maak er 'n ander gelukkig mee iattaglin geroofd van eiders trui )ndanks one-man show Cees Akerboom geen vinst basketballers Ministerie van Verkeer en Waterstaat Kwalificatie A-groep een feit De regel. De uitzonderingen. En nog een paar tips. OENSDAG 21 MEI 1975 P A<;iN A n .GEN Het Neder- Juist in die fase begon Akerboom Topscorers Nederland: Aker- 2. Roemenië ands basketbalteam aan one man show. Gave boom 41, Cramer 14, Boot, Sik- 4 3 1 leeft Zich ondanks een afstandstreffers kregen keer op king en Harrewijn 11 npderlaap van QS QT na eer handen van het publiek Overige uitslagen: EorSitSr Srroï D, i op elkaar en de Oranjeploeg RoemeniëHongarije 90-82 (37-48) enengmg tegen roien kon een voorsprong opbouwen Griekenland-Frankrijk 80-77 ekwailficeerd voor het die halverwege de eerste helft (na verlenging, 70-70, 33-35) .•kampioenschap, dat zeven punten bedroeg: 19-26. ran 7 tot en met 15 juni De Poolse coach Zagorsci nam Stand n Joegoslavië wordt ge- een t™6-0* en schakelde over j. Griekenland ouden op een zoneverdedigmg. Shen- 4 3 0 8 316-290 dan gokte in die fase op een rekenwerk vooraf had al sneUe ploe6 me* drie kleine uidelijk gemaakt, dat Neder- mannen: Ombre, Cramer en and zelfs met achttien punten Dekker. erschil mocht verliezen van de a gevolg, dat Polen olen. Deze zekerheid hield teru8 kwam tot op twee punten, ihter niet in, dat de ploeg van Kees Akerboom (schotge- 3. Pol-en 4 2 2 4. Nederland. 4 2 2 Hongarije 4 1 Frankrijk 4 316- 3<2 Paulus de Boskabouter De Kraakvogels M-78 Krakras begon zich nu ern- schappen,' gilde'Ze met krijgshaf- rend gebrom steeg op uit de kelen stige zorgen te maken. 'Dit lijkt tige stem. 'Jullie zijn mij gehoor- der kraakvogels. 'Uitstekend. Heel warempel wel op muiterij,' mom- zaamheid verschuldigd, want ik goed. Mooi gespoken.' Buiten pelde ze. 'Hier is een krachtig bon j.iilin gnnoraa! Do heks heeft Werd er ook naar de woorden van optreden het enige redmiddel.' het zo gewild eri wij laten ons niet generaal Krakras geluisterd, doch Toen richtte ze zich hoog op en: door zo'n paar speldeprikken van daar werd niet goedkeurend ge- begon krachtig op te treden. 'Man- de wijs brengen.' Een goedkeu- bromd. [ADVERTENTIES} U bent uit de kleine kinderen, maar hebt nog steeds die goed onderhouden baby-uitzet in huis. Plaats een advertentie Bel 071-22244 (ill Sheridan het duel cadeau if. 600 toeschouwers hebben gis- ravond de meest enerverende edstrijd gezien van het toer- ooi tot nu toe. Sensatie in de >re (83-83 na 40 minuten en winnende treffer van Marek ■adniak in het tijdsignaal), laar ook van spelers indivi- leel. De meeste bewondering ing zonder meer uit naar Kees kerboom, die tot een totaal niet minder dan 41 punterr m. De-meeste treffers kwa- ver de kansen straks in Joego- avië: „We hebben schutters en re kunnen spelen. De rest moe- we maar afwachten, enals maandag tegen Fran- rijk begon Nederlad niet best olen kon een voorsprong van M nemen, maar die was na vier minuten al weer achter- naald: 10-10. middelde 73 procent), die even naar de bank was gehaald keer de terug en leidde de Neder landse ploeg met onder meer een treffer in het rustsignaal naar een voorsprong van 5042. Toch kwam Polen weer terug. Met nog iets meer dan negen minuten te gaan was het verschil slechts een punt. De resterende tijd ging het con stant gelijk op. Zeventien se conden voor het einde leidde Nederland met 82-83. Myrda be nutte toen echter een van de twee vrije worpen en Neder land slaagde er niet meer in te scoren: 83-83. De verlenging gaf hetzelfde beeld te zien. Om en om werd ges coord. Twee missers uit vrije worpen van Van Helfteren Te ken het duel te beslissen, maar Kip zorgde toch voor 93-93. Toen iedereen zich al opmaakte voor een tweede verlenging scoorde Ladniak de winnende punten. choten. Zijn Poolse te- fostander was Urkiewicz die punten scoorde. Sheridan was uiteraard ver- ïeugd over de plaatsing, maar lad toch dolgraag de wedstrijd trillen winnen. „Het zijn juist e kleine dingen die pijn doen. )riemaal balverlies bij een uit- al, de twee gemiste vrije wor- len van Toon van Helfteren en vijfde fout van John van liet Dat zijn dingen die deze De Poolse vreugde werd gedeeld wedstrijd hebben beslist". En door de Grieken die nu de beste kans op de B-titel hebben. De Zuideuropeanen hadden overi gens 's middags ook een verlen ging kunnen voorkomen, maar balverlies met nog negen secon den te spelen deed het laatste beetje hoop van de ploeg, die bijna niet meer is weg te den ken uit de Europese sub-top, de bodem inslaan. ipobasso Giovanni Bat- in, de Italiaan die maandag hik maakte in de derde ppe van de ronde van Ita- is gisteren op ongelukkige te zijn rose leiderstrui jtgeraakt aan de Span- d Galdos. Battiglin bevond i in de kopgroep van 27 iners, die zich in Campobas- na een moordende rit over kilometer over zeer geacci- teerd terrein opmaakte r de eindsprint die uiteind- c werd gewonnen door Ri de Vlaeminck. In de laat- twee kilometer kreeg Bat- lekke band en tót rmaat van ramp kwam hij meter voóij- de finish ten toen hij opnieuw een lek verkeerde weg in te slaan. Bot terhuis was met een zeventien de plaats de beste Nederlan der. De overige Nederlanders eindigden in dezelfde tijd als de winnaar. 1. Likasjev (Rus) 160 kilometer in 3.06.40. 2. Bartinelli (Ita). 3. Szozda (Pol). 4. Schiffner (O-Dl.). 5. Mora- vec (Tsj). 17. Botterhuis 3.06.40. 18. Mak z.t. 32. St. Nicolaas z.t. 57. Zuidweg z.t. 69. Geldens z.t. 74. Pronk z.t. Algemeen klassement 1. Szurkowski (Pol) 37.29.14. 2. Jartnick (O-Dl) 37.30.27. 3. Goesiat- nikov (Rus) 37.31.03. 4. Pikkoes (Rus) 37.31.11. 5. Diers (O-Dl) 37.31.19. tiglin verspeelde door de «rstand die hij opliep de ing aan Galdos, die nu een rsprong van 23 seconden ft In de kopgroep bevond ook Fedor den Hertog, die zeventiende over de eind- ep kwam. De Nederlandse g verloor in de vierde rit twee renners. Voor Hen ipe en Cees van Dongen *n de hitte en het zware koers te veel. Zij staakten strijd, hc loger de Vlaeminck (Bel) 258 in 7.51.54. 2. Gavazzi (Ita). 3. ;amo (Ita). 4. Gimondi (Ita). 5. irena (Spa). 6. Basso (Ita). 7. (Ita). 8. Polidori (Ita). 9. onchelli (Ita). 10. Lasa (Spa) 17.51.54. Klasseringen van de Nederlan- in de vierde etappe waren: Fedor den Hertog 7.51.54. 76. i den Hertog 8.06.02. 84. Kam- '■14.10. 85. Prinsen z.t 86. Smit lenk Poppe en Cees van Don- staakten de strijd aldos (Spa) 23.15.11. 2. Battag- Ita) op 23 sec. 3. Lasa (Spa) 32. 4 Bergamo (Ita) op 1.53. abbri (Ita) op 1.53. 6. Bitossi 1.55. 7. Baronchelli (Ita) op Gimondi (Ita) op 1.55. 9. togüo (Ita) op 1.55. 10. Conti op 1.55. izs De tiende etappe van IJredes koers heeft geen op- 'barende verschuivingen te irkowski, die bij het bin- ikomen van Kalisz het pelo- i aanvoerde, verspeelde de is 'op de ritzege door een Jeugdwielrennen DEN HAAG Onder leiding van de Scheveningse wielerver eniging De Kampioen worden a.s. zondag op het parcours Zichtenburg (bij de Meppelweg) wielerwedstrijden gehouden voor junior-wielrenners. Ingeschreven werd door meer dan vierhonderd jongens van twintig verenigingen uit Duits land en Nederland. Er wordt om 10.00 uur gestart. Zuidema i.p.v. Peter Ressel bij Feyenoord? sportcorrespon- (Van dent) ROTTERDAM Anderlecht zal deze week met Feye noord de onderhandelingen openen over een eventuele transfer van Peter Ressel. De 29-jarige Feyenoorder is zelf zo goed als rond met de Belgische club die hem een driejarig contract heeft aan geboden. Feyenoord was al geruime tijd op de hoogte van het voornemen van Ressel om de Rotterdammers de rug toe te keren. Om die reden ook heeft Feyenoord belangstel ling voor Johan Zuidema van FC Twente. ljuni: gordels vast! Deregel Per ljuni a.s. is het verplicht om op de voorplaatsen uw autogordel om te hebben. Als u tenminste rijdt in een personenauto van nó 1 januari 1971. Dat is een goede regel, 't Staat nu eenmaal onomstotelijk vast dat u, met uw gordel om, een veel grotere kans hebt om veilig thuis te komen. En als iedere automobilist zijn gordel gaat dragen, scheelt dat liefst een paar honderd verkeersdoden per jaar. En duizenden gewon den. Vandaar dat in steeds meer landen het dragen van de autogordel verplicht wordt. En de uitzonderingen Iedere automobilist en passagier op de voorbank moet dus per 1 juni zijn gordel om. Maar er zijn enkele uitzonderingsgevallen. Auto's van vóór 1971 Die hoeven officieel géén gordels te hebben. De berijders kunnen dan ook moei lijk verplicht worden om ze öm te hebben. Natuurlijk is het verstandiger om ook in die auto's wél gordels te hebben. En ze om te doen ook. In het "werk" Taxichauffeurs die passagiers vervoeren, hoeven hun gordel niet om. Datzelfde geldt bij huis-aan-huisbezorging per auto. Trouwens, u hoeft de gordel ook niet te dragen tijdens het achteruit rijden. Als u korter bent dan 1.50 m Dan past een driepuntsgordel niet. U doet er in dat geval verstandig aan een heupgordel te laten monteren. Dan bent u tóch goed beveiligd. Gehandicapten Gehandicapten die in een aangepaste auto rijden en volstrekt niet in staat zijn zélf de gordel te bevestigen zijn automatisch uit gezonderd van de draagplicht. Als u der.kt, dat u een zwaarwegende reden hebt, bijvoorbeeld van medische aard, waarbij het dragen van een gordel bezwaarlijk is, pleegt u dan overleg met uw arts, welk type gordel voor u het meest aangewezen is. In veel gevallen zal een heupgordel of een gordel met een automaat uitkomst bieden. Zou met geen enkel type gordel een op lossing kunnen worden gevonden, dan kunt u zich schriftelijk wenden tot de Directie Verkeersveiligheid, Plesmanweg 1, Den Haag. U vermeldt dan uw naam, adres en om schrijving van de reden die het volgens u onmogelijk maakt welk type gordel dan ook te dragen. U krijgt dan een ontvangstbevestiging. doet er verstandig aan deze steeds bij u te dragen, zodat u hem desgevraagd kunt tonen. Aan de hand van de ingekomen meldingen zal door deskundigen worden bezien of een aanvullende uitzonderingsregel dient te worden getroffen Publikatie van het Nog een paar tips Er zijn een paar dingen waar u rekening mee kunt houden, als u optimaal profijt wilt trekken van de beveiliging door uw autogordel. Doe Vn góéd om Welk type u ook heeft: doe 'm altijd goed strak om. Een gordel die te losjes zit biedt veel minder beveiliging. Wie een strakke gordel lastig of ongemak kelijk vindt, doet er goed aan een ander type te nemen, dat wel lekker zit. In dat geval kunnen bijvoorbeeld "auto- matische" gordels in aanmerking komen. Nieuwe auto? Als u een nieuwe auto gaat kiezen, let dan ook even op de gordels. Zitten ze goed strak? Kunt u toch overal goed bij? U gaat er immers intensief gebruik van maken. Doe ze om. Voor uw eigen veiligheid!

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11