EPROMOVEERD Sleutels ongeslagen naar KNVB FILIPPO: „IK DACHT DAT HET 10—0 ZOU WORDEN" LDWS: geen rol van betekenis bij strijd om nationale titel zaalvoetbal ttrïck Jan Smits in vier minuten Docos: derdeklasser Staand v.l.n.r.: Jan Verplancke (elftalbegeleider). Bert Masurel (elftalbegeleider), trainer Linker- hoff. Henny Stuifzand, Koos Hoogenboom, Gerard Dubbelde- man, Cees Vrlsekoop, Dick van der Bosch, Ton van Dlnten, Hans Burghouwt, Peter Burghouwt, voorzitter Riezevoort. Zittend v.l. n.r.: Theo van der Veer, Rob Aniba, Jan Smits, Ruud van der Meel. Stan van der Meel, Peter van der Kooy. Jan Polanen en Frans Smits. PAGINA 17- ORDWIJK Meters hoog sprong de ine Jan Smits na het derde doelpunt, imaal weer op de grond ging hij tleuw omhoog, maar nu via de han- i van zijn clubgenoten, die de kleine n triomfantelijk terugvoerden naar middenstip. Jan Smits kon zijn geluk op. De gelegenheidsspits, eigenlijk te iel lijkend voor het grote werk, kans gezien om in het uiterst be- grijke duel tegen Rijpwetering zijn eg Docos via drie doelpunten op een ocos Van onze sportredactie rij een riant uitzicht te bieden op de derde klas. Notabene in vier minuten tijd, want dat was de uitgemeten perio de, waarin Smits driemaal vlamde. Stan van der Meel, de man die later voor de 4—0 eindstand zorgde, liep al die malen vergenoegd lachend naar de eigen helft terug. De doelpunten zijn belangrijk; de voorzetten ook. Daarvoor zorgde Van der Meel, het enfant terrible van Docos, die samen met Smits en Van der Veer tot de uitblinkers behoorde. os is dus gepromoveerd. De g van Linkerhof worstelde via een beslissingswedstrijd e promotiepoule en wat nie- d verwacht had gebeurde: os heeft met vlag en wimpel 'inish gehaald. Eerder wer- Full Speed en Rijswijk aan cant gezet, maar ditmaal le- e Docos een wel zeer tot de eelding sprekende prestatie het toch sterk geachte wetering totaal van de mat >elen. Het werd uiteindelijk p maar het had net zo goed lubbele kunnen zijn. m dan Rijpwetering. De Rip- H gehandicapt door het niet- spelen van Hans van Rijs- lieten zich vrijwel meteen middenveld ontfutselen en al Theo van der Veer trok profijt van. Zijn tomeloze gie aldaar zou zijn uitwerk- niet missen, want behalve ^Rijpwetering steeds gaten llen, moesten Cees van ir c.s. dat stuk veld steeds met lange trappen aar hhad de Docos-defensie lig moeite mee. werd dan ook spoedlê een- tin gverkeer, al begon, en al eindigde, de one-man- v van Jantje Smits toch wel srwachts. Docos was ster dat wel, maar dat de bevlie- van Smits drie doelpunten opleveren had niemand nen vermoeden. Binnen vier iten was Rijpwetering pan- r opgerold, ingepakt en op- upeerd. Driemaal was Stan der Meel de aangever; drie- °J 1 was Jan Smits ter plaatse lriemaal betekende dat een 1C punt. Rijpwetering bleef 31 edderd achter, niet in staat d maar iets zinnigs terug te L D uur lijk had trainer Filippo d Kippers in de rust de op- lai ht gegeven om via een „al- >f-niets" te trachten althans er nog te redden. Maar het nsief van Rijpwetering le- e slechts één kansje op der Zwet schoot over ma Docos de touwtjes nog dan voor de rust in aMen nam. Dat kon ook ge- n?kelijk, want soms acteerde name de achterhoede en het lenveld van Rijpwetering zó it, dat het de schijn wekte een degradatiewedstrijd be- j"te zijn. Van der Veer, Van en en Van der Meel kregen a. gelegenheid him technisch len te etaleren: er was nie- d die één vinger uitstak. had dan ook gemakkelijk 0jJkunnen worden, ware het j^J dat Docos nu hardnekkig ,r.fraaiste kansen om zeep ht. Smits speelde de hat- eInog door het hoofd zodat envoudig de bal naar inval- je oelman Hoogenboom rolde, en| der Veer verloor net één ,^1 het hoofd, juist toen hij open doel kwam en Van Meel wilde het iets te mooi l Verbolgen stond Jan van nen een doelpunt in de weg off-side te gaan staan, ter wijl invaller Ruud van der Meel (voor Aniba) de bal in kansrijke positie van de voet af liet sprin gen. Kortom Docos kreeg alle gelegenheid de stand tot onge kende hoogte op te voeren, maar wilde Rijpwetering blijk baar een totale afgang bespa ren. Het werd uiteindelijk toch 4—0, toen uitblinker Stan van der Meel wederom de slechte dekking van Rijpwetering ont mantelde en deze keer Hoogen boom géén kans gaf. Een uitstekend resultaat van Docos. De ploeg kan, zo spelend als nu, zeker met vertrouwen aan het derdeklasse-karwei be ginnen, want er loopt voldoende jeugdig talent rond. Beduidend sterker dan vorig jaar bewees Rijpwetering té weinig klasse te hebben om de stap omhoog met succes te kunnen maken. In de beslissende wedstrijd tegen Do- cos bleek, dat Rijpwetering het teveel moet hebben van de indi viduele kwaliteiten van Van der Zwet en Van der Star. Uite raard werd Van Rijswijk node gemist. Maar dét mag niet maat gevend zijn. Als team 6choot Rijpwetering te kort Docos niet: een verschil van vier goals. Een verschil van klss(se). ad van kaam van der Meel, links Jan van Polanen en Smits (12) wordt triomfantelijk binnengehaald door zijn ploeggenoten. Rechts Stan Rob Aniba. Van onze sportredaktie NOORD WIJK „De heb mij wel zitten ergeren die tweede helft; ik dacht dat het niet minder dan tien nul zou wor den". Daarmee probeerde Freek Filippo de scheiden de trainer van Rijpwetering zijn machteloze woede onder woorden te brengen, die zich toch wel degelijk van hem meester gemaakt moet heb ben, toen in de tweede helft van het beslissende treffen tussen DOCOS en Rijpwete ring zijn ploeg een aan duide lijkheid niets overlatend voet ballesje kreeg voorgeschoteld. De minpunten in de ploeg van Rijpwetering dat evenals vorig seizoen in de herkansing faalde toen echter omdat een slechter doelgemiddelde Rijpwetering de toegang tot de derde klas ontzegde werden in die tweede helft nog eens duidelijk geaccentueerd. De oorzaken waren voor Freek Filippo moeilijk aan te wijzen. „Het is onbegrijpelijk; voor de wedstrijd zag ik het heus nog wel zitten; zeker na die wedstrijd tegen Rijswijk". Het verklaarde weinig. Een be tere verklaring was het op het appèl ontbreken van Jan van Haastregt en Jan Brugman beide spelers moesten tijdens deze nacompetitie een schor sing uitzitten en Hans van Rijswijk, die ontbTak wegens studie. Zij hadden de spelers kunnen zijn, die een bepaalde vorm van organisatie hadden kunnen brengen in de spelpa- tronen van Rijpwetering en de aanvallen meer inhoud had den kunnen geven. Die aanvalskracht moest Rijp wetering deze wedstrijd ontbe ren, dit tot verbazing van DO- COS-trainer Linkerhof. „Ik ken Rijpwetering van de wed strijden, die we vorig seizoen tegen ze gespeeld hebben en ik had daarom zeker een aanval lende ploeg verwacht Rijpwe tering ging echter zo roekeloos te werk en dan word je zeker uitgetikt Dat was wel waar we op gehoopt hadden". Ook Linkerhof had waar schijnlijk niet gerekend op een hattrick van zijn gelegenheids- spits Jan Smits, die met zijn eerste doelpunt het sein gaf voor de aanvang van de voet balles. Een openingstreffer, waarbij Rijpwetering heftig protesteerde. Jan Smits: „Die protesten voor een handsbal van mij waren inderdaad te recht. Ik maakte bij dat eerste doelpunt hands; hoewel, het was niet opzettelijk".De jonge spits- van nature verdediger en pas de laatste vijf wedstrij den optredend in de spits, kreeg deze wedstrijd alle ruimte om zijn capaciteiten te etaleren. Ditmaal blonk hij niet alleen uit door het vele storende werk dat hij verricht te in de voorhoede, maar ook doordat hij op de juiste mo menten ter plekke was om doeltreffend uit te halen. In valler Schrijvers had de bewa ker moeten zijn van deze goal- tjesdief. Hij zag echter alleen zijn hielen. Jan Smits: „Ik heb die Schrijvers wel gezien, maar niet veel van hem ge merkt". Na de hattrick van Jan Smits viel er lange tijd een stilte in de doeltreffende acties van DOCOS. .Kilome tervreter" Theo van der Veer, Stan van der Meel en Ton van Dinten wisten keer op keer de Rijpwetering-verdediging uit te spelen, maar desondanks bleef de 30 stand tot kort voor tijd op het scorebord ge handhaafd. DOCOS had weer moeilijkheden om doelpunten te maken. Een euvel, dat DOCOS in de wedstrijden tegen Rijswijk en Full Speed bijna in moeilijk heden had gebracht. Een min punt dat trainer Linkerhof duidelijk minder voor ogen stond. „Sinds mijn komst wor den er in de competitie juist wel veel doelpunten gemaakt Wij waren na Spoorwijk met 43 doelpunten de meest pro- duktieve ploeg". Stan van der Meel kwam daar entegen wel tot de conclusie dat DOCOS geen echte spits- speler heeft: „Die hebben we ook niet Ik ben ook geen ech te spitsspeler en Rob Aniba ook niet". Rob Aniba een hoofdstuk apart bij DOCOS. Hij vooral had een groot aandeel in de doelpuntenproduktie, die deze nacompetitie voor DOCOS mogelijk maakte. In deze na competitie kon Aniba echter minder zijn draai vinden. De jonge buitenspeler kwam over geconcentreerd aan de start hetgeen zijn inbreng duidelijk verminderde. Het is echter de verdienste van de ploeg al» geheel geeweest dat DOCOS naar een eenheid groeide. Ton van Dinten hierover: „Dat de jeugd dit jaar pas goed is doorgebroken, komt vooral doordat de oudere spelers de jeugdspelers goed hebben op gevangen. Je merkt binnen de ze ploeg ook geen leeftijdsver schil". PIET VAN DAM (Van onze verslaggever) LEIDEN Sleutels is ongesla gen kampioen geworden van de zaterdagafdeling Leiden. Door met 3-0 van Valken '68 te win- ken niet in de schoot geworpen, nen stelde het team van trainer De Valkenburgers hadden lange Mat Keereweer de titel veilig, tijd zelfs het initiatief en beheer- Sleutels kreeg de zege van Val- sten ook het middenveld, maar schoten in de aanval te kort Dat laatste deed Sleutels echter niet. De kansen, die de Leide- -v gl - 4* naars kregen, werden attent be- iv. nut. Daarvoor zorgde het snelle aanvalstrio Mick v. - Bert Mon- tan je, Fred v. Huis. Vooral de laatste toonde zich sterk aan de 1 L> bal en bezat een vernietigend gelSwt- schot Zo haalde hij al na 5 ft*'-*"/ A 'luSv A minuten genadeloos uit, toen hij irjrS. een pass van Cor Boekwijt ont ij*^ 1 vdn®: Valken liet zich niet van de brengen en trok onder de bezielende leiding van 3 aanvoerder Kees Pouwiel ten aanval. Behalve veel corners le- verde het echter niet veel reëel gevaar Slechts éénmaal stond de verdediging van Sleu- tels machteloos, toen Jaap Jan- 8611 ra&k kopte. Volgens stekend fluitende Th. Braggaar stond een medespeler echter Valken-speler Johan Verloop wordt door de eerste buitenspel, hulpdienst in de ziekenauto gedragen. De blessure van Verloop, die ongelukkig met een medespeler in botsing J1** V7? minuut van de tweede kwam, bleek na afloop van de wedstrijd mee te vallen. voor Sleutels voort uit een nare situatie. Twee Valen-spelers, Dik v. Duyn en Johan Verloop, kwamen met elkaar in botjing, waarbij de laatste geblesseerd bleef liggen. Door de verwar ring in de defensie van Valken Sleutels van de situatie profite ren: Mick v. Prehn bereikte de vrijstaande Frad v. Huis, die weer vernietigend uithaalde: 2-0. De blessure van Verloop, die naar het ziekenhuis werd ver voerd, bleek later mee te vallen. De derde goal betekende een persoonlijke triomf voor de hardwerkende Cor Boekwijt. Door goed doorzetten wist hij nog te scoren: 3-0. Dat doorzet ten zag trainer Mat Keereweer als de basis voor het kampioen schap: "Aan het begin van dit seizoen zeiden we tegen elkaar: met dit elftal kunnen we kam pioen worden. Dat betekende wel keihard trainen en veel in casseren. Dat is ook wel gelukt gezien de weinige blessures". Keereweer, die voor een jaar heeft bijgetekend bij Sleutels ziet het in de vierde klas wel zitten: "We krijgen versterking van Koos v. Es van Lugdunum, Roy Wilmoth van MVKV en waarschijnlijk Wally v. Haven van RCL. Alleen de defensie zou nog sterker kunnen, maar we blijven uit de degradatiezo- Roen w.d. Geest Leiden heeft Hazerswoadse Boys moelijk gemaakt: 1-2. Pas vlak voor tijd wisten de Hazers- Van onze sportredactie AMSTERDAM Het landskampioenschap zaal voetbal heeft LDWS geen succes opgeleverd. Zelfs een plaats in de finale was voor LDWS niet weggelegd. Regerend landskampioen Scagha '66 ging na een enerverende slotpartij tegen Sport- shop GH, dat LDWS in de voorronde de baas was, met de titel slepen. Speaker Postma opperde in zijn voorwoord, dat de geluksfactor door het spelen van een halve competitie zoveel mogelijk zou worden terugge drongen. De zes kandidaten startten namelijk in twee poules van elk drie groepen, die ieder in die voorronde twee duels van twee maal 25 minuten af te werken kregen. Dat hield dan tevens in, dat de ploeg die de eerste wedstrijd meteen al verloor, geen kans meer zou krijgen om zich te herstellen. Ziedaar de zwakke plek van dit systeem, want LDWS, dat 's morgens vrij ongelukkig van Sport- shop Gerdo Hazelhekke verloor, was direct al uitgeschakeld, zodat het toeval juist een veel te grote kans had gekregen. Wellicht is het aantrek kelijker om op een toernooi als dit voortaan een gehele competitie af te werken, waarmee dan tevens de veel te lange wachttijden tussen de wedstrijden worden vermeden. De strijd in poule B ging dus uitsluitend tussen LDWS en Sportshop GH, want de derde ploeg in deze poule, het Zeeuwse Skol Boys, bleek slechts als tourist naar de Jaap Edenhal te zijn gekomen. Evenals trouwens de kampioenen van Noord en Zuid II, waarmee landskampioen Scagha in poule A af te rekenen kreeg. Scagha plaatste zich door middel van twee 5O-overwinningen simpel voor de eindstrijd. Ook LDWS leek aanvankelijk een uitstekende kans op de poulezege te maken. Hoewel LDWS zich in het duel tegen Sportshop Gerdo Hazelhek ke de Graafschapspits viel als topzaalvoetballer trouwens wel door de mand niet direct van haar beste zijde liet zien, overwon LDWS de overvloedig aanwezige zenuwen en nam telkens een geringe voorsprong. Pim v. d. Meer, Ger de Roode, en Cock Slingeland zetten LDWS steeds op een gun stige score, terwijl Hazelhekke, Hogenhout met zijn gemakkelijke passeertechniek één van de betere spelers van het toernooi en Schoenaker namens Sportshop GH steeds weer een antwoord hadden. In de slotfase bleek de absentie van George Moesman, die wegens droeve familie-om standigheden niet van de partij kon zijn, erg zwaar te wegen. In de laatste tian minuten waren de zenuwen weer volledig terug en de daaruit voort vloeiende defensiefouten waren een kolfje naar de voetten van Hazelhekke c.s. Cees de Roode greep wat onnodig naar een broekje en dat kostte LDWS een strafworp, die Hazelhekke onhoudbaar verzil verde. Doordat Cees en Bram de Roode zich in die laatste fase wat al te luidruchtig roerden, en dientengevolge het veld konden verlaten, miste LDWS de kracht voor een reddend slotoffensief. De tweede partij tegen Skol Boys was niet belang rijk meer. omdat Sportshop zich door middel van een 8—0 zege op diezelfde ploeg al voor de eind strijd had geplaatst. LDWS öpereerde vooral in de tweede helft weer als vanouds en overwon gemakkelijk met 7—3. Schutters: Henk Spies, 3. Cees de Roode 3 en Pi m v.d. Meer lx. Vooral Henk Spies dwong in de tweede helft de bewon dering af van de 1000 toeschouwers. Zelfs de scouts van Inter Football brachten de handjes op elkaar. De finale werd een duidelijke 41-overwinning voor Scagha, dat liet zien dat spelen vanuit de verdediging bij zaalvoetbal erg succesvol kan zijn. De enerverende damesfinale tussen Zwart Wit en Wognum Nicols eindigde in een 54 zege voor de Rotterdamse dames. Het kampioensteam van Sleutels, dat na ruim 20 jaar de club weer in de KNVB laat spelen. Links staat trai ner Mat Keereweer, de man achter het behaalde succes. woudenaren de winst te pakken, toen Rob de Roo via de voet van Ad v. Kaam raak schoot: 1-2. De Boys kwamen op 0-1 door een kopbal van Sjaak v. Dorp. Doel man Hans Mieremet reageerde verkeerd. Na rust werd Leiden sterker en scoorde via Renzo Candido 1-1. Nico Visser miste nog de kans op 2-1. Woubrugge won met 3-1 van GWS. Wout v.d. Dool liet al snel een bal los waardoor Jan Tilma 0-1 scoorde. Frank Treur zorgde voor 1-1. Na rust bouwden Kees Boer en Frank Treur aan de winst voor Woubrugge: 3-1. Litise Kagia GWS Leiden Valken Woubrugge KRV WSB MVKV LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17