer verslaggevers) HAAG Om zes uur gistermiddag e termijn gesloten voor het aanvragen subsidie voor het opknappen van eigen ingen. Er zijn bij de provinciale direc- van de volkshuisvesting maar liefst 000 aanvraagformulieren ingediend. In d-Holland bedroeg dat aantal 33.000, in rd-Holland 25.000. Friesland kwam on- un met 6500 aanvragen. Tot het laatst^ tent is gebruik gemaakt van de aan- «termijn: bij de provinciale directie in De toewijzing van subsidies (er is 80 miljoen gulden beschikbaar) zal bij loting geschie den in de gemeenten. Deze hebben daartoe ontheffing van de wet op de kansspelen gehad. Daarbij gaan zich nog wel wat pro blemen voordoen: er zijn mensen die hun aanvraag wel vijf maal hebben ingediend om een grotere kans te maken; veel woning corporaties hebben voor tientallen huizen maar één formulier ingevuld. Op basis van het totaal aantal woningen zal per provincie het percentage worden vastge steld- dat die provincie van die 80 miljoen krijgt. Daarna zal een notaris in de grootste stad van de provincie een loting verrichten; de hieruitvolgende rangordelijst zal ook voor alle andere gemeenten gelden. Bij toe kenning van subsidie zal het opknapwerk aan de woning binnen zes maanden moeten zijn verricht en de rekeningen zijn ingediend bij de directies van de volkshuisvesting. - TERS UJM LUNCH TROM ME LT| Nederland eet nu al 20% op lerdag geen warme maaltijd, de 'I weinig of geen aardappels op erdag. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Brood, melk en benzine en huisbrandolie gaan deze maand in prijs omhoog. De nieuwe benzineprijs gaat zondag 1 juni aanstaande reeds in. Met ingang van deze dag moet voor superbenzine 1,01 per liter betaald worden en voor gewone benzine 98,8 cent per liter. Dit als gevolg van een prijsverhoging van 1,6 cent per liter. Een dag later, op 2 juni gaat een brood van 800 gram een cent duurder worden. De minimum-broodpriis is bovendien verhoogd met twee centen per 800 cram. Volle melk wordt eveneens duurder. Met ingang van maandag 16 juni moet men voor een liter vo'le melk één cent meer betalen. Ook de minimumprijs voor melk wordt die dag hoger. Deze komt van 88 op 89 cent Gebruikers van huisbrandolie moeten eveneens met prijsver hoging voor dit artikel rekening houden. Met ingang van zondag aanstaande moeten zii voor deze olie 0,8 cent per liter meer betalen. Als oorzaken voor al deze prijsverhogingen worden aangege ven de gestegen loon- en andere kosten. De beslissingen over deze hogere prijzen zijn genomen in overleg met de over heidsinstanties. SCHOONHOVEN (ANP) Veertig man recherche zijn ingezet om de moord op de 19-jarige Nico van der Tas en de 18-jarige Antonia Kalkman in Schoonhoven op te lossen. Het tweetal was in de nacht van Hiimdag op woensdag om het leven gebracht door kogels uit een 9 mm pistool. Een buurman van de jongeman, in wiens woning de schietpartij zich heeft afgespeeld, hoorde dinsdagavond twee schoten. Hij is toen gaan kijken. De gordijnen waren niet gesloten en hij zag een meisje over een stoel liggen, maar hij meende dat ze sliep. De buurman, die kort tevoren ook nog een wagen had horen wegrijden, ging echter gerustgesteld naar huis. Een passerende vrachtwagenchauffeur keek woensdag de huis kamer binnen en zag het bebloede meisje. Hij waarschuwde de buurman, die tenslotte de politie inlichtte. Tot op heden heeft men nog geen spoor van de dader(s). PARIJS Na afloop van het door Bayern München gewonnen duel tegen Leeds United is het tot re gelrechte uitspattin gen gekomen in de Parijse straten. Voorbijgangers wer den in de omgeving van het Pare des Princes aangevallen en verscheidene au to's door Engelse bal- dadigen omvergewor pen. Een automobi list werd door een jonge Brit uitgestoken met kapot geslagen bier oog fle». Tijdens de wedstrijd waren er al ongeregeldheden onstaan, die leidden tot het werpen van allerhande projectielen op het speelveld. Politiefunctionarissen, journalisten en fotografen liepen verwondin gen op door rond vliegende stalen bouten. Autoriteiten maakten melding van de ernstige ongeregeldheden na een sportevenement ooit in Parijs gehouden. Vissers Zes van de twaalf opvarenden van een Japanse vissersboot zijn gisteren gestikt doordat gas dat wordt gebruikt voor invriezen de machineka mer en kajuit binnenstroomde. De resterende bemanningsleden bevonden zich op hei ogenblik van het ongeluk op het dek. Fossiele wormen Geologen hebben in vulkanisch gesteente langs de Little River op 19 kilo meter ten noorden van Durham in Noord-Carolina de fossiele resten van zeewormen gevon den. Zij schatten de ouderdom op misschien wel 700 miljoen jaar. Centrale Hoger Personeel (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Door in haar nota-inkomensbeleid te kiezen voor een netto-inkomensverhouding van 1 5 is de regering in een valstrik getrapt. Als het kabinet die verhouding wil handhaven zal het de hogere inkomens sterker moeten laten stijgen dan de lagere, terwijl het juist het tegengestelde van plan zegt te zijn, aldus de Nederlandse Centrale van Hoger Personeel in haar blad. De NCHP merkt verder op, dat in het bedrijfsleven de verhouding 1 5 nog lang niet is bereikt, zodat de hogere functionarissen nog heel wat te goed hebben. Daarna zullen ook zij net als bij de overheid hogere, denivellerende bruto loonstijgingen moeten krijgen om in de verhoudingspas te blijven. (Van een onzer verslaggevers) Purmerend - Dominee A. D. H. Huysman, predi kant in de Purmer, wil een nieuwe omroep stich ten, die stoelt op vrijzinnig religieuze grondslag. Deze omroep moet volgens de predikant de plaats innemen van de tegenwoordige V.P.R.O„ die vol gens hem niets meer met de vrijzinnige opvattin gen van de oprichters van deze omroep te maken heeft. Een en ander heeft hij vandaag in Den Haag bekend gemaakt. Ds. Huysman meent, dat in Nederland „een instantie ontbreekt, die zich inzet voor het verspreiden van vrijzinnig-religieuze waarden". De E.O. voldoet daaraan met „zijn dogmatische instelling" volgens hem niet. BRAMPTON, Ontario (AP) - Een 16-jarige leerling van een middelbare school in Brampton (Canada), Michael Slobodian, heeft een klasgenoot en een lerares vermoord, 13 leerlingen gewond en vervolgens de hand aan zichzelf geslagen. Slobodian kwam gewapend met twee geweren op school en kondig de aan dat hij het leven moe was. Daarna opende hij het vuur op zijn klasgenoten en doodde de 17-jarige John Slinger en de 25-jarige lerares Margaret Wright. Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Op rijksweg 44 ter hoogte van het Oegstgees- terkanaal ontstond gistermor gen een enorme ravage. De aan hanger van een vrachtwagen uit Sparendam kantelde, waardoor de lading kisten met 1460 kg paling, ging schuiven. Ongeveer vierhonderd kilo pa ling ging verloren. De schade bedraagt 3.000,-. Personeel van rijkswaterstaat en de rijkspoli tie zijn een half uur bezig ge weest de ravage op te ruimen. In die tijd ontstond op de rijks weg een file van drie kilometer in de richting Den Haag. Koningin onthult Rijnsburgs monument DEN HAAG Koningin Julia na zal op vrijdagmiddag 4 juli te Rijnsburg het monument ont hullen ter nagedachtenis van de aldaar herbegraven graven en gravinnen van het Hollands huis. Aanrander in Alphen aangehouden Van een onzer verslaggevers Alphen De Alphense politie heeft de 16-jarige K.S. uit Alp hen aangehouden. Hij wordt verdacht dinsdagmorgen j.l. een 18-jarig meisje te hebben aange rand in het z.g. Katjesbos nabij de zandwinplas in Alphen- Noord. Hij zou het meisje daar bij hebben bedreigd met een mes. Het meisje liep dinsdagmorgen met haar hond langs de plas te wandelen toen de jongeman daar aanlegde met zijn boot. Zij bood daarbij hulp aan. De jon gen haalde toen een mes tevoor schijn en vergreep zich aan haar. Dank zij een goed signale ment kon hij gisteren worden aangehouden. Hij heeft inmid dels tegenover de politie bekend tevens enkele inbraakjes te heb ben gepleegd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1