Vier gezellige Fr iesche koffiemokken. Juventus betreurt gesloten blijven grens voetballers Cruyff wil miljoen per jaar voor nog vijfjarig contract Eddy Verheyen gaat ondanks rehabilitatie liet meer chaatsen Barcelonees dagblad: gesloten Douwe Egberts koffie... lekkere koffie, (g WOENSDAG 21 MEI 1975 1 FIDSE COURANT PVCINA.It (Van onze correspondent) ROME „Zonder buitenlan ders zal het moeilijk worden, maar we doen ons best" zo rea geert men bij voetbalkampioen Juventus nadat het kampioens feest is weggeebt. Juventus vreest nu al bijna de confrontatie met bijvoorbeeld Real Madrid of PSV. „We mis sen een spits. Rivera trekt na 16 aar bij Milan gevoetbald te lebben nooit ons zwart-witte shirt aan. Riva sukkelt nog met zijn knie en is bovendien met handen en voeten aan zijn club en geboortegrond op Sardinië gebonden. In het buitenland we en we goede spitsen te zitten, naar ze mogen nog steeds niet in Italië voetballen", aldus be- ituur en trainer van Juventus. log een jaar het tiende op een rij houdt Italië de gren- ten voor buitenlandse voetbal- ers gesloten. Er is door de voor- itanders om die grenzen te ope- ïen zelf? een beroep gedaan op ie EEG-reglementen. Maar om dat het sportieve belangen, en ninder economische belangen «treft, krijgen zij daar geen voet aan de grond. (a tuur lijk zijn er evenwel ook «onomische motieven in het pel en niet louter sportieve of voetbaltechnische. Momenteel ijn alleen Juventus en Inter radicale voorstanders van het igenblikkelijk openstellen van grenzen voor buitenlandse fepelers. Enkele andere grote clubs zijn wat voorzichtiger, al verklaarde men bij Napoli me teen Cruyff te zullen contracte i-en. Het merendeel van de k clubs, vooral de kleinere, is fali- Ikant tegen en wordt vanwege lat grote aantal gerugge- Bteund door de Italiaanse voet- lalbond. )at de grenzen ook het komend Beizoen nog dicht blijven heeft ROME De Italiaanse prof voetballers gaan staken. Zondag zal er in Italië niet gevoetbald worden, omdat de voetbalprofs het niet eens zijn met de opvat ting van de clubs over de trans ferregeling. Bovendien willen de voetballers afschaffing van de maximum leeftijd voor spelers in de derde en vierde divisie, waarin op semi-prof basis wordt gespeeld. Omdat de competitie in de hoogste afdeling n&ds is beëindigd, treft de staking de andere afdelingen en de strijd om de Italiaanse beker, waarin de Milanese derby AC Milan-In ter op het programma staat vooral een financieel-econo- misch motief. De Italiaanse voetbalbond, en daarmee ook de verenigingen, voeren nog steeds met de overheid een moeilijk gevecht over vermakelijkheids belastingen, entreeprijzen en een teruggave van belasting op de verkochte toegangskaartjes van het laatste seizoen. „Als de verenigingen die nu de hand ophouden en smeken om finan ciële steun ineens miljoenen gul dens het land uitdragen om bui tenlandse sterren te kopen, slaan we een modderfiguur. Dan kunnen we die teruggave van belastingen wel vergeten", aldus de redenering in bonds- kringen. Voorstanders wijzen er op hun beurt op dat het heel hard nodig dat buitenlandse spelers en trainers in Italië kunnen komen werken. Het aantal toeschou wers is dit seizoen opnieuw ge daald, internationaal heeft Italië zwaar teleurgesteld. Alleen Ju ventus boekte een" acceptabele pretatie door ver door te drin gen in het UEFAtoernooi. De (weinige) grote spelers in Italië zijn onbetaalbaar duur gewor den en intussen blijft het Ita liaanse voetbal verstoken van vernieuwingen. „We moeten het publiek meer spektakel bieden en dat kan alleen met buiten landse voetballers", aldus het Juventus-bestuur. De voorstan ders zijn bereid om beperkingen te accepteren. Bijvoorbeeld niet meer dan een, hooguit twee bui tenlanders per club. Bovendien goede spelers, die minstens en kele malen in hun nationale elf tal gespeeld moeten hebben. Op die manier wordt een voetbal- technische goede.import" gega randeerd. De Agnelli's, eigenaars van de Fiat-fabrieken en belangrijke geldschieters bij Juventus heb ben ook al gepleit voor opening van de grenzen, ook al respecte ren zij heel diplomatiek het „de mocratisch genomen besluit van de bond om toch nog een jaartje te wachten. „Tegenstanders wij zen erop dat één buitenlandse speler per club het technisch niveau niet veel zal opvijzelen en dat het grote gevaar bestaat dat een buitenlandse ster een jaar bij een bepaalde club speelt, die vereniging aan de top brengt en daarna terugvalt of verdwijnt en de club en suppor ters met grote teleurstellingen laat zitten. In dat verband is de tandem Cruyff-Neeskcns als sprekend voorbeeld genoemd. (Van onze sportredactie) )EN HAAG Het feit dat de Koninklijke Nederland- e Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft besloten ex- SSL- en WISO-prof Eddy Verheyen in de amateursta- is te herstellen voor wat betreft internationale wed- xijden, betekent niet dat de tegenwoordig in Den laag wonende en studerende Deventenaar zijn ren- ree zal maken. Vorig jaar december heb ik een verzoek ingediend "eer amateur te worden. Dat daarop nu positief is ereageerd, is een zuiver formele zaak. Ik ben echt iet van plan weer te gaan schaatsen. Daarvoor ben i op het ogenblik te druk met m'n studie. Op 19 mi hoop ik af te studeren en daarna als leraar chameliike opvoeding te gaan werken", aldus de 9-jarige Verheyen, die enkele maanden geleden werd epolst voor de functie van bondscoach bij de West- uitse schaatsbond.De contacten met Duitsland zijn imiddels verbroken. Overigens ambieert Verheyen ai dergelijke baan momenteel ook niet oor Jappie van Dyk, die tegelijk met Verheyen gerehabiliteerd Ken de zaken anders. De 31-jarige Fries is van plan deel te nemen n de marathon-wedstrijden. Van Dyk's begeleider De Groot: igenlijk had Jappie de afgelopen winter al willen meedoen, maar t kon niet. We hebben ook nog de mogelijkheden besproken weer training te gaan voor de nationale langebaankampioenschappen, aar dat zie ik persoonlijk niet zo zitten. Daarvoor is Jappie al oud". titelstrijd ichoonspringen in Morgenstond Van onze medewerker schoon- springen) »EN HAAG - Niet. alleen voor 'aterpoloërs en (kunst>-zwem- lers is het momenteel het oogseizoen, ook de schoon- Jringers kunnen in de komen- e weken vele malen trachten on prestaties op te vijzelen. anstaande zaterdag en zondag orden in zwembad Morgen- ond aan de Loevesteinlaan de ringkampioenschappen gehou- en. Tot aan eind juni is het aama wekelijks prijs op het itemationale front. De wereld- ampioenschappen te Cali doe len vervolgens op als eindsta- _or uitzending naar de we- ildtitelstrijd in Zuid-Amerika i aanmerking te komen, zijn >or de KNZB limieten vastge- eld. De dames moeten 375 Jjunten bij elkaar springen, de (oren, honderd meer. Zoals al- ijd zijn er ook achter deze se- lectiegrenzen vraagtekens gezet. Het is namelijk al eens voorge komen, dat een Nederlandse da me meer dan 375 punten ver gaarde. Daarentegen zijn onze beste nationale springers nog nooit in de buurt van de 475 punten gekomen. Op onlangs gehouden interna tionale wedstrijden in Parijs eindigden Lidy Spruyt (Morgen stond) en Lia Molenaar (Joop Stotijn) op een gedeelte 7e plaats met 369 punten. Springen op wereldniveau behoort voor hen dan ook tot de reële moge lijkheden. De internationale kalender ziet er zo uit: 31 mei-1 juni: 4-landen te Wolfsburg; 7 en 8 juni: Praag; 21 en 22 juni: Spanje-Nederland (Madrid) en wedstrijden in We nen; 27-29 juni: Bolzano. Remmerswaal naar Tonegido *DEN HAAG Doelman Hans Remmerswaal van VCS speelt volgend seizoen voor Tonegido. Bart Muldijk keert VIOS de rug toe om bij De Adelaars te gaan voetballen. Handtekeningen hoeft Johan Cruyff op het oai 'Spanje niet te zetten. Zijn populariteit is behoorfij (Van onze sportcorrespondent) Barcelona Johan Cruyff is momenteel misschien een van de meest verguisde mensen in heel Spanje; het regent kri tiek op hem Maar niettemin denkt hij. er blijkbaar over om nog een tijdje in het land te blijven als zijn contract met CF Barcelona in juni volgend jaar afloopt Voetballiefhebbers in het hele land zijn diep teleurgesteld over zijn matige ver richtingen van de laatste maanden. Zelfs supporters van zijn club zouden hem liever snel zien gaan. Maar volgens de Barcelonese kramt Diario Barcelona is het bestuur yan de vereniging niet onge negen om hem nog vijf jaar langer onder to VinnHon En .Tnhan Cruvff is er niet op tegen. Hij bedingt alleen een bedrag van 20 miljoen peseta's, een klei ne miljoen gulden als jaarloon, aldus het blad. Cruyff s familieleden zouden volgens het zelfde bericht geen bezwaar hebben te gen de plannen van de voetballer om na het beëindigen van zijn huidige contract een tijdje in Spanje te blijven. Cruyffs moeder en zijn schoonouders zouden zelf van plan zijn om zich in Spanje te vesti gen. De enige moeilijkheid voor Cruyff is een goede school te vinden voor zijn kinderen. Johan Cruyff snelt inmiddels het bureau Inter Football hoogstpersoonlijk te hulp. Hij zal ëën dezer dagen een brief aan de KNVB versturen met het verzoek of zijn schoonvader Cor Coster een der directeuren van IF voor hem nog als. zaakwaarnemer mag optreden. Dit hoge spel van Cruyff is een test om te. bezien wat het onlangs genomen be sluit van de sectie-vergadering betaald voetbal inhoudt om spelersbemiddeling via Inter Football of een makelaar uit te bannen. Johan Cruyff stelt zich op het standpunt, dat Cor Coster volgens de reglementen van de KNVB zijn privézaken niet meer mag regelen. En daar legt hij zich niet bij neer. „In dat geval kan ik straks, aan het einde van het seizoen in 1976 moeilijk naar Nederland terugkeren", dreigt hij. Cor Coster antwoordt daarop: „Cruyff heeft me gevraagd ziin toekomstmoge lijkheden in Nederland te bekijken. Maar daarvoor heeft hij wel de zekerheid nodig met wie hij in zee mag gaan". Deze actie van Cruyff werd in de hand gewerkt door de manier, waarop de KNVB meent te moeten handelen. Na de uitspraak van de sectievergadering heeft het bestuur het niet noodzakelijk geacht om Inter Football schriftelijk van de stand van zaken op de hoogte te brengen. Daardoor weet IF en al de spelers, die bij dit bureau onder contract staan, offi cieel niet wat nu wel of niet mag. Deze onzekerheid komt vanzelfsprekend zeer ongelegen omdat de meeste besprekingen met de spelers en de clubs in deze fase van het jaar plaatsvinden. Miihren ook naar België Van onze sportcorrespondent AMSTERDAM Gerrie Milhren gaat Ajax zo goed als zeker verlaten. Z'n nieuwe werkgever wordt hoogstwaarschijnlijk de door Ernst Happel getrainde vereniging Club Brugge, die volgend seizoen aan het toernooi om de UEFA cup deelneemt Gisteravond heeft de zgn. beheerraad van de Belgische club het wensenpakket van de Volendammer besproken. Ofschoon Mühren nog onder contract staat heeft manager Kraay geen bezwaren tegen een voortijdige overgang naar een andere club, mits een redelijk transferbedrag aan Ajax wordt be taald. De begaafde technicus Mühren voelde zich dit seizoen in de selectie een tikkeltje ont heemd, nadat na Cruyff balvirtuozen als Keizer en Neeskens eveneens vertrokken. In zijn spel- kwam dat duidelijk tot uiting. De Sinds Mühren zich om persoonlijke redenen van het WK in West-Duitsland distantieerde heeft hij het afgelopen seizoen een vormcri sis ondergaan, niet in het minst door het spelconcept dat manager Kraay alles zalig makend vindt Het feit dat zijn jongere broer Arnold min of meer tegen wil en dank zijn biezen moest pakken om ten gunste van Notten „gewisseld" te worden is zijn zelfvertrouwen evenmin ten goede geko men. Maar Ernst Happel heeft een oeverloos ver trouwen in de Volendammer. Hij schijnt zelfs geneigd het concept van zijn keurkorps aan te passen aan de inbreng van de mid denvelder. ACADEMISCH ZIEKENHUIS LEIDEN in verband met de viering van het 400-jarig bestaan van de Leidse Universiteit Een complete set van vier originele mokken van Villeroy Boch-porselein, gedecoreerd met oud-Friesche koffie-situaties en met grappige, ouderwetse koffie-rijmpjes op de achterkant. U krijgt deze vier koffiemokken voor f8,75 4- 2 'D.E.-vrouwtjes'. Die knipt u gemakkelijk uit de voorkant van het D.E.-pak. Doen dus. Als u van koffie en gezelligheid houdt. Zo krijgt u deze originele koffiemokken in uw bezit. Voor f 8,75 2 'D.E.-vrouwtjes' kunt u de complete set meteen ophalen bij een van de D.E.-geschenkencentra. Deze zijn gevestigd in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Heerlen, Joure, Rotterdam en Utrecht. U kunt ook het bestelforrriulier, dat in de winkel voor u klaarligt, opsturen. Of u gebruikt de bon die u hieronder vindt. Zo bestelt u deze Fr iesche koffiemokken: 1. Vul deze bon in blokletters in. 2. Voeg bij deze bon twee 'D.E.-vrouwtjes' - u 'ïndt deze op de voorzijde van elk pak D.E.-koffie. 3. Stuur deze bon 2 'D.E.-vrouwtjes' en (indien u niet per giro betaalt) een betaalcheque van f 8,75 in een gefrankeerde envelop naar Douwe Egberts, Fricsche koffiemokken, Postbus 2076, Utrecht Betalingswijze: door bank- of girobetaalcheque f 8,75 met vermelding 'Friesche koffiemokken' in te sluiten bij deze bon, of door f 8,75 apart over re maken op giro 79900 t.n.v. Douwe Egberts, met vermelding 'Friesche kofftemokkén'. Binnen enkele weken krijgt u de mokken thuisgestuurd. Ik betaal d.m.v.U] bijgaande cheque of per giro. Naam Straat (je weet dat t goed is) NS

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15