Docos aan de vooravond van belangrijke gebeurtenissen EEN ERG MOEILIJK AFSCHEID WORDEN" „HET ZAL Henk Heemskerk van UDO: ZATERDAG 24 MEI 1975 LEIDSE COURANT PAGCT Voordeeltje voor zwemmers in Lisse Van onze correspondent LISSE Vanwege het grote succes dat men vorig jaar had met zomerabonnementen, heeft het gemeentebestuur van Lisse, op advies van de zwembadleiding en de com missie voor Sport en recreatie besloten voor de komende zo mermaanden de geldigheids duur van het abonnement te verlengen. Naast de zes schoolvacantie- weken van 21 juni tot 4 aug. is het abonnement dit seizoen ook geldig op zaterdag en zon dag in de maanden juni, juli en augustus. Ondanks deze uitbreiding van de gebruikspe- riode is de prijs van dit abon nement slechts met fl. 2.50 ver hoogd tot respectievelijk fl 12.50 voor kinderen en fl 15.- voor volwassenen. De abonne menten zijn strikt persoonlijk en gelden voor de gehele dag. De openingstijden van 1 juni tot 1 september 1975 zijn: za terdag en zondag 9.00-16.00 uur (bij mooi weer tot 18.00 uur); in de schoolvacantie van 23 juni-1 aug. open op maan dag van 7.00-18.00 uur en 20.15-22.15 uur (18.15-20.15 uur Z.V. Watervrienden), dinsdag van 7.00 tot 18.00 uur (daama Watervrienden), woensdag, donderdag en vrijdag van 7.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijzen tot 1 aug. 1975: losse badprijs t.m. 15 jaar 1,60, vanaf 16 j. 1,85, 12-baderikaart tm. 15 jaar 14,50, 16 jaar en ouder 18,50. Zomerabonnement t.m. 15 j. 12.50, 16 j. en ouder 18,50 (geldig tot 1 sept!). Roeikampioen- schappen in Stomp wijk Stompwijk Morgen gaat op de Nieuwe Vaart weer de strijd ontbranden tussen de mannen en dames met de ster ke armspieren. De Stompwijk- se Watersportvereniging orga niseert dan het jaarlijkse roei- kampioenschap. Voor een gul den kan ieder die dat wil aan dit evenenement deelnemen. Inschrijven vanaf 13.00 uur in het paviljoen van T. v. Rijn, net voor de Hoge Brug. De aanvang van de wedstrijd is om 14 uur. Vanaf de aanleg steigers kan het publiek de wedstrijden voor dames of he ren vanaf 16 jaar uitstekend volgen. Naast de wisselbeker voor de kampioen, zijn ook andere leuke prijzen te win nen. De verwachting is, dat er hard aan getrokken zal wor den! Voetbalwedstrijd voor gehandicapten Van een onzer verslaggevers LISSE In de Lissese sport hal wordt op 5 juni een zaal voetbalwedstrijd gehouden. De opbrengst is voor de stich ting Sport en recreatie gehan-' dicapten bollenstreek. De wed strijd begint om half acht. Het team van Godyla uit Lisse spant de strijd aan tegen de Jaap Eden Boys uit Amster dam. Vele oude bekenden zoals Jacques Swart, Bennie Muller en Tonny Pronk zitten in dit laatstgenoemde team. Hun verzorger is Salo Muller. De toegangsprijs is 3,- per persoon. Jeugd tot veertien jaar betaalt 1,50. DKD leidt in waterpolo- competitie Van onze waterpolomedewer- ker Leiden In de eerste klasse van de waterpolocompetitie van Kring Gouwe Rijnstreek blijft D.K.D. uit Leiderdorp lijstaanvoerder, op de voet ge volgd door Woerden II. Afgelopen week speelde Woer den thuis tegen Vivax uit Oegstgeest, dat met een 64 nederlaag de terugreis moest beginnen. SZ&PC uit Schoon hoven werd uit met 13 ver- D.K.D. ontmoette B.Z.C. II uit Bergambacht D.K.D. ontnam de bezoekers alle illusies door al snel een voorsprong te ne en deze regelmatig uit te bouwen tot 61. Ook de tweede klasse heren geeft nog volop spanning, de ploegen van ZPS en Boskoop gaan aan kop, beiden hebben 19 punten verzameld. ZPS heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Gouwe 7 BZ&PC 6 - 2 punten In mindering. DONK 2 Gouwe 5 Katwijk 3 13 3 19 5 Van onze sportredactie LEIDEN Dit jaar wordt voor Docos in dubbel opzicht een bijzonder belangrijk jaar. Niet alleen hoopt de club a.s. zondag de stap naar de derde klas te kunnen maken, maar - en dat is eigenlijk nog veel belangrijker - tevens bereidt Docos zich voor op de grootscheepse verhuizing naar het Morslcwartier, begin volgend seizoen. De velden aldaar liggen gereed voor bespeling, terwijl met de bouw van de kleedkamers een aanvang is gemaakt Wat nog rest is het bouwen van een kantine; een aangelegenheid die door de club zelf gefinancierd moet worden. Met het project is een bedrag van ongeveer drie ton gemoeid. Docos is druk doende om een zo groot mogelijk deel van dit bedrag bijeen te zamelen. Omtrent het hoe en waarom vertelt Hans van Brussel, de publiciteitsman van Docos. „Al een jaar of wat geleden werd een bouwcom missie in het leven geroepen die de financiële kant van de nieuwbouw moest behartigen. Pa- pier- en aardappelacties leverden, tesamen met een aantal andere evenementen, zo'n vijftigdui zend gulden op, het bedrag waar we nu op staan. Geen gek begin, maar natuurlijk nog lang niet voldoende om van een redelijk uitgangspunt te mogen spreken". „Kijk", legt Van Brussel uit, „toen Lugdunum zijn kantine bouwde wist die club de kosten door zelfwerkzaamheid enorm laag te houden. Wij zijn i er zeker van, dat zoiets bij Docos niet kan, dus zal de hele boel uitbesteed moeten worden. Dat betekent automatisch dat je veel duurder uit bent en dat houdt weer in, dat er een grotere lening aangegaan moet worden. En met name tegen dat laatste zitten wij nogal aan te hikken. De rente voet bedraagt tegenwoordig zeker negen procent en op een lening van twee ton betekent dat een kleine twintigduizend gulden per jaar. Vandaar er een plan is ontworpen om te trachten in korte tijd een grote som geld bijeen te brengen", aldus Hans van Brussel. De bedoeling van Docos is om, tot een bedrag van vijftigduizend gulden, Tenteloze obligaties uit te geven. De obligaties variëren in prijs van 10,- tot 1000,- en worden uitgezet over 20 jaar. Elk jaar wordt vijf procent uitgeloot. Het komt er dus op neer, dat iedereen die een obligatie koopt in ieder geval binnen twintig jaar zijn centen krijgt. Zij het dan zonder rente, want dat is de winst van de club. Van Brussel vertelt over de drie fasen van het plan. „Ons plan is gericht op drie groepen, namelijk het Morskwartier, de middenstand en de rest In het Morskeartier gaan we huis aan huis een folder verspreiden waarin de plannen van Docos uiteengezet worden. Een paar dagen later gaan we wederom langs de deuren en proberen dan posters en obligaties te verkopen. Uiteraard gaan we aan de slag juist in het Morskwartier, omdat we daar komen te zitten; als enige voetbalcub in Leiden overigens. De Leidse middenstand proberen we via „mailings" - kaartjes - warm te doen lopen voor onze plannen cq noden. We rekenen op een sportieve houding en vandaar die obligaties van 1000,-" lacht Van Brussel. „De rest van Leiden proberen we te bereiken via een stand in V&D en acties langs de straat. Persoonlijk ben ik van mening, dat het bedrag van 50.000,- gemakkelijk ge haald moet kunnen worden. Docos heeft tenslotte zelf een groot aantal leden aan wie heel wat obligaties verkocht kunnen en moeten worden. Het bestuur zou echter allang blij zijn als we de obligaties allemaal kwijt zouden raken". Van Brussel vertelt verder nog, dat de vereniging rekent op een subsidie van een halve ton, zodat, als het plan met de obligaties slaagt tenminste, de helft van het totaalbedrag van drie ton binnen is. D rest zal geleend moeten worden. „Ik ben misschien wat optimistisch, maar ik geloof niet, dat we meer dan een ton behoeven te lenen. En dat is wél een redelijk uitgangspunt", meent Hans van Brussel. In ieder geval heeft Docos haast. De actie moet snel gevoerd worden, want het volgend seizoen staat zo weer voor de deur. Het oude viaduct moet dan omgetoverd zijn in een splinternieuw clubhuis. Voor Docos breekt een drukke tijd aan. AD VAN KAAM Roeiwedstrijden in Alphen Van onze roeimedewerkste i ALPHEN Vandaag en mi gen worden de jaarlijkse H landia-wedstrijden in Alph aan de Rijn verroeid. A Leidse ploegen zullen op de zomerse wedstrijden hun bei i beentje voorzetten. Belar wekkend is in dit weekend strijd in de skif, waarin de Leiden roeiende heren Ma en Punt tegen elkaar uit zuil komen. Naar men verwacl' zullen de Leidse dames ho ogen gooien. Alleszins moeite waard dus om de gezellige wedstrijden te ga; zien. Docos heeft tege! Rijpwetering de beste papieren Van onze sportredactie LEIDEN Docos en Rijpwi, tering vechten zondag op ht SJC-terrein een bijzonder bi langrijk duel uit. Het is laatste in een serie van dn* promotiewedstrijden en tevei hét duel dat de beslissing mot0 brengen. Docos staat er goed voor, wai 1 de ploeg van trainer Linke y hoff heeft de maximale scoi1 van vier punten uit twee wet strijden. Rijpwetering en Fu I Speed volgen met ieder twe i punten, terwijl Rijswijk kam sloos onderaan staat met ni j punten. Docos heeft dus g noeg aan een gelijkspel om promoveren. Wint Rijp we te ring evenwel dan gaat hi I doelgemiddelde tellen. Oor wat dat aangaat staat Doco j er goed voor, want er man eventueel met 1-0 verlore 3 worden, zij het dan met diir restrictie, dat ook Full Spee niet verder komt dan een 14 zege op Rijswijk. In dat gevav staan alle drie de clubs op vie1 punten met exact hetzelfd' doelsaldo maar dan kan D0S COS de promotieplaats ope^ sen vanwege een beter doelgf middelde. In ieder geval za' het een spannend weekeind® worden. Docos heeft de best** papieren. Aan de andere kar ook de zenuwen in bedwang t houden. Rijpwetering kan vrif uit voetballen. Full Speed zofc de lachende derde kunne worden. Docos - Rijpweterini 14.00 uur; SJC-terrein. Laatste loodjes ii handbalcompetiti Van onze handbalmedewerke LEIDEN Zondag worden d laatste wedstrijden gespeel voor de zevenhandbalcompet tie. Alleen in de regional tweede klasse zijn dan no niet alle wedstrijden afgi werkt maar, hoewel de compf titieleider een inhaalprograrr ma gepland heeft voor juni, zullen ook deze wedstri den zeer waarschijnlijk nog i: mei worden gespeeld. De be trokken verenigingen hebbel toestemming om in onderlin overleg op doordeweeks avonden in te halen. Jong Ad heeft al verschillende malei van deze regeling gebruik ge maakt en doet nu ook pogin gen om de derby tegen HV! naar een eerder tijdstip te vei schuiven. De Stompwijksei zijn met het Rotterdamse Ato mium het verst op het compe titieprogramma achter en zij niet op de voorstellen vaif Jong Ade ingaan, betekent da een competitiewedstrijd tegei1 Atomium op 8 juni. Dat 2 dan de enige wedstrijd voo 1 het Nederlands Handbal Ver 1 bond zijn op een tijdstip da 1 de overige leden van het Ver bond op vakantie zijn en ziel 1 gaan voorbereiden op he 1 nieuwe seizoen. r Odis-NIO: Afd. I uur San/HVL-HVP; Afd. Titelstrijd bij PIT'54 ZOETERWOUDE - Morgeit organiseert de tafeltennisver eniging PIT'54 zijn clubkam 1 pioenschappen in 't Centrum Bij de dames lijkt Marian v.d j Helm opnieuw zeker van de 1 titel. Dat is minder waar- schijnlijk voor Wim den Eisen 1 wiens grootste belager zonder twijfel Gerard van Velzen zal zijn. Marian v.d. Helm pres- teerde het vorig jaar om in de slotpartij van het titeltoernooi i herenkampioen den Eisen te j kloppen. Bij de jeugd titel in het bezit van Jeanet 1 v.d. Salm en Kees Janson. De i finales zullen om ongeveer j 17.30 uur beginnen. De voetbalvereniging UDO waar Heemskerk se dert zijn twaalfde iaar trouw lid van is. biedt zijn doelman a.s. zondag een afscheidswedstrijd aan. Van onze sportredactie OEGSTGEEST Een markante periode bij UDO wordt a.s. zondag afgesloten. Dan namelijk zal Henk Heemskerk voor de laatste maal het doel van de Oegstgeester club verdedigen in een ere-wedstrijd tegen UVS. De man die achttien seizoenen lang onafgebroken bij zijn club onder de lat stond zet na zondag de schoenen in het vet. Heemskerk, alom geroemd om zijn sportieve houding, enorme vechtlust en betrouwbare op treden sluit zijn carrière af om voorrang te verlenen aan het jeugdig keepersvolk, dat lang heeft moeten wachten op dit moment. Heems kerk was niet weg te slaan uit het doel van UDO. Eigenlijk nóg niet weg te denken, maar een keer moet het er van komen. Dat tijdstip is nu aangebroken maar het doet de maestro toch nog zeer. „Het zal een moeilijk afscheid worden", verzucht hij. Henk Heemskerk is in velerlei opzichten een opmerkelijk (sport)man. Allereerst een bijzonder sympathiek overkomende prater die van zijn hart beslist geen moordkuil maakt „Recht voor zijn raap en recht door zee" lijkt zijn devies, wanneer hij converseert over onderwerpen die betrekking hebben op zijn voetballoopbaan, zijn zaak en zijn gezin. Als voetballer is hij er een van het uitstervende soort een amateur die alles over heeft voor zijn sport Maatschappelijk ge zien maakt hij gebruik van zijn sport omwille van de zaak Heemskerk is melkhandelaar red. en omgekeerd. Zijn gezin moest zich eenvou digweg aanpassen. Zijn vrouw verduidelijkt snel, dat dèt overigens nooit problemen heeft opgele verd. Begin Henk Heemskerk (35) begon met voetballen toen hij twaalf jaar oud was. Op vijftienjarige leeftijd stond hij onder de lat in het eerste en gedurende achttien seizoenen, meer dan 500 wedstrijden, werd hij nimmer gepasseerd voor dat team. Toen hij 21 jaar was klopte semi-profclub UVS bij hem aan, maar Heemskerk bleef liever bij UDO omdat dat nu eenmaal „zijn" club was. Terugkij kend over deze periode en vooruitblikkend in de toekomst vertelt Henk Heemskerk: „Ik heb het persoonlijk altijd ervaren als topsport, hoe gek dat ook moge klinken. Ik werk tachtig uur in de week en gebruikte het voetbal als een soort uitlaatklep waar ik mijn spanningen op botvier de. Ik ben altijd enorm fanatiek geweest, zowel in de wedstrijden als op de training alsook wat de voorbereiding aangaat. Voetballen was en is een enorm stuk van mijn leven. Op zaterdag om tien uur naar bed, op de training altijd voorop willen lopen en in het veld dan ook dikwijls overgeconcentreerd aan het werk. Je speelt in een club en wilt het hoogst haalbare bereiken. Daar heb ik altijd alles voor over gehad, 's Och tends om zeven uur door de duinen rennen. Dat soort dingen is er niet meer bij tegenwoordig. De jeugd krijg je daar niet meer voor. Vroeger als je verkering had zei je: „ik voetbal en heb ook nog verkering". Nu zeggen ze: „ik heb verkering, dus ik heb zondag wel wat anders te doen". Door de bagger stampen op de training was het mooiste dat er was. Verleden week was het stralend weer, maar ik liep bijna alleen op het veld. Trainen doe je toch voor je plezier? Daar moet je in deze tijd eens om komen", zegt hij misnoegd. Het keeper zijn heeft Heemskerk altijd geweldig gefascineerd. „In het doel ben je een eenling. Je moet het zelf waarmaken, er is niemand die je plaats overneemt. Er wordt blindelings op je gerekend. Ik kreeg nooit commentaar, of ik het nu goed deed of slecht. Zoiets wekte soms twij fels in je op. Ik ging mezelf punten geven. Steeds weer moest je jezelf een spiegel voor houden. We hadden een trainer, die noemde mij nooit bij de opstelling. Hij begon altijd bij de linksback. Gek was dat eigenlijk". Zaak ■Pratend over voetbal betrekt Henk Heemskerk telkens zijn zaak daarbij. „We hebben een win kel, een melkwijk en duizend kippen. Ik maak veel uren en vandaar dat ik het voetbal nodig heb om af te reageren. Aan de andere kant heeft mijn zaak nooit geleden onder het voetbal. Inte gendeel, want dóór de sport werd ik al snel een bekende figuur in Oegstgeest. Iedereen kent je en vandaar dat ik op maandag vaak laat thuis was. Overal waar je kwam reageerde men op de wedstrijd van zondag. Speelde je slecht, dan durfde je haast het dorp niet in. Speelde je goed dan stapte je met je borst vooruit langs de deuren. Vooral die aansluiting zal ik gaan mis sen. Misschien doet dat me nog het meeste pijn", denkt hij hardop. Zeer Het afscheid doet Henk Heemskerk zeer. „Ik voel me pertinent nog niet te oud voor het eerste, maar ik heb begrip voor de verjonging. Ik geloof, dat ik best nog een paar jaartjes mee had gekund, maar ik heb geen zin om in een tweede elftal te gaan spelen. Wat ik voortaan op zondag moet gaan doen weet' ik niet Voorlopig zal ik wel een tijd met mijn ziel onder m'n arm lopen. Achttien jaar heb je er een bepaalde levensstijl op na gehouden en het zal niet meevallen om te wennen aan een ander ritme. Ik zal wat meer tijd krijgen voor mijn gezin, want daar heb ik toch wel van geroofd. Een ander voordeel is, dat ik het risico voor mijn eigen zaak beperk, want blessures zijn nu verder uit den boze. Mijn zoontje keept dus daar kan ik nu ook wat meer naar gaan kijken. Desalniettemin vind ik het jammer om te stoppen. Het was een onvergetelij ke periode", aldus de scheidende doelman. Henk Heemskerk houdt er mee op. Een bijzonder sportman zet zijn voetbalschoenen in het vet. Waarom eigenlijk? AD VAN KAAM Tegenstander is UVS en gezien de krachtsverhou dingen zal Heemskerk in die wedstrijd nog vele malen aan het werk te zien zijn. Ongetwijfeld zal hij zich van zijn beste zijde laten zien, want ook voor deze wedstrijd heeft Heemskerk zich optimaal voorbereid, ondermeer door een loop van twin tig kilometer eerder deze week. Oe wedstrijd tegen UVS begint om 16.00 uur. De toegang is vrij dus een ieder die Heemskerk nog i eenmaal wil zien keepen i kan zondag terecht op I de Voscuyl. i Wenk Heemskerk stopt met voetbal. De 35-jarige s UDO-doelman werd op de „Leidse" velden altijd enorm gewaardeerd urn zijn inzet, zijn spel en zijn sportieve houding.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4