GEZINSBELANG HIELP DE ENGEL UIT DE NOOD Middenstand Boskoop boos op gemeente Recordbedrag op Paveivo Basisscholen in de ring Wethouders tot „ridder" geslagen PAGINA 4 LEIDSE ÖOURANT MAANDAG 26 MEI 19- Verzaal nieuwe voorzitter SJZ (Van onze correspondent ZOETERWOUDE Op slecht bezochte jaarvergade van S.J.Z. is de heer C. Ver tot voorzitter gekozen. Hij L. v.d. Geest op, die eerdei scheid nam na de verenigin jaar te hebben geleid. Vorig jaar was hij bereid nieuw in funktie te komen een interim-periode toen de A. v.d. Hoeven zich om gez heidsredenen moest terugt ken. De heer v.d. Geest zag. gehonoreerd met de uitvei. zing tot „S.J.Z.-er van het J en kreeg de bijbehorende tr overhandigd. Penningmeester B. Belt kor sitieve cijfers melden. Contrf tieverhoging was niet noodz lijk. Piet Opdam, Guus Geest en Tom v.d. Meer vor j de kascommissie. Er werd afscheid genomen 1 de heer W. Belt, één van oprichters in 1945 en jaren 1 consul. De 30-jarige trouw u i geroemd waarbij een envelo i met inhoud werd overhani en een benoeming tot erelid applaus werd onderstreept. ste elftal doelman Ton Vui- werd gekozen tot voetba van-het-jaar. G. van Velzen slaat zijn slag bij PIT '54 (Van onze correspondent ZOETERWOUDE Gei, van Velzen onttroondde gi' ren herenkampioen Wim Eisen in het titeltournooi de tafeltennisverenip PIT54. De cijfers 21— 21—15 lieten aan duidelijki niets te wensen over. Marian v.d. Helm had bij dames een „walk over". Sar met Mieke den Eisen greep e ook de titel in het dubbel d Bernadet v. Diemen-Jeanet Salm de baas te blijven met sprekende cijfers 21—12 1 216. Jeanet v.d. Salm prol* geerde haar titel bij de meii door in de spannende derde me met 2119 Mieke den El terug te wijzen. Ook de derde Den Eisen c achter de tafel kwam, Sja kon zijn titel in de catego? junioren niet prolongeren cv dat hij de winst met 11—21P 14—21 aan Kees Janson moii laten. In de slotpartij die to nooileider Piet van Gent op programma had staan kwanli de dameskampioen, Marian Helm en herenkampioen, rard van Velsen, achter de ta om het algeheel klubkampio l schap dat in handen was Marian. Nu moest zij met 15 i 13 deze eer laten aan haar m nelijke opponent. Boskoop krijgt nieuwe MAVO (Van onze correspondente! Boskoop Het gemeente! stuur van Boskoop heeft het ministerie van onderv toestemming gekregen voor bouw van een openbare MA ter vervanging van het ot gebouw aan de Rozenlaan, I De school zal gesitueerd wori in de westelijke dorpski schuin achter het raadhuis de kwekerij van de firma den Akker. Omstreeks septi ber zal de eerste paal voor MAVO worden geslagen. Fijne dag bejaarden (Van onze correspondent) l Lisserbroek De bejaard) van Lisserbroek hebben h weer een fantastische uitgaal- dag op zittea 1 De reis ging dit maal naar|< Bieschbos waar de bejaara] een rondvaart maakten met „I Zilvermeeuw". Na deze wateri tocht werd de lunch gebruiktp Oisterwijk. De bejaarden kei" den rond zes uur weer in Lisa* broek terug waar zij tenslofj genoten van een heerlijk dinl Van Wetten weg bij Bemardus I (Van onze correspondent) E Hazerswoude Zondagvier® klasser Bemardus uit Hazefc woude zal het komend voetbj seizoen ausputzer Leo van W4 ten niet meer als zodanig zijn optreden. Hij heeft namelijk oversc ving aangevraagd naar dagderdeklasser Koudeke Vorig jaar, vlak nadat Be dus naar de vierde klas gepromoveerd, voelde Leo Wetten er ook al voor om „buren" van Koudekerk te spelen. Op het laatste mom besloot hij toen echter om overschrijving teniet te doen Stompwijk genoo van blijspel STOMPWIJK Het Sto wijks toneelgezelschap voor een volledig uitverkoc zaal van het dorpshuis met sukses het blijspel „De het Spek" uitgevoerd. Het schijnt dat het amate neel in Stompwijk wat bet tijden tegemoet gaat. Zeker er gespeeld wordt als dit w einde; goed verzorgd en op delijk peil. Speciaal de d Astrid v.d. Haar-Waaijer Trudy Ruigrok-Overdevest de heer Theo Boogmans den zich uitstekende toneels Iers, zonder de anderen daar ook maar iets tekort te doen Voor de regisseur, de heer van Rijn, een erkend voorv ter van toneel te Stompwijk verdiend sukses. BOSKOOP Tijdens een protestvergadering In de „Loods" hebben de winkeliers van de Burgemeester ColIJnstraat beslo ten het gemeentebestuur te vragen zo snel mogelijk voor alternatieve parkeerruimte te zorgen, nu door onlangs geno men verkeersmaatregelen het parkeren voor de winkels ver boden is. Verschillende middenstanders uitten hun misnoegen over het feit dat ondanks vele besprekingen met burgemeester G. W. baron van Dedem nog steeds geen verandering in de situatie is gekomen. De klanten die hun auto voor de betreffende winkels parkeren krijgen een forse boete en gaan dan verder elders hun inkopen doen. De winkeliers die hierdoor hun omzet zien teruglopen zijn ervan overtuigd dat er beslist wel een parkeerruimte is te creëren, bijvoorbeeld op de Overslag achter het winkelcentrum aan de Burgemeester Colijnstraat. De winkeliers willen door gaan met hun prikakties. Er zullen ondermeer oranje vlaggen worden uitgehangen op verschillende punten in de dorpskern met in zwarte letters het opschrift: „parkeerruimte, wanneer?" VOORHOUT De Paveivo, Voorhonts kerkeveiling heeft netto 7000 meer opgebracht dan vorig jaar. Was het toen een bedrag van 38.000, nu werd het 45,000, Inclusief de lotenverkoop, die huis aan huis was gehouden. Afslager Han Balk, de Noordwijkerhouter, die op de Voorhout- se kerkeveiling een begrip is geworden, prees met veel verve zijn ,waar" aan. Hiermee bereikte hij de meest fantastische prijzen, die in geen enkele verhouding meer stonden met het artikel waarvoor deze astronomische bedragen werden neerge teld. Voor een rookworst werd 32 gulden geboden en 60 piek voor een pond of drie karbonade. Een Edammertje veranderde voor 52 gulden van eigenaar, terwijl een complete delicatessen- mand voor 200 gulden wegging. Benzine duur? Vijftig liter gingen weg voor 140 gulden en een taart voor 34 gulden.' Een paling voor 55 gulden. Een mooie siervaas bracht 340 gulden op, en de oude kerkstoelen leverden 260 gulden per stuk op. De schapen gemiddeld 350 gulden. De etentjes met de pastoor gingen dit jaar weg voor niet minder dan 240 OEGSTGEEST Ruim 1600 scholieren van de Oegstgeester basisscholen hebben, onder het toeziend oog van een groot aantal ouders, dit weekeinde deelgenomen aan de schoolsport dag. 's Morgens werd een programma afgewerkt met onder meer' hindernisbaan, verspringen, lijnbal en bal werpen en 's middags werden de degens gekruist tijdens de schoolvoetbalfinale. Winnaar werd het team van de Willibrordschool. Korfbalkam pioen van de zesde klassen werd het team van de Oudenhof- school II. Bij de vijfde klassen greep de Hofdijckschool de zege en bij de vierde klassen de Kamperfoelieschool. Van Nispen-beker voor G. Glas Van onze correspondent DE ZILK Het bestuur van de afdeling voetbal van de r.k. sportvereniging Van Nispen heeft dit jaar de P.Xd. Steenbeker toegekend aan G. Glas, vanwege diens verdiensten als eerste elftal speler. Glas heeft veertien jaar in het hoogste elftal zijn mannetje gestaan. Tijdens de matig bezochte jaarvergadering werd besloten de contri butie te verhogen. Het betreft hier een zeer geringe verhoging. Bij de bestuursverkiezing werden H. de Groot en H. de Jong herkozen. In het bestuur werd gekozen J. Sprokkelenburg. J. Stokman trad af als voorzitter van de jeugdafdeling. Er is nog geen opvolger. Persgemaal Voorhout in gebruik Van onze correspondente VOORHOUT Aan het Voorhoutse Schoonoord is het nieuwe rioolpersgemaal in gebruik genomen. Hiermee is aan de stankover last, die het oude overstort in de Leidse vaart veroorzaakte, een eind gekomen. Tot nu toe werd Voorhouts riooleringsaanbod geloost via een overstort in de Leidse Vaart, voor de huidige maatstaven een •ernstige vervuiling van het boezemwater. Met het ingebruikstellen van het nieuwe rioolpersgemaal, op de hoek van Schoonoord Boekenburglaan, is hieraan een eind gekomen. Legpenning voor D. Koeman Van onze correspondente KOUDEKERK De bronzen legpenning van de Nationale Wonin graad is in het gemeentehuis van Koudekerk door de heer V.d. Hof, directeur van deze raad, overhandigd aan de heer D. Koeman. De heer Koeman, die omstreeks de afgelopen jaarwisseling om persoonlijke redenen zijn bestuurslidmaatschap van de woning bouwvereniging „Goed Wonen" moest neerleggen werd toegespro ken door burgemeester Van der Linden, voorzitter van de woning bouwvereniging. Deze zei onder meer dat deze bronzen legpenning tevens de dank vertolkte van de bevolking, waarvoor de heer Koeman 25 jaar lang, samen met zijn vrouw, zoveel werk heeft verzet. Grote opkomst kankeronderzoek Van onze correspondente WARMOND Het bevolkingsondèrzoek op baarmoederkanker in Warmond is een groot succes geworden. Van de 1038 dames, die een oproep ontvingen, werden er 610 onderzocht terwijl nog 215 dames te kennen gaven, reeds op eigen initiatief en kortgeleden aan een dergelijk onderzoek hebben deelgenomen. Samengevat blijkt dus dat 80% van de dames positief gereageerd hebben. Positieve gevallen zijn inmiddels doorverwezen naar de huisarts. Samenwerking tussen gemeente, de U.V.V., de huisartsen en de Ver. v. Gezondheidszorg hebben borg gestaan voor het grote succes van de aktie terwijl gebleken is, dat de Warmondse dames dit onderzoek bijzonder nuttig hebben gevonden. Voorhoutse oud-veldwachter overleden (Van onze correspondente) VOORHOUT - Op 87-jarige leeftijd is in Voorhout overle den de heer Alouisius Eggen. De heer Eggen, geboren in Nij megen, startte zijn politieloop baan in Tilburg. Via een aan tal andere plaatsen, werd hij na een sollicitatie naar Voor hout aangenomen als gemeen teveldwachter. Ook zijn zilver en politiejubileum vierde hij in deze plaats. Gedurende zijn jarenlange po litiewerkzaamheden in Voor hout werd deze gemeenteveld wachter dé man van het gezag, die ook als deurwaarder dienst deed wanneer de om standigheden dat noodzakelijk maakten. De heer Eggen werd onder- scheiden met het zilveren ere kruis van verdienste van de Algemene Nederlandse Politie bond. Zwemfeest Sassenheim groot succes (Van onze correspondent) SASSENHEIM Het tweede lustrum van de zwemvereni ging Sassenheim werd zater dag groots gevierd met een groot aantal wedstrijden. Hie ronder waren o.a. een leuke familie-estafette waaraan door 15 families werd deelge nomen, en 's middags een twaalfkamp van 12 verenigin gen met niet minder dan 360 deelnemers. Bij de familie-estafette ging de eer naar de Katwijkse familie Bleeker, tweede was de fami lie Burgmeyer en derde de familie Brederode. Bij de eind uitslag recreatieve wedstrijden van de vier deelnemende ver enigingen was Sassenheim met 40 punten eerste, Zwem Club Lisse tweede en de Co- lumbiaan uit Voorhout derde. De Engel fuift in het verenigingsgebouw. „Gezinsbelang" bestaat veertig jaar. Herdenking jubileum Poelmeer vierde jubileum Van onze correspondent Oegstgeest „Destijds was er een wet houder die symbolisch een springplank aanbood, ik zou u vandaag zo dolgraag een overdekt zwembad hebben aangebo den, maar zover is het nog niet. Toch zal binnen niet al te lange tijd een pre-advies de raad passeren, zodat men weet waar men aan toe is", aldus de wethouder J. J. Thorn zaterdagavond tijdens de jubi leumviering van zwemvereniging Poel meer. De secretaris van het jubilerende bestuur, de heer A. L. van Ingen Schenau las tijdens dit „halve-eeuw" feest een prokla- matie voor van Neptunus waarin werd medegedeeld dat de Oegstgeestse wethou ders, de heren Thorn, Gmelich Meylingh en Temminck benoemd waren tot „Ridder in de orde van de Springende Kikker". Dit was in de ochtenduren al eerder gebeurd door Neptunus persoonlijk toen hij, voor afgegaan door de Wilbert Drummers, het zwembad bezocht en de bestuursleden van „Poelmeer" tot ridder „sloeg". Onder niet al te grote belangstelling, het was droevig koud, reikte de zeegod op hartverwarmende wijze de versierselen, een Kikker aan rood-wit-blauw lint, uit aan voorzitter B. J. Moolenaar en de dames J. P." Koerten-Splinter, N. Wiersma en de heren W. F. Eggink, L. D. Mus. K. W. Wiessing en A. L. van Ingen Schenau. Na de show van Wilberters o.l.v. de heer Driessen en het hoge bezoek van Neptunus begonnen de feestelijkheden pas goed. On danks de kou was er toch een redelijk goede belangstelling voor onderdelen als kinderspelletjes, een gekostumeerde water- polowedstrijd op luchtbedden. Tijdens de middaguren werd door vele kinderen deel genomen aan het onderdeel hindernis- zwemmen. Het feest werd besloten met een ontvangst in het, door de kinderen van de zesde klasse van de Oudenhofschool prachtig versierde, zwembadrestaurant llllllllllllllllllllllllllllillllillllllllll Fancy-fair sloeg aan In alle opzichten heeft de War mondse fancy-fair, waarvan de ba ten ten goede komen aan de jeug- dafd. van Warmunda, aan de ver wachtingen beantwoord. De voor bereidingen. die vijf maanden heb ben geduurd, resulteerden zater dag en zondag in een voortdurend druk bezocht en enthousiast betre den feestterrein in en om het gym nastieklokaal. Het streefbedrag 6.000,- schoon) werd ruim schoots overschreden. Het rad van avontuur met honderden prijzen bleek de grote trekpleister te zijn naast de rommelmarkt en vele an dere attrakties. Tevens werden de prijswinnaars bekendgemaakt van de verschillende wedstrijden die aan de fancy-fair waren voorafge gaan. Illllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent Lisse In het verenigingsge- bonw in De Engel is dit weekeinde het 40-jarig be staan van de woningbouw vereniging „Gezinsbelang" herdacht In zijn feestrede tot een grote schare belang stellende memoreerde voor zitter Jac. van Dijk hoe de woningbouwvereniging uit nood was geboren. Destijds verkeerden veel ge zinnen in De Engel in een benarde situatie. Ouders met veel kinderen, maar weinig en slechte woonruim te. De woningbouwvereni ging bracht daar verande ring door reeds twee jaar na de oprichting een contingent van 37 woningen tot stand te brengen. De bouwprijs: 56.100. In de loop der jaren breidde „Gezinsbelang" fors uit met als klap op de vuurpijl het jaar 1950 waarin zelfs 75 woningen werden gebouwd. Een voor die dagen enorm aantal, waar zelfs tijdens de nieuwsuitzending voor de radio gewag van werd ge maakt. Als de grote mannen achter „Gezinsbelang" werden on der andere genoemd J. C. de Haan, P. Romijn, A. Doffer- hoff, D. v.d. Aart en J. v. Dijk. Hulde werd op deze avond gebracht aan de heer J. N. Boekei, die vanaf de oprichting in 1935 bestuur slid is geweest Voorzitter Van Dijk zei dat de grootste wens van de wo ningbouwvereniging is, in De Engel ooit nog woningen te mogen bouwen. De Voorhoutse kerkeveiling sloeg dit jaar alle records. De Voorhouters gaven gul: 45.000.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4