FC TWENTE MET LEGE HANDEN „Het is geen Sinterklaas99 MICHELS ONTKENT CONTACTEN MET SCHALKE '04 PSV wil Overweg SPITZ KOHN WAS IN BARCELONA Blunders koelbloedig afgestraft Geweldige stemming na negen minuten totaal verdwenen Kan ik er nog bij? De Stoop over premie Oranje: gPONDERDAG 22 MEI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA i: )eENSCHEDE Het genezingsproces van de dijbeen blessure van Jupp Heynckes is voor FC Twente iets 0 e snel verlopen. De 30-jarige international en topsco rer van de Bundesliga maakte gisteravond na een ./afwezigheid van ürie-en-een-halve week zijn rentree B) n de topelf van Borussia Mönchengladbach en scoor- o.de meteen drie doelpunten. Daarmee leverde Heync- etfces een gigantisch aandeel in de overwinning van !r_5-l van de aanstaande Duitse kampioen. Een over- twinning, waarop niets viel af te dingen en welke 5de UEFA-CUP deed belanden bij de ploeg, die van 0 de twee finalisten zonder meer de sterkste was. rdpe eindstrijd om de derde Europese beker werd voor ?C Twente een anti-climax. Al na negen minuten was f"er vrijwel niets meer over van de aanvankelijk gewel dige stemming in het Diekmanstadion, dat voor de ^perste keer in dit seizoen tot op de laatste plaats was bezet. Twee afgrijselijke defensiefouten werden door Jorussia uiterst koelbloedig afgestraft en vanaf dat noment was de met zoveel spanning en verwachting egemoet geziene wedstrijd niet meer dan een formali- jieit. „Twente moest toen gaan jagen en het is alge- Jrmeen bekend hoe slecht de ploeg dat kan", meende si >ondscoach George Knobel. [gi Iet drama begon voor de En- chedeërs al na twee minuten oen Kees van Ierssel afschuwe- 0 ijk blunderde bij een voorzet 'van rechts. Twentes vleugelver- ^lediger liet de bal door z'n be nnen glippen, waardoor Dietmar ojpanner moeiteloos de vrijstaan- q Ie Allan Simonssen in stelling ^|ton brengen. Op het keiharde q, chot van de kleine Deen had 5'Volkmar Gross geen antwoord: -1. Zeven minuten later ging jl Kalle Oranen na een door Niels fr'0verweg veroorzaakte vrije 'trap hopeloos in de fout Hij liet le bal op kinderlijke wijze van ■m 'n schoen springen, waardoor •oor Jupp Heynckes een niet te nissen kans ontstond: 0-2. Dat loei punt veroorzaakte een ang- taanjagende stilte in het Diek- nanstadion. Alleen de groepjes Juitse supporters roerden zich log. Met de moed der wanhoop irobeerde FC Twente iets terug e doen, maar al spoedig werd luidelijk dat de rampzalige tart diepe deuken in het zelf vertrouwen van de Enschedeërs iad achtergelaten. De overtui- ;ing ontbrak. Twente kwam liet verder dan een reeks af- tandsschoten, die vrijwel teeds de juiste richting misten. 'as tien minuten voor rust werd loelman Wolfgang Kleff echt op e proef gesteld toen Kick van Ier Vall van ver wel zuiver ichtte. Jan Jeuring was toen al door de goede Oostenrijkse icheidsrechter Paul Schiller met iet geel geconfronteerd omdat lij te duidelijk liet blijken het niet met een beslissing eens te zijn. En bij Borussia 'Mönchen gladbach was Ulrich Suiau al vervangen door de jonge Heinz Bchöffer „Ik verstapte me", ver- lde Surau later, „en kon am- meer op m'n linkervoet Kritiek Drost op spelers Oranjeteam (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Het door Epi Drost ook, zij het niet zo persoonlijk, aan hem ge richte verwijt dat hij afge lopen zaterdag in het Oran jeteam gespeeld had, deed Niels Overweg af met: „Ach, dat is gewoon zijn mening. We moeten elkaar geen verwijten maken, je mag elkaar rustig je me ning zeggen als je elkaar maar recht in de ogen kunt blijven kijken. Ik kan me best voorstellen dat Epi dergelijke dingen in een emotionele bui zegt, maar dat betekent toch nog niet dat ik het er mee eens ben. Kijk maar naar Vogts, Bon hof en Wimmer, die hebben zaterdag een hele wedstrijd gespeeld en die konden het vanavond toch ook wel vol houden? Je bent prof, dan moet je iets kunnen en dan mag zo'n halve interland geen bezwaar zijn, vooral niet als er vier dagen vol gen waarop je helemaal tot rust kunt komen". aan". liddels hadden ook Dietmar Danner en Herbert Wimmer fich al naar de kant moeten iegeven om zich wegens blessu- es te laten behandelen. „Het allemaal ongelukjes", zei Hennes Weisweiler, „Geen enke blessure was het gevolg van hard spel. Gezien de belangen jlie met deze wedstrijd gemoeid Waren vond ik dat het allemaal fcrg sportief ging. Grootse stijl iorussia Mönchengladbach rol- FC Twente in de tweede ïlft in grootse stijl verder op. Terwijl de Enschedeërs alles esten riskeren om tenminste iets te redden ondernamen Hoogwaardig Enschede nog door geen ploeg werd gedemonstreerd. In de 50ste minuut besloot Jupp Heynckes een schitterende actie met een magistraal en voor Gross opnieuw onbereikbaar schot (0-3) en negen minuten later kopte dezelfde aanvaller formidabel in nadat Dietmar Danner hem de bal zuiver had aangegeven: 0-4. Jupp Heynckes had aldus wel heel nadrukkelijk gedemonstreerd waarom Hen nes Weisweiler, de coach van Borussia, na de voor zijn forma tie zo teleurstellend verlopen eerste ontmoeting in Düsseldorf nog zoveel vertrouwen in een goede afloop had. Bovendien onttroonde Heynckes FC Twen- te's Johan Zuidema als topsco rer in het UEFA-cuptoemooi. hoogwaardige kwaliteit in on derstreepte Theo Pahlplatz, dat het Twente dit keer helemaal niet meezat door de bal buiten bereik van Kleff tegen de paal te deponeren, waarna de Duitse doelman toch nog kon ingrij pen. Met Arnold Miihren voor Jaap Bos veranderde er weinig voor het steeds meer gedeprimeerd rakende Enschedse team. Ook de vervanging van Theo Pahl platz door Eddie Achterberg sorteerde geen effect. De tegen treffer, die Epi Drost veertien minuten voor het einde produ ceerde was weliswaar een ju weeltje - een schot van 40 meter belandde via de handen van Kleff tegen het net - maar het feit, dat Twente nog vier doel punten zou moeten scoren om de UEFA-cup toch nog te kun nen veroveren, sloot een omme keer al bij voorbaat uit. De eindstand kwam tot stand via een strafschop. Door Epi Drost veroorzaakt in een duel met Jenning Jensen en door Allan Simonsson feilloos benut. „Toch", zei Epi Drost, „vond ik deze nederlaag niet zo'n afgang als die tegen FC Den Haag. Deze tegenstander was van Eu ropese topklasse. Van een ploeg als Borussia mag je verliezen. Tegen Den Haag had dat nooit mogen gebeuren". Het gevolg van dat laatste is wel, dat FC Twente na een aan vankelijk zo succesvol verlopen seizoen, toch weer met lege han den is achtergebleven. De En schedeërs rest de nacompetie. TON VAN DALEN (Van onze sportredactie) DEVENTER Landskampioen PSV, die door het onverwachte vertrek van Nordqvist zonder voorstopper zit, heeft belang stelling getoond voor FC Twen- tespeler Niels Overweg. Ook de speler van Go Ahead Eagles Johnny Oude Wesselink, die zijn contract bij de Deventer club nog niet heeft getekend, staat eveneens op het verlanglijstje van trainer Kees Rijvers. Naar verluidt heeft Go Ahead Eagles belangstelling voor reser vedoelman Van Gerven van PSV. Een ruil, met bijbetaling, behoort tot de mogelijkheden. Bert van Marwijk in Oranjeselectie (Van onze sportredactie) DEVENTER Linksbuiten Bert van Marwijk van Go Ahead, volgend seizoen uitko mend voor A.Z. '67, is door bondscoach George Knobel ge selecteerd voor het Nederlands elftal. Bert van Marwijk, die twaalfmaal uitkwam voor Jong Oranje en bijna twee seizoenen onafgebroken in het Nederlands UEFA-jeugdelftal heeft ge speeld, zal de selectiegroep voor de vriendschappelijke interland tegen Joegoslavië (31 mei) aan vullen. René van de Kerkhof, die geen toestemming van PSV heeft gekregen, Johan Cruyff en Johan Neeskens zullen waar schijnlijk uit de selectiegroep worden gehouden. Conducteur toch Ik zou maar eens overstappen op SANOVITE. Behalve een lekkernij is Sanovite de gezond heidsvoeding bij uitstek voor de spijsvertering. AMSTERDAM De Stoop Is in zijn functie De Stoop begrijpt niet, hoe zijn collega's zo als lid van het sectiebestuur betaald voetbal gemakkelijk met het geld kunnen omspringen, uiterst verbolgen over het besluit van collega s „Hetgeen wij uitgeven is het geld van de clubs. Hogewoning en Zwikstra om de spelers van Daar moet je gewoon zuinig mee zijn. Deze het Nederlands elftal na het gelijkspel tegen uitgave, die twee procent van de begroting West-Duitsland toch de winstpremie uit te bedraagt, is onverantwoord. Het gaat mij om k"en\ het principe. Afspraken zijn niet nagekomen." „Dit is belachelijk reageert de woedende Het besluit van Hogewoning en Zwikstra de Stoop. „We hebben binnen het sectiebestuur premie te verhogen kwam voort uit het goede afgesproken de spelers bij winst 2000 gulden spei van de Oranjemannen. Stoop verontwaar- uit te keren. Voor een gelijkspel zouden zij 1250 digd; rk heb er toch niets mee te makeni dat gulden ontvangen. Dat nu door twee mensen er goed gespeeld is. Afspraken zijn afspraken, wordt besloten de winstpremie te betalen is een De houding van Hogewoning en Zwikstra is absurde zaak. Er zijn afspraken gemaakt, waar zakelijk onjuist Als voorzitter van FC Amster- men zich niet aan heeft gehouden dam zou ik zoiets nooit doen. Het is een De voorzitter van FC Amsterdarn is dan ook houding van hobbyisten. Ik kan me voorstellen, vast van plan de kwestie binnen het sektiebe- da^ egn voorzitter van een vereniging zo ent- stuur aanhangig te maken. „Ik ben beperkt in housiast raakt van de prestatie van z'n eerste mijn vrije tijd. Het werk als bestuurslid van team, dat hij besluit de spelers meer te betalen, de KNVB doe ik voor mijn plezier. Maar ik Maar als sektiebestuur betaald voetbal kun je voel er niets voor mijn vrije tijd te verdoen zoiets beslist niet doen. Hier is sprake van aan het nemen van afspraken die later toch slecht beheer van gelden van het betaalde niet nageleefd worden. Ik zal met overwegen voetbal. Ik kan daar onder geen beding mee uit het sectiebestuur te stappen, maar ik ver- akkoord gaan. De financiële pot van de KNVB lang wel dat de heren Hogewoning en Zwikstra is gcen bodemloze put. We kennen alle- die 15000 gulden, die nu extra is uitgekeerd, maa, de situatie van vele clubs. Juist daarom uit hun eigen zak zullen betalen. Dit is toch is dit z0 onverantwoord. Die 15 mille waanzin (uitr. teken) het is geen sinterklaas. Als hadden beter kunnen worden besteed". Hogewoning en Zwikstra cadeautjes willen ge ven, vind ik dat best. Maar dan moeten ze het wel zelf betalen". JOS HEYMANS DEN IIAAC Volgens y.. /V-J manager zal opvolgen, het doorgaans welinge- Vnj nederiand. Ajax deed hetzelfde met lichte Vrij Nederland zal ^ien verstande dat Cruyff Ajax, Feyenoord of AZ bovendien een adviseur- i69778Vover Joh°an Cru^f Drie Nederlandse ^vooru^iehf"' kunnen beschikken steld Az >67 tenslotte a,7uTZf weekblad,clubs in markt tweejarig spelerscontract aan ln de sfeer van public aangeboden, waarna hij voor fnivff relations bij de Molenaar eventueel Guus Brox als vuul V^ruyiX Holding. Weisweiler ook genoemd als opvolger Michels BARCELONA Spitz Kohn, de trainer van FC Twente is volgens doorgaans welingelichte kringen in Barcelona, één der belangrijkste kandidaten voor de opvolging van Rinus Michels als coach van Barcelona. De 41-jarige Luxem burger schijnt begin vorige week ai in de Catelaanse hoofdstad te hebben gesproken met o.a. de bestuurders Montal (voorzitter) en Caraben (manager). Over de afloop van dat gesprek is niets bekendgemaakt. Kohn onthield zich gisteren van ieder commentaar. Hij ontkende noch bevestigde dat er tussen hem en Barcelona onderhandelingen hadden plaatsgevonden. Dat was niet zo verwonderlijk, want voor „een transfer" naar Spanje heeft Kohn de medewerking nodig van FC Twente waaraan hij nog tot en met het einde van het seizoen 1976—1977 contrac tueel verbonden is. „Met ons is nog niet door Spitz gepraat," aldus Twente-vo'orzitter Jan Masman," maar ik vermoed al wel een paar dagen, dat er iets gaande is. Als er inderdaad serieuze belangstelling van de kant van Barcelona voor Kohn is zuilen we zijn belangen en de onze tegen elkaar moeten afwegen. Bovendien zal er wel een schadeloosstelling tegen over moeten staan, want wij zouden door een eventueel vertrek van Kohn toch wel met problemen komen te zitten." Epi Dros.t, FC Twente's aanvoerder, toonde zich gisteravond een felle tegenstander van een mogelijk vertrek van Kohn. „Als hij gaat, ga ik ook", aldus de kleine aanvoerder. „Dan heeft mijn contract net zo weinig waarde als het zijne. Dc geloof niet, dat ik bij Twente nog aan een andere trainer zou kunnen wennen. En niet alleen ik, maar ook een paar andere spelers, die al tegen de dertig lopen." Hoe serieus de belangstelling van Barcelona voor Kohn is staat overigens nog niet vast. Gisteravond laat werd in Barcelona nl. be weerd, dat ook Hennes Weisweiler, de coach van UEFA-cup- winnaar Borussia Mönchengladbach, kandidaat zou zijn om Michels plaats in te nemen. BARCELONA Rinus Michels ontkent dat de kat eens rustig uit de boom te kijken. Na Schalke '04 zijn nieuwe werkgever zal worden, dit inspannende en bewogen jaar, heb ik veel In Barcelona verklaarde Michels gistermiddag meer de behoefte uit te blazen dan na mijn dat er tussen hem en de club uit GelsenkJrchen Ajax-tijd. Ik heb werkelijk de neiging er eens geen directe contacten zijn geweest. een poosje uit te stappen. Maar je weet nooit Michels weet op dit moment niet wat hij zal of dat er van komt. Ik ben loslopend en dan gaan doen. Hij vindt echter dat de situatie niet komen er automatisch aanbiedingen op je af helemaal te vergelijken is met die aan het einde en aangezien ieder mens een beetje behoudend van zijn contractperiode bij Ajax. Ook toen is, kun je snel van je oorspronkelijke plan, je was niet onmiddellijk bekend wat Michels zou een tijdje afzijdig houden, af stappen. Op dit aanpakken. Michels: „Aan het eind van mijn moment is alles nog zo pril dat ik werkelijk jaren bij Ajax. was ik eigenlijk klaar onmiddel- niets serieus kan zeggen over mijn toekomst- lijk ergens anders te beginnen. Dat is nu niet plannen, ook niet op de vraag of ik naar het geval. Na alles wat zich de laatste tijd heeft Nederland terug kom, hetzij om te werken, voorgedaan, ben ik in de eerste plaats van plan hetzij om een tijdje rustig uit te blazen."

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13