Evert Hoving Europeaan op 800 m. LAATSTE ILLUSIE VAN VITESSE VERVLOGEN EXPLOSIEF SLOT C GRONINGEN Trainingskamp in Breda deed deur dicht voor spelers MVV SELECTIEZEILEN KIELER WOCHE Jeugdteam van Arsenal won Hanzetoernooi LEIDSE COURANT PAGINA 15 Arnhem - Tijdens atletie kwedstrijden op de kunststof- baan van Papendal heeft Evert Hoving (NOP) gisteren de beste Europese seizoentijd op de 800 meter gelopen. De atleet uit de Noordoostpolder liep 1 minuut en 47.2 secon den, eentiende seconde sneller dan de Belg Yvo van Damme, die tot nu toe de snelste Euro peaan van dit seizoen op de 800 meter was. Trudy Wunderink (GAC), de Nederlandse recordhoudster op de 400 meter, kwam op haar specialiteit tot 54.4 secon den. Wilma Hillen (Tion) werd tweede (55.7). Sylvia Barlag (ADA) behaalde een dubbele overwinning: ver (6,06 m) en hoog (1,76 m). Dezelfde hoogte haalde juniore Hanneke Glas (De Spartaan). Lida Kuys (DEM), die zaterdag in Heiloo - waar Elly van Beuzekom won met 55,22 m - bij het speerwerpen tot 52,66 meter kwam, wierp op Papendal 53,94 m. Joke van Gerwen (De Spartaan) won de 1500 meter in 4.21.1 voor de Nieuwzeel- andse Shirley Sommersvell met 4.24.4 Haico Scharn (CIKO'66) bleef, ondanks de hinderlijke wind, toch binnen de veertien minu ten op de 5000 meter: 13.57.8. Roelof Veld (Daventria) bena derde het nationale record op de 3000 meter steeple chase met 8.48.6 tot op 5.4 seconden. Astrid Uffelie (Zaanland), een b-juniore, sprong zaterdag in Heiloo 1,75 meter hoog. Uitste kend sprong zaterdag (in Am sterdam) ook c-juniore Ans van Beek, een jonger zusje Record Henk Kalf heeft zaterdag in West Berlijn de drietanden- wedstrijd tussen Zwitserland, West-Duitsland en Nederland over 30 kilometer gewonnen in 1 uur 34 minuten 6 secon den, een verbetering van het Nederlands record dat met 1.36.23,2 sinds 24 mei 1960 op naam stond van Frans Kuncn. Ook Cor Vriend, bleef onder het oude record. Hij eindigde op de vijfde plaats in 1.34.51,8. In het landenklassement werd Nederland derde achter win naar Zwitserland en West Duitsland. Bij de nationale kampioen schappen meerkamp voor de jeugd, die zaterdag en zondag op de Pim Mulier-sintelbaan in Haarlem werden gehouden, heeft Els Stolk (ADA) de vijf kamp en Arjen Wolters (AV23) de tienkamp gewon nen. Els Stolk kwam tot een totaal van 3865 punten, waar mee zij voldeed aan de limiet (3800) voor de Europese jeugd kampioenschappen, die eind augustus in Athene worden gehouden. De titels bij de b-jeugd waren voor Delia Val kenberg (vierkamp) van DEM en Hans Teljeur (achtkam) van VLTC. De Amerikaanse verspringer Arnie Robinson leverde tij dens wedstrijden in Modesto de beste wereldprestatie van het seizoen. De nummer drie van Mun- chem kwam tot 8.28 meter. De tweede plaats was voor Danny Seay met 8.21 meter, Theo Ha milton sprong 8.04 meter. De Fin Pentti Kahma, de Europe se kampioen, verbeterde met 66.84 meter het nationale re cord discuswerpen en versloeg wereldrecordhouder John Po well (69.10), die tot 66.12 meter Schipper van FC Groningen krijgt de bal vol op zijn schoen en slaagt erin de defensie van PEC/Zwolle volledig te verrassen. s Zwolle FC Groningen is te- rug in de race om een plaats in de eredivisie, dankzij de i schietgTage Peter Eimers, die s minuten voor tijd in Zwolle het tot dan meest kansrijke PEC de nekslag toebracht met «en via de binnenkant van de pial doeltreffend afstandsschot Eimers had vlak na het begin de wedstrijd zijn ploeg ook al hoop gegeven op een gunstig resultaat in het bomvolle Ge meentelijk Sportpark in Zwolle. Maar enkele minuten na zijn openingsdoelpunt had de zwoe- gende Hendriksen gelijk ge maakt. Beide treffers waren in feite presentjes van de zenu wachtige defensies, die nadien met wat meer rust en overleg speelden. Na de rusj maakte FC Gronin gen een vermoeide indruk PEC kreeg door Lukac (schot tegen de paal) en spelmaker Rorije (van dichtbij naast) de gelegen heid de volle winst te pakken. De Groningers kwamen in de slotfase plotseling verrassend terug. Nadat Eimers na voor treffelijk voorbereidend werk van uitblinker Van der Heide de stand op 1—2 had gebracht, zorgde even later de aan zijn voet geblesseerde en onopval lend spelende Gritter, uit een voorzet van Van der Heide, kop pend voor de eindstand 13. Scoreverloop: 4. Eimers 0—1, 6. Hendriksen 1—1, 84. Eimers 1—2, 88. Gritter 1—3. Scheids rechter: Vervoort. Toeschou wers: 11.000. PEC/Zwolle: Gerards; Drost, Veenstra, Schubert, Van der Horst; Van Renswouw, Rorije, Hendriksen; Verheijen (Leidek ker), Hiskamp, Lukac (Hen driks). GRONINGEN: Huberts; Schip- per (Timmermans), Cornelis, Jensen, Medic; Van der Heide, Bloemberg, Hovenkamp (Wild schut); Bjarne Jensen, Gritter, Eimers. ARNHEM Evenals afgelopen donderdag kon Vitesse tegen een aanvallend zeer slagvaar dig Eindhoven een voorsprong niet vasthouden. Met ondubbel zinnige cijfers werden de Arn hemmers van hun laatste pro motie-illusies beroofd. Dit maal viel er weinig of niets af te dingen op de Eindhovense triomf, die via een vijftal gave treffers tot stand kwam. Het leek er aanvankelijk op dat de in de eerste minuut door Van Kerkhof gescoorde treffer de thuisclub een mentale opkikker zou geven. Het uiterst geladen Vitesse dat zich met alle geweld wilde revancheren voor de in de lichtstad geleden nederlaag kreeg echter een gevoelig lesje in kansen benutten. Nog voor rust manoeuvreerde de formatie van Rinus Goossens zich royaal in GEWONNEN positie. Spits Bleyenberg wees zijn ploeg de weg toen hij uit een voorzet van Jacobs scoorde. Kort voor rust sloeg Bleyenberg opnieuw een flinke bres in het Arnhemse bol werk. Via het been van een Vitessenaar schoot Senders de tweede treffer achter de onze ker ingrijpende Beukhof. Senders werd kort daarna op onreglementaire wijze gestopt door Heezen. De vrije trap ko gelde Senders zelf keihard in. Vitesse probeerde na rust met Hulshoff als vervanger voor Heezen het slopende duel een gunstige wending te geven maar bood door zijn alles of niets tactiek bijzonder veel ruimte aan de tegenstanders. Vleugel spits Jacobs buitte zo'n situatie uit voor een uitstekende rush. Aan het eind werd hij echter door Kunst en Ubbink neerge- Van Kerkhof (r) knalt de door doelmn Berendonk van Eindhoven in het veld teruggestompte bal onhoudbaar in :01 voor Vitesse. Eindhoven erg slagvaardig legd en terecht wees scheids rechter Van der Kroft naar de elf meter stip. Kreekels voltrok het vonnis. Het doelpunt waar mee Bursac uit een hoekschop de achterstand verkleinde gaf Vitesse geen nieuwe impulsen meer. De Arnhemmers die ver voor het einde een verloren wedstrijd speelden moesten in de slotfase nogmaals zwichten. Bleyenberg bediende Jacobs op maat en nadat de Eindhovenaar eerst de kruising had getroffen kopte hij in tweede instantie raak. Scoreverloop: 1. Van Kerkhof 1-0, 24. Bleijenberg 1-1, 40. Sen ders 1-2, 44. Senders 1-3, 51. Kreekels 1-4 (strafschop), 59. Bursac 2-4 en 74. Jacobs 2-5. Scheidsrechter Van der Kroft Toeschouwers 9.000. VITESSE: Beukhof,; Ubbink. Somer, Heezen (Hulshoff), Kunst; Van Kerkhof, Veenstra, Bosveld; Hofs, Bursac en Mai- wald. EINDHOVEN: Beerendonk; Schalks, Brans, Bloemers, Brui nen; Pijs (Soers), Wijns, Kree kels; Senders, Bleyenberg en Ja cobs. DEN HAAG De (tand in de na- competitie luidt: Eindhoven 4 3 0 1 6 8-4 FC Groningen 4 2 0 2 4 4-3 PEC Zwolle 4 2 0 2 4 3-4 Vitesse 4 1 0 3 2 4-8. Bob Saegren, bekend van de Olympische zomer spelen, vult zijn spaarzame tijd tegenwoordig met het verzorgen van exhibitions. Dat de Amerikaan het hoogspringen nog steeds niet verleerd is toont deze spectaculaire foto aan. (Van onze sportcorrespondent) MAASTRICHT Volgens Jos Lacroix, de aanvoerder en laat ste man van MVV is het ont slag op eigen verzoek, dat Leo. Canjels, de trainer van de Maa strichtse vereniging heeft inge diend, voor 811e partijen de be ste oplossing. Lacroix: "Nu kan natuurlijk worden gezegd dat het weigeren van een aantal spelers om als voorbereiding op het nieuwe seizoen in de omge ving van. Breda in een trai ningskamp te gaan, de directe aanleiding is geweest, voor mij is het alleen de druppel die de emmer heeft doen overlopen". Canjels heeft dit jaar een onge lukkig seizoen doorgemaakt. Door een aktie van een aantal supporters kwam hij ongeveer op de helft van het voetbaljaa- r in de publiciteit. Hem werd venveten een totaal verkeerd aankoopbeleid te hebben ge voerd. Hij zou spelers hebben laten vertrekken, die precies in het team pasten en anderen hebben aangetrokken die er he lemaal niet in thuis horen. Hoe het ook zij, de grootste moeilijk heden voor Canjels ontstonden al eerder en liggen opgesloten in het conflict dat er is geweest tussen de Bredanaar, die ook FC Brugge onder zijn hoede heeft gehad, en Willy Brokamp, de held van het publiek in het Maastrichtse stadion De Geus- selt. Toen Brokamp, als gevolg van de onenigheid met Canjels besloot, op een lucratieve aan bieding van Ajax in te gaan, werd in feite zijn vonnis gete kend. Het Maastrichtse publiek nam dit niet. Er werd gemom peld en gemopperd en wanneer een aantal lieden in de commis sie van toezicht Canjels de han den niet boven het hoofd had den gehouden zou hij al eerder van het Maastrichtse toneel zijn verdwenen. De donkere wolken boven het hoofd van Canjels pakten zich nog meer samen toen de aanko pen, die werden gedaan uit het transferbedrag dat voor Bro kamp werd ontvangen niet bij zonder succesvol bleken te zijn buiten Steuer, Wever en de van Amsterdam geleende Chris Dekker brachten de nieuwelin gen weinig of geen versterking. Canjels kocht ook twee Finnen. Laine en Rahja, die na enkele Vertrek Brokamp werd Leo Canjels eigenlijk fataal weken al te kennen gaven het Nederlandse tempo niet te kun nen bij benen en voetbalmoe te zijn. Bovendien ontstonden er door de aanwezigheid van de Finnen enorme misverstanden, vooral veroorzaakt dor de taal problemen. Andere minder ge lukkige aankopen waren die van Gerrie Kleton, veelbelovend bij Ajax, maar bij MW er nooit uitgekomen, Jo Geysselaars en Ludo van Broekhoven. MVV kwam zelfs in de gevaren zone terecht en er ontstond een stroming die erop zinspeelde een aantal verkochte spelers, zoals Pot, Klingen en Van Rooy, terug naar de Limburgse hoofdstad te halen. Het getij keerde zich echter ten gunste van Canjels toen Dekkers, maar vooral de eigen kweken Smeet- s en Jos Schreinemachers wei bleken te voldoen. De donkere lucht maakte plaats voor een blauwe hemel toen MW zich in de laatste 12 wed strijden regelmatig van een goe de zijde liet zien en voor het ere-divisieschap werd behou den. De onrust binnen het team bleef echter sluimerend aanwe zig. Het kon elk moment weer tot een uitbarsting komen. Dit is tijdens het jongste Pinkster- weekeinde gebeurd toen Canjels voorstelde een trainingskamp in Breda te betrekken. Deze plan nen werden door de spelers- raad, met Jos Lacroix aan het hoofd, getorpedeerd. Canjels' vond op deze manier verder werken zinloos en diende bij de commissie van toezicht en bij het bestuur van MW zijn ver zoek om ontslag in. Voor MW is het het tweede trainerscon flict binnen enkele jaren. Ook Maarten Vink verliet voortijdig de club. Voor een aantal spelers, waaronder de van Ajax afkom stige doelman Sies Wever kwa- m het ontslag van Canjels toch nog verrassend. "Ik had gedacht hem ook vol gend jaar terug te zien. Nie mand is over de stap van Can jels vooraf ingelicht. Als moge lijke opvolger van Leo Canjels wordt Andre Maas genoemd. Maas trainde dit seizoen het c- elftal van MW maar is wel in het bezit.» van een a-diploma. Ook voor hem kwam het bericht als een donderslag bij heldere hemel. Maas wenst op het ver trek van zijn voorganger en de eventuele opvolging geen com mentaar te geven. uniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiii DEVENTER Het Londense Arsenal heeft gisteren het Hanzetoer nooi van Daventria (voor spelers tot en met 21 jaar) gewonnen. In de eindstrijd won Arsenal na verlenging met 1—0 van FC Dundee. I 0—4. eerste plaats: Dundee—Arsenal 0—1 (n» verlenging); om de derde Go Ahead Eagles—Vejle B.K. 1—0; om de vijfde plaats: Newcastle de zevènde plaats: Rot Weiss Obcrhausen—HSV UnitedFC T> I .Hamburg 2-1. De amateur-poule werd gewonnen door FC Paderborn met 8 punten uit 5 wedstrijden. Wigston Fields werd tweede met 7 punten en FC Götheborg Werd eveneens met 7 pur.ten derde. i DIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllIlllljllllllIjlllllllllllllllllllllllliliiiilllllllllllllllllllllllllllllJII DEN HAAG Op het IJssel- meer voor Medemblik zijn dit weekeinde nationale wedstrij den gezeild in de FD, Laser en OK-klassen. De wedstrij den in de Laserklasse golden als eerste deel van de selectie voor de Kieler Woche. Uitslag: 1. Emiel Pels 8.7 pnt, 2. Rondel Tap 11 pnt, 3. Rut gers 13 pnt. In de OK-klasse werd Verstelle eerste (13 pnt), Haagoort tweede (26,4 pnt), en Leverink derde (28,7 pnt). De wedstrijden in de FD-klasse golden als eerste deel van de selectie voor het Europees kampioenschap, dat eveneens in Medemblik zal plaatsvin den. Imhoff en Vollebregt zijn door hun hoge plaats op de internationale ranglijst al ze ker van eenstartbewijs, zodat nog twee plaatsen te verdelen zijn. Winnaar van de wed strijdserie in Medemblik werd Guus Bierman (6 pnt), vóór Nöll (W.dl, 8.7 pnt). Vollebregt (18 pnt) en - Bram van der Horst (34,7 pnt). De belangrijkste uitslagen van de wedstrijden op de Braassem: FJ- tclasse (geldend als selectie voor het wereldkampioenschap junioren in Venetië): 1. De Kock-Van Leeu wen 6 pnt. 2. Cox 15.7 pnt, 3. Schelling 27.4 pnt. 16 m2 klasse: 1. Rob Breur 11.7 pnt. 2. Hans van der Kooy 22.7 pnt 3. P. van Veen 25.0 pnt. Yingling klasse: 1. Henk de Ruiter 0 pnt 2. Teilegen 16 7 pnt. 3. Ger Pauli 20 pnt Schakel-klassc: 1. Griffioen 8.7 pnt 2. Ad Spek 11 pnt. 3. Bart Kraan 20 pnt EUROPE Moth: 1. Hans Loerman» 0 pnt. 2. Beyen 9 pnt. 3. Vossenberg 26.0 pnt Westeinder: Regenboog: 1. Bouw van Wijk 0 pnt. 2. Metse- laa 21.7 pnt. 420 klasse: 1. Ronald van Vianen 6 pnt, 2. John Slotboom 8,7 pnt. ALASSIO Het door wind stilte getroffen Europees kam pioenschap in de Solingklasse is gisteren in Alassio alsnog tot een einde gebracht. Van de negen wedstrijddagen waren er slechts drie geschikt om te zeilen. In die periode werden vijf wedstrijd gevaren. Door dit minimale aantal kwam de aftrekwedstrijd te vervallen. Hierdoor kwamen Heike Blok (een wedstrijd ge diskwalificeerd) en Geert Bak ker (een wedstrijd niet gestart) lager uit in de eindrangschik king dan normaal het geval was geweest. Winnaar werd de Zweed Wennerström met 32.7 pnt. De Oostduitser Schwarz werd tweede met 49.4 pnt en Albarelli (It) derde met 54.7 pnt. Van de Nederlanders eindigde Heike Blok als zeven tiende, Rien Roozendaal als negentiende en Geert Bakker als vijfentwintigste. WCS en Inter Football De aanval op Inter Foot ball, het bureau van Cor Coster, Maarten de Vos en Piet Keizer, is vérhe- vigd. Na de KNVB, die IF onvoorwaardelijk af wees, heeft zaterdag ook de WCS de bemidde lingsorganisatie de rug toegekeerd. Er kwam geen enkel protest van de spelers die de leden vergadering van hun vakbond bijwoonden en van wie de meeste lid zijn van de spelersraad van hun club, zodat zij ook namens de anderen konden beslissen. Ook Wim Jansen (Feyenoord) die een contract heeft met IF, zweeg. En er waren er meer die met het driemanschap in zee zijn gegaan. De zaak wordt voor IF nog ha chelijker omdat ook het NW, waarbij de WCS is aangesloten, zich er mee gaat bemoeien. En het NVV is een machtige bond. De vraag is evenwel hoe men denkt IF „aan te pakken". Het strafbare feit dat IF zou plegen arbeidsbemiddeling op commerciële basis wat wettelijk verboden is wordt ten eerste door IF ontkend en ten tweede zal zich dan toch eerst een dergelijk geval voor moeten doen om te kunnen ingrijpen c.q. een aanklacht te kunnen indienen, wat de WCS zeker niet zal nalaten. Tot nu toe heeft zich een dergelijk feit nog niet voor gedaan. Ook op andere gronden heeft de WCS IF afge wezen, zij het dat deze niet strafbaar zijn. De WCS is, terecht, van mening dat IF een machtspositie kan ver werven indien een groot aantal leden van de spe lersvakbond (achthon derd ongeveer) zich ook aan IF zou binden. Het is in feite echter een si tuatie die aantoont dat de spelers meer zorgen hebben dan de WCS, ondanks het enorme werk dat die organisate verzet, kan wegnemen. Waarom anders zal men zich tot een tweede orga nisatie wenden indien de eerste kan' regelen wat men wenst. Met het stichten van een bemiddelingsbureau dat gratis werkt, krijgen WCS, KNVB, FBO (Fe deratie Betaald Voetbal Organisaties, dus de clubs) en WON (Vereni ging van Oefenmeesters) die zich ook heeft ge meld, uiteraard een sterk wapen in handen. Het nieuwe bureau zal echter een vergunning moeten hebben van de overheid, zoals bijv. ook een uitzendbureau die nodig heeft. Deze ver gunning, reeds lang aan gevraagd bewijs dat de WCS zeker wel vooruit kijkt is nog niet verleend. Indien het de overheid ernst is zich intensief in te leven in het betaald voetbal (de woorden van secretaris Karei Jansen op de ver gadering, laten daarover niet veel twijfel) zal die „licentie" snel gegeven moeten worden. En IF dan? Dat bureau adviseert o.m. in belas tingzaken, in geldbeleg ging, zelfs tracht het pri- vé-moeilijkheden op welk gebied ook tot oplossing te brengen. Kan het „eenmansbe drijf' WCS, want al leen Karei Jansen is full-time in dienst en de anderen werken (hoge lijk gewaardeerd) in hun vrije tijd en zijn onbe zoldigd, de vele kwesties die in het betaald voet balleven van veel spe lers blijken voor te ko men, aan? Voorts wen den spelers zich ook tot IF waar het zaken, het buitenland betreffen- d,aangaat en daarmee bemoeit de WCS is zich (nog?) niet. Alvorens verregaande stappen te ondernemen, die even vergaande con sequenties kunnen heb ben het blijft moge lijk dat spelers zich van de WCS afwenden en alleen met IF in zee gaan lijkt een gesprek tussen WCS en IF niet geheel en al onzinnig. Het drietal heeft erva ring en kennelijk ook contacten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15