personeelsuitbreiding Sociale Dienst gaat "Leiden mogelijk f 1 miljoen per jaar kosten I i IGoeie Ouwe Tijd-Revue zou best nog een weekje mogen blijven 'i fy&lllLu/óft Reünisten en Folk in volgepropte ,,Horus" ^TAL VAN ANDERE VOORZIENINGEN OP DE LANGE BAAN Karrewie] International Fair Barbecue in kil Van der Werfpark PAGINA 3 9 I ij a ran een onzer verslaggevers liden - Om het nu alom er- >i lende personeelstekort bij de 1 Gemeentelijke Sociale Dienst Leiden op te heffen, is een 21 uitbreiding nodig met 17 25 M man. De kosten die daarmee jepaard gaan liggen tussen de H f 600.000 en de 1 miljoen per jaar. Die kosten komen voor rekening van de gemeen te. Dat betekent dat daadwer- kelijk overgaan tot de uitbrel- 8»ding tot gevolg heeft dat het la iantal nieuwe voorzieningen dat Leiden in de komende ja- r'^ren kan realiseren, ernstig mprordt beperkt. )e schatting van de financiële "8 consequenties die de noodza kelijk geachte uitbreiding van het personeel voor de gemeen te heeft, werd gisteravond tij dens een vergadering van de gemeenteraadscommissie voor maatschappelijke aangelegen heden bekend gemaakt door de tijdelijk directeur van de dienst de heer F. van Overmei- re. Hij lichtte daarbij toe dat de schatting is gebaseerd op handhaving van het huidige takenpakket bij een aantal werklozen op het niveau van het eerste kwartaal van dit jaar. In het genoemde bedrag zijn niet begrepen de eveneens voor rekening van de gemeen te komende kosten van de uit breiding van de accommoda tie. Deze zijn enige tijd gele den door wethouder Van Dam geschat op 160.000 170.000 op jaarbasis. Het is volgens directeur Van Over- meire de bedoeling om nog voor de zomer met de perso neelsuitbreiding een begin te maken. Het functioneren van de dienst op dit moment kenschetsend merkte Van Overmeire op: „We draaien, ik moet zeggen: we draaien, en daarbij verdere toevoegingen achterwege la ten. De aanvragen worden be handeld. Of de kwaliteit van de behandeling ook 100 is, daarvoor durf ik mijn hand niet in het vuur te steken". De stemming onder het personeel noemde Van Overmeire „goed" en de sfeer in het ge bouw .rustig". Politie-contröle is er deze week niet geweest De cliënten zijn rustig. Toch is er van negen tot twaalf een constante stroom bezoekers". De tijdelijk met de GSD belas te directeur van de Reinigings dienst legde er de nadruk op dat op de inzet van de ambte naren van de sociale dienst nog steeds een wissel wordt getrokken. Dat dat op dit mo ment niet tot problemen leidt verklaarde hij uit het gevoelen bij de ambtenaren dat aan de oplossing van de GSD-noden wordt gewerkt Hij vergeleek de noodzakelijk te treffen voorzieningen met een worst die de sociale dienst - werkers wordt voorgehouden en zei: ,Als men de zekerheid heeft dat straks tot de worst kan worden toegehapt, kan nu nog wel een wissel worden getrok- ken op de dienst". Het nieuw aangetrokken ge bouw aan de Apollolaan is door de GSD inmiddels in ge bruik genomen. Er zijn mo menteel twee afdelingen on dergebracht De dépendance aan de Herensingel zal over een week of twee drie kun nen wodrden betrokken. Zoals bekend zullen over enige tijd alle cliënten van de GSD over drie vestigingen van de dienst worden „opgedeeld" waarbij men afhankelijk van de woonwijk uitsluitendbij één van de vestigingen terecht kan. Het is de bedoeling om op den duur de hele organisa tie van de GSD een meer wijk gericht karakter te geven. Mevrouw Kramp (CDA) kwam tijdens de gisteravond gehou den vergadering terug op de oorzaken die tot de ineenstor ting van de dienst hebben ge leid en op hetbeleid dat B. en W. in deze kwestie hebben ge voerd. Op haar vraag of het college nu wel of niet de ernst van de problemen op tijd heeft onderkend antwoordde voor wethouder Oosterman het Pv- dA-gemeenteraadslid A. Hop- pener met de woorden: „Laten we elkaar niet voor de gek houden. Niemand van ons heeft de volle omvang van de problemen op tijd onderkend". Mevrouw Kr amps constate ring dat de GSD-put wordt gedempt nadat het kalf ver dronken is werd door Ooster man onderschreven die daar aan toevoegde: „De 100 meter loop je in normale gevallen nou eenmaal ook niet binnen de tien seconden. Maar wel als er een leeuw achter je aanzit". In dit verband merkte Ooster man op het niet uitgesloten te achten dat iets dergelijks als bij de GSD is gebeurd, zich in de toekomst in een ander deel van het gemeentelijk ap paraat herhaalt.,.Als ik hoor dat op CRM de duimschroe ven worden aangezet en dat er ook op andere departemen ten sprake van is voor bepaal de zaken eerder minder dan meer beschikbaar te stellen, dan vrees ik nog wel meer dingen, dan weet ik 't niet. Neem de bibliotheek. Je hoopt die op tijd adequaat te kun nen huisvesten. Maar dat dat dat op een gegeven moment niet zal blijken te lukken, is natuurlijk nooit uitgesloten". lelease moet 1 uli uit pand aan lieuwe Rijn i een onzer verslaggevers DEN Release zal zijn 1 aan de Nieuwe Rijn op juli verlaten. Dat heeft vol- bekendmaking van r Oosterman, de erleningsorganisatie on- aan de gemeente meege teld. n zei dat gisteravond 1 vergadering van de Bieenteraadscommissie voor [ciale zorg en maatschappe- aangelegenheden. Hij ;gde daaraan toe dat de ge- •nte eventuele huuropzeg- aan de onderhuurders zal doen voordat dezen andere ruimte hebben ronden. Onderhuurders zijn jorbeeld de Stichting Orp- de NVSH, het Vrouwen- n Wij Vrouwen Eisen. leidingen J'j de °s Pilhelminabrug Van een onzer verslaggevers EIDEN Vrijdag 6 juni a.s., morgens om 9 uur, begint rovinciale Waterstaat met het inbrengen van een nieuwe ijtlaag op de Wilhelmina- f rug- ls het weer meezit, kan dit erk in de nacht van zaterdag ia op zondag 8 juni voltooid ^el jn. Bij slecht weer wordt het erk een week uitgesteld. Tij- s rns het werk kan het verkeer t beide richtingen gewoon n lorgaan, zij het dat men re- u ning moet houden met onthoud en enkele tijdelijke rersomleidingen. noodzakelijke maatregel dat het uit Leiden binnenko rt, rnde verkeer, direkt voorbij brug niet linksaf de Ka- alweg op kan, maar omge- wordt via de Burggraven- ®rder zal het verkeer uit Vi idelijke richting dat van de 14 anaalweg richting centrum gaan, via de Roomburger borden worden aangege- t ADVERTENTIËl fOTEL-CAFE-RESTAURANT lefEENSTRAAT 55 LEIDEN 22509 Op aanvraag zenden wij u graag Een authentieke Balinese dansgroep was gisteren aanwezig op de „International Fair", die door een comité van het internatio nale centrum van de universiteit ter gelegenheid van de viering van het vierde eeuwfeest was georganiseerd. Het optreden van de dansgroep was verreweg het meest indrukwekkende deel van de „fair", die vandaag zijn vervolg kreeg op Rapenburg 6. De kermis werd geopend door mr. K. Cath, de voorzitter van het college van bestuur van de universiteit Behalve een Spaanse danseres met twee gitaristen trad tevens een Indone sisch orkest op. Vandaag werd er onder meer Amerikaanse, Colombiaanse, Duitse, Engelse, Israëlische, Italiaanse en Scan dinavische muziek gebracht. van een onzer verslaggevers LEIDEN Het ziet er toch niet naar uit (hoewel daar dinsdag nog even voorzichtig sprake van was), dat de Goeie Ouwe Tijd-Revue een derde opvoering krijgt in de Stadsgehoorzaal. Dan had dat deze week nog moe ten gebeuren, want over een paar dagen zijn de meeste orkestleden met vakantie. Maar kom maar eens in de gauwigheid aan 1200 gulden; want dat kost die Stads gehoorzaal nu een keer. Dat zal Bruintje van het eeuwfeest waarschijnlijk niet kunnen trekken. Het zij zo. Heel wat bejaarden die zo graag hun jonge jaren in dit muziekspel hadden zien weerspiegeld zullen teleurgesteld moeten worden. Dinsdag zat de Burcht zaal tjokvol, gistermiddag precies hetzelfde. Hekken dicht en hoofdschuddende AOW-ers -die er niet meer in mochten. Binnen speelde toen al in een heel speciale vaudeville-sfeer het verklede studentenorkestje de ouverture, die vol goeie ouwe bekenden zat: Daisy, Daisy, We gaan naar Zandvoort, Scheveningen en nog zo'n stel. Óp zichzelf al een prestatie van Lesko-dirigent Benjamin Ashkenazy, die deze meedeiner- tjes van huis uit niet kent en er toch zó bij wijlen Lou Bandy aan de deur mee had kunnen komen. De bejaarde gemoederen waren al snel bewogen, een paar enthousiaste heren onder steunden de melodieën met luide kreten. Geweldige scènes waren dat, in die beginfase van de revue (een toppunt in de eeuwfeestviering, voor zover de samenwerk ing tussen studenten en (bejaarde) burgers hier wel erg goed tot uiting is gekomen). Moe aan de wastobbe en aan de slinger van de droger maar draaien, altijd maar draaien. Tegen een onvervalste achtergrond voor echt volkstoneel: een geschilderd stadspleintje met daarvoor de uit verschillende Leidse dienst encentra gerecruteerde dames (Jje maar zwierden en zwaaiden en draaiden. Het koor mocht er trouwens ook zijn. Het zat aan beide zijden van het orkest, attent op elke aanwijzing van de dirigent Prachtfiguren had je erbij: de dove en de lamme, ras-artiesten, die on^er straffe regie van Henk Snijders stonden. Henk schudde enkele malen mistroostig onder aan het podium met zijn hoofd als de tekstvastheid wegzakte. Maar dat was helemaal niet zo erg, omdat er van die goeie ouwe liedjes omheen zaten. Als het geheugen of de stem een revue-ster even in de steek liet was er altijd weer die wakkere Henk om de zaak weer op het juiste spoor te zetten. Zo werd het weer een bijzonder genoeglijke middag. Voor de meeste bezoekers zal het wel een tijdje geleden zijn geweest dat zij zich zó konden uitzingen. Ook de jeugd waé op de planken vertegenwoordigd in de majorettes van Actief. En dan was er Mooie Karei, de militaire parel, met als verrassende concurrent Henk Snijders zelf, die het aan de stok kreeg met de fiks uit de kluiten gewassen maagd Mina. Henk verzorgde ook een paar „goochelaarstrucjes" samen met de vol grappen zittende Agaath, vooral in het „spannende" trucje met de twee hardgekookte eieren. Geen wonder, dat die Goeie Ouwe Tijd- Revue best een week lang volle zalen zou trekken. Alles mocht er zijn: kostumering, de muziek van koor, solisten en orkest, de belichting, de hele entourage. Een voortreffelijk produkt van Projekt 75. :-3 so $r-;: Leiden In het Van der Werfpark, deze week door de gemeente in bruikleen afgestaan aan de studentenvereniging SSRL, was het gisteren wat minder goed toeven dan de vorige dagen. Dat kwam door het weer waarvoor een openlucht-programma natuurlijk bijzonder gevoelig is. Naar Jan van Rheenen luiste ren is onder een koesterend zonnetje leuker dan tussen vier muren, maar in het café gezelliger dan onder de grijze hemel op een kille mei-dag. Verwarmend hoogtepunt was gisteren de barbecue. De 325 porties (stokje varkensbleef, biefburger, kippeboutje, worstjes, sausjes en stokbrood lekker hoor) gingen schoon op. Door de kou van straat gejaagd kon men gisteren ook weer kiezen uit een breed scala van binnenshuis gehouden eeuwfees tactiviteiten. Waaronder een groot aantal symposia waardoor als rode draad het thema „wijheid" liep. Voor niet-ingewijden waren de discussies op deze samenkomsten evenwel doorgaans wat moeilijk. Van een onzer verslaggevers Leiden Horus, de sociëteit van de studentenge- zelligheidsvereniging Catena, aan de Kolfmaker- steeg, had gisteravond (in het kader van de eeuwfeestviering) een volle bak. In de late namid dag ontving Catena haar reünisten. Merendeels jongelui, die enige tijd geleden straf te Leiden hadden gestudeerd, maar soms ook een blauwe maandag. Hinderde niets, iedereen was welkom. Oude gezichten zo gaat dat op reünies nu eenmaal en grappen over dispuutdassen, over oirbare en minder oirbare situsties en „ik dacht dat jij nog studeerde... Ach nee, toen ik in '68 aankwam ben ik meteen weer weggegaan..." Maar toch was de '68-er aanwezig, ofschoon zonder dispuutdas. Tegen een luttel bedrag kon men aan tafel gaan. Een gezellige avond. Die avond werd nog gezelliger voortgezet in Horus met een Folk Festival. De ene folkzanger na de andere zong en speelde van zijn liefdes, zijn verdriet, z'n armoe en begeerten, over de hete zon en over de dorst in de saloon maar dat ging meer de kant van de western uit. Als je dichtbij zat, kon je het een en ander opvangen van het folkgebeuren. Maar omdat het stampvol was, ging minstens de helft verloren en hoorde je hooguit het aangeslagen ritme van de gitaren en het huilen van mondorgels die voor zangersmonden bevestigd waren. Voor de deur buiten stond een rij wachtenden. Als er één of twee bezoekers weggingen, werden er weer één of twee toegelaten tot het festival, waarvan de meesten geen flauwe notie hadden omdat het ver van de bar was. Veel Leider\aars overigens, die optraden, zoals (op de foto) André Huf en Kees Ouwejan. Allemaal artiesten en groepen die met hun optreden in het kader van het folk-café het meest succes hadden. Vanavond finale Massakans spel en Meeuwfeest Van een onzer verslaggevers Lelden De feetlvlteiten rond het vierhonderdjarig bestaan van de Leldae universiteit lopen ten einde. Hoogtepunten wor den vanavond ongetwijfeld de finale van het Maeeakansepe! In de Pieterskerk en het Meeuw- feest, dat vannacht tot 3 uur zal voortduren op het Rapenburg en In de Kalserstraat Het volledige programma voor vanavond luidt als volgt: tot 17.00 uur: International Fair, Rapenburg 6. 18.00 uur: Verenigingenmarkt, Pieterskerkplein. 18.15 uur: Finale Massakansspel, afroepen eerste finalisten. Pie terskerk. 18.00 uur: Diner-chantant voor alle oud-alumni, sociëteit Miner va. B reestraat 4&-50. 20 00 uur: Finale Massakansspel onder leiding Kick Stockhuizen, Pieterskerk. 20.00-03.00 uur: Meeuwfeest. Kaiserstraat tot Rapenburg 61 23.30-24.00 uur: Toneelfeuilleton deel V, vanaf dekschuiten in het Rapenburg. Leidenaar squashkampioen Leiden De Nederlandse stu denten squashkampioenschap- pen, die dit jaar voor het eerst ter gelegenheid van het 4de eeuwfeest zijn gehouden in Mi nerva aan de Breestraat, zijn gewonnen door de Leidse stu dent Niek van Dijk, lid van de Minerva Squash Rackets Club. In de finale tegen Willem Vlugt had hij het een stuk moeilijker dan aanvankelijk werd gedacht Beide spelers trokken hun squash-register wijd open om het elkaar met subtiel geslagen ballen zo moeilijk mogelijk te maken. Ten slotte moest Vlugt toch het onderspit delven tegen de geraffineerd spelende Van Dijk, de laatste won met drie' tegen twee. Van Dijk kreeg een beker van de Nederlandse Squash Rackets Bond, over handigd door de heer Borgers. Stadsboerderij in Merenwijk Van een onzer verslaggevers LEIDEN Drie groeperingen hebben wethouder Oosterman hun belangstelling kenbaar ge maakt om in de boerderij in de Merenwijk een "stadsboer derij" in te richten. Ze zullen hierover binnenkort met wet houder Oosterman een ge sprek hebben. Tot de groepe ringen behoort de Stichting Gesprekscentrum Leiden, ei genaresse van het Praethuys van Jan Boer. Functie van een stadsboerderij is stedelingen in nauwer contact te brengen met "wat groeit en bloeit". Het gemeenteraadslid A. Hoppe- ner drong er tijdens een gister avond gehouden vergadering van de gemeenteraadscommis sie voor maatschappelijke aangelegenheden op aan met het aanwijzen van een bestem ming voor de boerderij niet te lang meer te wachten. HAZERSWOUDE De vijfen zestigplussers uit Hazerswoude- dorp maken op 17 juni een uit stapje. In de week van 27 mei tot en met 5 juni wordt een huis-aan-huis-collecte gehouden om de "onkosten van deze trip, waaraan ook zij die dit jaar 65 worden kunnen deelnemen, te dekken. Het comité dat de reis organiseert, is alleen nog op zoek naar dames-collectanten. Degenen die het reisje willen meemaken (uiteraard alleen de 65-plussers), kunnen zich bij de collectanten aanmelden. WOUBRUGGE Wegens enor me belangstelling wordt de ex positie in het Van Hemessenmu- seum, waarbij schilderijen wor den vertoond van pater Sassen van Ysselt en keramiek van Pe ter Hoogenboom, verlengd. Be langstellenden kunnen terecht jp 24 en 25 mei van 3 tot 5 uur. HAZERSWOUDE - De door jeugdsociëteit Pleyn 68 gehou den bliksemloterij was een ge weldig succes. De loten vlogen bij wijze van spreken weg, het geen betekent dat de Pleyn-or- ganisatoren de Hazerswoudse SV Bernardus een knap bedrag aan baten konden overhandi gen. Wethouder van jeugdzaken P. A. Th. van de Werf trok de volgende prijs opleverende nummers: 2050, 3491, 2122, 2322, 4716, 2245, 311, 1242, 3100, 3419, 4259, 4138, 4225, 364, 1249, 2022, 857, 1537. Inlichtingen: kantine SV Bernardus. HAZERSWOUDE Het spree kuur van Hazerswoudes wet houder J. D. de Wit komt te vervallen op de woensdagen 4 en 11 juni.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3