Allerlei(ds) Wmm Nieuwe woonwijk tussen Noordwijk en Katwijk n. bink OO uitgaan is in UIT!!! (Snllo ttflNGENttflM, Deze week in de Leidse bioscopen Pracht-concert Soli Deo Gloria ,,Bemidclelen in conflict „Hofwijck" evei Bfl PIERROT 1 nu III PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 MEI 197^ Café - Restaurant „De Roode Leeuw" U kunt ook recreëren In onze btljart-zaal (4 biljarts RESTAURANT'OTEL „DE GRAVENPLAS" Langeraarseweo 1 Lange raar Tafelreserve ring TEL. 01722-2120 Restaurant direct gelegen a/d plassen Geraffineerde keuken zelfde directie „de Gravenmolen" Er zijn twee hulzen waar u lekker eet het uwe en het onze Tel. 01713-2363 bar dancing TeL 07J-43371 -Leiderdorp Elks dinsdag van 0 t/m 12.30 uur. Jazz-avofad m.m.v. het R B. jazz-trlo mat diy. gastoptredens. Vanavond (vrijdagavond) „GezaiUg dantan" op mu ziek gedraaid door éón van da beste DJ.'s. Rob IMevaart Zaterdagavond wordt de dansmuziek verzorgd door TheRlats tot 'a nachts 3 our gao- Toegang boven da 21 |aar. Restaurant Bernsen Voor uw huwelijksdiner, recepties, koud buffet en hors-d'oeuvre. BREESTRAAT157 -LEIDEN Bar-dancing DUNA-DELI Plckepleln 8. Noordwijk aan Zee Iedere zaterdag ön zondag geopend vanaf 20-00 uur. Verschillende orkesten en disc-jockey. Ruime zalen voor feestavonden en recepties Telefoon 01719-2600, b.g.g. 5006 Vooraiuw reizen beter uit metCebUtO Doezastraat30, Leiden Telsfoon 071-4341Ï PCTTT RESTAURANT Kaas vleeetondue BerMfue J* Recepties an paitljan O Geo pand van 12.000200 uur c Vri|d an zat van 17 0003.00 uur 's Maandags geeloten Ruims parkeergelegenheid. Bij stoplichten Dan Deyl Eig gasthaar Ban Ito Franken wEZZ?"9 47S- 01751-14070 E. A. Borg eratra at 2$a, Katwijk aan "Zee TeL 0171 $-16996. Zondags gesloten. Winst in reserve-pot Losse De jaarvergadering van de Raiffesenbank Lisse is er gisteravond mee akkoord gegaan dat de 300.000 van het afgelopen boekjaar wordt toegevoegd aan de reserve. Nieuw in het bestuur werd gekozen de heer A. J. Rut- grink. Hij volgt de heer P. Geerlings op, die onlangs is overleden. Gemeenten werken samen aan plan Van onze correspondent NOORDWIJK Het gemeente bestuur van Noordwijk denkt tot 1982 ca. 35 hectare grond nodig te hebben voor de wo ningbouw en in de periode 1982- 1992 nog eens 33 hectare. Deze verwachting is gebaseerd op de natuurlijke groei van de eigen bevolking. Van de 35 hectare die tot 1982 nodig is, vond men 12 hectare in het Duinpark, 5 hec tare in het Middengebied-noord en 1 hectare in het Middenge bied-zuid, terwijl op de resteren de 17 hectare gebouwd zou wor den in de G rashoek. De in de volgende periode benodigde 33 hectare zijn ten zuiden van de Beeklaan geprojecteerd. Het provinciale bestuur accepteerde dit ruimtelijke model slechts ten dele en bepaalde dat in de Gras- hoek geen 17, maar slechts 9 hectare grond mocht worden bebouwd. Het tekort van 8 hec tare moet elders worden gevon den en dit kan volgens B. en W. alleen in het gebied ten zuiden van de Beeklaan, tussen de be bouwde kommen van Noord wijk en Katwijk. De daar te projecteren woonwijk krijgt dus een grootte van 41 hectare. Inmiddels doet zich langs de zuidgrens van de gemeente een andere ontwikkeling voor. Kat wijk heeft voor het aan Noord wijk grenzende gebied twee be stemmingsplannen vastgesteld: gronden in hoofdzaak bestemd zijn voor industrieën, sportvel den en een rioolzuiveringsinstal latie. Het gemeentebestuur van Noordwijk heeft tegen het plan Rijnsoever bezwaren ingediend, omdat een afsluitende groen voorziening ontbrak. Ged. Sta ten achtten deze bezwaren ge grond en onthielden hun goed keuring aan een gedeelte van het plan. Verder gingen Ged. Staten niet akkoord met de be stemming van grond in 't Heen voor sportterreinen. Men vond dat deze grond gereserveerd diende te worden voor aan plaats of streek gebonden indus triële- en handelsbedrijven. B. en W. van Noordwijk delen me de begrip te hebben voor het standpunt van Ged. Staten, aan gezien het hier gaat om de laat ste mogelijkheid voor industrie vestiging ten westen van Leiden en dit is van belang voor de ontwikkeling van de regionale werkgelegenheid. Een en ander betekent dat voor de Katwijkse sportvelden een andere oplossing moet worden gevonden. Daar deze velden een belangrijke functie zullen ver vullen voor de nieuwe wijk Rijnsoever gaat de voorkeur van Ged. Staten uit naar aanleg van de velden ten noorden van Rijnsoever op het grondgebied van de gemeente Noordwijk. In dit kader zou tevens een op lossing kunnen worden gevon den voor de naar de mening van Noordwijk noodzakelijke groen voorziening. Het gaat hier om in totaal circa 25 hectare in het bestemmingsplan Buitengebied, welke bestemd zijn voor agrari sche doeleinden. B. en W. heb ben zich bereid verklaard bij de gemeenteraad een voorstel in te dienen om mee te werken aan de oplossing, zoals die door Ged. Staten wordt voorgestaan. B. en W. hebben daarbij de conditie gesteld, dat dan een inrichtingsplan wordt gemaakt voor het gehele gebied tussen de Beeklaan en de gemeentegrens met Katwijk en dat daarin ook de geplande Noordwijkse woon wijk wordt betrokken. Zowel de provincie als Katwijk zijn bereid aan een inrichtings plan mee te werken. De stedebouwkundigen van bei de gemeenten zullen een studie maken, hetgeen zal resulteren in een schetsontwerp met als uit gangspunten: een woongebied van 40 45 hectare voor de gemeente Noordwijk ten zuiden van de Beeklaan en een sport park annex groenvoorzieningen van ongeveer 25 hectare voor de gemeente Katwijk ten noorden van haar gemeentegrens. De kosten van de studie worden geraamd op ongeveer 50.000,—, waarvan elk der ge meenten de helft voor haar re kening neemt kennis te maken met een krant waarin u óók het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u'm toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nu de bon invult. stuur de a lAJ LEIDSE COURANT U 1 lf zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis naar: adres: woonpl.: tel.: Stuur deze bon in open envelop. zonder postzegel naar: f Antwoordnr. 349. Leiden. L6IÖSG VsOUfant De oude veteranen van de Warmond- se voetbalvereni ging "Warmun- da" zijn gisteren van een koude kennis thuis ge komen. Zij had den de jonge ve teranen van de voetbalvereni ging. die onlangs kampioen zijn ge worden. uitge daagd. Het was een sportieve, ge zellige wedstrijd, waarbij de jonge veteranen vijf doelpunten en de oude veteranen drie doelpunten maakten. Concert in Voorschoten Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN ön de Moeder Godskerk wordt van avond vanaf half negen een concert gegeven door de diri gent van de christelijke orato riumvereniging "Exultate deo", Sander Marion. De aan leiding is het twaalf en een half jarig bestaan van de ora toriumvereniging en koperen jubileum van de parochie Boschgeest. Voorts verlenen Willemke van Claerberghen (alt) en Han Ka- paan (hobo) hun medewerk ing. Uitgevoerd worden onder meer werken van J.S.Bach en G.F.Handel. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüii Noordwijk pakt gaslekverlies aan Van onze correspondente NOORDWIJK Hoewel de gemeente Noordwijk al heel wat heeft gedaan om het verlies van gas door lekkages te beperken. dit betrekkelijk gering, maar het betekent toch dat voor een bedrag van rond 100.000 aan gas verloren gaat Men acht daarom een geregelde gaslekbestrijding gewnest Hiertoe is in het voorjaar een zeer uitgebreid lekonderzoek uitgevoerd, waarbij in totaal 82 km buizennet met plm. 6000 dienstleidingen werden onderzocht Men vond daarbij ruim 800 lekplaatsen. De problemen bevinden zich hoofdzakelijk in de oude gietijzeren leidingen met de lood-striktouwverbindingen. Deze bevinden zich vooral in de oude woonkernen en in de Zuidduinen. Mede ter bevordering van de werkgelegenheid is een reparatieplan opgesteld, waarvan de kosten worden geraamd op 1130.000. 130.000. Hiervan stond reeds een bedrag van 30.000 op de llllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers LEIDEN Deze week zijn er drie prolongaties in de Leidse bioscopen. „Onee upon a time in the west", het kassucces van regisseur Sergio Leone draait voor de derde week in Camera. Marilyn Monroe, To ny Curtis en Jack Lemmon zijn deze week nog te zien in Studio met „Some like it hot". De film werd aan het einde van de jaren veertig gemaakt en heeft veei komische passa ges. Een kijkje in de Neder landse gokkerswereld wordt gegeven in „Rufus" Deze nieuwste Nederlandse film met Rijk de Gooijer en Cox Habbema in de hoofdrollen, draait voor de derde week in Trianon. Rex komt deze week met „Bedverhalen van een pornogirl", een veelbelovende titel van een doodgewone sex- film. Lido Xaviera Hollander, zoals de Nederlandse doktersdochter Vera de Vries zich is gaan noemen, was een ideale typiste die tien jaar geleden als een vlijtig meisje van twintig len tes tot „Miss Tik" werd geko zen en via de vuist van Duys voor het eerst in beeld kwam. Smachtend naar meer roem huppelde ze snel naar het aan trekkelijke „brede pad" en ,werd in Amerika de succesvol le leidster van een uitzendbu reau, waar peperdure call girls voor geld alles goed vonden. De horizontale bevindingen uit haar „huis" verklapte ze aan roddelmeester Robin Moorel die haar schandaalverwekken de openbaringen betreffende chantage, omkoperij en de verborgen liefdeslusten van hoge omes via band en verbor gen beeldbuis registreerde en te boek stelde in „The making of the Happy Hooker". Zit daar een film in? Jawel, maar Vera zelf verkoos een hoofdrol in de parodie ,My pleasure is my business. Het is goed voor de ,3usiness' maar verder is de film een flop gewordea Een opeenstapeling van zoute loze grollen waarin de huichel achtige Amerikaan het moet ontgelden. Gooi- en smijtwerk, vrijpartijen en een uit de hand gelopen regie. Maar goed: Miss Tik heeft haar zin. Luxor In Luxor heeft de film „Tom-, my" plaats gemaakt voor een Franse oorlogsfilm „Week-end Zuydcoote", een al wat oude re film, doorspekt met „gezelli ge" Franse humor. De kwali teit van de beelden is niet erg best meer, het beeld ver- springt alsof regelmatig kleine stukken uit de film zijn ge- knipt. Tevens lopen vrijwel constant zwarte draden verti- caal over het doek. „Week-End Zuydcoote" (De hel van Duinkerken) verhaalt over B vier soldaten die bekneld zijn geraakt tussen het kanaal en de oprukkende Duitsers. Zij J hebben hun intrek genomen in een oude ambulance van het Rode Kruis. Gevieren, met Jean Paul Belmonde in de B hoofdrol, beleven zij vele avonturen. J. P. Belmondo in de film Julien Maillat, ontmoet S het meisje Jeanne (Catherine Spaak) die erg verknocht is aan haar huisje. Zij moet kie- zen tussen Julien en het huis. B Zij kiest Julien, maar die is inmiddels dodelijk gewond ge- raakt De held sterft Noordwijk Met "Die Jahreszeiten" van Haydn werd het Jubi leum van "Soli Deo Gloria" gisteravond grandioos gevierd. De Grote Kerk in Noordwijk-Binnen was geheel bezet Na zijn tweede Engelse reis, werden door Haydn naast zijn zes laatste missen, ook de oratoria "Die Schöpfung" en "Die Jahreszeiten" gecompo neerd, geïnspireerd door Handel en de door deze gevestigde koortraditie. Deze missen en oratoria behoren tot het beste wat de 18e eeuw heeft voortgebracht en zijn van hoge muzikale en religieuze waarde. De oratoria zijn ondanks de hoge leeftijd, tussen de 65 en 70 jaar, met jeugdige geestdrift en vuur gecompo neerd, met een klankrijkdom die z'n weerga haast niet heeft AI is "Die Jahreszeiten" niet direct een christelijk oratorium, toch schreef de componist er boven "In de naam des Heren", en het geheel in feite vier cantates, ademt een diep religieuze geest. Met deze uitvoering heeft "Soli Deo Gloria" haar naam weer waardig getoond, waarbij de fraaie akoestiek van het kerkgebouw het luistergenot extra verhoogde. Een bijzonder woord van waarde ring mag er wel zijn voor de twaalf heren, die niet werden overstemd door de 53 dames-leden. Van de solisten leek de bas Henk v.d. Brink af en toe wat minder zuiver. Erica Grefe, sopraan was goed tot sterk, terwijl de tenor Wouter Goedhart het meest uitstak. De duetten van de twee laatstgenoemden waren magnifiek om te horen. Fraai ciavecimbelspel was er van Tijn van Eyk, terwijl het Gewestelijk Orkest Zuidholland met subliem spel begeleidde. De algehele leiding werd prima verzorgd door Gé v.d. Steen. Hopelijk zal „Soli Deo Gloria" kunnen voortgaan haar uitvoeringen in de Grote Kerk te geven, daar deze hiervoor aanzienlijk meer geschikt is dan de hervormde kerk van Noord wijk aan Zee. Wellicht is deze pracht uitvoering ook aanleiding voor een aantal -heren om zich bij "Soli Deo Gloria" aan te sluiten om een volgende maal het niet bij luisteren te laten, maar actief bij een soortgelijk groots gebeuren betrokken te zijn. De zaak is het alleszins waard. Kaptein PPR-raadsIid Beckers: OEGSTGEEST Bet raadslid Beckers (PPR) heeft er gisteravond tijdens de raadsvergadering bij B en W op aange drongen een bemiddelende rol te spelen in de zaak rond het bejaardencentrum „Hofwijck". Hij stelde dat het college iets moet doen aan de verbetering van de verzorging en de verpleging. „Op „Hof- wijck" is sprake van een bestuursstruc tuur die paste in de jaren vijftig maar nu niet meer", aldus het PPR-raadslid. Zoals bekend hebben bejaardenhelpsters en oud-bejaardenhelpsters vorige maand een zwartboek uitgegeven over de gang van zaken in het bejaardencentrum, waar in vooral kritiek wordt uitgeoefend op de pei bewoners behandeld worden door de lei ding van het centrum Wethouder Gmelich Meylingh deelde mee dat aanstaande dinsdag de Hofwijck-zaak besproken zal worden in een vergadering de provinciale inspectie voor de volksge zondheid. Onder redactie van Jantje van Leyde* tel. 071-22244 tst.17. Diefstal Woensdagmiddag is een gepar keerde auto van de Breestraat gestolen. De 21-jarige eigenaar was even een boodschap gaan doen en had zijn wagen niet afgesloten. De contactsleuteltjes zaten ook nog in het contact. Lustrum De Christelijke Scholengemeen schap Leiden Zuidwest bestaat tien jaar. Ai zo'n tien jaar wordt les gegeven in te kleine houten barakken aan zo'n kleine dui zend leerlingen. De scholenge meenschap is in die tien jaren een stuk poter geworden. Zo'n tien jaar geleden werd gestart met ongeveer 8 leraren en 200 leerlingen. Nu geven 70 leraren les aan meer dan 1000 leerlin gen, verdeeld over MAVO, HA VO en Atheneum. Ter gelegen heid van dit lustrum worden volgende week enige festivitei ten georganiseerd: Maandag 26 mei wordt er film gedraaid, muziek gemaakt en spelletjes gedaan. Dinsdag is een min of meer „sociale dag". De leerlingen houden in Leiden een speelgoedactie ten behoeve van de kindertehuizen en tuin tjes van bejaarden in Zuidwest worden opgeknapt Woensdag wordt een sportdag georgani seerd in de Groenoordhal voor diverse scholen uit de omgeving, 's Avonds wordt de „feestweek" afgesloten met muziek en caba- Complex Onze Oegstgeester correspon dent, de heer A. Koeh, heeft een fietscomplex. Hij vindt dit de mooiste sport die er is. Om die gedachte kracht bij te zetten fietst hij vele kilometers. Zo toog hij zaterdag op zijn stalen ros naar Bolsward, waar hij met 4500 andere enthousiastelingen de Elfstedentochtuitreed: een afstand van 230 kilometer! Zoals bij vele tochten van der gelijke lengte het geval is, zit het venijn in de staart of liever gezegd' in het zitvlak dat zich alleen nog maar protesterende op het zadel ophield. Overigens zit het Koeh een beetje hoog dat er in de pers pra ctisch geen aandacht werd besteed aan dit evenement dat héél het Friese „EU f stedengebied" op de kop zette. Temeer daar de deelne mers uit alle delen van het land kwamen, ook uit de Leidse re gio. Gevonden Gevonden voorwerpen in de maand april: damespolshorloge, sportjack, scharen, petje, da mesportemonnee, broche, he renportemonnee, sleutels, tas met studieboeken, jasje, dames muts, overall butagasfles, mul tomap, bromfietshelm, heren- polshorloge, kinderarmband, zak met wasgoed, handdoek, sokken, zeep, dameshandschoe nen, peddels, damesparaplu, da- mesbril, fotoboek, bankbiljetten, kratten van plastic, damessan dalen, duikershorloge, T-shirt, armband, damestas, behangsta- lenboek, sterrenbeeld, voetbal, zadel. Terug te bekomen en inlichtin gen te verkrijgen aan het bu reau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtin gen worden niet verstrekt. Straatroof jongens van haar handtas be roofd. De vrouw liep op de Rijnsburgerweg, toen twee jon gens de tas uit haar hand ruk ten en daarmee richting stad renden. Even later hield zij een politieauto aan. Zij stapte in de auto om de buurt af te zoeken, dit leverde evenwel geen resul taat op. Nadat de politie de vrouw had afgezet bij het Aca demisch Ziekenhuis, gingen de agenten wederom op onderzoek uit. daders bleken twee jonge jon gens van veertien jaar te zijn uit Alphen aan den Rijn. In de tas bevonden zich een portemonnee met vijftig gulden,girokaarten met een betaalpas en verder damesspullen. noteert^ XI 000 TZ... VOOR she) huwelijks- M REPORTAGES HAARL.STR.207 LEIDEN textielverzorging GIEZEMAN WASSERIJ LINNENVERHUUR HAARLEMMERWEG 32 LEIDEN TEL. 071-23709. II auto huren vracht bestel-pers. wagens st. aagtenstr. 10-14 tel. 071-25709 b<» 53627 dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur VOOR KWALITEITS BROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RIJNDIJK 118 - TEL: 26939 KENNEDYLAAN 9 - TEL: 63137 DIAMANTPLEIN 4 - TEL: 64727 HET HUIS VAN GESCHENKEN I MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 21293 LEIDEN en veie andere moederdag geschen-|j AN- S HOP voor de mode van nu JUWELIERSBEDRIJF «Igen graveer- en reparatie-Inrichting HOOIGRACHT 45 LEIDEN Jelefooh 30.1.94 Btilmë parkeergelegenheid. ROOSEN OPTIEK. SPECIALIST IN Contactlenzen IJU UI 1 Van Hoog lot Laag MOSTERT Verhuist U graag IE

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4