Europa Cupfinale op rampzalige grasmat Misdragingen van supporters na fors verlies Schotland Ling op dreef in toernooi van Pare des Princes wordt gesloten tuil SC Emmen hield RBC voorlopig van titel Voettocht uit dank UEFA'Cupvoetbal voor Barcelona Internationale voetbaljeugd in Zoetermeer en het Zuiderpark LEIDSE COURAN"1 (Van onze correspondent) PARIJS Enkele dagen voor de Europese Cupfinale waarin Leeds United woensdag tegen Bayern München in het Parijse Pare des Princes-stadion uitkomt is prak tisch het besluit gevallen het ultra moderne sportpark een half jaar lang te sluiten om de rampzalige grasmat totaal te vernieuwen. Se dert geruime tijd heeft het Pare des Princes de grootste problemen met deze grasmat die vooral bij nat weer weer binnen de kortste keren in een modderpoel herschapen wordt. Het probleem is blijkbaar het gevolg van het feit dat men tegen het advies van de experts in voor de onderlaag van de mat de aarde van het oude, afgebroken. Pare des Princes gebruikt heeft. Het gazon als zodanig dat door een Ne derlandse firma werd geleverd, kan niet voor de problemen aansprake lijk worden gesteld, omdat deze het gevolg zijn van de draineringsmoei- lijkheden van de onderlaag. De expert, die door het zogenaamde administratieve gerecht benoemd was. heeft nu zijn rapport uitge bracht dat verklaart dat de hele grasmat met onderlaag totaal verwij derd en vernieuwd behoort te wor den. De Parijse gemeenteraad zal nu het definitieve besluit moeten nemen dat diverse consequenties heeft Op de eerste plaats zal de verantwoorde lijkheid voor deze gang van zaken vastgesteld moeten worden: volgens de expert is de stad Parijs voor' 80 pet verantwoordelijk en de onderne ming die de werkzaamheden ver richt heeft voor de resterende 20 procent Het gemeentebestuur draagt een zware schuld omdat het geëist heeft de oude aarde van het voormalige stadion te gebruiken en verder een te korte tijdslimiet toege staan heeft voor het voltooien van de werkzaamheden. In juni 1972 wilde men het stadion openen met de Franse cupfinalewed strijd in tegenwoordigheid van presi dent Pompidou. De onderneming die het werk uitvoerde draagt schuld omdat zij het contract aanvaard heeft in de positieve wetenschap dat het onmogelijk was onder de gege ven omstandigheden behoorlijk werk af te leveren. De financiële gevolgen komen zoals altijd voor rekening van de belas tingbetaler: het stadion heeft zestig miljoen gulden gekost waarvan 6,5 miljoen alleen voor de grasmat Om deze te vervangen moet nu op een bedrag van 13 miljoen gulden gere kend worden en het sluiten van het stadion heeft tenslotte uiteraard sportieve gevolgen met name voor de Parijse club ParisSt. Germain het stadion het thuisterrein Als het Pare des Princes tot eind van het jaar gesloten moet owrden moet ParisSt Germain praktisch alle kampioenswedstrijden elders spelen: in de stadions van Colombes, Jean Bouin en St. Ouen. Dit zou enorme problemen met zich meebrengen om dat de club financieel net het hoofd boven water kan houden als elke wedstrijd door een gemiddelde van 25 tot 28.000 betalende bezoekers bijgewoond wordt En het is overbe kend dat tal van sportliefhebbers een afkeer van de drie genoemde stadions hebben. De wedstrijd van 28 mei (Leeds Uni tedBayern München) zal in elk ge val doorgang vinden. Maar dit is volgens de expert het gevolg van de ondernomen noodreparaties en voor al van de heersende droogteperiode, maar met het intreden van de herfst zal de grasmat volgens deze expert weer in een modderpoel worden her schapen. Het definitieve besluit zal in juni worden genomen maar de voorzitter van de Parijse gemeente raad (de stad Parijs als zodanig heeft geen burgemeester) is voor stander van drastisch ingrijpen om dat alle tijdelijke en noodmaatrege- Michel Kitabdjian, de scheids rechter die de finale fluit, po seert met zijn bekers in zijn huis in Nice. len niet afdoende zullen blijken. Af gezien van het grote probleem met de grasmat heeft het Pare des Prin ces sedert de opening in 1972 volledi ge voldoening gegeven. Kwaliteiten die door het publiek zeer gewaar deerd worden zijn de makkelijke toegankelijkheid en vooral het feit dat na het einde van een match de 65.000 toeschouwers in minder dan twintig minuten zonder gedrang het stadion kunnen verlaten. JAN DRUMMEN CASCIA Het voltallige bestuur van de Italiaanse eerste divisieclub Ascoli beeft een wandeling van 18 kilometer gemaakt om de Madonna van Cascia te be danken voor het feit dat bun team volgend Jaar niet in de tweede divisie boe ft te voetballen. Voorzitter Constantino Rozzi vertelde dat hij had beloofd naar Cascia te wandelen toen het zeker leek dat debutant Ascoli weer naar de tweede divisie zou degraderen. Halverwe ge het seizoen kwam de kentering in het spelpeil en Ascoli slaagde erin zijn eer ste divisie-optreden met een jaar te verlengen. Dat kostte het bestuur van de club een wandeling van vijf Schotse supporters ga ven n afloop uiting van hun teleurstelling door on der meer op het doel te klimmen. Lotto De winnende cijfers van lotto no. 21 zijn: 4-23-25-32-38-41. res. getal 31 Het aantal deelnemers aan lotto 21 bedroeg 952.710, die voor een Inleg zorgden van 3.808.194 gulden. Het prijzen- bedrag is 1.041.429.'. De prijzen zijn: 1e prijs (incl. jackpot) 765.649.-. 2e prijs 180.889.- 3e prijs 271.333.- 4e prijs 361.778.- 5e prijs 361.778.- De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 12 - 17 - 25 - 28 - 30 - 43. Reserve: 48. Het winnende getal in Spiel 77 luidt: 1-1-8-3-5-4-5. De uitslag van het supertrio paardensport is: 1. nummer 9 (Jonker Volann, W. Duivenvoorden) 2. nummer 2 (Monty Buiten zorg, J. Hendrikx) 3. nummer 1 (Mistral Nora, M. v.d. Togt) Niet gestart: nummer 16 (Ina van Hovl, J. R. de Boer) Totale omzet: 63.077.-. Uitkering per goede voorspel ling: 162.-. LONDEN - Engeland heeft voor de 50e maal het Britse voetbalkampioenschap be haald. In een met 100.000 toeschouwers gevuld Wembley versloeg Engeland Schot land met 5-1. De 'slag' tegen de Schotten werd voornamelijk gewonnen op het mid denveld waar manager Don Revie Alan Ball, Colin Bell en Gerry Francis had ge posteerd. VI binnen zeven minuten keken Schotland en de 40.000 naar Londen gekomen suppor ters tegen een achterstand van 2-0 aan. Eerst was het Gerry Francis die met een hard schot doel trof, waarna Kevin Beattie even later de onzeker keepende Stuart Kennedy met'een kopbal passeerde. In de laatste zes minuten voor rust vielen er nog eens twee doelpunten. Colin Bell maakte er in de 39e minuut 3-0 van. Daarna verkleinde Schot land de achterstand via een strafschop, be nut door Bruce Rioch, maar ook in de tweede helft behield het Engelse team het grote overwicht van voor de rust. Schotland dat bij vlagen werd weggespeeld kreeg nog twee doelpunten te incasseren. In de 64e minuut schoot Gerry Francis raak waarna David Johnson in de 72e minuut de eind stand bepaalde op 5-1. Door deze zware nederlaag ontstond er nogal wat beroering v. onder de vele Schotse supporters die een 1 ware regen van bierblikjes loslieten in de richting van het veld. Ook al voor de wed strijd hadden enkele Schotten zich misdra gen. Vierenveertig van hen woonden de wedstrijd niet bij zij werden in de binnen stad gearresteerd door de politie. Spanje In zijn laatste competitiewedstrijd heeft Door de overwinning van 4-0 op Atletico Bilbao eindigde Barcelona op de derde plaats achter kampioen Real Madrid en Zaragoza, hetgeen recht geeft op deelneming aan het toernooi om dé UEFA-beker. Mur- cia, Celta en Malaga degraderen naar de tweede divisie terwijl Oviedo, Santander en Sevilla promoveren. Duitsland Drie dagen na het veroveren van de UEFA- Cup staat het vrijwel vast dat Borussia Mönchengladbach ook voor de derde maal in de geschiedenis van de club landskam pioen zal worden. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Borussia een voorsprong van vier punten op Hertha BSC, dat vrijdagavond de uitwed strijd tegen FC Kaiserslautern kansloos met 3-0 verloor. Borussia profiteerde onmiddel lijk van deze misstap en versloeg op eigen veld het reeds gedegradeerde Wuppertaler SV met maar liefst 6-2. "De prestaties van mijn ploeg in de laatste weken zijn zo goed geweest dat het landskampioenschap nu toch wel verdiend is. We moeten echter nog even geduld hebben", zei trainer Hennes Weisweiler, die eerder zijn ontslag had aan geboden. De doelpuntenmachine van Borus sia Mönchengladbach liep tegen het niet eens zo zwak spelende Wuppertaler SV weer op volle toeren. Na Enschede, had topscorer Jupp Heynckes opnieuw een groot aandeel in de produktie met drie treffers, waarmee hij zijn totaal op 24 doelpunten bracht Ook de Deen Allan Simonsen, die in Enschede twee keer raak mikte, heeft de juiste naar het doel gevonden en gaf Wuppert doelman Müller drie keer het nakijken. De strijd om plaatsen in het volgende UI FA-Cuptoernooi is in volle hevigheid t brand. Een belangrijke overwinning boekl Eintracht Frankfurt op FC Köln (3-2), i door de Frankforters oprukten naar de de de plaats met een punt achterstand op Het' ha BSC. Kickers Offenbach, dat vierde i p verspeelde een punt aan MSV Duisbur Hamburger SV daarentegen (2-1 Braunschweig) leed geen puntverlies, eve als Schalke'04, dat met 1-0 in Bremen zeg vierde. Daardoor behielden beide clubs ka* E sen op een plaats in het volgende UEF^vi Cuptoernooi. In het kader van het Europese kampioen n schap hebben de nationale elftallen va|^ IJsland en Frankrijk tegen elkaar gespeeld Er werd geen enkel doelpunt gemaakt ol schoon de Fransen vooral in de tweede heil zeer hun best deden te scoren. Ongevea™ 10.000 mensen woonden de wedstrijd bij. Italië Ondanks een laagterecord wat betreft h aantal toeschouwers (15.000) is het bij i 169e aflevering van de derby Internaziona AC Milan (kwartfinales Italiaanse beke tot ongeregeldheden gekomen. Aanhangers van Gianni Rivera bestorn in groten getale het veld, onder het r ren van spandoeken, gericht tegen AC lan-voorzitter Butticchi. Onder support van AC Milan is een stroming die Rivi als clubpresident wil. De politie moest t aan te pas komen, maar na enkele onderbri kingen kon de wedstrijd toch worden i speeld. AC Milan won met 1-0. Het Nederlandse damesvoetbalelftal heeft in Prinsen beek een vriendschappelijke wedstrijd tegen Frankrijk met 1-0 gewonnen. Bettie Timmer scoorde in de tiende minuut na rust uit een strafschop na een overtreding tegen Dini van Rooyen. Het was een verdiende overwinning voor Nederland, dat de beste kansen had. De opbrengst van de wedstrijd was bestemd voor een goed doel. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Tscheu-la Ling, de door de A-spelers van FC Den Haag verguisde spitsspe- ler, heeft in het jubileumtoer- nooi van Ajax weer eens posi tief de aandacht op zich geves tigd. In de wedstrijd tegen An- derlecht, die in een gelijkspel van 11 eindigde, scoorde hij de enige Haagse treffer. Rinus Loof, de trainer van het C-elftal van FC Den Haag. was dan ook erg te spreken over het optreden van Ling. „We hebben met hem geen enkel probleem. De jongens hebben Ling nor maal geaccepteerd. Over de moeilijkden, die Ling met de spelers van het A-team heeft, is met geen woord gesproken. Tscheu-la Ling heeft alle voor afgaande trainingen bijgewoond en speelt normaal mee in de wedstrijden van dit toernooi". De Hagenaar bracht zijn ploeg op gelijke hoogte, nadat Ander- lecht uit een vrije schop door Boul een voorsprong van 10 had genomen Luttele minuten later soleerde Ling door de ver dediging van de Belgische ploeg: 11. De wedstrijd, die werd bijgewoond door tiendui zend toeschouwers, stond onder leiding van scheidsrechter Ber- revoets. De eindstand was al met de rust bereikt. Rinus Loof: „Ondanks het feit, dat we in de tweede helft wat kansen lieten liggen geeft de uitslag wel de juiste verhouding weer. Beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht". Voor hetzelfde toernooi werd in Rotterdam de wedstrijd tussen de jeugdelftallen van PSV en Leeds United gespeeld. De En gelsen wonnen met 3—2 In Am sterdam speelde Ajax met 22 gelijk tegen FC Barcelona. Feyenoord won met 41 van Benfica. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het kader van het Interna tionale Jubileum Jeugdtoernooi dat gisteren is begonnen en tot 31 mei in diverse Nederlandse stadions wordt gehouden, zullen ook wedstrij den in Zoetermeer en het Zuiderpark worden gespeeld. Op het terrein van D.S.O. in Zoetermeer wordt morgen om 17.30 uur de wedstrijd tussen de jeugdelftallen van Ajax en FC Den Haag ge speeld, waarbij de heer De Bruin als scheids rechter zal optreden. Om 19.15 uur zal de jeugd van Anderlecht aantreden tegen de jeugd van FC Barcelona. Deze wedstrijd zal worden ge leid door scheidsrechter Hoppenbrouwer. In het FC Den Haag-stadion in het Zuiderpark wordt op donderdag 29 mei om 19.30 uur de wedstrijd tussen de jeugdelftallen van FC Den Haag en FC Barcelona gespeeld, die wordt geleid door scheidsrechter Charles Corver. De jeugdelftallen van PSV en Benfica zullen el kaar die dag om 21.00 uur ontmoeten. De leiding van deze wedstrijd is in handen van scheidsrechter Leo v.d. Kroft. Andere deelnemende verenigingen aan dit toer nooi zijn Leeds United en Feyenoord. Ook worden wedstrijden gespeeld in Volendam, Rot terdam, Tilburg en Eindhoven. De deelname aan dit toernooi is opengesteld voor alle spelers die na 1 augustus '55 zijn geboren, terwijl twee spelers mogen meedoen die zijn geboren na 1 augustus '54. Voor FC Den. Haag neemt de gehele huidige jeugdselec- tie aan het toernooi deel, aangevuld mei Tscheu-la Ling, Martin Jol en Rob Monnee. Met een harde kopstoot passeert Van Kok voor Ajax doelman Santos van Barcelona. EMMEN Emmen schiep zich door een zege van 3—1 op RBC een goede uitgangspositie op het Nederlands kampioenschap zondagamateurvoetbal. RBC had bij een overwinning kam pioen kunnen worden, maar de ze opgave was voor de Roosen dalers te groot. Zij waren dui delijk de mindere van de Dren ten. Zij troffen in de noordelij ke kampioen een tegenstander, die niet met zich liet spotten en een professionele wedstrijd speelde. De ruim vijfduizend toeschou wers, waaronder ongeveer dui zend uit Roosendaal, zagen Em men voor rust al een comforta bele voorsprong van 20 ne men. Na 32 minuten werd het 1—0 toen Doek mee naar voren kwam en de bal fraai naar scherpschutter Meijerink schoof. In volle ren passeerde de ex-semiprof van Heerenveen de Roosendaalse doelman Bier steker. Zes minuten later scoor de Ginus Meijerink opnieuw, nu uit een listig door Doldersum genomen vrije schop. De zaak leek toen vrijwel bekeken, maar drie minuten na de hervatting ontstond er nogal wat onrust in de Emmense gelederen en onder de duizenden aanhangers van de dit jaar 50-jarige Drentse pur-sang amateurploeg. Toen scoorde namelijk RBC-aanvoer- der Van der Ven tegen: 2—1. Iedereen dacht dat RBC daaruit de nodige inspiratie zou putten. Maar daar is niets van terecht gekomen, want RBC begon steeds gehaaster en nerveuzer te spelen, de passes werden onzui verder en de aanvallen slordiger uitgevoerd. Na een kwartier hervonden de Drenten hun zelf vertrouwen. Enkele minuten voor het einde werd het zelf nog 3—1 toen Meijerink zijn hal trick voltooide door attent t< 1111 reageren op een aarzeling in di Roosendaalse defensie. Emmen heeft zondag in Amstei dam aan een gelijkspel voldoen de om de kampioensvlag te kun nen hijsen. Wint echter Rooi r Wit, dan staan alle drie ploegei weer gelijk en zullen er nog eei T aantal beslissingswedstrijdei worden gespeeld. Emmen's voorzitter Jann B( Veenstra is nogal optimistisclj „Het zal ongetwijfeld een moe p lijke wedstrijden worden", ze{ l) hij, „maar ik heb toch voldoen H de vertrouwen in de capacite j? ten en routine in de ploeg, da ik die wedstrijd in Amsterdari in een bevredigend resultaat zi 111 eindigen".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14