Teunissen kiest Storm Weggestemde secretaris Wim Luiten was de stok om hond te kunnen slaan GETHIN GROTE WINNAAR IN SLIJTAGESLAG ZANDVOORT „Ik ben blij met rust - «al I am Tweejarig contract bij De Graafschap Ajax en Twente willen na-competitie in nieuwe seizoen op woensdagavond V»- «^v Oppositie vertrekt Utrecht Nu de opzet om het Judo-bestuur beentje te lich ten geen succes heeft gehad, zullen de oppositieleiders, de heren J. A. Mulder en G. Heeck, deze week nog hun functies als voorzitter en be stuurslid van het district Zuid-Holland ter beschikking stellen. De vergadering, die alleen al drie uur nodig had voor de diverse stem-procedures zal in september of oktober in de vorm van een buitengewone vergadering worden voortge zet om de agendapunten, waar men zaterdag niet aan toe kwam, af te handelen. WASSENAAR „Ze hebben een stok gezocht om de hond te kun nen slaan. Ik was toevallig die stok. Ik ben weggestemd, omdat ik herkiesbaar was. Was de voor zitter het geweest, dan was hij waarschijnlijk weggestemd. Ze moesten domweg iemand van het dagelijks bestuur hebben. Het was het eenvoudigste om mij te nemen. Ik kan me niet voorstel len, dat ze speciaal op mij uit waren. Ik zou niet weten waar om". Wim Luiten, de weggestemde secretaris van de budobond, is eigenlijk niet zo onder de indruk van het besluit van de afgevaardigden van de bondsvergade ring. Onder aanvoering van het districts- bestuur Zuid-Holland werd Wim Luiten niet herkozen in het bondsbestuur. Hij maakt 'zich er geen zorgen over, omdat hij ervan overtuigd is dat het besluit niet vanwege zijn persoon genomen is. „Ze moesten op een of ander front toch suc ces hebben. De motie om het bestuur te verwijderen werd tot hun teleurstelling afgewezen. Dat zat hun dwars en daarom hebben ze de enige kans aangegrepen, die er nog was. Ik mocht niet herkozen worden". Wim Luiten verbaast zich er overigens over, dat het districtsbestuur van Zuid- Holland er niet op gerekend had dat de motie zou worden afgewezen. „Ze hadden het bestuur een jaar geleden kunnen wegstemmen. Daarna is namelijk pas het reorganisatieplan ontwikkeld. Tijdens een buitengewone vergadering is het rap port over de reorganisatie door zes dis tricten goedgekeurd. Zuid-Holland was bij die bijeenkomst niet aanwezig en had het rapport dan ook niet afgestemd. Om die reden had men kunnen weten, dat de meerderheid van de vergadering niet achter de motie stond". De oppositie had echter gerekend op waarnemend pen ningmeester Rien Toutenhoofd, die in eerste instantie bereid was de oppositie steun te verlenen. Tijdens de vergadering verklaarde hij zich echter solidair met het bestuur. Wim Luiten: „Daarvan was Zuid-Holland allang op de hoogte. Tou tenhoofd had in april al aangekondigd het bestuur te zullen steunen. Hij vond het niet behoorlijk als bestuurslid het beleid af te keuren". Standpunt Voordat de bondsvergadering zaterdag middag in Utrecht plaatsvond, waren de afgevaardigden 's morgens nog bij een gekomen om een standpunt in te nemen over het bestuursbeleid. Wim Luiten: „Waarschijnlijk is Zuid-Hol land toen in de waan gebracht, dat de motie haalbaar was. De afgevaardigden hebben tijdens die bespreking hun neus gewoon laten bloeden en Zuid-Holland uitgelokt met die motie te komen. Dat zou eindelijk eens duidelijkheid in het standpunt van de afgevaardigden ko men". Wim Luiten is niet teleurgesteld. Hij geniet van de vrije tijd, die hem thans beschikbaar is. „Als secretaris was ik ongeveer 25 uur per week bezig voor de budobond. Dat heb ik negen jaar gedaan. Ik ben blij het nu iets rustiger te heb ben". Toch zal Wim Luiten niet van het toneel verdwijnen. „Wat ik precies ga doen, weet ik nog niet, maar ik kan me niet voorstellen dat de bond iemand die be reid is zoveel tijd aan bondszaken te besteden zo maar langs de kant zal laten zetten. Ik ben erg flexibel. Ik kan op alle terreinen werkzaam zijn. Daarom ben ik ervan overtuigd, dat ik wel weer ergens terecht kom". JOSHEYMANS Bi] het door komen van de eerste Tarzan- bocht in de Formule-For draces is het een gedrang van jewelste. Elke onbezon nen manoeuvre met sturen kan de ernstigste konsekwenties hebben. ZANDVOORT Peter Gethin heette de grote winnaar van de slijtageslag die in dertig ronden het veld van achttien formule 5000 racewagens halveerde. De Britse Lola-coureur van het racingteam VDS greep giste ren niet alleen de zege op het circuit van Zandvoort. De man die in de beginperiode van de formule 5000 tweemaal de Europese titel voor zich opeiste plaatste zich door zijn over winning in het enerverende hoofd nummer van de internationale Pink sterraces tevens aan de kop van het klassement voor het kampioenschap van 1975. Het werd zelfs een dubbel succes voor het racingteam VDS. Teddy Pilette, tweede man van deze renstal, ging met geringe achterstand als tweede over de streep. De Belg bereidde in feite de weg voor zijn landgenoot. Hij dwong de Britten David Purley en Ian Ashley, die voor de race op het circuit van Zandvoort de rangschikking voor de Europese titel aanvoerden, tot het uiterste. Gethin volgde lange tijd in vijfde positie. Ashley blies op het lan ge rechte eind in de dertiende ronde zijn Lola op. Nog geen ronde later bleek dat ook Purley tot over de rand van de mogelijkheden van zijn Che vron was gegaan. Voor Gethin en Pilette was daarmee de strijd overigens allerminst gestre den. De Lola's van de Britten Guy Edwards en Richard Scott bleven een directe bedreiging vormen. Tien ron den voor het einde hadden zij einde lijk duidelijk afstand genomen van hun achtervolgers. Met Pilette op kop- ging vervolgens het gevecht verder. „Wij hadden geen stalorders", aldus de Belg, „Ik mocht voor mijn eigen kansen rijden". In de 26e ronde nam Pilette echter de bocht voor de Hunserug erg ruim om oliesporen te ontwijken. De fout werd hem noodlottig. Gethin zag het gat. Snel schoof hij zijn Lola langs zijn stalgenoot om de leiding niet meer af te slaan. Zeer goed werk leverde ook Boy Hay- je met de Marth van het Hezemans racingteam. Bij de start schoot de Nederlander hij was in de training amper een seconde minder snel dan Ashley, die de beste tijd op zijn naam had naar voren en boekte zijn eerste winst rijdend op de helmstrook naast de baan. Vijf ronden lang kwam hij als vijfde door. Toen maakte hij. zijn enige fout in de race. Bij het uitgaan van de Tarzanbocht slipte hij. Kostbare tijd was nodig om de wagen weer op de weg te krijgen. In elfde positie begon hij aan een achtervol ging die hem uiteindelijk toch nog een vijfde plaats in de eindrangschikking opleverde. Volkomen terecht viel hem dan ook de „Coupe Roosdorp" ten deel voor de strijdlustige coureur. Minder gelukkig was de Duitser Jur- gen Kannacher. Met een boete van 750 gulden reisde de Porsche-coureur te rug naar zijn vaderland. De Duitser had dan ook vrijwel alles gedaan wat op een circuit beter vermeden kan worden. Bij de toerwagenrace startte hij te vroeg en vervolgens was hij zo onvoorzichtig om tegen de rijrichting in rijdend de baan te verlaten. De meer dan 20.000 toeschouwers wa ren getuige van een groot aantal races die van start tot finish boeiden. Dat was onder meer het géval bij de toer- wagens groep twee, waarin in alle klassen pas vrijwel op de streep de beslissing viel. In het „deur-aan-deurknop-gevecht" dat de racedag besloot viel het ene slachtoffer na het andere al s vaak acht wagens naast of direct achter elkaar drongen om voorrang te ver krijgen bij het ingaan van de Tarzan bocht of de opgang naar de Hunserug. Dat betekende onder meer dat Ros de Giaca de Salvi, die bij de afsluitende morgentraining zo'n 60 meter vanghek in het scheivlak meenam (wat de nodi ge vertraging de eerste start oplever de) de finish niet haalde. Bij het uit- remmen in de Tarzanbocht was er voor hem geen plaats meer op de -baan. Tim Calis jr. was kort daarvoor op de Hunserug op gelijke wijze ten onder gegaan. De zege ging naar Ed ward Schinkel, al was in deze race stellig de grootste winst voor de uit- deukers en de plaatwerkerijen. Ongelukken bij formule I bijna voor de helft schuld coureur LONDEN Bijna de helft van de ongelukken, die zijn gebeur d in races van de formules I-wagens, zijn te wijten aan fouten van de coureur, aldus een rapport dat gisteren is ge publiceerd door de Jim Clark- stichting. Deze stichting, in het leven geroepen ter nagedachte nis aan de Schotse coureur, die in 1968 in West-Duitsland om het leven kwam, heeft 224 on gelukken bestudeerd tussen 1966 en 1972. In die periode kwamen zeven rijders om het leven. Uit het onderzoek blijkt dat de ongelukken in die tijd voor 48,6 procent voortkwamen uit cou- reursfouten, voor 24,7 procent uit mechanische defecten, voor 7,6 procent uit botsingen en voor 7,4 procent uit bandenpe- ch. Bij 85 procent van de onge lukken kwam de coureur er zonder letsel vanaf, in 6,2 pro cent met lichte verwondingen, in 5 procent zwaar gewond en in 3,1 procent werd hij gedood. Volgens het rapport is vermoeid heid de oorzaak geweest van het dodelijke ongeluk dat Lo renzo Bandini in 1967 in Mona co overkwam. Jo Schlesser kwam in 1968 op het circuit Rouen-Les Essarts ook door ei gen schuld om het leven. Over het verongelukken van Piers Courage (1970 op Zandvoort) en Jochen Rindt heeft de stichting geen opheldering kunnen ge- (Van onze sportredactie) DEN HAAG Trainer Evert Teunissen, die "spits" Kees Storm in zijn Haagse periode inspireerde tot beter voetbal dan hij het voorbije seizoen onder Boskov ooit heeft laten zien, heeft de jonge Hagenaar niet in de steek gelaten. Het afgelopen Pinksterweekeinde ging Storm een verbintenis van twee jaar aan met de Graafschap, de huidige werk gever van Teunissen. Het be drag, dat met deze transactie is gemoeid, was hoger dan de dertigduizend gulden, waar voor de andere C-spelers van FC Den Haag (naar FC Vlaar- dingen) mochten vertrekken. Kees Storm (21) heeft grote bekendheid gekregen door in het seizoen 1973-'74 voor FC Den Haag drie doelpunten te maken in de thuiswedstrijd te gen NAC. En vlak daarna ver hoogde hij zijn marktwaarde in het Feyenoordstadion, toen hij opnieuw tweemaal scoorde voor FC Den Haag. Het afge lopen seizoen kreeg Kees Storm van trainer Boskov wei nig kansen meer. Dat veront rustte hem erg en het was zijn bedoeling om halverwege de competitie reeds van club te veranderen. De Graafschap en FC VW informeerden naar de vraagprijs. De club van Teunissen leek lange tijd de meest serieuze kandidaat, maar een transactie sprong af omdat het benodigde geld door De Graafschap niet bij een gebracht kon worden. Storm: "Ik was daarover in eerste instantie enorm teleur gesteld. Het zinde me helemaal "niet dat ik bij FC Den Haag moest blijven. Wanneer ik aan het einde van het seizoen ook niet weg mag, stop ik met voetballen of word ik weer amateur". Maar zover kwam het niet Begin vorige week belde Teunissen hem onver wachts op met het verzoek nog eens te komen praten. Dat overleg vond de afgelopen donderdag in het motel Arn hem plaats. Daarna zei Storm nog niet direct ja omdat hij ook andere aanbiedingen (Young Boys uit Zwitserland) wilde bekijken. De Graaf schap drong op spoed aan en vrijdagavond laat hakte de Hagenaar de knoop voor zich-' zelf door. Zaterdag werd het contract getekend. Storm zal het komende seizoen ook in Doetinchem gaan wonen. Een saillant detail: Enkele uren na de ondertekening van zijn con tract bij De Graafschap belde een bestuurslid van FSC op. Storm werd een nog veel beter aanbod aangedaan. Storm: "Maar ik wil graag op ere-divi- sieniveau blijven spelen en dat voordeel heb ik de doorslag laten geven". De eerste divisieclub FC VW heeft de 20-jarige Gerrie van Rosmalen voor één jaar gecon tracteerd. Van Rosmalen, die het afgelo pen seizoen in het C-team van Feyenoord speelde en deze week te horen kreeg, dat zijn contract niet zou worden ver lengd, speelde vorig jaar nog voor de amateurclub Blerick. Ling hervat training bij FC Den Haag (Van onze sportredactie) DEN HAAG TscheuLa Ling, die in onmin leeft met de selectiegroep van FC Den Haag, zal vandaag de training hervatten. Een ge sprek met manager Eddie Hartmann, dat vlak voor Pinksteren plaatsvond, wekte de ver wachting dat Ling weer van goede wil is en de technische staf wil hem weer een ksns geven in het jeugdelftal, dat aanstaande zon dag deelneemt aan het jubileumtoernooi van Ajax. Manager Hartman: "Er zal echter nog wel een gesprek met de spelers moeten plaats vinden om de lucht te zuiveren". Vlak voor de berkerfinale van donderdag barst te de bom. De spelers verweten Ling, dat hij zich te weinig voor het elftal inzette en kwamen via een geheime stemming tot de conclusie dat het maar beter zou zijn wanneer hij voor deze wedstrijd werd gepasseerd. De getalenteerde rechtsbuiten was hierna onder de indruk van het harde standpunt van zijn collega's en verliet kwaad de bijeenkomst. Een dag later zag het er alweer naar uit, dat Ling zou inbinden. Hij belde Hartmann op met de vraag wat hij het beste kon doen. "Voorlopig even wegblijven", antwoordde de manager. Daarna heeft Ling de dialoog met Hartmann voortgezet en het begrip, dat hij toonde, was voor FC Den Haag aanlei ding hem nu weer een kans te geven. FC Den Haag zelfbewuster dan ooit in Duisburg: 11 (Van onze sportredactie) DUISBURG Bekerkampioen FC Den Haag heeft in het eerste optreden na de afgelopen donderdag, toen FC Twente in het Feyenoord stadion een onverwachte knieval maakte, een zelfbewuste indruk achtergelaten. Door blessu res van Hans Bres en Perazic kwam FC Den Haag met Van Hijkoop op links, Jol op rechts en Van der Wulp als middenvelder in actie. Het elftal van Boskov bracht het er prima af en speelde gelijk: 1—1. In het met 2000 toeschouwers gevulde Wedau- stadion had FC Den Haag gedurende de gehele wedstrijd een licht overwicht. Maar MSV Duis burg kwam toch verrassend op een voorsprong van 10 door een treffer van linksbuiten Thies in de vijftiende minuut na het begin. Het was vier minuten na de rust Aad Mansveld zelf, die de verdiende gelijkmaker scoorde. Manager Eddie Hartmann: „Daarna was het zeer opmer kelijk, dat FC Den Haag veel zelfbewuster dan anders ging voetballen. We waren beduidend sterker". Kees Bregman speelde bij MSV Duis burg als voorstopper mee. Zijn inzet was niet onverdienstelijk. (Van onze sportredactie) HENGELO FC Twente en Ajax zullen tijdens een van daag In Zeist te houden be spreking met competitieleider Jan Huybregts en de overige kandidaten voor deelneming aan de eventueel te houden na-competitie van de ere-divi- sie voorstellen het verleng stuk, dat een der deelnemers aan het UE F A-Cuptoernooi moet opleveren, tijdens de eerste weken van het nieuwe seizoen op woensdagavonden te laten spelen. Twen te-manager Guy Defaix: „Als wij het tegen Borussia Mönchengladbach niet zouden redden en de nacompetitie moet worden gespeeld, heeft het nauwelijks zin dat nu nog te doen. De meeste clubs zijn blij, dat het seizoen is afgelo pen. Bovendien staan voor Ajax en FC Twente nog bui tenlandse reizen op het pro gramma. Daarom gaat onze voorkeur, en die van Ajax, uit naar het spelen in het begin van het nieuwe seizoen. Voor ons zou het uiteraard het beste zijn, dat die competitie hele maal niet behoeft te worden gespeeld mom

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13