Na tien ronden vas energie yle opgebrand c IVier ier uit de basis van München 1974 Heeft Michels bijgetekend? Koersbaan Nootdorp Frankie Durr even terug op Duindigt iiiiiiiiiiiniiiiii Mieke van Doorn traint in München voor 01. limiet BASKETBALLERS EERSTE VERLIES ATERDAG 17 MEI 1975 LEIDSE COURANT tuhammad Ali: ,,Nu maak ik hem af" i onze speciale verslaggever) i VEGAS. Het begon Mu- nmad Ali plotseling erg te velen. De vijfduizend toe- ouwers van het boksge- waarin de wereldtitel op spel stond, hadden geduren- tien ronden harstochtelijk jager Ron Lyle niet zonder >ces aangemoedigd. Ali, die uiterst passief in de ring jrtbewoog, scheen het ge- op punten te gaan verlie- De wereldkampioen wen- aan de strijd echter een te maken en fluisterde verzorgers voor het begin de elfde ronde toe: „Nu ik hem af". De passieve ser, die tot dat ogenblik nog i van zijn krachten had ver- teld. ging plotseling agressief aanval. Met een explosie links -rechtse combinatie op het hoofd werkte hij Ron Lyle in de touwen. Hij plaatste daar op een reeks van ongeveer 35 felle punches, die alle hard en zuiver waren. Lyle zwalkte door de ring en was niet meer in staat enige tegenstand van betekenis te bieden. Uiteinde lijk besloot scheidsrechter Her nandez op aandringen van Ali het gevecht te staken. Door technisch k.o. in de elfde ronde behield Muhammad Ali zijn wereldtitel. De tweede poging van Ali in deze titelstrijd had succes. De wereldkampioen had voor de aanvang van het duel al aange kondigd zijn tegenstander in de achtste ronde teeen de vlakte te slaan. „Na twee minuten en vij fendertig seconden in de achtste ronde is het eevecht afgelopen". pe laatste stoot van Ali op het gezicht van Lyle. De pager is niet meer in staat enige tegenstand van Jekenis te bieden. Ali bracht weliswaar die ronde op zijn naam, maar slaagde er niet in Lyle uit te schakelen. Daarom verklaarde de wereld kampioen na afloop: „Lyle is een goede bokser. Ieder ander was in de achtste ronde neerge gaan". Lyle bleek echter in staat het geweld van Ali te doorbre ken. De van moord verdachte bokser had de eerste vier ron den al op zijn naam gebracht, omdat Ali domweg weigerde enig initiatief te ontplooien. Pas in de vijfde ronde ging de we reldkampioen tot geruststelling van zijn fans dansend door de ring. Het vergde tot en met de achtste ronde veel van het uit houdingsvermogen van Lyle, die in die fase de strijd leek te gaan verliezen. Averechts De 33-jarige uitdager kwam echter onverwacht fantastisch terug. De kreten „Ali, Ali" had den op Lyle een averechtse uit werking. Hij drong de wereld kampioen in de hoek en plaat ste een aantal goede stoten op het lichaam. Het kostte Ron Lyle echter te veel energie. Ook de tiende ron de wist hij in zijn voordeel te beëindigen, maar toen was het afgelopen. „Hij was een tijd lang erg in vorm", verklaarde Ali, „maar tegen het einde was hij toch te vermoeid om het vol te houden. Net als Wepner en Foreman". De wereldkampioen was tot verbazing van velen ui termate lovend over zijn tegen stander, die uiteindelijk niet in staat bleek de technisch sterke- Scheidsrechter Ferd Hernandez beshjit het gevecht te staken. Uitdager Ron Lyle hangt nagenoeg uitgeteld tegen de touwen. re wereldkampioen te verslaan. Met stormachtig gejuich werd de tweede aanvalspoging van All in de elfde ronde ontvan gen. Onmiddellijk nd de gong slag werkte hij Lyle in de tou wen om vervolgens een aantal keiharde punches op het hoofd te plaatsen. Lyle snakte naar adem en wankelde op zijn be nen. Ali sloeg hem naar de an dere zijde van de ring en ge baarde scheidsrechter Hernan dez het gevecht te staken. „Lyle was niet meer in staat iets terug te doen. Hij had geen zin verder te boksen". Hernandez wachtte echter tot de wereld kampioen nog een harde stoot opLyle's gezicht plaatste en stopte toen, na één minuut en acht seconden, de strijd. Trainer en verzorgers van Lyle, die tot dat ogenblik goede hoop hadden op een puntenoverwinning, pro testeerden tegen het technisch k.o. Tevergeefs, Ali behield zijn titel. Het gevecht tegen Lyle leverde Ali „slechts" een miljoen dollar op, aanzienlijk minder dan hij in zijn drie voorgaande gevech ten had verdiend. „Ik schaam me niet om voor een miljoen te boksen", had de wereldkam pioen bij het tekenen van het contract gezegd. Het was de 47e overwinning van Ali, van wie het volgende titelgevecht plaats vindt op 30 juni in Koeala Loempoer tegen de Europese kampioen, de Brit Joe Bugner. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent) MADRID Hoewel het grootste stilzwijgen wordt bewaard, wist het Madrileense sportdagblad „Marca" te melden dat Rinus Michels, de coach van FC Barcelona, voor een jaar heeft bijgetekend. Het staat vast dat reeds een beslissing is genomen door het bestuur maar voorzitter Agustin heeft bedongen dat hij het besluit bekend zal maken. Michels wenst dan ook geen woord je zeggen. Hij weet wel dat er twee kampen zijn: de spelers willen *Michels graag behouden, zeer veel supporters zijn van mening dat hij na het povere seizoen moet vertrekken. Waarom Agustin wacht op een gunstig tijdstip om de beslis sing bekend te maken? Agustin: „Hoe die ook uitvalt, altijd strijk je wel een bepaalde groep tegen de haren en dat kunnen we op het ogenblik nog niet hebben." Montreal verder in de verdrukking ROME Lord Killanin, de president van het Interna tionaal Olympisch Comité, hééft gisteren in Rome ver klaard dat de Olympische Spelen volgend jaar in elk geval zullen doorgaan, „ook als dat in Montreal niet mogelijk zal zijn". De voortgang van de bouw van de Olympische accom modaties in Montreal zal nog meer vertraagd wor den omdat voor volgende week woensdag een staking is uitgeroepen door de ar beidersfederatie van Que bec, die driehonderddui zend arbeiders omvat. Premier Trudeau heeft ver klaard dat hij het eens is met de opvatting van Bou- rassa, premier van Quebec, dat sociale rust belangrij ker is dan Olympische Spe len. Trudeau zei verder dat de regering geen poging zal doen de Spelen voor Cana da te redden indien de zaak mis mocht gaan. Mogelijke alternatieven voor Montreal zijn: Mexico City, Los Angeles, Teheran terwijl ook Zuid-Afrika en Rhodesië belangstelling zouden hebben. Rumoer op tennisbanen Bournemouth BOURNEMOUTH De Roemeen Ilie Nastase werd gisteren in het tennistoer nooi van Bournemouth ge diskwalificeerd wegens het herhaaldelijk opmerkingen maken op de leiding. Hoofdscheidsrechter Mike Gibson moest het vooral ontgelden. „Ik speel niet op Wimbledon als Gibson daar is", riep een woedende Nas tase. En Gibson is daar want hij is al vele jaren hoofdscheidsrechter. Nastase stond met 5—4 voor in de eerste set tegen de Fransman Poisy toen een van de lijnrechters een smash uit gaf terwijl Nasta se meende dat de slag in was. Nastase bleef sputte ren en aanmerkingen ma ken en werd van de baan gestuurd door scheidsrech ter Auger, met goedvinden van Mike Gibson. De Brit Roger Tayler stap te van de baan na de stand 75, 10, in het voordeel van de Spanjaard Orante s. Ook hij was het niet eens met scheidsrechterlijke be slissingen. Frankfurt Vier spelers, die deel uitmaakten an de basisopstelling van het Nederlands Iftal, dat op 7 juli 1974 in München in de inale van het toernooi om de wereldtitel met -1 van Westduitsland verloor, staan ook in Ie basisopstelling voor de ontmoeting, die ranmiddag in het Waldstadion van Frankfurt ïl worden gspeeld. Het zijn Suurbier, Rijsber- gen, Krol en Van Hanegem. Bondscoach George Knobel heeft in vergelij king met het elftal dat op Koninginnedag met 1—0 in Antwerpen van België verloor zijn ploeg op twee plaatsen gewijzigd. Rob Rensenbrink niet beschikbaar en Kees Kist moesten plaats maken voor René van de Kerkhof en Willy van der Kuylen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Snelheid zal een belangrijk wappn zijn tegen Duits land. Adri van Kraay (links) test zijn „speed" met clubgenoot haze- wind-René v.d. Kerkhof. iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiimiiiiiiiii OPSTELLING NEDERLAND: Schrijvers Suurbier Riisbergen Van Kraay Krol Peters Van Hanegem Thijssen René v.d. Kerkhof Van der Kuylen Zuidema Hunger-Bühler 0 Zwitserland Hölzenbein Seel Ritschel Behr Körbel Wimmer Bonhof Kliemann Beckenbauer Vogts Maier WESTDUITSLAND i onze sportredactie) HAAG John Smith, de fdigt-jockey, kwam afgelo- zondag zeer sterk voor de tijdens zijn eerste optreden het rentipklassement De veningse jockey kwam tot ranten. Tegenstander Trai- Herman de Graaf werd door in de tweede ronde lagen door Smith. De Graaf m evenals onze medewer kt 12 punten. ranglijst wordt nog steeds èvoerd door eigenaar Piet fit met 77 punten met op ttveede plaats de reneige- ♦oorzitter Joop van der w met 71 punten. In de de ronde kont John Smit REIMTIPS nu uit tegen zijn collega Erik Bloem. De drie rennen zijn zon dag op Duindigt. ELDER STATESMANPRIJS (eerste afdeling) John Smith: 1. Stromklee, 2. Guiltless, 3. Ru- cam en outsider: Rock Aldis. Erik Bloem: Guiltless, 2. Rock Aldis, 3. Stromklee en outsider: Rosebud.Medewerker: 1. Rock Aldis, 2. Guiltless, 3. Stroomklee en outsider: Rucam. GROTE PRIJS VAN DEN HAAG John Smith: 1. Gerab- her, 2. Townsman 3. Darius Ho ney en outsider: Sasquatch. Erik Bloem: Townsman. 2. El- der Statesman, 3. Sasquatch en outsider: Ebeltoft. Medewerker: 1. Townsman, 2. Coven Cat, 3. Gerabher en outsider Sasquat ch. ELDER STATESMANPRIJS (tweede afdeling): Smith: Giggle Box, 2. Jamberdeen, 3. Qucilio en outsider: Laureada. Erik Bloem: 1. Giggle' Box, 2. Rich Auntie, 3. Bin Moben en outsi der: Qucilio. Medewerker: Gig gle Box, 2. Flix, 3. Jamberdeen en outsider: Qucilio. ugbyteam in -poule enhagen Het Nederlands lyteam zal het volgend jaar omen in de a-poule van het :es kampioenschap. icongres van de Europese >y Federatie in Kopebhagen gisteren besloten Neder- toe te laten en de nummer 1 van de a-poule (Spanje) te laten degraderen. Voor komende seizoen zal de Hile bestaan uit Roemenië, tkrijk, Italië, Polen, Neder- len Spanje. rdeskoers *c De Spanjaard Marti- heeft gisteren in Trinec I de zevende etappe van de ieskoers gewonnen. logde de 152 kilometer van ik naar Trinec af in 3 uur, hiïnuten en 54 seconden, «de werd de Italiaan Mirri dorde de Pool Szurkowski, de leiding in het algemeen ^pment behoudt. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De tien uitstekende draverijen gisteravond op de Nootdorpse draversbaan betekenden de afsluiting van het winter seizoen voor deze piste. Secretaris Starmans: „In sxptember gaan we op Nootdorp weer verder met koersen. We krijgen nu rust van de NDR en Duindigt heeft vrij baan in het westen, maar ik geloof wel dat de Stichting Nederlandse Draf en Rensport tevreden kan zijn met het koersver loop in Nootdorp. De serie winterwoensdagen en tot slot enkele vrijdagen zijn bij het publiek toch goed aangeslagen". Uitslagen: Kampen-prijs (2000 m): 1. Myra Bui tenzorg (W. Duivenvoorden) km. tijd 6,70 trio 97,10. Kaatsheuvel-prijs (le afd, 2380 m): 1. Mireille (J. Wagenaar) 1.29.9, 2. Madjau du Bois, 3. Mara van dc Unie. Toto: Winn 2,80 pl 1.30 2,10 1,60 kopp 3. Lore Toto: Winn 4,50 pl 2,40 3,60 5.- kopp 73,90 trio 906,30. Kaatsheuvel-prijs (2e afd. 2380 m): 1. Nanja Polsbroek (W. C Vergay) ial-prijs (1680 m): 1. Komiek G. van Eykelenborg) 1.23.8, j coq d'or, 3. Locomotief, inn 2.60 pl 1,30 1,90 1,40 kopp 165,80. Amatrtcckampioenschap II (2380 m): 1. Judge Olivier (Mevr. R. Pools) 1.27.2, 2. Harold Signal, 3. Ike Bui- Toto: Winn 7,20 pl 5,40 4,30 kopp 22,90. Kcsteren-prijs (2000 m): 1. Life Pigh H (H. Pools) 1.23.8, 2. Lady Heieen 8.20 trio 58,f Kerkdrlel-prijs (2380 m): 1. Jewelpri- (P. Zvegers) 1.25.0, 2. H. Bond,3. is H ito: 12.20. Klundert-prijs 2380 m): 1 Lady Le- rona (J. Wagenaar) 1.27.5, 2. Leone B. 3. Kind Buitenzorg. Toto: Winn 2,50 pl 1.50 5,20 6,20, kopp 8,10 trio 1456,10. Katwijk-prijs (2e afd. 2000 m): 1. Kolardachs (W. Geersen) 1.27.2, 2. La na Wood, 3 Ken Brewer. Toto: Winn 10,30 pl 2,60 2,70 4,10 kopp 24.40. Totalisatoromzet 172.012,-. WASSENAAR Een van de belangrijkste rennen van het seizoen staat Eerste Pinksterdag op het programma van renbaan Duindigt. Voor een to taal prijzengeld van ruim twintig mille vertrek ken elf topvolbloeds uit de startboxen in de Grote Prijs van Den Haag. Aan de eindstreep wacht de winnende combinatie ruim twaalfduizend gulden. Een van de beste Engelse jockey's, veteraan Fran kie Durr, komt voor Cees Rood (CNR-platen) naar Nederland om het paard Sasquatch te rijden, dat in Frankrijk in training is. Enige jaren geleden zegevierde Frankie Durr met Sasquatch op Duin digt in de derby. Gevaarlijk over de 2500 meter is ook Henk van der Kraats met Elder Statesman. Verleden jaar zegevierde deze schimmel in de Grote Prijs van Den Haag met Frans Vandeuren, die in actie komt met Darius Honey, verleden jaar tweede ynaar nu met 56 kilo vijf kilo zwaarder op gewicht. Ook Kevin Davies, enkele jaren op Duindigt werkzaam geweest, komt voor de Grote Prijs een bliksembe zoek brengen. Deze talentvolle jockey, werkzaam in Noorwegen, komt onder het gewicht van 51,5 kilo in actie met de outsider Topsie van trainer Herman de Graaf. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is zondagmiddag om half twee. Onze tips: Loevesteinprijs: Mila G., Marjon Hess en Margita Itenska. Vosbergenprijs: Michael Spender, Lloyd en La- rens Abaka. Stal I^idschendamprijs: Lex Areta, Jay Rodney J. en Marko van Echten. Rechterenprijs: Niels Areta Night Mary en Mariet- te Star. Grote Pinksterprijs: Kemel Hagheweyde, Kame raad en Lento H. Zannenburghprijs: Jewelprise, litis Hollandia en Intrest Scott P. Haarzuilenprijs: Nino Song, Mary Dakota en Mon te S. De Engelse topjbekey Frankie Durr zon- lag op Duindigt in actie. (Van onze sportre dactie) LISSE Mieke van Doom, ex-Europese kampioene hoog springen, heeft rigo- reuze maatregelen genomen om zich te verzekeren van een plaats in de Olympi sche ploeg van 1976. De atlete van De Spartaan (Lisse) is voor een jaar naar München vertrokken om er dagelijks on der leiding van de Westduitse bonds coach Dragan Tanxic te trainen. Drijfveer tot het Westduitse avontuur is het besluit van de KNAU om Mieke van Doom niet op te ne men in de voorlopige selectie voor Mont real. De 20-jarige at lete heeft er een jaar van haar studie voor over zij zou aan haar laatste jaar be ginnen aan de Acade mie voor Lichamelij ke Opvoeding in Den Haag om te bewij zen dat de Atletieku- nie haar ten onrechte heeft gepasseerd. Mieke van Doom, die de studie later mag afmaken, verblijft bij Dragan Tanxic. De financiële lasten wor den gedragen door haar vader. HAGEN Het Nederlands basketbalteam is er in Hagen niet in geslaagd zonder verlies de eindronde van de Europese b-kam- pioenschappen te bereiken. De belangrijke wedstrijd tegen Roeme nië, waarvan het resultaat meetelt in de finalepoule, werd verlo ren: 8461. 4 Bill Sheridan, de coach van de Nederlandse ploeg, stak zijn bewondering voor het Roemeense spel niet onder stoelen of banken. "Wij hebben verloren van een erg sterk team. De Roemenen waren op alle fronten beter. Wij hebben erg slecht gespeeld. De zaken, die wij donderdag op de training en tijdens de teambespreking hadden doorgenomen, werden niet uitgevoerd en bovendien is er zwak geschoten". Sheridan blijft desondanks optimistisch met het oog op plaatsing voor de A-kampioenschappen, die volgende maand in Joego-Slavië worden gehouden. "We moeten dit zo snel mogelijk vergeten en slechts kijken naar de wedstrijden die volgende week worden gespeeld". Topscorers Nederland. Cramer 14, Akerboom en Harrewijn 8. Sikking 7 Van Tuyll 5. Verdere uitslagen: Groep B: Zwitserland—Wales 96—76. W.-Duitsland—Ma rokko 100—50. Groep C: Zweden—Albanië 71—82. Polen—Griekenland _oo v i j ---j Groep C). Groep A: Hongarije—Algerije

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9