onden overweegt optreden egen zender Mi Amigo Moord op Gerrit Bouw is opgelost niet alleen voor kreeften Overval Slavenburgse bank opgelost ■BBBBtal Winterstop ondanks na-competitie Ontvoerders studenten stellen hun eisen Weer rel Ierse m m gevangenis GEVANGENISBEWAARDERS ACHTER GLASTRA VAN LOON Heisje in Ter Aar verongelukt ■■tai DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Maandag 26 mei 1975, 65e jaargang no. 20126 Danny Kaye Als „Mijn beste vijand" ziet men vanavond Danny Kaye op Ned. II om 20.30 uur. In een onder breking van deze film om 21.10 uur de vraag wat jonge mensen denken met hun diploma te kunnen doen. Ned. I biedt om 19.05 uur „De man van zes miljoen" en om 20.21.uur „Tatort". Vrij zonnig Droog en vrij zonnig weer. Matige tot vrij krachtige wind uit noord tot noordoost. Max. temp. van 15 op de Wad den en vlak aan zee rond 20 graden in het binnenland. Morgen zon: 4.31-20.43 Maan: 22.50-6.26 Schev. Hoogw.: 4.15-16.44. Laagw.: 0.00-12.24. OtaHE e correspondent Roger Simons) EN De Britse regering is naar verluidt einde te maken aan de bedrijvigheid l de radiopiraat Mi Amigo. Het schip (274 ton) momenteel in de monding van de Theems r anker nabij de Knock Sands, op een punt eveer 35 km van Clacton en Margate, in het Engelse graafschap Kent. Politiemannen van het graafschap Essex hebben Om de Belgische en Nederlandse overheid een de boten bezocht, die het radioschip bevoorraden, .vriendendienst te bewijzen, heeft de Britse politie en de mannen ondervraagd. Plaatselijke handela- een uitvoerig rapport opgemaakt over het radio- ren, die leveringen doen aan de Mi Amigo kregen schip, waarvan het jaarlijks inkomen bijna 6 eveneens bezoek van de politie, miljoen gulden zou bedragen. De officier van justitie voor geheel Engeland zal beslissen of men De Mi Amigo zendt uit op 259 meter, vlak naast tot vervolging zal overgaan. de golflengte van BBC-radio I. Tussen 6 uur en 5 uur 'smorgens komen Engels spre- kende dis-jockeys in de ether. Dan heet het schip Radio Caroline, naar de beruchte radiopiraat uit de jaren zestig, waarvan de mi Amigo nog appara tuur aan boord heeft. De Mi Amigo bevindt zich sinds september op zijn huidige ligplaats, buiten het Britse territoriale water. Voordien lag de radiopiraat ter hoogde van Scheveningen. (Van onze sportredactie) ZEIST Het is de bedoeling in het komende voetbalseizoen voor het betaald voetbal een winterstop in te voeren van ongeveer half december tot begin januari. Ook in het afgelopen seizoen werd tijdens de kerstdagen en rondom nieuwjaar niet gespeeld. Gedurende het komende seizoen zal in versneld tempo worden begonnen met het spelen van wedstrijden op zondag en woensdag om stagnatie in de staart van de competitie te voorkomen. De winterstop zou in gedrang kunnen komen door de noodzakelijk geworden na-competitie voor de tweede plaats in het UEFA-cup toernooi, die op woensdagavonden in het begin van het volgende seizoen worden gespeeld. Tijdens een zaterdag gehouden vergade ring van de WCS bleken de aanwezige betaalde spelers er niets voor te voelen „de winterstop voor 14 clubs eventueel te moeten missen, omdat vier clubs in de na-competitie moeten uitkomen". DAR-ES-SALAAM - Volgens westeree diplomaten in Dar-Es-Salaam bestude ren de Verenigde Staten en Tanzanië een eis van de ontvoerders van drie Amerikaanse studenten en de Neder landse Emily van Zinnicq Bergmann, dat een miljoen dollar losgeld wordt betaald en dat een onbekend aantal politieke gevangenen in Zaire moeten worden vrijgelaten. De ontvoerders van de studenten zijn volgens de diplomaten Zairese marxisti sche ondergrondse strijders. Hun eisen zijn overgebracht door de 24-jarige Bar bara B. Smuts uit Ann Arbor in Michi gan, die werd vrijgelaten. Barbara Smuts werd van Kigoma in West-Tanzanië vrijwel meteen na haar vrijlating per vliegtuig overgebracht naar Dar-Es-Slaam, waar zij een uur doorbracht bij de Amerikaanse ambas sadeur, W. Beverley. Carter en Tanza- niaanse autoriteiten. Barbara Smuts dochter van een Ford- directeur vertelde dat zij door de op standelingen was behandeld zo goed als dat onder zulke omstandigheden moge lijk was. Het viertal was een week geleden op de Tanzaniaanse oever van het Tangan- jikameer ontvoerd en per boot overge bracht naar de Zairese oever. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De overval op de Slavenburgse bank aan het Ra penburg op 1 mei is opgelost. Een 22-jarige ex-verpleger uit Leiden heeft bekend de kassier van de bank onder bedreiging van een kapmes ongeveer ƒ26.000,- te hebben afgedwon gen. Hierna plaatste hij een nepbom om zijn aftocht te dek ken. Zaterdag heeft de Leidse politie een 20-jarige horeca-me- dewerker uit Leiden gearres teerd, die de ex-verpleger heeft geholpen weg te komen. Hier voor ontving hij van de bank overvaller 3.500,-. De verdachte, die geen onbeken de voor de politie is, is onmid dellijk nadat hij de overval had gepleegd per vliegtuig naar Tur kije, Thailand en Philippijnen gereisd. In de tijd van tien da gen heeft hij het geld erdoor heen gejaagd. Bij zijn arrestatie bood hij geen verzet „Hij vindt zichzelf een hele Piet dat hij deze overval durfde uit te voe ren", aldus de heer Verzijden, hoofd-inspecteur van politie in Leiden. Het spoor leidde naar de ex-ver pleger nadat de nepbom onder zocht was. Verschillende delen van de bom konden alleen van hem afkomstig zijn. De twee Leidenaars, zullen worden voor geleid voor de officier van justi tie in Den Haag. Tegen hen zal waarschijnlijk enkele jaren ge vangenisstraf worden geëist. In enorme wolken van stol gaat een Westduitse oor logsbunker ten 'onder. In Castrop- Rauxel, in het Ruhrgebied, was evenwel 320 kilo springstof, aange bracht op 600 ver schillende plaat sen. nodig om de enorme toren in stukken op de grond te krijgen. Terwijl er nog twee wed- ijden resten om uit te iken wie er naar de eredi- ie gaat.... Kan geen voetbal e zijn benieuwd hoe de ams er volgend jaar uit illen zien.... en wat het allemaal ten- >tte gekost heeft. (Van een onzer verslaggevers) EDE De moord op de 40-jarige Nijkerkse expediteur Gerrit Bouw, op 10 april bij Ede gepleegd, is opgelost. De politie van Ede, Dordrecht en Arnhem en recherchebijstand van politie in Gelderland is er in geslaagd de daders aan te houden en daarmee tevens klaarheid te brengen in een reeks vrachtwagendiefstallen. Op een camping in Goedereede zijn donderdag twee inwoners van Dordrecht, W. K. en P. B.. gearresteerd. B. heeft bekend vijf schoten op de heer Bouw te hebben gelost. Eén kogel was in diens lichaam gevonden. Eerder waren al drie mannen uit Duiven, Dordrecht en Z erikzee aangehouden die als helers optraden, alsmede hun vrouwen. De bende heeft in de afgelopen jaren de inhoud van minstens tien vrachtwagens gestolen. De buit varieerde van verrekijkers tot sterke drank en frisdranken. Elke lading vertegenwoordig de een waarde van 50 ot 60.000 gulden. De buit bracht de dieven zelf 15.000 gulden op. Zij werkten altijd volgens hetzelf de schema: B. bestsurde de gestolen vrachtwagen hoewel hij geen rijbewijs had, en K. reed er achteraan met een volgauto, voor het geval er iets mis mocht gaan. Op 10 april ging er iets mis: toen een vrachtwagen werd gestolen, werd de chauffeur ervan, voor wiens huis de wagen geparkeerd stond, wakker. Die reed onmiddellijk naar zijn werkgever, de heer Bouw, en samen gingen ze op zoek naar de wagen, elk een andere kant op. Bouw ontdekte de wagen op de rijksweg Ede-Arnhem. Hij probeerde de vrachtwagen te snijden. B. sprong uit de rijdende vrachtwagen om opgepikt te worden, maar Bouw reed op hem in. K. stopte de volgauto en B. loste toen de fatale schoten. val van engel De koepel van St. Pieter lijkt in hel te t? verdwijnen achter een hoog sculptuur van de Italiaanse artiest Giacomo Manzu, dat onlangs in het park van de Villa Borghese is ont huld. Het beeld in plastic stelt de val van een engel op aarde voor. DUBLIN (l'PI-AP) Voor de derde keer in een half jaar is gisteren een oproer uitgebroken in de gevangenis yan Portlaoise ten zuiden van Dublin, toen gevangenen van het Ierse repu blikeinse leger weigerden zich te laten fouilleren door bewa kers. Nadat politieversterkingen wa ren gestuurd konden de gevan genen met de wapenstok in hun cellen worden gedreven. In Noord-Ierland zijn dit week einde vier mensen vermoord en zeker 15 gewond. De andere doden van de laatste dagen waren twee katholieke broers die neer werden gescho ten toen zij met twee protestan ten in een woning te Belfast aan het kaarten waren en een 22-ja- rige protestantse politieman die omkwam bij een bomontplof fing bij Londonderry. Mededeling aan onze abonnees Ook voor de kranten blijven de kosten stijgen; de in twee jaar bijna verdubbelde papierkosten werken dit jaar nog sterk door. Daarom zijn alle Nederlandse dagbladen gedwongen per 1 juni met toestemming van het Ministerie van Economische Zaken hun abonnementsprijzen te verhogen. De verhoging is zo klein mogelijk gehouden nl slechts twee cent per dag. DIRECTIE DEN HAAG (ANP) Alle bewaarders van de het gevangeniswezen wel door heeft. Hij is de strafgevangenis in Scheveningen hebben zich soli- eerste staatssecretaris geweest die zelf met de dair verklaard met staatssecretaris Glastra van bewaarders heeft gesproken en die door ombui- Loon (Justitie), aldus de voorzitter van de afde- ging van het beleid de situatie in het gevangenis- ling Den Haag van de Algemene Bond van Amb- wezen wil verbeteren", aldus de afdelingsvoorzit- tenaren. ter. Ook de landelijke ABVA heeft zich met de „Wij menen dat de staatssecretaris de zaken van staatsscretaris solidair verklaard. (Van onze correspondent ER AAR Zaterdagmorgen m kwart over negen is de ne- enjarige Yvonne Dobbe uit 'er Aar dodelijk verongelukt, oen zij met haar fiets onder achteruitrijdende vracht wagen terecht kwam. Het meis- was op slag dood. De vracht wagen, die werd bestuurd door de heer K. uit Moerkapelle reed van de Oostkanaalweg achter uit de Kerkweg op. In verband met dit ongeval ver zoekt de groepscommandanat van de Rijkspolitie te Nieuw koop eventuele getuigen zich te melden onder telefoonnummer 01725-9212. Sportvissers vermist (Van een onzer verslaggeefsters) worden vermist op het Hollands Diep of het Volkerak. Het zijn Paul Iriks en Wijnands van Zundert, beiden ongeveer dertig jaar oud. Zij zijn gistermiddag gaan vissen met een kajuit boot van circa vier meter lengte. Een van hen had om vier uur 's middags een afspraak thuis. Toen hij 's avonds nog niet thuis was is de politie ingeschakeld die met een vliegtuig het water afzoekt maar tot nu toe nog geen spoor van boot of bemanning heeft kunnen vinden. Journalisten uitgewezen VIENTIANE (AP) In Vientiane (Laos) is vandaag een groep van ongeveer 40 journalisten en fotografen aangekomen die zijn uitgewezen uit Zuid-Vietnam. In het toestel van de Noord Vietnamese luchtmacht, waarmee de persvertegenwoordigers aankwamen, zaten in het totaal 80 perso nen, onder wie veel leraren met Franse nationaliteit. Journalisten die de afgelopen tijd uit Vietnam zijn vertrokken hebben gezegd dat het steeds moeilijker werd foto's te nemen en nieuws te verzamelen. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het 'paspoort' NOTEER mi vals nieuw kwartaalabonnee Leidse Courant adres:.... -- woonplaats: stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld naar: adres: woonplaats:

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1