Anneke Stefels van Njord: Roeiend in de lift Valken '68 heeft alle reden feest te vieren ■Mil Spanning te snijden bij zaterdagvoetbal in afdeling Bonaventura wil groots opgezet internationaal basketbaltoemooi organiseren Pernix organiseert grootste korfbaltoemooi van ons land 'PACIN44 LEiDSE COURANT ZATERDAG 17 MEI 19 Van onze roei medewerkster Leiden „Als je opeens hoort dat je wel eens erg hard zou kunnen gaan, wanneer je met dezelfde inzet blijft trainen, dan schrik je je te pletter. Maar, als het dan hard blijkt te gaan, heb je er veel plezier in. Op die twee blikken van zondag kan ik weer maanden teren." „Twee blikken", een in de skiffen en een in de dubbelvier, zijn de twee eerste prijzen die Njordroeister Anneke Stefels (21) afgelopen weekeinde behaalde in Gent In deze Belgi sche universiteitsstad had de eerste grote wedstrijd plaats voor de selectie voor de Olympische spelen. De roeiers/sters die naar Montreal willen zijn echter al veel langer bezig, zo ook Anneke. „Toen ik negen jaar was, zeurde ik mijn moeder al aan het hoofd dat ik wilde roeien. Dat was zo gek ook niet want mijn broer en zus deden het ook." De roeibond kende toen nog een minimumleeftijd om te mogen roeien, zodat Anneke pas op haar veertiende haar eerste halen mocht gaan maken. Dat gebeurde in Haarlem bij het Spaarne; een vereniging, die al veel jeugdige talenten heeft voortgebracht Na daar enige jaren zo intensief mogelijk te hebben geroeid, als de rapporten toelieten, deed Anneke in 1972 haar intrede in Leiden als studente in de rechten. „Ik was eerst niet van plan te gaan roeien, ik had er eigenlijk niet zo een zin in, want er waren ook zoveel andere dingen die ik zou kunnen doen. Maar, na enige aandrang ben ik toch maar weer begon nen en kwam ik terecht in een tweedejaars viertje. Dat ging best leuk, we wonnen zelfs een keer het nummer elite vier en werden daarom uitgezonden naar de landenwedstrijd in Vichy. We waren verre van briljant dat we zouden meekomen, had ik nooit ver wacht" De studie leek daarna aandacht te vragen en blessures in de ploeg, plus een coach die Leiden overwoog te verlaten, deden Anneke twijfelen aan het nut van nog een jaar roeien. „Bij mij is nooit iets definitief beslist, dus ik ging toch maar weer trainen. Het viel allemaal wat tegen, al die moeilijkheden bevorderden de zaak niet Ik durfde ook alleen nog maar te hopen op een uitzending naar de wereld kampioenschappen." De technische commissie voor het dames- roeien besefte op dat moment dat de top niet eeuwig zou roeien en dat het goed zou zijn de jongeren, niet alle lust in het roeien te doen verliezen: Anneke mocht met Barbara de -y. i'X. \(ni V"- *4 O M Anneke Stefels: „Op die twee blikken van afgelopen zondag kan "ik weer maanden teren.." Jong van Njord deel uitmaken van de Neder landse acht. „In Luzem kreeg ik er weer helemaal zin in. Het trainingskamp was gezel lig, de sfeer in de acht in Luzern bleek uitstekend en we voeren goed. Het maakte heel het seizoen weer goed, want ik vond het toch wel een enorme eer in zo een acht te mogen zitten." Met de beslissing van wel of niet door te gaan had Anneke dan ook geen moeite. „Ik ging voor het eerst met plezier in training, het stond voor mij vast, dat ik mij wilde kwalificeren voor de Olympische Tot dit jaar had Anneke met de andere Njorddames voornamelijk gevaren in de boordvier en in de acht Als pleziertje had Anneke echter de skiffhead, de lange-af- standswedstrijd op de Amstel gevaren en dat was goed bevallen, zodat het skiffen dit sei zoen belangrijk is geworden. Dat past ook goed in het streven van de roeibond, dat er op gericht is, dat iedereen skifft en in tweeën vaart, zodat daarna de besten bij elkaar kun nen worden gezet. „Ik heb begin dit jaar aan Gooitzen Zitman gevraagd of hij mij wilde coachen. Hij weet van skiffen .erg veel en hij heeft wel tijd." Dienstplichting arts Zitman lijkt geschapen voor trainen van mensen in de skiff, want naast Anneke heeft hij ook Harald Punt verder onder zijn hoede. Anneke: „Het is met een coach zo, dat het moet klikken en dat deed het tussen mij en Gooitzen, roeitechnisch gezien, direct De persoonlijk heid van coach en roeister moet overeenko men. Als hij wat zegt begrijp ik wat hij bedoelt, verder vinden we elkaar wel aardig." op de skiffhead achter de magische Olympi sche skifftroef Ingrid Dusseldorp en in de eerste plaats in Gent „Ik en trouwens ook de anderen van de ploeg zitten duidelijk in de lift. Het gaat beter dan het ooit is gegaan en het vorig jaar nog immens grote gat tussen de subtop en de top is kleiner geworden. Niet, geloof ik doordat de top langzamer gaat, maar doordat de subtop harder gaat" De roeibond heeft' een voorlopige indeling gemaakt, goeddeels gebaseerd op de skiff head. Anneke zit met Njordgenoot Barbara de Jong. de Utrechtse Ans Gravesteyn en Delftsé Trudy Jongenelen in de door Gooitzen te coachen eerste dubbelvier. De twee ande ren Njordelite-dames Anneke te Boekhorst en Elizabeth Tellegen zitten in de andere vier. „Ik vind het best leuk eens met anderen in een boot, al moet ik nog zien dat we harder gaan. Het systeem dat de besten bij elkaar worden gezet is goed, je vermijdt er zwakke plekken in een ploeg mee en goede roeisters zonder goede ploeg vallen niet buiten een equipe." De roeitoekomst voor Anneke die ervan droomt eens eerder genoemde Ingrid Dussel dorp te kloppen lijkt er goed uit te zien, ook al staat niets vast. ,Jk kan mijn been breken, r, als je het geheel bekijkt, dan wordt het dit jaar wel scullen (is met twee riemen roeien, red.). In de training wil ik voorlopig veel blijven skiffen. Het is wel ontzettend zwaar, ik krijg dezelfde belasting als Harald Punt en ben dan vaak ook behoorlijk moe." Al de moeheid verhindert hopelijk niet dat Anneke in juni haar kandidaats haalt. „Stude ren kan er uitstekend bij, je leidt door het roeien een regelmatig leven en wat is mooier dan in de vroege avond in je eentje te varen, met niets om je heen, met als enig geluid het ritselen van het water en het ruisen van de kolken, die je wegtrapt. Het is helemaal mooi, als Gooitzen dan zegt, dat het goed gaat. Als hij iets lelijks zegt, verpest hij mijn humeur". Van onze sportredactie LEIDEN Omdat in de zondagafdeling de beslissingen gevallen zijn MMO en Kickers kampioen; Stompwijkse Boys gedegradeerd gaat de aandacht dit Pinksterweekeinde vooral uit naar de zaterdagsectie. Zowel in de eerste als in de tweede klasse is de spanning te snijden. In de eerste klas zaterdag spelen beide koplo pers, Sleutels en Hazerswoudse Boys, ieder nog twee wedstrijden. De beslissing kan even wel zaterdag al vallen, want mocht Sleutels het zwakke MVKV de baas blijven en verliest Hazerswoudse Boys van Lisse dan is het pleit beslecht. Sleutels immers staat een punt voor. Programma: MVKVSleutels; Haz. Boys- Lisse; Leiden—Valken; KRV—WSB; Wou- brugge—Kagia. In de tweede klas duurt de race voort tussen LSW en Abbenes. Abbenes staat drie punten achter, maar heeft nog een wedstrijd tegoed. De studenten hebben echter de beste kansen. voo al wanneer zaterdag gewonnen wordt van Alphia. Programma: Alphia—LSW; Meerburg—Ab benes; BernardusSVLV; UnitasSJZ; Stompwijkse BoysKickers. Dames zaterdag: Alphia—Lugdunum; KRV Kickers; Wet. Boys 2KRV 2; Zevenhoven Siveo. Voor Tweede Pinksterdag is er een inhaalpro gramma vastgesteld voor de zondagafdeling. Belangrijk is nog wie er samen met Stomp wijkse Boys een stapje terug moet doen. Programma: DOSR—Stompwijkse Boys; We- teringse Boys—Alphia. Dames: Oranje Groen—Iduna; SJCKickers; SJC 2SJZ; UnitasLisse. Promotiewedstrijden Docos en Rijpwetering zetten op Tweede Pinksterdag hun wedstrijden voort om pro motie naar de derde klas. De twee winnaars van de eerste duels, Docos en Full Speed, ontmoeten elkaar op het RKAW-terrein en voor Docos is deze wedstrijd natuurlijk van het allergrootste belang. Iviocht er gewonnen worden dan staat het team van Linkerhoff met één been in de derde klas. Rijpwetering moet kans zien om zich te her stellen van het zwakke begin. Rijswijk komt naar het UVS-terrein met eveneens een neder laag in de bagage, maar zal beslist felle strijd leveren om aansluiting. Op het technische vlak moeten de Rippers hun slag slaan. OEGSTGEEST - Gerardde Wolf (18), de onfortuinlijke basketballer van het Bona- venturateam is na een ver blijf van bijna twee weken uit het Diaconessenhuis ont slagen. Zoals bekend raakte De Wolf, die deel uitmaakte van het team dat Nederland op het wereldkampioen schap schoolbasketbal in Italië vertegenwoordigde, twee dagen voor de reis naar Rome bij de laatste conditietraining dusdanig geblesseerd dat een spoe dopname nodig was. De Bo- naventura-speler is nu weer aardig hersteld maar mag voorlopig nog niet spelen. Inmiddels zit Bonaventura niet stil. Er wordt gesleuteld aan een formule die moet bewerkstelligen dat het vol gende kampioenschap (met een officieus karakter om dat er volgend jaar geen WK is), waarbij Bonaventura voor het laatst over cory feeën als Van Rooden, Be- rendsen en Maassen be schikt, in Nederland (Lei den) gehouden kan worden. Met sommige landen zijn al informele gesprekken ge voerd, Griekenland en Bel gië hebben hun deelname al toegezegd maar nu moet eerst de financiering van het evenement gegarandeerd worden. Van onze korfbalmedewerker Leiden Op 2e Pinksterdag organiseert de Leidse korfbalclub Pernix op de terreinen in de Leidse Hout haar jaarlijkse toernooi. Het toernooi, dat na het verdwijnen van de zoge naamde Bondsdag van de CKB het grootste van Nederland genoemd mag worden, begint om 9.15 uur. Na 20 ronden (20 minuten elk) moeten de winnaars van niet minder dan 24afde- lingen bekend zijn en dat zal omstreeks 16.50 uur zijn. Om 17.00 uur wordt de finale gespeeld tussen de winnaars van de A en B afdelingen van de le Klasse. Bekerhouder De Algemene zal in de poule Ons Eiland, SMS (Utrecht), VEO (Voorburg) en Pernix 2 tegenover zich krijgen. In de andere poule kan organisator Pernix op tegenstand rekenen van DES (Delft), Fiks. KVS (Scheveningen) en Zuiderkwartier. In de overige klassen zijn verder ODS (Rijswijk), ODO (Maasland), Heemskerk (Heemskerk), Oranje Nassau (Amsterdam), THOR (Rotterdam), Warmond, HKC (Hardinxveld). De prijsuitreiking is gepland op 17.35 uur. Hoofdklasser De Danaidc.i vertrekt 2e Pinksterdag naar Oud- Leusden, waar het Amsterdamse Blauw Wit het jaarlijkse toernooi twee vakken korfbal) organiseert. Aan dit altijd sfeerrijke toernooi zullen twee senioren teams en één junioren ploeg van De Danaïden deelnemen. Van onze sportredactie VALKENBURG Vandaag opent de v.v. Vlaken '68 het nieuwe sportpark 't Duyfrak. Het mag misschien wat vreemd klinken, want de club speelt al een jaar op het sportcomplex aan de Valkenburgerweg. Re den voor het uitstel van de ope ning was het wachten op het gereedkomen van de kantine, welk bouwproces inmiddels zijn voltooiing heeft gekregen. Val ken voelde er weinig voor om een jaar terug slechts een gras mat en een paar doelen als aan leiding voor een uitgebreid feest te gebruiken. Nu het pronkju weel, de kleed- en kantineac commodatie, tot stand gekomen is grijpt de club die gelegenheid uiteraard wel aan, in de vorm van een groots opgezet feest. Waarom het zolang heeft ge duurd met die kantine legt Hen- nie Blikman, lid van de Contact commissie van Valken en initia tiefnemer van het grote feest, omstandig uit „Valken '68 is voortgekomen uit Valken Boys, een zaterdagmiddagclub die noodgedwongen moest verdwij nen, omdat de gemeente Val kenburg het voetbalveld voor andere doeleinden bestemde. De behoefte aan een eigen Valken- burgse club bleef en in 1968 werd daarom Valken opgericht Overigens niet nadat eerst van RKV toestemming was verkre gen om gebruik te maken van de accommodatie van die club. Onderhandelingen werden toen gevoerd met de gemeente Val kenburg om te komen tot de aanleg van een nieuw sportcom plex. Dat kwam er uiteindelijk en wel aan de Zonnebloemlaan. De club huurde van een boer een stukje grond om er een kantine te bouwen. Tragische bijkomstigheid was, dat de bouw in tweefasen moest ge schieden, omdat het houten op trekje, vlak voor de afbouw, tijdens een stormnacht de lucht inging. Gelukkig zijn we toen enorm geholpen door andere clubs, zodat de schade beperkt bleef. Maar om een lang verhaal kort te maken", lacht Blikman, „al spoedig groeide de club bo ven haar ene veld uit, zodat wij opnieuw bij de gemeente aan klopten. B. en W. hadden alle begrip en al snel kwamen er concrete plannen op tafel voor de aanleg van een geheel nieuw sportcomplex, aan de andere kant van de Valkenburgseweg", luidt aldus de voorgeschiedenis van 't Duyfrak. Het verhaal is nog niet com pleet. Begin van dit seizoen kreeg Valken '68 toestemming om alvast één terrein in gebruik te nemen, zodat de ledenstop opgeheven kon worden. Omdat er nog geen kleedaccommodatie op 't Duyfrak aanwezig was deed het merkwaardige geval zich voor, dat de spelers zich moesten omkleden en douchen op het oude veld, terwijl er ge speeld werd op het nieuwe ter rein. Voor het gebruikelijke pils- Met de ingebruikname van het nieuwe veld werd tegelijkertijd begonnen met de bouw van een kleed- en kantineaccommodatie. Henk Imthorn, lid van Valken en studerend aan de TH ont wierp geheel belangeloos de te keningen voor dit project, dat vervolgens tot stand gebracht werd door de Valkenburgse aannemer Ooms. Althans een ruwe opzet, want middels zelf werkzaamheid zag Valken mo gelijkheden om de kosten te drukken. „Ondanks dat", zegt Hennie Blikman, „heeft het zaakje toch zo'n kleine twee ton gekost De vereniging is financieel gezien gelukkig kerngezond, al moest natuurlijk een lening worden aangegaan. Door acties en uit eigen middelen kon echter al een groot deel van de totale kosten verrekend worden". Enfin, Valken is nu de trotse Hennie Blik man voor het goeddeels zelf gebouwde club gebouw van Valken '68. bezitter van een fraai complex, dat behalve een moderne kanti ne en goede kleedkamers verder twee velden, een oefenterrein en een ruim parkeerterrein omvat. Reden tot feestvieren dus en dat doet Valken vandaag. De Con tactcommissie van Hennie Blik man organiseert niet alleen een gezellige avond in het splinter nieuwe clubhuis, maar tevens een voetbalwedstrijd tussen een versterkt Valken en UVS. Gerrit Vooys van AZ en Sjakie Swart hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging om Valken wat meer inhoud te geven, terwijl hoofdklasse-scheidsrechter Koos van der Leek de leiding op zich heeft genomen. De wed strijd begint om half twee. Bur- gemeester't Wout zal voordien het sportpark officieel in ge bruik nemen. De Valkenburgse Harmonie zorgt voor muzikale omlijsting. „Nodig is slechts mooi weer", zegt Blikman be zorgd. „De rest loop vanzelf'. AD VAN KAAM Junioren VTL naar Duitsland Van onze sportredactie Leiden De junioren vai VTL zijn gisteren naar West Duitsland vertrokken voor e« vierdaags verblijf bij T.S.V Laufdorf in Hessen. De jong voetballers zullen de interland wedstrijd West-Duitsland Nederland bijwonen en zon1 dag deelnemen aan een inter nationaal jeugdtoernooi Tweede Pinksterdag keren ds VTL-junioren weer in Leidei terug. SVLV De Voorschotense voetbalver eniging SVLV organiseert di weekeinde twee toernooie voor A- en B-junioren. SVL1 herdenkt met dat evenemer het 50-jarig bestaan van d vereniging. Vandaag staan e wedstrijden op het program ma voor de B-junioren vai Blauw Zwart, RCL, RKSVM GDA en SVLV zelf. Morge komen de A-junioren van he Duitse FSV Elzava, WSB KDO, Meerburg, DOSR e SVLV tegen elkaar uit D toernooien beginnen om 10.31 i Avondvierdaagse in Lisse Van onze correspondent LISSE - De Nederland» Wandelsport Bond houdt samenwerking met D. J. O. ii Lisse van 20 tot en met 23 me weer een avondvierdaagse. El ke avond wordt om zes uui gestart bij het Trefpunt Di afstanden zijn tien en vijftiei kilometer. Het startgeld be draagt voor deelnemers vai vijftien jaar en ouder 2,75 ei voor jeugd tot vijftien jaar 2,50. Jubileumtoernooi Noorderkwartier Van onze sportredaktie Leiden Op Tweede Pink sterdag a.s. organiseert Leidse korfbalverenigin „Noorderkwartier" tg.v. haa 25ste verjaardag een groot ns tionaal korfbaltoemooi voo junioren en senioren. Aan d groots opgezette toernooi, da vele belangstellenden naar he veld van Noorderkwarti naast de Groenoordhal trekken, nemen de volgei._ verenigingen deel: A.C.K.C Haag), Oranje Wit (Tilburg Sportief (Krimpen aan d Lek), Zaamslag (Zaamslag Stormvogels (West Kapelle Spido (Klundert), en het orgi niserende Noorderkwartie Het toernooi begint om ■M uur, terwijl de pnjsuitreikii om ongeveer 17.00 urn- plaats vinden. Super-veteranen Warmunda weer op het veld Van onze correspondente Warmond Warmunda orga niseert t.b.v. zijn jeugdafdelinj a.s. week verschillende activi teiten. Zo zal er donderdag 2 mei een wedstrijd worden ge speeld op sportpark „He Overbos" tussen het veterane nelftal dat onlangs kampioei is geworden, en het super-vete ranen-elftal uit de jaren zestig Zaterdag 24 mei om kwaï over twee zal er een balonnen wedstrijd worden gehouden Op 24 en 25 mei zal er eei grootse fancyfair worden ge houden in en rondom het gym nastieklokaal aan de Dorps straat. Hier zal tevens een ba zar zijn waarop gebruikte goe deren kunnen worden ge kocht V eteranentoernooi LFC Van onze sportredactie Leiden L.F.C. organiseert op vrijdag 23 mei wederom een toernooi voor veteranen De volgende ploegen do« mee: L.F.C., L.P.S.V., Texa D.B.H., Unitas Leiden, Oranjt Groen, Lugdunum, De Sleutels en V.N.A.. De meest sportieve vereniging krijgt de „Boshui zerbadcup". Aanvang 19.0C uur. Puzzeltocht VW-Lisse uitgesteld Lisse De jaarlijkse puzzelril met auto's van VVV-Lisse is 14 dagen uitgesteld naar vrijdag 6 juni a.s. Deelnemers, die reeds op hel VW-kantoor te Lisse zijn in geschreven, blijven op dezelf de opgegeven starttijden ge boekt staan. Mocht men even wel verhinderd zijn op 6 juni aan de puzzelrit deel te nemea gelieve men zo spoedig moge lijk contact op te nemen mei het VW-kantoor te Lisse (14262), zodat tevens dan hel inschrijfgeld kan worden ge restitueerd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4