Fides Pacta: nog geen hoofdklasser NIO kampioen DE MUNNIK UIT DEGR AD ATI EG E VAAI Leidse ploegen roeiden thuiswedstrijd TELEURSTELLENDE TIJDEN DE ZIJL HVS verlamd tegen EHC Swift-jeugd Meisjespioegen De Spartaan aan de leiding in jeugdcompetitie WINST GEMINI de sportman van' Noord- wijk LEIDSE COURANT PAGINAI Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Fides Pacta is nog geen hoofdklasser. Het Almelose AKC klopte de Leidenaren met £-10 en dat was de tweede zege voor AKC. AKC dus hoofdklasser en terecht De Twetenaren schoten beter, speelden met meer inzicht waren fysiek ster ker en getructer. Binnen 6 minuten keek Fides al tegen een achter stand aan, maar de klap leek nauwelijks aangekomen te zijn. De fusieclub was na 10 minuten spel al weer op dezelfde score als de tegenstander. De gelijke tred hielden de teams tot 4-4. AKC begon met licht voordeel aan het vervolg, waarin vlot de basis voor de zege en de promotie werd gelegd. Hanekamp en de van Meyer ontzettend veel vrijheid krijgende Schulting tilden AKC naar 4-7. Het kwaad was geschied, véant ondanks de enorme tegenwerking van F.P. sloeg AKC tactisch sterk spelend opnieuw toe en weer was het Henk Hanekamp, die 2 maal scoorde. (6-10). Twee benutte strafworpen van de immer door vechtende Jan Heinrichs bepaalden de eerste Leidse nederlaag in de promotiecompetitie op 8-10. Fides zal het volgende week tegen DETO erg moeilijk krijgen om alsnog de resterende plek in de hoogste afdeling te pakken, want DETO heeft al aan een gelijkspel voldoende vanwege het doelsaldo. SCOREVERLOOP: 0-1 Ina Schom; 0-2 André Schorn; 1-2 Co de Haas; 2-2 Lenie Niesing; 2-3 Dik Bonthuis; 3-3 Ruud Niesing; 3-4 André Schorn; 4-4 Wim Meyer; 4-5 Henk Hanekamp. RUST. 4-6 Henk Hanekamp; 4-7 Jacob Schulting; 5-7 Jan Heinrichs; 5-8 André Schom; 6-8 Flip van Meygaarden; 6-9 en 6-10 Henk Hanekamp; 7-10 en 8-10 Jan Heinrichs. De Danaïden klopte in de voorlaatste competitiewed strijd Het Zuiden, waardoor de Rotterdammers in grote moeilijkheden blijven. Het werd 11-9. Lange tijd was er geen verschil te bespeuren in de krachten. De eerste drie kwartier werd afgesloten met 5-5 en het gelijkopgaande duel ging door tot 8-8. Bij het ingaan van de laatste 15 minuten plaatste De Danai- den binnen 5 minuten de beslissende goals. (11-8). Het voor het behoud vechtende Het Zuiden was verslagen en kwam niet verder dan 11-9. Bij De Danaïden werd Casper van Nierop 11 minuten na rust vervangen door Simon Boot, Voor De Danaiden, dat komende donderdag de laatste wedstrijd tegen Ons Eibernest afwerkt, scoorden Gerard Nap (4x), Casper van Nie- rop(3x), Eric Filemon, Ciska Peters, Aad van Nierop en Gerard Bos. Pemix nam afscheid van de Overgangsklasse met een redelijke nederlaag. ZKV met de 11-7 zege opnieuw het Overgangsklasseschap. KVS werd met Pemix het kind van de rekening. Halverwege was het al 7-3 en dat verschil bleef tot het einde. Rob Karstens(3x), Aad 1e klasse KNS moet een degradatiewedstrijd spelen tegen Ons Huis. Beide clubs verloren in de laatste ronde en zijn daardoor gelijk geëindigd. KNS verloor van De Re- geriboog en wel met 6-9. Ons Huis verloor met 3-9 van Ready. Beter deed Zuiderkwartier het door kam pioen Pams met 9-7 te kloppen. De geelblauwen stelden zich hiermee in veiligheid. Zuiderkwartier had voortdurend een voorsprong, die nauwelijks in geVaar kwam. Met de rust was het 6-3. Toen de Leidenaren na de wisseling van 6-4 op 8-4 kwamen was Pams geklopt Het werd uiteindelijk 9-7 en dat was een knappe zege. Eric van Lunteren (2x), Gijs Kloos(2x), Elly Smeele, Albert de Groot, Joke Zierikzee, Jim van Daim en Ineke de Kreek scoorden. De Algemene verloor ook de laatste wedstrijd.! blauwwitten wilden er nog wel een leuke partij I maken, maar de inmiddels berucht geworden schel rechter Van Leeuwen en Quick werkten niet iï Van Leeuwen begreep er weer niets van en QJ ging er veel te onbesuisd tegenaan. De Algem» ontliep een verdiend gelijkspel, want het 6-5 in Da recht. Wim van Vliet, Wim Dool, Hen Rusman, Sa} Rusman en Jory Sjardijn scoorden. Tempo degradeerde naar de 3e klasse door de I nederlaag tegen Albatros. Velocitas handhaafde I hierdoor. In de 3e klasse verloor Fiks met 6-4 van OrJ Nassau. Fiks nam vlot een 0-2 voorsprong, moestj even snel inwisselen, maar nam toch nog twee if de leiding. Bij 4-4 was de lol er voor de Oegstgee naren af, omdat O.N. er bikkelhard tegenaan g Fiks nam bewust gas terug, want het kwam lie heel in oegstgeest terug en verloor dan ook met (Van onze handbalmedewer ker) STOMPWLJK Ook op het eigen Stompwijkse veld is het HVS niet gelukt EHC te be dwingen. De Leidschendam- sen, die toch beslist niet suc cesvoller zijn in de competi tie, zijn in de plaatselijke der by tot dusverre steeds als triomfators te gekomen. HVS begon goed door een magnifiek schot van Gerda Knijnenburg maar, hoewel de verdediging voor rust goed draaide, door twee verdedi gingsfoutjes kwam EHC op 1—2. Aanvallend leken de Stompwijksen totaal verlamd. Er werd wel leuk gecombi neerd maar verzuimd te schie ten. In de tweede helft raakte HVS bovendien geirriteerd, door enkele zwakke beslissin gen van de scheidsrechter, het geen de homogeniteit in het team geen goed deed. EHC drukte snel door een 1—5 voorsprong waarna de strijd beslist was. Cobia Elstgeest zorgde na een schijnbeweging voor 25 maar het laatste woord was weer voor EHC: 2—6. Dinsdag a.s. de laatste wedstrijd op het terrein van Jong Ade waar coach Scheel- beek afscheid neemt van de' Stompwijkse ploeg. JONG ADE deed het aanvan kelijk ook niet best tegen Dui noord in Den Haag. Vooral in de verdediging werd nogal eens misgetast Na de gelijk maker (1—1) van Plonie Olijer- hoek kon het veel feller op de bal spelend Duinoord uitlopen NORTHA speelde de laatste afwezige Ria Zaal in het doel wedstrijd en het was niet een uitstekend waardoor doelpun- van de fraaiste. Ongeïnspi- ten zeldzaam waren in dit reerd traden de Noordwijker- houtse dames aan tegen degra datiekandidaat DES. De Rot terdam sen waren uiteraard wel degelijk bereid te knokken en speelden dan ook erg hard. Na een 0—1 achterstand bracht Thea Terheide de stand duel. Bij de rust was de strijd nog volkomen open (2—2) maar in de tweede helft bleek NIO toch over een betere con ditie te beschikken. Door 3 treffers van Gerrie Hoogen- boom en 1 van Marga Bouw meester gingen de puntjes met in evenwicht waarna DES uit- 4—2 mee naar Rijpwetering. liep tot 1—3. Via nogmaals Thea Terheide en een break out van Thea Klaverweide ging Northa tenslotte met een kleine 3—4 achterstand rusten. Na rust er meer aktie in de Northa-ploeg, die toch wel ge prikkeld raakte door het har de spel van DES. Toen was het pleit snel beslecht Twee goals van Leidy Vogels, twee van Ineke Streng en een van Anneke Bader zorgden voor een 8—6 overwinning. Hiermee besloot Northa de veldcompe- titie met een fraaie tweede plaats. NIO hoefde niet meer te win- MMO-heren konden bij winst op Olympia in Wassenaar de kampioensvlag hijsen. Pech voor de Hoogmadenaren dat zij juist in Wassenaar de kampioenswedstrijd speelden, want dat is altijd een moeilijke derby. De Wassenaarders speelden vrijuit tegen een zeer nerveus MMO en bouwden in de eerste helft een 63 voor sprong op. In de tweede helft kwam MMO wat beter voor de dag maar ze kwamen net iets te kort om alsnog de overwin ning in de wacht te slepen. 9—8. Gerard Elstgeest schoot zesmaal raak. Piet Bank nam van ODIS, omdat het de beide andere treffers i kampioenschap reeds was, doordat zowel ODIS als Kwiek Sport 2 de laatste we- zijn rekening. Door dit resul taat werden de reserves van Quintus kampioen. LELIEVELD Van onze atletiekmedewerkster ARNHEM Wybo Lelieveld (Bataven) heeft afgelopen zon dag op de superbaan van Pa pendal de 3000m heren c-d ge wonnen in 9.46.2 min. J. Hen driks eveneens van de Bataven werd vijfde in 10.37.4 min. Jan net Onderwater (Bat) liep de 400m dames in 59.7 sec., haar clubgenoten A. Politiek en T. Kouwenhoven resp. 60.- en 61.5 sec. Dré de Wit (Holland) noteer de eeen goede tijd op de 800m 1.58.5 min. A. v. Tol (Bat) 2.01.5 min. Theo Brusche (Bat) sprong 6.64m ver stootte 11.39m kogel en liep de 200m in 23.9 sec. Van onze medewerker LEIDEN Een aantal rennertjes van Swift nam dit weekeinde deel aan een Internationaal Jeugdtoernooi in Den Haag. Vooral bij de wat ouderen kwam Swift goed voor de dag. Alois Goossen werd hier tweede, vlak voor clubgenoot Tijmen Koet die als derde finishte. Uitslagen: Achtjarigen: 3e Simon van Weeren. Tienjarigen: 4e Paul Albers. Elfjarigen: 10e Tonnie van Weeren. Twaalfjarigen: 7e Ronnie Boeff. Veertienjarigen: 2e Alois Goossen; 3e Tijmen Koet Cock van der Hulst werd bij een koers voor liefhebbers in Crooswijk (Rotterdam) derde achter Toussaint én Brinkman. Van der Hulst protesteerde later nog bij de wedstrijdleiding, omdat hij in de finale het publiek was ingeduwd. Tevergeefs, want de organisatie besloot dat een en ander niet met opzet was gebeurd. Bert van der Hulst eindigde als zesde en Zwaan als veertiende. (Van onze tennismedewerker) LEIDEN Voor drie van de vier voor het district Leiden in de Overgangsklasse A uitko mende teams was het gisteren een uiterst succesvolle dag. Roomburg lijkt zonder pardon op het kampioenschap aan te stevenen. ULTCIduna uit Ut recht zal dit kunnen onder schrijven, want zij leed gisteren tegen de Roomburgers een dik ke nederlaag. De Munnik kan zich wellicht handhaven, want er werd verrassenderwijs de volle winst binnen gehaald (6—3). Forescate nestelde zich tesamen met Topspinners aan kop door ALT A 2 met dezelfde cijfers te verslaan. Noordwijk heeft het helaas niet kunnen bolwerken tegen Beekhuizen L. Roomburg heeft de grote 7—2 overwinning beslist niet cadeau gekregen. Bram Madera stuitte op felle tegestand van Abra- hamse, maar zag toch wel weer kans de partij in winst om te zetten (6—2, 4—6, 64). Ook de partijen van Emnes en Keizer werden in drie sets uitgevoch ten. Emnes was net sterker dan Lex Schepens (46, 63, 75), doch Sjef Schepens nam revan che voor zijn broer en won met 6—3, 4—6, 6—3 van Hans Keizer. De Roomburgse dames deden het prima. Annette v. d. Meij, die nu al de eerste single is gaan spelen, gunde haar tegenspeel ster maar 5 games en Milou Penseel klaarde de zaken, na 6—0 verlies in de eerste reeks, toch ook nog vrij vlotjes: 64, 6—2. De heren-dubbel moest Iduna bij 4—0 voor opgeven we gens een beenblessure. Hierna ging voor Roomburg alleen nog de mixed Madera/Van de Mey verloren. De Munnik, dat Beekhuizen 2 uit Velp op bezoek kreeg, be leefde een spannend dagje. Vier partijen werden in drie sets ge wonnen. Van Leeuwen, De Mun- niks eerste man, haalde pas in de derde set goed uit: 6—0. Theunissen won, na enige set- points tegen, de eerste set met 9—7 in de tie-break, maar was daarna goed op dreef (62). Ad v. d. Berg vocht ook op het scherpst vande snede. Via 36, 7—5, 7—5 sloeg de balans maar net in zijn voordeel door. Ellen Gerese ging kansloos ten onder tegen E. Kuipers, maar Karin Braakman bouwde de De Mun- nikvoorsprong verder uit, al was het weer na een drie-setter (57, 64, 61). Zowel het da mes- als het heren-dubbelspel ging wederom totaal gelijk op. Bij de heren ging de zege naar Van Leeuwen en Theunissen (6—7, 7—5, 63), maar de dames konden het niet redden (6—1, 6—7, 2—6). De eerste mixed ging vlot verloren, maar in de tweede haalde Jan Theunissen, nu sa men met Karin Braakman, voor de derde maal de winst binnen: 6—2, 6-4. Forescate moet waarschijnlijk over twee weken met topspin ners gaan uitmaken, wie zich kampioen mag noemen. Tegen ALTA zegevierden Koemans, Doorenbos, Visbeen en Sandra Royaards allen in de enkels in twee sets, zij het dat Dooïenbos en Visbeen hier een tie-break voor nodig hadden. Liselotte v. d. Bijl had weinig tot niets in te brengen tegen J. Ophoff. Het herendubbel en de eerste mixed werden in drie sets gewonnen, terwijl het damesdubbel in evenveel sets uit handen werd gegeven. Voor Noordwijk werd het giste ren een Jatertje"; om negen uur kwam de laatste partij, het eer ste gemengddubbel, pas van de baan, een partij, die door Noordwijk met 11—9 in de beslissende set wordt geen tie break gespeeld in de derde set werd gewonnen. Hierdoor kreeg de uitslag een wat drage lijker aanzien (3—6). Blommen- daal en Asselbergs hadden ge makkelijk de winst binnenge haald, maar Pasma had de eer aan zijn opponent moeten laten {7—6, 0—6, 2—6). De dames Jo- sien v. d. Koogh en Ingrid Gor dijn konden ook niet tot gunstig resultaat komen, verlies van gisteren behi voor Noordwijk geenszins gradatie te gaan beteken I want in de inhaalwedstrijd i Pinksteren tegen Volley 1 Eindhoven is een zeer kostb J 54 winst behaald. In de Overgangsklasse B p ken donkere wolken zich san' boven het eerste team van Leidse Hout. Voor de derde a derlaag geleden. De enige wii J partij kwam op naam van P< Pauwels en nog wel in c 1 moeizame sets; 1—6, 7—6, 8 1 Unicum had weinig moeite i1 Haarlem (6—2). Het tweedekls serschap komt in geen ge' meer in gevaar. Alleen de sin van Maureen Meyer ging vei ren (60, 3—6, 75), terwijl1 beide gemengddubbels were 8 gespeeld. Van onze roeimedewerkster ALPHEN AAN DE RIJN - Af gelopen weekeinde roeiden de Leidse ploegen een thuiswed strijd. De drie Leidse verenigin gen Die Leythe, Njord en Aso- pos-de Vliet waren op de Hol- landia-wedstrijden alle goed vertegenwoordigd. Op elite-ni veau werden prestaties geleverd door een damesquadruple met twee Njordroeisters, en door een herendubbelscull met een roeier van Die Leythe, Ed Maan van Asopos-de Vliet redde het niet in de skiff een overwinning te behalen. Achter Michiels van het Amsterdamse De Hoop pas seerde hij in het nummer elite skiff als tweede de finish. Zaterdag liet de zon zich nauwe lijks door de wolken zien, en dit was duidelijk aan de opkomst van de toeschouwers te merken. Zondag was het weer een stuk aantrekkelijker en lange rijen supporters reden enthousiast langs de kant mee. Op de eerste dag van de Hol- landia-wedstrijd gingen Die Leytheroeier Robbers met Mi- chiel van De Hoop in de dub- beltwee van start voor een sprintwedstrijd. Dit duo slaagde erin met een halve lengte voor sprong op de rest van het veld over de finish te komen. Op dezelfde dag werden in verband met het grote aantal inschrijvin gen voor heel veel nummers voorwedstrijden gehouden, zo ook voor het nummer elite en senior-A damesskiff. Bekende Nordskiffeuse Anneke Stefels slaagde er, in de spannende voorwedstrijd, niet in, haar te genstandster (die later winnares van het nummer elite-skiff zou worden) voor te blijven, en met minimaal verschil ging het blik haar neus voorbij. Op zondag werden de belang rijkste wedstrijden verroeid. Vooral bij de dames kwamen er veel combinatieploegen op het water. Dit vooral op advies van de roeibond, die van alles aan het proberen is met het oog op. de Olympische Spelen in 1976. Twee combinatiequadruples op eliteniveau met o.a. Njordroeis ters kwamen tegen elkaar uit. In de winnende quadruple van de ze vereniging zaten Anneke Ste fels en Barbara de Jong. In de andere quadruple roeiden Njorddames Elisabeth Tellegen en Anneke te Boekhorst. Eerst genoemde had 's ochtends in de senior-a-skiff een overwinning behaald. In hetzelfde nummer voor heren wist Steigenga van Asopos-de Vliet een blik binnen te halen. Later op de middag leverden twee Leidse herenvieren een goede prestatie. Van Asopos-de Vliet ging een heren-senior-B- vier overtuigend als eerste de finish over. De lichte senior-A- •vier van Njord was de tweede Leidse vier die beslag legde op een vierenblik; ondanks zware tegenstand, en met stevige wind tegen behaalde deze ploeg de overwinning. Van onze atletiek-medewerkster LISSE De C.- en D.-meisjes- ploegen van de atletiekvereni ging de Spartaan uit Lisse ver overden afgelopen zaterdag in de jeugd-competitie de eerste plaats. De meisjes C. behaalden in de eerste klas 8971p, de Bataven uit Leiden eindigde met 7707p op de tweede plaats en de twee de ploeg van de Spartaan werd derde met 7011p. Bij de meisjes D. behaalde de Spartaan een dubbele overwinning eerst: Spartaan I 7843p tweede Spar taan II 6843p en derde werd de Bataven met 6541p. De beste prestaties van de middag kwa men op naam van Sandrea Dorlas (Bat), (Dit twaalfjarige meisje won de 600m in 1.56.- min) en Linda Crouwel (Bat). Zij won bij de 14-15 jarigen de 600m in 1.49.7 min. Marjo Schot (Spart) won het kogelstoten meisjes C. met 9.47m en het discuswerpen met een worp _van 21.38m. Goede resultaten behaalden ook: Meisjes D I. Berrevoets (Sparta) versprin gen 3.99m kogel 8.34m. Hoog springen L. Grimbergen (Spart.) 1.30m, 60m S. Buzing (Bat) 8.8 sec., M. v.d. Schans (Spart.) 8.9 sec. 600m A., Schuurmans (Spart) 1.57.5 min. Meisjes C. C. de Nie (Spart), verspringen 4.78m hoogsprin gen 1.40m B. Meckel (Spart.) 1.40m J. v. Sonsbeek (Hol) 80m 10.7 sec. en verspringen 4.47m, C. Buzing (Bat) 80m ll.-sec. 600m M. de Veeger (Spart) 1.51.6 min. De jongensploeg van de Bataven behaalde in Den Haag de eerste plaats de C.-jeugdcompetitie met 6147 punten. Voor veel punten zorgden: D Nieuwsma en G. de Bont op de 100m resp. in 12.5 sec. en 12.7 sec. Op de 800m werden Wim Schepping in 2.28.4 min. en M. ter Bracke in 2.28.8 min één en twee. Verspringen G. de Bont 5.15m, Kogel P. Ving 10.41 4xl00m 52.5 sec. Van onze sportredactie een spannender verloop vermoeden, dan het geval was. Gemini (net gepromoveerd naar de tweede VOORSCHOTEN Het damesteam van de volley- divisie, waarin ook AMVJ uitkomt) was opper- balvereniging Gemini/Kangaroes heeft zaterdag machtig en kreeg twee sets tegen, doordat er in vrij gemakkelijk een bekerwedstrijd tegen AMV- die sets veel werd geëxperimenteerd met reserves J/GVC in winst omgezet De 3-2 eindstand doet en jeugdspeelsters. Van onze zwemmedewerkster ZOETERMEER De Zoetermeerse zwemvereni ging WVZ, een ploeg die nog pas in opkomst is, had enige grote zwemverenigingen uitgenodigd om tegen haar aan te treden. DSZ en Zian-Vites- se-Combinatie (beiden uit Den Haag) en de Leidse Zijl-LGB waren uitgenodigd.! De jonge zwemver eniging sloeg beslist geen slecht figuur: zij eindig de in de totaalstand weliswaar op de vierde plaats maar met slechts één punt achterstand op Zian-Vit Als eerste eindigde DSZ met een pun tentotaal van 226. De tijden van de zwemmers en zwemsters van de Zijl/LGB waren over het algemeen nogal teleur stellend. Oorzaak hiervan was zonder enige twijfel het slechte weer. De wedstrijden waren nogal lang en met een dergelijke temperatuur is dat niet bevorderlijk voor de prestaties. Op de 200 m wisselslag voor jongens onder de 16 jaar werd Alex van Belkum eerste in 2.32.7. Direct na hem finishte Edward Maasdijk, ook van de Zijl/LGB in 2.36.2. Deze tweede plaats leverde Edward ook een start op voor de Nederlandse kampioenschappen in juli: hij bleef onder de selektietijd van 2.41.0. Alex, die in een oudere leeftijdsgroep uitkomt slaagde daar nog niet in, de limiettijd voor hem staat op 2.31.0. Op de 200 m wisselslag eindigde Elly Wulms van de Zijl/LGB als tweede in 2.49.7. Eerste werd Inge Wolfs van DSZ in 2.47.6. Bij de meisjes onder de 10 jaar toonde Patrica van Walderveen haar kracht. Op de 100 m vrije slag werd zij eerste in 1.24.7, maar ook op de schoolslag was zij de snelste met 1.43.0. Op deze slag eindigde Annema- rie de Bruin (Z/L) als tweede in 1.46.6. Bij de 100 m vrije slag j.o. 16 was de overwinning voor Edward Maasdijk in 1.03, ook dit was weer onder de limiet. Alex van Belkum was een halve seconde langzamer en werd tweede. In het Zuiderparkbad werden zondag wedstrijden gehouden tussen DES, de Devel, DSZ "i de Zijl/LGB. Omdat er enkele zwemsters uit de Ne derlandse top meezwommen (o.a. Judith Verkerk, Atie Radersma en Ingrid Politiek) was het beeld op de damesnummers nogal eentonig: één of twee zwemsters eindigden met een ruime voorsprong op de rest van het veld. Op de 100 m vlinderslag voor heren werd Jan Hak (Devel) eerste in 1.05.5. Tweede was Peter Wolters (Z/L) met 1.06.9. Deze twee zwemmers bezetten ook de eerste twee plaatsen op de 200 m wisselslag in resp. 2.24.8 en 2.28.4. De 100 m vrije slag j.o. 16 leverde de Zijl/LGB een dubbele overwinning op: Alex van Belkum legde de afstand af in 1.01.7, Walter Hollmann had er 1.03.4 voor nodig. Zij bleven daarmee boven de limiettijden voor de Nederlandse Kampioenschappen. Op de 100 m schoolslag m.o. 12 wist Ingrid van Kasterop (Z/L) een- tweede plaats te behalen en de limiet op 0.8 sec. te benaderen. Haar tijd was 1.32.8. TON SAAT: Dit is de jonge Noordwijk- se atleet Ton Saat. Hij ver overde vrijdagavond in de Northgo-hal de titel "sport man van het jaar van Noordwijk". De daaraan voorafgaande avonden had hij zich de beste getoond op vier sportonderdelen: tafel tennis, hoogspringen, 10 km. strandloop, 100 m. zwemmen. Vrijdagavond sleepte hij op de hindernis- baan in de Northgohal vol doende punten in de wacht om de titel te veroveren. Aan de strijd hebben onge veer 60 man meegedaan. Ze vertegenwoordigden het puikje van de Noordwijkse sportverenigingen. Op de tweede plaats eindigde G. Vogelaar, op de derde plaats W. Reeuwijk. Win naar Ton Saat is lid van de Leidse atletiekvereniging AV Holland en een zoon van Theo Saat, die voor Nederland uitkwam op de Olympische Spelen van Helsinki in 1952. Deze week wordt er in Noordwijk ge streden om de titel "Sport vereniging van' het jaar". Donderdagavond is de fina le in de Northgohal. Vrij dagavond worden de prij zen uitgereikt in het Lidio- theater. Kringcecor Ad Maasdij (Van onze zwemmedewerkst£r ALPHEN a/d RIJN - Tij<£' wedstrijden in De Dillen, g', ganiseerd door zwemclub A* heeft Edward Maasdijk der miet gehaald voor de 1500 vrije slag. De Zijl/LGB-zw J mer was de enige van deze eniging die op deze wedstrij J uitkwam. Hij legde de afsta5 de langste die op de NK w< a verzwommen af in 18 minu en 51.2 seconden. Dit beteke x alweer een verbétering van r kringrecord op deze afstal| een record dat overigens al zijn naam stond voor de 1< tijdsgroepen o. 14 j., o. 16 j. bij de heren. De verbetering droeg ongeveer 17 seconden. 5 Edward behaalde naast deze 'e miettijd reeds de limieten op 100 m vrije slag, de 400 m vf1 slag, de 100 m schoolslag e 100 m rugslag en de 200 fj wisselslag. Men kan hem i gerust een all-roundzwemi x noemen, hoewel zijn sterkste de de vrije slag is. Mocht Edward erin slagen opC Nederlandse kampioenschapi n op de 100 en 200 m vrije s P te eindigen bij de eerste v dan kan hem dat een invite opleveren voor internation c wedstrijden in Frankrijk. Waterpolo Profest Viva na kansloze nederlaag tegen DKD Leiderdorp - Na afloop van zaterdagavond gespeelde wat» polowedstrijd D.K.D.-Vivk^ heeft Vivax protest aang< kend wegens onreglementair het water komen van D.K.D-speler in de laatste nuut. In de laatste minuut was Viv dat op dat moment reeds een achterstand had, in een s ringsrijke positie. De D.K. verdediging kon slechts dd0* het maken van een overtred^ een doelpunt voorkomen, 1a geen een strafworp voor Viv 8 opleverde, die benut werd waarmee de stand op 10 seci8 den voor het eind op 6-2 kwa Onbekendheid met de bepal dat de maker van een dergeli overtreding voor de verdd1 duur van de wedstrijd wo uitgesloten, maakte dat scheidsrechter de overtrei toestond door te spelen. D.K ;c heeft"hierdoor 10 seconden nf het complete team kunnen do lc spelen waartegen Vivax tere 1 protesteerde. Het eerste damesteam van 1)1 Zijl/LGB heeftzaterdagavo z een 4-3 overwinning behaald de Waterlelie uit Zaandam. ïL, deze overwinning, behaald d< s doelpunten van Thea v.d. Ge< ei Ria Onderwater (2x) en Jolan !r v.d. Maarel, gaan de debutanl r-, uit de eerste klasse van de K. t* Z.B.competitie nu als enige d geslagen team aan kop. jj In de Pupillemcompetitie is vax door doelpunten van Di Sloterdijk en Jan van Oost fs kampioen van kring Gou' s Rijnstreek geworden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 18