Vitesse weer sterk op eigen veld Politie joeg uitgelaten supporters Juventus weg FC DEN HAAG WEES BORUSSIA OP FOUTEN TEGEN FC TWENTE ENGELAND ONTSNAP TE AAN NEDERLAAG Eindhoven had toch strafschop nodig Landstitel na zege van 5-0 Voetbalteam Rusland nam revanche i LEIDSE COURANT ARNHEM FC Groningen is er in Arnhem tegen het op eigen veld doorgaans sterk spelende Vites se (het afgelopen seizoen werd slechts eenmaal op eigen terrein verloren) niet in geslaagd zich een rianter uitzicht op de nog vakante plaats in de eredivisie te verschaffen. De thuisclub trok na een enerverend duel aan het langste eind (1-0). In de eerste helft kon FC Groningen met zijn technische vaardigheid de inzet en aanvalsdrift van Vitesse niet temperen. Onder aanvoering van' spelbepaler en absolute uitblinker Bosveld onder namen de Arnhemmers talrijke stormlopen. De afwerking van de spitsen Burzak en Hofs liet echter te wensen over. Voor de Groningers, die verdedigend met moeite overeind bleven, namen de zorgen toe toen derde doelman Pots moest worden ingezet voor de geblesseerd geraakte re serve-doelman Hagenauw. Pas na ruim een half uur ging de noordelijke defensie door de kniëen. Een door Maiwald uitge lokte strafschop na een charge van de kort tevoren met een gele kaart bestrafte Oosterwold werd door Bosveld feilloos ingeschoten. Groningen mocht van geluk spreken dat het de achterstand kon beperken. Het dankte dat mede aan Comelis die een kopbal van Burzak op de doellijn onschadelijk maakte. Ook in de tweede helft ontkwam Groningen ter nauwernood aan groot onheil toen achtereenvol gens Kunst en Maiwald het hout troffen. Vitesse, dat veel van zijn kracht had gevergd, kreeg daarna geheel onnodig met een angstcomplex te kampen. Dat bood FC Groningen gelegenheid in het offen sief te gaan. De Arnhemmers vielen sterk terug, gaven het middenveld prijs en dreigden meerma len in de verdrukking te raken. In deze periode bewees Bosveld zijn waarde als "stoorzender". Met moeite behielden de Arnhemmers, van wie Van Dijk een gele kaart kreeg, hun kostbare voor sprong. Voor de wedstrijd werd Nico Kunst ter gelegen heid van zijn 250e wedstrijd door Vitesse gehul digd. Scoreverloop: 34. Bosveld 1—0 (strafschop). Scheidsrech ter Berrevoets. Toeschouwers 10 000. VITESSE: Beukhof; Van Dijk, Somer, Heezen, Kunst; Van Kerkhof. Veens tra. Bosveld; Hofs (Hulshoff). Burzak. Maiwald. FC GRONINGEN: Hagenauw (Pots); Schipper. Jensen. - 1 "i der EINDHOVEN Eindhoven heeft de promotiekans in eigen hand gehouden. Het versloeg op eigen veld het Zwolse PEC met 1-0. De overwinning van Eindhoven was overigens meer dan ver diend. De blauwwitte ploeg do mineerde vrijwel de gehele wed strijd en had in Senders en de sterk opkomende voorstopper Bloemers zijn sterkste spelers. Het afronden van de vele kan sen bleek echter niet de sterkste zijde. Daar kwam nog bij dat Gerards in het Zwolse doel uit stekende reddingen verrichtte. Na de rust duurde het Eindho- vense offensief voort. Het werd slechts sporadisch afgewisseld door kansjes voor Rorije en Heskamp, waarop echter doel man Berendonk een juist ant woord had. In de 70e minuut kreeg Eindhoven een strafschop wegens neerleggen. Kreekels maakte geen fout Het over wicht van Eindhoven blijkt ook uit de hoekschoppen verhou ding; 15-2. Scoreverloop: 77. Kreekels 1—0 (strafschop) Scheidsrechter Hop penbrouwer. Toeschouwers: 9.000. Eindhoven: Berendonk; Schalks, Kooiman. Bloemers, Bruinen; Pijs, Brans, Kreekels; Senders, Bleyen- bere. Jacobs. PEC Zwolle: Gerards; Drost, Veen- stra. Van der Horst, Schubert. Hen- driksen Van Renswouw, Rorije; Ver- heyen. Leidekker, Heskamp. De stand in de na-competitie eerste divisie: -Eindhoven 2 1 0 2 1-1 FC Groningen 2 1 0 2 1-1 PEC/Zwoüe 2 1 0 2 1-1 Vitesse 2 1 0 2 1-1 Triomf en leiding RBC ROOSENDAAL Zeker voor de rust waren RBC en Rood Wit Amsterdam in de wedstrijd voor de kampioenscompetitie amateurvoetbal gelijkwaardig. Na de rust bouwde RBC een licht overwicht op dat in de score 21 tot uitdrukking kwam. In de eerste helft lieten beide ploegen kansen liggen en werd niet gescoord. Spits Louis Ver- straaten scoorde twintig minu ten na de rust, overigens op ietwat fortuinlijke wijze. Door dat Rood Wit ten aanval trok, kreeg RBC meer ruimte waar van Van de Boom profiteerde (2—0). Eerst drie minuten voor tijd hadden de hardnekkige po gingen van de Amsterdammers om hun aanvallen te bekronen, succes. Visser scoorde maar er was geen tijd voor een beter resultaat dan 21. Er waren 4000 toeschouwers. RBC Emmen Rood Wit A Uitver kocht PARIJS De Franse voet balbond heeft bekend ge maakt dat zaterdagmorgen de nog resterende 10.000' kaartjes voor de finale om h'et Europese kampioen schap tussen Leeds United en Bayern München binnen enkele uren zijn verkocht. (Van onze correspondent) ROME Juventus is voetbal kampioen van Italië. Voor de zestiende maal in de geschiede nis van het Italiaanse voetbal hebben de zwart-witten uit Tu rijn de landstitel veroverd. Met moeite dit seizoen en op het nippertje. Ook wel verdiend, al heeft de Italiaanse sportpers veel lovende woorden voor Na- poli en Roma, respectievelijk tweede en derde in de eindrang schikking met twee en vier pun ten achterstand. Napoli won uit met 2-0 van Va- rese, de eerste uitoverwinning dit seizoen maar het diende ner gens meer toe. Juventus had- dan al minstens moeten verlie zen, maar dat heeft er niet in gezeten. De landskampioenen ontvingen thuis degradatiekan didaat Lanerosi Vicenza. Voor een meer dan uitverkocht sta dion won Juventus zeer overtui gend met 5-0. Tumultueus stand. Kennelijk misleid door een vals fluitje, stroomde het publiek drie minuten te vroeg het veld op. Spelers, politie, suppoosten, be stuursleden en zelfs de scheids rechter slaagden er gezamenlijk in om de uitgelaten menigte weer achter de witte lijnen te krijgen. De verwarring was zo groot, dat enkele Juventusspe- lers al de kleedkamers waren ingedoken. Er moesten nieuwe shirts worden aangedragen om dat sommige spelers hun shirts waren kwijt geraakt: de shirts werden van het lijf gerukt door uitzinnige supporters. Doelman Zoff speelde de laatste drie mi nuten in een verscheurde trui. Als een voetballende bedelaar stond hij in zijn doel. Drie minu ten later het echte einde en het echte feest. Turijn heeft 24 uur op zijn kop gestaan. De enige „teleurstelling" was voor Altafi- ni, de 36-jarige veteraan die dit seizoen enkele malen als inval ler voor beslissende doelpunten zorgde, in de meeste gevallen kort voor tijd. Ditmaal slaagde hij er niet in te scoren, maar Altafini wordt door uitbundige fans van zijn shirt ontdaan. lang heeft Altafini daar niet om getreurd. „Volgend seizoen be ter", grijnsde hij voor de tv-ca- mera's, „ik peins er niet over om te stoppen". Na twintig jaar Varese, Ternana en Vicenza de graderen. De laatste club na een twintigjarig verblijf in de hoogste voetbalafdeling. De promotie is nog niet beslist, er moet nog vijf zondagen gevoet bald worden ln serie B. Napoli wordt de meest constan te club van het seizoen ge noemd, en de AC Roma de meest spectaculaire. Na een fa lend begin en een plaats onder aan de ranglijst slaagden de Ro meinen erin derde te worden. Lazio, de kampioen van vorig jaar, werd nu vierde. Overigens goed genoeg voor een plaats in het komende UEFA-cup-toer- nooi, samen met stadsgenoot Roma, Napoli en Milan, dat To rino van de vijfde plaats ver- 3 1 2 0 4 4-3 2 0 2 0 2 3—3 3 0 2 1 2 4—5 Feyenoord- jeugd oppermachtig HAARLEM Feyenoord is on geslagen winnaar geworden van het internationale jeugd- toernooi van Haarlem en kreeg bovendien geen enkel doelpunt tegen. Haarlem slaagde erin in de poulewedstrijden de Rotter damse formatie op 0-0 te hou den. In de finale won Feye noord met 2-0 van Fulham, dat als winnaar in de andere poule was geëindigd. In totaal woon den 14.000 toeschouwers het toernooi bij. Aan het toernooi, dat tijdens de pinksterdagen voor de tweede maal plaats vond, namen 10 ploegen deel. Uit Engeland kwa men Stoke City, Sheffield Uni ted, Arsenal en Fulham, uit West-Duitsland Hannover'96, uit België FC Antwerp en uit Ne derland Feyenoord, Ajax en Sparta. De tien ploegen waren .verdeeld in twee poules. LONDEN Het voetbalkam pioenschap van Groot-Brittan- nië tussen de vertegenwoordi gende teams van Engeland, Wa les, Schotland en Noord-Ierland is zaterdag begonnen. De beide ontmoetingen eindigden in ge lijke spelen: in Cardiff Wales Schotland (2—2) en in Belfast Noord-Ierland—Engeland 0—0. In Belfast moest het Engelse team ondervinden dat de strikte veiligheidsmaatregelen, waar mee het team was omringd (het was voor het eerst sinds vier jaar dat Belfast weer internatio naal voetbal zag) zich kennelijk ook uitstrekten tot het Noordier- se doel. Aanvaller Malcolm MacDonald, die vorige maand in Londen tegen Cyprus alle vijf doelpunten voor zijn rekening nam, kon in het geheel niets klaarmaken en werd 28 minuten voor tijd vervangen door Mike Channon, die achttien inter lands niet opgesteld was ge weest. De 36.500 toeschouwers zagen een op zijn minst gelijk waardig Noordiers elftal aan het werk. waarin Derek Spence, van de derde divisieclub Bury de grote uitblinker was. Klein maar taai, wrong hij zich her haaldelijk langs de Engelse ver dedigers. Eenmaal in de buurt van het doel gekomen, verliet het geluk hem echter. Die ge miste kansen kostten Noord-Ier land de eerste thuiszege op En geland in 48 jaar. De wedstrijd verliep teleurstellend voor mid denvelder Colin Viljoen, de eer ste in Zuid-Afrika geboren spe ler, die het Engelse shirt droeg sinds 1953. In Cardiff bouwde Wales een voorsprong op van 2—0 door doelpunten van Toshack en Flynn. Collin Jackson zette de Schotten weer in de wedstrijd met een kopbal na acht minuten in de tweede helft en negen minuten later maakte Rioch ge lijk met een schot van twaalf meter afstand. Het resultaat was niet onver dienstelijk voor de Schotten, die het moesten doen zonder de spe lers van Leeds United, die ge spaard werden voor de Europe se bekerfinale tegen Bayern München op 28 mei in Parijs. Voor Wales was het het eerste gelijke spel na vier overwinnin gen in groep twee van het Euro pees kampioenschap tegen Hon garije en Luxemburg. KIEV Europees finalist Rusland heeft zondag met een overwinning van 2—1 revanche genomen voor de in de uitwed strijd tegen Ierland geleden nederlaag van 3—0. Voor de Russen, die in groep 6 van het Europees kampioenschap nu de tweede plaats bezetten achter Ierland, maakten Blochin (11e) en Kolotov (28ste minuut) de doelpunten. Twaalf minuten voor tijd verkleinde Hand de achterstand van Ierland tot 2—1. Het Russisch elftal verscheen met uitsluitend spelers van Dyna mo Kiev, dat woensdagavond in Bazel de finale van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars tegen Ferencvaros met 3—0 had gewonnen. De opstelling had ten opzichte van Bazel één wijziging ondergaan: Veremejev, die bij de wedstrijd PSV- Dynamo Kiev uit het veld was gestuurd en daarom een UEFA- schorsing opliep, speelde nu mee voor Resjko. Rusland had het duel, dat onder een temperatuur van 27 graden werd gespeeld, met veel grotere cijfers moeten winnen. Maar de talrijke kansen werden niet benut en met veel geluk konden de Ieren de schade beperken. Er waren in Kiev 100.000 toeschou- De stand in groep 6: 1. Ierland 4 2 1 1 5 7—4 2. Rusland 3 2 0 1 4 5-4 3. Turkije 4 12 14 4—6 4. Zwitserl. 3 0 12 1 3-5. LottO De winnende cijfers van lotto nr. 20 zijn: 2 4 10 - 25-29 - 38. Res. getal 13. Het aantal deelnemers aan lotto nr. 20 bedroeg 990.733, die voor een inleg zorgden van 4.003.696 gulden, prijzenbedrag is 1.901.755.- De prijzen zijn: Eerste prijs 665.614,-. Tweede prijs 190.175,- Derde prijs 285.263,- Vierde prijs 380.351,- Vijfde prijs 380.351,-. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 9 1 11 27 35 46. Reservegetal: 15. De uitslag van het „spel 77" luidt: 8 2 9 6 1—0. Supertrio De cijfers van supertrio paar- densport van zondag zijn: 1. nummer 10 (Lex Areta. R. v.d. Lubbe) 2. Nummer 6 (Leos H, G. a Gommans) 3. Nummer 7 (Karina Trick- son, J. v. Dooyeweerd) Totale omzet: 60.073. Uitkering per juiste voorspel ling (10-6-7): 1.217,60. PSV-aandeel i Zweedse zeg< HALMSTAD Het Zweeds nationale elftal heeft gistere zonder moeite met 4-0 gewon nen van Algerije. De ruststan bij deze vriendschappelijke in terland was 3-0. Het eerste doelpunt werd reed na twee minuten gescoord doo Ralf Edström van PSV. Ed ström gaf ook de doorkopba waaruit Roland Sandberg, uil komend voor het Westduitse F( Kaiserslautern, 2-0 aantekendf Ook in het derde doelpunt hai het lange kopwonder een aan deel. Hij verzond de breedtepas waaruit Ove Grahn numme drie scoorde. In de rust wen Edström vervangen. De PSV-inbreng in de Zweeds overwinning werd toen echte overgenomen door verdedige Björn Nordqvist die zijn jong midvoor Thomas Sjoberg ij staat stelde om reeds in de 55sU j minuut de eindstand op 4-0 tt. bepalen. Engeland wo UEFA-toernoc LONDEN Engeland heeft he'0 bijzonder lastig gehad tegen d c verrassend tot de eindstrij_ van het UEFA-jeugdtoernoc doorgedrongen Finnen, die Engelsen gelijkwaardige tege stand boden. Na de regleme taire tachtig minuten was stand nog 0-0. In de zesde n nuut van de eerste verlengii hielp aanvoerder Ray Wilkii (Chelsea) de Engelse jeugd zijn zevende UEFA-titel. De Finnen, die in de voorrond onder meer Rusland en Oost Duitsland uitschakelden, krege daarna geen mogelijkheid meer omdat volgens de reglementel de wedstrijd beëindigd is na he eerste doelpunt in de extra tij< Engeland, dat het toernooi in d< laatste vijf jaar vier keer woi onttroonde door de overwinnin op Finland Boelgarije, dat vori jaar won. Weer verlies FC Barcelona Madrid In de Spaanse voet balcompetitie eindigde op d allerlaatste speeldag de wedj strijd tussen Zaragoza en Fda Barcelona, resp. nummer twet en drie op de ranglijst, in eer overwinning van 2-1 door dfl ploeg uit Zaragoza. Door di I (opnieuw) teleurstellende resul taat eindigde de ploeg van Mi chels en Cruyff voor het een sinds twee jaar op een laget plaats dan de eerste of de twetjj Real Madrid besloot het voor „Koninklijke" succesvolle sey zoen met een groot machtsver toon in de wedstrijd tegen mid denmoter Malaga (4-0), waai door het puntentotaal van ploeg uit Madrid tot 50 opliep Het grote verschil in puntenaan tal met nummer twee, Zaragoza bleef op 12 punten gehand haafd; een verschil dat sind jaren niet is voorgekomen in d Spaanse competitie en dat her inneringen oproept aan he roemrijke verleden van de „Ko ninklijke". MóNCHENGLADBACH Bo- russia Mónchengladbach zal morgenavond in de tweede ont moeting met FC Twente weer kunnen beschikken over topsco rer Jupp Heynckes. De 30-jarige international, die tijdens de on langs gespeelde interland Bul garije - West-Duitsland een spierscheuring in het rechterbo- venbeen opliep, heeft tijdens de Pinksterdagen voor het eerst weer voluit getraind en geen problemen meer ondervonden. „Heynckes schijnt weer fit te zijn", aldus trainer Hennes Weisweiler. „Het is nu uite raard alleen de vraag of hij onmiddellijk het wedstrijdrit me terug heeft. Zoiets kan ech ter pas in het veld blijken. Te gen Twente zullen we als zich geen complicaties meer voor doen, in ieder geval met Heync kes beginnen". De drie spelers, die tijdens de wedstrijd tegen Nederland in de Duitse basisopstelling stonden, Berti Vogts, Herbert Wimmer en Rainer Bonhof, zijn zonder noe menswaardige blessures uit Frankfurt teruggekeerd. Ook Wimmer, die zich in de tweede helft moest laten vervangen na dat Van Hanegem hem een trap tegen het rechterkuitbeen had gegeven, trainde gistermorgen voluit. Weisweiler: „Op Kulik en Stielike na zijn we compleet. Dat is een geruststellende we tenschap. Nadat ik Twente in Rotterdam de bekerfinale tegen Den Haag heb zien spelen is mijn optimisme wat groter ge worden. Wat Twente in die wed strijd liet zien was niet impone rend. Ik heb me na de eerste finale in Düsseldorf suf geprak kiseerd welke fouten er door ons waren gemaakt. Den Haag heeft laten zien, dat wij Twente te veel hebben laten spelen. Door vroeg te attackeren en veelvuldig te storen kun je Twente in moeilijkheden bren gen. Dat zullen we in Enschede zeker proberen. Voordelig voor ons is, dat we aan ieder gelijk spel met uitzondering van 0-0 voldoende hebben". Niet schadelijk Weisweiler gelooft niet, dat het uitstapje naar Formentera vori ge week schadelijk is geweest voor Borussia. „In tegendeel", zegt hij, „de paar dagen die we daar hebben doorgebracht zijn goed geweest om de accu weer op te laden voor de eindsprint. Wij hebben het er echt van genomen. Ik kan merken, dat de spelers er een beetje door op verhaal zijn gekomen. Omdat we de zware uitwedstrijd tegen FC Köln hebben gewonnen ge loof ik, dat we tegen Twente alles kunnen geven. De kans, dat we kampioen worden is nu toch wel erg groot en zaterdag moeten we thuis tegen het al gedegradeerde Wuppertal spe len. Dat is een wedstrijd, waar-, in ons normaal gesproken niets kan gebeuren". Borussia heeft vanmorgen noi op eigen veld getraind. En zoi in de loop van de middag vei trekken naar het op 30 km. val Enschede gelegen Bentheiri Daar verbleef de ploeg ook twe( jaar geleden voor de met 2- gewonnen uitwedstrijd tegel FC Twente in de halve finale van de strijd om de UEFA-Cup TON VAN DALEI

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14